3 lutego 2014

Spotkanie "na szczycie" :) 2

W związku z przeładowaniem komentarzy pod poprzednim
postem bardzo proszę o przeniesienie dyskusji pod ten post.


Adminka Izabela

132 komentarze:

 1. Anonimowy3 lutego 2014 14:55
  Kochana Pani Danielo ! Panie Krzysztofie ! Bardzo proszę poradżcie mi !. złożyłam pismo o wycofanie w SA apelacji dot. odsetek. Niezbyt to ddobrze sformułowałam. Dokladnie - " w związku z popisaniem przez Prezydenta ustawy regulującej wypłatę itd . wycofuję.... nie dodalam że nie odstepuję od roszczeń. Proszę podpowiedzcie co teraz powinnam zrobić !. Boję się czy czegoś nie zaniedbałam. Będę bardzo wdzięczna ! Ewa

  OdpowiedzUsuń

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Ewo-Ja napisałam w nastepujący sposób

   Uzasadnienie:
   Dostosowanie prawa do wyroku Trybunału Konstytucyjnego
   z dnia 13 listopada 2012r./sygn.akt K2/12/ czyni zadość moim oczekiwaniom
   i uznaje moje roszczenia wobec ZUS za zasadne .W takiej sytuacji moja apelacja jest bezprzedmiotowa Ustawa z dnia 13 grudnia 2013 r. o ustaleniu i wypłacie emerytur, do których prawo uległo zawieszeniu w okresie od 1 października 2011r.do dnia 21lisopada 2012r.w sposób jednoznaczny potwierdza to w pełni, a wypłatę należnych odsetek uzależnia tylko od zakończenia procedury sądowej zgodnie z art. 8 ust. 2 niniejszej ustawy.
   W związku z powyższym wnoszę jak w petitum wniosku.

   Pozdrawiam-Krystyna

   Usuń
  2. Pani Krysiu I Bardzo dziękuję, ale to jest już musztarda po obiedzie, bo ja zostawiłam pismo w SA w takim kształcie jak
   napisałam i nie wiem co mam dalej zrobić,czy tak to zostawić ,czy dodatkowo jeszcze złożyć dodatkowe pismo w SA .Proszę niech mi ktoś poradzi. Dziekuję.

   Usuń
  3. Wklejam Ci odpowiedź:

   Anonimowy3 lutego 2014 14:55
   Kochana Pani Danielo ! Panie Krzysztofie ! Bardzo proszę poradżcie mi !. złożyłam pismo o wycofanie w SA apelacji dot. odsetek. Niezbyt to ddobrze sformułowałam. Dokladnie - " w związku z popisaniem przez Prezydenta ustawy regulującej wypłatę itd . wycofuję.... nie dodalam że nie odstepuję od roszczeń. Proszę podpowiedzcie co teraz powinnam zrobić !. Boję się czy czegoś nie zaniedbałam. Będę bardzo wdzięczna ! Ewa
   K

   Odpowiedz
   Odpowiedzi

   Daniela3 lutego 2014 15:45
   Droga Ewo K.
   Możesz dosłać pismo procesowe do SA i uzupełnić tę informację. Uważam, że to nie jest jednak konieczne, gdyż ustawa po wejściu w życie i tak Ciebie obejmie i po złożeniu wniosku do ZUS ustawowe odsetki otrzymasz. Organ rentowy jednak rozpocznie procedurę dopiero wtedy, gdy sprawy sądowe będą zakończone. Ale to jest tylko mój punkt widzenia.
   pozdrawiam, Daniela

   Usuń
  4. Przybliżcie sobie temat na spokojnie , bez paniki.
   http://prawo.rp.pl/artykul/839452.html?print=tak&p=0

   Usuń
  5. Ewa K do Pani Danieli
   Dziękuję serdecznie za odpowiedź . Przyznam,że mnie to dręczyło więc serdeczne dzięki naszemu kochanemu dobremu
   duchowi. Pozdrawiam.

   Usuń
  6. Jeszcze dla uspokojenia;
   art.203 § 4. Sąd może uznać za niedopuszczalne cofnięcie pozwu, zrzeczenie się lub ograniczenie roszczenia tylko wtedy, gdy okoliczności sprawy wskazują, że wymienione czynności są sprzeczne z prawem lub zasadami współżycia społecznego albo zmierzają do obejścia prawa.
   W takim przypadku sąd zawiadamia strony o uznaniu cofnięcia za niedopuszczalne, czyni o tym wzmiankę w protokole i prowadzi postępowanie dalej.
   Gdyby wycofanie pozwu działało na waszą szkodę to sąd nie wyrazi zgody na taką czynność.

   Usuń
 2. Mam pytanie:Może ktoś wie po ilu miesiącach pracy można wystąpić o ponowne naliczenie emerytury według nowej kwoty bazowej?
  Magda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Minimum 30 ? wystarczy do ZUS zadzwonic.

   Usuń
  2. Dzięki.
   Magda

   Usuń
  3. ..tylko w tym czasie jeżeli pobierałaś emeryturę to nic z tego - nie przysługuje ponowne naliczenie emerytury.....Czy coś się zmieniło???

   Usuń
  4. 18:54
   Ty masz na mysli ustawe prezydencką, podpisaną po zawieszeniu emerytur, a Magda z 15:30 możliwość ponownego wyliczenia emerytury z aktualna kwota bazową, jeżeli przepracuje się 30 miesięcy, uzyska się większe dochody i w efecie wyjdzie wyzszy wskażnik.

   Usuń
  5. 20:33
   Jeśli uzyska się wyższy wskaźnik WPW, to można przeliczać nawet co rok.

   Usuń
  6. 20:33
   "Ustawa Prezydencka" mówiła o 18 miesiącach przepracowanych bez pobierania emerytury - "odwieszono " nam emerytury po 14 miesiącach więc na tej podstawie nikt z osób które pracowały lub jeszcze pracują nie może przeliczać na nowo emerytury.
   30 miesięcy trzeba było przepracować wg.przepisów które już nie obowiązują.
   Zupełnie inną sprawą jest przeliczanie emerytury jeżeli dochody z pracy są wysokie i "wskaźnik " będzie wyższy - wtedy można przeliczać co roku ale kwota bazowa jest "stara" !.
   Magda pisała o kwocie bazowej - stąd mój wpis :)
   Mylę się ??

