3 kwietnia 2014

Rejs SZLAKIEM PAPIESKIM

Drodzy Państwo!
Nie wiem czy w programie zlotu jest planowane zwiedzanie Studzienicznej.
Pani Maria obiecała dowiedzieć się.Port w Augustowie

Augustowski statek
Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej Pomnik Jana Pawła II upamiętniający wizytę Papieża w StudzienicznejKościół Matki Bożej Szkaplerznej w Studzienicznej

Ciekawostki

 • Akcja filmu Śpiewy po rosie (1982) w reż. Władysława Ślesickiego dzieje się w Studzienicznej.
 • W Studzienicznej kręcone były sceny do filmu Karate po polsku (1983) w reż. Wojciecha Wójcika.

77 komentarzy:

 1. Proszę o informacje czy ZUS z Krakowa wysłał do kogoś pismo o zwrocie emerytury i odsetek?

  OdpowiedzUsuń
 2. Zofia z Bydgoszczy3 kwietnia 2014 20:58

  Piękne, wielkie miejsca. Adminko. Mario Kochana - szósteczka W tym roku Ich nie zobaczę ale mam nadzieję, że zobaczę na II zlocie - już w na prawdę "w przyjaznym" gronie

  OdpowiedzUsuń
 3. Szakiem ? Dziwne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pielgrzymka!!

   Usuń
  2. Dla mnie obojętnie jest jak nazywa się szlak którym popłynę. Ważne są wrażenia jakie będę przeżywać w otoczeniu przyrody.

   Usuń
  3. Zofio z" Bydgoszczu",naprawde w II w przyjaznym? , a kto tu jest nieprzyjazny na I ?, Dla mnie I jest w swieta dla dzieci iwnukow z rozdysponowaniem nadwyzki, a II w Mikolajkach!, III to chyba u Najwyzszego, choc sie tam na razie nie wybieram, a Ty jak mozna wnioskowac skacasz ten dystans. Ubieraj sie i dawaj z nami!!! , jestes rowna babka.Pozdr.

   Usuń
  4. Zofio, przyjeżdżaj, bo drugiej okazji może zabraknąć!

   A na startujących z Twojego regionu do PE, z których jeden - Vincencik, nie umie odmienić nazwy miasta i zamiast w Bydgoszczy mówi Bydgoszczu , a drugi, co zwie się Kłopotek był przeciwny zwrotowi naszych emerytur w TK - NIE GŁOSUJ!

   Trzymaj się!!! Czekamy na Ciebie - wymyśliłaś ten Zlot, więc nie dezerteruj!
   Pozdrawiamy Cię - "Zlotowicze" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Usuń
  5. Zosiu, powtarzam przyjezdzaj, niech pierwszy raz nie kojarzy Ci sie z czyms przykrym. Pozdr.

   Usuń
  6. Nie będę na zlocie ale byłam w 2010 r. w Augustowie oczywiście był też Rejs Szlakiem Papieskim - WARTO tam być.

   Usuń
 4. Dobrze nie jadę na ten zlot

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 20:59; 21:01; 21:38; 21:43 - wieczni malkontenci !
   Coś dla duszy a nie dla ciała na takich nie działa:)))

   Usuń
 5. Kochane dziewczyny Mario i Adminko bardzo żałuję, że nie mogę pojechać i nie ukrywam,że zazdroszczę tego rejsu i całego ZLOTU. Ale trzymam kciuki, żeby się wszystko udało i była piękna pogoda.
  Pozdrawiam bardzo ciepło Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 6. Masakra !!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pielgrzymka, proszę przeczytać opis.... ) lub sięgnąć po wiedzę w necie.

