13 listopada 2012

Decyzja TK

DRODZY PAŃSTWO!!
 OFICJALNIE INFORMUJĘ 
IŻ SPRAWĘ W TK

WYGRALIŚMY23 komentarze:

 1. Bardzo się z tego wszyscy cieszymy. A co jest konsekwencją naszej wygranej? Czy przywrócą nam prawo pobierania emerytury i czy nam wyrównają za rok nie pobierania świadczeń?
  Pozdrawiam wszystkich serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem krzywdzący nas przepis przestaje obowiązywać z chwilą rozstrzygnięcia przez Trybunał. W tej sytuacji ZUS powinien podjąć wypłatę świadczeń jeszcze w tym miesiącu - na bieżąco, a co do wypłaty zaległych emerytur (z odsetkami) też chyba jak najszybciej, bo odsetki rosną. Bądźmy dobrej myśli. Byliśmy razem do dziś, śledźmy co dalej i domagajmy się jak najszybszj wypłaty zaległych świadczeń. Tu prosba do Pani Zyzki - niech ta strona dalej istnieje, nam emerytom potrzebna jest taka możliwość kontaktu, wymiany poglądów. Dzięki za już, prosimy o jeszcze !
   Małgorzata

   Usuń
 2. Diękujemy bardzo wszystkim wielkim za pomoc nam maluczkim.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak - po 1000-kroć dzięki Senatorom, Pani adwokat, Panu Marianowi i Wszystkim zaangażowanym. Niech Was Bóg Błogosławi.

   Usuń
  2. Wreszcie ktoś dostrzegł nas - emerytów i to nie dlatego, że stanowimy groźną grupę - nas nie stać na demonstracje i domaganie się siłą swoich praw - po prostu zauważyli nas Panowie Senatorowie i Trzech Sędziów Trybunału Konstytucyjnego (tych z prawdziwego zdarzenia !).
   Panowie, wielkie dzięki, znów uwierzyłam, że prawo znaczy prawo. Mam nadzieję, że ten wyrok jest ostateczny i spokojnie będę mogła żyć dokąd mi przeznaczone. Jeszcze raz dziękuję.
   Małgorzata

   Usuń
 3. Nie mogę w to uwierzyć.Serdeczne dzięki WSZYSTKIM KTÓRZY SIĘ DO TEGO PRZYCZYNILI.Bardzo dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Panu Marianowi, Pani Karolinie Miarze, Panom Senatorom dzięki ,dzięki. My biedni emeryci byliśmy u kresu wytrzymałości. Jesteście wielcy .Toruń

  OdpowiedzUsuń
 5. Dołączam się do podziękowań dla Pana Mariana, Panów Senatorów, Sędziów Trybunału, którzy pokazali, że prawo znów znaczy prawo ... i to dla wszystkich obywateli. Serdeczne dzięki dla Pani Mecenas Karoliny Miary, Pani Admin. i wszystkich, którzy przyczynili się do dzisiejszego sukcesu.
  Emerytka z Warszawy

  OdpowiedzUsuń
 6. Nawet w tym kraju prawo i rozsądek czasami zwycięża.Podziękowania; z pełnym uznaniem dla osób które miały chęć i odwagę podjąć się tej akcji.I jest sukces!Szkoda tylko że wyrok jest niejednogłośny,trudno to zrozumieć. Zobaczymy jak do tej decyzji ustosunkuje się minister finansów...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan Minister oczywiście skrzywi sie i powie, że nie ma pieniędzy, ale od wyroku Trybunału nie ma odwołania i kasa musi się znaleźć, jak my zalegamy bankowi, to nikt nas nie pyta tylko łupi odsetkami i gigantycznym oprocentowaniem za każde opóźnienie ! Państwo nas postawiło w takiej sytuacji, to niech teraz to naprawia i pieniądze MUSZĄ SIĘ ZNALEŹĆ
   Teresa z Rembertowa

   Usuń
 7. Serdeczne dzięki wszystkim zaangażowanym osobom w naszą sprawę. Jestem bardzo szczęśliwa, bo do dziś czułam się jak niepotrzebny śmieć, z którym można zrobić co się jakiemu ministrowi spodoba a szczególnie nieżyczliwej ludziom pani Fedak

  OdpowiedzUsuń
 8. Panie Marianie, jest Pan Wielki, bo to wszystko od Pana się zaczęło! Czekamy teraz na końcowy efekt, czyli wypłatę zabranych pieniędzy.
  Dzięki serdeczne ludziom, którzy się bardziej niż ja zaangażowali, bo bardziej wierzyli w wygraną ode mnie.
  Dziękuję bardzo,
  Elżbieta z Torunia

