1 kwietnia 2014

...Drodzy Państwo!

Czas najwyższy zakończyć  te bezsensowne spory i przepychanki.

Wróćmy do spraw najważniejszych tzn. do zwrotu emerytur.


Panie z rocznika 53, pomyślałam, że może Pan Marian pomógłby w Pań sprawie?

Może porozmawia z senatorami?

Informuję, że będę usuwała wszelkie niegrzeczne wpisy na temat Galerii Bella.

Galeria nie jest tematem tego bloga.

Izabela Jedna z Pań napisała takiego e-maila:
"Zus w Białymstoku nadal traci nasze pieniądze, nie wycofuje swoich apelacji z sądu.
Dnia 19.III.2014r. złożyłam wniosek o wypłatę zaległej emerytury wraz odsetkami, lecz zamiast zwrotu pieniędzy dnia 9 IV 2014r. mam się stawić na rozprawie apelacyjnej. czy to tylko praktyka białostockiego zus-u, czy wszystkie zus-y płacą sądom za sprawy naszymi pieniędzmi ?"

Czy jeszcze w jakimś mieście tak się dzieje?

124 komentarze:

 1. Hurrra! Dziś wypłacono mi zaległą emeryturę wraz z odsetkami. Po przeliczeniu okazuje się, że jest to 32% odsetek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba się w czepku urodziłeś! Gratulacje!

   Usuń
  2. Prima Aprilis łatwo się omylisz.......

   Usuń
 2. Dumny Emerycie, serdecznie gratuluję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prima Aprillis:(
   Naprawdę nie ma przeszkód ani okoliczności do wyjaśnienia ani spraw ani decyzji ani kaski a podanko od 10 lutego tkwi w przestworzach...

   Usuń
  2. 19 lutego
   Ale bardzo dziękuję za wpis.
   Miłego wieczoru dziękuję za piękny blog.

   Usuń
  3. do emeryt.to.brzmi.dumnie
   Udał Ci się ten żart primaaprilisowy!

   Usuń
  4. ETBD,
   Gratulacje - super żart !
   Jednak podałeś wskazówkę, aby nie wziąć tego na serio:
   1. pora podania tej wiadomości
   2. wysokość odsetek
   Pozdrawiam, DD

   Usuń
  5. 22:32
   Z Danieli zrobiłeś Anielę!

   Usuń
  6. 22.34 D'Anielę
   jak już.
   Taki charakterek;-)

   Usuń
  7. A' propos charakterku, dla ETBD i DD
   http://www.youtube.com/watch?v=YPiDIWN8YHI

   Usuń
  8. 10.57Jak to kogo? Nie wiem kogo, a kogo... Jeśli czyj, to ONA WIE:)))

   Usuń
  9. Piękny utwór, coś w tym jest i pomyśleć, że Go nie ma już wśród nas.
   :))

   Usuń
 3. ...ja mam sprawę w SA 20 maja - nie wiem po kiego czorta....wygrałam w SO, ZUS odwołał się do SA / Szczecin/....wniosek o wypłatę emerytury złożyłam 19 lutego 2013 - czy to nie szkoda czasu i pieniędzy...mam nadzieję, że wszystko skończy się pomyślnie...ale idą te sprawy...jak krew z nosa...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już pisałam na blogu, że też nie wycofuje swoich apelacji ZUS w Rzeszowie (rozprawy wyznaczane w SA na lipiec). Jak widać nie szkoda pieniędzy.

   Usuń
  2. Po prostu są osoby , które już maja zaplanowane , że zarobią na rozprawach ( pełnomocnicy organu ? m.in. ? ) A kto ich zmusi do tego , żeby z tych pieniążków zrezygnować ?

   Usuń
 4. to jeszcze ja - z godz.21:46 --------------pomyłka, oczywiście, że wniosek złożyłam 19 lutego 2014 roku! ----------zaraz po uprawomocnieniu się... ustawy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 22.39 Galeria nie jest tematem tego bloga.
   Prawda?
   Prawda.
   I tylko prawda.
   Ani dobrze ani źle.
   Po prostu prosi się robi się.

   Usuń
  2. 1kwietnia 21.59 Odnośnie logowania.
   W internecie anonimowość to bajka i fantazja. Zawsze ktoś cwany wyniucha kto pisze. Jak nadepniesz na odcisk, nawet nieświadomie już szantaż z wyjawieniem danych.
   Tymczasem adminka występuje oficjalnie. Wiele innych osób również.
   Jednak logowanie ma jedną bardzo dobrą stronę.Kilka dni temu kibic dementował,że post podpisany kibic nie jest jego autorstwa.I co: i nico, bo nie był zalogowany.
   Gdyby komuś przyśniło się wstawić zdjęcie pawiana, naobrażać wszystkich i podpisać : Emeryt tobrzmi dumnie - tylko by mnie rozśmieszył. Niestety : kiedy zaczyna się robić niemiło wpisu zalogowanego nikt nie podrobi i uda się zachować twarz. Popieram więc Twoje zdanie.

   Usuń
 5. ZUS w Białymstoku wysyła emerytom informacje,że nie może naliczyć zaległej emerytury ,gdyż akta emerytalne znajdują się w sądzie,mimo że posiada je od grudnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może przez pomyłkę zostały oddane już do archiwum? Ktoś opisywał podobny przypadek.

   Usuń
  2. Może mają taki szablon z centrali – jak sprawa była, jest w sądzie to zawiesić postępowanie z uzasadnieniem brak akt , i odnowa liczy się 60 dni rozkładają wypłaty kasy w czasie. Tak Amo postępują w Krakowie

   Usuń
  3. Na to rada jest prosta : Iść do sądu , poprosić o przegląd akt swojej sprawy , wykonać zdjęcie albo ksero dokumentu z datą o wysłaniu akt do ZUS , a następnie złożenie tego w ZUS z wnioskiem o wypłatę.

   Usuń
 6. Ja wysłałam wniosek w zus 24 lutego 2014 r. , został zarejestrowany 25 lutego. Wczoraj telefonicznie dowiedziałam się , że najpierw dostanę decyzję , a następnie 20 maja wraz z emeryturą za maj przeleją mi na konto pieniądze. Upewniłam się również od jakiej daty mam liczyć 60 dni .
  Pani w zus była grzeczna i rzeczowa, dzięki rozmowie z nią wiem na czym stoję i kiedy będzie na koncie emerytura.
  Czekam spokojnie czego wszystkim zawieszonym życzę. M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie rozumiem z tego, moim zdaniem 60 dni od dnia 25 lutego - to mniej więcej 27 kwietnia, to dlaczego pieniądze dopiero w maju ? Jak to sie ma do ustawy ?

