19 lutego 2014

Od dziś.......W dniu dzisiejszym to jest 19 lutego wchodzi w życie ustawa z dnia 13 grudnia 2013 r. o ustaleniu i wypłacie emerytur, do których prawo uległo zawieszeniu w okresie od dnia 1 października 2011 r. do dnia 21 listopada 2012 r.
 
W związku z tym już od dziś można spokojnie składać wnioski o wypłatę świadczeń i odsetek.

139 komentarzy:

 1. Dzięęęęękkkkkkkkkkkuuuuuuuuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjmmmmyyy
  Wszystkim za Wszystko
  Wanda z Mazur

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekujemy ze Szczecina

   Usuń
  2. Emeryt to brzmi dumnie19 lutego 2014 18:04

   Zasług zyzki , pana Mariana, Pana Krzysztofa,pani Danieli,Baszki,Ulio5 i wielu wielu innych nie zliczę,ale podkreślam,że każdy kto poszedł do sądu i wdał się w drogę cierniową od chwili zawieszenia, a potem od chwili jawnej kpiny po wyroku TK może sobie sprawić koszulkę z napisem EMERYT TO BRZMI DUMNIE bo to nasze wspólne wysiłki dziś świętujemy.szkoda,że stan zdrowia nie pozwala mi na przyjazd,ale szykuję niespodziankę.droga do dzisiejszego okupionego nawet śmiercią pewnej pani z Poznania sukcesu była gorzka,ale dziś wielka radość i duma mnie rozpiera, że siła dobrych serc dała nam chwilę satysfakcji.

   Usuń
 2. miało być po "J" eeeeeeeeeeeeee

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wando z Mazur, to teraz spotkamy się na ZLOCIE ?
   Masz przecież blisko, w przeciwieństwie do niektórych uczestników.
   Odpowiedz
   B.

   Usuń
  2. Na długi Weekend mamy zaplanowane urodziny - 90-te mojej mamusi, także bardzo mi jest przykro, ale nie będę mogła pojechać na zlot.
   Z boku będę kibicować i śledzić Wasz pobyt. Pozdrowionka
   Wanda z Mazur

   Usuń
  3. Podziękowania z południowej Polski.Krystyna A

   Usuń
 3. Kochani, najbardziej aktywni, a szczególnie p. Marian i wspirający go posłowie i senatorowie z PIS, nasza kochana Izunia, p. Krzysztof, Daniela, Wiga, Jot, Kibic, Baszka ..........BARDZO DZIĘKUJEMY, ŻYCZYMY ZDROWIA dla nich oraz ich rodzin. Nie wymienieni (nie sposób wszystkich wymienić) niech też przyjmą nasze szczere PODZIĘKOWANIA. Teraz zlot i założenie STOWARZYSZENIA.
  Polska takich ludzi, jak Wy bardzo potrzebuje i ten potencjał nie może się zmarnować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od pewnego czasy ślędzę blog, Nasuwa mi się pytanie. Kim jest Baszka? Jakoś nie zauważyłam, żeby służyła pomocą blogowiczom.

   Usuń
  2. Ja dziękuję jeszcze Jot, Uli 05...) a najlepiej to powiem tak: Wszystkim co nas wspierali i pomagali. Wielkie dzięki !

   Usuń
  3. Przyłączam się do dych podziękowań i chciałam zauważyć,że należy również podziękować tym wszystkim, którzy może nie fachową radą się przyczynili ale swoją obecnością na blogu, pomagali jak mogli i ile mogli (mam na myśli mnóstwo wysłanych listów do posłów w naszej wspólnej sprawie). Jeszcze raz wszystkim DZIĘKUJĘ I DUŻO ZDROWIA ŻYCZĘ. Jadwiga

   Usuń
  4. Masz rację Jadwigo, im również należą się wielkie dzięki. Bez tej pomocy byłoby krucho.Aby coś osiągnąć trzeba mieć wsparcie...) ,trzeba przyznać , że było.Pozdrawiam anonimowo

   Usuń
  5. 9:14
   Odpowiadam:
   Baszka, chociaż sama była w grupie uprzywilejowanej przez sądy- w grupie "po", to walczyła solidarnie o wszystkich "zawieszonych".
   Nawet dążyła do tego, aby nie wykluczyć nikogo z dobrodziejstwa przygotowywanej ustawy, proponowała, aby wypłacenie zawieszonych emerytur nastąpiło w ten sam sposób, jak ich zawieszenie z dniem 1 października 2011r., czyli z URZĘDU.
   Redagowała wiele pism do wysyłania najpierw do związków zawodowych i innych czynników społecznych, a potem do posłów poszczególnych komisji i podkomisji senackich i sejmowych, w sprawie nadania odpowiedniego kształtu przygotowywanej ustawy rekompensacyjnej. Czyniła to,
   mimo wielu ciążących na niej obowiązków z tytułu pracy zawodowej i trudnej czasochłonnej sytuacji rodzinnej, pomagała nam w tej ciężkiej walce.
   Baszka jest wielkim społecznikiem, pracującym nauczycielem walczącym również o sprawiedliwe traktowanie swoich koleżanek i kolegów w pracy.
   Droga Baszko, chyba się na mnie nie pogniewasz za to, co napisałam, bo jesteś skromną osobą.
   Musiałam jednak zrobić w odpowiedzi na zapytanie Anonima z 9:14
   Z góry przepraszam, do miłego spotkania na Zlocie.
   Pozdrawiam
   Daniela

   Usuń
  6. 10:31
   Z prawdziwą przyjemnoscią podpisuję się pod tym listem pochwalnym dla Baszki.
   A.

   Usuń
  7. "09:14" napisał/a "od pewnego czasu śledzę blog. [...]. Kim jest Baszka? [...]"

   Proponuję odrobić zaległości i zacząć śledzić na przykład od istotnych postów z lipca 2013, a wtedy wszystko stanie się jasne... ;)

   http://emeryturazawieszenie.blogspot.com/2013/07/tk-zbada-zasady-przeliczania-tzw.html

   http://emeryturazawieszenie.blogspot.com/2013/07/skandal-zus-wstrzyma-wypaty-swiadczen.html#comment-form

   Usuń
  8. Baszko,
   specjalnie dla Ciebie ta informacja, bo wiem, że Tobie i wielu z nas na tym problemie bardzo zależy:
   http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nasz-dziennik-skarga-do-trybunalu-ws-lasow-gotowa/hj7cy

   Usuń
  9. Pani Danielo;
   Bez przesady z tym listem pochwalnym.

