13 listopada 2012

Podziękowania


W imieniu  Pana Mariana Strudzińskiego oraz wszystkich "zawieszonych" emerytów pragnę serdecznie podziękować za reprezentowanie nas
Panu Stanisławowi Karczewskiemu
- Wicemarszałek Senatu RP
Panu Wojciechowi  Skurkiewiczowi
- Senator RP
Panu  Bohdanowi Paszkowskiemu
- Senator RP
Panu Zbigniewowi Cichoniowi
- Senator RP
oraz wszystkim Panom Senatorom
którzy podpisali się pod wnioskiem do TK


Szczególne podziękowania
składamy również
Pani redaktor  Bożenie Wiktorowskiej
-redaktor  Gazety  Prawnej
za rzetelne informacje i
wspieranie nas na łamach gazety
oraz
Pani Karolinie Miara
- wspierający nas adwokat
za wsparcie.

DZIĘKUJEMY

 

29 komentarzy:

 1. Dziękujemy też tym sędziom TK,którzy stanęli na straży Konstytucji RP.

  OdpowiedzUsuń
 2. Senatorom,którzy tak dzielnie walczyli możemy podziękować przy najbliższych wyborach!

  OdpowiedzUsuń
 3. Serdeczne podziękowania dla Pana Sędziego TK (przez duże S)Marka Kotlińskiego, świetnie przygotowany merytorycznie, to on swoimi pytaniami wykazał, że strona przeciwna nie potrafiła udzielić odpowiedzi na żadne pytanie.... Okazało się,że byli nieprzygotowani, niemerytoryczni ...Brawo Panie Sędzio!!!
  Życzymy zdrowia i dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

  OdpowiedzUsuń
 4. ADMINKO, daj jeszcze raz tego szampana.
  D Z I Ę K U J Ę

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzię........ku.......jemy, dzię.........ku......jemy, dzię.........ku......jemy , wszystkim za wszystko

  OdpowiedzUsuń
 6. ja również bardzo,bardzo serdecznie wszystkim Państwu tj sędziom z TK panu Marianowi, Pani Karolinie, Pani Izie ADMINC SERDECZNIE DZIĘKUJĘ

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo, bardzo dziękuję!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie będe wymieniała komu dziękuję,łza sie kręci!!! Panie Marianie - dzięki:)))))I oczywiście wielu osobom już wczesniej wymienionym. Stawiam dużego szampana (jeśli bedzie to możliwe także w realu). Pijemy wszyscy emeryci.
  Sciskam wszystkich
  emerytka z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
 9. DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak się uporamy z tym problemem do samego końca, to zawiesimy blog? Byliśmy razem ponad 2 lata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę,że nie.Nie możemy do tego dopuścić.Osobiście dla mnie jest to jedyna pozycja w internecie,gdzie wchodzę codziennie i czytam o przyziemnych sprawach przeciętnego człowieka a takim jestem.Trzymajmy się dalej razem.Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Blog ma być i musi dalej istnieć.

   Byliśmy razem w jednej mocnej grupie ze wspólnym problemem i dzięki tej stronie pozostaliśmy do końca, nie poddaliśmy się, jest to duża też nasza zasługa.

   Teraz blog przyda się na składanie sobie życzeń z okazji naszych uroczystości, imienin itp.

   Usuń
 11. iskra nadziei i dla mnie.dziekuję

  OdpowiedzUsuń
 12. Tak jak na wstępie "PODZIĘKOWANIA" -dziękuję wszystkim senatorom, którzy podpisali się pod wnioskiem do TK. Bez nich nie byłoby dzisiejszego święta. Nie ZAPOMNIJMY NIGDY ,że są to Senatorowie PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI , którzy kontynuują wspaniałą pracę naszego Śp. PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO - szczerego,prawdziwego,oddanego Polsce, prawdziwego patrioty.Kto tego nie widział i nie uczuł temu serdecznie współczuję.
  Nie będę wymieniać pozostałych ,którym należą się słowa podziękowania, z obawy, że może kogoś pominę. Chcę podziękować Wszystkim,którzy nami kierowali,dzięki którym pisaliśmy nasze odwołania,(BO PRZECIEŻ MY WIEDZIELIŚMY ŻE NARUSZONO NASZE PRAWA - ale sami NIC NIE ZNACZYLIŚMY )- jeszcze raz - SERDECZNIE DZIĘKUJĘ. Grażyna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełna zgoda! Gorące podziękowania składam senatorom Prawa i Sprawiedliwości oraz Panu Marianowi Strudzińskiemu za wszystkie działania w naszej sprawie. Barbara

