28 września 2013

:)

Panie Marianie!!

Witamy  wśród pełnoletnich emerytów!


167 komentarzy:

 1. Drogi, "prawdziwy" emerycie, dla Ciebie:

  NAJLEPSZE ŻYCZENIA, TO MARZEŃ SPEŁNIENIA

  BO CÓŻ PIĘKNIEJSZEGO, NIŻ WŁAŚNIE MARZENIA?

  WIEK EMERYTALNY PO TO JEST NAM DANY,

  BY REALIZOWAĆ NIESPEŁNIONE PLANY!!!  Dodać muszę: zdrowia, zdrowia, zdrowia oraz

  szczęścia i satysfakcji w życiu osobistym

  i z osiągnięć potomnych!!!

  Składa blogowiczka
  Daniela

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiek emerytalny po to jest nam dany,
  By realizować ... niespełnione plany.
  Więc nie ma co patrzeć na swą kartę zdrowia,
  Tylko łykać życie i się delektować.
  Wszystkiego najlepszego ...
  k

  OdpowiedzUsuń
 3. PANI ANNIE Z WROCŁAWIA składam z tego samego powodu również serdeczne życzenia, a przede wszystkim wiary w sprawiedliwość !!!
  Daniela

  OdpowiedzUsuń
 4. Serdeczne życzenia spełnienia marzeń, zawsze dobrego zdróweczka oraz zawsze życzliwych ludzi. Blogowiczka Baśka

  OdpowiedzUsuń
 5. Xenefont o/Olsztyn28 września 2013 18:00

  Gratuluję i teraz jedź na wycieczkę, może do Grecji,
  Zaszalej trochę także w Wenecji,
  Odwiedź Paryż lub Barcelonę,
  Byś mógł wspominać chwile szalone.
  Gdy szaleństwo Cię jednak znudzi ,
  I zatęsknisz trochę do ludzi,
  Zapraszamy do nas serdecznie,
  Odwiedzaj nas często - koniecznie!. Pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 6. Marian, jesteś
  TWÓRCĄ NIEPOWTARZALNEGO KLIMATU
  Serdeczne życzenia zdrowia I długich lat życia w spokoju.
  Pozdrawiam
  Barbara R.

  OdpowiedzUsuń
 7. JESTEŚ PANIE MARIANIE WIELKI TWÓRCĄ RZECZY NIEMOŻLIWYCH A JEDNAK USZCZĘŚLIWIŁEŚ PRAWIE WSZYSTKICH ZAWIESZONYCH
  EMERYTÓW BÓG ZAPŁAĆ I WSZYSTKIEGO NAJ..... Naj....NAJ.... LEPSZEGO życzę dużo, dużo zdrówka, oraz długich, długich lat życia
  w dobrym zdrowiu. Anna

  OdpowiedzUsuń
 8. Halina 47.
  Panie Marianie, witamy w gronie pełnoletnich emerytów. Z okazji osiągnięcia wieku emerytalnego również życzę Panu dobrego zdrowia, długich lat życia i satysfakcji z czynienia dobra dla nas wszystkich. Na wdzięczność ludzi zasłużył Pan jak mało kto. Serdeczne dzięki.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Są dwa rodzaje szczęścia na świecie, jedno małe - być szczęśliwym, drugie wielkie - uszczęśliwiać innych.
  Serdeczne życzenia Irena z Lubuskiego

  OdpowiedzUsuń
 10. Panie Marianie, JESTEŚ WIELKI
  życzę dużo zdrowia, szczęścia i zadowolenia z każdego dnia.
  Przy tej okazji pragnę podziękować za wszystko co dla nas emerytów zrobiłeś i nieśmiało proszę o dalszą pomoc. Blogowiczka emerytka

  OdpowiedzUsuń
 11. Panie Marianie!Zdrowia,Szczęścia i CODZIENNEGO POCZUCIA,ŻE ŻYCIE JEST PIĘKNE!!!Wielkie dzięki za WSZYSTKO!!!co Pan dla nas WSZYSTKICH zrobił.Barbara-Ewa ze Szczecine

  OdpowiedzUsuń
 12. Panie Marianie!Zdrowia,Szczęścia i CODZIENNEGO POCZUCIA,ŻE ŻYCIE JEST PIĘKNE!!!Wielkie dzięki za WSZYSTKO!!!co Pan dla nas WSZYSTKICH zrobił.Barbara-Ewa ze Szczecine

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Marianie - najbardziej dumny z emerytów, co brzmią dumnie - zdrowia i sił Ci życzę. Dziękuję za wielkie serce i nadzieję, którą nam dawałeś i dajesz.To, co dla nas zrobiłeś, jest bezcenne!!
   anna

   Usuń
 13. http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title,Zawiesili-ci-emeryture-Nie-idz-do-sadu,wid,16024245,wiadomosc.html?ticaid=11163e&_ticrsn=3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ~Karol [pół godziny temu]

   Zaraz po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w listopadzie zeszłego roku Emeryci złożyli WNIOSKI o wypłatę zawieszonych emerytur wraz z odsetkami do ZUS.
   ZUS odmówił ich wypłaty i napisał, że można od tej decyzji się odwołać do Sądu Pracy. Emeryci odwołali się więc do Sądu Pracy, a Sąd pracy też stwierdził, że zawieszone emerytury się nie należą i można złożyć apelację do Sądu Apelacyjnego.
   Emeryci złożyli więc apelację.
   A teraz każą nam wycofać odwołanie ????????????????!!!!!!!!!!!!! i znowu składać wniosek !!!!!!!!!!!!!!?????????????
   Przecież właśnie dlatego, że emeryci walczyli w Sądach
   i jedni dostali zawieszone emerytury a inni nie dostali zrobił się szum.
   I teraz nie wszyscy dostaną zwrot emerytury bo ich sprawa w Sądach w międzyczasie zaszła dalej niż tylko odwołanie ??????????????????!!!!!!!!!!!!!
   My już raz złożyliśmy wnioski o zwrot zawieszonych emerytur wraz z odsetkami !!!!!!!!!!!!!

   Usuń
 14. No Marian ,dzieki Tobie biorę biezacą i dostane,zaległe Nie tylko ja !!!!.Nie wierzyłam ! a jednak poderwałeś nas do działania .Teraz wierze ze mozna ,walczyc z nie sprawiedliwym złodziejskim systemem Starostwo Powiatowe w ,,,Ty wiesz z rozmów telefonicznycznych Trzymaj sie

  OdpowiedzUsuń
 15. Jeden z komentarzy pod artykułem :http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title,Zawiesili-ci-emeryture-Nie-idz-do-sadu,wid,16024245,wiadomosc.html?ticaid=11163e&_ticrsn=3 :
  Dzień z życia Polaka : Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawe słodzoną ukraińskim cukem i... szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy i a jak jest to za 1200??? Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TO WSZYSTKO NIESTETY PRAWDA I TYLKO PRAWDA !

   W większości Polacy mają zmanipulowane mózgi przez niepolskie media. Nie widzą, że siedzą w kieszeniach obcych bankierów i dają zarabiać zagranicznym handlowcom ( ponad 90%). Wybitny, światowej klasy prof. ekonomista, dawny uczestnik Powstania Warszawskiego - Witold Kieżun (91lat), płacząc wyznał, że umiera w Polsce - ale nie o taką Polskę walczył! Wskazał, że żyjemy w kraju zawłaszczonym przez obcy kapitał, w którym zlikwidowano polski przemysł a co za tym idzie miejsca pracy dla Polaków. Teraz mają zlikwidować Stocznię Gdańską, a Wałęsa, który dzięki niej zawdzięcza swoją karierę, marzy o włączeniu Polski do Niemiec i o globalizacji, w której mamy pełnić rolę wyrobników? To jest tragedia narodowa! NASZYM OBOWIĄZKIEM TERAZ POWINNO BYĆ OTWIERANIE OCZU ZAŚLEPIONYM !
   B.

