30 kwietnia 2014

MajówkaPrzed nami piękna, długa majówka.
Wszystkim Państwu życzę miłego weekendu.

Tym z Państwa, którzy przyjeżdżają do Augustowa życzę bezpiecznego dojazdu. 
Z niecierpliwością czekam na spotkanie z Państwem.

Tym z Państwa, którzy zostają w domach obiecuję relację ze spotkania w Augustowie niemal na żywo.


Dla poprawy nastroju zapraszam do obejrzenia poniższego filmiku.
Życzę wszystkim Państwu takiego zdrowia i kondycji jak Pani z Filmiku :)

Pozdrawiam Izabela


52 komentarze:


 1. Augustowskie wspomnienia powracają. Polecam ...
  " Tak jak ptaki"
  http://www.youtube.com/watch?v=5FrlH91rbOY

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla wszystkich zlotowiczów życzę udanego spotkania.
  Czekam na relację.
  Pozdrawiam
  Barbara

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochani ja również wszystkim, którzy wybierają się na ZLOT życzę udanego spotkania oraz wspaniałej pogody. Powodzenia.
  Pozdrawiam. Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknych wrażej, pięknej pogody, cudownych wspomnień i proszę podzielcie się wrażeniami z tymi. którzy nie jadą do Augustowa. Mam nadzieję, że po tym wyjeździe, będą kolejne a chętnych będzie bardzo wielu. Pozdrawiam i przyznam, że troszkę zazdroszczę.
  K.A. Poznań

  OdpowiedzUsuń
 5. Do zobaczenia.
  Pozdrawia Wrocław

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozdrawiam i życzę wspaniałej zabawy Jolanta z Radomska

  OdpowiedzUsuń
 7. A uważajcie no tam aby na "Wiśniewskie" (no i na "Wiśniewskich"- tyż):
  http://www.youtube.com/watch?v=m1SZFbZhRpk ;)
  Fajnego relaksu i owocnych - wicie, rozumicie - obrad Wam życzę! :)
  Krzyżak

  OdpowiedzUsuń
 8. Przygotowania do wyjazdu idą pełną parą, kąpiele relaksujące , masaże odchudzające , maseczki odmładzające, fryzury szokujące, stroje pobudzające wyobrażnię wszystko to dla dobrego samopoczucia . Śpiewnik , kasa i dobry humor już w torbie podróżnej czekają na wyruszenie w drogę . Hajda na Augustów zlotowiczki i zlotowicze.

  OdpowiedzUsuń
 9. Do osób, które jadą na zlot: słoneczka i jeszcze raz słoneczka oraz miłej i udanej imprezy życzy blgowiczka która jest na blogu od samego początku ale sporadycznie odzywała sie. Bardzo cieszę się, że zebrała się grupa osób, która spotka i pozna sie w Augustowie. Jak przeżyłam ponad 60 lat nie słyszałam o takiej grupie ludzi która pozna sie w takich okolicznościach do których przyczyniło się nasze nieprzyjazne dla nas państwo. Wszystkich serdecznie pozdrawiam. Teresa

  OdpowiedzUsuń
 10. NO własnie Tereso :):):) jak tez, ale to cudowne :) pozdrawiam wszystkich 60 to fajnie, że jeszcze chce nam sie walczyc o swoje, żyć, bawić się, a propos Fantastycznej zabawy na zlocie, i czekamy na relacje, my, czyli ci co niestety z róznych względów nie mogli jechać! Buźka, Ania m

  OdpowiedzUsuń
 11. Obejrzałam filmik!
  Proszę zauważyć, że partner tej pani mógłby być jej wnukiem! Po obejrzeniu tego filmiku rozumiem, dlaczego Xenefont zwiał za ocean! Z obawy przed takimi emerytkami, co to mogą roznieść partnera w tańcu!