   Usuń
  7. - ustawa prezydencka - art. 194c:
   "Jeżeli w okresie od dnia 1 stycznia 2009 r. do dnia 30 września 2011 r. emeryt pobierał emeryturę, do któ-rej prawo zostało zawieszone od dnia 1 października 2011 r. na podstawie art. 103a, może zgłosić wniosek o ponowne ustalenie wysokości emerytury na zasadach określonych w art. 194d–194h, o ile nie pobrał emerytury wskutek tego zawieszenia przez co najmniej 18 miesięcy."

   - 30 miesięcy pracy na emeryturze wcześniejszej - art. 53 ust. 4:
   "Przepisu ust. 3 nie stosuje się, jeżeli zainteresowany po nabyciu uprawnień do świadczenia, którego podstawę wymiaru wskazał za podstawę wymiaru emerytury, podlegał co najmniej przez 30 miesięcy ubezpieczeniu społecznemu lub ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym."

   - nowy wyższy WWPW - art. 110:
   "Wysokość emerytury lub renty oblicza się ponownie od podstawy wymiaru ustalonej w sposób określony w art. 15, z uwzględnieniem ust. 3, jeżeli do jej obliczenia wskazano podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie społeczne lub ubezpieczenia emerytalne i rentowe na podstawie przepisów prawa polskiego przypadającą w całości lub w części po przyznaniu świadczenia, a wskaźnik wysokości podstawy wymiaru jest wyższy od poprzednio obliczonego."

   Ustawa:
   http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19981621118

   Usuń
  8. No i w dalszym ciągu niczego nie rozumiem. Należy mi się czy nie należy jeżeli mam wyższy wwpw, ale skończyłam 60 lat? Informacja z ZUS: nie.

   Usuń
  9. Jeśli faktycznie osiągnęłaś wyższy WWPW (masz druk ZUS Rp-7) to nie rozumiem, jaki związek z przeliczeniem z nową kwotą bazową miałby mieć wiek - nie ma tego w art. 110 i art. 15.

   Może zapytaj tu:
   http://pue.zus.pl/generalquery;jsessionid=ACCB83619D3FD67A010B09A6FBE3C3D1.node1

   i nie pytaj po ilu miesiącach pracy można przeliczyć, bo tym sugerujesz inną podstawę prawną niż ta, o którą Tobie chodzi.

   Usuń
 3. Sposób ZUS na przedłużenie sprawy w przypadku istnienia podpisanej ustawy i korzystnego dla emeryta wyroku: złozyć wniosek o uzasadnienie wyroku - minimum 2 miesiące czekania, a bywa że dużo dłużej. Ktoś zna inne metody ZUS? Może dopiero je opracowują;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twierdzenie , że ZUS nie ma twoich akt , i nie wie , gdzie są.

   Usuń
  2. Mnie ta zabawa nie śmieszy. Czy wolno gryźć rękę, która daje jeść? Kto nam wypłaca emerytury? Przecież w ZUS pracują tylko ludzie, nie podoba mi się, że towarzystwo emerytów nagle zrobiło sie strasznie roszczeniowe, a jeszcze niedawno siedziało jak mysz pod miotłą. Więcej pokory i miłosierdzia dla bliźnich - pracowników ZUS.

   Usuń
 4. A jeśli zwrotka potwierdzająca odbiór przez ZUS odpisu wyroku z uzasadnieniem nie dotrze do sądu (nowa firma obsługująca zamiast Poczty Polskiej ma problemy) to wyrok nie może się uprawomocnić- brak dowodu, że strona pozwana otrzymała odpis. I co wtedy?
  Anka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sekretariacie sa miłe panie podpowiedziały mi, że emeryt sam może złożyć do sądu wniosek, aby sąd przyśpieszył zwrot akt do ZUS, gdyż ZUS od dłuzszego czasu nie może np. przeliczyć świadczenia, wykonać wyroku, nie może znaleźć naszych akt (zapytać, czy zostały już przesłane do ZUS, czy były tam nasze wyroki) itp,
   DL z Ł

   Usuń
 5. "Dziennik Ustaw" ma dzisiaj jakiś problem internetowy. Najpierw był utrudniony dostęp. Potem, po opublikowaniu kilku nowych (z datą 3 lutego) rozporządzeń i obwieszczeń, zniknęły one ponownie i publikacje wróciły do stanu z 31 stycznia. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na dowód - link (to te dokumenty zniknęły):

   http://prawo.rp.pl/artykul/795030,1084049-Dziennik-Ustaw-z-3-lutego-2014--poz--157---162-.html

   Usuń
 6. Ustawa budżetowa na 2014 już została ogłoszona w dzienniku ustaw poz. 162. A może jutro nasza ustawa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej chwili "Dziennik Ustaw" kończy sie na pozycji 156 z 31 stycznia.

   Usuń
  2. ja teraz sprawdzałam i jest do 162 poz

   Usuń
  3. Teraz dodają...
   Pojawił się znowu numer 157. Zobaczymy do którego dojdą?

   Usuń
 7. Witam.Mam pytanie.Czy jako przegrana w SO bez odwolania nb nie byłam na rozprawia i nie otrzymalam pisemnej odp.mam prawo do ubiegania się do zaległej zawieszonej emerytury?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ad 18:38
   Napisz do SO podając sygn. akt o odpis wyroku z klauzulą prawomocności.
   Poczekaj na wejście ustawy w życie - 14 dni po publikacji w Dz.U.
   Napisz wniosek do ZUS o wypłatę zaległych emerytur z ustawowymi odsetkami i waloryzacją emerytur powołując się na ustawę o ustaleniu i wypłacie .... z dnia... opublikowaną w Dz.U. w dniu ... załączając odpis wyroku sądu.

   Podlegasz pod ustawę, więc wszystkie należności otrzymasz.

