27 kwietnia 2014

ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II


Kilka minut po godzinie 10:20, papież 

Franciszek uznał Jana 

Pawła II za świętego.


Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II był 

jednym z najkrótszych 

w historii Kościoła, rozpoczął się miesiąc

 po pogrzebie, a 

zakończył się sześć lat po śmierci, zaś

proces kanonizacyjny 

zakończył się trzy lata po beatyfikacji, 

dziewięć lat po śmierci. 


64 komentarze:

 1. "Gagatek wszystko dobrze przeżył"
  "W trakcie przygotowań do diecezjalnego procesu kanonizacyjnego jeden z oficjałów z Kongregacji do spraw Świętych opowiedział mi o innym sympatycznym epizodzie z życia Jana Pawła II. Karol Wojtyła jako świeżo wybrany papież wizytował, jak to jest w zwyczaju, wszystkie watykańskie dykasterie. Odwiedzając Kongregację do spraw Świętych, powiedział w trzeciej osobie: "Cóż, jako biskup Krakowa kardynał przychodził tu bardzo często...".

  Rzeczywiście w kongregacji pamiętano te jego nierzadkie wizyty, uchodził tu zresztą za osobę nieco natarczywą, ponieważ naciskał, by sprawniej toczyły się sprawy procesów sług Bożych z jego diecezji. A Wojtyła dodał: "Łatwo się tu wchodziło i stąd wychodziło. Ale wrócić do tej kongregacji po śmierci - to dopiero wyczyn! Coś takiego oznacza, że gagatek wszystko dobrze przeżył" - podsumowuje postulator.

  (ks. Sławomir Oder, postulator procesów beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego papieża Polaka)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy Świętego naszego Papieża

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest trudne do ogarnięcia. CUDOWNE !

   Usuń 3. Cudowny dzień mamy świętego to niesamowite ....to Papież Miłości kochał wszystkich bez wyjątku i potrzeba jest nam Jego miłości, nasze coraz bardziej oschłe serca ...obrońca życia i rodziny, przemawiał do nas "nie lękajcie się modlcie się, miłujcie i szanujcie nawzajem...

  OdpowiedzUsuń
 4. 18:10
  Podpisuję się po Twoimi słowami i załączam piękną piosenkę we włoskim wykonaniu:
  https://www.youtube.com/watch?v=Ur2U8WHNRoY#t=43

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękna piosenka..................
   Dzięki Ci Święty Janie Pawle II za to , że dane nam było żyć przez cały Twój pontyfikat , doczekać Twojej kanonizacji - módl się za nami i wstawiaj za nami do Boga Ojca - AMEN
   Wanda z Mazur

   Usuń
  2. https://www.youtube.com/watch?v=guamnpBI2JQ
   przesyłam kolejną piękną piosenkę
   Wanda z Mazur

   Usuń
 5. Jedną z naj­bar­dziej nie­za­po­mnia­nych wizyt Jana Pawła II od­by­ła się pod Ta­tra­mi. Naj­waż­niej­szym mo­men­tem ce­re­mo­nii był hołd gó­ra­li pol­skich, który zło­ży­li wszy­scy wój­to­wie i bur­mi­strzo­wie ziemi pod­ha­lań­skiej. - Oj­ciec Świę­ty bar­dzo się wzru­szył, łezka mu po­pły­nę­ła - wspo­mi­na Adam Ba­chle­da-Cu­ruś, w tam­tym cza­sie bur­mistrz Za­ko­pa­ne­go.

  - Naj­waż­niej­szym mo­men­tem ce­re­mo­nii był hołd gó­ra­li pol­skich. Gdyby nie to, że był on skła­da­ny w cza­sie li­tur­gii mszy świę­tej, to te­le­wi­zja by tego nie po­ka­za­ła. To było dla wszyst­kich bar­dzo, bar­dzo wiel­kie za­sko­cze­nie - mówi Ba­chle­da-Cu­ruś.

