1 lutego 2014

Spotkanie "na szczycie" :)

Drodzy Państwo!
Nasz Pan Marian spotkał się dziś z Panią Marią w Radomiu.
 
"Dzis miałem wielka przyjemność poznać Marię i Jej męża Kazimierza ,wracajac z urlopu zatrzymali sie na kawę w Radomiu, pogadaliśmy sobie, wszystko do tej pory robimy po raz pierwszy  sady Trybunał ,blog ,wspólna wygrana itp. Teraz przed nami zaplanowane wspólne spotkanie nie znanych sobie osob z calej Polski. Organizacji  podjeła się właśnie Pani Maria i brawo !!
A najwazniejsze Maria od pierwszych sekund naszego spotkania swym szczerym usmiechem, stworzyla super atmosfere ,mialem treme ale prysła. Na zlocie glownym ,,daniem" bedzie taka mila kolezenska atmosfera pelna usmiechu, pogody, wewnetrznego spokoju ,tak jakby to byla kolezanka z podsawowki .Wierze ze bedzie super,a jak ja juz w cos wierze to sie zisci. Pozdrawiam Marie ,meza Kazika ,dzieki za odwiedzenie Radomia i do zobaczenia ,na Pierwszym tego typu ZLOCIE  w POLSCE.
Marian"
 

 


 


 
 
 
 


 

83 komentarze:

 1. Kiedyś musi byc ten pierwszy raz;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Marianie to nie tylko Pan wierzy w to, ze atmosfera będzie super. Wszyscy, którzy wybierają się na Zlot też tak uważają.

  Przypominam :
  Mamy jeszcze tylko dwa tygodnie do wpłacania zadatku. Tylko proszę nie krzyczeć na mnie za to że o tym przypominam.Pozdrawiam Wiga

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Mario, Panie Marianie!

  Pięknie wyglądacie.
  Bardzo się cieszę, że prawdopodobnie się spotkamy na Zlocie w Augustowie i będę mogła też sobie z Wami zrobić pamiątkowe zdjęcie.
  Mam intuicję, że będzie wspaniale!
  Kochani, kto jeszcze się nie zapisał, to niech to zrobi natychmiast!
  Pozdrawiam
  Daniela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to , że Maria wygląda wspaniale to prawda.

   Usuń
  2. No, no, Marian, włos bujny, wzrok zawadiacki, w tym szaliku, z panią Marią, jak jaki amant filmowy!

   Usuń
  3. Super wyglądają razem. Pozdrawiam b.serdecznie p.Marię i Mariana.
   Krystyna

   Usuń
  4. z tym pomnikiem dla Mariana to się chyba radomianie pośpieszyli? ... zasługi, zasługami, ale żeby od razu pomnik? ;)))

   Usuń
  5. No, rzeczywiście, Kochanowski na tym pomniku to wypisz, wymaluj p. Marian... :) Może to przodek najbardziej znanego emeryta w Polsce?

   http://www.polskiekrajobrazy.pl/Galerie/71:Mazowsze/7024:Pomnik_Jana_Kochanowskiego_syna_ziemi_radomskiej.html

   Usuń
 4. A ja z innej beczki.
  Bardzo proszę wszystkich emerytów dobrej woli o włączenie się do walki o nasze lasy . Podaje adres strony z której można wydrukować listy poparcia , zebrać podpisy i wysłać. Wszystkim z góry bardzo dziękuję za zaangażowanie się w walkę o nasz największy skarb.
  http://www.ekorozwoj.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wysłałam listę z podpisami 8 osób. Pozdrawiam serdecznie. Sprawa pilna a listy trzeba wysłać z poczty najlepiej za potwierdzeniem.A

   Usuń
  2. To prawda - obyśmy za parę lat my i nasi najbliżsi mogli wchodzić do polskich lasów............

   Usuń
  3. Były minister środowiska Szyszko nie jest dla mnie wiarygodny jako bojownik o lasy polskie. Przypominam jego stanowisko w sprawie Rospudy i nie tylko…

   http://forum.gazeta.pl/forum/w,23704,57608311,57608311,Rospuda_Wesola_WOW_i_Minister_Szyszko.html

   Niepokoi mnie też rozszerzanie zastawu pytań proponowanego referendum poza sprawę lasów.

