1 marca 2012

Prośba o poradę

Drodzy Państwo i Pani Karolino bardzo proszę o pomoc:
 
"Witam serdecznie !
Dostałam uzasadnienie od wyroku Sądu Okręgowego w Rzeszowie i będę pisać apelację,ale moja sytuacja się zmieniła, bo na skutek presji (mam przecież emeryturę to nie muszę pracować) musiałam rozwiązać umowę o pracę za porozumieniem- z tą sprawą rozwiązania przymusowo-dobrowolnego już nie pójdę do sądu.
Teraz w apelacji czy mam pisać o tym, że na skutek rozwiązania umowy chodzi mi  o wyrównanie zawieszonej emerytury od października do stycznia br., bo przepis jest niezgodny z konstytucją i praw nabytych przed 1.01.2011 nie powinien dotyczyć , czy też dalej ciągnąć sprawę apelacyjną jakby dotyczyła stanu z 01.10.2011r.
Proszę o podpowiedź, bo myślę ,że już część osób znalazła się z takiej jak ja sytuacji.
 
Pozdrawiam"
 
 
I jeszcze jedna prośba od Pani Karoliny:
 
Bardzo proszę by emeryci, którzy chca bym ich wspomogła w przygotowaniu apelacji, ew. przejrzeniu ich projektu - zwracali sie do mnie przynajmniej tydzień wczesniej przed upływem terminu do jej wniesienia.
 

8 komentarzy:

 1. Bardzo Pani współczuję i zastanawiam się czym sobie zasłużyliśmy że jesteśmy tak źle traktowani przez nasz rząd który został wybrany dzięki nam i to oni powinni nas chronić i nasze rodziny!!! Zastanawiam się też dlaczego milczy pani Karolina ponoć miała nam pomagać co się dzieje że wszyscy zamilkli??? Proszę o informacje co mamy robić i czy jest coś co przemawia za nami ?? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Póki co potrzebna jest CIERPLIWOŚĆ.BO co mamy robić to wiemy.Wiadomo,że dopóki TK nie rozstrzygnie tej sprawy to musimy działać zgodnie z podpowiedziami tu na blogu.O czym wyraznie napisał Pan.Sławek

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka jest Państwa opinia w sprawie,czy powinniśmy również wysłać listy do Szefa Biura Trybunału Konstytucyjnego na temat odebranych emerytur,podaję jego adres:
  maciej.graniecki@trybunal.gov.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem, czy wysyłanie listów do Szefa Biura TK nie zostałoby potraktowane jako wywieranie wpływu na niezawisłość sądu, czy jest to na miejscu, czy nie przyniosłoby odwrotnego skutku , nie wiem , tak głośno sobie myślę, więc może prawnik wypowiedzałby się w tej sprawie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem, czy wysyłanie listów do Szefa Biura TK nie zostałoby potraktowane jako wywieranie wpływu na niezawisłość sądu, czy to jest na miejscu, czy nie przyniosłoby odwrotnego skutku , nie wiem , tak głośno sobie myślę, więc może prawnik wypowiedzałby się w tej sprawie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiem, czy wysyłanie listów do Szefa Biura TK nie zostałoby potraktowane jako wywieranie wpływu na niezawisłość sądu, czy to jest na miejscu, czy nie przyniosłoby odwrotnego skutku , nie wiem , tak głośno sobie myślę, więc może prawnik wypowiedzałby się w tej sprawie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Już po wyroku TK. Od 8 marca, kiedy został ogłoszony minęło wiele czasu. Z wyroku i komentarzy wynika, że o przywrócenie świadczenia my, pracujący bez przerywania zatrudnienia, możemy się starać w ZUS. Ale czy wystarczy pismo? Co, jeśli będzie odmowa? Jak do sądu?
  Na wszelki wypadek napisałam, bo mamy na to tylko 30 dni.
  Dlaczego nic na ten temat nie mogę (a może nie umiem) znaleźć?
  Może p. Karolina dałaby jakąś wskazówkę/
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Serdecznie witam..Mija mi niebawem termin od wyroku SA w Rzeszowie do napisania listu/skargi? / do ETPCZ. Potknełam sie prz pisaniu o 4 tematy z listu -blog z 14 sierpnia , g. 6,54. Nie odnalazłam go..Prosze oodpowiedx, z góry serdecznie dziękuje...Dorota doryndak@op.pl

  OdpowiedzUsuń