29 listopada 2012

Post upominawczy

Drodzy Państwo!
Do tej pory nie ingerowałam w Państwa komentarze pod postami. Niestety są one co raz mniej przyjemne, robi się niemiło.
Bardzo proszę o zachowanie spokoju i życzliwości. 
Wróćmy do dyskusji w takiej tonacji jak to było wcześniej na tym blogu.
Wygraliśmy wielką sprawę i uważam, że jest to powód do radości. A więc 
CIESZMY SIĘ!
I bądźmy dla siebie wsparciem!

Przypominam:
Wnioski składamy do 21 grudnia 2012 (włącznie) i czekajmy na dalsze posunięcia ZUS-u.

38 komentarzy:

 1. Bardzo potrzebny post. Piszmy o konkretach, które posuwają nasze sprawy do przodu, a nie ciągle o tym samym i często bez sensu. Katarzyna

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak jest Adminko.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Link do KOMUNIKATU ZUS:
  http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=1&idk=2025

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem TU prawie od początku i jest mi bardzo wstyd za tych wszystkich, którzy zamiast się cieszyć (a mamy z czego) obrażaja innych .Najbardziej porusza mnie to, że obarażają tych, dzięki którym wygraliśmy wyrok. Jak zyją w niewiedzy , niech przeczytaja bloga od samego początki.A jest co czytać. Tak trzymać Adminko

  OdpowiedzUsuń
 5. umiejmy docenić to co osiągnęliśmy dotychczas mogło to się dalej ciągnąc , nie można być ciągle niezadowolonym , są określone procedury i musimy czekać cierpliwie , wiele komentarzy moim zdaniem niegrzecznych , zbytecznych dziękujemy Admince za dotychczasowe informacje i prosimy o dalsze .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potrzebne upomnienie. Dzięki :)

   Usuń
 6. Kto przeczytał komunikat zus to już wie że znów czekają nas sądy, nerwy i jeszcze długa droga do odzyskania pieniędzy tych bieżących i zaległych.
  Julia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed chwilą dzwoniłam do dwóch oddziałów ZUS i powiedziano mi wyraźnie, że trzeba czekać, nic nie składać do sądów. Być może, że w ciągu najbliższych dni otrzymają wytyczne od "góry" i szybko załatwią nasze sprawy.

   Usuń
  2. Widać panie w tych zusach nie czytały jeszcze swojego komunikatu

   Usuń
  3. Tak - zgadza się, że nie czytały.
   Też telefonowałam do mojego ZUS i nic nie wiedzą.
   Skandal za skandalem.
   Przecież art. 103a już nie istnieje i dalej nam każą chodzić po sądach w myśl komunikatu Centrali ZUS w Warszawie !!

   Usuń
  4. Ludzie co w was wstąpiło. Czekajcie cierpliwie. Tyle czekaliśmy to jeszcze trochę poczekamy. A jak sie komuś nie chce to niech nie czeka i się obrazi.To takie typowo polskie.
   Pozdrawiam

   Usuń
 7. To tym bardziej ,musimy zachować spokój,by się dalej mądrze wspierać i pomagać sobie
  Gosia

  OdpowiedzUsuń
 8. Przecież ten paragraf już nie istnieje! Czy ZUS ma prawo wskazywać nam taką drogę? Przecież to już jest dręczenie!

  OdpowiedzUsuń

 9. Zakład Ubezpieczeń Społecznych
  Departament Świadczeń Emerytalno-Rentowych 29 listopada 2012 r.
  WAŻNE: Komunikat w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 13 listopada 2012 r. 1

  Osoby, które przeszły na emeryturę przed 1 stycznia 2011 r. i którym - z powodu kontynuowania zatrudnienia podjętego przed przejściem na emeryturę - ZUS zawiesił wypłatę emerytury od 1 października 2011 r. mogą - w terminie do 22 grudnia 2012 r. - zgłosić w najbliższej placówce ZUS wniosek o wznowienie postępowania w oparciu o art. 145a kodeksu postępowania administracyjnego.2
  Osoby, które odwołały się od decyzji ZUS o wstrzymaniu wypłaty emerytury z dniem 1 października 2011 r., a w sprawie już zapadł wyrok sądu, wniosek o wznowienie postępowania muszą skierować właśnie do sądu. Termin na złożenie wniosku to 3 miesiące od dnia ogłoszenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego, tj. do 22 lutego 2013 r.

  WAŻNE!

  Emerytury, które zostały przyznane przez ZUS począwszy od 1 stycznia 2011 r. w dalszym ciągu podlegają zawieszeniu, jeżeli nie został rozwiązany stosunek pracy zawarty przed dniem nabycia prawa do tej emerytury3 (data ta wskazana jest w decyzji o przyznaniu emerytury). Podjęcie wypłaty następuje po rozwiązaniu stosunku pracy, począwszy od miesiąca zgłoszenia wniosku do ZUS w tej sprawie.

  UWAGA!

