31 marca 2014

Szanujmy siebie.Drodzy Państwo!
Od jakiegoś czasu na blogu zrobiła się bardzo nieprzyjemna atmosfera.
Wiele osób zarzuca mi usuwanie komentarzy. Taka jest moja rola na blogu.
Wszelkie obraźliwe, chamskie czy też niezgodne z netykietą komentarze usuwam.
Usuwała będę także komentarze zawierające trolling, flooding i spam.
Bardzo wiele osób  wielokrotnie prosiło mnie o usuwanie niegrzecznych komentarzy na swój temat.

Panie z rocznika 53
Zupełnie nie rozumiem zarzutów o wyganianie kogokolwiek z bloga. Już kilkakrotnie czytałam, że wyganiam Panie z rocznika 53. Nic takiego nie ma miejsca. Wręcz przeciwnie, specjalnie dla Pań powstają zakładki.
Drogie Panie nikt Was stąd nie wygania!! Zapraszam serdecznie do dyskusji.

Trolling - troll to złośliwy mały stwór (bajkowy)... jeśli nie chcesz być za takiego uznanym, staraj się nie powodować kłótni, nie prowokować, nie obrażać, a z drugiej strony nie daj się prowokować i nie odpowiadaj na prymitywne i niekulturalne zaczepki słowne.
Flooding - mówiąc prosto - zaśmiecanie bloga, zalewanie go wieloma, często identycznymi wpisami np. w komentarzach... nie zalewaj świata śmieciami - ani świata "rzeczywistego", ani wirtualnego! Nikt nie chciałby mieszkać na wysypisku śmieci - nie róbmy go z blogów.
Spamowanie poprzez wpisy w księgach gości i komentarzach - nagminna praktyka, na pierwszy rzut oka wyglądająca dość niewinnie (zwłaszcza gdy ktoś reklamuje 'tylko' swojego bloga, a nie stronę www, np. sklep). Wchodzenie na kolejne blogi i zostawianie wszędzie identycznego wpisu "Hej, fajny blog, zapraszam na mój" jest prymitywną metodą promocji swojego bloga i praktyką denerwującą blogowiczów, którym nie jest wszystko jedno co się u nich na blogu dzieje. Jest to zwykły spam. Zwłaszcza gdy reklamowane są różne strony internetowe "dziwnych treści".

63 komentarze:

 1. Dziękuję wszystkim za dotychczasowe rady, bardzo dużo z nich skorzystałam. Na jesieni dostałam zwrot zawieszonej emerytury. Teraz chcę się rozliczyć w US. Przekroczyłam próg podatkowy. Czy są jakieś podstawy prawne, aby odliczyć pieniądze ze zwrotu emerytury? Może ktoś doradzi...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma wyjścia, trzeba zapłacić podatek od kwoty powyżej 85 tys.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odnosząc się do tekstu "Szanujmy siebie" chciałoby się powiedzieć, słuszna racja! (jakby racja mogła być niesłuszna).
  Blog "Emeryt to brzmi dumnie" stał się miejscem wymiany poglądów nie tylko ściśle związanych z zawieszeniem emerytur, ale także powiązanych z tym tematem w sposób luźniejszy. Po wpisach umieszczonych po przerwie technicznej widać, że jest on ludziom potrzebny. W moim odczuciu podanie jakiegoś linka do innej strony nie jest jakimś działaniem dywersyjnym, tylko wynika z potrzeby serca chęci pomocy osobom mniej obeznanym z internetem i wyszukiwaniem różnych przydatnych informacji.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. moze by wypadalo zapytac adminkę o zgode, widac, że niektórzy robią sobie darmową reklamę.
  A poza tym, emeryci powinni dyskutowac na rózne tematy

  OdpowiedzUsuń
 5. cd. tutaj każdy moze zabrac glos, zapytac o rozne sprawy, pożartowac. Bądzmy dla siebie milsi i szanujmy siebie nawzajem

  OdpowiedzUsuń
 6. Prosze Państwa,

  Do dnia dzisiejszego - czyli do 31.03.2014 r. nie otrzymałam z ZUS decyzji odnośnie marcowej waloryzacji. Mam termin 20-ty, pieniądze na konto przyszły.
  Czy może ktoś z Państwa ma podobną sytuację jak moja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie dotarła decyzja wczoraj. Mam nadzieję, że i Ty się doczekasz.

