14 listopada 2012

Od Adminki :)

Drodzy Państwo!
W dniu dzisiejszym wysłałam już prośbę do Pani Karoliny Miara o przygotowanie wzorów pism dla następujących grup emerytów:

- emeryci pracujący, którzy zrezygnowali z emerytury, wybrali pracę, i którzy zaskarżali decyzję ZUS, doszli nawet do sądów apelacyjnych a niektórzy wyslali już pisma do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu

- emeryci pracujący, którzy zrezygnowali z emerytury, wybrali pracę, i którzy nie zaskarżali decyzji ZUS

- emeryci, którzy przeszli na ustawowe emerytury w roku 2012, i którzy skarżyli decyzje ZUS

- emeryci, którzy przeszli na ustawowe emerytury w roku 2012, a którzy nie zaskarżyli decyzji ZUS 
.

A także poprosiłam o wzór pisma do ZUSu.


Ja ze swej strony także postaram się stworzyć powyższe pisma.


38 komentarzy:

 1. Bardzlo,bardzo dziękujemy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielkie dzięki!!!! Podlasie górą i piękne jest!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękujemy Pani najpiękniej i pozdrawiamy - emeryci z Torunia

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie wzory bardzo się przydadzą, bo trzeba będzie szybko po opublikowani wyroku pisać do ZUS. Swoją drogą jak wynika z pozyskanych wiadomości zanosi się na kolejną głupotę, bo sądy będą zawalone pozwami, i sąd I instancji będzie decydować czy respektować wyrok trybunału !!! , a koszty ZUS-u będą z każdym dniem wyższe, bo odsetki wzrosną. Kolejny absurd.

  OdpowiedzUsuń
 5. Serdecznie Pani dziękujemy.

  OdpowiedzUsuń
 6. A co w przypadku gdy zwolniłam się ,i zatrudniłam się popownie w tym samym zakładzie pracy ale na znacznie gorszych warunkach wprawdzie nie finansowych lecz społecznych - nie na stałym jak dotychczas zatrudnieniu tylko na czas określany,czy jest jakaś szansa przywrócenia do pracy na warunkach z przed przymusu zwolnienia.

  OdpowiedzUsuń
 7. To jest ciekawy przypadek. Będzie chyba wymagał procesu sądowego.

  OdpowiedzUsuń
 8. A pan, który jest Prezydentem? Jak się teraz czuje? Naraził grupę osób, o którą powinien szczególnie dbać, jako człowiek i Prezydent! Zadufanie i jeszcze raz zadufanie i arogancja. Ale mądrzy i dobrzy ludzie obronili nas. Chwała im za to ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten pan na pewno nie przejmuje się takimi sprawami. Cokolwiek by nie mówił,jest zawsze zadowolony i coraz bardziej infantylny.

   Usuń
 9. CIEKAWE KIEDY ZABIERZE GŁOS PANI FEDAK?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też na to czekam.

   Usuń
  2. A ja już nie chcę słuchać tych ludzi. Wystarczył mi pan o nazwisku Kłopotek.

   Usuń
  3. A co na to Pani, tzw. - "Rzecznik Praw Obywatelskich", do której pisałam 4 razy i Państwo chyba też.

   Każdy bronił swojego koryta nie prawa i praw dla emerytów, ludzi.

   Usuń
 10. Niedawno odnalazłam tę stronę.
  Pragnę ,Państwu, za nią serdecznie podziękować.
  Razem łatwiej przeżyć dziwną przygodę z polskim prawem...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A my tak sobie ,,gawędziliśmy'' ponad rok, raz nerwowo, raz kabaretowo albo bez nadziei lub z nią. Duża amplituda, ale udało się. Proszę przeczytać wszystkie posty po kolei. Można może jakąś pracę napisać.