  Przypominamy, że emerytura przysługująca osobom, które nie ukończyły powszechnego wieku emerytalnego podlega zawieszeniu, jeżeli osiągane zarobki przekraczają 130 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, albo zmniejszeniu, gdy zarobki te przekraczają 70 proc. tego wynagrodzenia. Świadczeniobiorca jest zobowiązany poinformować Zakład o wysokości osiąganego przychodu.

  __________________________________________

  1 Dz. U. z 2012 r., poz. 1285
  2 Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zm.
  3 art. 103a ustawy o emeryturach i rentach z FUS - Dz. U. z 2009 r. Nr 153, poz. 1227

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tu jest link
   http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=1&idk=2025

   Usuń
  2. No to teraz jest fajnie !!!
   Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok natychmiastowy, a ZUS wydaje swoje wytyczne aby odciągnąć sprawy w czasie.
   Upokorzenie, jeszcze raz upokorzenie - nas starszych osób.

   Usuń
 10. SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA TRZYMANIE RĘKI NA PULSIE - 21 GRUDNIA OSTATNI DZIEŃ SKŁADANIA WNIOSKÓW DO ZUS, TO B. WAŻNE.

  OdpowiedzUsuń
 11. A więc jednak sąd.Durne państwo.Widać sądy nie mają co robić.
  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 12. To naprawdę skandal. Ta "firma" pt. ZUS sama siebie ośmiesza. Ale wyroku TK nie cofnie, a nam odsetki biegną. Liczą chyba, że wymrzemy w międzyczasie, ale my się nie damy. Ja mam sprawę apelacyjną 11 grudnia. Co zrobią z nami sądy? Czy ktoś ma w tych dniach apelację? Jakie są efekty? K

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam rozprawę apelacyjną 17 grudnia. Sąd wysłał zawiadomienie dzień po wejściu w życie wyroku TK (22.11). Powiedzieli, że czekali na rozstrzygnięcie. Po rozprawie napiszę jak było.
   PS.
   Marian, nie przejmuj się ludźmi, którzy szukają satysfakcji cudzym kosztem. Kultura nie dociera do wszystkich w takich samych porcjach. Powiedz swojej chorej mamie, że wszyscy są tobie wdzięczni za pomysł i doprowadzenie sprawy do końca. Wiem, że czepialscy też Tobie dziękują, tylko piszą głupoty, aby bezpiecznie zza komputera podnieść sobie nastrój. Niektórzy tak robią ...
   Pozdrawiam, r.

   Usuń
 13. Mam wiadomość od pani, która W dniu 28 listopada 2012miała rozprawę w Sadzie Apelacyjnym w Katowicach. Sąd Apelacyjny zmienił wyrok Sądu I instancji i zasądził wypłatę emerytury od 01.10.2011.
  W tej sytuacji musimy pisać do sądu i cierpliwie czekać. Sady nie mają co robić !! a nasz rząd mógł rozwiązać sprawę inaczej, ale po co, może ktoś nie pójdzie do sądu, może umrze itd.
  Pozdrawiam
  Julia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze to jakaś oszczędność na naszego państwa,które lubuje się w upokarzaniu emerytów.Ciekawe czy zasądził odsetki?
   Krystyna

   Usuń
  2. Dokładnie Julio, o to chodzi.
   Pozdrawiam
   Barbara

   Usuń
  3. Dziękuję, mam więc nadzieję, boję się tylko, że teraz pójdą "instrukcje" do sądów i ja mogę już mieć inny wyrok apelacyjny. Oby nie!!!To będzie też sąd w Katowicach. Bardzo liczę na zwykłą przyzwoitość.

   Usuń
  4. Nie ma obaw, właśnie dzisiaj SANDRA powiadomiła nas,żę WYGRAŁA

   Usuń
 14. Żyjemy w bardzo bogatym kraju, który funduje zawieszonym emerytom po kilka spraw w sądach. Wyroki tych rozpraw były/są przewidywalne.

  OdpowiedzUsuń
 15. Setki ludzi będzie miało pracę dzięki nam,pracującym emerytom.W susach i sądach będą przyjmować nasze wnioski.W sądach będą wyznaczać nam terminy rozpraw,wzywać nas na nie pismami za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.Listonosze będą nam wezwania przynosić do domu,a jak nas nie będzie zostawiać awizo.Będziemy z nim biegać na pocztę,panie w okienkach będą szukać tych wezwań w stosach korespondencji.Sędziowie będą prowadzić rozprawy i pisać rozstrzygnięcia wysyłać je do zusów, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru oczywiście.Zusy będą wydawać decyzje,mam nadzieję że korzystne dla nas i wysyłać nam pocztą do skrzynek.Banki będą przelewać pieniążki na nasze konta.Pomyślcie tylko.Setkom, a może tysiącom ludzi, my pracujący emeryci zapewniliśmy wysoce produktywną i społecznie pożądaną pracę.A przecież wystarczyła by tylko decyzja ZUS wydana na podstawie wyroku TK.Polska to bardzo,bardzo bogaty kraj.A jeszcze walka o odsetki.
  Anna