   Usuń
  2. Wypłatę emerytury mam 15-go -waloryzacja wpłynęła na k-to-decyzji na razie brak.Cierpliwości.

   Usuń
  3. Ja też, do dziś nie mam decyzji - to nie prima aprilis.

   Usuń
  4. decyzje sa opóźnione o ok 20 dni ale daty maja 1 marca

   Usuń
 7. Od początku istnienia bloga bardzo szanuję adminkę za jego powstanie i trwanie.
  Atmosfera nie bez przyczyny stała się co najmniej ciężka.
  Mają w tym udział osoby, które łagodnie mówiąc jak to w ludzkiej naturze bywa nie przychodzą tu po dobrą radę, tylko nie mogą sobie dać rady sami ze sobą.
  Wierzę w to, że wszystko się powoli uspokoi.
  Jeszcze raz podziękowania i szacunek dla Zyzki za stworzenie bloga, opiekę i kontynuację.
  Musimy ten wredny czas po prostu przeczekać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Do AS

  Poniżej cytuję odpowiedź konsultanta COT:

  " Dzień dobry, w Ustawie z dnia 13 grudnia 2013 r. (Dz.U. 2014 r.poz.169) o ustaleniu i wypłacie emerytur, do których prawo uległo zawieszeniu w okresie od dnia 1 października 2011 r.do dnia 21 listopada 2012 r. nie ma informacji o okresie składania wniosków o wypłatę zaległych emerytur wraz z odsetkami. W związku z tym, wniosek można złożyć w 2015 roku. O ile nie będzie żadnych postępowań wyjaśniających, od daty złożenia wniosku ZUS w ciągu 60 dni wyda decyzję i wypłaci należne świadczenie." Zgodnie z obietnicą HB

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. HB - bardzo dziękuję.
   Możemy zatem składać wniosek dopiero pod koniec roku 2014 aby uniknąć podatku 32%.
   Cieszy mnie to , po co oddawać fiskusowi to co możemy zaschować dla swojej przyjemnośći.
   Pozdrawiam ze słonecznego południa dziękując ci za pamięć i informację .
   AS

   Usuń
 9. KT z Gdańska31 marca 2014 19:20

  Informuję zainteresowanych, że ZUS Oddział w Gdańsku-Wrzeszczu nadesłał decyzję o wypłacie zawieszonej emerytury. Przelew na konto nastapi razem ze świadczeniem za maj.
  Obliczenia zarówno kwoty zawieszonej emerytury jak i wysokości odsetek są zgodne z moimi obliczeniami ale jest jedno "ale". Otóż łącznie z emeryturą otrzymywałam dodatek kombatancki oraz ryczałt energetyczny. Jednakze decyzja ZUS o zwrocie zawieszonej emerytury "milczy" na temet zwrotu tych dodatków. Oczywiście wnoszę odwołanie od decyzji i nakazanie wypłacenie zawieszonych dodatków.
  Pytanie - czy komukolwiek z Państwa również nie wypłacono zawieszonych dodatków ?
  KT

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KT,
   Należę do tego samego ZUS-u. Czy zechcesz odpowiedzieć na kilka pytań?
   Czy odwoływałaś do sądów od decyzji ZUS?
   Jeżeli tak, to kiedy Twoje sprawy sądowe były zakończone? Kiedy składałaś wniosek o wypłatę zawieszonych emerytur do ZUS , czy wówczas Twoje akta ZUS-owskie były już na swoim miejscu, czy jeszcze w sądzie?
   Odnośnie Twoich dodatków, które były wypłacane razem z zawieszoną emeryturę, to uważam, że powinny być też zwrócone.
   Pozdrawiam, Daniela

   Usuń
  2. Zofia z Bydgoszczy31 marca 2014 20:10

   Danielciu Kochana - dzięki za Twój wpis, już myślałam, że "wszyscy wielcy" usunęli się z naszego bloga. U mnie sytuacja jest taka - muszę jednak oddać emeryturę za styczeń 2012 ( była z pensją trzynastka w styczniu, a ja mogłam ( + 1 miesiąc) emeryturę pełną dostać dopiero od lutego 2012. Ok. oddam - walczyłam z zus i to wygrałam, że dostałam decyzję korygującą, że mam oddać o 550 złotych mniej niż w pierwszej. Mają jednak w zus bajzel. Musimy bardzo przyjrzeć się wypłacie zaległych oraz odsetkom - ale.... zus bydgoszcz na razie milczy. Pozdrawiam serdecznie Adminkę i Ciebie Danielko oraz wszystkich Przyjaciół z bloga.