   Usuń
  2. 10:04
   Zamiast ataku - piosenka na czasie, bo podobno muzyka łagodzi obyczaje!
   http://www.youtube.com/watch?v=TXol00tU8CU
   Masz dużo racji, ale trochę tolerancji też się przyda - szkoda nerwów od samego rana.
   Serdecznie pozdrawiam!
   DD

   Usuń
  3. 10:04
   niepotrzebnie się tak indyczysz, i w dodatku mało elegancko. Pytanie nie było do ciebie skierowane, zatem nie wyskakuj przed szereg.
   Sprawa moja wygląda tak , w dniu rozmowy tj. 31 marca 2014. pracownica zus powiedziała mi , że do 7 kwietnia musi przygotować decyzję i przedstawić ją dyrektorowi ,ponieważ wszystkie te sprawy przechodzą najpierw przez dyrekcję. Dyrekcja musi mieć też czas na zapoznanie się z dokumentami, dlatego termin wypłaty na 20 kwietnia 2014 nie może zostać dochowany, bo jest zbyt krótki.
   W związku z czym wypłata zaległej emerytury będzie miała miejsce w terminie majowym, razem z emeryturą bieżącą.
   Termin 60 dni jest na rozpatrzenie wniosku i takim terminie będzie on załatwiony. Mnie się zdaje , że nie jestem jedyną osobą, która dostała informację z zus , że wypłata zaległej emerytury będzie miała miejsce w terminie majowym a wnioski też złożyli w lutym. Nasze sprawy nie są jedynymi załatwianymi przez zus, a trzeba powiedzieć uczciwie , że dodatkowymi zadaniami do wykonania. Nie jestem pępkiem świata aby moja sprawa musiała być traktowana priorytetowo. Mam jasność w swojej sytuacji i to jest dla mnie ważne.

   I jeszcze prośba do Adminki , ten wpis z 10:04 nadaje się do usunięcia , ponieważ jest obrażliwy i napastliwy. M.

   Usuń
 7. 02.04.2014r.
  Jest mi bardzo miło aby poinformować Państwa, że w dniu 31 marca br. ZUS w Wałbrzychu przesłał decyzje oraz zasilił moje konto przekazując zaległe świadczenie z odsetkami. W Związku z powyższym bardzo dziękuję wszystkim aktywnym blogowiczom za pomoc prawną oraz wsparcie.
  Pozdrawiam ! M. Woźniakowska.

  OdpowiedzUsuń
 8. ciesze się razem z Tobą czy miałaś sprawę sądową,bo to też wpływa na okres wyczekiwania Anna

  OdpowiedzUsuń
 9. czy w Poznaniu wypłacają już zaległe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Poznaniu cisza.Po telefonie do ZUS otrzymałam informację,że sprawa jest w realizacji.Trwa to już 2 tygodnie.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Dzisiaj miałam rozprawę w SA Poznań, oddalono apelację ZUS Konin, który jej nie wycofał, o co wnioskowałam w dniu 20 lutego 2014 r.

   Usuń
 10. Anno !
  Moje postępowanie zakończyło się w lipcu 2013r., oddaleniem apelacji, akta już zostały zwrócone do ZUS-u.

  Pozdrawiam ! Mirosława

  OdpowiedzUsuń
 11. Sądzę, że nietaktowne komentarze są nieetyczne (b. grzeczne określenie). Blog założony przez Państwa jest genialny i chwała za pomysł i jego prowadzenie. Wszystko jest jasne, czytelne. Pomagacie emerytom aktualnym, przyszłym i.t.d. Linki, blogi co komu do tego jeśli nie jest autorem bloga , może nieokrzesani czytelnicy zajrzą sobie we własne siedlisko.
  Pozdrawiam i dziękuje.
  Gosia

  OdpowiedzUsuń
 12. I mamy oto nasze polskie piekiełko ludzie więcej życzliwości .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z p.Marcinem
   więcej życzliwości, a życie będzie łatwiejsze. Przecież mamy powód do radości , czeka nas wszystkich nie mała kasiorka. Wszyscy uprawnieni dostaną swoje emerytury , w niektórych wypadkach poczekają trochę dłużej. Zastanówcie się raczej jak ją zagospodarować i już się lepiej robi na sercu. Pomyślcie , te wysokie odsetki to przecież jak dodatkowe emerytury. Pomagajmy jeden drugiemu jak jesteśmy w stanie , i nie gańmy niepotrzebnie .
   Życie i świat są piękne tylko ludzie je czasami komplikują.
   Pozdrawiam optymista

   Usuń
  2. Panie Marcinie! Nie można się życzliwości spodziewać po kimś kto na blog wchodzi po to żeby wyjątrzyć z siebie frustrację. Na szczęście to są naprawdę nieliczne niechlubne wpisy.

   Usuń
 13. Informuję Państwa, że ZUS w Nowym Sączu wspaniale i bez żadnych kombinacji z terminami wydaje decyzje o zwrocie emerytur. W tych przypadkach gdy sam złożył apelację składa wniosek do sądu o umorzenie postępowania i bez zbędnej zwłoki wydaje decyzję. Panie z ZUS z Nowego Sącza są tak miłe, że dzwonią i przypominają o konieczności złożenia wniosku. Jest to bardzo miłe. Dlatego my emeryci należący do tego Oddziału jesteśmy wdzięczni pracownikom za ludzkie podejście do tematu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dzień dobry z Łodzi, czy ktoś z emerytów tzw "sprzed" (po negatywnych wyrokach sądowych i oddalonej kasacji) otrzymał może już z ZUS (Łódź) decyzję o wypłacie (wypłatę) zawieszonych z odsetkami na podstawie uchwały? Mam ustalony termin wypłaty stałego świadczenia na 6-ty dzień m-ca i do tej pory zero informacji z ZUS. Wiem z sekretariatu sądu, iż moje akta wróciły do ZUS jeszcze przed 19 lutego, z tą datą złożyłam wniosek (wszystkie niezbędne zaświadczenia, wyroki). Może też wcięło je w zusowskim archiwum X
  Pozdrawiam doinformowanych i spłaconych szczęśliwców
  DL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie poczekaj 60 dni. Pozdrowienia z Gdańska Kasia

   Usuń
  2. Jestem "sprzed" po negatywnych wyrokach. Otrzymałam już decyzję z ZUS w Łodzi .Wypłata zaległości wraz z odsetkami w maju. W decyzji ZUS nie podał za jaki okres są wyliczone odsetki. Z mojego wyliczenia wynika, że odsetki zostały wyliczone tylko do maja 2012r. tj.do czasu kiedy kontynuowałam zatrudnienie. Od czerwca 2012 r. jestem już na emeryturze. Jutro idę do ZUS wyjaśnić tę sprawę.
   Iga 2