   Usuń
  2. Halo 0 8:09

   SAMA ESENCJA do "rozcieńczenia"
   Pozdrawiam
   Basia

   Usuń
  3. Może to i prawda ale dlaczego na tym blogu i to zyczeniami dla Pana Mariana? My emeryci znamy też i inne czasy. Znamy i pamiętamy. Nieprawdaż? Polityką sie nie zajmujemy bo mozna od tego dostać reumatyzmu jak mawiał Pan Iwaszkiewicz. Jerzy Iwaszkiewicz. Pozdrowienia.

   Usuń
  4. O jaka aksamitna wypowiedz.'Może" to i prawda.
   Chciałoby się o tym wszystkim zapomnieć.Nic na siłę tak się nie da.
   A reumatyzmu dostaje się, zapewniam Cię nie od polityki,nawet gdy powiedział to Pan Iwaszkiewicz.
   Dbaj o zdrowie bo od jednego czyli polityki jesteś "zabezpieczony" ale jest jeszcze tzw.przeziębienie od którego dostaje się reumatyzmu tak powiedział mi mój lekarz.

   Usuń
  5. No i po co to obrażanie?. Nie czytaliście feliotonów P. Iwaszkiewicza "Kot w pralce"?. Tak - taki tytuł ma ta książka. Że prowakacyjny? Tym bardziej zachęca do czytania. Radzę przeczytać. Humory na pewno Wam się poprawią po trudach sądowych bojów. Bez żartów. Bardzo dowcipne feliotony.W sam raz dla nas. Nie bardzo Was Szanowni Państwo rozumiem. Przecież był cudzysłów. Wystarczy wydać 29,90 zł i nie będzie trolów, wariatów itp. Uszanowanie.

   Usuń
  6. To felieton Janusza Korwina-Mike z ostatniej Angory

   Usuń
 16. Wigo, Danielo, Kochane dziewczyny
  dobrze złożę wniosek w ZUSie w terminie. SUPER.
  A co jak osoby takie jak ja SPRZED oczekujące na sprawę w SN otrzymaj wyrok NEGATYWNY tak jak w SO i SA? Przecież nikt nam nie da gwarancji że wygramy.
  Już raz na blogu wypowiadała się PANI z grupy SPRZED że SN odrzucił jej wniosek taką odpowiedź otrzymała od swojej prawnik z dopowiedzeniem
  ..."przykro mi ale nie jest pani sama w tej grupie"...
  I co wtedy?!
  Jak widać wszystkiego się możemy spodziewać.
  A na TPCz w Strasburgu już ja osobiście nie mam siły.
  Pozdrawiam.BSz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga BSz,
   Poczekajmy na wejście w życie ustawy! Będziemy wówczas dyskutować o podejmowaniu właściwych kroków do odzyskania wszystkich należności!
   pozdrawiam
   Daniela

   Usuń
  2. BSz, ustawa rekompensacyjna swoim działaniem powinna objąć WSZYSTKICH pokrzywdzonych emerytów,których dotknęło zawieszenie emerytury na podstawie niekonstytucyjnych przepisów. Projekt ustawy rządowej idzie w dobrym kierunku.Oby tak dalej.Proszę się nie denerwować i monitorować postęp prac nad projektem ustawy. Jeżeli będzie się coś działo z projektem ustawy to na blogu /mogę się założyć/ będzie bardzo głośno . Pozdrawiam Wiga

   Usuń
  3. Witam
   to mnie dotyczy ta odpowiedź od prawnika, odrzucona ponieważ skarga była źle napisana, bez możliwości jej uzupełnienia, Sąd Najwyższy odrzucił, również bez możliwości dla mnie wysłania do Strasburga, czekam na ustawę...

   Usuń
  4. Nie bardzo rozumiem , co było źle , i dlaczego nie można było tego uzupełnić ?

   Usuń
  5. Przecież skarga kasacyjna musi być napisana i prowadzona przez prawnika! Jeżeli SN oddalił skargę, nie z merytorycznego powodu, a w wyniku błędów formalnych, czyli albo skarga była źle napisana, albo nie dotrzymano terminów, to taki PRAWNIK niech oddaje pobrane pieniądze za felerną usługę prawniczą, bo WSTYD!

   Usuń
  6. Pewnie dlatego mój prawnik przyjmie opłatę za napisanie kasacji dopiero wtedy gdy skarga zostanie przyjęta dp rozpoznania.
   MM1

   Usuń
  7. "skargi kasacyjne2"
   Hanna1 7 czerwca 2013 21:01
   Witam. Moją skargę ........
   zna nasz temat od początku i prowadzi sprawę bardzo rzetelnie....

   Usuń
  8. Niestety, jeśli chodzi o projekt rządowy to nie obejmuje wszystkich emerytów. Wyłącza tych co wygrali w sądach bez odsetek i bez waloryzacji 2012r. Teraz ci zostaną pokrzywdzeni, a Premier mówił. że wszystkim oddadzą należne emerytury wraz z odsetkami i jeszcze dorzucą waloryzację. Ale niestety nie wszystkim.

   Usuń
  9. A ja myślę, że zgodnie z projektem rządowym będziesz mógł anonimie wystąpić o odsetki od wypłaconej już kwoty zasądzonej przez sąd.Odsetki wg projektu rządowego mają być "ustawową rekompensatą" tak RCL z tytułu zawieszenia emerytury.

   Usuń
  10. Do 21;36, na jakiej podstawie siejesz taki zamęt. W którym miejscu planowanej ustawy to napisano. To chyba wersja życzeniowa życzliwego inaczej. Jak się nie wie to się nie pisze głupotek. Zagrożeni nadal są ci którzy przegrali bo jaka będzie ustawa to zobaczymy.

   Usuń
  11. Drogi Anonimie 22:33 jestem daleka od siania zamętu. Przeczytałam projekt ustawy rządowej kilka razy :
   art.3 ustawa nie ma zastosowania do osób, którym sądu zasądziły zaległą emeryturę.
   Uzasadnienie do ustawy :
   Z zakresu regulacji wyłączono osoby, którym na podstawie prawomocnego wyroku została już ustalona wypłata zawieszonej emerytury.
   Nie widzę przepisu w w/w projekcie ustawy na podst. którego moglibyśmy złożyć wniosek o wypłatę odsetek.
   Jeśli jest inaczej bardzo proszę o wyjaśnienie będę bardzo wdzięczna.

   Usuń
  12. Aleś jest człowieku ograniczoną istotą - zapis ten który cytujesz precyzuje jedno : jeżeli masz już sądownie przyznaną kasę to nie możesz pisać do ZUS wniosku o zwrot ZALEGŁYCH emerytur -natomiast jest rzeczą oczywist ą że napiszesz pismo do ZUS od same odsetki skoro ZUS będzie wykonawcą wyroku sądowego.
   Proste - i po co pisać głupoty !!!
   Też emeryt.

   Usuń
  13. Hamuj Waść. Może ten człowiek jest wybitnym specjalistą od obróbki metalu skrawaniem na przykład a z prawem nie miał nic do czynienia.? Proszę brać pod uwagę , ze są tu różne zawody. Pozdrawiam.

   Usuń
 17. Panie Marianie - najbardziej dumny z emerytów, co brzmią dumnie - zdrowia i sił Ci życzę. Dziękuję za wielkie serce i nadzieję, którą nam dawałeś i dajesz.To, co dla nas zrobiłeś, jest bezcenne!!
  anna

  OdpowiedzUsuń
 18. Kochana Danielo, przeczytałam życzenie od Ciebie (wyżej.)Tak, już jestem pełnoletnią emerytką - zatroskaną, zagubioną w gąszczu przepisów prawa lub bezprawia, ale mam to szczęście,że trafiam takich ludzi jak Ty!!! anna z wrocławia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Aniu, dziękuję za miłe słowa. Pamiętaj o jutrzejszym dniu.
   Miłego dnia!