   Usuń
  3. KT z Gdańska31 marca 2014 20:17

   do Danieli !
   Odwoływałam się do wszystkich możliwych sądów z SN włącznie. Postanowienie SN nosi datę 26.11.2013 r. W połowie lutego b.r. otrzymałam od adwokata postanowienie SN oraz wyrok SA z nadaną klauzulą prawomocności. O wypłatę zaległych kwot wystąpiłam 20 lutego załączając wyrok SA. Nie wiem czy teczka z aktami emerytalnymi była już w ZUS czy też nie, ale przypuszczam, że SN odesłał akta do SA a SA nadał klauzulę i odesłał akta do ZUS.
   W sprawie zaległych dodatków napisałam już odwołanie do SO, jutro wysyłam.
   KT

   Usuń
  4. KT,
   Bardzo dziękuję !
   Powodzenia, Daniela

   Usuń
  5. Zosiu,
   Może jednak spotkamy się na Zlocie?
   Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam
   Daniela

   Usuń
  6. Zofia z Bydgoszczy31 marca 2014 20:45

   Nie, wiesz Kochana, że podjęłam decyzję o tym, że nie pojadę na zlot, który sama wymyśliłam. Ja też na tym blogu niejedno wyczytałam pod moim adresem. Myślę jednak i mam taką nadzieję, że będzie "ZLOT II" i może wtedy się spotkamy. Jest wiele osób na tym blogu, których traktuję bardzo serdecznie i bardzo chciałabym się z Nimi spotkać.

   Usuń
  7. Tak , pamiętam, że to był Twój pomysł. Trzeba mieć nadzieję, że będzie następny Zlot.
   Dedykuję Ci piosenkę z pejzażem augustowskich jezior w tle, jako małą namiastkę ...

   http://www.youtube.com/watch?v=1eKBYM_7x7c

   Dobrej nocy!

   Usuń
  8. A kto wymyślił nazwę "Emeryt to brzmi dumnie"?

   Usuń
  9. 22.40ADMINKA!!!:)
   Mnie tylko wpadło do głowy tylko na ten zlot sporządzić koszulki o treści EMERYT TO BRZMI DUMNIE w nich się spotkać i poświętować

   Usuń
 10. No inny kolor, spokojny, Blog tez , Brawo P Izo

  OdpowiedzUsuń
 11. Miałam onegdaj lat i możliwości kilka.Mój men po wygranym meczu oznajmił; Krzyżaczko , dzisiaj możesz kupic to co chcesz...poszlam kupilam i wrucilam z siatami. a On mnie zapytal,kobito ile ty masz paców u ronk? powiedziałam,ze 10, a On zapytał,to dlaczego masz n a uzdym palcu po dwie torby z zakupmy? ... Krzyżaczka

  OdpowiedzUsuń
 12. Odpowiedzi
  1. To nie grzech ?
   http://www.youtube.com/watch?v=iD2iuwFXhq8
   Prima aprilis !

   Usuń
 13. Drodzy Państwo!
  Nikt Pana Kibica nie wyganiał z bloga.
  Osobiście bardzo cenię jego wiedzę i bardzo dziękuję za udzielone rady, również doceniam rady wszystkich blogowiczów i jestem wdzięczna że poświęcają swój czas na pomoc.
  Każdy z Państwa jest mile widziany na blogu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana Zyzko! Jak widać frustracja wręcz niepojęta tkwi w duszach niektórych blogowiczów. Wywalaj mi wpisy do upadłego jak sknocę. Proszę wręcz. Nauki nigdy dosyć.Ale niech blog trwa.
   Kto jako wyjątkowo poważna osoba jest tak wyjątkowo poważna, że zamiast pogadać zabiera łopatkę i wiaderko i idzie do domu , to trudno.
   Może jak się prześpi zatęskni za piaskownicą.
   Odnośnie wręcz przepychanek o przyznanie mi mi tylko mi jedynie słusznej racji czuję zażenowanie.

