15 kwietnia 2014

Wycieczka do WDW część 2

Drodzy Państwo!
Poniżej ciąg dalszy fotorelacji z WDW  
(Oficerski Yacht Club RP PACIFIC)


43 komentarze:

 1. Panie Prezydencie i do Pana ministra Kamysz me Pan wpłynie na to aby w Poznaniu przyspieszyć sprawy w opieszałym ZUS. Dziś byłam w ZUS i powiedziano mi, że czekają na decyzję radców prawnych w Poznaniu przy ul. Dąbrowskiego co jest grane może czekają aż umrzemy

  OdpowiedzUsuń
 2. Wysyłam stronkę: Jak stworzysz stowarzyszenie
  Poczytajmy i podyskutujmy
  http://www.copchorzow.pl/jak-zalozyc-stowarzyszenie---krok-po-kroku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Krzysztofie brakuje Pana komentarzy! Proszę się odezwać. Co Pan sądzi o powstaniu Stowarzyszenia Emerytów?
   krakowianka

   Usuń
  2. Drodzy Państwo! Od kilku miesięcy mam przygotowane dokumenty potrzebne do założenia stowarzyszenie. Zabawa w wymyślanie nazwy to taka wisienka na torcie.

   Usuń
 3. Wszystkim zaglądającym tu Blogowiczom na "Dzień Dobry" piosenka, która przekazuje dużo pozytywnej energii:

  http://www.youtube.com/watch?v=TtW16RuCH9Y&list=RDp9wb60JX7Lo

  OdpowiedzUsuń
 4. czy po skończonym kwartale mogę dać do ZUS pismo /jak ma brzmieć/o doliczenie stażu czy potrzeba RP-7 nadal pracuję.Dziękuję za odpowiedż

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby doliczyć staż pracy za dany kwartał zaświadczenie o zatrudnieniu musi wystawić zakład pracy w którym pracujesz.

   Usuń
  2. Mój wzór pisma do ZUS o doliczenie stażu pracy za kwartał.
   Imię i Nazwisko
   adres zamieszkania
   ZUS - adres
   świadczenie nr:
   Zwracam się z uprzejmą prośbą o przeliczenie mojej emerytury z tytułu zatrudnienia w .............(podać nazwę zakładu pracy) w okresie od np. 01.01.2014 do 31.03.2014 roku, stosunek pracy trwa nadal.

   W załączeniu: Zaświadczenie o zatrudnieniu, które wystawia pracodawca.

   Usuń
  3. ZUS-y mają gotowe druki na taką okoliczność

   Usuń
  4. Czy nie lepiej robić to 2 razy w roku, niż co trzy miesiące mnożyć papiery z wnioskiem o doliczenie stażu? Teraz o wszystko trzeba wnosić osobiste pismo, nie wystarczy doręczony przez zakład pracy RP-7.

   Usuń
  5. Możesz i raz w roku ale wtedy tracisz.

   Usuń
  6. Do wniosku o doliczanie stażu nie jest potrzebne żadne zaśw.Rp-7

   Usuń
  7. wzór o wydanie zaświadczenia do zakładu pracy np. za I kwartał 2014 r.

   imię i nazwisko miejscowość, data
   stanowisko służbowe


   nazwa zakładu pracy   Pan/i
   imię i nazwisko dyrektora/kierownika

   nazwa komórki ds. finansowych w zakładzie pracy
   Uprzejmie proszę o wydanie zaświadczenia o zatrudnieniu i informacji dotyczącej moich zasiłków chorobowych w okresie od 1 stycznia 2014 r. do nadal w celu przedłożenia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

   Usuń
  8. wzór do ZUS o doliczenie stażu pracy i ponowne obliczenie emerytury, np. doliczenie I kwartału 2014 r.

   Imię i nazwisko miejscowość, data
   adres zamieszkania

   dot. numer emerytury
   PESEL

   Zakład Ubezpieczeń Społecznych
   Oddział w ...........................


   W związku z upływem I kwartału 2014 r. wnoszę o ponowne obliczenie wysokości mojej emerytury.
   W załączeniu przedkładam zaświadczenie mojego zakładu pracy, .........................................................., o zatrudnieniu i wynagrodzeniu od 1 stycznia 2014 r. do 31 marca 2014 r.

   Zał. 1.

   Usuń
 5. Nazwa stowarzyszenia: Wzajemna pomoc emerytów.
  Uzasadnienie:
  Myśl utworzenia stowarzyszenia jest ten blog, a powstał on dlatego, aby wzajemnie sobie pomagać, a powstanie stowarzyszenia ma na celu kontynuację dalszej pomocy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podoba mi się.
   "Stowarzyszenie - "Wzajemna pomoc emerytów""
   Dobrze brzmi.:)

   Usuń
 6. Witam . Nie mogę się doszukać odpowiedzi na temat rozliczenia emerytury. Moj problem w roku 2012 w maju skończyłam 60 lat, w lutym otrzymalam trzynastkę co spowodowało przekroczenie 130% w pozostalych miesiacach mam duzo ponizej kwoty granicznej. ZUS potrącil mi całą emeryturę za luty. Czy nie powinien rozliczyć do kwietna
  łącząc te miesiace.
  Dziekuje zaodpowiedż.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zofia z Bydgoszczy16 kwietnia 2014 21:12

   Ja miałam podobną sytuację - musiałam oddać brutto za styczeń.
   Przysłano mi rozliczenie.