   Usuń
 19. Z okazji "osiągnięcia wieku " jeszcze raz wyrazy uznania dla p. Mariana - za jego upór , odwagę i konsekwencję , które w rezultacie dały zawieszonym tak potężne wsparcie , jakim jest wyrok TK. Anna

  OdpowiedzUsuń
 20. Podpisuję się pod wszystkimi życzeniami dla Pana Mariana. Halina W.

  OdpowiedzUsuń
 21. I ja też życzę Panu Marianowi wszystkiego dobrego.
  Iga

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja również podpisuję się pod WSZYSTKIMI ŻYCZENIAMI i z CAŁEGO SERCA ŻYCZĘ Panu Marianowi DUŻO ZDROWIA i SIŁY W DALSZEJ WALCE.
  Panie MARIANIE dziękuje za to co PAN ZROBIŁ i ROBI DLA NAS.
  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 23. Mam rozprawę 2510 w SO,jestem sprzed.Gdzie można znależć wypowiedż Marka Buciora w sprawie zmiany stanowiska ZUSu i zwrotu wyrownań z odsetkami? Może ktoś mi pomoże,please!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tutaj:
   http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/170087/170112/170115/dokument85831.pdf?lastUpdateDay=29.09.13&lastUpdateHour=14%3A29&userLogged=false&date=niedziela%2C+29+wrzesie%C5%84+2013

   Usuń
 24. Panie Marianie,radości samych miłych chwil, dalej dobrego oka i szczęsliwej ręki zyczą Siedlce.

  OdpowiedzUsuń
 25. Mile Kolezanki i Koledzy Dziekuje za zyczenia zdrowia to sie zawsze przyda !!!!! do mnie jeszcze nie dociera ze jutro nie musze isc do pracy biegac po miescie ,wylaczylem budzik !!!! czas pokaze jak mowi moja kolezanka ,co dalej
  ale poki co nic sie nie zmienilo w kontaktach z marszalkiem Senatu St Karczewskim ,sen Skorkiewiczem a wrecz odwrotnie jeden dzwonil drugi pisal jest i bedzie OK Musimy wygrac do ,,ostatniego,,,oszukanego emeryta ,mnie i innym ,,,wygranym ,,,pozostaja odsetki !!!!
  Nie bylo by tego gdyby nie bylo wyzej wymienionych senatorow i sen Paszkowskiegoi ,I mec bylego sen Cichonia z Krakowa TO ONI wygrali w Trybunale
  A wszystko dzieki Joli, Admince Izie ,ktora zalozyla bloga prawie 3 mil ,pokazcie mi takie medium,, lepsze w Europie ???/
  mamy przyjaciol, Bogumila i mec Giedrojc ,Gazeta Prawna i nasza Karolinka i Krzysztof ,kolejnosc nie wazna
  Wiem najlepiej kto nam pomagal !!!!
  Tym ludzom wierze ,i ufam ,,tez w projekt Ustawy Senackiej a w Rzadowy???? dopiero jak bedzie kasa na kontach ,Ja nie wierze w dobrego ,,Wujka,, cos nie tak ,,,obym sie mylil!
  wierze ze bedzie wygrana dla wszystkich ,i ze wreszcie zalozymy jakies stowarzyszenie ogolnopolskie emerytow z siedziba w Radomiu a problemow jes duzo
  wielkie dzieki WSZYSTKIM na razie marian radom z wolnym czasem
  !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Panie Marianie. Emerytura to piękna rzecz. Też mi się wydawało, że po kilkudziesięciu latach pracy trudno będzie przywyknąć do nadmiaru wolnego czasu. Nie jest tak . Zapewniam. Proszę cieszyć się wolnością. Życzę zdrowia, bo pomysły na dalsze życie napewno Pan ma.

   Usuń
  2. Ja jestem na emeryturze dopiero 3 miesiące ale stwierdzam ,że za długo zwlekałam z odejściem na nią. Teraz dopiero wiem ,że żyję nie ma żadnego durnego szefa, nie muszę wystawać w mrozie na przystankach , nie muszę wstawać nocą i iść do pracy. Robię co chcę , wstaję kiedy chcę i ogólnie żyję na pełnym luzie. Nie doskwiera mi też brak pracy wręcz przeciwnie mam za mało czasu na wszystkie przyjemności , z których chciałabym skorzystać. Jednym słowem żyć nie umierać. Tego samego życzę Panu i zdrowia aby na wszystkie przyjemności starczyło sił. Pozdrawiam M.

   Usuń
  3. Ja jestem na emeryturze dopiero 3 miesiące ale stwierdzam ,że za długo zwlekałam z odejściem na nią. Teraz dopiero wiem ,że żyję nie ma żadnego durnego szefa, nie muszę wystawać w mrozie na przystankach , nie muszę wstawać nocą i iść do pracy. Robię co chcę , wstaję kiedy chcę i ogólnie żyję na pełnym luzie. Nie doskwiera mi też brak pracy wręcz przeciwnie mam za mało czasu na wszystkie przyjemności , z których chciałabym skorzystać. Jednym słowem żyć nie umierać. Tego samego życzę Panu i zdrowia aby na wszystkie przyjemności starczyło sił. Pozdrawiam M.

   Usuń
  4. "Oj, dana,dana wszystko przez Mariana"
   Tak śpiewają na weselach w moim regionie.
   MARIAN serdeczne dzięki,
   P O W O D Z E N I A
   Pozdrawiam
   BR

   Usuń
 26. Lublin życzy wszystkiego najlepszego , zdrowia i radości z wolego czasu.Tacy ludzie nie maja problemu by wolny czas wykorzystać.Zdrowia,zdrowia i zdrowia.
  Ewa z Lublinba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkiego dobrego życzy podkarpacie

   Usuń
 27. Ja również podpisuję się pod wszystkimi życzeniami , życzę Panu Marianowi dużo zdrowia, siły.
  Panie MARIANIE dziękuje za to co PAN ZROBIŁ i ROBI DLA NAS.
  Maria z Sandomierza

  OdpowiedzUsuń
 28. Serdeczne dzięki anonimie z 22.43 za poradę.

  OdpowiedzUsuń
 29. Oczywiście najlepsze życzenia wszystkiego naj, naj.......nieskonczenie naj, a w tym zdrowia życzy spóźniony imiennik- zwany też kolegą Mariana.Przypominam sobie pierwsze kontakty z Tobą sprzed ponad 2 lat i mówiąc szczerze nie bardzo wierzyłem , w wygraną i masz rację,że "jak będzie kasa na kontach" to dopiero uwierzysz-my.Dlatego też mimo odmiennych niejednokrotnie opinii niektórych prawników w tym byłego dziekana Rady adwokackiej wysłałem skargę do ETPcz, ale z radością ją cofnę, bo trochę "głupio" jak zwykły obywatel występuje przeciwko Polsce!!. No ale cóż, w owej skardze napisałem,że nie wyczerpałem pełnej drogi sądowej bo nie maiłem zaufania do wymiaru sprawiedliwości - I TU WCALE SIĘ NIE POMYLIŁEM. Paradoksem jest przecież,że zgodnie z obecnymi projektami ustawy rekompensacyjnej, odebranie nam przyznanych emerytur BYŁO BEZPRAWNE. Mimo to przegrałem we wszystkich sądach-ostatnio w SN. Jak pisałem wcześniej w apelacji, sądowi I instancji zabrakło refleksji konstytucyjnej, bo gdyby taka była to nie przegrywalibyśmy wszyscy -prawie w czambuł, bo nawet żaden z sądów nie chciał zawiesić postępowania do czasu wydania wyroku przez TK. Teraz i RN ZUS i MPiPS piszą i mówią,że się nam wszystkim należy-szkoda właśnie ,że takim głosem nie "odpowiedziały" nasze sądy.
  Dlatego chwała niezłomnym i takim ludziom jak TY "pionierze" walki o sprawiedliwość. Chwała naszym obrońcom z Senatu, a przede wszystkim byłemu senatorowi Zbigniewowi Cichoniowi, chwała I Prezesowi SN, którego wcześniejsze opinie, jeszcze przed wyrokiem TK, były totalnie ignorowane i wywoływały ciche uśmiech na twarzach ludzi w togach. Oczywiście wielkie dzięki naszym Paniom, które "ujawniły" nas w internecie. Chwała wszystkim nam, którzy z determinacją stawali przeciwkoPOTĘŻNEJ MACHINIE PAŃSTWA NA CZELE Z SĄDAMI I ZUS....

