31 grudnia 2012

NoworocznieW imieniu wszystkich emerytów życzenia:
zdrowia, szczęścia, pomyślności i spełnienia marzeń w Nowym 2013 Roku składam:

Panu Zbigniewowi Cichoniowi
adwokatowi, obrońcy i promotorowi praw człowieka

Panu Wicemarszałkowi Senatu
Stanisławowi Karczewskiemu,

Paniom i Panom Senatorom,

Pani redaktor  Bożenie Wiktorowskiej,

Pani Karolinie Miara,

Panu Marianowi Strudzińskiemu

Panu Krzysztofowi

59 komentarzy:

 1. Niech na co dzień, nie od święta,
  gęba będzie uśmiechnięta.
  Niech też zdrowie tęgie będzie
  i kasiory niech przybędzie.
  Niechaj łaski płyną z nieba,
  tyle ile będzie trzeba.
  Do Siego Roku …!
  Życzy Anka

  OdpowiedzUsuń
 2. DO SIEGO ROKU!!!!!!
  W ZDROWIU, MIŁOŚĆI, SPOKOJU I RADOŚCI
  Życzy Ewa.

  OdpowiedzUsuń
 3. P.Krzysztof zasługuje na wielkie dzięki,szczefgólnie od ludzi którym nikt nie chce pomóc,gdyby nie On, nie wiedzialabym jak odzyskać pieniadze, a,że ktoś maci nawet ja prosty człowiek to widzę.Z całego serca dziękuję w swoim imieniu maria

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Marianie, dla Pana również życzenia noworoczne.....wszystkiego naaaaajlepszego :) Kasia..

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla pozostałych Koleżanek tez życzenia noworoczne, bardzo serdeczne, Koleżanekm i Kolegów tzw. Emerytów :)M Kasia..

  OdpowiedzUsuń
 6. Dołączam się do życzeń szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich którzy pomogli naszej sprawie i szczęśliwego, spokojnego bez prawnych zawirowań roku 2013 dla wszystkich koleżanek i kolegów, roczników otrzymujących "wcześniejsze emerytury" z życzeniami osiągnięcia celu do którego dążą.
  JS.

  OdpowiedzUsuń
 7. A ode mnie najserdeczniejsze życzenia dla Pana Mariana.
  Od niego to się zaczęło.
  Dzięki Jego inwencji, działaniu i wielkiej determinacji sprawa trafiła do T K.
  M A R I A N I E J E S T E Ś W I E L K I !!!

  Dużo zdrowia i samych szczęśliwych chwil w Nowym 2013 ROKU !
  (bk)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kochana Adminko, Tobie i Twojej rodzinie przesyłam życzenia samych dobrych dni w Nowym Roku.
  Bardzo to szlachetne z Twojej strony, że założyłaś ten blog, że w ten sposób wspierasz ludzi starszych, w ten sposób staliśmy się jedną "wielką rodziną" w sprawie.
  Również składam życzenia dla Wszystkich, którzy przyczynili się do "naszej sprawy" i którzy przy nas trwają oraz dla Koleżanek i Kolegów.
  Małga

  OdpowiedzUsuń
 9. Może ktoś z Państwa telefonował lub wysłał pocztą zapytanie do TK o termin ukazania się uzasadnienia do wyroku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. Przecież pisałem 27, że dzwoniłem i rozmawiałem z panią rzeczniczką prasową TK, powiedziała, że uzasadnienie sędzia Kotlinowski już napisał, ale nie ma napisanych zdań odrębnych sędziego Rzeplińskiego i Tuleji, i nie wiadomo kiedy będą, wyraziła nadzieję, że na początku stycznia. Nic nie szkodzi żeby więcej osób dzwoniło, może to coś przyspieszy. Telefon do rzecznika jest na stronie internetowej Trybunału
   pozdrawiam
   Krzysztof

   Usuń
  2. Do czego potrzebne jest uzasadnienie?.Ludzie opamiętajcie się .Jest ostateczny wyrok TK opublikowany w Dzienniku Ustaw 22.11.2012 r. i kropka.
   Opóżnienie wiąże się z tym, ze pieniedzy ZUS nie ma w budżecie 2012, dlatego wypłaty będą w roku 2013.Ja np otrzymam 7 stycznia.

