13 listopada 2012

TK wznowienie transmisji

Transmisja została wznowiona 

 


WYGRALIŚMY!!!!!!

55 komentarzy:

 1. Hurra !!! Może wreszcie nasi ustawodawcy, w przyszłości zastanowią się, przeliczą koszty, sprawdzą zgodność z Konstytucją i prawem unijnym - zanim uchwalą jakąkolwiek ustawę !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. odsetki to powinna zapłacić Fedakowa. to może wtedy inne "tęgie głowy"fedakopodobne nabiorą rozumu i nauczą się odpowiedzialności za swoje czyny

   Usuń
 2. Bardzo proszę o szczegóły, bo "transmisja" nadal nie daje się uruchomić, pozdrawiam i czekam niecierpliwie.
  Emerytka z Warszawy

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo się cieszę, razem z Państwem.

  W Gazecie Prawnej będziemy informacja co dalej.

  Karolina Miara, adwokat

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani mecenas gratulacje

   Usuń
 4. Kiedy w Gazecie Prawnej będzie ta informacja ? Czy rozstrzygnięcie Trybunału jest ostateczne, czy nasza radość może okazać się przedwczesna ? Pozdrawiam,
  Emerytka z Warszawy

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygraliśmy, ale kiedy będziemy mogli pobierać emeryturę i czy zwrócą nam zawieszone wypłaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli my zalegamy z jakąkolwiek płatnością, to naliczne są odsetki, więc w Państwie prawa, powinniśmy otrzymać zaległe (od 1 października 2011 r.) świadczenia wraz z odsetkami ustawowymi - tak być powinno, a jak będzie ? - zobaczymy

   Usuń
  2. Brawo i tak trzymac;)

   Usuń

  3. W związku z zawieszoną emeryturą mam kłopoty finansowe,a więc już jutro idę z pismem do ZUS-u

   Usuń
 6. W marcu przegrałam w I instancji i wniosłam apelację. Mam termin na 12 grudnia, co teraz ?
  Maria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam podobna sytuacje/ Apelacje mam 15 grudnia Nie wiem iść czy nie iść.

   Usuń
 7. Bardzo się cieszę i wielkie podziękowania dla pani Karoliny,dla pana Mariana dla Adminki,dla panów Senatorów i dla wszystkich innych osób,które nam pomogły w wygranej! Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie.Emerytka z Jeleniej Góry.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się, żeby doprowadzić sprawę do finału. Wreszcie Senat stanął na wysokości zadania, brawo Panowie Senatorowie - tak trzymać, pozdrawiam
   Małgorzata

   Usuń
  2. Dołaczam się do podziękowań i serdecznie gratuluję;)

   Usuń
 8. Sędziowie mieli zdania podzielone: 3:2.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nowego, jedni sa sędziami z prawdziwego zdarzenia - niezawisłymi, a inni mają na uwadze tylko własny stołek, a prawo interpretują tak, żeby z niego nie spaść ! Takie jest życie !

   Usuń
 9. Wszystkim, którzy przyczynili się do pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy - bardzo dziękujemy. Czekamy na dalszy postęp w sprawie. Emerytki

  OdpowiedzUsuń
 10. Tylko co daleJ?!
  Do 6 grudnia mam czas na dołaczenie xero dokumentów do ETPCZ.Kontynuować? Dorota z Rzeszowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, co dalej? Czekamy do jutra :)

   Usuń
  2. Spokojnie Pani Doroto - mam nadzieję, że dzisiejsze rozstrzygnięcie będzie szczegółowo skomentowane, ja też nie wiem co robić, bo grudniu mam apelację. Pozdrawiam,
   Emerytka z Warszawy

   Usuń
 11. Anonimowa emerytka
  Nie widzę wyroku, bo niewidoczny, ale z treści Waszych komentarzy wnioskuję, że wygraliśmy i co dalej ?
  Niech Bóg da zdrowia wszystkim, którzy walczyli o nasze
  sprawy.
  Pozdrawiam - szczególnie P. Mariana

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo dziękuję .Nie wierzyłam w prawość TK.POzdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. WSZYSTKIM, którzy odszukali na początku Pana Mariana i nawiązali z nim kontakt. Wszystkim, którzy wypowiadali się na tym forum - WIELKIE, WIELKIE D Z I Ę K U J Ę !!!!!!!!