  OdpowiedzUsuń
 9. Panie Marianie, ja też jak inni nie mogę uwierzyć w ten sukces, który jest przede wszystkim dzięki Panu. To Pan to wszystko rozpoczął, zaangażował innych emerytów i przy pomocy Pani Karoliny, Pana Cichonia, Adminki i Zyzki - pociągnął nas do zwycięstwa. Dziękuję po stokroć wszystkim zaangażowanym
  w tę walkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Równiez przyłączam się do podziękowań. Bez Pana determinacji nie byłoby naszego zwycięstwa. Wielkie dzięki.
   Pozdrawiam sedecznie

   Usuń
 10. Serdeczne dzięki Wszystkim, którzy przyczynili się, aby sprawa doszła tak wysoko, ale w wygraną nie chce mi się uwierzyć, obecnie w naszej Ojczyźnie trudno jest normalnie żyć, rządzący znajdą haczyk kryzysowy, abyśmy nic nie dostali,

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja również serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy się przyczynili do zwycięstwa w TK. A Panu Marianowi należą się buziaki za niezłomną postawę i zagrzewanie do działań nawet tych wątpiących w sukces.To przecież Ten urzędnik z Radomia /jak pisała prasa/ rozpoczął tę batalię i nigdy nie zwątpił w jej powodzenie.Dzięki, dzięki, dzięki.
  Senatorom, Sędziom TK dzięki za mądre podejście do naszego problemu i uczciwe wydanie wyroku.

  OdpowiedzUsuń
 12. WYGRALIŚMY
  piękny napis.Dzięki adminko.Warto było czekać.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dzisiejszy dzień był piękny :) ! Podziękowania Wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

  OdpowiedzUsuń
 14. Podziękowania dla Wszystkich,których silna determinacja przywróciła wiarę w Konstytucję R.P.
  Bogumila1953

  OdpowiedzUsuń
 15. Koleżanki i Koledzy!!!
  Pamiętajmy nazwiska Senatorów i byłego senatora Pana Zbigniewa Cichonia-On szlachetnie,mimo że nie dostał się do senatu obecnej kadencji "użyczył" pierwszy wniosek w tej sprawie i był fachowym, jako znany adwokat i obrońca praw człowieka uczestnikiem naszego "sukcesu"-pamietajmy!!!!!
  Smuci jednak postawa szefa TK.On jako były aktywny obrońca praw człowiek w HFPC- niestety nawet nie zachował się dyplomatycznie, a wręcz politycznie, jako desyngowsany na to stanowisko przez PO. Mało brakowało byśmy w Polsce przegrali. Mój apel nie cofajmy skarg kasacyjnych i skarg do ETPc w Strasburgu, chybaże ten sam umorzy postępowaanie. No i na zakończenie jeszcze raz dziękuję PIERWSZEMU ODWAŻNEMU MARIANOWI I PANIOM MECENASKOM..TAKŻE PANI REDAKTOR WIKTOROWSKIEJ....

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy to prawda, ze wyrok TK dotyczy tylko tych emerytów, którzy uzuskali prawo do emerytury pomiędzy 8 stycznia 2009 i 31. grudnia 2010 r.

  OdpowiedzUsuń
 17. I co to oznacza że inni maja obowiązek rozwiązania umowy o pracę w związku z przejściem na emeryturę, wynikający z art. 103a ustawy emerytalnej. Czy moge poprosić kogoś kompetenntnego o wyjasnienie? Z góry dzieki.

  OdpowiedzUsuń
 18. a co z osobami które uzyskały prawo do emerytury po 1 stycznia 2011 roku i nie rozwiązały stosunku pracy przez co ich emerytura została automatycznie zawieszona? Wiem napiszecie pewno, że im - zgodnie z prawem - nic się nie należy...., ale czy to jest sprawiedliwe? Spróbujcie (proszę) postawić się w ich/naszej/mojej sytuacji. Furtka została otwarta na prawie dwa lata i tylko niektórzy przez nią przeszli, ale powtarzam pytanie czy to jest uczciwe?, bo że zgodne z tym chorym prawem to wiem, ale czy trybunał nie powinien zakwestionować tej ustawy w całości? Wiadomo, że ci co mają "plecy" to się zwolnili i przyjęli na nowo na drugi dzień, a motłoch niech tyra z zawieszoną emeryturą - uczciwie przecież wypracowaną. Gdzie tu równość obywateli wobec prawa? Jedni pracując nadal mają dostawać emeryturę, a inni mają mieć zawieszoną bo ktoś bystry wymyślił sobie ustawę o przymusowym zwolnieniu na jeden dzień, która choć okazała się niekonstytucyjną nadal ma obowiązywać, ale nie wszystkich - i to ma być prawo demokratycznego państwa w XXI wieku w środku Europy???

  OdpowiedzUsuń