   Usuń
  3. Proszę Szanownego/ą Anonimowego/ą, to nie my mamy się opamiętać, tylko rządzący, urzędy itd. Szanowny Anonimie, Ty może dostaniesz wcześniej, jeśli niczego w tej sprawie nie robiłeś. Pozostałe osoby muszą dokończyć sprawy w sądach (chociaż wg mnie powinny odgórnie zostać umorzone). Poki co dzisiaj w SA w Gdańsku wyraźnie mi powiedziano, że czekają na uzasadnienie wyroku TK. Ja czekam od kwietnia na termin. I to nie my powinniśmy się opamiętać.

   Usuń
  4. Witam w SA Wrocław sędziowie nie wyznaczają terminów rozpraw o wznowienie i zaległości z powodu braku uzasadnienia do wyroku TK taką odpowiedź udziela sekretariat sądu dodając że posiedzenie może być niejawne.

   Zastanawiam się co może być podane w uzasadnieniu czy nie będzie jakiejś furtki dla ZUSu żeby nie wszystkim przywrócić zawieszoną emeryturę.

   I dlaczego sędziowie Rzepliński i Tulej zwlekają CZY nie piszą DYKTANDA na zlecenie MPiPS????

   TO mi brzydko pachnie i czy się nie powinniśmy się bać?

   Krysia

   Usuń
  5. Po wpisach wnioskuję, z nie wierzymy aparatowi państwa.
   Czyżby Strasburg?

   Usuń
  6. A jak można wierzyć komukolwiek z rządzących jeżeli zostaliśmy tak potraktowani i teraz mają gdzieś wyrok TK??

   Chyba zostanie nam TPCz w Strasburgu.

   Krysia

   Usuń
  7. W mojej sytuacji do końca połowy lutego mam czas na odwołanie w TPCz. To termin graniczny po rozprawie w SA.
   Teraz czekam po skardze w Białymstoku na termin. Biuro Obsługi Interesanta poinformowało, że termin nieznany.
   Sądzę, śledząc rozwój sprawy, że nie ma co czekać, tylko do Strasburga wysyłać, tym bardziej ,że skargę mam już sformułowaną.
   Ponadto twarde podstawy są. Najwazniejszy - straciłam zaufanie do państwa i do sądów, przecież sedziowie zdawali sobie sprawę, że łamią Konstytucję RP, bo o tym mówił Prezes Sądu Najwyższego w czasie posiedzenia sejmu. A tak naprawdę, to kto, jak nie sędziowie najlepiej znają Konstytucję. Tak więc świadome łamanie przez sędziów Konstytucji- negatywne wyroki - daje podstawę do skargi w Strasburgu. Czy właściwy jest tok mojego rozumowania?
   Pozdrawiam noworocznie. Elżbieta

   Usuń
  8. odp. Nie bardzo to poslowie ,glosowali ,wbrew ,przestroga Prezesa SN co potwierdzil TK

   Usuń
  9. Do Pani Krystyny,
   proszę się nie martwić - zdania odrębne p. Rzeplińskiego i Tuleji nie będą miały żadnej mocy prawnej w świetle wyroku TK. Było już o tym pisane na blogu.
   Zapewne sędziowie ci mają problem z logicznym uzasadnieniem swoich zdań.
   Pozdrawiam
   Paweł

   Usuń
  10. Wszystko oczywiście dzieje się zgodnie z z art. 71 ust.3 ustawy o TK, który mowi o pisemnym uzasadnieniu w ciągu miesiąca od dnia ogłoszenia wyroku i z art.19 ust. 3 konstytucji RP oraz art.71 ust. 2 ustawy o TK (wyrok wchodzi w życie z dniem ogłoszenia w Dz. U.)- z tą datą przepisy uznane przez TK za niezgodne z konstytucją lub wskazanymi ustawami przestają obowiązywać. A jak jest w rzeczywistości to sami widzimy