   Usuń
  2. A mnie nigdy nie udało się zasilić bloga czego żałuję bo nie wiem gdzie jest nr konta. Może na wierzchu ale nie widzę. Proszę o podpowiedź.
   Ktoś wszelkimi sposobami pragnie zdyskredytować blog i adminkę.
   Jest to bardzo nieetyczne zachowanie moim skromnym zdaniem. Tego pominąć milczeniem ani zignorować nie mogę. Kopią przyjaciela.

   Usuń
  3. Pani Baszko , krytykuje Pani niektórych emerytów ,że chodzi im o kasę i tylko kasę. A zastanowiła się Pani,że wiele wpisów może nie być od emerytów tylko od osób które nam zazdroszczą. Osób starszych, młodych i osób które na blogu są od niedawna i chcą nam coś udowodnić tylko nie wiedzą co! Po prostu mieszają.
   Według mnie Adminka wiele dobrego zrobiła dla nas i też dobrze zrobiła ,ze wykasowała niektóre wpisy.
   krakowianka

   Usuń
 14. "EMERYT TO BRZMI DUMNIE" ładnie to ADMINKA dawno temu zatytułowała a MY powinniśmy dać temu przykład. Hieny zawsze się znajdą, musimy je ignorować i nie dać się manipulować. Dzięki ADMINKO za tego pracowitego bloga . Alleluja i do przodu. Pozdrawiam Wanda z Mazur

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drobne sprostowanie: powiedzenie EMERYT TO BRZMI DUMNIE wymyślił jeden z blogowiczów. Ja tylko powiedzenie skradłam za przyzwoleniem pomysłodawcy :) i wykorzystałam do nazwania bloga

   Usuń
  2. Kochana Zysko! Dla Ciebie wszystko!
   Nie skradłaś, tylko pięknie ujęłaś.
   Dziękuję.

   Usuń
  3. jak miło widzieć znowu Pani wpis, Pani Wando z Mazur "Alleluja i do przodu" - czy spotkamy się na Zjeździe ?

   Pozdrawiam
   Jagoda ze Szczecina

   Usuń
 15. grosz wywalczony i juz mozna pocwiczyc o jo joj

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grosz groszem, ale każdy tu bardzo się ceni i podkreśla swoje zasługi na każdym kroku (czasami niby mimochodem, ale jednak podkreśla) i za te zasługi chciałby chodzić w glorii chwały i oczekuje aby go całować za to w pięty!
   Dorośli ludzie, na poziomie, a tacy niedowartościowani?

   Usuń
 16. Do Pani Krystyny z Biłgoraja. Co z Pani sprawą?. Bo ja po dzisiejszym telefonie do SO jestem zaskoczona "olimpijskim tempem" załatwienia mojej sprawy. 18.03. - wysłano do ZUS pismo o zgode na umorzenie sprawy z mojego wniosku. 20.03. wysłano do mnie postanowienie o umorzeniu sprawy. Czyli w ciagu 10 dni - pismo doszło do ZUS i wróciło do Sądu, odbyła się sprawa i wysłano postanowienie. Czy tempo nie imponujące. Teraz tylko 7 dni na uprawomocnienie /+,- , 4-5 dni na czas przesłania/ i akta zostaną natychmiast przesłane do ZUS. Bez zbednego "leżakowania" w Sądzie. Taką dostałam informację a jak do tej pory uzyskiwane w Sądzie informacje potwierdzały się. Proszę o informację co u Pani. Pozdrawiam. Irena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprawka. Nie 20.03. a 28.03. Przepraszam. Irena

   Usuń
  2. Witam Pani Ireno,moja sprawa była umorzona 11 marca ,20.03.14 SO otrzymał moja zwrotkę .25 marca akta były jeszcze w SO.Na dzień dzisiejszy więcej nic nie wiem.Rozliczenia za 2011 i z 2012 z ZUS nie otrzymałam ,wiec chyba to jeszcze potrwa,ale faktyczne sprawa nabiera tempa. Pozdrawiam Krystyna

   Usuń
  3. Mam nadzieję, ze sprawa nie utknie w ZUS?. Do tej pory miałam o nich dobre zdanie. Pozdrawiam Irena

   Usuń
 17. Polskie piekiełko tu się zrobiło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 12.13Bo niektórzy blogowicze do upadłego nie mogą pojąć, że Zyzka ma prawo bronić swojego bloga aby pozostał w tym charakterze w jaki został stworzony.

