25 stycznia 2013

Kochani zdenerwowani „zawieszeni”Piszę to przede wszystkim do wszystkich zawieszonych z pierwszym naliczeniem przed rokiem 2009 , którzy w najbliższym terminie ( w horyzoncie dwóch tygodni) mają w sądach okręgowych i apelacyjnych swoje sprawy. Pisałem to już i kilka dni temu, że zalecałbym wszystkim, co w  najbliższych dniach mają sprawy w sądach, aby za wszelką cenę wnosić o ich odroczenie,  zażądać od pełnomocnika ZUS, jeśli będzie, aby to  potwierdził, że ZUS wznawia od dnia 22 listopada 2012 r. wypłaty wszystkim zawieszonym bez względu na datę ich pierwszego obliczenia emerytury, jak nie będzie chciał potwierdzić, złożyć oświadczenie do protokołu, że wiemy na pewno, że taka sytuacja ma miejsce, że uzyskaliśmy tę informacje z centrali ZUS w Warszawie oraz od znajomych emerytów, którzy już takie decyzje dostali. Jeśli nie będzie pełnomocnika wnosić o pisemne zapytanie sądu do ZUS w tej sprawie i o odroczenie sprawy, tyle mogę tej chwili  poradzić, a co zrobi sąd nie mam pojęcia, jak się przychyli to będzie czas na powrót akt z sądu i może dostaniemy decyzję wznawiającą wypłatę, jak się nie przychyli i oddali wnosimy kasację do SN albo apelacje (jak sprawa jest w SO).
Krzysztof

7 komentarzy:

 1. http://finanse.wp.pl/kat,9231,title,Jeszcze-wiekszy-kredyt-dla-ZUS,wid,15275159,wiadomosc.html

  "Sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się we wtorek za przyjęciem poprawek Senatu do budżetu na 2013 r. Chodzi m.in. o zwiększenie do 12 mld zł limitu pożyczkowego dla FUS.
  Majszczyk wyjaśniła, że zmiana wynika m.in. z tego, że obecnie nie do końca wiadomo np., jaka liczba kobiet zdecyduje się na skorzystanie z urlopów rodzicielskich, czy też jakie skutki finansowe będzie miał wyrok Trybunału Konstytucyjnego (z listopada ub.r.) kwestionujący regulację, zgodnie z którą w sytuacji, gdy osoba pobierała emeryturę i wynagrodzenie z zakładu pracy, powinna zrezygnować z zatrudnienia. - Są różne elementy, które nakładają się na to, że powinna być zapewniona maksymalna elastyczność. "

  OdpowiedzUsuń
 2. Na wczorajszej rozprawie przedstawiciel ZUS pytana przez sędzinę po moim stwierdzeniu ,że wznawiane są bieżące wypłaty z całą stanowczością stwierdziła,że nie ma wiedzy w tym temacie.Pytałam dzisiaj w centrum inform .ZUS Warszawa czy ich wytyczne z 18.01.br są nadal obowiązujące - oczywiście tak,w ZUS Chorzów potwierdzono że wydz.prawny również musiał się z nimi zapoznać wobec tego moje pytanie kogo posyła " nasz przeciwnik '" do sądów . Wyrok oczywiście negatywny. Maryla emerytura 2007

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sorry, ale żądałaś wystąpienia przez Sąd do ZUS o wyjaśnienie tego na piśmie? powiedziałaś że taką informację masz z Centrali ZUS w Warszawie?
   Krzysztof
   ps. to ważne bo jeśli tak to musi to być w protokole

   Usuń
  2. oczywiście ,że prosiłam i informowałam skąd mam informacje powoływałam się również na pozytywne wyroki SA - miałam ze sobą ściągnięte z portalu 3 wyroki pani sędzia stwierdziła,że opiera się na przepisach pytanie na czym opierali się sędziowie SA wydając swoje wyroki.

   Usuń
 3. Pani Marylo! Z jakiego ZUSu ( w którym mieście) był ten pełnomocnik?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oddz.Chorzów -sprawa SO Katowice.

   Usuń
 4. Pani Marylo! Dziękuję za odpowiedź.W Pani sytuacji - tak sobie myślę - szczęściem w nieszczęściu jest to , że może się Pani odwoływać od tego wyroku . Koszt apelacji to 30 zł.Moja znajoma to przeszła i żałuje , że wszystko robiła sama - gdyby to było teraz , wzięłaby radcę prawnego albo adwokata. Ale też jak znaleźć fachowego i uczciwego? Życzę zdrowia i - oby się udało!

  OdpowiedzUsuń