   Teresa z Wroclawia

   Usuń
  11. Niestety Pani Tereso,
   sędziowie sądów powszechnych są niezawiśli w podejmowaniu decyzji. Wobec czego mają prawo wstrzymywać się z orzekaniem do czasu zapoznania się z uzasadnieniem do wyroku TK. Równie dobrze mogą wymyślać różne inne powody.
   Cóż z tego, że nie wyczytają tam nic nowego?
   Pozdrawiam
   Paweł

   Usuń
  12. Panie Pawle
   Żyjąc w RP nie mam złudzeń jak działa sejm, sądownictwo i reszta instytucji. Wkurza mnie jedynie fakt, że szary obywatel ma znać na wyrywki wszystkie kodeksy, ustawy , rozporządzenia, itd a i tak "uczeni" chcą mu pokazać kto tu rządzi. Niech zwykły śmiertelnik spóźni się choćby jeden dzień to zaraz zostanie ukarany za to "władza" może wszystko olewać.
   Pozdrawiam
   Teresa z Wrocławia

   Usuń
  13. Do Anonima z 20.24.
   Dlatego, że Prezes Sądu Najwyższego o tym przestrzegał,jest pewne, że sędziowie świadomie łamali Konstytucję RP odnosząc się do przepisów, i w wyrokach nigdzie nie zaznaczali, że przepisy przepisami(tak wynika z ustawy zatwierdzonej przez posłów),lecz niezgodnych z Konstytucją RP. Nie uwierzę, że sędziowie nie zdawali sobie z tego sprawy, gdy laicy prawni byli tego świadomi. Pozdrawiam. Elżbieta.

   Usuń
 10. Wielu sukcesów, odważnych marzeń, mądrych decyzji,satysfakcji, spokoju i pomyślności w całym ROKU 2013
  Wszystkim Państwu życzy Elżbieta.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zegar naszej historii kolejny raz wybije początek roku kalendarzowego, nowego, pełnego nadziei, czasu.
  Niech szczęście i dobrodziejstwo w 2013 roku Państwa nie opuszczają, a wiara i nadzieja dodają sił do realizowania marzeń, postanowień i planów.
  Życzę Nam wszystkim dalszych wspólnych sukcesów.

  Pozdrawiam, EWA

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkim wymienionym z nazwiska i imienia oraz wszystkim tym którzy korzystają z informacji zamieszczonych na tym blogu w chwilach zwątpienia i nadziei życzę wspaniałego 2013 roku. Przede wszystkim aby pomagający wierzyli, że warto pomagać potrzebującym a potrzebujący by mieli świadomość, że są tacy którzy gotowi są nieść bezinteresowną pomoc i im należą się specjalne dzięki.
  Roku spokojnego i pełnego sukcesów
  życzy Urszula

  OdpowiedzUsuń
 13. Niech życzliwość i pojednanie, które w goszczą w Państwa sercach, pozostają i pomagają w zdrowiu i pomyślności podążać przez nadchodzące dni Nowego 2013 Roku
  życzy Elżbieta

  OdpowiedzUsuń
 14. Błogosławieństwa Bożego w Nowym 2013 roku i wszystkiego co się szczęściem zowie, tego życzy wszystkim, którym zawdzięczamy to do czego już doszliśmy i wszystkim blogowiczom - życzy Wanda z Mazur

  OdpowiedzUsuń
 15. Dołączam się do życzeń do wszystkich Państwa razem i do każdego z osobna życząc wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Roku 2013 a szczególnie dziękuję Panu Krzysztofowi za cierpliwość i wyrozumiałość. Wiesia z Radomia