   Usuń
  3. Do Pani Igi 2 z Łodzi - u mnie (DL) nadal cisza, zadzwoniłam więc dzisiaj do COT (godz.11.47-12.06, konsultantka Martyna Wojda b. długo przełączała się, aby odpowiedzieć na moje wątpliwośći). Dowiedziałam się,po pierwsze, że mój wniosek z 19.02.14 jest nadal "w opracowaniu"; po drugie, iż odsetki powinny być naliczone zgodnie z ustawą , czyli do dnia jej wejścia i uprawomocnienia; po trzecie, naliczenie odsetek tylko do konkretnego dnia (inego niż w ustawie) może być tylko w przypadku wyroku sądowego lub wcześniejszego odwieszenia zaległych świadczeń. Niestety wątpliwości i nieścisłości można wyjaśnić tylko w swoim oddziale Zus. Jestem zaniepokojona, bo też od maja 2012 r. jestem już tylko na emeryturze i oby łódzki ZUS znowu nie wysmarował jakichś głupot z interpretacją daty wypłaty odsetek
   Na razie czekam na wynik "opracowania" - chyba muszą wysłać do 18 kwietnia, później są święta
   Pozdrawiam DL

   Usuń
  4. Igo 2,
   Wcześniejsze przejście na emeryturę, tzn. przed publikacją w DzU wyroku TK - 21. 11.2012r., nie ma żadnego wpływu na wypłatę ustawowych odsetek. Odsetki te powinny być liczone za każdy miesiąc niewypłaconej emerytury do wejścia w życie ustawy 19 lutego 2014r.
   Pozdrawiam, Daniela

   Usuń
  5. Kochana Pani Danielo jestem tak zakręcona, że we wniosku ,który złożyłam w zus w dniu 20.02.br.napisałam: proszę o wypłatę zawieszonej emerytury za okres od X.11.do V.12 (do chwili zatrudnienia)oraz wypłatę ustawowych odsetek. No i oczywiście nie wypowiedziałam się ,że odsetki mają być wyliczone do 15.02.2014r. Więc zus wyliczył zaległą emeryturę no i odsetki ale do 5.2012r. W tej sytuacji dzisiaj złożyłam nowy wniosek, ale o wypłatę ustawowych odsetek za okres od VI.2012r. do 15.02.2014r. zaznaczając, że nie jest to odwołanie od decyzji ,ale nowy wniosek. Teraz czekam na odpowiedź. Myślę, że odzyskam te "nieszczęsne" odsetki.Jeżeli decyzja zus nie będzie korzystna - to odwołam się do Sądu.
   Bardzo dziękuję Pani Danielo za za dobre rady,informacje.Przy okazji pozdrawiam Wige,Jot,kibica,P. Krzysztofa no i Adminkę.
   Iga 2

   Usuń
  6. Do DL.
   Jeżeli we wniosku napisała Pani, że odsetki mają być wyliczone do lutego 2014r. to zus powinien to uwzględnić. Ja nie uwzględniłam tego we wniosku, dlatego wyliczono mi odsetki tylko do maja 2012r.
   Na stronie www.kalkulatory.gofin.pl /kalkulator odsetek ustawowych /można samemu wyliczyć zaległą emeryturę oraz odsetki.
   Pozdrawiam Iga 2.

   Usuń
  7. Pani Igo 2, dziękuję za informację, ja wyraźnie zaznaczyłam w swoim wniosku datę naliczenia odsetek do 19 lutego br
   Pozdrawiam
   DL

   Usuń
  8. Dziekuje za informację, ja w swoim wniosku wyraźnie podałam datę do wypłaty odsetek - zgodnie z ustawą
   DL

   Usuń
  9. Do Igi 2

   Co to za data 15.02.2014? Odsetki liczy się do dnia wejścia w życie ustawy czyli do 19.02.2014.

   Usuń
 15. Koleżanka z Sosnowca sprzed dostała na piśmie ile jej wypłacą.Ma wpłacić tylko na FUS.Ewa

  OdpowiedzUsuń
 16. Warszawa
  Dzisiaj otrzymałam decyzję wypłaty zaległych świadczeń na dzień 15.04.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratulacje, a z jakiej dzielnicy Warszawy ?

   Usuń
 17. Potwierdzam. ZUS Nowy Sącz jest w porządku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na przykladzie N Sacza możemy powiedzieć jak sie che to można?

   Usuń
 18. ZUS przysłał mi dzisiaj piękne pismo !!!!!!!
  Zawiesza postępowanie wszczęte na podstawie mojego wniosku z 6.03.2014 gdyż od decyzji z 12.10,2011 złożyłam odwołanie do sądu. Czytam i własnym oczom nie wierzę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co cię tak strasznie dziwi - nie rozumię.Normalne postępowanie ZUS zgodnie z zapisem w Ustawie.
   Czekać cierpliwie do finiszu.

   Usuń
  2. 18:39
   Daj już kobitko spokój - każdy orze jak może, nie każdy emeryt jest wysoko szkolony tak jak ty.
   Na blog zaglądają ludzie z różnym wykształceniem , różnych zawodów i różnych środowisk.
   Nie ma zakazu wypowiadania się takich osób na tym blogu.
   To nie jest blog INTELEKTUALISTÓW lecz zwykłych emerytów nie zawsze o humanistycznym zacięciu.
   A nasz pan Marian z Radomia pisze skłanie i bezbłędnie ??
   No więc zamilknij już kobieto a jak masz ciągoty do nauki to znajdź sobie pracę w wolontariacie ...

   Usuń
  3. Anonimowy 18:39,
   Chciałabym napisać "spadaj, palancie!", ale nie napiszę, bo, byłoby to niegrzeczne. "Nie każdy emeryt jest szkolony", ale chyba każdy kończył podstawówkę, a, to tam były dyktanda i zasady ortografii. Poprawne pisanie jest wyrazem szacunku dla interlokutora i, o tym była już mowa. Nie widzę specjalnego problemu, bo nawet edytor na blogu poprawia błędy. Nie trzeba żadnego wysiłku "intelektualnego". ja też nie jestem "z humanistycznym zacięciem", ale mnie takie błędy rażą. Można, więc, spokojniej?