   Usuń
  10. Xenefont o/Olsztynx19 lutego 2014 16:34

   An. 15:54...to nie przesada,to Twoja normalna zazdrość przemawia. Choć,niepojęta przeze mnie! Daniela była,jest i pozostanie naszym Dobrym Duszkiem, nawet po ZLOCIE też. Ciebie szczególnie pozdrowieniami darzę. A`HOJ

   Usuń
  11. Dzięki Baszce blog zyskał nie tylko merytoryczną pomoc, ale i wiele pozytywnej energii!

   Ukłony i uściski dla Baszki.

   Usuń
  12. Tak to prawda:) Wszystkie osoby wyżej wymienione zrobiły bardzo wiele dla Nas. natomiast nie tylko ich jest zasługą ,że wygraliśmy. Wiele osób anonimowych, podpisujących się imieniem lub pseudonimem też doradzały. A gdyby nie pospolite ruszenie nas wszystkich emerytów nie byłoby zwycięstwa. I rzecz bardzo ważna, nie daliśmy się osobom które próbowały zasiać niepewność , czy skłócić blogowiczów.
   Niesamowite , co można zdziałać
   I nie zapominajmy o Admince , bo Jej zasługa nie podlega dyskusji.
   Wszystkich serdecznie pozdrawiam
   Barbara

   Usuń
 4. KOCHAN, wszystkim co w takim trudzie pracowali tyle miesięcy DZIĘKUJĘ, DZIĘKUJĘ, DZIĘKUJĘ. JESTEŚCIE WIELCY.
  Jestem ze Ślaska i mam chorą starszą osobę w domu, więc ciężko mi przyjechać na zjazd ale myślami będę z WAMI . Pozdrawiam WSZYSTKICH Janina

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam Pani Ireno,dziękuję za informacje,ja pośpieszyłam się i do ZUS złożyłam wniosek wczoraj, ale do SO napiszę dopiero jutro wniosek o wycofanie sprawy odnośnie odsetek,skoro to my musimy uczynić ,a nie ZUS, Proszę napisać, czy do SO zwracała się Pani o wycofanie tylko odnośnie odsetek,bo rozumiem,że sprawa emerytury załatwiona jest przez Sąd Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze swojej strony resort pracy i polityki społecznej deklaruje, że ZUS wycofa wszystkie apelacje złożone od negatywnych dla siebie wyroków. Eksperci wskazują, że ZUS będzie mógł to zrobić, jeśli osoba zainteresowana złoży wniosek o wypłatę świadczenia. To będzie sygnał dla organu rentowego, że konieczne jest wycofanie sprawy z sądu II instancji. Dzięki temu będzie możliwe uprawomocnienie korzystnego dla emeryta wyroku w I instancji. Na tej podstawie ZUS wypłaci zainteresowanemu świadczenie główne. Odsetki otrzyma już na podstawie wchodzącej jutro w życie ustawy.

   Usuń
  2. Dzisiaj rano o 7.00 w wiadomościach radiowych osobiście słyszałam wypowiedź samego Zbigniewa Derdziuka, że emeryt musi złożyć wniosek oraz że ZUS pójdzie na rękę emrytom i wycofa wszystkie swoje sprawy z sądu.

   Usuń
  3. Pan bliźniak Derdziuk (ten z ZUS) może teraz opowiadać co wypada, bo stołek pod nim gorący

   Usuń
  4. Pani Krystyno. Właśnie piszę do sądu i ujęłam to tak: cofam odwołanie z dnia...... w części dotyczacej wypłaty odsetek od zawieszonej emerytury". Ale coś mi koślawo idzie - nie mam dnia. Męczę się okropnie z tym pisaniem. Pozdrawiam.

   Usuń
  5. i pewnie Pani Ireno dalej,kontynuowanie jej w obecnej sytuacji prawnej,po wejściu w życie ustawy z dnia 13 gu.dnia 2013r Dz.U z 4 lutego 2014r poz. 169 o ustalenie i wypłacie zaległych emerytur jest bezzasadne,Należy chyba też poprosić o postanowienie o umorzeniu,ale nie będę się wymądrzać,bo nie wiem Krystyna.

   Usuń
  6. 14.12 jest mi bardzo przykro po przeczytaniu twojego wpisu. Z Panią Krystyną wymieniamy uwagi jak traktuje nas nasz sąd, ZUS. Wiadomości podaję po zasięgnięciu opinii w tych instytucjach i zawsze mam na uwadze, że może komuś z bloga przydadzą się te wiadomości. Na tematy nie związane z zawieszonymi emeryturami nie śmiałabym pisać. Np Pani Magdalena interesuje się naszymi wpisami - pisała o tym na blogu. Nie rozumiem skąd ta agresja. Pozdrawiam An. 14:12. Irena

   Usuń
 6. Szanowni blogowicze , Najlepszym podziękowaniem dla mnie byłoby poznanie Was wszystkich w Augustowie. Jeżeli nic Wam nie stoi na przeszkodzie aby przyjechać na wspólne spotkanie do Augustowa to postarajcie się to zrobić.Pozdrawiam anonimowo.