   Dlatego na razie czekam na inicjatywę innych środowisk w sprawie obrony lasów, np.:

   http://www.greenpeace.org/poland/pl/wydarzenia/polska/Senat-przyjmuje-ustaw-o-lasach-Puszcza-Bialowieska-zagrozona/

   http://www.greenpeace.org/poland/pl/wydarzenia/polska/Stanowisko-i-apel-Greenpeace-w-sprawie-rzdowego-projektu-zmiany-ustawy-o-lasach/

   Usuń
  4. Chodzi o ratowanie lasów, a nie o jakieś "wytyki" personalne!
   Trzeba walczyć dostępnymi "narzędziami", a nie przekamarzać się i wypominać jakieś prawdziwe, czy wymyślone stare sprawy!

   Usuń
  5. Chodzi przede wszystkim o skuteczną i dobrze przemyślaną walkę. ;)

   Usuń
  6. 14.06 Słusznie! Trzeba ratować a nie czekać cierpliwe aż inni to zrobią. Jeszcze chwila i niewiele nam zostanie. Powietrze może trochę wody.

   Usuń
 5. Boże widzisz, a nie grzmisz.
  Nie sposób zareagować na kąśliwe wpisy.
  Myślę,że ich autorom w codziennym życiu musi być wyjątkowo ciężko, a najbardziej otoczeniu w którym sie obracają. Nie potrafią sie cieszyć życiem, które tak szybko umyka. Błagam popracujcie nad sobą, podejmijcie próbę, ot tak od uśmiechu i odrobiny życzliwości dla innych na codzień, to nic nie kosztuje - JEST PO PROSTU BEZPŁATNE ! Uwierzcie świat stanie się bardziej przyjazny i kolorowy przede wszystkim dla Was samych.
  Z koleżeńskim pozdrowieniem i nadzieją i lepsze.

  Zniesmaczona wciąż jeszcze pracująca emerytka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie razem wyglądają.Pan Marian na takiego oryginała -ekscentryka.Pani Maria na osobę ciepłą, wzbudzająca zaufanie.
  KE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzucił sie z motyką na księżyc - pewnie ,że oryginał, tym bardziej,że skutecznie.

   Usuń
 7. Wszystkie apele o spokój, kulturę, zachowanie klasy, nie obrażanie nikogo,życzliwość i wyrozumiałość dla innych są jak rzucanie grochem o ścianę. Poprawianie wpisów dorosłych przecież ludzi jest mało eleganckie i powoduje strach przed pisaniem aby nie być ośmieszonym. Takie pouczanki trzeba zostawić dla uczniów w szkole, bądz własnych dzieci a nie popisywać się tu na blogu. Prawie każdy temat lub problem czy wątek poruszany na blogu spotyka się z zaraz z kontrreakcją innych, napastliwością i zacietrzewieniem. Sprawy nieistotne urastają do rangi problemu życia i śmierci. Przebywanie w takim ciągłym tyglu niezadowolonych osób odbiera chęć do wejścia na blog.
  Polecam więcej dystansu tym , którzy tak strasznie serio przejęli się rolą i chcą naprawiać świat i ludzi w ich niedoskonałościach. Wyluzujcie bo nie każdy musi być ideałem i idealnie się wypowiadać. Zauważyłam , że na blogu jest coraz mniej tych "starych" blogowiczów i zdaje mi się , że wiem dlaczego. A teraz przystępujcie do krytyki tego co napisałam bo przecież tak to lubicie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Panie Marianie jest Pan wspaniały na tym zdjęciu, a ten ubiór, nie jeden nastolatek winien wziąć z Pana przykład. Tak trzymać Panie Marianie. Jest Pan boski....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wracając do tematu postu, coś dla przyszłych uczestników Zlotu.

   Trzeba podjąć trening, aby wykazać się porównywalną sprawnością taneczną na parkiecie, taką, jaką pokazała w poniższym linku rewelacyjna para.
   Trzeba wziąć przykład.
   Jak się tak przygotujemy, to zabawa na pewno będzie przednia ...

   http://www.youtube.com/watch?v=45VGTkR7o6s&list=RDykSta2C0mbg&index=46

   Do zobaczenia !!!