  Jak śmiesznie obecnie brzmią słowa uzasadnień przegranych spraw sądowych, uzasadnień przedstawicieli państwa -prokuratury i innych "znawców", którzy oponowali rozstrzygnięciu TK.Okazało się ,ze w sumie "biedni ludzie" mieli rację i wygrali, jak przed wiekami biedny młynarz w starciu z potężnym cesarzem niemieckim/ o czym wspominałem na blogu, jako swoistej ciekawostce, ku pokrzepieniu serc./
  kolega Mariana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygramy dopiero wtedy, gdy wszyscy będą mieli pieniądze wraz z odsetkami na koncie. A tak w ogóle w każdym innym państwie to po takiej kompromitacji byłyby przeprosiny i szybkie wypłaty. U nas w dalszym ciągu "niezależni" interpretują po swojemu a emeryci ciągani po sądach wszystkich instancji przegrywają nadal. To władza powinna się wstydzić a nie emeryci szukający sprawiedliwości w ETPCZ.

   Usuń
  2. Kolego Mariana, zgadzam się z każdym Twoim słowem. To jednak WIELKI WSTYD dla naszych dla sędziów, którzy chyba nie z braku wiedzy, raczej z powodu poprawności politycznej - dla dalszej kariery zawodowej - ferowali wyroki bez skrupułów odbierając wiarę w sprawiedliwość i w poczucie własnej wartości emerytom, wmawiając im, że upominają się o coś, co wcale im się nie należy i w ten sposób wdeptując ich w przysłowiowe błoto.
   pozdrawiam !

   Usuń
 30. Czy ZUS w dalszym ciągu składa apelację

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed chwilą dzwoniłam do sądu, ZUS w Zielonej Górze w mojej wygranej będzie składał apelację -wystąpił o sporządzenie odpisu.
   W dalszym ciągu działa instrukcja od góry.

   Usuń
  2. Prawdziwy gospodarz ZUS nie robiłby tego,liczyłby każdy grosz z odsetek,refleksja nasuwa sie sama

   Usuń
  3. To jest chore państwo, nie możemy im wierzyć za grosz!
   Tusk, wiele razy obiecywał - może ta ustawa to jakaś kolejna kombinacja, gra na zwłokę?

   Usuń
 31. Buzia Twoja uśmiechnięta, w dniu radosnym Twego święta
  Przyjmij proszę me życzenia, niech się spełnią Twe marzenia
  Ważna dzisiaj data taka, bo to przecież Dzień Chłopaka!

  OdpowiedzUsuń
 32. Do Pani Krystyny z Biłgoraja. Co słychać w Pani sprawie. Ja dzisiaj dzwoniłam do sądu, miła Pani mnie poinformowała, że ZUS wystąpił o wyrok z uzasadnieniem, ale nie jest takie pewne, że będzie składał apelację, bo ostatnio robi to rzadko. Ja jednak myślę, ze jednak złozy, zeby przeciagnąć sprawę.Pozdrawiam Irena z B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Ireno,ja nie dzwoniłam,jakoś boje się pytać.,ale sądzę,że tak samo będzie w moim przypadku.Jeśli ma zamiar odwoływać się to napewno wybrał wyrok z uzasadnieniem. Jak będę coś wiedziała napiszę.Pozdrawiam Krystyna

   Usuń
  2. Po moim telefonie, może za 20 minut listonosz przyniósł list z sądu z wyrokiem. Wszystko w porządku. Napisane tak jak Pani Sędzia powiedziała ustnie. Piszę duzymi literami, bo ta Pani Sędzia na to zasługuje. Irena z B. Jeszcze dodam, ze Pani w Sądzie powiedziała mi, że w ZUS jest specjalny pracownik, który ma wykaz spraw w poszczególnych dniach i ma polecenie pisać o wyroki. Tak było od samego początku. Tak jest i teraz. Wystąpienie o wyrok nic nie kosztuje przecież. Pozdrawiam Irena z B.

   Usuń
  3. Pani Ireno,ja mam wyrok z Sądu z uzasadnieniem, nie dzwoniłam tylko w sprawie,czy ZUS napisał o wyrok z uzasadnieniem.Krystyna

   Usuń
  4. Pani Krystyno. Chodziło mi o ZUS. Ich to nie kosztuje. To, że Pani dostała wyrok wiem. Chyba nawet była pomyłka w dacie. Pozdrawiam Irena z B.

   Usuń
  5. tak pisałam o sprostowanie i otrzymałam już postanowienie o sprostowaniu błędu,myślę,że niedługo otrzymam zawiadomienie o złożeniu. apelacji przez ZUS..,wolałabym nie otrzymać, ale to tylko moje życzenie.Pozdrawiam Krystyna

   Usuń
  6. Pani Krystyno. Niech apelują. Odsetki jak w AMBER GoLD tylko pewne. Ja już nie przeżywam. My jesteśmy i tak w super sytuacji. Emerytura, odsetki. Jedyne czym mozna się martwić, to tym, że ZUS na etapie SA musi się zgodzić na wycofanie odwołania. A jak się nie zgodzi? / możliwe ???/ mam nadzieję że nie . Co prawda jest wyjście z tej sytuacji ale znowu stres. Jutro jadę na grzyby. Dość stresowania się. Pozdrawiam Irena z B.

   Usuń
 33. Przyłączam się do wszystkich życzeń dla Pana Mariana, życzę zdrowia i przesyłam wyrazy ogromnej wdzięczności i szacunku . Jednocześnie proszę o radę . Będę bardzo wdzięczna. Otóż 20 .09.2013 r wygrałam w SO sprawę zawieszonej ,oczywiście bez odsetek. Złożyłam o uzasadnienie wyroku, naturalnie ZUS złożył również. Obecnie za pośrednictwem SO( stosując się do rad udzielanych przez Was na blogu) chcę zlożyć apelację o odsetki do SA. Proszę poradźcie mi czy w piśmie o apelację można rownocześnie napisać o odroczenie rozprawy do czasu uchwalenia ustawy , czy należy to zrobić oddzielnym pismem w terminie pózniejszym, czy może wogóle
  nie pisać . Nie wiem jak postąpić !. Bardzo proszę pomóżcie ! Będę głęboko wdzięczna I Serdeczne pozdrowienia Elżbieta z Rzeszowa

  OdpowiedzUsuń
 34. Ja niestety, z innej beczki - proszę o pomoc !!
  Właśnie zdecydowałam się na apelację od wyroku SO który przyznał mi zaległe ale bez odsetek. Decyzję pozostawił oczywiście ZUS...
  Do jutra mam termin złożenia apelacji - po przemyśleniach jednak decyduję się na ten krok i wnoszę apelację.
  Siedzę, grzebię we wpisach blogowych i znalazłam wzór apelacji dot. odsetek ale...nie mam pojęcia jaki dać "nagłówek" i do kogo adresować tą apelację.
  Czy mam napisać :
  "Sąd Administracyjny w...........
  poprzez Sąd Okręgowy w......."
  Nie mam czasu na prawnika / na tym etapie :) / więc może ktoś stwierdzi że zadaję kretyńskie pytanie ale nigdy nie miałam do czynienia z "sądami" więc proszę się nie dziwić tylko łaskawie mi podpowiedzieć jak prawidłowo skierować tą apelację. :)
  Może nasze blogowe "mądre głowy" mi podpowiedzą.
  Z góry dziękuję .Jagna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jagna - miałam taki sam problem jak ty i po prostu zadzwoniłam do sekretariatu SO wydz. Pracy Przemiła pani po wysłuchaniu moich dylematów wyprowadziła mnie z błędu :
   jeżeli SO wyrokiem swoim skierował sprawę odsetek do rozpatrzenia przez ZUS to MUSZĘ czekać na decyzję / pismo / z ZUS że mi odmawiają tych odsetek a dopiero potem wchodzić na drogę sądową!!!.
   Pani z sekretariatu SO powiedziała mi również że SO wysyła pismo do ZUS aby się ustosunkowali do tych odsetek - ja nie muszę NIC pisać tylko czekać cierpliwie :).
   Myślę że kobieta nie miała złych intencji informując mnie w ten sposób więc moją /już przygotowaną / "apelację" w sprawie odseteki po prostu wyrzuciłam do kosza i...czekam :).
   Kora.

