24 stycznia 2013

Apelacja LubelskaBardzo ważne dla osób które pierwsze naliczenie miały przed
8 stycznia 2009 r. i mają w najbliższym czasie sprawę w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie, a nie mają jeszcze decyzji o wznowieniu

Przed rozpoczęciem rozprawy koniecznie domagać się dopuszczenia nas do głosu, ponieważ  jesteśmy w posiadaniu dowodu z dokumentów posiadającego  istotne znaczenie dla rozpatrywanej sprawy. Oświadczany Sądowi, że tutejszy Sąd Apelacyjny w wyroku sygn. akt  III AUa 1021/12  z  dnia 13.12.2012 r. rozpoznając sprawę M.S. przeciwko ZUS orzekł, cytujemy:

 „Na skutek powołanego wyżej wyroku Trybunału Konstytucyjnego rozwiązanie umowy o pracę z dotychczasowym pracodawcą przestało stanowić warunek wypłaty świadczenia wobec osób, którym ustalono prawo do emerytury przed 1 stycznia 2011 r. Podkreślić przy tym należy, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 13 listopada 2012 r., wobec braku odmiennego rozstrzygnięcia w jego sentencji, jest  skuteczny ex tunc, tj. od dnia wejścia w życie zakwestionowanych przepisów. Oznacza to, że od początku nie zachodziły podstawy do zawieszenia wypłaty należnego ubezpieczonej świadczenia”

a wcześniej w uzasadnieniu swojego wyroku tutejszy Sąd Apelacyjny stwierdził:

„W toku postępowania odwoławczego Sąd Okręgowy ustalił, że M. S., ur. (...), od 1 sierpnia 1975 r. jest nieprzerwalnie zatrudniona jako nauczyciel w Publicznym Gimnazjum w J., przy czym od dnia 31 sierpnia 2012 r. pełni stanowisko dyrektora Gimnazjum. Decyzją z dnia 25 września 2008 r. organ rentowy ustalił wnioskodawczyni prawo do wcześniejszej emerytury od 1 września 2008 r.”

i prosimy o uwzględnienie przedstawionej informacji w toku postępowania w naszej sprawie.

Dodatkowo możemy przygotować to na piśmie i po ustnym wygłoszeniu powiedzieć, ze mamy to na piśmie i prosimy o dołączenie do akt .
Pozdrawiam
Krzysztof

6 komentarzy:

 1. Czy można napisać nowe pismo procesowe i dołączyć ten wyrok Maria

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeżeli do sprawy jest wystarczająco daleko nie dziś, jutro czy w ciągu tygodnia o oczywiście że można a nawet trzeba
  Krzysztof

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dziękuję Maria

  OdpowiedzUsuń
 4. Można również dużo mądrych rzeczy, być może pomocnych, przeczytać w uzasadnieniu wyroku ze Szczecina Syg.III AUa 495/12.Pani której to dotyczy miała szczęście, rozprawa była 15 listopada 2012 i sędziowie nie naczytali się gazet, jak w przypadku dzisiejszym we Wrocławiu. Takie podejście sędziów woła o pomstę do nieba i chyba nie można tego tak zostawić. To jest straszne co z nami robią. M.K.

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie Krzysztofie! niech Pan coś wymyśli!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Prosze o pomoc.Ja 27 lutego 2013 przegralam sprawe o wyplate zaleglych emrytur w Sadzie Okregowym w Lodzi. Zamierzam odwolac sie od tej decyzji. (Emerytura naliczona 1.X.2008)Jak sformulowac pismo I czy sprawa bedzie platna?

  OdpowiedzUsuń