   Usuń
  2. Prezentowana wyżej umiejętność tańca, wymaga niezłej kondycji.
   Nie wiem, czy 3 - miesięczny okres dzielący nas od Zlotu i intensywny trening, pozwolą chociaż troszkę posiąść takie umiejętności.
   Ale tak, czy owak - zabawa w świetnym towarzystwie będzie dla jej uczestników - wspaniała.
   Nie mogę się doczekać spełnienia mojego marzenia spotkania takich niesamowitych ludzi w zaczarowanej augustowskiej krainie, która nie bez powodu stanowiła kanwę twórczą kompozytorów i piosenkarzy.

   Usuń
 9. Jak napisać wycofanie apelacji z SA.
  Dziękuję za pomoc. Ryniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przejrzyj komentarze z 14 grudnia 2013r.

   Usuń
  2. Dzięki. Znalazłem

   Usuń
 10. Obecna ustawa PO-psl prowadzi do prywatyzacji lasów, zrobili to samo co ze służbą zdrowia...... zbierajmy i wysyłajmy podpisy - może taki listy są w biurach poselskich opozycji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. listy są tutaj http://www.ekorozwoj.pl/

   Usuń
 11. ALE NASZ MARIAN PRZYSTOJNY.! ! ! ! ! ! ! !
  Jadę na ten Zlot ze względu na Niego.
  Nie dość,że jest WIELKIM CZŁOWIEKIEM, to ma w dodatku taaaaką aparycję. Dla mnie Bogusław Linda na 2. miejscu - naturalnie,że za NIM.

  Cicha Wielbicielka pod wielkim wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to Pan Marian będzie rozrywany przez swoje Wielbicielki na Zlocie.
   Niezły Amant, w gwarze młodzieżowej - super "ciacho".
   Szczupły, to chyba kondycji mu nie zabraknie.
   Ale co na te zakusy - Żona Pana Mariana?
   Mam nadzieję, że uda mi się z nim zatańczyć.

   Usuń
  2. Umieram z ciekawości jak wygląda nasz kochany Krzysztof. Czy też takie ciaacho ?

   Usuń
  3. Myślę,że nie jestem odosobniona. Proszę uprzejmie o ujawnienie się kochanego Krzysztofa - naturalnie idzie o fotkę. Powoli poznajemy się. Znamy już panią Marię i Danielę - piękne i dobre kobiety. Może z czasem i na nas przyjdzie kolej. Doprawdy nie wiem czy mój pomysł zaakceptuje kochany pan Krzysztof ?

   Usuń
 12. Żon i mężów nie zabieramy na ZLOT, a kto będzie domu pilnował?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aby się spotkać na Zlocie, trzeba najpierw zapisać się na liście, a potem do 15 lutego wpłacić 200 zł zadatku do 15 lutego.
   Szczegóły w zakładce ZLOT.

   Usuń
  2. zadatek, czy zaliczkę ? - bo to jednak różnica

   Usuń
  3. Czemu ma służyć ta szermierka słowna? Wszyscy zainteresowani zlotem wiedzą ,że jak zapłacą zadatek to w przypadku rezygnacji ze zlotu , zwrotu pieniędzy nie dostaną. Jak zwał tak zwał ważne ważne aby odpowiedzialnie zapisywać się na zlot.

   Usuń
  4. Zarówno zadatek, jak i zaliczka, to formy przedpłaty, w języku potocznym uzywane są zamiennie, jak synonimy. Jednak ich znaczenie prawne zasadniczo różni się.

   W przypadku zerwania umowy można żądać zwrotu zaliczki, a jeśli to był zadatek, to można żądać zwrotu kwoty stanowiącej zadatek, ale w podwójnej wysokości.
   Zadatek stanowi więc większą gwarancję wywiązania się z zawartej umowy.

   Usuń
  5. cd.
   oczywiście, jeśli umowę zerwie strona, która zobowiązała się do wykonania i pobrała zaliczkę lub zadatek

   Usuń
  6. A jak uczestnik złoży rezygnację , nie ważne z jakiego powodu to traci wpłacone pieniądze w wysokości faktycznej wpłaty a nie podwójnie czy dobrze zrozumiałam?

   Usuń
  7. 21:30
   Dobrze zrozumiałaś, tylko w wysokości swojej wpłaty.