   Usuń
  2. Bez odwołania czy bez apelacji?
   Twoja nieobecność na rozprawie nie ma tu nic do rzeczy.
   To,że Ty nie masz pisemnej odpowiedzi tez nie jest przeszkodą.
   Sąd wyroki ogłasza ustnie, a kto chce może o nie wystąpić i mieć je na piśmie.
   Jak nie nie sładałaś apelacji od przegranego wyroku w SO, to na pewno już jest prawomocny, a to oznacza że już nie masz spraw w sądzie i po wejściu w zycie ustawy możesz składać wniosek do ZUS o zwrot.

   Usuń
 8. Masz takie prawo.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kochani ! Z powodu choroby nie byłam dawno na blogu i dopiero teraz z grubsza ogarnęłam Wasze wpisy. Bardzo poruszył mnie apel dotyczący
  lasów państwowych. Proszę niech ktoś mnie oświeci czy jeszcze można
  wysyłać pisma ,cz już nie jest za późno ,skoro ustawa czeka tylko na podpis prezydenta? Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy3 lutego 2014 11:34

   Jeśli chcecie podjąć próbę ratowania lasów polskich możecie napisać krótki apel do Prezydenta RP, taki, jak podany niżej lub inny - według własnego uznania.


   Szanowny Panie Prezydencie,

   proszę ratować polskie lasy i nie podpisywać znowelizowanej ustawy o lasach, wprowadzającej rabunkowy sposób gospodarowania naszym skarbem narodowym.

   Z poważaniem,
   ...


   Maile należy wysyłać za pomocą formularza kontaktowego na adres:

   http://www.prezydent.pl/kontakt/

   Usuń
  2. O lasach - słuchajcie cierpliwie , aż dojdzie do lasów
   http://www.youtube.com/watch?v=qBM0IYsTMyg

   Usuń
 10. Do Anonima z 18:38 .Musisz wystąpić do SO o wyrok z klauzulą prawomocności i złożyć go do ZUS-u z wnioskiem o wypłate zaległych emerytur jak ustawa wejdzie w życie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Do Anonimowego z dnia 3 lutego z godz. 18:56
  Nie ma coś takiego jak klauzula prawomocności.
  Wyrok jest wyrokiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aby było wiadomo, że wyrok stał się prawomocny musi być na nim umieszczona klauzula o prawomocności. tzn , że na tym etapie zakończyła sie sprawa sądowa i zamknieta jest droga odwoławcza.

   Usuń
  2. Zgodnie z art. 364 § 1 i 2 k.p.c. prawomocność orzeczenia stwierdza na wniosek strony sąd pierwszej instancji na posiedzeniu niejawnym, a dopóki akta sprawy znajdują się w sądzie drugiej instancji - ten sąd. Stwierdzenia dokonuje sąd jednoosobowo.

   Usuń
 12. Szanowni zawieszeni zbliżają się wybory do Europarlamentu i jednym z kandydatów jest poseł PSL Kłopotek. Przypominam, że ten poseł występował w Trybunale Konstytucyjnym broniąc stanowiska koleżanki Fedak i domagał się nie odwieszania emerytur. Ja to pamiętam a Wy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto tego Jegomościa znajdzie na swojej liście, to chyba wie, co ma zrobić.
   .

   Usuń
  2. Proszę zapamiętać: EUGENIUSZ KŁOPOTEK poseł PSL obecnie kandydat do Europarlamentu, występował w Trybunale Konstytucyjnym broniąc stanowiska koleżanki Fedak i domagał się nie odwieszania emerytur.
   Każdyz nas wie co powinien zrobić:)

   Usuń
  3. W jakim okręgu będzie kandydował ?

   Usuń
  4. W TK był bardzo gorliwy podczas obrony stanowiska Fedak.

   Usuń
  5. http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,15387541,Wojewoda_kandyduje_do_Europarlamentu__Klopotek_liderem.html

   Usuń
  6. czyli będzie kandydował z Bydgoszczy, woj. kujawsko- pomorskie.
   Trzeba uświadomić całe rodziny i znajomych, aby nie głosowali na niego.

   Usuń
  7. 22:06,
   może i gorliwy, ale - na szczęście dla zawieszonych ;) - dał się zauważyć brak wykształcenia prawniczego. Pan poseł jest zootechnikiem, ale to najwyraźniej nie przeszkadza Komisji Ustawodawczej i często jest wyznaczany do reprezentowania Sejmu w TK.

   Usuń
  8. Kłopotek czy miernotek - każdy pslowiec jest szkodnikiem dla Polski, więc sądzę, że nie ma znaczenia nazwisko. Kosiniak ma kolejną wizję, jak dodać do emerytur swoim wyborcom z KRUS, oczywiście dodać z naszych pieniędzy. Partia chłopska w tym kraju nie liczy się kompletnie z nikim poza własnymi szwagrami, kto tego nie widzi albo nie poczuł na własnej skórze, czas otworzyć oczy. Pozdrawiam z zawianej Lubelszczyzny!

   Usuń
 13. Tak potwierdzam ,wredota ,co innego mowil prywatnie ,nam w TK a wystepowal przeciw ,niech pasie gesi Marian radom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba zmobilizować bydgoszczan aby go wycięli z listy.

   Usuń
  2. Tak ,mamy racje teraz do europarlamentu ,ciekawe jak zna angielski no tys euro policzy najwyzszy czas skonczyc z tym kolesostwem .karuzela w bydgoszczy nie ma mlodych zdolnych ludzi???? emeryci do boju ,klopotek do gnoju.

   Usuń
  3. A moim zdaniem,to p.Kłopotek tak się w TK "zakłopotał" nie tylko on zresztą.Myślę,że dzięki temu wygraliśmy.