   Usuń
 19. Jak otrzymałam w październiku 2011 decyzje o zawszeniu emerytury bo nie zwolniłam sie z pracy to odpisałam ze nie zgadzam się z decyzją więc ZUS skierował sprawę do sądu. w tamtym roku w maju 203 roku w SO wygrałam sprawę : zwrot emerytur z odsetkami lecz ZUS wniósł apelacje. Teraz 6 marca 2014 w SA na rozprawie dowiedziałam się ze ZUS wycofuje apelacji czyli wg mnie obowiązuje korzystny dla mnie wyrok, który zapadł w tamtym roku. Z radości zaraz zaniosła wniosek do ZUS-u o wypłatę zgodnie z ustawa i na tym koniec mojej radości

  OdpowiedzUsuń
 20. i jako stronie postępowania sądowego przysługuje mi do chwili wydania wyroku prawo cofnięcia skargi albo apelacji

  Może mi ktoś wytłumaczy tak mądre pismo z ZUS-u

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz napisać pismo do SA że wyrażasz zgodę na wycofanie apelacji.
   Już na blogu parę dni temu był taki przypadek opisywany i była odpowiedź.
   Poszperaj w blogu.
   To są sądowe procedury których ZUS musi przestrzegać.

   Usuń
  2. do Anonimowego z 20:10

   wklejam Ci komentarz, który prawdopodobnie ma na myśli 20:38:

   (zamieszczony w dyskusji Pierwsza wypłata - W Zabrzu itd.)

   Anonimowy 26 marca 2014 11:09
   Bardzo proszę o pilną poradę,
   SA przesłal mi odpis pisma procesowego ZUS-o treści,"że organ rentowy cofa apelację od korzystnego dla mnie wyroku SO z maja 2013 "- jednoczesnie zobowiązując mnie do zajęcia stanowiska wobec cofnięcia apelacji w terminie 7 dni..
   Co robić?
   Pozdrawiam Ewa z Wwy

   Odpowiedz
   Odpowiedzi

   Anonimowy 26 marca 2014 11:28
   sąd pyta czy zgadzasz się czy nie, na wycofanie apelacji przez zus - napisz krótko że wyrażasz zgodę na cofnięcie tej apelacji bo w przeciwnym razie sąd uzna że się nie zgadzasz i będziesz czekać na termin rozprawy


   Anonimowy 26 marca 2014 11:40
   11:09
   Ewo w Wa-wy
   Oto moja odpowiedź udzielona Ci pod Twoim identycznym zapytaniem pod dyskusją z 23 marca 2014 r. Praktyka ZUS 2:

   Anonymous 26 marca 2014 10:44
   Proszę o poradę na cito!
   SA przesłał mi odpis pisma procesowego ZUS o treści, że organ rentowy cofa apelację od korzystnego dla mnie wyroku SO z maja 2013r.,jednocześnie -cytuję -jednocześnie zobowiązując mnie do zajęcia stanowiska wobec cofnięcia apelacji w terminie 7 dni.
   co robić?
   Ewa z Wawy


   Anonymous 26 marca 2014 11:26
   10:44
   Nie byłam w takiej sytuacji, ale prawdopodobnie chodzi o to, czy wyrażasz na to zgodę.
   Zanim cokolwiek odpiszesz do SA zadzwoń do SA z zapytaniem jak masz to rozumieć.

   Ja bym napisała mniej więcej w taki sposób:
   Na początku wszystkie dane itd.

   Odpowiedź ubezpieczonej na pismo Sądu Apelacyjnego w Warszawie .... z dnia ...... w sprawie zajęcia stanowiska

   Niniejszym informuję, że wyrażam zgodę na wycofanie apelacji przez organ rentowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w ............, wniesionej przez niego od wyroku SO w ......... z dnia, sygn. akt.......... .

   podpis


   Anonimowy 26 marca 2014 14:45
   Wielkie dzięki za poradę.Udało mi się dodzwonić do sądu i potwierdzono,że mam tak to ująć jak mi doradziłaś.
   Pozdrawiam Ewa z Wawy

   Usuń
 21. Zaraz po rozprawie złożyłam w SA wniosek o wydanie decyzji sądu Dziękuję za pomoc

  OdpowiedzUsuń
 22. w Poznaniu się z niczym nie spieszą to zrobiła się wieś

  OdpowiedzUsuń
 23. Potwierdzam. Poznań zarówno w ZUS jak i w Sądach nie przejmują się zbytnio interesantami. Brak informacji z ZUS, a na rozprawę w SA na skutek apelacji ZUS czekam już 10 miesięcy. Dzwoniąc do Sądu dowiedziałam się, iż w kwietniu też nie mam co liczyć na rozprawę, a ZUS apelacji do tej pory nie wycofał. Rzeczywiście w rankingu zajmujemy jedno z ostatnich miejsc na tempo i życzliwość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodać należy też Rzeszów w tym negatywnym rankingu.

   Usuń
 24. Proszę mi powiedzieć, jak lepiej postępować z doliczaniem stażu pracy do przeliczenia emerytury. Jaka jest różnica przy składaniu wniosku o przeliczenie raz na kwartał a raz na rok. Jestem na pełnej emeryturze i nadal pracuję.

  OdpowiedzUsuń
 25. Najkorzystniej składać raz na kwartał, bo jak złożysz wniosek z zaświadczeniem o zatrudnieniu i opłacaniu składek na ubezpieczenie społeczne np. 01.04.2014r za I kwartał 2014r to już od kwietnia należny się wyższa emerytura a jak złożysz raz na rok to wypłacą Ci tylko od momentu złożenia wniosku i cały ro k jesteś w plecy a tak właściwie 9 miesięcy.Ja składam co kwartał i doliczają mi po 9 zł za każdy kwartał przepracowany.

  OdpowiedzUsuń
 26. do treści z godz. 08.47 uzupełnienie
  doliczają mi po 9 zł miesięcznie za każdy przepracowany kwartał

  OdpowiedzUsuń
 27. Dzisiaj otrzymałem postanowienie Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie o umorzeniu postępowania apelacyjnego. Wniosek o wypłatę zaległej emerytury złożyłem w ZUS 20.03.2014 a już dzisiaj pismo z SA o takiej treści.Jestem z pozytywnym wyrokiem SO w Rzeszowie - apelację złożył ZUS.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to jakaś odmiana. Czekam na reakcję, w swojej sprawie złożyłam pismo do ZUS-u żeby wycofali apelację, bo do tej pory tego nie zrobili.

   Usuń
 28. Dzis dzwoniłam do SA w Łodzi Pani powiedziała że na wycofanie apelacj czeka się 2 miesiące:( to sobie na wypłatę jeszcze poczekamy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez juz czekam 2 miesiace na wycofanie sprawy w SA i nadal cisza

   Usuń
 29. Witam, dzisiaj otrzymałem z ZUS w Lublinie decyzję o wypłacie zawieszonych świadczeń (bez odsetek), po zmarłej żonie, pieniądze wpłynęły już na konto.Natomiast odsetki zostaną przekazane odrębną decyzją.