  OdpowiedzUsuń
 16. Przyłączam się do życzeń - życzę też wszystkim emerytom - za te 'ich' na górze głupawe traktowanie obowiązujących wobec emerytów przepisów - jak najdłuzsze pobieranie odwieszonych pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 17. Również przyłączam się do życzeń noworocznych życząc wszystkim dużo zdrowia, szczęścia,spełnienia marzeń i oby ten Nowy Rok 2013 był dla nas lepszy pod każdym względem.
  Sandra

  OdpowiedzUsuń
 18. Wszystkiego najlepszego i wytrwałości wymienionym powyżej i piszącym życzy Leonarda

  OdpowiedzUsuń
 19. Podpisuję się pod wszystkimi życzeniami. M.K.

  OdpowiedzUsuń
 20. W nowym 2013 roku życzę Wszystkim - wszystkiego najlepszego
  Maria

  OdpowiedzUsuń
 21. Wszystkiego najlepszego w 2013 roku dla wszystkich emerytów i ich rodzin!
  Halina.

  OdpowiedzUsuń
 22. Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich wspierających jak również wszystkich szukających pomocy wszystkiego najlepszego, Ewa,Anka i Ela.

  OdpowiedzUsuń
 23. Oby ten nadchodzący Nowy 2013 rok dla wszystkich emerytów oraz wspierających nas Wspaniałych Ludzi był rokiem zadowolenia,uśmiechu i oczekiwanej radości życzy Teresa S.

  OdpowiedzUsuń
 24. SZCZĘŚLIWA T R Z Y N A S T K O PRZYNIEŚ NAM D O B R O ! :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Witam w Nowym Roku i życzę wszystkim...wszystkim Blogowoczom dużo serdeczności, miłości, spokoju i wszystkiego dobrego :) Kasia ..

  OdpowiedzUsuń
 26. Dobrego Roku 2013 życzę wszystkim zaangażowanych w naszą sprawę.
  Składam raz jeszcze ogromne podziękowania i wyrazy szacunku
  dla Pana Mariana, Pana Cichonia, Panów Senatorów, Pani Redaktor Wiktorowskiej, Pani mec. Karolinie Miara, nieocenionej Admince i Panu Krzysztofowi.
  Obyście Państwo zawsze czuli naszą wdzięczność, którą trudno nawet wyrazić w prostych słowach.
  Życzę również wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku wszystkim "zawieszonym", a przede wszystkim szybkiego "odwieszenia".
  Halina 47.

  OdpowiedzUsuń
 27. Jak należy odszyfrować - Halina 47?

  OdpowiedzUsuń
 28. Wszystkim zaangażowanym w sprawę zawieszonych emerytur składam serdeczne życzenia Noworoczne aby ta kolejna trzynastka była dla nas łaskawa.
  Cierpliwość w oczekiwaniu na załatwienie pozytywne naszych problemów będzie sowicie wynagrodzona i to niektórych tak boli.
  Pozdrawiam Maria z Bydgoszczy

  OdpowiedzUsuń
 29. Do Anonimowego z 19.08:
  Halina ur. w 1947r.

  OdpowiedzUsuń
 30. Ssczere najlepsze zyczenia Noworoczne dla wszystkich EMERYTOW- odwieszonym,a przede wszystkim watpiacym,zeby nie pozwolili sie zepchnac z pola walki. Watpliwosciom ktorzy mogli sie poddac na skutek niektorych wpisow, /mojego tez/,by nie popadali w stan rezygnacji,jest zawsze tak - im wieksza niespodzianka tym wieksza radosc. Pan Krzysztof pieknie sie "opiekuje" wlasnie tymi z rozterkami i Jemu naleza sie szcszegolne slowa uznania.Przepraszam, wyrazalem chlodne opinie by studzic emocje,Bo jak na standardy POlskie wszystko toczy sie i tak b.szybko.Amen.