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo mi przykro .ze troche popsuje humor
  ale ,dzis otrzymalem pismo z zus Radom , ,odnosnie ,odsetek!. A wiec napisali,cytuje: zawiadomienie o przesunieciu terminu wyplaty z dn 17 04 zus uprzejmnie mnie infirmuje ze w zwziazku z wnioskiem z dn 20 02 14r termin wydania decyzji ,ulega przesunieciu z powodu,PROWADZONEGO POSTEPOWANIA WYJASNIAJACEGO Z ZAKLADEM PRACY ODNOSNIE DOCHODOW W OKRESIE od 01 01 2112r do 31 07 2012r w rozbiciu na poszczegolne miesiace! Zaklad pracy,ma na to 30 dni a zus znow 60,oby tylko grali na zwloke ,ale ,mysle inaczej!nie powiem bo nas czytaja,ale nie wymyslila tego ,jakas radomska niechlujna urzedniczka ,ktorej pieczatke odczytuje APROBANT Anna Milcz....,dalej nie czytelne ,wymyslila to centrala ,moze minister z psl u ,moze Wyzej ! Zadne Ustawy ,oni rzada ,Pisze dlatego ze ja zawsze ,bylem ,,krolikiem doswiadczalnym,,przyszlych haniebnych posuniec zusu,, Informuje ze do tej pory wyplacono mi zalegle ,obliczono emeryture zlozono apelacje do Sadu Najwyzszego i zus wycofal,i papiery byly dobre ,a teraz czegos brakuje?dziwne? ,oby nie stosowali tego ,dalej innym! pozdrawiam marian radom ,brakuje mi slowa by ich okreslic !! cenzuralnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Marianie , na to co Pan pisze brakuje słów! Życzę , aby Pan jak najszybciej doprowadził sprawę do końca
   Pozdrawiam
   Barbara

   Usuń
  2. Marianie,
   Muszę Cię pocieszyć, że również mnie w dniu dzisiejszym spotkała niemiła niespodzianka. Otóż dzisiaj otrzymałam odpowiedź z SA na złożony przeze mnie 2 kwietnia wniosek o zwrot moich akt rentowych do ZUS-u, ponieważ postanowieniem Sądu sprawa 17 marca została umorzona na skutek mojej prośby o wycofanie apelacji. Podaję treść pisma:
   "W odpowiedzi na pismo z dnia 02.04.2014r. Sąd Apelacyjny w Gdańsku - III Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych informuje, iż nie ma przeszkód w złożeniu przez Panią wniosku do organu rentowego. Organ może zwrócić się do Sądu o wypożyczenie akt rentowych celem załatwienia sprawy. Sąd zwraca akta organowi rentowemu po zakończeniu postępowania w sprawie."
   Sprawa umorzona 17 marca, a ZUS ma się zwrócić do Sądu z wnioskiem o wypożyczenie akt .... , bo " ... Sąd zwraca akta organowi rentowemu po zakończeniu postępowania w sprawie."
   Postanowieniem Sądu postępowanie apelacyjne zostało umorzone, więc o jakim zakończeniu postępowania pisze do mnie Sąd Apelacyjny?
   Może ja już nie kontaktuję i to jest dla mnie zbyt trudne - nie wiem. W międzyczasie 24 kwietnia byłam w ZUS-ie i tam mi powiedziano, że oni z wnioskiem o zwrot moich akt rentowych nie mają zamiaru występować, bo oni nie pisali apelacji, czyli wystąpić powinnam ja, co przecież już uczyniłam 2 kwietnia. Oczywiście powiedziano mi, że dopóki ZUS nie otrzyma moich akt, to nie przystąpi do procedury związanej z wypłatą zawieszonych emerytur z ustawowymi odsetkami. Jednym słowem sytuacja patowa!!!
   Pozdrawiam, Daniela

   Usuń
  3. Do Danieli
   może chodzi o to, że wyrok (postanowienie) o umorzeniu postępowaniu musi się uprawomocnić, a dopiero potem zwrot akt. A akta z SA nie sa przesyłane bezpośrednio do ZUS, tylko do SO, a dopiero z SO do ZUS, a to wszystko trwa w czasie. Wcześniej były wypowiedzi, że akta z sądów nie są zwracane pojedynczo, tylko aż się trochę nazbiera i wtedy jednym zarządzeniem sędziego są odsyłane. Gdyby ZUS zwrócił się o wypożyczenie akt do sądu, to by je dostał, ale czy się zwróci, gdy i tak jest zawalony robotą? Jest mu to poniekąd na rękę, w zusie jest obiektywnie mówiąc nawał roboty i "zmęczenie materiału". Z tego właśnie powodu w mojej decyzji o odsetkach nieprawidłowo przyjeto datę naliczenia odsetek, zamiast 4 lipca 04.07.2013) przyjęto 7 kwietnia (07.04.2013), oczywiście dostałam decyzje korygującą (756 zł dla mnie), ale dgybym tego sama nie dostrzegła, tak by zostało.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  4. do Mariana Radom
   Z wpisu wynika, że chodzi o rozliczenie dochodów za rok 2012, tzn. do lipca 2012 kiedy pewnie stał się Pan pełnoletnim emerytem. Są te terminy ustawowe 30 dni czy 60 dni, ale jest też
   art. 35. § 1 kp.a. Organy administracji publicznej obowiązane są załatwiać sprawy bez zbędnej zwłoki.
   Tego rozliczenia dochodów rocznych przed ukończeniem wieku emerytalnego nie da sie ominąć. Proszę poprosić zakład pracy, aby szybciej wydał to zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Trochę się dziwię, że taki wytrawny emeryt jak Pan, nie załatwił sobie tego zaświadczenia odpowiednio wcześniej. Według mnie zus powinien rozliczyc dochody przed wypłatą zaległych swiadczeń, z odsetkami to nie ma nic wspólnego, mogliby i w odwrotnej kolejności. Chyba za bardzo zrobił się Pan sławny.