  OdpowiedzUsuń
 7. ja dzis w plocku zlozylam wniosek . zobaczymy w jakim czasie dadza odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
 8. Kochani, ja również chciałabym gorąco podziękować WSZYSTKIM, którzy przyczynili sie do naszego zwycięstwa. Przede wszystkim Adminka Iza...Marian, Baszka, Wiga, Ula, Krzysztof...i inni. Nie sposób tu wyminić tych wielu WSPANIAŁYCH ludzi, którzy tak dzielnie wspomagali nas i udzielali dobrych rad. Wszyscy wiemy o kim mowa. Ja na blog zaglądałam codziennie, ale może zbyt rzadko pisałam.Przyznam się, że działałam trochę sama, poza blogiem - ponieważ tak sie składa, że znam kilku posłów (i posłanek) więc rozmawiałam z nimi na nasz temat (niektórzy z nich zasiadają w Komisjach: finansów oraz polityki społecznej) i starałam sie ich przekonać do naszej sprawy. Jak widać trochę pomogło...starali się nam pomóc i ....widzę, że było warto. Ale moje działania to kropla w morzu w porównaniu z tym co osoby na tym blogu wraz z Adminką zrobiły dla nas...Jeszcze raz DZIĘKUJĘ!
  Bardzo żałuję, że nie będę mogła być na zlocie i spotkać się z Wami wszystkimi, Wyjeżdżam bowiem na pielgrzymkę do Włoch na Kanonizację Jana Pawła II i wracam późnym wieczorem 3 maja. Będę jednak z Wami duchem i sercem. Życzę wspaniałej zabawy na zlocie...
  A teraz wszyscy do ZUS- składajmy wnioski i czekajmy na pieniądze, które nam się słusznie należą.
  Pozdrawiam serdecznie
  Grażyna z Warszawy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę pomodlić się również i w Naszej intencji na kanonizacji Jana Pawła II . Pozdrawiam
   Wanda z Mazur

   Usuń
  2. Pani Grażyno dziękujemy za kibicowanie

   Usuń
  3. A w drugim dniu Zlotu zaplanowano rejs statkiem
   "SZLAKIEM PAPIESKIM" po jeziorach augustowskich i to pięć dni po:
   KANONIZACJI naszego drogiego świętego Jana Pawła II
   Super zbieg okoliczności.
   Pozdrawiamy Zlotowców, którzy od 2 do 4 maja 2014r. zagoszczą w:
   OFICERSKIM YACHT CLUBIE RP PACYFIC
   Czyż nie brzmi to dumnie ???
   Dumnym emerytom się to należy !!!

   Kto może - niech zagości na tej gościnnej, polskiej ziemi.
   DECYDUJCIE SIĘ - zapraszają do wspólnego świętowania zapisani i zadatkowani na Zlot.
   Im nas będzie więcej, tym więcej będzie radości ze spotkania!
   Do zobaczenia!

   Usuń
 9. Serdecznie dziekuje WSZYSTKIM dzielnie walczacym o nasze sprawy.
  Alicja z Czestochowy emerytka nie z wlasnej woli lecz zmuszona przez pracodawce.
  Juz nie placze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I bardzo dobrze, nie ma to jak na emeryturze-ciągle brak czasu.

   Usuń
  2. 1 kwietnia Alicjo też będę wolnym człowiekiem i cieszę się, pozdrawiam, Maria.

   Usuń
 10. Ja dzisiaj złożyłam w ZUS wniosek o wypłatę zaległej em.wraz z ustawowymi odsetkami i waloryzacją.We wniosku nadmieniłam,że sprawa jest w sądzie, gdyz ZUS wniósł apelację od korzystnego dla mnie wyroku w SO.Dolaczyłam też kopię wyroku, zarobek za X,XI,XII - wnioskowałam o rozliczenie miesięczne, zarobek za 2012-wnioskowałam o rozliczenie roczne. Pani z okienka była bardzo uprzejma, powiedziała,że sprawa zostanie zawieszona do momentu wycofania przez ZUS apelacji/teraz po wejściu ustawy w życie ZUS bedzie wycofywał apelacje/.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzisiaj miałam sprawę w SA Poznań . Sąd oddalił apelację ZUS . To znaczy , że wygrałam .

  OdpowiedzUsuń
 12. Nic dodać nic ująć -jedno -W I E L K I E D Z I Ę K U J Ę

  Tyszanka

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja także złozyłam dzisiaj wniosek, dołaczyłam ksero wycofania apelacji, poprosiła zus o wycofanie, dołączyłam tez przychody za 2011 i 2012, natomiast nic nie wspominałam o sposobach rozliczenia, mam nadzieję, (w moim przypadku lepiej rocznie, bo w 2 miesiącach przekroczyłabym limit, raz z powodu raz trzynastki,a raz z powodu nagrody), że wybiorą korzystniejsze? Nie przypomniałam tez o tym, że we wrzesniu 2012 skończyłam 60 lat, też mam nadzieję ;) że sami to zauważą? Jak myslicie? Pozdrawiam wszystkich i wszystkim gratuluję i przychylam sie do podziękowań, tym którzy byli zaangażowani i pomocni innym najbardziej, nie będę już wymieniać, Oni wiedzą :) Anna M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro skończyła Pani 60 lat,to chyba powinna Pani pobierać całą emeryturę,bez pomniejszania

   Usuń
  2. Odnośnie rozliczenia roczne czy miesięczne to w ZUS-ie sami wybierają korzystny wariat, taką odpowiedzieć otrzymałam dzisiaj. Jestem w podobnej sytuacji.
   krys

   Usuń
 14. Chodzi o zaległe, od wrzesnie do 21 listopada 2012 powinnam już otrzymać całośc, Teraz oczywiście pobieram całość, Anna M

  OdpowiedzUsuń
 15. SO - Kraków pismo o wycofaniu złożone 5.02.2014 , 17.02.2014 wysłano do mnie i do Zus-u zawiadomienie o umorzeniu postępowania.
  Pozdrawiam Marysia z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O pięknie, ja złozyłam 6 lutego i narazie cisza, może zadzwonię i spytam? A. Szczecin

   Usuń
  2. Kraków SO 12619-59-40

   Usuń
  3. SA Kraków złożone pismo o wycofaniu apelacji w dn.3.02.2014, umorzono w dn. 17.02.2014 .
   Barbara

   Usuń
  4. SA Gdańsk - wniosek o wycofanie apelacji złożony w dniu 13 stycznia i do tej pory cisza.

   Usuń
  5. Masz szczęście, że tak szybko.Ja złożyłam o wycofanie 7 stycznia -dzisiaj dzwoniłam i dowiedziałam się ,że jeszcze nie rozpatrzone.