   Usuń
  2. Niektórym ludziom się nigdy nie dogodzi!
   Nie zapisali się na Zlot i teraz chyba zazdrość przez nich przemawia.
   Rejs po jeziorach augustowskich przyjął nazwę "Szlaku Papieskiego" na pamiątkę, gdyż tę trasę przebył w 1999r. Jan Paweł II, a warto popłynąć tym wyszukanym, najpiękniejszym szlakiem i podziwiać piękną, niepowtarzalną przyrodę oraz oglądać z pokładu statku urokliwe kapliczki usadowione nad tymi jeziorami i to parę dni po kanonizacji Papieża - Polaka, który nawet serca osób niewierzących powinien napełniać dumą, bo rozsławił naszą Ojczyznę!
   To nie jest żadna pielgrzymka, nie musimy zabierać różańców, a tylko Ci, którzy zechcą, mogą w skrytości ducha pomodlić się we własnej intencji.
   Może piosenka Janusza Laskowskiego nastroi pozytywnie i romantycznie wszystkich przyszłych uczestników Zlotu
   http://www.youtube.com/watch?v=Zipsw_Oi65c
   Życzę wszystkim miłego dnia !

   Usuń
  3. Dla Ciebie

   http://www.youtube.com/watch?v=0NIBAiIzRWM

   Usuń
  4. Danielo! A po co dogadzać ?Ciesz się wiosną i patrz jak ptaszkom z jaj pisklaki zaraz urosną!

   Usuń
  5. ETBD
   Twoje słowa są balsamem dla spragnionej duszy!
   DD

   Usuń
  6. Nie "rozumie" dlatego wybrac inny szlak bo tym plynal Ojciec sw.?! Przeciez dla Niego wybrano co najpiekniejsze, a my mamy tego nie zobaczyc?!

   Usuń
  7. 14:16
   Właśnie w tym jest przysłowiowy "sęk", trudno zrozumieć niektórych ...
   Masz rację !!!

   Usuń
  8. Tylko dla Danieli/reszta zamyka oczy, to jest post wyjątkowy jak ten blog i czekający nas zlot,tyle że ja duchowo zlecę/:
   Aniołowie ukazują się tak po prostu, łagodnie, że spływa zaraz na dusze radość, uniesienie, odwaga.
   Powyższe zauważył Święty Atanazy

   Usuń
  9. ETBD. Zamykam oczy, i pytam czy bedziesz na Zlocie?, bo juz czuje wilgoc......

   Usuń
  10. 17.28W naszym wieku wilgoci raczej należy unikać bo jak podagra łupnie...

   Usuń
  11. 17:09
   Tylko dla ETBD /z góry przepraszam za prywatę/
   " ...Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki ..."
   To fragment dialogu .... zgadnij ...
   Dobrze, że Jesteś. Zrobiło się przyjemnie, kolorowo.

   Usuń
  12. Danielo!To było łatwe:)-dialog przy studni...
   Obyśmy przez ZUS obsłużeni nie czekali stu dni:(

   Usuń
  13. Umorzenie postępowania apelacyjnego mam w "garści"od 2 kwietnia 2014r.. Dzisiaj zawiozłam do ZUS-u powtórny wniosek o wypłatę zaległych, bo postępowanie ZUS-owskie na podstawie tego z 19 lutego 2014r. zostało zawieszone ze względu na niezakończone sprawy sądowe. W piśmie zawieszającym postępowanie o wypłatę zaległych świadczeń ZUS poinformował mnie również, że aby je odwiesić trzeba będzie złożyć ponowny wniosek. Uczyniłam to w dniu dzisiejszym. Poprosiłam też o nr telefonu do sekretariatu biura prawnego ZUS-u ( w internecie jego nie uświadczysz), aby dowiadywać się, kiedy wrócą do organu rentowego moje dokumenty z SA. Nie będę im nabijać kasy poprzez info : 801.... , mam już dosyć słuchania muzyczki i przełączania od Annasza do Kajfasza ... Trzeba na to uważać!
   Pani potwierdziła, że naliczanie należności nastąpi dopiero po zwrocie akt, ale zaznaczyła, że to nie musi trwać aż 60 dni.
   Ogólnie Pani Danuta w Oddziale ZUS w Gdańsku - Wrzeszczu była bardzo uprzejma i zasługuje na pochwałę.
   ETBD - myślę więc, kończąc mój elaborat, że w założonych przez Ciebie stu dniach się spokojnie zmieścimy!
   Jeżeli zaś chodzi o rozwiązanie zagadki, to "trafione - zatopione!". Brawo!!!