   Usuń
  5. 23:00
   Dziękuję za odniesienie się do mojego problemu. Znam jednak przypadki z innych miast, np. z Krakowa, Białegostoku, czy Lublina, że po umorzeniu apelacji na wniosek ubezpieczonego, Sąd od razu odsyłał akta do ZUS-u, dlatego trudno to zrozumieć.
   Pozdrawiam, Daniela

   Usuń
  6. 23:13
   Z mojego rozeznania również wynika, że nie ma jednolitego działania we wszystkich sądach czy zusach.

   Usuń
  7. Do Anonimowego z 23:12 .piekne dzieki,moze jest w tym troche racji ,,szewc bez butow chodzi,, Z drugiej strony zus (,ja tez tak mysle ,jak powyzszy rozmowca ) powinien zazadac odpowiednich kwitow ,przed wyplara ,zaleglych,przed obliczeniem emerytury ,,pelnoletniej,,,rzecywiscie! ,drugiego obliczenia w pazdzirrniku 13 r ,jak przeszedlemm ,juz calkowicie na zaopatrzenie emerytalne. Mieli dochody ,,ale nie w rozbiciu na miesiace.! Mamy juz wyrobione zdanie,o intencjach zus u,przyklad Danieli i innych,Sam kolega ,(zanka) ,zauwazyl ,ze z odsetkami nie ma to nic wspolnego,a jednak ma tym lub innymi podobnymi metodami mozna wg Ustawy ,odwlekac wyplaty w nieskonczonosc ,Majowo pozdrawiam marian radom

   Usuń
  8. Marianie,
   Najważniejsze, że niedługo się spotkamy. Boję się tylko o pogodę!
   Pozdrawiam, Daniela

   Usuń
  9. Danielo,
   Nie zamierzam wybielać sądów bo mam wyrobione o tej instytucji zdanie, którego już nie zmienię, ale SA napisał Ci, że organ MOŻE (istnieje taka opcja) zwrócić się o WYPOŻYCZENIE (to jest sformułowanie używane przez sądy).
   Jeżeli organ "może" to wcale nie znaczy, że on jest do tego zobowiązany.
   Sąd napisał Ci jednak, że sąd zwraca akta organowi po zakończeniu postępowania w sprawie. Skoro postępowanie jest zakończone więc sąd zwróci organowi te akta. Złożyłaś wniosek o zwrot akt do ZUS i zostaną one zwrócone. Można tylko postawić pytanie, a kiedy???

   Usuń
  10. Telefonicznie mi powiedziano, że SA zwróci akta tylko na prośbę ZUS-u, a ZUS tego nie chce zrobić, bo to była moja apelacja, więc o zwrot akt rentowych ja mam wystąpić. Wystąpiłam z wnioskiem o zwrot 2 kwietnia, po otrzymaniu pisma z SA z postanowieniem o umorzeniu postępowania i co dalej?

   Usuń
  11. Wniosek do prezesa SA o interwencję w sprawie zwrotu akt do ZUS po zakończeniu postępowania sądowego, celem wydania decyzji w sprawie zaległej zawieszonej emerytury.

   Usuń
  12. 07:50
   Panie Marianie, dziekuję za majowe pozdrowienia. Tak sobie myślę, że można by napisać skargę do Sądu Pracy na bezczynność ZUS w zakresie bezpodstawnego zwlekania z wydaniem decyzji o ustaleniu i wypłacie odsetek.
   Sąd Okregowy jako organ wyższego stopnia nad ZUSem zobowiązałby ZUS do wydania tej decyzji zakreślając jednocześnie termin jej wydania. Sam Pan musi ocenić, czy warto się szarpać.
   Korzystając z okazji chciałabym podziękować, że miałam możliwość skorzystania z Pana porad na blogu zanim TK wydał wyrok o niezgodności przepisów z Konstytucją RP. Zgłosiłam wtedy na rozprawie wniosek o zawieszenie postępowania do czasu zajęcia stanowiska przez TK. Uniknęłam w ten sposób negatywnego dla siebie wyroku SO, w tamtym stanie prawnym. Życzę miłej zabawy na zlocie.
   Koleżanka Anka.