   Usuń
 16. Pani Marysiu ja wysłałam o cofnięcie apelacji 03.02 .W piśmie o wycofaniu apelacji poprosiłam o powiadomienie stron.Dzwoniłam i powiedziano mi że apelację umorzono 12.02 i muszę napisać pismo o wydanie postanowienia .Napisałam i czekam.Pozdrawiam Halina z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Halinko
   Niech pani zadzwoni jeszcze raz tak jakby Pani dzwoniła po raz pierwszy. ja miałam wyznaczony termin rozprawy na dzień 20.03.2014. tel 12 619-59-40
   Pozdrawiam Marysia z Krakowa

   Usuń
  2. Pani Halinko
   Teraz dopiero zauważyłam ,że to jest apelacja czyli SA a numer który podałam jest do SO
   Pozdrawiam Marysia z Krakowa

   Usuń
  3. Pani Halinko!
   Ja również złożyłam do SA w Krakowie pismo o wycofanie apelacji z prośbą o powiadomienie stron.
   17.02.2014 apelację umorzono. Dzisiaj wysłali do mnie pocztą i do ZUS pismo o umorzeniu. Równocześnie wysłali całą moją dokumentację do ZUS-u.
   Pozdrawiam
   Barbara z Krakowa

   Usuń
  4. Zapomniałam napisać ,że pismo złożyłam w SA 3.02.2014
   Pozdrawiam
   Barbara z Krakowa

   Usuń
 17. a ja miałam w S.A. w Poznaniu 13.02.2014r i przegralam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy19 lutego 2014 14:41
   Przegrałaś w S.A. bo było to przed wejściem w życie ustawy, a WYGRAŁAŚ bo ustawa od dzisiaj już działa. Złóż wniosek do ZUS o wypłatę zaległych z odsetkami i rewalryzacją i ew. dołącz ten przegrany wyrok z S.A. (już jest prawomocny) a zaległe z odsetkami otrzymasz

   Usuń
  2. Ja miałam w SA Łodzi 19 lutego też przegrałam, dzisiaj byłam w ZUS i złożyłam oświadczenie że wyrażam zgodę na cofnięcie przez ZUS apelacji wniesionej w mojej sprawie, w informacji SA powiedziano mi że mogę odwołać się do SN,

   Usuń
 18. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom działającym w sprawie zawieszonych emerytur i za to, że Państwa ciężka praca przyniosła pozytywny efekt. Pozdrawiam i do zobaczenia na zlocie. Teresa

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo dziękuję Pani Marysi i Pani Basi z Krakowa.Poczekam jeszcze ze dwa dni może otrzymam pismo z SA.Jezeli nie to będę dzwonić.Serdeczne dzięki, Jeszcze raz pozdrawiam .Halina z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
 20. Gorące podziękowania należą się również Pani Jot i Kibicowi. Osoby te należały do czołówki osób, które doradzały i informowały o wszyskich nowościach dotyczących naszych spraw. Z pozdowieniami - GS

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo dziękuję, jestem bardzo wdzięczna za pomoc

  OdpowiedzUsuń
 22. Pani Krystyno z Biłgoraja. Wiem, że mogę narazić się na złośliwe komentarze ale cóż zaryzykuję. Pisała tu jedna z blogowiczek /chyba pod poprzednim postem/, że składając wniosek do ZUS załączyła ksero wniosku o wycofanie apelacji z sądową pieczątką wpływu - usłyszała od pracownicy ZUS. "wie Pani, że termin wydania decyzji to 60 dni?". Zrozumiałam, że ten termin już biegnie mimo, że jeszcze sprawa nie umorzona. Pozdrawiam. Irena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na oficjalnej stronie ZUS-u jest informacja co należy uwzględnić w piśmie i nie ma tam mowy o dostarczaniu załączników, tylko proszą o wzmiankę, na jakim etapie są sprawy (czy już zakończone....itp)

   Usuń
 23. SA Gdańsk, wycofanie apelacji 06.02., dzisiaj dzwoniłam, na razie nic w sprawie nie wiadomo, może na początku marca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy składał (a) Pan ( Pani) już wniosek do ZUS o wypłatę zaległych świadczeń ? Też złożyłam wniosek o wycofanie apelacji do SA w Gdańsku 6.02. Nie wiem, czy czekać na " wieści" z Sądu, a dopiero potem wniosek do ZUS, czy też już składać wniosek...

   Usuń
  2. 18:14
   Składaj wniosek!
   Przeczytaj mój wpis z 18:51
   Daniela

   Usuń
 24. Serdecznie dziękuję wszystkim, wielkie dzięki dla WAS

  OdpowiedzUsuń
 25. Dziś w ZUS nie przyjęto wniosku o wypłatę zaległych emerytur, ponieważ nie interesuje ich Rp7 za 2011 i 2012 rok lecz zaświadczenie o wysokości przychodu z okres 01.10.2012-31.12.2011 i osobno za 01.01.2012 - 21.11.2012
  Teresa z Kielc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Emeryt to brzmi dumnie19 lutego 2014 17:55

   Chyba chodzi o inne daty?te zaświadczenia i to w rozbiciu na miesiące potrzebne są jeśli w tym okresie zawieszenia beneficjent nie osiągnął wieku emerytalnego tzw powszechnego, bo należy zwrot świadczenia pomniejszyć,więc warto szybko je dostarczyć.

   Usuń
  2. Anonimowy19 lutego 2014 17:58
   Jestem urzędasem, ale dzisiaj znalazłam się po drugiej stronie biurka. W ZUS złożyłam swój wniosek o zwrot odsetek, o takiej treści:

   imię i nazwisko miejscowość, data
   adres

   nr emerytury
   PESEL

   Zakład Ubezpieczeń Społecznych
   Oddział w ...........................
   adres

   za pośrednictwem
   Inspektoratu ZUS w .......................

   Wniosek o wypłatę odsetek

   Na podstawie ustawy z dnia 13 grudnia 2013 r. o ustaleniu i wypłacie emerytur, do których prawo uległo zawieszeniu w okresie od 1 października 2011 r. do dnia 21 listopada 2012 r. (Dz. U. z dnia 4 lutego 2014 r., poz. 169) niniejszym zwracam się z wnioskiem o wypłatę należnych mi odsetek od zawieszonej emerytury.
   Zawieszona emerytura, ustalona na podstawie prawomocnego wyroku Sądu, została wypłacona mi .................. 2013 r.
   Z uwagi na fakt, że Sąd nie orzekł o odsetkach wnoszę o wypłatę odsetek od zasądzonej kwoty emerytury na podstawie art. 8 ust. 1 cytowanej ustawy.

   podpis

   Z podglądu w komputerze wynikało, że moje akta nie wróciły jeszcze z Sądu, ale miła pani poinformowała mnie, że ja nie muszę niczego robić w sprawie ich zwrotu, ZUS wystąpi pismem do Sądu o ich zwrot. :)

   Usuń
  3. do 17:12
   No i mieli rację, bo z jakiego powodu było dołączone zaśw. Rp-7?
   Z ustawy wyraźnie wynika, że osoby ograniczone limitami przychodów mają dostarczyć wraz z wnioskiem wyłącznie zaświadczenie pracodawcy o przychodach.