   Usuń
  8. Aby wyczerpać temat zaliczki i zadatku dodam, że jeśli został wpłacony zadatek, to w przypadku zerwania umowy można żądać zwrotu nie tylko dwukrotnej wysokości zadatku , ale i naprawienia szkody. Szkoda to straty poniesione wskutek tego, że umowa nie doszła do skutku. Zakres tych szkód trzeba ustalić samemu.
   Podstawą do zwrotu, oprócz dowodu wpłaty, jest spisana między stronami umowa.
   WAŻNE, aby w umowie zamiast słowa "zaliczka" użyć słowa "zadatek".

   Usuń
 13. witam serdecznie. a ja jeszcze w sprawie podpisanej ustawy. Mam w sądzie zawieszoną sprawę. Czy już można wysyłać o zwrot pozwu? a jeśli tak to jak napisać ?Proszę nie śmiać się , ale nie jestem obeznana z prawem i poprostu nie wiem jak napisać. Najpierw byłam skarżąca ,potem odwołująca się a teraz? jak mam wpisać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podałaś za mało danych:
   1. w jakim sądzie,
   2. czego dotyczy postępowanie
   3. czy wnosiłaś pozew, czy może odwołanie od deczyji ZUS
   4. od jakiej decyzji
   5. z jakiego powodu zostało zawieszone

   Usuń
  2. Mili niestety nie bede na Zlocie ,ale chciał bym zobaczyc zdjecie ,pamietacie chłopaki z wuefu startera i stopera p Marian i P Maria ale cala ,,sztafete,, wszystkich ,,trenerow,,teraz jest cała ekipa, z nami tez tak było,wszystkich ,moze to historia?? Panie całuje ,chlopakom ,zólwika ,, szczenin tz mąz szczecinianki

   Usuń
  3. Najlepiej zadzwonić do sądu i się dowiedzieć

   Usuń
 14. Sięgnęłam dziś do starych postów; m.in. z 23.01.2013 roku i starszych (zaraz po wyroku TK). Jak wówczas było optymistycznie, sądy orzekały pozytywnie dla tych sprzed. Zgadzam się z p. Krzysztofem, że po artykułach w GP wszystko się zmieniło. Niestety...

  OdpowiedzUsuń
 15. Wysokość wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2013 r. oraz wysokość nowej kwoty bazowej ZUS poda 11 lutego o godz. 14 - tej.
  Te dane będą nam potrzebne do przeliczenia wysokości emerytury wg starego systemu, oczywiście gdy nasz wwpw wzrósł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie w ZUSie powiedzieli, że jak mi teraz przeliczą, to tylko wg nowego systemu, bo skończyłam 60 lat, więc żaden wwpw nie ma znaczenia. To, jak to jest?

   Usuń
  2. 17:25
   Informacja co najmniej dziwna.
   Aby emerytura została przeliczona według nowego systemu, to trzeba o to wyraźnie wnioskować, na stosownym druku ZUS.
   Nie ma obowiązku przeliczania emerytury, pomimo ukończenia 60 lat nie ma przeszkód, aby pobierać dotychczasową emeryturę wczesniejszą, ale juz w pełnej wysokości, bez pomniejszania o kwotę pomniejszenia, no i nie trzeba juz od tej daty rozliczać swoich przychodów rocznych.
   Mamy ten przywilej, ze możemy naprzemiennie przechodzić z jednej emerytury na drugą, i odwrotnie, w zalezności która kiedy wyższa.

   Usuń
  3. Skończyłam 60 lat i mam zamiar wystąpić o przeliczenie części socjalnej na podst.art.53ust.4 ustawy em.

   Usuń
  4. Do 17:49
   Jasne, że "nie ma przeszkód, aby pobierać dotychczasową emeryturę wczesniejszą, ale juz w pełnej wysokości, bez pomniejszania o kwotę pomniejszenia", ale nie o nie o to chodzi. Chodzi o wyliczenie nowej, wyższej wartości emerytury w związku z podwyższeniem wwpw, według starego systemu, a nie wg nowego, czyli wg kapitału początkowego. Czy podwyższenie kwoty bazowej należy się, mimo ukończenia powszechnego wieku emerytalnego?

