14 marca 2012

Skandal! Posłowie dostaną dodatkowe 10 tysięcy!


 Pławią się w luksusie i jeszcze im mało. Polscy parlamentarzyści postanowili przyznać sobie kolejny dodatek, rzędu 10 tysięcy złotych...

Nasi reprezentanci otrzymają każdego miesiąca okrągłą sumkę na opłacenie prawników. Rzekomy cel, jest zaiste szczytny. 

- By prawo było jak najlepszej jakości - tłumaczyła "Faktowi" Ewa Kopacz. 

- Zaproponowałam na posiedzeniu Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów, by przekazać klubom środki na zatrudnienie prawników, którzy będą czuwać na poprawnością projektów, jeszcze przez złożeniem ich. 10 tys. złotych na jeden etat prawniczy. W ramach tego limitu można zatrudnić na część etatu więcej niż jednego prawnika - dodaje marszałek. 

Podejrzany jest podział kasy, bo... niektórzy dostają więcej. 

PO i PiS dostaną po 20 tys., 
Ruch Palikota 15 tys., 
a SLD i PSL po 10 tys. 
- wiadomo są równi i równiejsi. 

Nas nie zaskoczył pomysł, lecz jego uzasadnienie. Okazuje się, że politycy chcą zrobić coś dla nas, a nie np. po to, by obronić się przed ewentualnymi sankcjami karnymi, które czekają ich w razie popełnienia przestępstw. To szczytna idea, spod znaku "by żyło się lepiej". 

Aż lżej się swoje pieniądze oddaje..

1 komentarz:

  1. BRAK słów co oni z nami robią???? ludzie cierpią z głodu,są bezrobotni, bezdomni,żłobki, przedszkola są załatwiane po znajomości, brak dostępu na fundusz do lekarzy! ludzi nie stać na nic!Zrobili bagno w kraju i my mamy w tym bagnie siedzieć! Co dalej jak mamy żyć!!!!

    OdpowiedzUsuń