   Usuń
 18. Serdecznie witam. Dzisiaj dowiedziałam się w ZUS Szczecin że dotarły moje akta z Sądu, sprawa wygrana odwoływał się ZUS. Myślę że Panie z Zus zmieszczą się w terminie wypłaty 60 dni. Pozdrawiam Teresa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miła wiadomość :)
   Na pewno już ZUS nie będzie piętrzył trudności - życzę ci tego Tereso.
   O takie wiadomości nam chodzi a nie o tym czy ktoś sie tu na blogu lansuje i nie zna netykiety .

   Usuń
 19. Komu tutaj tak bardzo zależy, aby drążyć te same tematy. Jakaś grupa osób dąży do dyskredytowania tego bloga, z którego czerpali pelnymi garściami wiedzę, rady, gdzie znalezli znajomych i przyjaciół. Cieszmy się w tak pięknych okolicznościach przyrody wygranymi. Może by się przydało więcej poczucia humoru i uśmiechów.
  Czytam dokładnie wszystko, co jest na blogu. Oprócz świetnych rad Pana Kibica, zauważyłem, że w wielu ostatnich komentarzach reklamuje on ciągle inny blog, czyli jest to spam. No to i usunięty. Pan Kibic zna niewątpliwie przepisy prawa i netykietę, więc po co to robił?
  Mamy wygrane pieniądze, cieszmy się więc. Jest za co dziękować Panu Marianowi, Admince i wielu innym blogowiczom.
  Do zobaczenia na zlocie. K z południa

  OdpowiedzUsuń
 20. Mam pytanie do osob ktore otrzymaly juz decyzje, albo zwrot pieniedzy, czy odsetki byly liczone od emerytury brutto ,cz netto, bo byly tu wczesniej rozne glosy.

  OdpowiedzUsuń
 21. Jako, że dziś mam trochę luzu i mogę pośledzić bloga, więc jeszcze się poniektórym ponarażam. Nie wiem co złego Marian (i czy to naprawdę Marian) napisał na temat Pań z rocznika 1953, ale dorzucę swoje trzy grosze. Rocznik 1953 został przez autorów ustawy emerytalnej bardzo pokrzywdzony, tym Paniom perfidnie koalicja odebrała prawa nabyte. Zrozumiałe jest, że teraz próbują walczyć o odkręcenie tego, ale choć bardzo im współczuję, to z całym szacunkiem, szansę na to,że z obecną koalicją coś wygrają uważam za znikomą (na granicy błędu pomiaru). Nastawienie i rządzących i znacznej części społeczeństwa, w tym głównie okłamywanych rządową propagandą młodych, do emerytów, po wyroku TK i uchwaleniu ustawy rekompensacyjnej jest nieprzychylne, wręcz wrogie. Zrobiono z emerytów wrogów publicznych ukazując ich jako osoby pazerne na kasę i rzekomo blokujące miejsca pracy dla młodych. Dlatego uważam że bez zmiany rządzących akcja Pań 1953 nie wypali. W czasach gdy walczyliśmy o nasze zawieszone emerytury też atmosfera dla emerytów nie była najlepsza, ale nie było takiej wrogości jak obecnie. I jeszcze pismaki z Wyborczej dolewają oliwy do ognia, aby emerytów z resztą społeczeństwa skłócić. I bardzo przepraszam, ale nie pomogą wylewane na tym blogu i na innych forach żale i łzy, nic nie da wzajemne się obrażanie i napadanie na siebie, moim zdaniem, obym się mylił, z tej mąki chleba nie będzie. A teraz niech niektóre Panie sobie na mnie wybrzydzają.
  Krzysztof

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Krzysztofie, według pana nie miały też szans osoby "sprzed". Nie było też szans na odsetki, ani na ominięcie progu podatkowego 32%. A jednak się udało. Może przy takim trafnym prognozowaniu uda się też Rocznikowi 1953?