  OdpowiedzUsuń
 30. Moge sie pochwalic:po przebyciu calej wyboistej drogi wlacznie z SA /jestem sprzed/, dzisiaj, chociaz zgodnie z decyzja mogl 6.04. ZUS zasilil moje konto em. zalegla wraz z odsetkami.Wszystkim zycze wytrwalosci i powodzenia,pozdrawiam. Do zobaczenia na Zlocie. JG.

  OdpowiedzUsuń
 31. Warszawa odp. z godz.7:45
  Oddz. III Czerniakowska

  OdpowiedzUsuń
 32. Dla wszystkich naszych Blogowiczów - pozytywnie nastawionych - chcę zaproponować garstkę wspomnień z lat naszej młodości. Tę dedykację szczególnie pragnę skierować do SARY, ETBD, XENEFONTA, MARIANNY i ANNY - niech szybko wracają do zdrowia !!!
  Wypłaconym "zawieszonym" - gratulacje !!!
  Pozostałym - dużo cierpliwości w oczekiwaniu na należną "kaskę" !!!
  Muzyka ponoć łagodzi obyczaje, nie warto się sprzeczać i obrażać o drobiazgi, trzeba nauczyć się wybaczać i nie obrażać się, szkoda życia.
  Pozdrawiam wszystkich serdecznie, Daniela
  http://www.youtube.com/watch?v=7sCe2HGOrhE
  http://www.youtube.com/watch?v=EpTwKpApGUM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezastąpiona Danielo!
   Dziękuję w imieniu swoim naprawdę serdecznie. Muzyka Krzysztofa Klenczona na zawsze pozostanie w moim sercu. Mam paskudny charakter : żyję tym co przede mną. Wspomnienia na dziś to dla mnie kosmos. Kolekcjonuję natomiast przeżycia, które tkwią we mnie jako aktualne. Takim zjawiskiem jest właśnie Krzysztof Klenczon.
   Dodam, że są ludzie, którzy po to żyją żeby się obrażać. Na ich temat napisano bardzo mądrą książkę pt :"Wredni ludzie". Po jej przeczytaniu każdego jak to nazwałaś "pozytywnie nastawionego" nie tak łatwo będzie wodzić za nos swoich dąsów. Autor dedykował ją swoim prawnukom,bo uznał że aż tyle lat będzie musiało minąć aż populacja prawem eliminacji pozbędzie się dąsaczy, pieniaczy, obrażalskich i tych co kochają, ale bez kija nie podchodź. Te refleksje nie dotyczą blogu tylko tego co łagodzi obyczaje. Nie tylko muzyka, ale też unikanie ludzi, którzy czarują po to aby kąsać.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. Wszystkim duzo zdrowia! XENIO bedzie na Zlocie?, Jak nie poddaje w watpliwosc swoj udzial....Pozdr.

   Usuń
  3. Spotkała mnie miła niespodzianka, gdyż przed chwilą skończyłam długą rozmowę telefoniczną z Xenefontem. Od miesiąca przebywa w Chicago.
   Był bardzo ciekawy co się dzieje z naszymi, emeryckimi sprawami.
   Prosił mnie, abym przekazała wszystkim Blogowiczom najserdeczniejsze pozdrowienia i życzenia pozytywnego zakończenia wszystkich spraw związanych z odzyskaniem zawieszonych emerytur wraz z ustawowymi odsetkami.
   Bardzo żałuje, że nie będzie mógł z nami spotkać się na
   I Zlocie w Augustowie, bo wraca do kraju dopiero w sierpniu.
   Mnie również przykro, że nie spotkam się z Xenefontem i tę informację muszę przekazać pozostałym uczestnikom Zlotu.
   Pozdrawiam wszystkich,
   Daniela

   Usuń
  4. Jeszcze jedno! Wspomniałam Xenefontowi, że właśnie dzisiaj dedykowałam m.in. Jemu - koncert poświęcony pamięci Krzysztofa Klenczona. Wiecie, co odpowiedział? Powiedział, że był czas, kiedy grał na gitarze w jednym zespole z Krzysztofem Klenczonem, który też mieszkał na Mazurach!
   Ale miałam nosa, prawda?
   Miałam nosa, że

   Usuń
  5. Przepraszam za powyższe "chochliki"

   Usuń
  6. Mnie zaintrygowało, czy w Chicago nie ma dostępu do internetu, że Xenefont aż musiał o to pytać przez telefon? No chyba, że to był pretekst do rozmowy, albo jest tak zajęty, że nie ma czasu na internet.

   Usuń
  7. Przecież Xencio był strasznie chory i po operacjch??????
   Już wylądował w Chicago za wypłacone świadczenia???
   Coś mi tu śmierdzi....

   Usuń
 33. Zofia z Bydgoszczy3 kwietnia 2014 18:56

  Danielciu, w pełni się z Tobą zgadzam. Nie wiem, co się z ludźmi porobiło. Mamy przecież tyle radości z wygranej, a tu jakby diabeł wlazł na nasz blog.

  Dzisiaj dzwoniłam do mojego bydgoskiego zus z pytaniem na jakim etapie jest wypłata emerytur zawieszonych. Dostałam odpowiedź, że wszystko u mnie naliczono, jeden podpis, drugi podpis i teraz trafiło do samego dyrektora. Nie wiadomo, kiedy podpisze więc wypłata chyba jednak w maju. Co tam poczekam.

  Wracam do domu a tu decyzja o doliczeniu waloryzacji i stażowego za miniony rok. No ja to mam chyba na prawdę pecha.
  W ubiegłym roku w lipcu przysłali mi, że mam zwrócić do zus kwotę....
  Po moich interwencjach w sierpniu przysłano decyzję, korygującą, że nic nie muszę.
  W lutym dostałam decyzję, że mam oddać do zus kwotę.... bo 60 lat skończyłam w styczniu ( jeszcze pomniejszona em.). W styczniu była trzynastka, ok. Po moich interwencjach przysłano mi dec. korygującą, że mam oddać o 600 złotych mniej niż w poprzedniej.
  W dzisiaj okazało się, że po waloryzacji tegorocznej + staż wyszło, że otrzymam od kwietnia o 450 złotych więcej niż rok temu.po dokładnej analizie z decyzją ubiegłoroczną okazało się, że podatek i składki wyliczyli mi od kwoty 900 złotych a nie od mojej brutto. Jak mogę im ufać, że zwrot zawieszonych zrobią mi dobrze?