   Usuń
 11. TEN PAN- z dużych liter - powinien być Prezydentem wszystkich Polaków , a szczególnie naszym, najsłabszej grupie społecznej,która już nic nie może i jest zdana wyłącznie na "pańską łaskę" ,która jak wiadomo "na pstrym koniu jeździ". Pamiętajmy, że to Śp. PREZYDENT LECH KACZYŃSKI w roku 2009 wprowadził przy przychylności Sejmu Rzeczpospolitej przy Ustawie o emeryturach kapitałowych tak dla nas korzystną Ustawę o pobieraniu emerytury bez konieczności zwalniania się z pracy.Uważał bowiem, że emerytura po spełnieniu określonych warunków ( przede wszystkim składek do ZUS)to NIE ŁASKA tylko ustawowy obowiązek Państwa wobec LUDZI.Tylko ON był na tyle mądry i sprawiedliwy. JEMU zawdzięczamy tą Ustawę.Żałuję tyko,że nie był PREZYDENTEM od 20 a może i 30 lat wcześniej, bo wówczas również emeryci z lat wcześniejszych też by skorzystali.A urzędujący PAN Prezydent. No cóż nie wypada
  o swoim Prezydencie źle mówić- tylko tyle - obiecywał co innego.A skończyło się na 18 miesiącach dodatkowej pracy,......itd.Mogę tylko powiedzieć, że moim Prezydentem był i zawsze będzie LECH Kaczyński. Grażyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To miał być kapitał a nie jałmużna, o którą trzeba błagać ,,władzę''. Inna idea przyświecała wprowadzeniu tej ustawy w życie, ale przyszli inni i to zepsuli.

   Usuń
  2. Szanowny Pan jest w błędzie, gwoli prawdy, było dokładnie przeciwnie. To właśnie Lech Kaczyński zawetował ustawę Rządową przygotowaną przez min. Fedak w ramach programu 50+ i dopiero skuteczne odrzucenie weta przez sejm stoosowną większością uożliwiło również Panu pobieranie emerytury bez konieczności rozwiązania stosunku pracy itd.
   Warto wiedzieć o czym się pisze. Nie zmienia to oczywiście oceny Prezydenta Komorowskiego, który w naszej sprawie postępował wyjątkowo paskudnie.

   Usuń
  3. Swoje poglądy polityczne proszę zachowywać dla siebie, bo to nie ma znaczenia kogo jakaś pani kocha i kto dla niej jest prezdentem świętej pamięci. Proszę też nie mieszać faktów. Teraz mamy odzyskać odebrane emerytury i dlatego wypowiedzi powinny być na temat i sprawdzone pod względem merytorycznym

   Usuń
  4. Jak śp.L.Kaczyński mógł zawetować w grudniu 2010r., gdy zginął w kwietniu 2010?

   Usuń
  5. Ot i wyszła moherowa demencja,jak szydło z worka.

   Usuń
  6. Zapewne każdy pamięta to, co chce zapamiętać.
   Gorzej, gdy pamięta przez pryzmat politycznych sympatii. Choć, trzeba przyznać, że to Senatorowie PiS-u powalczyli.Taka rola opozycji.A przecież o konstytucyjność prawa winien dbać rząd!

   Usuń
  7. Do Animowego 15:22 ŚP. Lech Kaczyński zawetował ustawę znacznie wcześniej i głównym powodem było to,że nie zgadzał się z bardzo okrojonymi przepisami grupy przyszłych emerytów,zatrudnionych w uciążliwych warunkach a że w tej samej ustawie była również >nasza sprawa< więc nie było innej możliwości.W m-cu XII.2010 to ustawa została już uchwalona na GOTOWO po uprzednim odrzuceniem Veta i zatwierdzeniem przez Senat.Samą ustawę podpisał już prezydent Komorowski

   Usuń
 12. Dołączam się do podziekowań.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dołączam się do poprzednich podziękowań dla Pani i dla Pani Karoliny n- załączam serdeczne pozdrowienia - Elzbieta z Warszawy

  OdpowiedzUsuń
 14. Wielkie serdeczne dzięki dla Pani i dla Pani Karolinki.
  Poznanianka.