   Usuń
  2. Jeśli w wyroku sądu było nakazane ZUS-owi rozpatrzeć sprawę odsetek, to ZUS ma obowiązek wydać decyzję ustalającą odsetki (lub decyzją odmówi ich wypłaty). Od decyzji przysługuje odwołanie do SO. Byłam w takiej sytuacji i już jestem krok dalej: odwołałam się od decyzji ustalającej odsetki z uwagi na to, że przyznano mi odsetki od zaległej emerytury, tylko za kilka miesięcy tego roku, a nie od października 2011. Pozdrawiam
   Z.

   Usuń
 35. Witam serdecznie ,
  mam takie pytanie w 2007r. napisałam wniosek o wcześniejsza emeryturę ( na którą nie przeszłam ) ale została mi wyliczona "podstawa" która wynosiła 279,34% ale została ograniczona do 250%, co w takim razie jest z 29,34%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie tyle płacili?

   Usuń
  2. ...też chcę wiedzieć ;)
   Ja mam 98.35 % :( :(

   Usuń
  3. Mniejsza o to,gdzie tyle płacili. 250 % to jest- był max współczynnik od jakiego można było liczyć emeryturę bez względu na to jak wysokie miało się dochody.

   Usuń
  4. Proszę pamiętać, że nie płaciła pani przecież składek ZUS od całości wynagrodzenia więc nie można oczekiwać, że należy się pani wskaźnik podstawy wymiaru świadczenia wyższy niż 250%.
   Proszę zajrzeć do informacji ZUS na ten temat. W podanej tam tabeli znajdzie pani kwoty wynagrodzenia, powyżej których nie były już odprowadzane składki ZUS w kolejnych latach. Na przykład, w roku 2013 kwota rocznego ograniczenia podstawy wynosi 111 390,00 zł.

   http://www.mojaemerytura.zus.pl/9.asp?id=3

   Usuń
  5. nie bardzo rozumiem,jeżeli nie od całości to skąd ten wskażnik ponad 250% ???

   Usuń
  6. Proszę zapytać swojej księgowej. To jej obowiązkiem jest wstawić w Rp 7 tylko tą część wynagrodzeń od której odprowadzono składki. A odprowadzono od ograniczonej kwoty, bo inaczej ZUS nie przyjąłby raportu.Pozdrawiam.

   Usuń
 36. Pani Danielo ! Ponieważ nikt nie zainteresował się moim problemem ośmielam się Panią prosić o radę. Pani zawsze służy pomocą i nie lekceważy żadnych czasami wydawać by się mogło śmiesznych i naiwnych dylematów . Mam nadzieję , że pozostaje Pani w dobrym zdrowiu ,bo ostatnio pisała Pani o kłopotach zdrowotnych. Serdeczne pozdrowienia ! Elżbieta z Rzeszowa Dotyczy
  wpisu z godz. 11,22

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po co pani chce grać " na zwłokę" skoro ma pani wygraną sprawę.
   Apelacja od odsetek - niech pani przeczyta wpis Kory z godz. 13.05.
   Ksenia.

   Usuń
  2. Anonimowy30 września 2013 13:05

   Jagna - miałam taki sam problem jak ty i po prostu zadzwoniłam do sekretariatu SO wydz. Pracy Przemiła pani po wysłuchaniu moich dylematów wyprowadziła mnie z błędu :
   jeżeli SO wyrokiem swoim skierował sprawę odsetek do rozpatrzenia przez ZUS to MUSZĘ czekać na decyzję / pismo / z ZUS że mi odmawiają tych odsetek a dopiero potem wchodzić na drogę sądową!!!.
   Pani z sekretariatu SO powiedziała mi również że SO wysyła pismo do ZUS aby się ustosunkowali do tych odsetek - ja nie muszę NIC pisać tylko czekać cierpliwie :).
   Myślę że kobieta nie miała złych intencji informując mnie w ten sposób więc moją /już przygotowaną / "apelację" w sprawie odseteki po prostu wyrzuciłam do kosza i...czekam :).
   Kora.

   Usuń
  3. Anonimowy30 września 2013 20:11

   Do Pani która prosi o pomoc w napisaniu apelacji w/s odsetek.
   Proszę znaleźć na blogu wpis PISMO do Senatu i otworzyć pierwszą jego część ( ten pod którym jest 135 komentarzy ) i tam Pani znajdzie gotowca z 17.07.2013r z godz.14..52 z wyroku Sądu w Słupsku. Śmiało może Pani dopasować sobie pod siebie. Powodzenia

   Usuń
 37. Powiem Państwu gdzie zarabiają, wszyscy na dyrektorskich i kierowniczych stanowiskach w budżetówce. Premie, nagrody i pensje ok. 12.000,-zł.
  Oni na emerytury nie odchodzili , ale sobie wyliczyli w wieku 55 lat emerytury i zawiesili, teraz po ukończeniu 60 lat pobierają emeryturę i pracują.Prawda , znam to ze swego podwórka. Nas pracowników po odwieszeniu emerytur od razu zwolnili w ciągu 3 miesięcy z uwagi na trudną sytuację ekonomiczną tylko siebie nie ruszyli, a było nas z 14 osób. Gdyby ich zwolniono zakład miałby większą oszczędność.
  130%.

  OdpowiedzUsuń
 38. Miła Elżbieto, zostałam wywołana do tablicy, a wcale nie czuję się alfą i omegą we wszystkich procedurach. Cieszę się bardzo, że udało Tobie wygrać sprawę sądową w SO. Pozostał problem odsetek.
  Dzieliłam i dzielę się swoją wiedzą, którą musiałam zgłębić, aby odpierać najpierw argumenty ZUS, a potem SO - po oddaleniu mojego odwołania i koniecznością napisania apelacji. Ale w Twojej sprawie - radziłabym poczekać na otrzymanie uzasadnienia wyroku z SO, tam powinny znaleźć wskazówki odnośnie odsetek.
  Na temat odsetek dobre materiały podobno można znaleźć:
  SO - Słupsk sygn. akt Vu705/13
  SA - Lublin sygn. akt III AUa 248/13
  Tak sobie kiedyś odnotowałam, ale może ktoś lepiej w tej materii doradzi!
  Odnośnie mojego kręgosłupa - jest poprawa, dzięki za troskę.
  pozdrawiam
  Daniela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do pytania Elżbiety z Rzeszowa z godz 14:17
   Pomyliłam miejsce wpisu odpowiedzi!

   Usuń
  2. Z.30 września 2013 15:05

   Jeśli w wyroku sądu było nakazane ZUS-owi rozpatrzeć sprawę odsetek, to ZUS ma obowiązek wydać decyzję ustalającą odsetki (lub decyzją odmówi ich wypłaty). Od decyzji przysługuje odwołanie do SO. Byłam w takiej sytuacji i już jestem krok dalej: odwołałam się od decyzji ustalającej odsetki z uwagi na to, że przyznano mi odsetki od zaległej emerytury, tylko za kilka miesięcy tego roku, a nie od października 2011. Pozdrawiam
   Z.