   Usuń
  14. Jemu niech będą dzięki.
   A odnośnie naszego oczekiwania powoli wyrabiam sobie niekorzystne zdanie na temat działań ZUS. Czytam uważnie wpisy i nie wygląda to / niezależnie od nawału pracy/ dobrze,
   Niestety.
   Miłego wieczora.

   Usuń
 7. ZUS Tarnow informuje o wypłatach, jest tylko ale ,moze byc przekroczone 60 dni w pewnych wypadkach ,poniewaz emerytury otrzymujemy nawet 31 04 za kwiecien , to daje 72 dni drobnostka spoko.

  OdpowiedzUsuń
 8. 7 marca otrzymałam z Sądu Okręgowego w Zamościu informację o podjęciu postępowania i umorzeniu sprawy (na mój wniosek). Wczoraj zadzwoniłam do Sądu z zapytaniem czy moje dokumenty zostały przekazane do ZUS. Okazało się, że Sąd do tej pory nie otrzymał tzw. "zwrotki" czyli informacji o tym, że pismo odebrałam. Myślę, że to rezultat umowy zawartej z firmą t dostarczającą przesyłki sądowe - zamiast Poczty Polskiej. Osobom, które czekają na wiadomości z ZUS o wypłacie zawieszonej emerytury radzę sprawdzić gdzie w tej chwili znajdują się ich dokumenty. Pozdrawiam tych, którzy wybierają się do Augustowa. Dołączę do Was w przyszłym roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. po upływie 7 dni,nie powinni czekać na zwrotkę

   Usuń
 9. Jestem z Państwem niemal od początku powstania bloga często korzystałam z rad, trzymałam kciouki za powiedzenie naszej akcji i bardzo często tu zaglądalam, ale od dluższego czas dzieje się tu coś niedobrego. Ostatnio wszelkie poczynania Adminki przyjmowane są krytycznie. Nawet teraz kiedy pojawiły się takie piękne widoki, z opisem miejsc, o których istnieniu wielu z nas nie wiedziało zaczęły się negatywne komentarze , że to pielgrzymka. Ludzie opamiętajcie się.

  OdpowiedzUsuń
 10. czy Polacy ciągle muszą się kłócić w zgodzie są jak tylko się coś zlego dzieje później znów kłótnia dajcie spokój i tak bardzo dużo zostało zrobione dzięki zaangażowaniu Pana Mariana, Pani Adminki Pani Marii mamy pieniądze gdyby nie oni nie mielibyśmy nic.

  OdpowiedzUsuń
 11. REJS SZLAKIEM PAPIESKIM - według mnie wspaniały pomysł. Bardzo ciekawy program zlotu. Chylę czoła przed Panią Marią, która żeby zorganizować dla tylu osób pobyt musiała poświęcić sporo swojego cennego czasu. Zlot emerytów niemalże się zbiegnie z kanonizacją naszego Papieża Jana Pawła II i dlatego uważam ,że pomysł Rejsu Szlakiem Papieskim jest trafiony.
  Niestety nie będę mogła uczestniczyć. Mam nadzieję ,że będzie II Zlot.
  Wszystkim uczestnikom Zlotu, życzę niezapomnianych wrażeń.
  Pozdrawiam
  krakowianka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana Zyzko! Dziękuję za piękny post i zdjęcia. Jak piękny jest świat. Jacy wspaniali ludzie. Jak dobrze, że istnieje ten blog.

   Usuń
  2. Już jest wystarczająco pięknie:)

   Usuń
 12. No to ci co mają termin wypłaty emerytur na 31 kwietnia nie otrzymają jej nigdy, ponieważ nie zdarzy się nigdy 31 kwietnia.
  Ale spokojnie zrozumiałam pomyłkę , piszę bardziej dla uśmiechu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wazniejsze jest to by urzedy przestrzegaly postanowien Ustaw 60 dni to 60 dni tak napisane z marszu bez zastanowienia sie co do tego ile dni maja poszczególne miesiace .