  - Oj­ciec świę­ty po­ka­zał, jak bli­sko był każ­de­go czło­wie­ka. Po tej ziemi stą­pał świę­ty - do­da­je były bur­mistrz Za­ko­pa­ne­go z dumą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Naprawdę nie wiedziałem do czego służy ten blog. Zmyliła mnie jego nazwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten waść pierwszy raz jest na blogu.Od jakiegoś czasu działają tu różni prowokatorzy,których zadaniem jest skłócić emerytów,by nie doszło założenia stowarzyszenia.Tak zresztą jak skłócane jest całe nasze społeczeństwo.Komuś bardzo zależy,żeby wśród Polaków panowała niezgoda.
   Ela

   Usuń
  2. Oczywiście chciałam napisać że nie pierwszy raz ten waść jest na blogu
   Ela

   Usuń
 7. Do 19.29
  Blog spełnił swą role, a teraz stanowić może platformę dla tych co moim zdaniem tego potrzebują , wymianę poglądów i rozważań na rożne sprawy doczesne. Może sa i tacy, dla których stanowi ten blog wentyl bezpieczeństwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie tak ma być, nie podoba się, to nie musisz tu zaglądać, to nie jest żaden przymus.

   Usuń
 8. Dla nas Polaków dzisiejszy dzień jest wyjątkowy. Nie wyobrażam sobie, żeby na tym blogu nie przelać swoich myśli, refleksji.

  OdpowiedzUsuń
 9. https://www.youtube.com/watch?v=6TJNVD-LUUw
  Wanda z Mazur

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzięki Adminko , że umieściłaś na blogu ten bardzo ważny moment w naszym życiu, który możemy przeżywać. Alleluja i do przodu
  Wanda z Mazur

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Pani Wando, też tak myślę !

   Usuń
 11. Witam
  Może ktoś mi podpowie co zrobić by zmusić Sąd Apelacyjny do odesłania moich akt sądowych.Prośby telefoniczne nie przynoszą skutku.Tłumaczenie-to brak czasu,ich termin nie obowiązuje .Czekam już 1,5 miesiąca od zakończeniu rozprawy./umorzenia/
  Serdecznie pozdrawiam
  Anna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może pismo (prośba) do Prezesa Sądu Apelacyjnego?

   Usuń
  2. Ja czekam już 3 miesiące i chyba zatrudnię detektywa. Sąd znajduje się po drugiej stronie ulicy co ZUS

   Usuń
 12. http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/793345,sedziowie-pozywaja-polske-o-place-zamrozone-wynagrodzenia-przed-etpc.html

  Przeczytajcie to ciekawy artykuł

  OdpowiedzUsuń
 13. ot pisza zeby tylko cos pisać. Kobiety, troszki mniej zlosci po tak wielkim swietym dniu. Radujmy sie wszyscy. Widać tez, ze jak juz pieniadz wygrany to i swary niektore powoduja. Niechaj pisza ci co potrzebuja porady i co chca porozmawiać o wszelkich wydarzeniach i ci co chca tutaj zagladac. Jak komu nie pasuje, to niechaj sobie poszuka innych pamietnikow. Po co jad tu wkladac. Tu przymusu nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 14. No właśnie, a że jest demokracja to każdy może mówić to co czuje !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zofia z Bydgoszczy28 kwietnia 2014 18:10

   Demokracja, demokracją ale czy to znaczy, że musimy zawsze, no może zbyt często skakać sobie do oczu. Ja jednak inaczej pojmuję demokrację. Pozdrawiam wszystkich serdecznie, zwłaszcza zlotowiczów. Bawcie się wspaniale.

   Usuń
 15. czy ktoś ma jakieś wieści z ZUS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brak wiadomości jest dobrą wiadomością - założenie ZUS.

   Usuń
 16. Spłonęła Centrala ZUS w Warszawie. Podejrzanych jest około 38 mln Polaków

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to wspaniała wiesć,a gdyby tak jescez kilka pałacow zwanych oddzialami zus...Innspektoraty Zus funkcjonowałyby wówczas s[rawniej,nie czekając na dyrektywy!!!!!!!!!!!!!!!

   Usuń
 17. Przed chwila wrocilem z pogrzebu sasiada emeryta, tak sobie pomyslalem, ciekawe co by wybral, piekny pogrzeb jaki niewatpliwie mial, cale zycie przebyl na Mazurach, prowadzil YACHT KLUB,czy zlot w Augustowie.Ja np. wybralem Augustow.Tak se mysle/zaraz odezwie sie polonistka ze ja niczego do tej pory nie rozumie/, nie maja racji Ci co nie jada na tak wspaniala impreze i niech sie modla min. za nas skromnych grzesznikow, ale MY mamy racje, ze sie spotkamy, pobawimy itp, bo kiedy jak nie teraz., a pomodlimy sie tez po powrocie.