   Usuń
  4. Popieram...............
   Oglądałam transmisję TK 13 listopada 2012r
   Okropnie się za...,,ją...ki...waaaa łłłłl.
   Wanda z Mazur

   Usuń
  5. Nie rozumiem dlaczego jest takie zdziwienie na wystąpienie Kłopotka w TK. Przecież był oddelegowany przez rząd do przedstawienia w trybunale jego stanowiska . Znalazł się niejako po drugiej stronie barykady i musiał być lojalny wobec władzy nawet jak się z tym po cichu nie zgadzał. Z drugiej strony to dobrze ,że to własnie Kłopotek referował w trybunale bo nie będąc prawnikiem wypadł bardzo blado i nie potrafił ani dobrze odpowiadać na pytania sędziów trybunału, ani przekonująco umotywować stanowisko rządu. Jego wystąpienie w TK było bulwersujące i teraz z pewnością na nim to się zemści. No cóż trudno taka fucha. Wybieramy posłów aby naszych interesów bronili a nie tworzyli prawo przeciw swoim wyborcom. Kłopotek się zrehabilitował głosując w sejmie za ustawą tym samym pokazał jaki ma stosunek do swego wystąpienia w TK. Kłopotek wybierając się do europarlamentu niech zabierze ze sobą Fedak i Kosiniaka na dokładkę.

   Usuń
 14. Szanowni Państwo,
  uważam, że Stowarzyszenie dla osób ,,po pracy'' jest bardzo potrzebne. Z kilku powodów: 1. Jest w nas potencjał, siła, która po wzajemnych konsultacjach jest w stanie przenieść GÓRĘ; 2. Nie będziemy się godzić na wprowadzanie złych zapisów dla emerytów, bo utarło się od dziesięcioleci, że można nam zabrać, oszukać, poniżać, upodlać, przestawiać, coś nami łatać, jak kto woli - pomiatać etc. etc. Jesteśmy PODMIOTEM, a nie przedmiotem i choćby dla honoru zabierajmy głos w sprawach ważnych. Mamy swój głos i jeszcze donośnie brzmiący. Jeszcze żyjemy i możemy mieć do spełnienia misję. Osoby pracujące bardzo często boją się wystąpić, boją się o utratę pracy. Nam, z tych rzeczy już nic nie grozi, więc spełniajmy się r a z e m w obronie wartości, ważnych spraw. Jeszcze wszystko przed nami :) Halina W.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgadzam się z Haliną W. Stowarzyszenie jest nam bardzo potrzebne .Ale obawam się ze tylko na rozważaiach się skończy ,Ela z O.

  OdpowiedzUsuń
 16. Co my możemy? możemy tylko czekać .Czekaliśmy na ustwę w sejmie .potem w senacie póżniej czkaliśmy że prezydent ją podpisze ,teraz czkamy żeby ustawa ukazała się w dziennikku ustaw .potem będziemy czkać dwa tygodnie żby się uprawomocniła ,a następnie będziemy czekać aby ZUS łaskawie nam wypłacił to co nam się w końcu należy .i tak czkamy już ponad rok .kiedy to się skończy ..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czekam już od 10.10. 2011 r. tj . od dnia ,w którym odwołałam się do sądu od decyzji ZUS zawieszającej emeryturę. Staż w czekaniu już mam potężny i z pewnością nie jestem jedyną osobą w takiej sytuacji.
   Ja tam jestem cierpliwa, bo efekt końcowy będzie bajeczny tzn. jednorazaowo grubsza kasa na spełnianie marzeń.

   Usuń
  2. No to nadajemy na tych samych falach :))))
   Też mi się nie spieszy - odsetki sobie lecą, lecą...
   ...a ja powolutku marzę igdzie polecę, polecę, polecę...w świat za te pieniądzę o któych nawet nie śniłam..
   Wreszcie będę mogła w komfortowych warunkach odwiedzić parę miejsc w Europie które znam tylko z lekcji geografii - fiu,fiu - kiedy to było :) .
   Całą kasę wydam na swoje marzenia - a co ????
   Żyje się raz - i na razie z energią i w zdrowiu !
   Może założymy jakąś zakładkę np. "Energetyczne +60" - ha,ha,ha..

   Usuń
  3. Ad 23:36
   Co to jest rok czekania.Musisz uzbroić się w cierpliwość.
   Ja czekam do X. 2011.r. tak jak an. z 10:53
   Wszystko wskazuje na to,że w marcu się doczekam.Czyli to 2,5 roku.Co Ty na to?
   Nie ma lekko.Taki kraj i taki klimat w naszej sprawie.

   Usuń
  4. Emeryt to brzmidumnie4 lutego 2014 13:48

   Do 10.53:
   Uważam,że wielkie zasługi ponosi pan Marian,ale jednocześnie wszyscy,którzy tak jak Ty odwołali się do sądu jeszcze w 2011 i zabrnęli pod wiatr po raz kolejny po wyroku TK aż do dziś nawet do SN,a jakby było trzeba to i do ETPCZ tworząc społeczny oddolny honorowy proces zbiorowy w walce o GODNOŚĆ. Takiego szargania godności starych spracowanych ludzi,którzy "nie zwolnili się na jeden dzień"jak żyję nie pamiętam.Straconego zdrowia i poczucia zaufania i do tych,którzy nam zgotowali ten los żadne odsetki nie wynagrodzą. Za poniesione straty moralne należy się nam odszkodowanie ustawowo uchwalone. Tymczasem znów przyjdzie nam skamlać w wysokich progach króla ZUS o zwrot tego co nam bezczelnie zabrano i łudzić się,że decyzję wydadzą przed upływem ustawowych 60 dni. Jeszcze raz z tego miejsca podziękowanie dlaadminki i wspaniałych osób udzielających porad,do których się nie zaliczam,bo się nie znam,ale wspieram moralnie.

   Usuń
  5. Myślę że podchodzisz to wszystkiego bardzo emocjonalnie.
   Ja również zostałam zrobiona w balona przez Państwo ale pomyślałam że nie dam się miotać swoim emocjom bo szkoda mi narwów i zdrowia.
   Powolutku, spokojnie robiłam to co wyczytałam na blogu.
   Nie ponosiły mnie emocje jakie tutaj nieraz oanowały.
   Nie przeżywałam aż tak mocno wszystkich zawirowań bo jeszcze pracuję i nieraz nie miałam czasu codziennie tu zaglądać. I może dobrze bo uległabym różnym niezdrowym emocjom.
   Nie mam zamiaru : "skamlać w wysokich progach króla ZUS" - jak to napisałeś.
   Po prostu złoże najzwyklejszy wniosek który napiszę własnoręcznie a będzie składał się dosłownie z 2 -3 zdań.
   I będę czekać - bez emocji.
   Wiem że mają mi wrócić i na pewno wrócą a czy to będzie po 60 -70 dniach od złożenia to nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia. Jeść mam co a zdrowie ważniejsze od pieniądza prawda?
   Nie denerwuj się - szkoda zdrowia.
   Doczekasz się i ty bez kłaniania w pas "królowi".
   Troszkę wyluzuj.