   Usuń
 13. Nie bardzo rozumiem, co się dzieje tutaj. Z komputerem radzę sobie nieźle ale asem nie jestem. Po co ktoś podpisuje się różnymi podpisami, skoro wszystko może napisać jako xyz. Może ktoś to wyjaśni, chyba nas takich nie rozumiejących jest więcej. Może Panią Jot poprośmy, ona chyba współpracuje z Panem Kibicem i go zna. Pierwszy raz odważyłam się tu napisać ale czytam blog od dosyć dawna /z polecania znajomej, dziękuję jej za to/. Dziękuję też wszystkim z tego bloga. Proszę mi wybaczyć, jeśli ktoś czuje się urażony moim pytaniem.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zlotowicze , czy wy macie świadomość , że to już za parę dni się spotkamy.
  Zjemy pyszną kolacyjkę w fajnym gronie, podyskutujemy , posłuchamy koncertu. Potem musimy szybko spać po tej zarwanej nocy, aby na rejs statkiem stawić się w komplecie.
  A po śniadanku , też pysznym , popłyniemy pięknym szlakiem widokowym w rejs po jeziorze. Tam się napijemy piwka i zjemy obiadek a potem będziemy oddychać świeżym powietrzem na tarasie statku.
  No a wieczorem znowu balanga przy ognisku. No żyć nie umierać. Ja sądzę ,że trzeba już teraz przypomnieć sobie wszystkie dowcipy, kawały, anegdoty aby było miło i śmiesznie podczas chrupania kiełbasek. Jak się już ugrzejemy i podwędzimy przy ognisku, złożymy swoje zmęczone ciała na miękkich poduszeczkach, aby się wyspać, bo następnego dnia nastanie chwila pożegnań.
  Pośpiewamy sobie " jak szybko mijają chwile , jak szybko mija czas" i hajda do domków. A cha jeszcze zakupimy jakieś pamiątki u Zyzki , wszak kasę będziemy mieli na kontach.
  Pan Marian powinien już dziś zacząć trenować mięśnie nóg , by mógł zatańczyć z każdą emerytką kadryla.
  Jak wam się podoba ta wizja spędzenia wspólnego weekendu w Augustowie ?
  Pozdrawiam zlotowiczka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie superancko!

   Usuń
  2. Oby ta chwila trwala wiecznie!!! z taka jak Ty,tylko Ty... /Niemen/.

   Usuń
  3. Nie umię tańczyć kadryla :( :( :(
   Marianek.

   Usuń
  4. Marianek, bedziemy probowac,wszystko nam wyjdzie jak bedzie z sercem. /uwazaj, bo polonistki patrza,ja tez nie "umie"/.:):):)

   Usuń
  5. Jest jeszcze czas na naukę , kadryl musi być . Taniec godny i swobodny w sam raz dla nas.

   Usuń
  6. 18:49
   No i dlatego polonistki nie mają szans abym zatańczył z nimi chociaż lubię ciało nauczycielskie:)
   Marianek.

   Usuń
  7. Jeśli nie kadryla, to może kankana?

   Usuń
  8. 20:14
   a kto by chciał zatańczyć z takim gburem jak ty?
   Pewnie najpierw się musisz napić aby mieć odwagę do tańca , a potem to dopiero depczesz po palcach.

   Usuń
  9. No i wszystko jasne! Ujawnily sie czystej wody polonistki.Tak przepieknie belgocze cialo pedagogiczne.To jest Masakra. Z kim sie zadawalas jedna z druga, ze macie przykre doswiadczenia z tancow, chyba ,ze wywijalyscie holupce.

   Usuń
 15. Wyboru do Europarlamentu.
  Wśród znanych jedynek PSL ma tylko jedną kobietę - Jolantę Fedak w Gorzowie.Zawieszeni i ich rodziny pamiętajcie. Tak wygląda ponoszenie konsekwencji za buble prawne.Ta Pani powinna się wstydzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że wejdzie.Na liście ma jedynkę , a to działa jak automat.Pozdrawiam Lubuszanka.