   Usuń
 13. Popłakałam się wczoraj. Taka ulga. A już traciłam nadzieję. Odzyskiwałam ją codziennie, zaglądając na tę stronę. Teraz już 13-tka nigdy nie będzie dla mnie pechowa. Żal mi tych osób, które nie wytrzymały nerwowo i odeszły z pracy. Też byłam tego bliska, ale dzięki WAM wytrwałam. Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich.
  Myślę, że powinniśmy zachować tego bloga i pisywać dalej (wpłacając parę złotych na konto ADIMKI). Wiele osób miało trafne spostrzeżenia i dzieliło się swą mądrością i rozwagą. Ja już mam pytanie, czy czekając na rozprawę w sądzie apelacyjnym mam znów zakładać sprawę w sądzie okręgowym? Chyba muszę poczekać na ruch sądu apelacyjnego Katarzyna

  OdpowiedzUsuń
 14. ZUS będzie bronił się przed wypłatą zaległych emerytur i tym sposobem sądy znów będą miały nie potrzebną pracę, bo wiadomo jak sprawa musi się skończyć ! Uważam, że skoro ZUS nam wstrzymał wypłatę bez sądu to powinien nam oddać nasze pieniądze bez łaski i zbędnych formalności.

  OdpowiedzUsuń
 15. no właśnie moje pytanie - ponieważ jest dużo sprzecznych informacji w mediach - raz piszą, że ZUS decyzją wypłaci zawieszone emerytury plus narosłe odsetki a raz, że trzeba z tym iść do Sądu. Chodzi mi o przypadek osoby która nadal pracowała a zawiesiła emeryturę. Może ktoś poradzi jaka jest sytuacja, ZUS czy do Sądu?

  OdpowiedzUsuń
 16. Wprawdzie nie jestem zwolenniczką PIS-u, ale serdecznie Wam dziękuję. Załatwiliście dużą sprawę i macie moje słowa uznania. Dziękuję !!!

  OdpowiedzUsuń
 17. Może to coś znaczy. PiS jak coś obiecał ludziom (poza dużymi inwestycjami), to słowa dotrzymał. Tak czy siak, WIELKIE WIELKIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, począwszy od SENATORÓW :) :) :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Proszę o informację jak długo trwa uprawomocnienie się wyroku TK.

  OdpowiedzUsuń

 19. Po opublikowaniu wyroku TK w Dzienniku Ustaw stracą moc przepisy art. 28 w związku z art. 6 ustawy z 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw, dotyczące emerytur przyznanych od 8 stycznia 2009 r. do 31 grudnia 2010 r.

  Ogłoszenie powinno ukazać się niezwłocznie ale trzeba przyjąć, że do 14 dni.

  OdpowiedzUsuń
 20. Więcej informacji w GAZECIE PRAWNEJ
  http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/661488,tk_zus_musi_wyplacic_zawieszone_emerytury.html

  OdpowiedzUsuń
 21. BARDZO SERDECZNE DZIĘKI WSZYSTKIM WYMIENIONYM , BRAKUJE SŁÓW, KTÓRE ODDAŁYBY RADOŚĆ JAKĄ CZUJĘ PO WYROKU TK.
  Przy najbliższych wyborach należy pamietać kto był przeciw nam. Niech utracą stołki wszyscy ci, którzy naszymi nędznymi emeryturami chcieli łatać budżet.Teraz będzie ich to kosztowało jeszcze więcej, szkoda tylko że to odbędzie się ze skladek wszystkich ubezpieczonych a nie z kieszeni prywatnych co tego bubla prawnego wymyślili.