  OdpowiedzUsuń
 18. Witam. Ludzie co wy za głupoty wypisujecie, aż przykro to czytać. Myślę, że to nie emeryci, a jedynie osoby które nie wiedzą co ze sobą zrobić.
  Wszystkim życzę dużo zdrówka, bo to jest najważniejsze. Szanujmy się wzajemnie,

  OdpowiedzUsuń
 19. Drodzy Zlotowicze to już za parę dni spotykacie się w Augustowie. Bardzo żałuję ,że nie będę mogła uczestniczyć w spotkaniu. Mam nadzieję, że po powrocie do domów zdacie nam relację jak było! Może parę fotek:)
  Życzę udanego zlotu, pełnego wrażeń i niezapomnianych chwil.
  Pozdrawiam
  Barbara

  OdpowiedzUsuń
 20. Dla ukojenia i osiągnięcia wewnętrznego spokoju
  Beethoven - Moonlight Sonata

  http://www.youtube.com/watch?v=nT7_IZPHHb0&app=desktop

  Dobrej nocy!

  OdpowiedzUsuń
 21. Ciekawa jestem ile osób już otrzymało zaległą emeryturę! W których miastach ZUS szybko działa?
  Wpisujmy miasta i jak długo oczekiwaliście na wypłatę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ZUS Kraków, wniosek 19 lutego, wypłata z odsetkami z majową emeryturą

   Usuń
  2. Wniosek 21 lutego, dokumenty z SA doszły do ZUS-u 15 marca, wypłata w czerwcu . ZUS rzeszów

   Usuń
  3. ZUS warszawa, decyzja 19 kwietnia, wypłata w maju.

   Usuń
  4. ZUS Łódź, wniosek 19 lutego (dokumenty sądowe były w zus już 13 lutego - po kasacji z listopada 2013); decyzja 24 kwietnia, wypłata 6 maja, wyliczenie bardzo szczegółowe; pomyłka zus w obliczeniach o 60 groszy na moją niekorzyść (czeski błąd) ale w swej łaskawości pominę milczeniem

   Usuń
  5. ZUS Kraków, wniosek 20 luty, (dokumenty z SO 26 luty), decyzji nie mam , ale jak mi powiedziano w ZUSie wypłata w czerwcu. Wyliczenie : ogólna kwota emerytury + odsetki. Czy ZUS ma obowiązek podać szczegółowe wyliczenie?
   Pozdrawiam
   krakowianka

   Usuń
 22. Przepraszam ale na chwilę jeszcze wrócę do wcześniejszych wypowiedzi.
  Drogie koleżanki i koledzy, jesteśmy dobrze już dojrzałymi ludźmi, nie zniżajmy się wiec do poziomu brukowych tekstów. Miejmy, nawet anonimowo, kulturę i godność osobistą. Nie dajmy się wciągać w awanturnicze zaczepki. Nie reagujmy na niegrzeczne odzywki, bo nie ma nic bardziej dotkliwego, niż obojętność. Ci, którzy tu sieją ferment, mają swój cel, chcą nas skłócić, zasiać wrogość i niechęć między nami, nie chcą dopuścić do założenie Stowarzyszenia. Chcą po prostu rozbić naszą jedność i możliwość niesienia sobie nawzajem pomocy, chcą uczynić zlot w Augustowie zebraniem wrogo patrzących na siebie ludzi. Jeśli damy się „wkręcić” w te rozgrywki, jak będziemy się bawić razem, jak będziemy rozmawiać ze sobą, jak zaufamy sobie nawzajem. Wygraliśmy tak dużo, gdyż byliśmy razem, byliśmy silną grupą. Bądźmy i dalej razem, to nasza wielka siła. Są osoby piszące na tym blogu, którym to nie w smak, namawiają do kłótni, obrażają i Pana Mariana, i administratorkę bloga, i wielu innych. Jest to jednak kilkuosobowa grupka, pisząca za wiele różnych osób, próbująca na siłę reklamować swoje strony. Cała ich załoga jest na naszym blogu. Ale co się dziwić, na ich stronach jest pusto, nudno, nic się nie dzieje. Upatrzyli sobie niewielki blog niewielkiej grupy ludzi ale jakże popularny. To zazdrość i chęć zaistnienia wszędzie, gdzie się da. Nie dajmy sobą manipulować. Szanujmy siebie i innych i bądźmy razem.
  Wróćmy teraz do naszych emeryckich problemów i radości. Warto pochwalić placówki ZUS, które działają, jak należy, cieszmy się szczęściem innych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez komentarza. Tak trzymać!