  OdpowiedzUsuń
 15. Serdecznie dziękujemy za okazałą pomoc - nam emerytom.
  Poznaniacy.

  OdpowiedzUsuń
 16. Największe słowa wdzięczności i uznania kieruję do grupy Sz. P. Senatorów Prawa i Sprawiedliwości, będących autorami przedmiotowego wniosku !!!
  Z wyrazami szacunku, pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 17. powinno jeszcze być jedno :
  - emeryci pracujący, którzy zrezygnowali z emerytury, wybrali pracę, i którzy zaskarżali decyzję ZUS

  OdpowiedzUsuń
 18. A co mam zrobić w przypadku, gdy złożyłam apelację, a nie mam jeszcze terminu rozprawy (od marca 2012 do dziś)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam taką samą sytuację.

   Usuń
 19. Trzeba w ciągu 3 mies. od wejścia w życie orzeczenia TK, w swoim sądzie (rejonowy) wystąpić o wznowienie postępowania. Sądy wiedzą na jakim etapie jest Pani sprawa, i dlaczego. Jasne, że apelacje wstrzymały, bo czuły pismo nosem, tj. że ich argumentacja nie trzyma się kupy. To znaczy właśnie tego się trzymała.
  r.

  OdpowiedzUsuń
 20. Swoją drogą ciekawe kiedy ogłoszą NASZ WYROK. Poprzednie orzeczenia w sprawach o tej samej sygnaturze były ogłaszane po 6. dniach od wyroku. Na przykład w lipcu sprawy K14/12 i K14/10, a w październiku K27/11. Dzień ogłoszenia jest dniem wejścia orzeczenia w życie. Trzeba mieć nadzieję, że nie przeciągnie się to ponad 2 tyg., bo wówczas wypłata pierwszej ZASŁUŻONEJ (zapomnijmy "zawieszonej/odwieszonej") emerytury byłaby w grudniu.
  r.

  OdpowiedzUsuń
 21. SERDECZNE DZIEKI WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIE DO OCHRONY POSZKODOWANYCH EMERYTOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  TEZ CZEKAM NA WZOR PISMA DO ZUS
  POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń
 22. Serdeczne podziękowania dla Pani Adminki i Pani mec. Karoliny Miary, bez pomocy Pań byłoby trudno. 12 grudnia mam rozprawę w Sądzie Apelacyjnym. Jeśli do tej pory nie zostanie opublikowany wyrok TK, co mam zrobić, czy można wtedy wnieść o wypłatę przez ZUS zaległych (zawieszonej od 1.10.2011 r. emerytury)świadczeń wraz z odsetkami. Będę wdzięczna za opdowiedź.
  Pozdrawiam,
  Teresa z Warszawy

  OdpowiedzUsuń
 23. Czekamy na te wrozy pism. Dziś Fakt podaje jakieś wzory, ale czy właściwe?
  Ja dopiero czekam na rozprawę apelacyjną. Nie wiem, co mam robić.

  OdpowiedzUsuń
 24. W dniu dzisiejszym pojawiła sie jak napisac pozew do sadu. Jestem w grupie - emeryci pracujący, którzy zrezygnowali z emerytury, wybrali pracę, i którzy nie zaskarżali decyzji ZUS. Bardzo proszę o wzór pisma do ZUS. Z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja tu czegoś nie rozumiem. Dlaczego to tylko to upomnienie się o sprawiedliwość będzie ważne, jeśli się zdąży w terminie w trzech miesięcy? To znaczy, że po tym terminie już ZUS będzie mógł bezprawnie łamać konstytucje? i już nie będzie można się na obowiązującą ustawę powoływać???? A jak ktoś nie zdąży???

  OdpowiedzUsuń