   Usuń
  4. Szanowana Urzędasko! Dzięki za wzór - akurat pasuje do mojej sytuacji - oraz odpowiedzi dotyczące przeliczania nowej emerytury ( w poprzednim poście).

   Usuń
  5. do17:12 Druk Rp-17 należy dołączyć, jeśli na nowo chce się przeliczyć podstawę wymiaru emerytury.Warto to zrobić w sytuacji,gdy za2011 i 2012 jest wyższy wskażnik .W/w druki w tym roku lepiej dostarczyć w marcu.

   Usuń
  6. 18:47
   Dziękuję za miłe słowa, wzory były różne, ale nie przypominam sobie dotyczącego samych odsetek - dlatego zamieściłam z myślą, że może komuś się przydać.
   A. :)

   Usuń
  7. 18:47
   Odnośnie przeliczania emerytur to warto trzymać rękę na pulsie i śledzić zmiany przepisów, bo one potrafią się czasami szybko, a czasami niepostrzeżenie zmieniać, bez specjalnego nagłaśniania w mediach.
   A.:)

   Usuń
 26. Dzisiaj w „Rzeczypospolitej” (artykuł dostępny po zalogowaniu):

  ZUS już rozpatruje wnioski o zwrot emerytur

  Mateusz Rzemek 19-02-2014, ostatnia aktualizacja 19-02-2014 08:10

  Nawet 40 tys. emerytów ma prawo do zwrotu świadczenia zawieszonego im w październiku 2011 r.
  Dziś wchodzi w życie ustawa o ustaleniu i wypłacie emerytur, do których prawo uległo zawieszeniu w okresie od 1 października 2011 r. do 21 listopada 2012 r.”

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wniosek mieli obowiązek przyjąć , w ciągu miesiąca byliby zobowiązani rozpatrzyć wniosek i wysłać pismo o uzupełnienie braków.
   krys

   Usuń
 27. Witam. Czy jeśli przegrałem w SO i nie odwoływałem się do SA, to teraz muszę napisać pismo o stwierdzenie prawomocności wyroku do Sądu Okręgowego i dopiero po jego nadesłaniu wystąpić do ZUS z wnioskiem o wypłatę należnych świadczeń, czy też jutro mogę iść do ZUS i złożyć wyrok, który otrzymałem po przegranej rozprawie i który nie ma prawomocności. Proszę o radę. Wiesiu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesiu, możesz jutro złożyć wniosek do ZUS. Nawet jeśli nie dołączysz wyroku, to ZUS powinien go mieć w dokumentach zwróconych z sądu. Wyrok w Twojej sprawie prawdopodobnie jest już prawomocny (zależu od tego, kiedy odbyła się rozprawa), ponieważ ani Ty, ani ZUS się od niego nie odwołał.

   Usuń
  2. Rozprawa była we wrześniu 2013 r. więc minęło już prawie 5 miesięcy, a więc wyrok jest już prawomocny, tylko nie mam tego stwierdzonego na wyroku. Dziękuję za odpowiedź.

   Usuń
  3. No to powodzenia jutro. Masz wszystko, co potrzebne, aby złożyć wniosek. :)

   Usuń
  4. Dzięki wielkie. Pozdrawiam.

   Usuń
 28. Zofia z Bydgoszczy19 lutego 2014 18:47

  Pozdrawiam wszystkich w dniu naszego Święta - 19 lutego Dniu dumnych emerytów. Przesyłam podziękowania dla wszystkich Wielkich, którzy przyczynili się do naszego zwycięstwa.
  Przeczytałam na jednym z wpisów, że nie przyjęto w ZUS wniosku o zwrot w związku z brakiem zaświadczenia o wysokości przychodu za wiadomy okres. Ja w tym czasie pobierałam wcześniejszą emeryturę. Co roku dostarczałam RP7 i myślałam, że to wystarczy i nic więcej nie muszę do wniosku dołączać. Bardzo proszę o wyjaśnienie mi tego. Z wnioskiem do ZUS wybieram się w przyszłym tygodniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Należy dostarczyć zaświadczenie o przychodach z rozbiciem na miesiące , tak się dzisiaj dowiedzialam w ZUS rp7 to nie to samo , wniosek pani przyjęła

   Usuń
  2. Zofia z Bydgoszczy19 lutego 2014 20:19

   Bardzo dziękuję za informację. Serdecznie pozdrawiam

   Usuń
 29. do 18:14
  wniosek wg wzoru z blogu wraz z kserokopią wniosku o wycofanie apelacji zanoszę do ZUS w czwartek.W dzisiejszej gazecie prawnej -Emeryci, którzy do 31 października 2011 r. nie ukończyli powszechnego wieku emerytalnego (60 lat – kobieta i 65 lat – mężczyzna), do wniosku muszą dołączyć zaświadczenie pracodawcy (a jeśli pracowali dodatkowo np. na podstawie umowy-zlecenia – także innego płatnika składek) o wysokości przychodów uzyskanych w okresie, za który przysługuje wypłata zawieszonej emerytury.