   Usuń
 7. Na Twój wniosek ZUS powinien rozliczyć do kwietnia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwracałam się z prośba o rozliczenie roczne, czyli wypada do kwietnia. Otrzymalam rozliczenie j.w. Co robić.

   Usuń
 8. Do Anonima z 12;03 Słyszałam,że Zus MA OBOWIĄZEK rozliczyć emeryta w formie KORZYSTNIEJSZEJtz.miesięcznie lub rocznie?Dzwoniłam w tej sprawie do COT,mam podobna sytuację jak Anonim z 11;25.W grudniu 2012r skończyłam 60lat,przekroczenie dochodów z powodu premii kwartalnej mam w styczniu,kwietniu,lipcu i pażdzierniku.Nie złożyłam prośby o rozliczenie roczne,co mam zrobić?Złożyć teraz?Bardzo proszę o poradę! Maja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ZUS-y same wybierają korzystniejszy wariant

   Usuń
  2. Dla mnie korzystniejszy do kwietnia, ale ZUS nie uwzględnil tego. Obcioł 1 miesiąc . Róznica spora

   Usuń
 9. Witam wszystkich. Jestem niektórymi złośliwościami zbulwersowana. Czy Niepotraficie Państwo docenić tego zo zostało dla Nas Zawieszonych zrobione ? Przecież to mrówcza praca i mnóstwo zabranego prywatnego czasu. Zdjęcia na stronie owszem są, ale nie takie. Z tym ZUS-em w Poznaiu przy ulicy Dąbrowskiego to nie jest tak źle. Odsyłają tylko wtedy jeżeli coś przez petenta jest niedopełnione. Sumarum, jeżeli macie Państwo ziajać niechęcią i złośliwościami to albo siadźcie w domu albo milczcie na tej wspaniałej uroczystości. Pozdrawiam Poznań. Ukłony i pełen szacunek dla Założycieli bloga i Organizatorów imprezy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzisiaj otrzymałam decyzję ZUS N.Sącz o wypłacie zaległej wraz z odsetkami,Wypłata 04,05, wraz z emeryturą.Wyliczenie wykazane w tabeli za każdy m-c + odsetki. Wniosek do ZUS złożyłam 24.02.2014r. po uchyleniu wyroku SO przez SA. Bardzo sprawnie działa ZUS N.Sącz. Mam zapytanie czy od odsetek będę musiała zapłacić podatek w rozliczeniu PIT za 2014r.bo nie był potracony. Bardzo dziękuję wszystkim którzy bezinteresownie pomogli w odzyskaniu zawieszonych emerytur i życzę zdrowych, radosnych świąt.Pozdrawiam.Ewa z N.Sacza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od odsetek nie płacimy podatku

   Usuń
  2. Do wpisu z 17.15 Ewa . Wniosek do ZUS złożyłam 24.03.2014r. mylnie wpisalam poprzednio.Tak że czekałam tylko 23 dni na załatwienie sprawy.

   Usuń
  3. To wzorcowe podejście do sprawy. Ja dostałam sumaryczne wyliczenie zaległej emerytury + odsetki. ZUS Rzeszów.

   Usuń
 11. Czy są jeszcze zawieszeni "sprzed", którzy nadal z zusów nie otrzymali decyzji o wypłacie zaległych, pomimo, iż ich akta już dawno wróciły z sądów do zusów?
  Czy 60 dni na odpowiedź, to dni robocze zusu, czyli do 16 maja br?
  W Łodzi nadal cisza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinno być do 60 dni kalendarzowych od chwili złożenia wniosku, jeżeli akta wróciły z sądu. To jest czas na decyzję i wypłatę.

   Usuń
  2. do anonimowego z 18:58 - są jeszcze zawieszeni, którzy nadal nie otrzymali decyzji ani wypłaty zaległych emerytur.
   Złożyłam wniosek w ZUS Szczecin 25.02.2014 r., mam prostą sprawę, przegrana w SO w grudniu, akta w ZUS-ie, 60 lat skończyłam w 2011 r. (przed zawieszeniem), wydawałoby się, że nic tylko decyzja i wypłata.Nic bardziej mylnego.
   Dzisiaj zadzwoniłam do ZUS-u i dowiedziałam się, że moja sprawa sobie "leży" ponieważ pracownica, której sprawę przydzielono jest na zwolnieniu lekarskim "już jakiś czas" i poradzono mi żebym zadzwoniła po 22.04.2014 to może już będzie. Na moją uwagę, że 25.04.2014 r. będzie 60 dni od złożenia wniosku i powinnam nie tylko otrzymać decyzje ale i wypłatę, usłyszałam,że w moim przypadku czas biegnie od 05.03.2014 r. ponieważ w tym właśnie dniu moją sprawę otrzymała właśnie ta pani, która się nieszczęśliwie rozchorowała. A tak w ogóle, to mamy tak dużo pracy, że niestety trzeba czekać.
   No i co Państwo na to ?