  OdpowiedzUsuń
 22. Dołączam się do podziękowań inspiratorowi działań tj.Panu Marianowi oraz senatorom ,którzy wczuli się w naszą sytuację . Nie przeceniałbym przynależności partyjnej naszych senatorów ,gdyż pierwsze zgłoszenie do TK nie powiodło się ze względu na kadencyjność sejmu i senatu oraz przy tym nie miało koloru określonej partii / od naszych przedstawicieli powinniśmy wymagać aby byli rzetelnymi ludźmi/. Według mnie mamy określoną sytuację pracujących i niestety już nie pracujących emerytów którą możemy ująć w następujących punktach:
  1/ osoby ,które korzystając z przepisów zawartych w znowelizowanej ustawie o finansach publicznych rozwiązały stosunek pracy i ponownie go nawiązały w krótkim przedziale czasowym/ można je podzielić zapewne na tych co na tym nie straciły i straciły np.po zatrudnieniu na innym stanowisku/.
  2/.osoby ,które pracowały dalej i z dniem 1.10.2011 roku utraciły na mocy w/w ustawy prawo do pobierania emerytury ponieważ nie dostarczyły świadectwa pracy.
  3/osoby ,które straciły zatrudnienie na mocy oddzielnie znowelizowanych ustaw np.ustawy o szkolnictwie wyższym ,w której z dniem 30.09.2012 roku ustawowo rozwiązuje się tzw.zatrudnienie na zasadzie mianowania z pracownikami dydaktyczno- naukowymi , którzy ukończyli 65 lat.
  Sądzę ,że zdecydowana większość "pracujących"emerytów przeszła drogę prawną poprzez Sądy Rejonowe , Sądy Apelacyjne. Z poprzednich informacji zamieszczonych na naszym blogu można wnosić ,że są osoby które składały kasaccję do SN. W moim przypadku nie wystąpiłem o kasację wyroku , gdyż jej termin zbiegał się z wydarzeniami w moim życiu ,które odsuwają na plan dalszy doczesne problemy.Tak się jednak złożyło ,że zdązyłem przed ostatnim istotnym dla nas posiedzeniem TK złożyć Skargę do TPC w Strasburgu. Nie wiem czy samo uprawomocnienie wyroku TK wystarczy aby ZUS czuł sie zobligowany do naprawienia wyrządzonej nam krzywdy. Wydaje się ,że logicznie rzecz ujmując tak powinno być . Obawiam się / może jestem w błędzie/ , ale czeka nas batalia o nasze pieniądze . Tylko do kogo składać wnioski lub pozwy i w jakim trybie .

  OdpowiedzUsuń
 23. Marian, dziękuję. Jak to dzisiaj mówi się "dobra robota". Byłem z Tobą od początku. Parę pomysłów w różnych sprawach wrzuciłem. Trochę też poszczypałem Pana Sławka, kiedy już za bardzo Cię szczypał lub siał lekki defetyzm. Choć też zrobił dużo dla podtrzymania ducha w naszej grupie. Myślę, że ten pomyślny dla nas wyrok Trybunału, paradoksalnie jest też pomyślny dla rządzących. Kryzys nie będzie trwać wiecznie, a pomysł z aktywizacją ludzi 50+ jest obiektywnie dobry i kiedy znowu władza dojdzie do wniosku, żeby zrobić ludziom dobrze, to odkurzy przepis, wdroży go i nie odczuje kaca, że w 2012 roku przywaliła nim skutecznie 40 tysiącom rodaków - emerytów. Przyjmijmy, że Polski system prawny w ostatecznym rozrachunku się sprawdził, bo zdążył sprawę rozstrzygnąć po ludzku przed Trybunałem Europejskim.
  Pozdrawiam, Rysiek (r.)

  OdpowiedzUsuń
 24. Po raz pierwszy SENATOROWIE zajęli się sprawami zwykłych ludzi i odmienili nas i nasz los na zawsze. Bardzo, bardzo dziękuję PRAWU I SPRAWIEDLIWOŚCI - SENATOROM bądzmy zatem razem wszak w jedności siła!!! Maria

  OdpowiedzUsuń
 25. W dniu dzisiejszym pojawiło się jak napisać pozew do sądu. Jestem w grupie - emeryci pracujący, którzy zrezygnowali z emerytury, wybrali pracę, i którzy nie zaskarżali decyzji ZUS. Bardzo proszę o wzór pisma do ZUS. Z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 26. Bardzo dziekuje PANOM SENATOROM Z PIS ,wszystkim sędziom TK,
  że tyle dobrego zrobili dla nas, niech im Bóg wynagrodzi w pracy i w życiu .
  Jest to jedyna partia która pomaga biednym ludziom
  wspierajmy ja , Wdzięczna za tak wspaniały CZYN
  GRANIA. BARDZO WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ.

  OdpowiedzUsuń