  Szczególne podziękowania za zainteresowanie, aktywność i dobre słowo przekazuję ADMINCE :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Boże, i oczywiście PANOM SENATOROM WNIOSKODAWCOM i tym, którzy podpisali się pod wnioskiem. Prawnikom i WSZYSTKIM WSZYSTKIM :) :) :)

   Usuń
 14. Bardzo prosimy Panią Karolinę o wzór pisma do ZUS wraz z uzasadnieniem i powołaniem się na wyrok TK> kiedy się uprawomocni , i kiedy już możemy pisać o zwrot NASZYCH WYPRACOWANYCH PRZEZ NAS EMERYTUR -- CZy Z ODSETKAMI?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że skoro my - pracujacy emeryci -emeryturę mieliśmy wypłacaną do 1 października 2011 r., bo nie zwolniliśmy się z pracy, to teraz, po orzeczeniu Trybunału, ZUS powinien wznowić wypłatę bez składania przez nas jakichkolwiek pism, skoro zawiesił wypłatę, bez naszego wniosku, to wznowić musi niejako z urzędu i WYPŁACIĆ CO DO GROSZA Z ODSETKAMI, a jak będzie - zobaczymy. Im dłużej będziemy czekać na wypłatę, tym większe odsetki urosną, więc chyba nie ma na co czekać.,

   Usuń
 15. Ja również dołączam się do wielkich podziękowań jakie nalężą się wszystkim, którzy byli zaangażowani w prowadzenie naszej sprawy. Wielki pokłon.

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo dziękuję WSZYSTKIM , którzy się przyczynili do Naszego zwycięstwa..Panu Marianowi, Pani Mecenas Miara, Senatorom, Sędziom TK, admince i wszystkim, wszystkim ect, ect, wielkie dzięki. "We wspólnocie siła" i tak nam "poszło".Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz wielkie dzięki........ Wanda

  OdpowiedzUsuń
 17. Wielki szacun dla wszystkich osób zaangażowanych w pomoc i dzięki za dzisiejszy finał Hurraaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 18. Proszsę Państwa,

  Mnie poleciały łzy. Popłakałam się ze szczęścia. Dziękuję wszystkimj Państwu, że doczekaliśmy i dotrwaliśmy razem w wielkiej grupie do takiego dnia - 13.11.2012 r.

  Serdeczne podziękowania należą się Panu Marianowi STRUDZIŃSKIEMU z Radomia. Ja osobiście i chyba Państwo też byliśmy z Nim w kontakcie e-mailowym.

  Podziękowania składamy też naszym Senatorom za doprowadzenie sprawy do szczęśliwego końca.

  Oczywiście Dla Pani Karoliny Miary za dodawanie otuchy, cenne wskazówki i wspieranie nas - serdeczne ukłony, dzięki Pani Karolino.

  Pozdrawiam wszystkich Państwa
  EWA

  OdpowiedzUsuń
 19. Oglądałam i słuchałam,jesteście wielcy,jednak sprawiedliwość górą,cieszę się ogromnie. Gorące podziękowania, których nie umiem wyrazić, brak słów. Pozdrawiam najserdeczniej Barbara

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam na imię Barbara i też uważam że wszyscy Ci którzy przyczynili sie do tej sprawy są wielcy po wielokroć gratuluje, dziękuję i goraco pozdrawiam:)

   Usuń
 20. Nareszcie szczęśliwy finał koniec upokorzeń, jestem przeszczęśliwa

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo się cieszę z takiego rozstrzygnięcia.Smuci,że Sędziowie w tak odmienny sposób czytają prawo i mają zupełnie odmienne zdania w tej samej sprawie.Jak w takim razie ma poradzić sobie ze zrozumieniem i przestrzeganiem obowiązującego prawa zwykły obywatel?

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie wierzyłam w sprawiedliwość, a jednak .Dobrze ,że w chwilach załamania nie popełniłam głupstwa.Bóg istnieje i wspomaga biednych.

  OdpowiedzUsuń
 23. Po prostu - stan euforii, aczkolwiek nie wiadomo jak dalej potoczą się nasze losy i czy nie za wcześnie na taką radość? Wspierajmy się wzajemnie i cieszmy WYGRANĄ. Miejmy nadzieję , że sprawiedliwość zwycięży.Wszystkich pozdrawiam serdecznie.Barbara.

  OdpowiedzUsuń
 24. Przede wszystkim serdeczne dzięki dla wszystkich osób zaangażowanych w tą naszą sprawę a zaangażowane były osoby bezpośrednio zainteresowane tą sprawą-jako swoją, jak i wiele ludzi postronnych, takich jak pani adwokat , senatorowie i Admince. Prawdę mówiąc nie wierzyłam w sprawiedliwość w T.K. i jestem mile zaskoczona , bo byłam bardzo z frustrowana.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ważne w tym wszystkim jest to, że niektórzy sędziowie ujęli się za pokrzywdzonymi. A przeciwnicy rozmydlali sprawę, bo co nas obchodziło wszystko to, co się mieści w powiedzeniu: ,,dookoła Wojtek''.

  OdpowiedzUsuń
 26. panie Marianie proszę o nazwiska senatoró2w którzy w naszej sprawie zwrócili się do TK emeryci kochani o nich musimy pamiętać w następnych wyborach bo o takich ludzi należy walczyć Hurra
  Pis

  OdpowiedzUsuń
 27. Wszystkie dane są dostępne na witrynie Trybunału Konstytucyjnego w zbiorze dokumentów . Pod nr sprawy można zapoznać sie ze stanowiskiem wszystkich uczestników postępowania przed TK.