   Usuń
 16. Szanowni Państwo mam nietypowe zapytanie- zanim skontaktuję się z moim adwokatem prowadzącym sprawę apelacji w Sadzie Apelacyjnym ( terminu rozprawy jeszcze nie wyznaczono) w sprawie wycofania sie z apelacji - chciałabym wiedzieć czy mogę egzekwować od adwokata chociaż część wpłaconego niemałego honorarium. Pozdrawiam gorąco wszystkich i tak jak wy cieszę sie z osiągniętego sukcesu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tu się kłania treść umowy spisanej z adwokatem ,co wchodzi w zakres usługi. Jeśli było w umowie ,że adwokat pisze apelację i reprezentuje klienta na rozprawie przed to sądem o wydaje mi się ,że w przypadku wycofania apelacji reprezentacja w sądzie nie będzie konieczna . Adwokat wykonał tylko część zleconej usługi i sam powinien dokonać zwrotu części honorarium. Nie zgadzam się z niektórymi osobami na blogu ,którzy swoje sprawy z adwokatem załatwiają na tzw. gębę. Solidny adwokat spisuje umowę z klientem, zakreśla w niej swoje obowiązki i określa wysokość honorarium. W przeciwnym wypadku gdy umowa jest tylko ustna i nie daj Boże bez rachunku wystawionego klientowi , daje możliwości kombinacji. Brak umowy, brak faktury, pieniądze z ręki do ręki, nieodprowadzenie podatku do US przez adwokata , no wypisz , wymaluj umowa na czarno. Tak więc dla bezpieczeństwa transakcji umowy zawsze warto spisywać. Porozmawiaj ze swoim adwokatem jak on to widzi i nie bój się występować o swoje. Za usługę nie wykonaną w całości nie powinien wziąć całej kwoty honorarium. Jeśli nie mam racji to niech mnie ktoś poprawi bo nie chciałabym wprowadzić osoby pytającej w błąd.

   Usuń
  2. Bardzo dziękuję za wyjaśnienia.

   Usuń
  3. Dawno mnie nie było na tym blogu.
   Tak to najbardziej odpowiedni moment, aby rozliczać i porządnie jątrzyć. Najlepiej zacząć od tych, co nas od samego początku - najtrudniejszego momentu tak dzielnie wspierali i pomagali. Rozliczać, napuszczać jednego na drugiego, to są dobre i wpróbowane metody działania. Korzystałem i ja i kilka innych znanych mi osób z pomocy adwokata.
   Adwokat mój sprawę prowadził od samego początku wyjątkowo rzetelnie i na bardzo wysokim poziomie. Jest mi wstyd, za tych którzy nie dość że korzystali ze wsparacia innych teraz są pseudobohaterami jak odwaga pptaniała. To jest obrzydliwe !

   Usuń
  4. Do Anonimowy - 3 lutego g. 18:45
   Przepraszam może Pana/Pani adwokat rzetelnie prowadził sprawę.
   Są też inne zdania na temat "rzetelności".
   Napisanie pozwu przez adwokata nie było tanie .
   Mnie się wydaje że to jest obowiązek wystawienia faktury nawet jeżeli nie spisał umowy bo udzielone pełnomocnictwo już jest uważane jako umowa.
   Nie my powinniśmy się o nią upominać tylko to jest święty obowiązek adwokata żeby wystawił i przekazał.

   Usuń
 17. Polskie bagno w całej krasie.Komuś oczywiście chodzi o to,żeby skłócić emerytów,bo nie podoba się temu komuś emerycka czyli obywatelska solidarność.Obywatelska to może być tylko platforma.Konkurencyjna solidarność,jest groźna dla niektórych.Ta,która się zawiązała na tym blogu ośmieszyła władzę pewnie obstającą za konstytucyjnością bandyckiego prawa do odebrania raz przyznanej emerytury.Nie pierwszego i nie ostatniego bandyckiego prawa ustanawianego przez tą władzę.Teraz emeryci planują jakieś stowarzyszenie.O NIE to może być groźne.Tak POstanowił ktoś i nakazał mącenie i skłócanie emerytów na tym blogu.Jestem pewna,ze w związku z tą perfidną akcją stowarzyszenia nie uda się założyć.
  KE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za daleko idąca teoria spiskowa przewija się w twoim wpisie. Założenie stowarzyszenia nie zależy od nikogo "z góry" tylko od jego założycieli.
   Nikt ,jeśli będzie taka wola emerytów , dobrze napisany statut, odpowiednia ilość osób nie jest w stanie przeszkodzić tej inicjatywie. Problem tkwi w tym ,że nie ma chętnych za to się zabrać . Cała trudność polega na tym ,że nie jesteśmy w jednym miejscu , nie mamy siedziby by spokojnie usiąść i opracować i przygotować wszystko. Jakieś wyimaginowane rozbijanie , skłócanie czy tym podobne akcje nie będą miały racji bytu gdy do tego przedsięwzięcia zabierzemy się na serio i solidnie. Nie upatrywałabym jakichś tajemnych działań i spisków przeciw nam, tylko brak odważnego i konkretnego działania z naszej strony. Z.