   Usuń
  6. Dzięki za słowa otuchy ,bardzo się tym wszystkim denerwowałam ,ale na szczęście zbliżamy się do szczęśliwego finału.. .ja 23.26

   Usuń
 17. Przy wyborach podziękujmy tym co się tak angażowali w negatywnym tego słowa ZNACZENIU,Czy Pan minister Kosiniak nie ma wpływu na ZUS żeby przestał dręczyć emerytów i szybko wycofał apelacje.Ustawa ustawą a ZUS ma to w nosie.Ludzie na górze obudźcie się.Zafundowaliście emerytom na stare lata korytarze sądowe zamiast spokojną wesołą starość,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. masz kłopot z Kłopotkiem ,dziekujemy nastepny prosze .

   Usuń
 18. Ujawniono ranking oddziałów ZUS; najlepszy podobno o/ Jasło, najgorszy Warszawa II. Żle jest w łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Szczecinie i Poznaniu. Dobrze w Częstochowie i Białymstoku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi


  1. ptpawel
   2 godziny temu

   Oceniono 3 razy 1   Jeśli prywatna firma robi wewnętrzną kontrolę (w nowomowie kapitalizmu: audyt), to jej wynikami nie chwali się na zewnątrz. ZUS jest instytucją państwową i nie ma innej możliwości finansowania takiej kontroli (tu nazwanej chytrze rankingiem). Ponadto ZUS funkcjonuje na zasadach określonych w ustawie, której NIE JEST autorem! Pretensje do sejmu. A tę całą nagonkę tłumaczy tylko jedno: pełne strachu portki właścicieli OFE, którzy lada moment stracą możliwość legalnego okradania nas, podatników i płatników składek.
   PS: OFE są właścicielami ponad 52% AGORY. To też wiele tłumaczy...   Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,15394370,ZUS_pokazuje__jak_pracuja_jego_urzednicy__Najlepszy.html#ixzz2sLdhxdBB

   Usuń
  2. Tak, zarządzający OFE trzęsą portkami, ukróci się im IDYLLA. W większości zagraniczne korporacje finansowe i ich dobrze opłacani przedstawiciele na czele z Balcerowiczem wiedzą, że tracą "kurę znoszącą złote jajka". Media też przez nich sponsorowane, reklama - goni reklamę.
   .

   Usuń
 19. Ponownie przyłączam się do głosów namawiających do utworzenia Stowarzyszenia. Mam doświadczenie w prowadzeniu tej formy działalności społecznej. Janka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Janka, mamy prośbę - zgłoś się do naszej Adminki (musimy być pewni, że mamy doczynienia z osobą wiarygodną, bo ostatnio na blogu mamy troli) i wprowadżcie ten punkt do Programu Zlotu; na blogu jest dużo osób, które pomogą w opracowaniu i dopracowaniu potrzebnych dokumentów, ja jestem tą osobą która wie, że ZLOT to taki jedyny moment żeby STOWARZYSZENIE powstało i jak potrafię tak będę wspierać. Bardzo bym chciała żeby we władzy stowarzyszenia znalazły się osoby, które IMIENNIE pomagały i pomagają nam na blogu. M.

   Usuń
 20. Kochani . Miałam pierwszy termin sprawy w listopadzie. Nie było nikogo z ZUS. Sprawa została zawieszona. Czy już można pisać wniosek o cofnięcie pozwu? A jeśli tak to jak mam napisać? Proszę o jakiś wzór
  KR

  OdpowiedzUsuń
 21. Do trolla-znalezione w necie
  "Pewien troll mając wolny czas,
  świadomie do wody wlał kwas.
  Ferment powstał i dym,
  on zaś zdziwiony był tym.
  Widocznie nauka ze szkoły poszła w las.
  ("Pamiętaj chemiku młody
  lej zawsze kwas do wody
  a nie wodę do kwasa bo ci urwie...")
  A może powinno być odwrotnie,
  już nie wiem, niech gęś mnie kopnie.
  Zapytać aż wstydzę się was."
  KE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dajcie już spokój z tymi wierszykami - zajmują niepotrzebnie miejsce w którym powinny być merytoryczne wwypowiedzi w dyskusji.
   Uparłaś się kobieto i ciągle coś wklejasz - daj coś "od siebie" a nie tylko ciągle posługujesz się "poezją"..
   Zastanów się co robisz. To nie to forum, to nie ten blog - poezja pod innym adresem internetowym. Znajdujesz wierszyki w necie to i znajdziesz adresy poetyckich stron...

   Usuń
  2. 11;56
   (...)
   Gryzły się kaczki okropnie:
   "A niech tę kaczkę gęś kopnie!"
   (...)

   Jan Brzechwa "Kaczka Dziwaczka"

   Usuń
  3. Zapytaj kochanego Krzysztofa, czy kwas leje się do wody, czy też odwrotnie?

   Usuń
 22. W czrwcu 2013r przegrałam w SO, w lipcu wniosłam apelację do SA, w styczniu 2014 wycofałam apelację. SA wydał postanowienie o umorzeniu postępowania apelacyjnego Nie wnoszę zażalenia na postanowienie SA / 1 tydzień od wydania postwnowienia/ . Czy to wystarczy do złożenia wniosku o wypłatę zaległej emerytury . HG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wedlug mnie z wnioskiem powinnaś się wstrzymać do ukazania się ustawy w dzienniku ustaw. Jest ustawa podpisana ale nie jest jeszcze prawomocna . Tak samo postanowienie o umorzeniu też nie uprawomocnilo się.