   Usuń


  3. Do Pani która prosi o pomoc w napisaniu apelacji w/s odsetek.
   Proszę znaleźć na blogu wpis PISMO do Senatu i otworzyć pierwszą jego część ( ten pod którym jest 135 komentarzy ) i tam Pani znajdzie gotowca z 17.07.2013r z godz.14..52 z wyroku Sądu w Słupsku. Śmiało może Pani dopasować sobie pod siebie. Powodzenia

   Usuń
  4. Czyżby ZUS rzeczywiście w swojej decyzji przyznał odsetki od całej kwoty zaległości?
   Od jakiej daty ZUS uznaje odsetki, od daty wyroku ?

   Usuń
  5. W moim przypadku ZUS naliczył odsetki od całej zaległej kwoty z przeszło dwumiesięcznym "poślizgiem" od dnia wyroku i przyjął pierwszy dzień naliczenia odsetek jako następny po ustalonym przez ZUS dniu wypłaty emerytury. W decyzji nie wyjaśniono przyjętego terminu. Domyślam się, że ZUS przyjął, ze miał dwa miesiące czasu na rozpatrzenie sprawy o odsetki. pozdrawiam

   Usuń
  6. Teraz będzie interesujące stanowisko sądu przy rozpoznawaniu tego odwołania.
   A może sąd będzie zszokowany, że ZU, choć częściowo, ale jednak uznał żądanie odsetkowe;)
   Sądy w większości nie chcą zasądzać żadnych odsetek.

   Usuń
 39. W piątek mam sprawę w SO i chcę wycofać odwołanie.Jestem "sprzed".Czy oznacza to , że zrzekam się roszczeń?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej prosić sąd o odroczenie rozprawy

   Usuń
  2. Jeżeli przyjdzie Ci do głowy wycofanie pozwu to musisz zaznaczyć, że wycofanie jest bez zrzekania się roszczeń.

   Usuń
  3. do 17:50
   Dwóch srok za ogon za jednym zamachem nie pociągniesz.
   Ustawy jeszcze nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.Twoja sprawa jeżeli chcesz wycofać to wycofuj. Musisz jednak pamiętać,że tym samym zamykasz sobie drogę prawną do dochodzenia swoich roszczeń w świetle przepisów prawa na chwilę obecną.

   Usuń
  4. W jakim mieście ? Myśle , że należy taki krok dobrze przemyśleć - jakie będą konsekwencje. Pozdrawiam.

   Usuń
 40. Proszę poprosić o odroczenie sprawy i przygotować sobie materiały, jak autorka poniższego wpisu z 27 września z Lublina:

  " Anonimowy27 września 2013 17:40

  Dziś w SO Lublin sędzina stwierdziła, że ponieważ dołączyłam do pisma procesowego odpis projektu ustawy rządowej oraz stanowisko RN ZUS, to ona proponuje odroczyć rozprawę, aby nie utrudniać ewentualnego skorzystania z ustawy, bo dziś wyrok i tak byłby negatywny. Emerytura 2008.Pani z 2009 dostała zaległą bez odsetek. Pozdrawiam Wszystkich"

  Poprosić o odroczenie powołując się na ten przykład.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powyższa podpowiedź dla anonima z 17:50

   Usuń
  2. Ja też na sprawie poprosiłam o odroczenie!!! Podparłam się tymi samymi dokumentami co Anonimowy z 18:05 i....Ponieważ szanowna sędzina zapytała o stanowisko Pana zus, a on nie zechciał odroczenia, bo nie, więc nie było podstaw do odroczenia sprawy. Nie, to się w głowie nie mieści. ktoś mądry powinien na temat totalnego bałaganu w prawie artykuł w Gazecie Prawnej wysmażyć.Prawo wprowadza potworny zamęt - a my chcemy stabilizacji, poczucia BEZPIECZEŃSTWA. Czy kochany rząd może nam to zapewnić wreszcie???Czy jest JEDNO prawo? Czy może pani sędzi nos mój się nie podobał?Nosa nie zmienię, ale...Gdybym była młodsza - zmieniłabym państwo - wyjechałabym z tego kraju.. anna

   Usuń
  3. Droga Anno,
   To nierówne traktowanie petentów stosowane przez sądy budzą mój największy sprzeciw. Tak samo było z naznaczaniem emerytów przez sądy na tych "sprzed" i na tych"po". Te same przepisy prawne, a różna interpretacja.
   To wielki wstyd dla naszych dla sędziów, którzy chyba nie z braku wiedzy, raczej z powodu poprawności politycznej - dla dalszej kariery zawodowej - ferowali wyroki bez skrupułów odbierając wiarę w sprawiedliwość i w poczucie własnej wartości emerytom, wmawiając im, że upominają się o coś, co wcale im się nie należy i w ten sposób wdeptując ich w przysłowiowe błoto.
   Anno, mam teraz wyrzuty sumienia, że należałam do osób, które nawoływały do niewycofywania swoich pozwów z sądów. Nie mogłam jednak przewidzieć, że znajdzie się taka sędzia w Lublinie, która sama na skutek zaistniałej sytuacji prawnej zaproponuje odroczenie sprawy do ostatecznych rozstrzygnięć naprawczych niekonstytucyjnej ustawy. Ale czy to będzie tylko przypadek odosobniony, czy inni sędziowie też tak postąpią? To trudno przewidzieć.
   Anno, najważniejsze, że nie jesteś sama, razem mam wielką nadzieję - wygramy!
   pozdrawiam Cię serdecznie
   Daniela

   Usuń
  4. Należy się jednak zastanowić, co się stanie, gdy wycofamy odwołania z sądów - a ustawa nie przejdzie pomyślnie procesu legislacji? Droga do napisania skargi do ETPCz będzie zamknięta! Koniec. Kropka! Bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze!

   Usuń
  5. Droga Anno,
   Takie jest prawo i ZUS z tego prawa skorzystał.
   To, że w jednym sądzie sędzia proponuje zawieszenie postępowania nie jest żadna podstawą do takiego samego postępowania innych sędziów.

   Usuń
  6. Anno, postąpiłaś słusznie, że nie wycofałaś pozwu, bo jak słusznie zauważył anonim:

   " Anonimowy1 października 2013 06:23

   do 17:50
   Dwóch srok za ogon za jednym zamachem nie pociągniesz.
   Ustawy jeszcze nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.Twoja sprawa jeżeli chcesz wycofać to wycofuj. Musisz jednak pamiętać,że tym samym zamykasz sobie drogę prawną do dochodzenia swoich roszczeń w świetle przepisów prawa na chwilę obecną."
   pozdrawiam!

   Usuń
  7. Danielo, niepotrzebnie się zadręczasz, przecież wycofanie, to nie to samo, co odroczenie.

   Usuń
  8. Nie pociągam dwóch srok za jednym zamachem.Jestem zmęczona i czuję się upokorzona całą tą sytuacją.Odwieszenie emerytury i możliwość jej pobierania był dla nas przywilejem
   i zachętą do dalszej pracy .Oszukano Nas. Mam ochotę krzyczeć " a bierzcie te pieniądze i się nimi najedzcie".

   Usuń
 41. Bardzo wątpię aby SO w Łodzi przychylił się do prośby o odroczenie rozprawy bądź jej zawieszenie. Wszyscy "sprzed" przegrywają.Bardzo dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem z naliczonej emerytury w 2008 r. i prosiłam SA w Łodzi o odroczenie rozprawy do ogłoszenia wyroku TK w 2012 r. i o dziwo - SA się przychylił, tyle, ze potem na rozprawie 3 "staruszki" sędziny stwierdziły, że sie nie należy wg TK tym "sprzed"

   Usuń
  2. Ale o swoje to Sędziowie potrafią walczy jak lwice.Nie przepuszczą nawet złotówki.