  OdpowiedzUsuń
 34. Z ogromnym niesmakiem odebrałem "językoznawcze" wpisy, odsądzające od czci i wiary osobę, która ośmieliła się napisać "rozumię". Dziobanie - aż do zadziobania. Bo to niby wielki wstyd, że taki babol - na publicznym forum. No wybaczcie.... Aż hadko czytać. . Sami puryści - poloniści się raptem odezwali. A gdzieście to byli do tej pory? W końcu co jakiś czas pojawiają się tu wpisy, przy których mielibyście wypasione żerowisko, bo to "rozumię" - to przy nich mały pikuś (że o zwyczajowym niechlujstwie formy i np. "depreSjonowaniu" z usuniętego już wpisu nie wspomnę), A te "kwiatki" też przecież ukazują się publicznie, Czyżby Wasze pouczająco-językoznawcze zapędy skutecznie studziła Magia Podpisu?
  Krzyżak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zofia z Bydgoszczy3 kwietnia 2014 20:32

   Oj tak kochany Krzyżaku, zgadzam się z Tobą w 100%

   Usuń
  2. Pisownia na forach internetowych rządzi się innymi prawami niż na dyktandzie, brak ogonków i generalnie polskich liter, skróty wyrazów itp., jeżeli tylko da się zrozumieć co autor miał na mysli, to moim zdaniem, nie ma sensu takie wzajemnie pouczanie (choć też niejednoktronie mnie to raziło i moje komentarze nie były obojętne pod tym względem), ale takie szarpanie się i "wychowywanie" emerytów chyba nie przystoi, pisać każdy może, troche lepiej lub trochę gorzej i nie o to chodzi, jak to komu wychodzi, wystarczy sobie wyobrazić że taki tekst słyszymy, a zatem nie widać w nim żadnych błędów.

   Usuń
  3. Krzyżaku , a ty skąd się urwałeś ?
   Jeśli dla ciebie nie ma znaczenia jak ludzie piszą i mówią , to po co chodziłeś do szkoły ?
   O czym ma świadczyć to niedbałe , błędne pisanie , ta nonszalancja w posługiwaniu się słowem ? Włos się na głowie jeży jak się to czyta. No naprawdę , czy we wszystkim mamy tolerować bylejakość, no chyba stać nas na więcej.
   A co do podpisu , nie ma to żadnego znaczenia , ważna jest treść.
   Jeśli tak bardzo ci na nim zależy, to bardzo proszę . Perszing.

   Usuń
  4. Dziękuję, Zofio z Bydgoszczy, za słowa poparcia ( tak właściwie - to moglibyśmy być obwożeni to rynkach Bydgoszczy i Torunia jako żywe zaprzeczenie wydumanych animozji pomiędzy tymi zacnymi grodami... :)). I całe szczęście, że z tego powodu nie dostało się Tobie. Ale mnie chodziło wyłącznie o zachowanie zasad netykiety, do czego od jakiegoś już czasu nawołuje Adminka. Perszingu i B.N - macie już od wczoraj pole do popisu - a tu o Waszym, słusznym oburzeniu "po linii i na gruncie" ani słuchu ani dychu.
   Krzyżak

   Usuń
  5. O co chodzi z tymi animozjami miedzy Bydgoszczą a Touniem? To jakaś atrakcja turystyczna?

   Jadwiga z Roztocza

   Usuń
 35. Czy ktos ze Szczecina otrzymał juz pieniadze na konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. otrzymalam decyzje ale wyplaty na konto nie ma, moze przy emeryturze tj 15-tego szczecinianka

   Usuń
  2. Widac ZUS w Szczecinie sie nie spieszy.jak zawsze.niestety.złożyłam wniosek 27 lutego.dotychczas cisza.dziwną sytuacje juz mialam jak skladalam wniosek o wznowienie wyplat.kobieta,ktora prowadzi moja sprawe czekac chciala do ostatniego dnia.argumentowala,ze pracy ma duzo.sprawa zakonczyla sie u kierownika.momentalnie emerytura odwieszona zostala.pewnie teraz tez pani oblozona jest niesamowicie praca.

   Usuń
  3. 19:02
   Obiektywnie rzecz biorąc pracownicy ZUS są dosłownie zawaleni robotą, wszystko jest pilne i bardzo pilne, specjalnie nikt się garnie do pracy w tej instytucji, roboty dużo, a pieniądze bardzo skromne, za to wymagania ogromne. Klienci zus mają postawę roszczeniową o byle co, wszelkie swoje żale do całego świata przelewają na zus, a to tylko jeden z urzędów, który pracuje na uchwalonych przez parlamentarzystów ustawach. Choćby z lektury tego blogu widać, ile w sprawach różnych zawiłości. To nie jest tak, że ktoś złośliwie zwleka z załatwieniem sprawy, przyjdzie emerytka, naskarży do kierownika, kierownik tupnie nogą i załatwione od ręki. Trochę empatii by się przydało, zanim się pójdzie na skargę do kierownika. Proponuję wyobrazić sobie, że to wasza córka, albo żona jest na miejscu tej pani obłożonej robotą, czy wtedy też zostałaby zgłoszona skarga do kierownika?

   Usuń
  4. Strasznie mi szkoda pracownikow ZUS-u.chyba się z nimi pensja bede dzielic.I refleksja na marginesie.Czy osoby zatrudnione tam pracuja za kare?Chyba nie.To tyle z tytulu empatii.I jeszcze jedno jak ktos z pracą sie nie wyrabia to niech się zwolni.Ja nie bede tupac noga lub laskawie prosic.Czasy KC mineły bezpowrotnie.Będę sie jedynie domagac swoich praw należnych mi przez wypracowane lata. Zycze miłego dnia

   Usuń
  5. A jaką mają mieć emeryci postawę w stosunku do ZUS jak nie roszczeniową? Mają zanosić do ZUS swoje świadczenia, a nie żądać ich wypłaty? Pracy w Polsce nie ma, ale jesli komus nie odpowiada przeciętna pensja w ZUS, nie musi tam pracować. A Anonimowy 19:02 nie jest obiektywny bo....? Sam jest pracownikiem ZUS, jego córka...?

   Usuń
  6. 16:46 Ludzie na starość są jednak apodyktyczni.