   Usuń
  2. Do anonima z 11:04: dzięki za ten wpis! jestem tego samego zdania. Tam gdzie jest zgoda i radość,tam Tacy ,co to nigdzie nie mogą się wykazać,próbują zamieszać, zniszczyć wokół wszystko.Tak jak w życiu, polityce etc.

   Usuń
 23. Dostałam wczoraj decyzje ZUS Czerniakowska, wypłata z majową emeryturą - decyzja datowana z 3 kwietnia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam decyzję o wysokości wypłaty +odsetki, ale bez terminu wypłaty - ZUS Rzeszów.

   Usuń
  2. ZUS Gdańsk, wniosek 19 lutego -wypłata 25 kwietnia wraz z miesięczną emerytura

   Usuń
  3. A co z wyrównaniem waloryzacji za 2012r,czy tez zwracaja

   Usuń
 24. Szkoda, że tak wiele wpisów pojawia się niemiłych i uwłaczających. Proszę się zastanowić, czy nie lepiej przelać wszelkie żale na papier i nie siać niepotrzebnie zamętu. Budzą one bowiem złość i frustrację niepotrzebną. Są bowiem niesprawiedliwe i godzą w wiele osób, jakże nam pomocnych, wówczas gdyśmy sami pomocy potrzebowali. Jestem zniesmaczona. Nie godzi się tak postępować !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nie odpowiadajmy na niemiłe wpisy. Piszmy o swoich sprawach, starajmy się zachować kulturę i zgodę. Od zawsze wiadomo, że zgoda buduje. Choć nie da się powstrzymać natrętnych komentarzy roznego rodzaju ludzi, to nie zwracajmy uwagi na nie. Szanujmy się po prostu.

   Usuń
 25. Często widzę wpisy niegrzeczne i złośliwe wobec polonistek wtedy, gdy pojawiają się uwagi na temat poprawnej pisowni. Jestem tym " zniesmaczony", ponieważ uważam, że na dbałość na czystość języka ojczystego nie ma wpływ wiek piszącego. Zawsze można się czegoś nauczyć, nawet wtedy gdy " siwy włos na skroni". Zamiast przyjąć uwagi i starać się nie popełniać błędów, obrzuca się obelgami tych, którzy sensowne uwagi wnoszą. Uczmy się, dopóki życie trwa. Polonista.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla zmiany nastroju proponuję piosenkę. Nie warto się spierać o drobiazgi. Andrzej Rybiński : " Nie liczę godzin i lat ..."
   http://www.youtube.com/watch?v=rSktfVJc_IM
   Ale trzeba pamiętać, że zostało nam mniej, niż więcej !!!
   NIE KŁÓĆMY SIĘ WIĘC, PROSZĘ WAS !

   Usuń
  2. A po co zwracać uwagę innym, że niepoprawnie piszą? Pytam się po co? Poloniści jak nie wyżyli się na uczniach , niech będąc na emeryturze odpuszczą już swoje zapędy i dadzą spokój innym. na pewno też ich wiele rzeczy trzeba by było nauczyć. Przede wszystkim taktu.

   Usuń
 26. Ważna wiadomość.
  Szykuje sprawę w sadzie, ponieważ ZUS wydał decyzje o wypłacie odsetek od daty wstrzymania emerytury do daty wydania wyroku przez TK, a nie do daty wypłaty w grudniu 2013 zawieszonej emerytury na podstawie wyroku sądowego. W moim przypadku jest to kwota kilku tys. zł
  Proszę o informacje, jak Państwo zostaliście potraktowani przez ZUS w sprawie odsetek. mk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do MK, może warto skorzystać z komentarza jn:

   "Anonimowy23 kwietnia 2014 13:16

   Kochani, może byc pewna pułapka dla osób, które w Sadzie uzyskały korzystny wyrok co do emerytury, a w sprawę odsetek Sąd skierował do rozpatrzenia przez ZUS:otóż ZUS musi wykonać wyrok, ale w decyzji o zwrocie kwoty zawieszonej emerytury będzie odmowa wypłaty odsetek. Jesli osoba taka nie odwoła się, to znaczy, że zgadza sie z odmową wypłaty odsetek i co jeśli złoży wniosek o odsetki a ZUS będzie argumentował, że przecież nie odwołano się od odmowy odsetek? To nie moja koncepcja - zasugerował mi to pracownik ZUS (zreszta bardzo uprzejmy!), w tej decyzji na pewno bedzie zawarta odmowa wypłaty odsetrk! Może Pan Marian lub Pan krzysztof rozwiążą ten dylemat lub ktos z Państwa? Parubicka mój e-mail: parabo@poczta.fm "

   Usuń
  2. Jaki to ZUS tzn. z jakiej miejscowości ??

   Usuń
  3. przecież wyroki sądu nie skutkują, ponieważ jest ustawa i ona jest decyzją nadrzędną.

   Usuń
  4. A ustawa mówi o konieczności złożenia wniosku, więc ten wniosek trzeba złożyć

   Usuń
 27. ZUS powinien wypłacić odsetki od daty wstrzymania emerytury do dnia 19 lutego 2014 (Dz. U)
  b

  OdpowiedzUsuń
 28. Teraz również ja otrzymałam decyzję z ZUS (Wrocław) w sprawie odsetek. Jestem "po".
  Należność główną (zawieszoną emeryturę) na podstawie wyroku sądowego w oparciu o kasację SN - ZUS wypłacił mi w 2013r,
  Odsetki ZUS naliczył mi za okres od daty zawieszenia emerytury tj. 1.10.2011r. - do daty wydania wyroku przez TK, a nie - w moim przypadku do daty wypłaty należności głównej w 2013r,
  Tak więc Wolna - Amerykanka, ZUS znowu kombinuje, a moja sprawa z całą pewnością znajdzie epilog w sądzie. Znam odpowiedź na pytanie kto za to zapłaci - my społeczeństwo.
  Pozdrawiam wszystkich.
  bb

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak brzmiał wyrok sądu w sprawie odsetek?

   Usuń
  2. Też jestem ZUS Wrocław, ale na razie nie mam decyzji o wypłacie odsetek, kwotę główną mam wypłaconą na mocy wyroku sądowego. Twoja wypowiedź bb mocno mnie zaniepokoiła, ale też się nie poddam, w przypadku "kombinacji" ZUS. Myślę, że nowe stowarzyszenie będzie miało co robić,bo ZUS kombinuje i chyba nie przestanie kombinować.

   Usuń
  3. do mk 20:01
   Dokładnie mam taką samą sytuację / Wrocław/.
   Należność główna wypłacona w 2014.r.
   Odwołanie do sądu za pośrednictwem ZUS złożone. Minął miesiąc odpowiedzi z ZUS brak zapewne jest już w sądzie.
   Wyrok sądu w sprawie odsetek brzmiał: do uznania przez ZUS.
   Pozdrawiam
   BR

   Usuń
  4. Trzeba ZUS-owi patrzeć na ręce, bo to instytucja ograniczonego zaufania publicznego. Jak Sąd przekazał decyzję ZUS-owi, to oni skwapliwie z tego korzystają. Tego chyba nikt nie przewidział.

   Usuń
  5. No i co z tego, że przekazał zusowi. Według uznania zusu i większości sądów odsetki przed ustawą nie przysługiwały, mając do wykonania wyrok sądu zus wyda dwie decyzje: pozytywną o wypłacie i odmową o odsetkach, bo według jego uznania one się nie należą, a nawet jakby uważał, że się należa, to teraz, gdy jest ustawa nie może wydać pozytywnej deczyji do odsetek, bo wymagany jest wniosek.

   Trzeba złożyć wniosek o odsetki na podstawie ustawy. i to szybko.

   Usuń
  6. Wniosek o wypłatę odsetek został złożony po wejściu w życie ustawy,gdyby nie wniosek nie byłoby żadnych odsetek bo sąd ich nie zasądził.
   Pozdrawiam
   BR

   Usuń
 29. Augustowskie wspomnienia powracają. Polecam ...
  " Tak jak ptaki"
  http://www.youtube.com/watch?v=5FrlH91rbOY

  OdpowiedzUsuń