   Usuń
  2. Elżbieta z Łodzi4 lutego 2014 11:40

   Wniosku do ZUS nie można składać zanim ukaże sie w Dzienniku Ustaw i uprawomocni ustawa z 13 grudnia 2013 r.. Składanie wniosku teraz to falstart.... , a to może tylko wydłużyc bieg sprawy

   Usuń
 23. Elżbieta z Łodzi4 lutego 2014 11:38

  Wniosku do ZUS nie można składać zanim ukaże sie w Dzienniku Ustaw i uprawomocni ustawa z 13 grudnia 2013 r.. Składanie wniosku teraz to falstart.... , a to może tylko wydłużyc bieg sprawy

  OdpowiedzUsuń
 24. Ale, może ku pokrzepieniu serc dalibyście jaki wzór wniosku do ZUS? Można byłoby się poprzymierzać, każdy ma trochę inną sytuację.

  OdpowiedzUsuń
 25. Byłam na rozprawie z apelacji ZUS-u, chociaż nie musiałam. Z ZUS-u nie było nikogo. Sprawa zawieszona ze względu na wystosowane zapytanie do SN (odsetki) i oczekiwanie na ustawę, która reguluje sprawę spornych odsetek. SO przyznał mi wypłatę wraz z odsetkami. Po 2 tyg. od ogłoszenia w Dz.U. składam wniosek o wypłatę tego co mi się należy. ZUS sponsoruje sądownictwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a jaki to sąd? jeżeli można wiedzieć. dla mnie to b. ważne. Proszę o odpowiedz. Magdalena

   Usuń
  2. Jak z apelacji ZUS - to SA

   Usuń
  3. Chodzi mi o miejscowość. Wiem, że SA. Może Rzeszów?. Magdalena

   Usuń
 26. Witam! Właśnie dzisiaj otrzymałam z SO zawiadomienie o rozprawie na 10 kwietnia br.jestem z przed. Dziwi mnie to, gdyż, na rozprawie która była 7 listopada, mój adwokat był i zawiesił postępowanie do czasu wejścia ustawy, na tej rozprawie nie było nikogo z ZUS i adwokat mi to mówił, że go nie było, czekamy na ustawę i ruch ze strony ZUS.Ale ruchu jak do dziś ze strony ZUS nie było. Tak się zdenerwowałam, że zadzwoniłam do adwokata, a on mi mówi, spokojnie do 10 kwietnia napewno ukaże się Ustawa w Dz.U., nie ma co się denerwować, a gdy się ukaże to wycofamy pozew, i jest pani wygrana. Dziwi mnie fakt, że w SO nie wiedzą czy nie chcą wiedzieć, że Ustawa podpisana, tylko teraz czeka na ogłoszenie w Dz.U., chyba te sądy nie mają innej pracy, by w kółko powielać tą samą sprawę, przecież wszystkie sroki na płocie o tym skrzeczą, a oni nic nie wiedzą?Dokąd tych nerwów, mam tego już powyżej dziur w nosie.Czy ktoś ma podobną sytuację jak ja. Pozdrawiam Wszystkich tych z prze jak i po i dziękuję za wiele rad. M.S.K-ów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam mieć sprawę 19XI 2013.Sąd zawiadomił mnie o przełożeniu rozprawy na 27IV2014.Złozyłam pismo o wycofanie 7stycznia i do dzisiaj cisza.

   Usuń
  2. 12:08
   Zawiadomienie z SO o terminie rozprawy wyznaczonej na 10 kwietnia b.r. otrzymałaś dzisiaj, więc musiało być wysłane kilka dni temu.
   Ustawa została wydrukowana w Dz. U. 2014, poz. 169 dzisiaj, to nie rozumiem Twojego zdziwienia.

   Usuń
 27. Dziewczyny dajcie sobie na luz. Ciągle pokazują się komentarze odnośnie stowarzyszenia a czy jest już komplet na zlot w Augustowie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojna głowa, niedługo zabraknie miejsc.
   Szybki kontakt z Panią Marią i zapisanie się na listę, a następnie wpłata zadatku.
   zgłoszenia: spotkanieaugustow@wp.pl
   a następnie:
   Wpłata zadatku w kwocie 200 zł w terminie do 15 lutego będzie wiarygodnym potwierdzeniem uczestnictwa w Zlocie.
   Konto
   20 1240 5598 1111 0010 5599 4676
   Maria Gubicz
   Olsztyn
   Tytułem:
   Zadatek na Zlot Augustów

   Usuń
 28. Pani Mario jak tam deklaracje z wpłatami , jest szansa na nasze spotkanie?.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie, do 15 lutego jeszcze trochę czasu. Są już wpłaty!
   Zorientowana.

   Usuń
 29. Gazeta Prawna:
  Kosiniak-Kamysz: Rozpoczynamy dyskusję nad nowym modelem waloryzacji emerytur. Jestem zwolennikiem podwyżki kwotowej.
  Mnie już sam tytuł wkurza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To w takim razie podatki też płaćmy takie same. Minister jest skłonny znowu pominąć wyrok TK aby zadowolić swoich z KRUS.

   Usuń
  2. Jestem zwolennikiem waloryzacji kwotowej, znam wielu biednych emerytów i to nie ze swojej winy.

   Usuń
  3. Trzeba pozabierać przywileje tym wszystkim, którzy nie muszą płacić ZUS-u a mają 70% ostatniego uposażenia. To jest dwukrotny przywilej - wysoka emerytura, bez płacenia ZUS-u.
   Wszystkim po równo waloryzacja toż to czysta komuna.

   Usuń
  4. Przy poprzedniej waloryzacji kwotowej, rząd podobno zaoszczędził sporo pieniędzy.
   Chodzi o to, aby znowu nie przekombinowali, bo ja do tej władzy mam bardzo ograniczone zaufanie. Niech po prostu podniosą najniższe emerytury i zabiorą dodatki dla wielu bezzasadnie uprzywilejowanych. To by było najbardziej sprawiedliwe.