   Usuń
  13. Jeżeli w piśmie Danieli z SA jest zapis "Sąd zwraca akta organowi rentowemu po zakończeniu postępowania w sprawie" i został złożony wniosek o ich zwrot, to zupełnie nie rozumiem w czym tkwi problem.

   Usuń
  14. 09:45
   W tym, że niektórzy idą w zaparte i jest im bardzo trudno przyznać się do błędu. Wymyslają jakieś pisma, aby tylko siebie kryć a winę zwalić na jakieś trudności obiektywne.

   Usuń
 13. Sąd Apelacyjny w Gdańsku nie rozpatrzył jeszcze mojego wycofania apelacji. Wniosek : 06.02.2014

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdański Sąd Apelacyjny chyba najgorszy w Polsce. Skandal!

   Usuń
  2. Czy ZUS zgodził się na wycofanie apelacji? Co było podstawą jej wycofania? To jest wspaniały układ, oni sobie krzywdy nie zrobią.

   Usuń
  3. 7:56
   Osoba z 7:38 pisze o wycofaniu swojej apelacji, tu nie potrzeba zgody ZUS, bo to on tej apelacji nie wnosił.
   pozdrawiam

   Usuń
  4. Zgodnie z obowiązujacym prawem wycofanie apelacji własnej wymaga zgody strony przeciwnej.

   Usuń
  5. Tego nie stosowały sądy w Krakowie i innych miastach.

   Usuń
  6. Szanowny Panie Marianie, na tym nie koniec udręki.
   ZUS jak potwierdzają nasze doświadczenia nadal wymyśla i kombinuje.
   Jeśli jest Pan "po", to np. u nas ZUS we Wrocławiu dla osób "po" będących po wyroku sądowym - wydaje decyzje w sprawie odsetek, wprawdzie od daty zawieszenia emerytury ale...... jedynie do daty wydania wyroku przez Trybunał Konstytucyjny, a nie jak powinien do faktycznej wypłaty, ewentualnie daty, wynikającej z mocy obowiązującej aktualnie ustawy.
   Tak więc na tym nie koniec, co oznacza,że będziemy nadal dobijać się o swoje.
   Tylko spokój i rozważne działania mogą nas uratować.
   Serdecznie Pana pozdrawiam.
   BK

   Usuń
  7. do: 7.49
   Napisz skargę do prezesa Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, a jesli nie poskutkuje to do Ministerstw Sprawiedlwości. Tak zrobiłam i to poskutkowało.

   Usuń
  8. ZUS wyraził zgodę. Minął już dawno termin jej uprawomocnienia się ( informacja z BOK SA). Nie ma jeszcze decyzji Sędziego na wycofanie apelacji. Uzupełnienie do wyp. z 7.30. Życzę miłych wrażeń ze spotkania w Augustowie!

   Usuń
 14. Dedykacja dla uczestników Zlotu:
  http://www.youtube.com/watch?v=dwBrHXJBRLI

  Wielka miłość nie wybiera ...

  OdpowiedzUsuń
 15. ZUS w Tomaszowie Mazowieckim od 19 02.14 r. od złożenia wniosku w sprawie wypłaty zawieszonej emerytury milczy, sprawdzane były dokumenty prze pracownika w ZUS "nic nie brakuje odpowiedziała Pani" proszę czekać.O dziwo co miesiąc chcą jakieś pismo z zakładu pracy, wysyłane jest fax natychmiast, księgowa nie wie o co tu chodzi, pisma wysłała kilkakrotnie w tej samej sprawie.Ostatnio po mojej rozmowie tel. przez infolinię 22 5601600 ZUS, Pani zobowiązała się napisać notatkę do ZUS w Tomaszowie. ZUS w Tomaszowie zażądał następnego pisma w dniu 30.04.14 r. .W tym samym dniu zadzwoniła Pani z ZUS w Tomaszowie do mnie informując, że sprawa jest w trakcie opracowywania i może będzie zakończona w czerwcu 2014 r., Co tu jest grane, może ma ktoś podobną sytuację ?. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba coś po ich stronie jest nie halo, nie chcą Ci tego powiedzieć i nadrabiają miną, może akta zgubili albo jakie dokumenty