   Usuń
  2. Anonimowy z 18:42
   Gdyby nie było ustawy rekompensacyjnej, nic nie dostałyby osoby "sprzed" ( w tym moja żona) nie pomogłyby nawet skargi kasacyjne, a i odsetek też by nie było. A ustawę mamy dlatego, że rządząca koalicja wyraziła na to zgodę i doprowadziła do jej uchwalenia. Gdyby nie było projektu rządowego sam projekt senacki w Sejmie by nie przeszedł, o ile w ogóle wyszedłby z Senatu (przecież tam też większość ma koalicja Po--PSL). Jeżeli rządzący uznają, że można sprawę Pań z rocznika 1953 załatwić to będzie załatwiona w przeciwnym razie tylko kolejny wyrok TK może coś pomóc, mam tylko pytanie kto z uprawnionych wniesie to do TK i czy TK tego nie odrzuci.
   Ominiecie progu 32% jest możliwe tylko w sytuacji gdy emeryt zakończy pracę, jeśli będzie pracował w 2014 i 2015 i w 2016 roku to o zawieszone wystąpi dopiero w 2017 bo wtedy ominie ten próg, jeśli nadal pracuje to dla większości 12 pensji plus 12 emerytur plus zawieszone daje przekroczenie progu. Jak pisałem jestem całym sercem z Paniami z rocznika 1953, ale na razie ich walka jest donkiszoterią.
   Krzysztof

   Usuń
  3. Masa osób w czasie trwania bojów zakończyła pracę, wiele osób zakończy pracę , dużo osób rozliczy się ze współmałżonkiem więc spokojnie - próg 32% jest do ominięcia pod warunkiem że nie będziemy się śpieszyli z odzyskaniem zaległości z ZUS.
   A że niektórzy są niecierpliwi i chcą mieć kasę już, w tym momencie to ich sprawa.
   Wiele osób się również tu wypowiadało że dopiero będzie się starało o wypłatę pod koniec tego roku aby wypłatę odciągnąć do roku 2015.
   Trzeba tylko troszkę pomyśleć a nie działać na hurrra.

   Usuń
  4. 19:23
   Panie Krzysztofie,
   Jakaś przyczyna była, że rząd postanowił przygotować tę ustawę!
   Do podstawowej zaliczam sparaliżowanie sądów pozwami przeciw decyzji ZUS odmawiającej wypłaty zaległych - zawieszonych emerytur.
   Wszelkie wzory pism do sądów były udostępnione na blogu, więc nie trzeba było płacić za usługi prawnicze. Zanosiło się również na to, że pozbawieniem praw nabytych zajmie się ETPCz.
   W tej rząd musiał się poddać.

   Usuń
  5. Panie Krzysztofie bardzo cieszę się, że znów Pan jest na blogu. Pana spostrzeżenia, uwagi i rady były bardzo pomocne. Realistyczne podejście do naszych spraw na pewno pomogły , a nie zaszkodziły. Lepiej przed czymś przestrzec niż dawać nadzieję , która się nie spełni.
   To co Pan Pisze w pełni popieram.
   A obrażanie się niektórych osób, w stylu nie jadę na zlot ( a tak bardzo chciałam) jest po prostu dziecinne.
   Pozdrawiam
   krakowianka

   Usuń
 22. do blogowicza z 18,18
  Odsetki (w mojej decyzji) są liczone od kwoty emerytury brutto i w takiej wysokości przewidziane są do wypłaty (bez odliczania podatku i składki zdrowotnej). Odliczeń dokonano od kwoty zaległej emerytury brutto.
  KT

  OdpowiedzUsuń
 23. To, że jest gro ludzi do nas złosliwie nastawionych sami jesteśmy sobie winny częściowo. Są osoby, które przechwalają się ile będą mieli zwróconej zaległej emerytury ile dostaną odsetek , a to w oczy kłuje. Już kiedys pisałam aby nie podawać żadnych kwot ale nie do wszystkich to dotarło i zachowują sie jak dzieci. Możecie mnie okrzyczeć ale mam rację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiesz chyba o co w tej wymianie zdań chodzi....
   Nikt nikomu kwot nie zazdrości bo każdy z nas ma do zwrotu tyle ile mu przysługuje.
   To nie są nagrody zakładowe przydzielane wg. widzimisie szefów tylko nasze WYPRACOWANE emerytury.
   Większość osób z naszego grona pracowała po kilkadziesiat lat / 40- 45 lat pracy!!!!!/ stąd i emerytury wyższe.
   Trudno się porównywać osobie która ma staż pracy 30 lat z taką która pracowała 45 lat.
   Ktoś kto myśli logicznie nie będzie zazdrościł.
   A to że anonimowo podaje się swoje kwoty nie wpłynie na ich odebranie i może ciebie kłuje w oczy - wierz mi że mnie nie mimo że nie należę do krezusów.
   Wręcz odwrotnie - cieszę się radością innych :)