   Usuń
 30. Bardzo podoba mi się waloryzacja kwotowa, w końcu podwyżki utrzymania dotyczą wszystkich, a kwota wyjściowa emerytury jest taka na jaką zapracowaliśmy.Moja emerytura do najniższych nie należy i na kwotowej podwyżce dostanę mniej niż na procentowej, ale tak byłoby najsprawiedliwiej. Jak ja dostanę 20 zł mniej to nic się nie stanie, ale dla emeryta który otrzymuje 700 zł, to 20 zł to jest dużo.Każdy uczciwy emeryt powinien poprzeć taki projekt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram.
   MM1

   Usuń
  2. A ile lat ten emeryt który pobiera 700 przepracował a ile lat Ty?

   Usuń
  3. Ilość przepracowanych lat i wysokość opłacania składek emerytalnych musi mieć odzwierciedlenie w waloryzacji emerytury.
   Waloryzacja kwotowa nie jest sprawiedliwa.
   To mi przypomina komunę!

   Usuń
 31. czy ktoś dzisiaj ma rozprawę w SA,czy to prawda,że Sąd nie zważa na ustawę Irena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ireno, sąd nie może zważać na ustawę bo ona jeszcze nie obowiązuje.Czy to tak trudno zrozumieć???
   Może się to nie podobać ale takie są reguły gry nie tylko w naszej sprawie.

   Usuń
  2. Ustawy nie mają wpływu na orzekjanie

   Usuń
 32. Ja też uważam ,ze kwotowa podwyżka jest sprawiedliwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja tak nie uważam, bo ciężko i długo pracowałam i jak znalazłam się w grupie emerytów do 2 tys. zł - to jakim prawem ten rząd ma mi ZABIERAĆ, niech zabierze tym, co BYLI KATAMI.

   Usuń
  2. Tych emerytów z tzw. starego portfela jest mało – niech im pomoże opieka społeczna i urząd miasta dopłata do prądu, gazu do czynszu). W tej chwili są emeryci, którzy w latach 1980 -2000 mieli renty ( wystarczyło tylko przepracować 5 lat) i z nich przechodzą, na tzw emerytury lub osoby, które były zarejestrowane w biurach pracy a pracowały „na czarno” korzystając z mopsu. Obecnie te niskie emerytury są najczęściej związane z latami przepracowanymi. Jak uskarżają się osoby na niskie emerytury to okazuje się , że większość z nich przepracowała 10 – 15 lat. Ja w emeryturę inwestowałam 40 lat.

   Usuń
  3. Ja przepracowałam 45 lat i teraz będę się musiała dzielić z tymi, co pracowali 15 lat?
   Niech załatwiają świadczenia socjalne dla najniżej uposażonych, np. poprzez dopłaty do czynszów i koniecznych opłat.
   Tym, którzy harali przez długie lata na swoją emeryturę - nie wolno zaniżać wartości ich wypracowanych świadczeń.
   Teraz, jak dadzą waloryzację kwotową każdemu po równo, to jednym się zmniejszy, a innym się powiększy wartość nabywcza emerytury. Różnica między emeryturami dla tych pracujących bardzo długo i dla tych pracujących bardzo krótko, będzie coraz mniejsza. To ma być sprawiedliwe?
   Niech zabiorą tym niesłusznie uprzywilejowanym, np. ubekom, a nie kombinują, jak koń pod górkę.

   Usuń
  4. Sędziowie np. przechodzą w stan spoczynku (nigdy nie płacili ZUS) i otrzymają 70% ostatniej pensji (więc dostają nawet podwyżki przed "spoczynkiem" - zarobki po kilkanaście tysięcy no to i "spoczywać mogą spokojnie", podobnie prokuratorzy. Nie ma się co dziwić, że nas nie rozumieją. No cóż, nawet w najbliższej rodzinie... (znam to z autopsji) - memrytka "sprzed" błąkajaca sie od X.2011 po sądach
   IM

   Usuń
 33. Ja nie rozumiem dlaczego mamy mieć jeszcze raz opodatkowane zaległe emerytury? Przecież cały czas odciągało się nam i nadal odciąga. To jest już kolejne opodatkowanie. H.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do 14:33
   przecież jak miałaś zawieszoną emeryturę to ci jej nie wypłacali , zatem i nie odprowadzali podatku i innch składek. Teraz po wypłaceniu zaległych musi zostać potrącony podatek bo osiągniesz dochód , który trzeba opodatkować. Ustawa o podatku od osób fizycznych.

   Usuń
  2. Do Anonimowego z 15:27 i 16:09 - ciągle to samo - ,,trzeba opodatkować''. No pewnie, obowiązuje złodziejska ustawa i wszyscy się na to godzą. Przez cały czas mojej pracy odciągano mi z pensji na emeryturę i na rentę. Pieniądze na rentę wyparowały (ja na rencie nie byłam i większość też nie), gdzie one są? I Jeszcze teraz mamy płacić podatek? Jeśli ktoś pobiera emeryturę - jest opodatkowany, jeśli dodatkowo pracuje, to jeszcze raz jest opodatkowany. Uff - H.

   Usuń
  3. 19:22
   System emerytalny oparty jest na zasadzie solidaryzmu społecznego, jeżeli na rencie nie byłaś, to powinnaś się cieszyć, że nie musiałaś na niej być, a także że masz możliwość pomocy dla słabszych.
   Żyjemy w społeczeństwie, podatki tworzą nasz wspólny państwowy budżet.

   Usuń
 34. Pani, która ciężko i długo pracowała otrzymała emeryturę wyjściową wyższą niż ta, która nie mogła długo pracować i otrzymała emeryturę niższą.
  Podwyżka powinna być dla Obu Pań taka sama, bo różnice sięgają tysiąca czy dwóch, a chleb dla obu Pań ma cenę taką samą.Rząd nic nie chce zabrać, ale proponuje równo podwyższać.

  OdpowiedzUsuń
 35. Są już nowe numery dzienników ustaw naszej nie ma !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja się cieszę - odsetki lecą - oby jak najdłużej , nie mam noża na gardle i się modlę oby jak najdłużej nie była opublikowana.
   Im większa kwota tym szybciej zapomnę jakie boje trzeba było stoczyć.