   Usuń
 42. Pani Anno współczuję Pani.Ja czuję się jak w potrzasku. Teraz nie jestem nawet pewna tego, czy radca prawny ZUS wyrazi zgodę na wycofanie mojego odwołania. No cóż żyjemy w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 43. Do Pani która prosi o pomoc w napisaniu apelacji w/s odsetek.
  Proszę znaleźć na blogu wpis PISMO do Senatu i otworzyć pierwszą jego część ( ten pod którym jest 135 komentarzy ) i tam Pani znajdzie gotowca z 17.07.2013r z godz.14..52 z wyroku Sądu w Słupsku. Śmiało może Pani dopasować sobie pod siebie. Powodzenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta sama Pani Sędzia, która tak klarownie argumentowała zwrot wraz z odsetkami wcześniej "obśmiała" odwołanie o zwrot, ( niestety " sprzed")

   Usuń
 44. Do Pani która prosi o pomoc w napisaniu apelacji w/s odsetek.
  Proszę znaleźć na blogu wpis PISMO do Senatu i otworzyć pierwszą jego część ( ten pod którym jest 135 komentarzy ) i tam Pani znajdzie gotowca z 17.07.2013r z godz.14..52 z wyroku Sądu w Słupsku. Śmiało może Pani dopasować sobie pod siebie. Powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 45. Zauważyliście Państwo , że , po wielkim , dwudniowym szumie w gazetach i telewizjach , gdzie ważni panowie trąbili , jak to oddadzą emerytom , a NAWET DORZUCĄ , odsetki i waloryzację , teraz znowu kompletna cisza. Dziwne , jak to wszystko działa . Albo szum we wszystkich mediach naraz , albo nikt nie piśnie słowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo te wszystkie zapowiedzi miały na celu uspokojenie sytuacji w obliczu protestów związkowców. Władza odetchnęła z ulgą po protestach i wcale się nimi nie przejęła . Premier powiedział wprost że, zadziałała demokracja bo związkowcy maja prawo do strajku i z niego skorzystali więc wszystko jest ok. Ale przed strajkami mieli pietra bo nie wiedzieli jak się to wszystko skończy więc na prawo i lewo ogłaszali swoje sukcesy i obiecywali wszystkim wszystko jak zawsze. Na forum w Krynicy to nawet odtrąbiono koniec kryzysu, który wrócił zaraz po. Związkowcy nie powinni odpuszczać bo ta władza już nic dobrego dla nas nie zrobi a na koniec tej kadencji będą rozpaczliwie szukać sobie innych intratnych posad w przypadku gdyby nie wygrali następnych wyborów. A i jeszcze jedno kasę wydadzą do zera aby następna ekipa nie miała z czym wystartować . Wierzcie mi wiem co piszę pracuję w bardzo politycznym urzędzie i znam to z własnego podwórka. Obecna władza to tchórze i karierowicze dbający tylko o własny interes.

   Usuń
  2. PO STRAJKU - CHYBA NIE ZROBIĄ Z GĘBY CHOLEWY !!!

   Ale tyle było obiecanek, więc trzeba wziąć to pod uwagę!

   Usuń
  3. Do 10.30.

   Niestety, ten wpis brzmi jak typowy anonim. Ma pan/pani tak poważne uwagi to proszę się ujawnić i zgłosić je pod własnym nazwiskiem do mediów albo do stosownych instytucji. Apel "wierzcie mi" nie brzmi w tym kontekście wiarygodnie.

   Usuń
 46. zapowiedź strajku pewnie na chwilę przyśpieszyłaby działanie,tak u nas już niestety jest

  OdpowiedzUsuń
 47. 2-3 październik 2013. Senat, 40 posiedzenie.

  " /... W Senacie odbędzie się drugie też czytanie projektu ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw, przygotowanego przez senacką Komisję Ustawodawczą. Projektowana ustawa stanowi wykonanie obowiązku dostosowania systemu prawa do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Przewiduje ona zwrot emerytom świadczeń, do których prawo zostało im – w związku z nierozwiązaniem stosunku pracy – zawieszone od 1 października 2011 r. na podstawie niekonstytucyjnego przepisu..../"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W planie posiedzeń komisji jeszcze nie wprowadzono drugiego czytania projektu ustawy w dniu 2 października

   Usuń
  2. Druki 408 i 408S (drugie czytanie) są wprowadzone do porządku obrad posiedzenia ogólnego Senatu (temat 7) a nie do porządku obrad Komisji Ustawodawczej. Proszę się nie martwić :)

   http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/tematy,52,1.html


   Po wejściu na tę stronę proszę kliknąć na 40 posiedzenie Senatu, porządek obrad.

   Usuń
 48. W kwestii formalnej ;)
  Okazuje się, że znana nam odpowiedź ministra PiPS na uwagi RCL do projektu ustawy została potraktowana formalnie jako autopoprawka do tego projektu i opublikowana nie jako „odpowiedź na uwagi RCL” lecz jako dodatkowy dokument dołączony do projektu ustawy. Należy więc chyba rozumieć, że stanowisko Stałego Komitetu Rady Ministrów, o którym donosiła w ubiegłym tygodniu "Rzepa" uwzględniło tę autopoprawkę.

  kibic


  Link do projektu + autopoprawki MPiPS:

  http://legislacja.rcl.gov.pl/lista/2/projekt/170087/katalog/170113

  Do tej autopoprawki odniosło się tylko MSZ. Ani RCL ani MF nie zgłosiły już kolejnych uwag:

  http://legislacja.rcl.gov.pl/lista/2/projekt/170087/katalog/170114

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drogi Kibicu - bardzo dziękuję!
   Z wyrazami szacunku
   Daniela

   Usuń
 49. No właśnie za chwilę będą znowu obiecywać jak im słupki szybciej opadna - no i znowu będą obiecywać cuda. Ten rzad nic nie robi tylko obiecuje, ale tylko wtedy gdy mu się grunt pod nogami pali. A za chwilę znowu usłyszymy nic się nie stało, kryzys pikał ale nie otworzyliśmy drzwi, szczawiu było dużo wiec na zimę też zamrożony żeby było co jeść itd itd itd..... Ale dla nich najważniejsza jest pedofilia w kościele i homolobby..... ................ a my- lepiej żebyśmy już nic nie chcieli, bo do czego nam są potrzebne pieniądze? Nie stroimy sie, nie wyjężdżamy na KANARY, nie jeździmy autami, jeść nie możemy - no to po co nam "staruchom" pieniądze? WW

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby Ci z kościoła byli w takiej sytuacji jak my to już dawno wypłacono by im pieniądze, bez sądzenia się w Sądzie.

   Usuń
  2. Tak,tak.pojechał by jakis czarny hierarcha,dogadał,przybil i załatwione.miliony płyneły by strumieniem.polska mac.........

   Usuń
  3. I po co mieszacie do tego Kościół i księży.
   Wam nie brakuje kasy tylko KLASY!!!
   Irena z K.

   Usuń
  4. 15:12 ; 15:33 ; 16:28
   Nauczcie się czytać ze zrozumieniem!
   WW chyba chodziło o to, że ta władza, aby przykryć swoją nieudolność w rządzeniu i nie spełnianiu zapowiadanych wcześniej obietnic zakrywa ją "wyolbrzymianiem" zjawiska pedofilii w kościele, jakby tylko w kościele to zjawisko występowało. Najlepiej upiec więc dwie pieczenie na jednym ogniu - przykryć aktualne problemy i jednocześnie zaatakować Kościół! Przy okazji obarczyć emerytów powiększeniem dziury budżetowej, jakby nie mogli już siedzieć cicho i zajadać zdrowy szczaw, to im się zachciewa wygrzewania starych gnatów na Kanarach!
   I to, moim zdaniem, chciał nam przekazać WW!
   Ireno - WW nie atakuje Kościoła, a sugeruje, że to władza z mediami próbują takimi sprawami zakryć inne problemy.
   xyz

   Usuń
  5. Właśnie o to chodziło !
   WW

   Usuń
  6. WW - bardzo się cieszę, że właściwie odczytane zostało przeze mnie Twoje przesłanie. Dziękuję za to potwierdzenie!
   xyz

   Usuń
 50. Podstawa obliczenia emerytury przyznanej w zwiazku z osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego jest pomniejszona o kwoty pobranych emerytur wczesniejszych - kogo dotyczy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wszystkich tych którzy ubiegają się o jej przyznanie od 01.01.2013 r.