   Usuń
 24. Właściwie już z tego nic nie rozumiem - co się dzieje z ludźmi jak poczują zapach pieniędzy, na blogu pisze chyba drugi lub trzeci raz i proszę o dodanie otuchy i duchowego wsparcia dla tych, którzy tego potrzebują np. z powodu zmuszenia ich do przejścia na emeryturę / jak wiemy ten blog i informacje w różnych miejscach o zwrocie zawieszonych emerytur są dostępne dla wszystkich/ - nic przecież nie skłóca ludzi tak jak pieniądze, a tu ciągle tylko o pieniądzach i pieniądzach, wystarczyłoby chyba - jeśli chodzi o pomoc- podanie przepisów, wzorów pism, bez wyliczania i chwalenia się ile kto dostanie- to jest okrutne.Najważniejsze to chyba już za nami - tak naprawdę to Pan Marian wygrał i jemu powinniśmy dziękować i życzyć wszystkiego co najlepsze i cieszmy się, że dzięki Niemu będziemy mieli się za co leczyć, a zdrowi może zwiedzić choć kawałek świata.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 19.37trafione w sedno. komuś przeszły koło nosa...

   Usuń
 25. Dziekuje za informacje dla TK. Bardzo dziekuje.

  Wiesia

  OdpowiedzUsuń
 26. Dalej może być przyjemnie, jeśli tylko blogowicze zachowają jakiś przyzwoity poziom w dyskusji, odnosząc się z szacunkiem do innych rozmówców.
  Tylko merytoryczne wpisy pomogą nam nasze sprawy posuwać do przodu.

  OdpowiedzUsuń
 27. Reasumując należy stwierdzić, że kto się lubi ten się czubi!

  OdpowiedzUsuń
 28. Myślę że ten etap odzyskanie emerytury wraz z odsetkami mamy już załatwiony - kasę otrzymamy wcześniej czy później. Czy moglibyśmy zająć się sprawą urlopów bezpłatnych opieka nad dziećmi. Ja nie wiem od czego zacząć ale wiem, że z nami są wspaniali ludzie, biegli w prawie, może poprosimy ich o rozpoczęcie tej "walki" ?????????

  OdpowiedzUsuń
 29. Podziękowanie dla Pana Krzysztofa,
  pragnę poinformować, iż starania o odzyskanie wypłaty zawieszonej emerytury po zmarłej żonie Barbarze, zostały zakończone i były skuteczne; w ubiegłym tygodniu z ZUS-u otrzymałem decyzję o przyznaniu i wypłacie mi jako spadkobiercy, zawieszonej emerytury po zmarłej żonie.Pieniądze są na koncie.Natomiast odsetki będą wypłacone odrębną decyzją w terminie póżniejszym. Pragnę też bardzo,bardzo podziękować Panu,za nieocenioną pomoc mi w tej sprawie,zwłaszcza wtedy kiedy jej najbardziej potrzebowałem,tj. przy podejmowaniu pierwszych decyzji(kroków) przy agonalnym stanie żony i w trakcie uchwalania nowej ustawy (wtedy nic nie było pewne i ja nie byłem w stanie sam sobie poradzić), i na początku nawiązania naszego kontaktu.
  Za to wszystko wielkie dzięki i ogromny szacunek dla Pana Krzysztofa. Proszę też podziękować Pani admince Izabeli. Jestem nadal obecny na blogu, Panu Krzysztofowi i wszystkim uczestnikom spotkania w Augustowie życzę mile spędzonych chwil,dużo miłych wrażeń i owoców spotkania.
  Pozdrawiam, pozostający w wielkim szacunku Józef.

  OdpowiedzUsuń