   Usuń
  2. 10:03 - KE,
   W Twojej odpowiedzi jest sporo racji. Najbardziej aktywni i zasłużeni dla sprawy blogowicze są atakowani niemiłosiernie prawdopodobnie po to, aby ich zniechęcić do dalszego działania dla dobra emerytów.
   Jednak nie zgadzam się z konkluzją Twojego wpisu, że nie uda się założyć Stowarzyszenia. Z takimi odważnymi emerytami można i "góry przenosić".
   Uważam, że oni nie przejmują się głupimi wpisami, bowiem są świadomi, że swoją determinacją i charyzmą osiągnęli już bardzo dużo i nie o poklask, czy inne zaszczyty im chodziło.
   Myślę też, że poczuli taką wewnętrzną potrzebę wspólnego pokonywania barier, które na początku były tylko najśmielszym marzeniem. Publikowane wzory pism procesowych i udzielane liczne porady na blogu, umożliwiały bez zbędnych kosztów pisanie pozwów przez "zawieszonych" emerytów i lawinowe zasypywanie nimi sądów, co "sparaliżowało" lub utrudniło ich funkcjonowanie.
   Między innymi dlatego, rządzący postanowili zmienić taktykę i przyznając się do błędu ( chociaż o nim wiedzieli jeszcze przed przegłosowaniem tej niekonstytucyjnej ustawy - vide: stanowisko ś.p. I Prezesa SN).
   Przystąpili więc do przygotowania ustawy rekompensacyjnej, na której ostateczny kształt emeryci mieli niemały wpływ.
   Uważam, że ta "perfidna akcja" na blogu - jak ją nazwałaś/eś, nie zniechęci zainteresowanych do założenia Stowarzyszenia.
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
  3. Zgadzam się tylko w tym bandyckim rządzie prawo działa wstecz dla biednych, dla przestępców pełna demokracja. Niech się Nas boją. Kama z Poznania. Do zobaczenia na zlocie.

   Usuń
  4. Ponawiam propozycję wspólnego opracowania na blogu statutu stowarzyszenia, tak, żeby był gotowy na zlot.
   Zacznijmy od zarysu pomysłów.

   Usuń
  5. To nie rządzący postanowili zmienić taktykę tylko TK nakazał w swoim wyroku dostosowanie prawa do zgodności z konstytucją i dlatego powstał z inicjatywy rządu projekt ustawy rekompensacyjnej . Problem jest tylko taki ,dlaczego tak póżno od wydania wyroku i zbiegło się to z projektem senatu i pod lawiną toczących się spraw w sądach. Tak więc to nie wola rządu ale obowiązek jaki nałożył TK.

   Usuń
  6. 11:10
   To dlatego były negatywne wyroki sądów, szczególnie dla tych "sprzed". Twierdzono, że wyrok TK ich nie dotyczy?
   Właśnie, dobre pytanie - dlaczego teraz, a nie zaraz po wyroku TK?
   Rządzący nie przewidywali, problem miał się rozmyć!!!
   A tu taki BLOG !
   Tego się nie spodziewali po emerytach, że tak się zorganizują, musieli się PODDAĆ.
   Marian to zapoczątkował!!!

   Usuń
  7. Kochani podtrzymuję propozycję Anonima z 11:06 i bierzmy się za opracowanie statutu stowarzyszenia - krótki - póżniej można będzie dopracowywać. Mamy na blogu tak wiele mądrych i dobrych ludzi. Już mamy trochę w tym wprawy- m.in. Petycja kobiet z rocznia 1953. Pozdrawiam A M

   Usuń
  8. Stwarzacie sobie sztuczne problemy, a tymczasem drogi zawiało i ludzie mają prawdziwe:
   Justa 2014-01-31 19:02:48
   Do mnie Teściowa przyjechała i już drugi tydzień nie ma możliwości powrotu do rodzinnego Kryszyna:)

   Usuń
 18. No, jeszcze nie było kłótni o gender/dżender. Czy emerytów to już nie interesuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjdzie na to czas, przyjdzie czas, jak śpiewała Violetta Villas. To tylko kwestia czasu a wtedy na blogu zrobi się gorąco i stopnieją wszystkie lody na drogach.