   Usuń
  2. Obiektywnie rzecz biorąc aktywizacja osób 50+ i ustawa umożliwiajaca łączenie emerytury z pracą bez rozwiązywania umowy to zasługa właśnie pani Fedak.
   To jdnak jest punkt wyjścia do obecnego zwrotu.

   Usuń
 16. W dniu wczorajszym (03-04-14) Sąd Apelacyjny w Gdańsku powiadomił mnie, że ZUS Bydgoszczy w dniu 03-03-14 wycofał swoją apelację. RUSZYŁO!!!
  Pozdrawiam Kociewianka

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja dzisiaj otrzymałam pismo o umorzeniu postępowania na posiedzeniu niejawnym z dni 17.03.2014r.z SA w Gdańsku. ZUS Bydgoszcz wniósł o umorzeniu dnia 07.03.2014r. czyli bardzo szybko to poszło. Teraz czekam tylko na decyzję ZUS, pozdrawiam ZM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ZM - w tym samym dniu w SA w Gdańsku umorzono moje postępowanie apelacyjne. Teraz ciekawe, ile czasu im zajmie zwrot akt do właściwego oddziału ZUS.
   Czekam na spotkanie w Augustowie! Nie dezerteruj!
   pozdrawiam, Daniela

   Usuń
 18. Danielo,ZM. Ja bylam sprzed, a od wczoraj jestem po. Ciut poczekaj i bedziesz sie czula fajnie.Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 19. UWAGA!
  W „Aktualnościach” na stronie internetowej ZUS został dzisiaj zamieszczony następujący WAŻNY KOMUNIKAT w sprawie fałszywych e-maili:

  „Komunikat w sprawie fałszywych e-maili
  W Internecie rozsyłane są obecnie fałszywe wiadomości e-mail, których nadawca podszywa się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych (przykład tutaj).
  Jednocześnie informujemy, że Zakład nie rozsyła pocztą elektroniczną informacji dotyczących rozliczeń świadczeń.
  Ostrzegamy, że takie e-maile zawierają załączniki, których otwarcie może spowodować zawirusowanie komputera.
  E-maile, których nadawcą jest ZUS, wysyłane są zawsze z domeny zus.pl (adres nadawcy kończy się na @zus.pl).”

  Link do powyższego komunikatu ZUS:

  http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=1&idk=2272

  OdpowiedzUsuń
 20. Pozdrawiam wszystkich zlotowiczów i już nie mogę się doczekać tego wyjazdu. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i do zobaczenia. Teresa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 23.00A ja relacji z tego jak było. Z uwagi na stan zdrowia będę za Wami tylko duchem, ale życzę pięknych wrażeń.

   Usuń
  2. ETBD,
   Ja życzę Tobie, sobie i wielu innym osobom, aby udało się nam zorganizować następny Zlot, gdy już wrócisz do zdrowia.
   Mam nadzieję, że na wyrażoną prośbę relacji z tego wydarzenia,nie tylko przez Ciebie, pomyślimy o pewnej dokumentacji, a Adminka, jak zwykle gościnna, udostępni swojego bloga, aby zaspokoić ciekawość Twoją i tych, którzy z przyczyn losowych nie będą mogli uczestniczyć w tym interesującym wydarzeniu.
   Dobrej nocy!

   Usuń
  3. Może po upływie pewnego czasu, razem z nieobecnymi na
   I Zlocie, uda się nam skrzyknąć i zrealizować przesłanie piosenki Krzysztofa Klenczona "Wróćmy na jeziora". Z myślą m.in. o ETBD i XENEFONCIE :
   https://www.youtube.com/watch?v=_3kfNrnVVZs&list=RD_3kfNrnVVZs
   Wszystkim - miłego dnia !

   Usuń
  4. Sobota dobra! Piękna idea : zrobić mały dokument radosnych chwil w gronie życzliwych wzajemnie osób. Będę czekać z miłymi życzeniami pogody i pięknych humorów pod chmurką;-)

   Usuń
 21. Najlepiej będzie jak każdy zachowa się przyzwoicie ,na elementarnym poziomie dobrego wychowania. Zachowania kulturalne nie bolą, a czynią życie łatwiejszym.
  Nie odpowiadanie na zaczepki to tak jakby się przyzwalało na nie. Trzeba dobitnie i stanowczo je potępiać. Niech dowcipniś , który tak miesza nie wkłada palca między drzwi bo jeszcze mu go przyskrzynią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 11.05 Nie zgadzam się! Właśnie nie odpowiadanie na zaczepki, zniechęca. Nie mają pożywki.