   Usuń
 51. Uprzejmie proszę o udzielenie informacji ,czy po wygranej w SO/bez odsetek ,ZUS złożył apelację/mam pisać jakieś odwołanie . Gdzie znajdę wzór . Z góry dziękuj za odpowiedź. B

  OdpowiedzUsuń
 52. To ZUS musi pisać , bo to on nie zgadza się z wyrokiem, Ty nie musisz , ale możesz się ustosunkować do tego odwołania. Sąd przyśle Ci to odwołanie. Ja tak mam i czekam na sprawę w SA. Może wcześniej coś się zmieni i ZUS się wycofa. Na razie czekamy. Pozdrawiam
  WJ

  OdpowiedzUsuń
 53. Jestem po.Wygrałam 24 maja w SO ZUS zlozył apelacje.Wygrałam 4-go wrzesniai co...Prosze Zus w Lublinie o decyzję w sprawie wypłaty i odsetek, a oni mi odpisuja,że czekaja az sie uprawomocni wyrok z SO.Oczy przetarłamze zdumienia,w telefonicznej dzisiaj rozmowie z aprobantem tego pisma dowiedziałamsię że posiadaon moja pusta teczke bo teczka jest w sadzie.Odparowałam,ze nie jest bo dzwoniłam.Co robic...POMOCY barbara ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prostu czekać i nie panikować. Każdy wyrok musi się uprawomocnić. Dopiero po tym czasie można - i trzeba pisać pismo do ZUS (a kopie zawsze mieć dla siebie). Pozdrawiam
   WW

   Usuń
 54. Z dniem dzisiejszym, tj. 1 pażdziernika 2013r. weszła w życie ustawa dotycząca korzystniejszego sposobu naliczania wysokości kapitału początkowego dla kobiet, które powracając z urlopu wychowawczego pracowały przez niepełny rok. Może to zainteresować osoby "walczące o zaległe", ale pobierające już emeryturę naliczoną wg nowych zasad.

  OdpowiedzUsuń
 55. A te co pobierają według starych zasad to nie dotyczy?
  WJ

  OdpowiedzUsuń
 56. Proponuję zmianę tematu...
  Mam PROŚBĘ do osób, które znajdą jutro wolną chwilę. Może będziemy zerkać od czasu do czasu na transmisję posiedzenia Senatu i sprawdzać na jakim jest etapie, żeby nie przegapić. NASZEGO punktu 7 obrad? Posiedzenie Senatu zaczyna się o godzinie 11.00.
  Z góry dziękuję wszystkim "dyżurującym". :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam pytanie , czy będzie transmisja na żywo?

   Usuń
  2. Będzie, jak zwykle pod linkiem:

   http://www.senat.gov.pl/transmisje/biezace-transmisje/

   Usuń
 57. Zauważyliście Państwo , że , po wielkim , dwudniowym szumie w gazetach i telewizjach , gdzie ważni panowie trąbili , jak to oddadzą emerytom , a NAWET DORZUCĄ , odsetki i waloryzację , teraz znowu kompletna cisza....
  Jeśli nic z tego nie wyjdzie, czyli z obiecanek rządu i naszych złudnych nadziei, to będzie KŁAMSTWO stulecia. Kogo można nabrać bezboleśnie i najbezpieczniej? Staruszkę, staruszka - oczywiście. Jedni nie doczekają, bo choroby; inni nie maja narzędzi do walki z rządem - nieprodukcyjni. Nie kraczę,ale i tak być może...anna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anno, zżera nas niecierpliwość i trudno się dziwić. Jednak, jak na razie, projekt ustawy rekompensacyjnej jest procedowany w naprawdę dobrym tempie. Jeszcze trochę cierpliwości...
   :)

   Usuń
  2. Do ANNY z 20;46 prosze nie pisac głupot.to bardzo przykre ze jest pani tak z flustrowana.Przeciez z dnia na dzien prawa nie da sie zmienic.zycze pani wiecej pogody ducha

   Usuń

 58. https://www.premier.gov.pl/multimedia/wideo/miedzynarodowy-dzien-osob-starszych.html

  OdpowiedzUsuń
 59. Jeśli już to sfrustrowana, to na marginesie.

  OdpowiedzUsuń
 60. Drodzy moze nie wszyscy Mili ,przestrzegajcie zasad zadnej polityki ;tematow religijnych ROBICIE to CELOWO by miala problem adminka ????? na tym wam zalezy???? Izo mila jak bedziesz miala czas kasuj wszystko co nie dotyczy NASZEJ sprawy marian radom ZA LATWY DOSTEP do bloga pomysl Izo Logowanie ,musimy nie dopuscic ,szkodnikow !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę trzymać się głównego tematu bloga /zawieszenie emerytury/ pogaduszki odbywajcie w kawiarniach lub przez telefon Tu nie miejsce na wynurzenia światopoglądowe

   Usuń
  2. Zdecydowanie popieram!!!D.

   Usuń
 61. Ma racje tz ,przykrywanie innych waznych tematow Naszego tez Nagle ni z gruchy i petruchy najwazniejszy temat??temat od wiekow !

  OdpowiedzUsuń
 62. Popieram propozycję logowania Pana Mariana.

  OdpowiedzUsuń
 63. otwiera się jest teraz punkt 1 o żołnierzach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Punkt 7 porządku obrad wypadnie dopiero późnym popołudniem. Po punkcie 3 będzie półgodzinna przerwa.

   Usuń
 64. http://www.senat.gov.pl/transmisje/biezace-transmisje/ Otworzy się!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znowu w senacie półgodzinna przerwa.

   Usuń
  2. Już zaczęli...
   Nadal punkt 7.

   Usuń
 65. Jesteśmy jako emeryci zepchnięci na koniec, niestety pod każdym niemal względem. Oglądam transmisję na żywo i słyszę dużo głupot, a sprawy najważniejsze i najistotniejsze dla nas? Poczekamy jeszcze, bo wystawia się nas na ogromną cierpliwość.

  OdpowiedzUsuń
 66. 18.10 2013 podjęto wreszcie temat emerytur. Pod koniec posiedzenia będzie głosowanie. Głosów przeciwnych brak. Czekamy zatem !!!

  OdpowiedzUsuń
 67. No i nie doczekałam się, niestety !!! Proszę, niech wypowiedzą się mądrzejsi ode mnie na ten temat !!! Co zatem z naszą ustawą emerytalną?

  OdpowiedzUsuń
 68. Witam, bardzo proszę o informacje co było dzisiaj w naszej sprawie ciekawego. Bardzo dziękuję. Pozdrawiam Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Senat przyjął uchwałę z poprawkami jednogłosnie .

   Usuń
 69. właśnie przed chwilą przyjęto jednogłośnie naszą ustawę !!!

  OdpowiedzUsuń
 70. dzisiaj tj 03.10. o godz 9.30

  OdpowiedzUsuń
 71. Blogowicze czy wiecie że projekt senacki dotyczy tylko tych "po" a tych z przed nie czyli wszyscy ci nic nie dostaną . Ci z lat 2008.20007, 2006 i wcześniej znów zostali oszukani , senatorowie znów zrobili na szaro. projekt rządowy jest dla wszystkich. tylko który wejdzie w życie . Który jest ważniejszy. Dobrze pisał Pan Krzysztof ,że władzy nie należy wierzyć. Szczecinianka.

  OdpowiedzUsuń