   Usuń
 19. Kochani powiedzcie mi czy są jeszcze wolne miejsca na zlot?Czy już za późno?Pozdrawiam ciepło...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy skontaktować się z Panią Marią

   Usuń
 20. Jeśli chcecie podjąć próbę ratowania lasów polskich możecie napisać krótki apel do Prezydenta RP, taki, jak podany niżej lub inny - według własnego uznania.


  Szanowny Panie Prezydencie,

  proszę ratować polskie lasy i nie podpisywać znowelizowanej ustawy o lasach, wprowadzającej rabunkowy sposób gospodarowania naszym skarbem narodowym.

  Z poważaniem,
  ...


  Maile należy wysyłać za pomocą formularza kontaktowego na adres:

  http://www.prezydent.pl/kontakt/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wysłałam bez problemu, po skopiowaniu tekstu. Otrzymałam potwierdzenie otrzymania apelu od Prezydent.pl

   Usuń
  2. Też wysłałam

   Usuń
  3. Również wysłałam
   Wanda z Mazur

   Usuń
  4. I ja też wysłałam.
   Barbara z Warszawy

   Usuń
  5. Xenefont o/Olsztynx3 lutego 2014 20:00

   Oczywiście też wysłałem - co nieco zmieniając! Bardziej dosadniej,twierdząco,w formie nadzwyczajnej i nie znoszącej sprzeciwu!!

   Usuń
  6. Wiem, że jesteś oryginalny i za to ...

   Usuń
 21. Zawieszono mi emeryturę w 2011 r. W kwietniu 2012r. przestałam pracować .Czy będę podlegała pod ustawę nakazującą zwrot zaległej emerytury za 2011r.? Proszę o podpowiedż. Gienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostaniesz zwrot za okres od 1 października 2011 do czasu zwolnienia się z pracy w kwietniu 2012.

   Usuń
 22. Dziękuję za informację. Gienia

  OdpowiedzUsuń
 23. żona leśnika3 lutego 2014 14:23

  Wysłałam apel w spawie lasów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Namów też męża i jego kolegów leśników do wysłania apelu.

   Usuń
 24. Kochani blogowicze - weszłam w "STOWARZYSZENIE" i jestem pewna, że na Zlocie ono powstanie - jest nam bardzo potrzebne, mamy jeszcze tyle spraw do załatwienia.
  Mam propozycję, żeby osoby które deklarowały się wtedy, że się tym zajmą teraz to zrobiły, bo wiedzą jak się za to zabrać, a resztę formalności dopełni się na zlocie - dla tak ważnej sprawy z pewnościa znajdzie się czas - w programie zlotu PROPONUJĘ umieścić punkt ZAŁOŻENIE STOWARZYSZENIA. Pozdrawiam M.
  Zaraz będzie wrzawa tych, co boją się naszego stowarzyszenia, ale nie ma co się tym przejmować, tylko brać sprawy w swoje ręce.

  OdpowiedzUsuń
 25. Kochana Pani Danielo ! Panie Krzysztofie ! Bardzo proszę poradżcie mi !. złożyłam pismo o wycofanie w SA apelacji dot. odsetek. Niezbyt to ddobrze sformułowałam. Dokladnie - " w związku z popisaniem przez Prezydenta ustawy regulującej wypłatę itd . wycofuję.... nie dodalam że nie odstepuję od roszczeń. Proszę podpowiedzcie co teraz powinnam zrobić !. Boję się czy czegoś nie zaniedbałam. Będę bardzo wdzięczna ! Ewa
  K

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Ewo K.
   Możesz dosłać pismo procesowe do SA i uzupełnić tę informację. Uważam, że to nie jest jednak konieczne, gdyż ustawa po wejściu w życie i tak Ciebie obejmie i po złożeniu wniosku do ZUS ustawowe odsetki otrzymasz. Organ rentowy jednak rozpocznie procedurę dopiero wtedy, gdy sprawy sądowe będą zakończone. Ale to jest tylko mój punkt widzenia.
   pozdrawiam, Daniela

   Usuń