   Usuń
 36. Po 44 dniach od złożenia wniosku o wypłatę -kasa na koncie:-) Tak pracują Siedlce:-)

  OdpowiedzUsuń
 37. Mam wielką prośbę do osób które otrzymały już zaległe z odsetkami.Czy od odsetek ZUS potrącił jakieś składki.Była na blogu mowa, że podatek nie powinien być naliczany, natomiast nie wiem co ze składką zdrowotną.Otrzymałam decyzję,o zwrot emerytury i odsetek. Po sprawdzeniu wyliczenia nie wszystko mi się zgadza. Kiedy policzę z ostatniego odcinka mojej emerytury podatek i składki zdrowotne i zsumuję za wszystkie miesiące to wychodzi mniejsza kwota podatku niż w decyzji. Natomiast kwota składek na ubezpieczenie mniej więcej się zgadza.Czy możliwe jest że od naliczonych odsetek doliczone są składki zdrowotne do podatku.Na koncie zasilenia jeszcze brak. ZUS nic nie pisze w decyzji kiedy to nastąpi.

  OdpowiedzUsuń
 38. Kochany An 11:10. A po co sumowac podatek. Masz podaną wysokość wypłaty zaległej emerytury /bez odsetek, odsetki powinny być podane oddzielnie/. Pomnóż to przez 19,25%. Jeżeli wysokość potrącenia /podatek +skladki zdr./ są takie same tzn. , że jest dobrze. Nie kombinuj. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 39. Dziękuję An.z 13.58 .Sprawdziłam tak jak mi proponujesz, nieprawidłowość jest w groszach . Czy dobrze rozumiem, że od odsetek nie jest pobierana też składka zdrowotna. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. składka zdrowotna od odsetek nie jest pobierana, podatek też nie jest pobierany :)

   Usuń
 40. Wyboru do Europarlamentu.
  Wśród znanych jedynek PSL ma tylko jedną kobietę - Jolantę Fedak w Gorzowie.Zawieszeni i ich rodziny pamiętajcie. Tak wygląda ponoszenie konsekwencji za buble prawne.Ta Pani powinna się wstydzić.

  OdpowiedzUsuń
 41. Może ktoś poradzi co dalej robić.Wygrałam w SO (Poznań),ZUS złożył apelację, 19.02 złożyłam wniosek do ZUS.I od tego dnia cisza.Na pytanie w ZUS czy wysłano wycofanie sprawy z SA odmówiono odpowiedzi.Co prawda jest jeszcze trochę czasu ale......
  Wanda (Poznań)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odmowa odpowiedzi jest co najmniej dziwna. Strona ma prawo wglądu do akt swojej sprawy na każdym etapie postępowania, więc skorzystaj z tego prawa.
   Zapytaj na infolinii COT (tam są rozmowy nagrywane, więc musi to być odpowiedź kompetentna), czy udzielenie Ci odpowiedzi naruszyłoby jakąś tajemnicę służbową, albo państwową.
   O stanie swojej sprawy spróbuj też dowiedzieć się w Sądzie, czy do Sądu dotarło pismo ZUS o wycofanie apelacji, jesli tak to kiedy dotarło i na jakim etapie jest Twoja sprawa.

   Usuń
  2. Jestem w podobnej sytuacji (chodzi o Poznań SA ). Właśnie dzisiaj odebrałam pismo z Sądu A z Poznania w - Księgarni, że ZUS Poznań wniósł o cofnięcie apelacji i zwrot teczki dopiero 18 marca 2014r ( miesiąc po moim wniosku o wypłatę zaległych z %), apelacja umorzona 27.03.2014r. Dzisiaj odebrałam POSTANOWIENIE . Więc pozostali będą mieli podobnie- tak sądzę. Nigdzie nie dzwonie - czekam, czekam. Pozdrawiam. W.W.

   Usuń
 42. Szczecin. Dzisiaj otrzymałam pismo z SĄDU APELACYJNEGO , że ZUS wycofał apelację sprawa była wygrana odwoływał się ZUS. Jest nadzieja na wypłatę w terminie 60 dni. Irena

  OdpowiedzUsuń
 43. Zapytałam ZUS (e-mailem) na jakim etapie są prace związanie ze zwrotem zawieszonej emerytury. Dostałam odpowiedź, że prace trwają i wstępny termin wypłaty ustalono na 23 kwietnia br. Mam nadzieję, że to się ziści :) Halina W.

  OdpowiedzUsuń
 44. Chodzi o Gdańsk.

  OdpowiedzUsuń
 45. Pani Danielo. Odnośnie Pani wpisu z 4 kwietnia - 19:11.

  Mamy identyczną sytuację z tym, że Pani w Gdańsku a ja w Krakowie.
  W moim przypadku wygląda to następująco:
  15 stycznia - złożyłem pismo w SA o umorzenie postępowania
  23 stycznia SA wydał postanowienie o umorzeniu
  25 lutego złożyłem w oddziale ZUS wniosek o wypłatę zaległej emerytury wraz z należnymi odsetkami załączjąc kserokopię postanowienia o umorzeniu.
  Po tym terminie dwukrotnie byłem osobiście w SA z pytaniem kiedy akta wrócą do Oddziału ZUS. Ostatecznie dwa tygodnie temu telefonicznie uzyskałem informację w SO, że akta zostały zwrócone z SA do SO i w dniu 6 marca przesłane do Oddziału ZUS. Jak widać sądy są nie tylko niesprawiedliwe ale również nierychliwe.Zakładając, że postępowanie o umorzeniu było prawomocne ok. 15 lutego, aż 3 tygodnie akta wędrowały z SA do SO/ siedziby SA I SO po sąsiedzku ok. 300 m/. Zastanawiam się czy zus 60 dni będzie liczył od 25 lutego czy od 6 marca. A może każe mi złożyć ponowny wniosek traktując to tak, że postępowanie sądowe jest zakończone w momencie zwrotu akt do Oddziału ZUS.

  pozdrawiam - krakus 2008

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ZUS będzie liczył od 6 marca.Wczoraj dostałam pismo z ZUS w Biłgoraju, że przedłuża okres wydania decyzji o 30 dni. Akta z SO w Lublinie zostały wydane 20 marca( sprawa umorzona 16.01). W oddziale trzymane były 2 kwietnia.