   Usuń

  2. Anonimowy4 lutego 2014 15:37
   Ustawa została właśnie opublikowana w "Dzienniku Ustaw". Pozycja nr 169.
   kibic

   http://dziennikustaw.gov.pl/

   Usuń
 36. A ja tak nie uważam, że niskie emerytury mają Ci co mają mało lat pracy albo pracowali na czarno. Są zawody w których naprawdę mało płacili i nadal płacą, a każda praca jest potrzebna, bo jeden bez drugiego nie może funkcjonować prawidłowo. Ja osobiście mam 45 lat pracy i mam godną emeryturę ale znam wielu ludzi co mają podobny staż pracy a emerytury mają ubogie. Powiedzcie, czy bez piekarza, sprzątaczki ( w zakładach pracy, w zieleni miejskiej itd.) pracownic w pralnich chemicznych i wielu innych osób pracujących ciężko fizycznie w zakładach pracy możemy obejść się. Myślę że, nie a tam są naprawdę niskie płace i emerytury. Rewaloryzacja powinna być kwotowa, ponieważ już na starcie każdy ma inną wysokość emerytury i będąc na emeryturze już nic nie wkłada do ZUS, to dlaczego ma dostać więcej podwyżki. Ma swoją wypracowaną emeryturę i teraz dostaje podwyżkę każdy taką samą i zawsze będzie taka sama różnica w wysokości emerytur pobieranych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale kwota kapitału też wzrasta,
   większy kapitał większy przyrost,
   takie prawa ekonomii

   Usuń
  2. TK na ten temat się już wypowiedział, taki pomysł jest niezgodny z konstytucją.
   Ludzie zarabiający więcej, mieli z reguły o wiele większą odpowiedzialność z racji wykonywania swojej pracy ( weź pod uwagę np.odpowiedzialność chirurga, czy finansisty), niż przytaczane wyżej osoby. Poza tym oprócz wykonywanej pracy oni nieustannie musieli się dokształcać kosztem swojego wolnego czasu. Waloryzacja nie powinna być kwotowa, bo jeden emeryt nie może być sponsorem drugiego emeryta, bo to rola państwa, ono powinno troszczyć się o najuboższych emerytów.

   Usuń
  3. Jeżeli ktoś więcej zarabiał to odprowadzał większe składki na ubezpieczenie społeczne. Do pomocy biedniejszym jest stworzona pomoc społeczna .

   Usuń
 37. Nie pracowałam na czarno ale mam niską emeryturę mimo 40 lat pracy . Po prostu nie umiałam upominac się o godne podwyżki a księgowa dbała o siebie. A dyrektor również o swoje a ja na najniższej krajowej od początku do końca. I jeszcze szantaż starosty że jak emeryci się nie zwolnia to nie da placówce pieniędzy! ! Zgodnie z hasłem wyborczym że najważniejszy jest człowiek??swój z rodziny i rodziny znajomych kolesi!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O jakiej emeryturze mówimy ? Bo podobna najniższa emerytura po 40 latach pracy to 1600 netto

   Usuń
  2. 15:56 piszesz prawdę. Nie wiem ile było takich zakładów pracy ale myslę, że duzo. W małych miejscowościach PSL tak się rozpanoszył, że zatrudnienie kogoś poza rodziną szefa nie było możliwe.A jak był szczęśliwym posiadaczem etatu to z wynagrodzeniem o 1/3 mniejszym niż szwagier PSLowca w dodatku bez kwalifikacji. W jednym z powiatów wschodniej Polski nawet zatrudnienie sprzątaczki /przepraszam wszystkie Panie sprzątaczki- chodzi mi o stanowisko na którym nie wymaga się specjalnych kwalifikacji/ wymagało akceptacji szefa miejscowych struktur partyjnych. Reorganizacje wszelkiej maści służa do zwolnienia miejsc dla swoich.

   Usuń
 38. Który to SA złożył zapytanie prawne do SN w sprawie odsetek? Dla mnie to wazne bo 10.02. mam sprawę w SA. Magdalena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeszów.

   Usuń
  2. Tu są bliższe dane:

   Sygnatura sprawy w SN: III UZP 3/13

   Skład 3 sędziów

   Data orzeczenia: 10 stycznia 2014 r.

   Zagadnienie prawne:

   Czy organ rentowy wypłacając emerytury zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 13 listopada 2012 roku sygn. akt K 2/12 (ogłoszonym w dniu 22 listopada 2012 roku w Dzienniku Ustaw z 2012 roku poz. 1285 ) , których wypłatę wstrzymano od 1 października 2011 roku , obowiązany jest również do wypłaty odsetek - stosownie do art. 85 ust 1 ustawy z dnia 13 października 1998 roku o systemie ubezpieczeń społecznych ( tj. Dziennik Ustaw z 2009 roku nr 205 poz. 1585 ze zm.)?

   Dnia 10 stycznia 2014 r. Sąd Najwyższy postanowił odmówić podjęcia uchwały

   http://www.sn.pl/orzecznictwo/SitePages/Najnowsze%20orzeczenia.aspx?ItemID=554&ListID=411c5dda-68cb-4ad8-b865-2705079f8593&el=Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych

   Uzasadnienie pytania prawnego skierowanego do SN przez Sąd Apelacyjny w Rzeszowie jest dostępne tu:

   http://www.sn.pl/sprawy/SiteAssets/Lists/Zagadnienia_prawne/EditForm/III-UZP-0003_13_p.pdf

   Usuń
  3. Serdeczne dzięki. Magdalena

   Usuń
 39. Hura..... jeszcze tylko dwa tygodnie i kasa nasza. Wielkie dzięki dla wszystkich , którzy zaangażowali się w tą wielka walkę .

  OdpowiedzUsuń
 40. Ale chyba Ci z pozytywnymi wyrokami już mogą składać pisma z powołaniem się na ustawę, chodzi o odsetki i waloryzacje.Sady orzekły odsetki do decyzji ZUS? ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. od 19 lutego

   Usuń
  2. W sprawie waloryzacji emerytur. Waloryzacja kwotowa nie jest sprawiedliwa, bowiem sprawiedliwie nie oznacza równo. H.

   Usuń
 41. Ciekawe, czy w tej sytuacji ZUS wycofa swoje apelacje z SA czy będzie przeciągał sprawy?

  OdpowiedzUsuń