  OdpowiedzUsuń
 28. Ciekawe co miałaby do powiedzenia teraz pani Fedak. To z jej winy były wszystkie te nasze nerwy i załamania. Okropna kobieta. Sama dostała ponownie dobrą "fuchę" i reszta ją nie obchodzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Fedak co to za człowiek,do którego naród nie ma zaufania i nie wybiera ją w wyborach a ona i tak po trupach wcisnęła się do rządu, wstydu nie ma. Jak mamy mieć zaufanie do takiego rządu, który angażuje ludzi takich co nie są życzliwy klasie robotniczej.

   Usuń
 29. Nie mogę w te szczęście uwierzyć, że sprawiedliwości stało się zadość. Ale dlaczego szary naród musi walczyć o swoje?
  Serdeczne dzięki pani mecenas, senatorom , panu Marianowi i wszystkim , którzy zaangażowali się w naszą sprawę

  OdpowiedzUsuń
 30. Serdeczne dzięki WSZYSTKIM którzy pomogli nam zwyciężyć i uwierzyć w sprawiedliwość

  OdpowiedzUsuń
 31. Oglądałam przez internet transmisje TK.Byłam dumna ,że mamy takiego mądrego Pana senatora z PIS.PIS to ludzie mądrzy ,wykształceni.Dziękuję senatorom z całego serca.Teraz musimy cierpliwie poczekać na nasze emerytury.Wyrok trybunału jest ostateczny.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 32. Hura,ale będziemy dziekować jak otrzymamy wypłatę naszych zawieszonych emerytur,bo część emerytów już w miedzyczasie zwolniła się z pracy i otrzymują tylko emeryturę na bieżąco,a co z zaległościami ?

  OdpowiedzUsuń
 33. "Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział wieczorem w Superstacji, że fakt, iż w pięcioosobowym składzie TK były dwa zdania odrębne, świadczy o tym, że sprawa jest niejednoznaczna i skomplikowana." Ale komentując to zdanie stwierdzić należy, iż wyrok zapadł większością i nie ma tu znaczenia czy sprawa dla niego jest niejednoznaczna i skomplikowana. Dla mnie sprawa jest prosta jak budowa cepa. A pan minister jako młody człowiek na tym stanowisku powinien się wiecej uczyć i mieć lepszych doradców. Zapatrzył się za mocno w niejaką panią Fedak, która nam tyle krwi napsuła. Generalnie PSL jest partią kolesiów i życzyłabym sobie, żeby w przyszłych wyborach nie weszli do Sejmu.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 34. Może ktoś jest zorientowany czy ustawodawca w przypadku takim , o którym mówimy ma określony termin na publikację zmian w ustawie?

  OdpowiedzUsuń
 35. Dzisiaj miałam rozprawę w Sądzie Apelacyjnym. Trwała bardzo krótko. Sędzia zadecydował o zawieszeniu wyroku do dnia 29.11.2012 r. Sądzę że to zawieszenie wiąże się chyba z faktem nieogłoszenia jeszcze wyroku TK w Dzienniku Ustaw.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 36. jesli czytam , ze ZUS moze odmowic wypłacenia zaleglej emerytury to sie zastanawiam czy wyrok T.K. musi sie wykonac czy tylko mozna wykonac jesli sie musi ( a tak jest) to wykonywac bez proszenia i wnioskow itp... ZUS wie komu emerytury zawiesił ( bez wnioskow emerytur) i komu ma odwiesic i wyrownac .

  OdpowiedzUsuń
 37. Bardzo dziękuję, tym którzy walczyli biednych emerytów. Walczyli Ci, którzy są w dużo lepszej sytuacji finansowej niż emeryt. Kłaniamy się Wam nisko niech Bóg Was błogosławi!

  OdpowiedzUsuń
 38. Dziękuję wszystkim którzy byli bliżej i walczyli o nasze emerytury uratowaliście mi życie będę miała z czego spłacać komorników i leczyć się z depresji

  OdpowiedzUsuń
 39. wreszcie zaczynam wierzyć ,że żyjemy w państwie prawa.Ciekawa jestem jak do tej sprawy ustosunkuje się Wszechwładny ZUS,który nie zawsze ma na uwadze dobro obywatela. A przecież gdyby nie ten biedny obywatel,to pracownicv tej instytucji zasilili by grono bezrobotnych Każdy ,kto piastuje jakieś stanowisko powinien mieć na uwadze przede wszystkim dobro petenta.A więc drodzy obywatele w przyszłych wyborach głosujcie na ludzi,którzy nie tylko widzą czubek własnego nosa ,lecz także drugiego człowieka..

  OdpowiedzUsuń