   Usuń
 16. Oczywiście, nie jesteś kochana w tym osamotniona. Ja z Wodzisławia Śląskiego również czekam i jak do tej pory CISZA!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam majowo:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Z prawdziwą przyjemnością pragnę pinformować, że ZUS Oddział w Biłgoraju Inspektorat w Zamościu jest OK, szybko, sprawnie, bez zbędnej zwłoki i wyczekiwania do ostatniego dnia terminu, jeśli trzeba to do punktu Informacji są udostępniane akta emeryta, a w razie potrzeby wyjaśnieniami służy sama pani Kierownik. Życzę wszystkim tak profesjonalnej obsługi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam ZUS Biłgoraj działa sprawnie i zrozumiale.Brawo pracownicy ZUS Biłgoraj

   Usuń
 18. Rybnik również działa w zwolnionym tempie, niestety. Tam również emeryta za nic mają. Zasłaniają się złożoną problematyką i nawałem pracy. Może kilka dni wolnego pozwoli na ich odpoczynek i wezmą się do "pracy" od poniedziałku. Jak emeryt nie doczeka to nie będą po nim płakać. ZUS CZYNI SOBIE SWAWOLĘ I ZA NIC MA WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO I USTAWĘ. PRZYKRE, ALE PRAWDZIWE.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja też czekam, już nie wiem na co. Na moje pytanie ZUS mi odpowiedział, że mam oczekiwać na d e c y z j ę, która jest przygotowywana na 23 kwietnia br. Wniosek o wypłatę wysłałam 19 lutego br., emeryturę otrzymuję 25 danego miesiaca. Do tej pory nie mam ani decyzji, ani zwrotu pieniędzy. Chodzi oczywiście o Gdańsk. Miłych wrażeń ze spotkania w Augustowie - H.W.

  OdpowiedzUsuń
 20. Witam,jestem ze Szczecina i również nie mam żadnej wiadomości na temat mojej zawieszonej emerytury.Wniosek o wypłatę złożyłam w dniu 19.02.2014r .ZUS w Szczecinie ma w"wielkim poważaniu"emerytów- to norma.W takiej samej sytuacji są jeszcze dwie moje koleżanki.BŚ

  OdpowiedzUsuń
 21. W Oficerskim Yacht Clubie RP Pacific w Augustowie zakwaterowało się już 11 osób. Jutro też tam będę, podobno jest cudownie!
  Pozdrawiam wszystkich wybierających się jutro, życzę szczęśliwej podróży i do miłego zobaczenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też.
   Pozdrawiam
   Basia

   Usuń
 22. ZUS Rzeszów sprawnie bez dodatkowych wyjaśnien wniosek złożony 29 luty a wypłata przy emeryturze kwietniowej instytucja w porządku Maria z Rzeszowa

  OdpowiedzUsuń
 23. ZUS Wrocław przesłana decyzja 25 kwietnia (z wiadomością o wypłacie z majową emeryturą) w której nie ma czytelnego wyjaśnienia ile i za jaki okres. Po prostu masło maślane. Od nas się wymaga złożenia zaświadczeń w rozbiciu na poszczególne miesiące a sami nie wykazują tego co do nich należy. Tłumaczą się, nawałem pracy i pracą po godzinach (na pewno nie pracują w czynie społecznym). To że tak jest niech podziękują tym co stworzyli taki bubel. Złożyłam pismo o czytelne wyjaśnienie. Zobaczymy jak zostanie rozpatrzone czy na tym nie stracę. Brak słów co się dzieje.
  Pozdrawiam. BSz

  OdpowiedzUsuń
 24. Ten sam ZUS Wrocław - wniosek złożony 19 lutego, akta w ZUS - decyzji brak ponieważ aprobant od dłuższego czasu na zwolnieniu? Ciekawe co się stanie jak aprobant pójdzie do szpitala. Chyba tylko jeden w tym ZUS i wtedy ... jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie śpieszmy na wypłatę kiedyś przyjdzie czas.

  OdpowiedzUsuń
 25. ZUS wydał kolosalne pieniądze na system komputerowy, dokonuje za następnie miliony serwisu i jeszcze ściemnia że nawał pracy ??? Płakac czy śmiać się ??/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie pani w ZUS wyjaśniła,że tak długo trwa bo jak się wyraziła bo " wszystko liczą ręcznie".Wydaje się chyba,że emeryci we wszystko uwierzą.A na pytanie dlaczego nie dostałam decyzji o waloryzacji pani odpowiedz brzmiała " wina poczty". E.K.

   Usuń
 26. Mariaanie wrzuć na blog trochę zdjęć, bo przecież jesteś w tym fachu wielkim i artystą i dobrym profesjonalistą.
  Bawcie się dobrze.

  OdpowiedzUsuń