   Pozdrawiam
   Jagoda ze Szczecina

   Usuń
  3. Bądź wyrozumiała. Czas,to pieniądz.Poproś na pisemku od swojego kochanego ZUSiku i po po... złożysz żądanie o dodatkowe odsetki.Jeszcze żaden bank nie płACIŁ TAKI %%% JAK zus.NIE ŚPIESZ SIĘ. Zwłoka po terminie - to Twój zysk.

   Usuń
  4. Pani Jagodo,
   Co Panią obchodzi fakt, że dokumenty przydzielono urzędniczce 5 marca? Co Panią obchodzi, że ta urzędniczka się rozchorowała. ZUS z Panią powinien się całkowicie rozliczyć do 60 dni, jeżeli sprawy sądowe zostały zakończone i akta wróciły do organu rentowego.
   Takie głupawe tłumaczenia można sobie wyobrazić tylko w naszym kraju, zwłaszcza pod tymi rządami.
   W związku z powyższym, błędem była nasza zgoda na wypłatę ustawowych odsetek do chwili wejścia w życie ustawy.
   Zastanawiam się, czy w takim przypadku - po upływie 60 dni - nie można dochodzić w sądzie ustawowych odsetek po upływie tego przewidzianego w ustawie czasu, gdy nie wystąpiły żadne przeszkody w związane ze sprawami sądowymi i z brakiem akt ubezpieczeniowych w ZUS-ie ?
   Pozdrawiam

   Usuń
  5. Jestem "sprzed", nadal z zus-u nie otrzymałam decyzji o wypłacie zaległych, pomimo, iż ich akta ZUS Kraków otrzymał 20 lutego.

   Usuń
  6. ZUS Czerniakowska Warszawa uważa, że 60 dni - to dni robocze...

   Usuń
  7. Dzwoniłam do ZUS-u z pyt. czy moja sprawa jest załatwiana. Dostałam odpowiedź, że do 22 kwietnia maja czas.
   k

   Usuń
 12. Witam,jak już wcześniej pisałam ZUS W SZCZECINIE to jeden z najgorszych ZUS-ów w Polsce.Nawet we własnym rankingu mają(ZASŁUŻONE) jedno z ostatnich miejsc.Wniosek o wypłatę zaległych złożyłam 19.02.2014r,razem z MIESIĘCZNYM rozliczeniem zarobków za lata 2011 i 2012.Akta z sądu wpłynęły do ZUS 27.01.2014r.Do dnia dzisiejszego nie mam żadnej wiadomości na temat wypłaty.Moje 3 koleżanki są w identycznej sytuacji,zero wiadomości na temat wypłaty.SZKODA SŁÓW!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A... wyślijcie ich KU SŁOŃCU !! Wiedz,że każda nieuzasadniona ZUSu zwłoka, to Wasz zysk. I nie śpieszcie się.

   Usuń
  2. Zofia z Bydgoszczy16 kwietnia 2014 21:18

   Bydgoszcz też nie wypłaca. Na dodatek przysłali i mnie i moim koleżankom decyzje o marnej waloryzacji a nie doliczyli stażowego za przepracowany rok - powalczymy po świętach, po co się teraz przed jajkiem denerwować.

   Usuń
 13. Dzisiaj ZUZ w Zabrzu wpłacił mi na konto zawieszoną emeryturę. Serdecznie dziękuję osobom które tak wiele dla nas zrobiły. Bez nich by nie było tego co mamy. Z całego serca życzę im dużo zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawe, na jakiej podstawie niektóre oddziały ZUS twierdzą, że wiadome 60 dni - to dni robocze? Przecież w ustawie nie ma na ten temat ani słowa. Dzień - to dzień. A skoro tak, to kłania się tu chyba przepis art.57 par.1.kpa.
  Jeśli mam rację, to równie dobrze ZUS mógłby uznać, że do biegu tego terminu nie wlicza się tych dni roboczych, w które przypadają imieniny np. Jana i Krystyny.
  Krzyżak

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam, myślałam, że na zakładce "zlot" kochani emeryci będą pisać o
  wrażeniach jakich chcieli by doznać na zlocie, a tu też ciągle tylko o pieniądzach i pieniądzach. Dobrze by było żeby tutaj napisali Ci, którzy jadą na zlot i chcą spędzić tam miłe chwile. Ja np. muszę przejechać 800 km w jedną stronę i przyznaję, że się boję jaką tam zastanę atmosferę, mimo to zaryzykuję, mam nadzieję, że pieniądze zejdą na drugi plan.Pozdrawiam wszystkich przyjaźnie nastawionych ludzi i do miłego zobaczenia.
  emerytka z lubuskiego.

  OdpowiedzUsuń