   Usuń
  2. Krakusie,
   Musimy uzbroić się w cierpliwość. Ja na umorzenie postępowania apelacyjnego czekałam od 13 stycznia do 17 marca. Pismo z postanowieniem umorzenia otrzymałam 2 kwietnia. W międzyczasie ZUS w dniu 21 marca zawiesił postępowanie dotyczące wypłaty zaległych wszczęte na podstawie mojego wniosku z 19 lutego, bo sprawy sądowe nie zostały zakończone. Poinstruował mnie, że aby postępowanie zostało wznowione wymagane jest złożenie ponownego wniosku. Uczyniłam to 4 kwietnia w biurze podawczym ZUS-u. Jednocześnie wystosowałam pismo do SA podając sygn. akt z wnioskiem o przyspieszenie przekazania akt do ZUS-u wraz z uzasadnieniem, że od tego uzależnione są prace związane z naliczeniem wszystkich należności.
   Pozostało tylko sprawdzać kiedy akta wrócą, a następnie ZUS ma do 60 dni na ostateczne załatwienie sprawy.
   W różnych miastach - jest różnie.
   Pozdrawiam, Daniela

   Usuń

  3. Pani Danielo!
   Ja też dostałam informację z Zus-u o zawieszeniu postępowania, ponieważ akta znajdują się w Sądzie (oczywiście wszystko w sądzie zostało zakończone – tylko niewysłane są akta)
   Jednocześnie dostałam informację, że podjęcie zawieszonego postępowania nastąpi na mój wniosek. Czyli muszę złożyć nowy wniosek o wypłatę emerytury, ( co też uczyniłam) i od daty złożenia wniosku (tego drugiego) biegnie 60 dni do wypłaty. Proponuję niech Pani napisze następny wniosek do Zus-u o wypłatę i zaznaczy ,że w związku z uprawomocnieniem się orzeczenia sądu kończącego postępowanie w sprawie wniesienia odwołania zwracam się z prośbą o odwieszenie postępowania o wypłatę zaległych świadczeń…..
   Przepraszam ,że pozwoliłam sobie napisać to.
   Bardzo cenię Pani rady i uważam Panią za bardzo mądrą osobę, umiejącą się poruszać w zawiłościach przepisów. Wiem dobrze, że na każde pismo zusu należy odpisać. Zus nic nie daje jak się nie napisze ja chcę to i to .
   Pozdrawiam Marysia z Krakowa

   Usuń
  4. Marysiu,
   Niedokładnie przeczytałaś. Napisałam, że ponowny wniosek złożyłam w biurze podawczym ZUS-u w dniu 4 kwietnia.
   Pozdrawiam,Daniela

   Usuń
 46. Opierajac sie na informacji,iz piszac do ZUS-u prosbe o wycofanie apelacji, ktore to pismo stanie sie sygnalem dla organu rentowego, ze zadamy wyplacenia zaleglej emerytury.- wyslalam takowe do ZUS-u w Lodzi./I Wydzial dla Spraw Miedzynarodowych/.
  Zrobilam to, po otrzymaniu telefonicznej informacji, ze ZUS odwolal sie od przychylnego dla mnie wyroku w SO- a na apelacje czeka sie ...do 11 -stu miesiecy. Czyli od marca 2014 do stycznia 2015.
  Pomijajac fakt, ze ustawa sobie, a ten znany nam wszystkich urzad ma to gdzies- dzieki tej stronie podjelam powyzsza decyzje- wycofania apelacji.
  Narazie cisza w eterze. Pod koniec kwietnia zadzwonie do SA, zeby dowiedziec sie co dalej.
  Moze i dziecinne pytanie, ale ponoc po 60-stce sie dziecinnieje.
  Mowimy, piszemy- ZUS i tu padaja rozne opowiesci. Ale przeciez tym urzednikom KTOS zleca takie a nie inne zachowanie, takie a nie inne odpowiedzi. Pani X nie mowi, czy czyni w imieniu wlasnym. Ona wykonuje polecenia przelozonych.
  I Ci przelozeni powinni byc wezwani do tablicy, bo zongluja naszymi pieniedzmi, narazaja nas na pokrywanie kosztow rozpraw, ktore w rezultacie sa -dla ZUS-u - na pozycji przegranej. MUSZA nam wyplacic. Mnie interesuje ten KTOS albo KTOSIE- kim oni sa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani chyba poza granicami od dawna? Zdziwienie zatem usprawiedliwione.

   Usuń
  2. no jestem ponad 15 lat. we Wloszech INPS-w Polsce ZUS-pracujacytam ludzie jakby z jednej ulepieni byli gliny. Sa utrzymywani z pieniedzy podatnikow- czyli naszych- a zachowuja sie, jakby wyplacajac cokolwiek -mieli procentowo mniej na liscie plac.
   Swiezy temat- odebrali facetowi inwalidztwo, bo nie przyszedl na wyznaczane od 12 lat coroczne kwalifikacje. Zona poszla do urzedu powiadomic, ze maz byl chory to raz, a dwa ze wozka inwalidzkiego w tym dniu nie mial kto pomoc zniesc-dom bez windy.
   Nic-kazali czekac ...za rok na nowy termin.
   A gdzie jest punkt odniesienia? Gosc stracil noge-posiada tylko jej czesc niewielka...
   Kierownik INPS-u tlumaczyl sie, ze maja teraz obostrzenia na falszywych inwalidow.
   Na pytanie dziennikarki, czy urzedniczka miala nadzieje, ze noga odrosla od ostatniej wizyty- zaczal sie jakac.
   Ja, jeslibym miala wladze- zwolnilabym goscia i podwladna w 5 minut po relacji telewizyjnej.
   Tam pracuja z jednej strony bezmozgowcy-sorry, z drugiej -osoby, ktorzy slowo empatia, wrazliwosc i kojarzenie faktow nie sa w stanie-...skojarzyc,

   Usuń
 47. Mój ZUS w Warszawie milczy i nie odpowiada na mój wniosek, nie odwoływałam się a termin wypłaty najbliższej emerytury - 10 kwietnia. Czy mogę dostać najpierw na konto zaległą wypłatę a dopiero póżniej decyzje ? A może zaległą dostanę po kwietniowej wypłacie - termin 60 dni mija 22 kwietnia. Jakie macie Państwo doświadczenia w tej sprawie ?

  OdpowiedzUsuń
 48. Witam, mam pytanie:

  Czekam na zwrot zaległej zawieszonej emerytury wraz z odsetkami. Minęło ponad 40 dni od dnia złożenia wniosku w ZUSie.jESZCZE NIE WYPŁACONO MI tych pieniędzy. Jeśli już dostanę w/w pieniążki, to czy wysokość obecnie wypłacanej emerytury ( już nie pracuję) może ulec zmianie ( zmniejszyć się, lub zwiększyć? )

  DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZ. 1 RAZ NA BLOGU

  Halinka

  OdpowiedzUsuń
 49. Otrzymałam decyzję o wypłacie emerytury i odsetek. Zgadza mi się naliczenie emerytury brutto z kwotą podaną przez ZUS. Również naliczone odsetki są zgodne, ale jak policzę to co powinnam otrzymać na rękę razy ilość miesięcy i dodam całe doliczone odsetki (bez żadnych potrąceń) to wychodzi mi że otrzymałam ponad 200 zł mniej. Kochani jak to sprawdzić, może ktoś ma sprawdzony sposób.

  OdpowiedzUsuń