28 grudnia 2011

NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI


          

Chyba już czas zlożyc doniesienie do prokuratury na calkowity brak dzialania i brak protestu ZUS w sprawie zawieszonych emerytur.
Mój, a więc i Wasz, ZUS prawdopodobnie zlamal prawo stosując art. 103a w związku z art. 28.
ZUS to nasza instytucja, nasze pieniadze, nasza OSTOJA.
Zatrudnia naszych prawników, oplacanych naszymi pieniedzmi. To oni powinni pierwsi sprawdzić, czy ustawa, którą uchwalil Sejm, jest zgodna z Konstytucją RPi zareagować we wlaściwy sposób, to ich psi obowiązek.
Czy pracownicy  i prawnicy w ZUS nie znają prawa rzymskiego, czy nie wiedzą, co znaczy RETROAKCJA,  czy nie wiedzieli, że PREZYDENT RP obiecal przywrócić emerytury pracującym emerytom.
Czy, gdyby kazali ZUS-owi wysylać nam ampulki Pavulonu, też by wykonal to polecenie? Tak, jak ustawę o zawieszeniu emerytur?
Pytam zatem, w czyim interesie dziala ZUS i prawnicy tam zatrudnieni? To oni pierwsi powinni zaprotestować, by nie wykonywać ustawy niezgodnej z Konstytucją RP, oni pierwsi powinni powiedzieć NIE !
Czy ci oplacani przez nas prawnicy są na pewno naszymi prawnikami, czy oni nas bronią?
W czyim interesie dziala min. Fedak?
Jaką ma twarz Prezydent RP, który jednego dnia obiecuje emerytom, że przywróci im ich prawa nabyte, a nastepnego dnia wycofuje się z obietnicy?

Ile warte są slowa Prezydenta RP?

Dlaczego Pan  Prezydent nie odpowiedzial na nasze pytania, dlaczego podpisal ustawę NIEZGODNĄ  Z KONSTYTUCJA, wystarczy siegnąć po encyklopedię, czy zajrzeć do wikipedii, zeby dowiedzieć się, że prawo nie dziala wstecz.  Może nie umie odpowiedziec.
 A tak na marginesie, KTO PANA CHRONIL,  PANIE PREZYDENCIE,  W STANIE WOJENNYM ??????
Emerytowana nauczycielka z Radomia !!! Dala rade wyzywic. Ilu innych, dzisiejszych emerytów, ryzykowalo dla Pana i innych  obecnych notabli?
WSTYD,
 dokopac emerytom, 
WSTYD.
Czy PIERWSZA DAMA  o tym wie ???

Rząd mówi o kryzysie ale ministerstwa otrzymują milionowe nagrody, wielkie podwyzki przyznali sobie poslowie, organizuje się prywatne loty na koszt podatników. Ile pieniędzy marnuje się na nietrafione inwestycje?

I my mamy "zrzucić się" na ratowanie upadających krajów Unii? Ja chcę mieć  emeryturę greckiego  emeryta, mogę mieć  tę najniższą.

Dzis slyszalem wypowiedz Prokuratora Generalnego  odnosnie zabrania prokuratorom PRAW NABYTYCH do stanu spoczynku.  Prokurator Seremet powiedziak krotko:  nie ma takiej mozliwosści ! /PR 27 grudnia 11r godz 08 dziennik/.  Lektor dodal, ze z  dnia na dzień gotowych jest odejść w stan spoczynku 500 prokuratorow.

MY TEŻ MÓWIMY : NIE MA TAKIEJ MOZLIWOSCI !

2 komentarze:

  1. Pani minister Fedak działała z inicjatywy federacji Pracodawców, na czele której stoi pan Mordasewicz. A na pytania zawarte w poście powiem tak: będą wybory - po prostu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepraszam za wklejkę, ale artykuł warty przeczytania: http://www.paragraf-kancelaria.pl/porady_prawne/emerytura_renta_zus/zawieszona_emerytura.html

    OdpowiedzUsuń