  OdpowiedzUsuń
 30. Zatelefonowałam dzisiaj do informacji SA w Gdańsku, aby dowiedzieć się kiedy mogę spodziewać się umorzenia postępowania sądowego po złożeniu apelacji w połowie stycznia. Nie byłam grzeczną petentką, powołałam się na krótsze terminy załatwiania takich spraw w innych SA w Polsce. Ale Pani była grzeczna i wytłumaczyła mi, że Sąd wypożyczył ZUS-owi akta mojej sprawy, ponieważ tak się złożyło, że równolegle wystąpiłam do ZUS-u z wnioskiem o ponowne przeliczenie emerytury. Myślałam, że to ZUS czekać będzie na zwrot akt z sądu po umorzeniu sprawy i dopiero wtedy będzie rozpatrywał mój wniosek, ale stało się inaczej. Teraz SA musi poczekać na zwrot moich akt z ZUS-u, aby przystąpić do umorzenia sprawy.
  Poinformowałam tę Panią, że złożyłam dzisiaj w ZUS-ie wniosek o wypłatę zaległych świadczeń i Pani mi powiedziała, że Sąd postanowienie o umorzeniu sprawy sądowej po posiedzeniu niejawnym odeśle stronom postępowania i ja nie będę już musiała tego robić.
  Teraz mam tylko pilnować swojej sprawy w ZUS-ie i spokojnie czekać.
  Z tego wynika, że począwszy od dnia dzisiejszego biegnie termin 60 dni do wypłaty zaległych świadczeń. Niepotrzebnie krytykowałam gdański SA , ale czas pokaże jak to się skończy.
  Opisałam tę sytuację, może ktoś miał podobną i ta wiedza się przyda.
  Pozdrawiam wszystkich, Daniela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. c.d. z 18:51
   Oczywiście w tekście powyższym miało być po :" ...po złożeniu wycofania apelacji w połowie stycznia .."

   Usuń
  2. Danielo, czyżby?
   (..)Niepotrzebnie krytykowałam gdański SA (..)
   To nie jest żaden problem dla sądu, a wyszukują durny powód dla swojego usprawiedliwienia.
   Przecież do umorzenia postępowania apelacyjnego nie potrzeba żadnych akt związkowych(czytaj: rentowych)
   Sąd wydaje postanowienie i jego odpisy doręcza stronom. A może nie znają adresu ZUS i nie wiedzą gdzie to wysłać , dopiero z akt rentowych adres odpiszą ;)))
   Udaj " niekumatą", napisz do Wydziału pismo o przysłanie odpisu postanowienia o umorzeniu postępowania międzyinstancyjnego, bo musisz pilnie przedłożyć razem z wnioskiem do ZUS. Może się ockną!

   Usuń
  3. Dziękuję !!!

   Usuń
 31. Proszę przedłożyć wyrok i oświadczenie że w Pani sprawie nie toczy się żadne postępowanie sądowe

  OdpowiedzUsuń
 32. Dzisiaj ZUS nie chciał przyjąć mojego wniosku, bo nie podałam PESELU, były wszystkie inne numery( w tym nr emerytury), adresy, sygnatury, ale najważniejszy był PESEL, o którym nie ma mowy w oficjalnej informacji ZUSU( jest znany ZUSowi od co najmniej 4-ch lat). Dopiero, gdy pokazałam dowód i Pani spisała nr to przyjęła pismo. Ciekawa jestem czy to są odgórne wytyczne żeby nas upokarzać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mogłaś dopisać na miejscu?

   Usuń
  2. U mnie też tak było, ale panie mi dopisała pesel jak jej podyktowałam.. Radzę,żeby to pisać samemu pod znakiem emerytury chociaż na stronie ZUS nie wspomniane jest o pesel.

   Usuń
  3. W komunikacie ZUS jest mowa o peselu.

   Usuń
  4. im łatwiej szukać po numerze pesel, dlatego to niektóre panie w okienku wymagają

   Usuń
  5. W komunikacie ZUS nie ma mowy o Pesel. Cytuję stosowny fragment:

   "Wypłata zawieszonej emerytury tylko na wniosek!

   ZUS wyda decyzję w sprawie wypłaty zawieszonej emerytury po złożeniu wniosku przez emeryta.

   Wniosek, podpisany przez emeryta, musi zawierać:

   •imię i nazwisko oraz adres zamieszkania emeryta,
   •numer emerytury

   oraz określać:

   •że wniosek dotyczy wypłaty emerytury zawieszonej w okresie od 1 października 2011 r. do 21 listopada 2012 r. wraz z odsetkami,
   •nazwę i adres Oddziału ZUS.
   Wskazane jest zawarcie we wniosku dodatkowych informacji, np. że aktualnie sprawa znajduje się w sądzie okręgowym albo że odwołanie zostało wycofane z sądu."

   Usuń
 33. Tak to prawda:) Wszystkie osoby wyżej wymienione zrobiły bardzo wiele dla Nas. natomiast nie tylko ich jest zasługą ,że wygraliśmy. Wiele osób anonimowych, podpisujących się imieniem lub pseudonimem też doradzały. A gdyby nie pospolite ruszenie nas wszystkich emerytów nie byłoby zwycięstwa. I rzecz bardzo ważna, nie daliśmy się osobom które próbowały zasiać niepewność , czy skłócić blogowiczów.
  Niesamowite , co można zdziałać
  I nie zapominajmy o Admince , bo Jej zasługa nie podlega dyskusji.
  Wszystkich serdecznie pozdrawiam
  Barbara

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszyscy wspólnie odnieśli zwycięstwo. Sami liderzy bez poparcia i zrozumienia, bez wysyłania przez ufających im emerytów pozwów do sądów, pism do decydentów według przygotowanych przez nich wzorów - nic by nie zdziałali. Solidarność znowu zwyciężyła.
   A.

   Usuń
  2. 19:45,
   "Solidarność znowu zwyciężyła."
   Trafne i ładne. :)

   Usuń
  3. I w tym nasza siła!!:)
   Pani Barbara ma w pełni rację. Bez niektórych osób nie dalibyśmy sobie radę. Tak jak oni bez nas. Solidarność jest wielką siłą

   Usuń
  4. Na slowo solidarnosc mam odruch wymiotny, to co stracilem w czasie i za panowania tej mafii,/nie moge pisac bo noz mi sie otwiera/ oczywiscie chodzi o solidaryte bolka. pseudo. LW.pozdr.

   Usuń
 34. Po wyroku TK Sądy orzekały pozytywnie bo inaczej być nie mogło, bo to było jasne jak słońce, każdy z naszego blogu wie o co chodzi. Dywagacja w GP.Pani red. Wiktorowskiej to wszystko zniweczyła, niby prawnik i nie rozumie wyroku TK winszuje takich prawników. Myślę, że ta niska waloryzacja, to jest odpowiedź na to, że mieliśmy przygłupy śmiałość upomnieć się za swoje. / prawnicy trochę zarobili myślę, że o to chodzi/ z poważaniem MZ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak było. Na początku nie dzielono emerytów na tych "sprzed" i "po". W grudniu i w styczniu wygrywali również ci "sprzed' , dopiero później zmieniono punkt widzenia.
   MZ ma rację.