   Usuń
 22. 11.05 A na mnie pouczająco wpływa obserwacja wpisów aktualnego postu.
  Nauki i wiedzy nigdy dosyć.Mam na ten temat swoje zdanie. Jak można się domyślić jest ono negatywne w stosunku do niepoważnej próby zwracania na siebie uwagi wpisami tzw. wielkanocnymi.
  Tymczasem w mojej sprawie błoga cisza od 19 lutego,więc popadam w błogostan.
  Myślę o pięknej pogodzie za oknem, o ludziach szykujących się do Świąt, o spokoju z jakim przyjmujemy wszystko co niesie los.
  Bloga czytam z przyjemnością i regularnie/na ile choroba pozwala/ponieważ dzięki niemu czuję się pewniej niż do tej pory w moim emeryckim życiu.
  Nie mam słów jakimi mogę odwdzięczyć się za rady, aktualności, tłumaczenie zawiłych zasad obliczeń świadczenia i różnych elementów mających na nie wpływ.
  Czujność musi budzić szereg wpisów o błędnych decyzjach i naliczeniach. Do tej pory tylko mi ręce opadały. Dziś wiem na co zwrócić uwagę, a nawet jak nie do końca zrozumiem, to mogę tutaj bez wstydu zapytać. Wiem po tych ponad czterech milionach wejść na bloga, że czyjeś pomocne palce wyklapią mi radę na klawiaturze.
  To tak po mojemu sens trwania bloga.
  Niech Wam sobota pięknie upłynie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 12:42
   całkowicie się z tobą zgadzam. Ja również traktuję blog jako pewną wspólnotę ludzi , którzy podjęli walkę w słusznej sprawie. Pamiętam początki bloga , wpisy były różne, ale nie zawierały obelg. No przecież różnić się można pięknie
   Nie toleruję zaś bezczelności i prostactwa, bo przecież będąc już w wieku emerytalnym powinniśmy już mieć utrwalone poprawne zachowania.

   Usuń
  2. do 12.42 Jaka jest pewność, że to emeryci zachowują się niewłaściwie? Jestem pewna, że to osoby spoza naszego kręgu.

   Usuń
  3. 21.41Podpisuję się obiema rękoma

   Usuń
  4. Jeśli spoza kręgu emerytów, to tylko może to emerytom pochlebiać! Że blog "Emeryt to brzmi dumnie" stanowi wartość samą w sobie i jest tak intrygujacy, że być może, stanowi dla kogoś zagrożenie. Nie ma się co przejmać, trzeba się obejmać!

   Usuń
 23. Czy w krakowskim ZUS coś słychać w sprawie zawieszonych emerytur ? Pozdrawiam Halina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poczytaj troszkę wstecz :)

   Usuń
  2. Absolutnie nic nie słychać:( Cisza. Chyba czekają do 19 kwietnia. Właściwie to mają czas

   Usuń
  3. U mnie też żadnej reakcji , ze strony Zus-u

   Usuń
  4. ZUS w Krakowie śpi?

   Usuń
 24. Czy ZUS w Kielcach oddał zawieszonym należne im świadczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. absolutnie nie !!! czekam od 19 lutego , a 17 marca dostałam z ZUS pismo o zawieszeniu postępowania gdyż ZUS nie wiedział kto się odwoływał do sądu apelacyjnego po mojej wygranej w Sądzie Okręgowym

   Usuń
 25. juz pisalem ze ZUS informuje o wysylaniu zaleglych z emerytura kwietniowa co moze dac opoznienia nie 60 a 70 dni to drobnostka by była ale moze to lamanie postanowien ustawy ?

  OdpowiedzUsuń
 26. ZUS w Wałbrzychu też śpi!!!

  OdpowiedzUsuń