  OdpowiedzUsuń
 16. Jeśli znów mam się sądzić, to myślę sobie, ze warto pisać pozwy do Trybunału Europejskiego. To naprawdę jest karygodne!W żadnym demokratycznym państwie nic takiego nie mogłoby się zdarzyć. Jeśli rząd, posłowie, sędziowie, pracownicy ZUS świadomie łamali ,i dalej łamią Konstytucję, powinniśmy postawić ich przed Trybunałem Stanu, którym jest NARÓD.
  Z pokorą winni natychmiast naprawiać (ONI- NIE MY)błędy, przepraszać NARÓD. Nic takiego się, jak widać nie dzieje, bo traktują nas jak niewolników.Dzisiaj wypełniam dokumenty do Strasburga.Za takie traktowanie należy się odszkodowanie.W tej sprawie państwo zawodzi na całej linii. A zapewne polskie sądy w sprawach emerytów dostaną wytyczne, by wydłużać terminy rozpraw w nieskończoność.,,Emeryci!Popierajcie rząd i ZUS czynem.Umierajcie przed teminem". Moje sprawy jednak wcześniej powierzę spadkobiercom.I jak w Polsce można zachować zimną krew? Niczemu i nikomu już się nie dziwię. Ale póki co:TRZYMAJMY SIĘ RAZEM! Pozdrawiam. Elżbieta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się nie dziwię, ale ci zadufani w sobie urzędnicy państwowi już za nic nie ODPOWIADAJĄ!!!!!!!! To jest skandal! I za nasze pieniądze gotują nam takie ustawy. Nie wolno nam się na to godzić. Każdy urzędnik państwowy musi być ukarany za zło, które czyni i obojętnie czy z głupoty, czy z arogancji, czy ze zwykłej ludzkiej pomyłki, tylko kara będzie zróżnicowana. Nie będę się dziwić niczemu co się może wydarzyć. Za dużo przeżyłam. Musimy koniecznie dążyć do zmiany i egzekwowania prawa względem urzędników państwowych. Oni są w służbie kraju, narodu, państwa, ale tego od nich nikt nie wymaga, dlatego też zajęli się głównie swoim życiem, swoją kasą. A my dajemy na to przyzwolenie. Nie wiem, może jakąś petycję zbiorową wysłać na ten temat (przy okazji naszej sprawy)?

   Usuń
  2. byliśmy jak niegrzeczne dzieci odważyliśmy się być niegrzecznymi to i kara jest.

   Usuń
  3. Z pewnością byłoby duże zadziwienie, że emeryci jeszcze zabierają głos. Ale byłoby cudnie. My dla naszego kraju możemy jeszcze coś zrobić.

   Usuń
 17. Pani Elżbieta ma całkowitą rację. Czy widzicie, jak ZUS potraktował nas, którzy już w sądach byliśmy? Jeśli ktoś się nie sądził - wypłacą na wniosek. Kto się sądził - za karę jeszcze raz do sądu. Oburzające. To jest czysta złośliwość ZUS-u!!!! Trzeba pisać o tym do Strasburga, bo w tym kraju obywatel to wróg wszelkiej władzy, nawet tak żałosnej, jak ZUS Katarzyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TAK do n. potęgi !!!

   Usuń
  2. Nie sądzę żeby to była złśliwość ZUS-u w tym przypadku. Takie mamy prawo i nic na to nie poradzimy. Podejrzewam, że nawet gdyby ZUS chciał wypłacić to by chyba nie mógł.

   Usuń
  3. Prawo stanowią posłowie.Ci sami i tacy sami, którzy podnieśli rękę zatwierdzajac art. 28, który łamał Konstytucję. A dlaczego złamali?
   Ignorancja...nieuctwo...Naród ich utrzymuje, winni służyć NARODOWI, a nie aparatowi ucisku.
   Pozdrawiam. Elżbieta.

   Usuń
 18. emerytka ela Może ktoś z Państwa może podać wzór odwołania od wyroku sądu I instancji

  OdpowiedzUsuń
 19. Kochani Państwo, nie panikujcie, bądźmy jeszcze trochę cierpliwi. Wierzę, że będzie wszystko po naszej myśli.Dziękuję tym wszystkim, którzy o nas od początku walczyli.Urszula.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ale dlaczego ZUS ns decyzji wstrzymującej nam emerytury zaznaczył że należy się odwołać do Sądu Pracy a teraz nas tak ukarał. TO prawda jak oni nas traktują. Aż boję się iść do Sądu Apelacyjnego (bo tam zakończyłam) bo napewno będzie że wyrok TK dotyczy tych co prześli od stycznia 09 r do grudnia 10 r.
  A co z tymi co mają wcześniej i też pobierali bo ich dotyczyła również ta ustawa z 09 r. Jak i zawieszenie emerytury. A dlaczego wyrok TK jest tak nieczytelny?? I tu w sądach będą napewno trudności.


  OdpowiedzUsuń