   Usuń
  2. Oj był podział, bo jako jedna z pierwszych emerytek złozyłam pozew od razu po zawieszeniu emerytur, tj w październiku 2011.
   (artykułu p. red. BW jeszcze niebyło)

   Usuń
  3. Wtedy przede wszystkim uważano, że obowiązuje przepis o konieczności zwolnienia się z pracy i to kiedy się nabyło prawo do emerytury było nieistotne. Liczyło się tylko, że nadal kontynuowało się zatrudnienie.

   Usuń
 35. Dołączam się do wszystkich dziękujących. Dziękuję bardzo!
  Dzisiaj w Kurierze Lubelskim zamieszali, że odsetki będą liczone od dzisiaj. Niby wszystko proste. Nie dziwcie się tym, którzy zadają, wydawałoby się, głupie pytania
  Barbara z Lublina

  OdpowiedzUsuń
 36. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich którzy starali sie pomóc bezinteresownie,życzę dużo zdrowia i aby dobroć wasza oddana była wam podwójnie,jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.Niech wam Pan Bóg błogosławi w życiu i waszym rodzinom.Ewa z Nowego Sącza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dołączam się do tych pięknych podziękowań.
   xyz

   Usuń
 37. do xyz - podpisz się , to przecież nie boli....
  Również twierdzę , że piękne podziękowanie Ewy z Nowego Sącza. Przyłączam się
  Pozdrowionka
  Wanda z Mazur

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wanda z Mazur to też pojęcie bardzo enigmatyczne :)
   Czy miałabyś większą satysfakcję gdyby xyz podpisał sie np. Kaziu z Tatr ??
   Oj Wandziu,Wandziu :)))
   Rysiu ze Śląska .

   Usuń
  2. Kaziu albo Rysiu (w mianowniku) to może być tylko z Poznania, tam tak wymawiają imiona, zamiast Kazio, Rysio:)

   Usuń
  3. Tak samo jest na Wybrzeźu: Grzesiu, Stasiu.

   Usuń
 38. Przypominam, że jutro, w czwartek, 20 lutego, w godzinach 11.00-13.00, w redakcji DGP odbędzie się dyżur telefoniczny ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Specjaliści odpowiedzą na pytania dotyczące przepisów umożliwiających odzyskanie zawieszonych emerytur.

  „Jak odzyskać emeryturę zawieszoną po 1 października 2011 roku? Jak i gdzie złożyć wniosek, aby otrzymać świadczenia? Jakie dokumenty dołączyć do wniosku? Czy emeryturę odzyska Polak mieszkający w innym kraju?
  Na te i inne pytania związane z wejściem w życie przepisów umożliwiających odzyskanie zawieszonej emerytury odpowiedzą specjaliści ZUS - Alina Kobierska, Naczelnik Wydziału Obsługi Świadczeniobiorców Departamentu Świadczeń Emerytalno-Rentowych Centrali ZUS i Kamil Tokarz, Starszy Specjalista w Departamencie Świadczeń Emerytalno-Rentowych.
  Dyżur telefoniczny będą pełnić w czwartek 20 lutego w godzinach 11.00-13.00 pod numerami telefonów – 22 530 40 81, 22 530 42 61.
  Osoby, które nie będą mogły zadać pytania w trakcie dyżuru zapraszamy do kontaktu mailowego. Pytania prosimy wysyłać na adres gazetaprawna.online@infor.pl w tytule maila wpisując: zawieszona emerytura.
  Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdą się na łamach Dziennika Gazety Prawnej.”

  http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/778375,zawieszone-emerytury-duzyr-specjalistow-zus.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ZUS w dalszym ciągu mieszają i dowodzą, że prawo działa wstecz - np. przepisy ustawy o emeryturach i rentach z FUS z 1998r. mają zastosowanie do urlopów wychowawczych z lat 70 - 80 tych.

   Usuń
 39. KOCHANI
  WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO TEGO, ŻE ODZYSKAMY NASZE PIENIĄDZE SERDECZNIE DZIĘKUJĘ
  szczerze powiem, że nie liczyłam na to, ale tym bardzej się cieszę
  dziękuję tym wszystkim, którzy udzielali nam cennych rad, dziękuje Admince. Myślę, że dalej będziemy się spotykać na blogu
  Krystyna z Poznania

  OdpowiedzUsuń
 40. Dziękuję Wszystkim Współtwórcom sukcesu nas emerytów- Motorniczym lokomotywy przedsięwzięcia, ale i tym wszystkim, którzy po drodze doczepiali " swoje wagoniki"! W jedności siła. Nasze zwycięstwo pokazuje, że warto wytykać błędy władzy jeśli ma się stuprocentową rację. Kosztuje to wiele zszarganych nerwów, wspólnie można dokonać wiele. Walka " w pojedynkę" była by zapewne " walką z wiatrakami" , natomiast działanie Wielu dla Wielu daje wspólne dobro. Trzymajmy się razem i wykorzystajmy nasz potencjał w dalszych działaniach. Janka

  OdpowiedzUsuń
 41. Adminko blog jest nam potrzebny jak powietrze. Moźe przesadziłam, ale chciałam zaznaczyć znaczenie blogu. Ciężko sobie wyobrazić, gdy już odzyskamy zaległe emerytury , blog zniknie. Mam nadzieję, że nadal będzie istniał , a my będziemy się wspierać w różnych sprawach.
  To byłoby piękne
  Pozdrawiam
  Barbara

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też chciałabym, żeby blog nadal był i pozwalał nam się porozumiewać w różnych naszych emeryckich problemach

   Usuń
  2. Teraz pozostaje jeszcze walka o nasze koleżanki z rocznika 1953; ja jestem starsza ale wysyłam petycje i uważam, że trzeba pomóc w tej sprawie.

   Usuń
  3. oczywiście ,że musimy pomóc. Jesteśmy wprawni w walce i na pewno się uda.