  OdpowiedzUsuń
 31. Uprzejmie informuję, że w Lublinie ZUS podjął decyzję o odwieszeniu emerytury i wypłacanie jej. Moja siostra nie odwoływała się do sądu tylko do ZUS i dostała odpowiedź pozytywną. Na zaległą musi jednak poczekać - decyzja w późniejszym terminie. Są postępy brawooooooooooooo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy decyzja o odwieszeniu dotyczy wypłacania emerytury od 22.11.2012 czy od miesiąca, w którym złożono wniosek?
   Teresa z Wrocławia

   Usuń
  2. Od 22 listopada

   Usuń
  3. Na decyzje czekała miesiąc

   Usuń
  4. a co z zaległymi emeryturami

   Usuń
 32. ZUS W ŁODZI JUŻ 31.12.2012R. ZACZĄŁ WYPŁACAĆ BIEŻĄCE EMERYTURY (OD 22.11.2012R.). JA DOSTAŁAM PRZELEW DZIŚ ( NIE ODWOŁYWAŁAM SIĘ DO SĄDU). INFORMUJĘ, ŻE EMERYTURĘ MAM OD 2008R A ZACZĘŁAM JĄ POBIERAĆ DOPIERO W 2011R PO UKOŃCZENIU 60 LAT. A WIĘC JEST SUPER !!! WIĘC WYPŁATY DOSTANA WSZYSCY ZAWIESZENI A NIE TYLO CI, KTÓRZY PRZESZLI NA EMERYTURĘ OD 8 STYCZNIA 2009R.
  ANNA

  OdpowiedzUsuń
 33. A ja z uporem maniaka,dziękuję Panu Sędziemu TK Markowi Kotlinowskiemu,gdyby nie On,nie byłoby żadnych szans,nawet gdyby wniosek był nie wiem jak wspaniale prawnie napisany.Sami widzieliście przecież sędziego żemplińskiego w akcji przy dwóch sprawach :zawieszonych emerytów i złodziejskiej kwotowej waloryzacji.Toż to obrzydzenie brało,jak się taką stronniczość i kpinę z prawa i konstytucji w jego wykonaniu oglądało.Niczym sędzia milewski z Gdańska.DNO
  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie jest tak jak piszesz, a Pan Sędzia TK Marek Kotlinowski ratował HONOR Trybunału. Też mu bardzo dziękuję.
   Anka

   Usuń
  2. Jest to wspaniały przykład tego jak dla stołka można zmieniać poglądy jak chorągiewka na wietrze. Pan Rzepliński tylko w Fundacji Helsińskiej był wyrywny i walczący z wilkami.
   Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - od zawsze to wiadomo.
   Teresa z Wrocławia

   Usuń
  3. pan żempiliński , dla mnie, już na zawsze pisany przez "ż" i z małej litery.Do dziś nie mogę się otrząsnąć z tego cyrku, który widziałam w jego wykonaniu.
   Krystyna

   Usuń
 34. W dniu 19 grudnia 2012 r. TK wydał wyrok o ZGODNOŚCI z Ustawą Zasadniczą zmian w ustawie o emeryturach i rentach w zakresie dotyczącym rewaloryzacji ... Ciekawe kiedy zostanie ogłoszone uzasadnienie TEGO wyroku?
  r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałam do TK o termin uzasadnienia. Jak mi odpowiedzą, podam do wiadomości. H. W.

   Usuń
  2. Dzisiaj dostałam decyzję o podjęciu wypłaty emerytury od 22 -11- 2012 r .Emeryturę miałam naliczoną w 2007r.Serdecznie wszystkich pozdrawiam B.L Wrocław

   Usuń
  3. Wczoraj dostałam na konto-nie wiem za jaki okres,ale już się coś ruszyło.Super! Pozostałym życzę cierpliwości.B.Ch.

   Usuń
  4. Warszawa (Czerniakowska) jeszcze czekają na decyzje!! Jakie? Nie wiem.Nie dają też odpowiedzi na złożone pisma . Mamy cierpliwie czekać.

   Usuń