   Usuń
 42. I tak dobrnęliśmy do szczęśliwego zakończenia .WIielkie dzięki wszystkim którzy przyczynili się do tego .dzięki . dzięki ,dzięki .Ela

  OdpowiedzUsuń
 43. Mam na imie Ewa, mieszkam w Chicago, wlasnie wyslalam wszystko co potrzebne do ZUS, dzieki Wam, tym osobom , ktore utworzyly ten blog.Dziekuje pieknie, szukalam i znalazlam Was, czytalam co mnie interesuje, przepracowalam, 16 lat w Polsce. JESTESCIE KOCHANI!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewo, może Cię to zainteresuje
   1 marca 2009 r. weszła w życie Umowa między Rzecząpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki o zabezpieczeniu społecznym.

   Stosowanie Umowy z USA o zabezpieczeniu społecznym w zakresie emerytur i rent ustalanych przez ZUS

   Szczególy znajdziesz na stronie:
   http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=2402
   Pozdrawiam z Polski.

   Usuń
 44. Dziekuje za odpowiedz....znam ta Umowe....ja jeszcze aby otrzymac amerykanska emeryture w pelnym wymiarze, musze pracowac 3 lata, bede wtedy miala 32 lata nieprzerwanej pracy , niestety tutaj pracujemy kobiety i mezczyzni do 66 lat, wiec za 3 lata bede pracowac juz w swoim zyciu 48 lat, juz jestem zmeczona. Serdecznie pozdrawiam z Chicago

  OdpowiedzUsuń
 45. Wczoraj w rocznicę śmierci mojego męża złożyłam w ZUS wniosek o wypłatę zaległych świadczeń Wniosek przyjęto bez uwag .W SO wygrałam a w SA przegrałam.Pragnę złożyc serdeczne podziękowania wszystkim którzy mi pomagali odpowiadając na moje czasem nudne pytania to dzięki Wam mogłam dalej pilotowac moją sprawę sama nie zrobiłabym nic.Jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję wszystkim bez wyjątku .A moim podziękowaniem będzie modlitwa za Was wszystkich pomagającym innym Wdzięczna Maria z Rzeszowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Mario za to, że potrafisz docenić wagę wyciągniętej, bezinteresownie do Ciebie ręki innych osób. Dziękuję również za Twój rodzaj podziękowań.

   Usuń
 46. Fajnie być w grupie wygranych, doprawdy; już planuję które długi pospłacam w pierwszej kolejności. Zaglądałem na Forum prawie codziennie - w milczeniu, bo są tu lepsi i bardziej zorientowani..
  Dziękuję PT Wszystkim, których zaangażowanie i wiedza przyczyniły się do powstania i uchwalenia tej ustawy.
  NB Jest nas ~ 40 tysięcy i ciekawe czy ta Ustawa Wielkiej Łaski powstałaby gdyby to nie był rok wyborczy.
  Ukłony wszystkim Krzysiek Piąty

  OdpowiedzUsuń
 47. Przed chwileczką dostałam pismo z Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na kopercie jest 07.02.2014r rozprawa 25.03.2014r. , sala nr 110 , myślę że durnowatość "Sądów" zwłaszcza w Gdańsku trzeba naświetlić. Może się mylę,w Gdańsku ustawy polskie nie obowiązują. ZM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Złozyłaś wniosek o wycofanie apelacji....

   Usuń
  2. 17:45;
   07 luty 2014r. był dniem kiedy jeszcze ustawa nie weszła w życie. Sąd miał się wykazać pracą i się wykazał.

   Usuń
  3. W sądach obowiązuje stałe procedury, złożyłaś apelację więc wyznaczono termin sprawy. To, że weszła w życie ustawa nie ma znaczenia.

   Usuń
 48. A co bedzie z podatkiem 32% ? kto zacznie o to walczyc ? liczymy na Pana Mariana, Pana Krzysztofa Pozdrawi9am. Maria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przecież dobrotliwy ustawodawca zrobił nam "prezent" i usunął termin składania wniosku o wypłatę, by samemu podjąć decyzję.

   Usuń
  2. Walka o zaległe już się skończyła . Na jakim Ty świecie żyjesz.Ani Pan Marian ani Pan Krzysztof nic tu nie pomoże. Wniosek możesz sobie złożyć wtedy kiedy będzie Ci pasowało. Nie ma zakreślonego końcowego terminu składania wniosku.

   Usuń
 49. ja wystapilem do ZUS 18 tego bedzie problem?

  OdpowiedzUsuń
 50. Bardzo prosze o pomoc, wygrałam sprawe o emeryturę ale 13.02 dostałam z ZUS odmowną decyzję dot. odsetek mama 30 dni na odwołanie co mam robić ?

  OdpowiedzUsuń
 51. Ja tez sie dolaczam do podziekowan tym wszystkim, ktorzy swoja wiedza i spokojem poprowadzili do zwyciestwa, chociaz ....
  Czytam wypowiedzi i zastanawiam sie jaka pozycje w ukladzie urzedow w Polsce ma ZUS? Bo to jakas instytucja ponad rzadowa. OD ZAWSZE slyszy sie, jak to ONI sie szarogesza-ale w koncu KTOS im na to pozwala.
  Jestem w oczekiwaniu na przyjecie mojego pisma o wycofaniu apelacji od wyroku SO w Lodzi-takowa prosbe wyslalam na rece Kierownik I Wydzialu Umow Miedzynarodowych w Lodzi- opierajac sie na pomocnych opiniach prawnikow i stron tu zalaczanych. Telefonicznie bowiem mila Pani poinformowala mnie, ze na apelacje sie czeka..do 11-stu miesiecy!
  Wpis powyzej osoby, ktora ma wyrok wygrany ale bez odsetek interesuje mnie rowniez, bo jakos znajac juz kretactwo ZUS-.
  A przeciez w mediach podano, ze prosba o wyplate zawieszonej emerytury po wygranej sprawie w I-szej instancji.to ja- bedzie sygnalem dla instyrucji rentowej do wycofania apelacji co uprawomocni wyrok I-szej.
  I co'?.....zobaczymy. Odezwe sie napewno.
  Jeszcze raz dziekuje.
  anna

  OdpowiedzUsuń