8 maja 2015

Wybieramy Prezydenta RP 2015

  10 maja wybierzemy Prezydenta Rzeczypospolitej. To bardzo ważne wybory. Również my, emeryci, mamy duży wpływ na to, jaka będzie przyszła Polska. Jak będziemy traktowani na emeryturze, po pracowitym życiu zawodowym. Jakie będzie życie naszych bliskich, dzieci, wnuków. Czy będziemy mogli bez zatroskania o ich losy spędzić spokojnie jesień naszego życia. Teraz musimy zdecydować naszymi głosami wyborczymi.
              Za nami kilka trudnych lat walki o naszą godność, o nasze prawa, o nasze emerytury. Wydawać by się mogło, że już możemy spokojnie zająć się ulubionymi zajęciami, na które zawsze brakowało czasu, nacieszyć się wnukami. Ale tu okazuje się, że to nie koniec naszej walki. Nadal musimy zabiegać o interwencje posłów, senatorów, rzeczników , znowu będziemy zmuszeni do procesowania się w sądach o równe traktowanie emerytów.   
        Urzędujący Prezydent pozostawał głuchy na nasze głosy, protesty. Nie dotrzymał słowa w sprawie naszych „zawieszonych” emerytur, w sprawie  wieku emerytalnego. Podpisał ustawy budzące wątpliwości co do zgodności z Konstytucją, skłócające i emerytów i pozostałych obywateli.
„Polakom przeszkadza złe prawo i niejasne przepisy. Ciągnące się w nieskończoność sprawy sądowe. Urzędy podlizujące się bogatym i bezlitosne wobec biednych. Państwo słabe wobec silnych i silne wobec słabych. Mówiąc krotko: niesprawiedliwe państwo. Trzeba to zmienić.”
„Polska potrzebuje zmiany. Dobrej zmiany.  Jak szybko nastąpi ta zmiana – zależy od każdego z nas.”
„Potrzebne są zmiany, które dadzą Polakom nadzieję na nowe życie.”
          Wybierzmy Prezydenta, który nas wysłucha, który będzie z nami rozmawiał, który będzie strażnikiem Konstytucji i strażnikiem sprawiedliwości oraz  rzecznikiem praw wszystkich obywateli.
         Na ten najwyższy urząd w państwie wybierzmy człowieka energicznego, gruntownie wykształconego, młodego, ale już doświadczonego w polityce, takiego, któremu zależy na dobru państwa i obywateli.
        Takim człowiekiem jest doktor nauk prawnych, Pan Andrzej Sebastian Duda. Jest On politykiem, któremu można zaufać. Cechuje Go pracowitość, profesjonalizm, odpowiedzialność i zaangażowanie w sprawy Polski i Polaków.

„Musimy uwierzyć, że można zmienić Polskę, a wybór Pana Andrzeja Dudy na Prezydenta Rzeczypospolitej to nasza realna nadzieja na dobre zmiany”

10 komentarzy:

 1. Liczymy na taką zmianę. Serdecznie i mocno popieram ten APEL DO WSZYSTKICH POLAKÓW. POLSKA rzeczywiście potrzebuje dobrej zmiany, która właśnie zależy OD NAS SAMYCH . Polska na to zasłużyła, zasłużyła na Pana Andrzeja DUDĘ.
  Kazia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Każdy,byle nie Komorowski,który zdegradował najwyższy urząd w państwo do roli rządowego notariusza.Przez pięć lat siedział w pałacu i nic dla Polaków dobrego nie zrobił.Dopiero parę miesięcy temu wyszedł spod żyrandola i udaje dobrego prezydenta.Z późno!Nikt już nie powinien uwierzyć,że jak zostanie na drugą kadencję to będzie bardziej aktywny.Teraz to dopiero zgnuśnieje,jak już będzie wiedział,ze to jego ostatnia kadencja.Najgorsze jest to,że zamiast stać na straży konstytucji-najważniejsza jego rola w państwie-to świadomie ją naruszył,podpisując ustawę o zawieszeniu nam emerytur.
  Elżbieta

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko A. Duda jest tym, który daje nam szansę na ponowne rozpatrzenie ustawy 67. Jak sadzę nie wycofa tej ustawy w całości ale być może znowelizuje ją tak , że te perfidne artykuły dotyczące potrącania emerytur wcześniej pobranych przez wcześniejszych emerytów z rocznika 53 / jako najbardziej pokrzywdzonego / przy przeliczeniu na emeryturę kapitałową wycofa.
  Obecny prezydent nas oszukał to krętacz jakich mało , ględzi trzy po trzy i wstyd przynosi razem z tą swoją bułą , która pęka w szwach. Oboje nadają się tylko do tej swojej ruskiej budy. Nie powinni z niej w ogóle wychodzić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochani Emeryci, jest nas sporo. Nasze głosy się liczą. Zagłosujmy więc na człowieka, który zmieni oblicze Polski. Komorowskiemu już podziękujmy. Jaga

  OdpowiedzUsuń
 5. Głosowaliśmy na A. Dudę i I turę wygrał - powtórzmy to wszyscy Polacy w II turze, bo inaczej Polska zginie - Komorowski i po-psl to szkodnicy naszego pięknego kraju, wypędzili za granicę nasze dzieci i wnuki.........

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przedziale wieku 60+ na Dudę tylko o 0,6% więcej niż na Komorowskiego. Tacy zadowoleni emeryci lub prawie emeryci ? Pewnie zależy którzy.....

   Usuń
  2. Tak, niestety, tez czytałam zestawienie, w którym była informacja, że połowa emerytów głosowała na Andrzeja Dudę, ale za to druga połowa głosowała na Komorowskiego. Biorąc pod uwagę, ze starsze pokolenie- emeryci, są jedną z grup, które biorą udział w wyborach najliczniej, nie jest to wesołe. Też jestem "zawieszoną" po ponad 2- letniej batalii sądowej, do SN włącznie- ciężko przeżyłam ten czas, straciłam nerwy, zdrowie i czas dla Rodziny. Nie zapomnę nigdy, jak Komorowski mówił, że ustawa odbierajaca nam emerytury budzi jego wątpliwości, obiecywał, że jej nie podpisze, a potem szybciutko podpisał- tuz przed Świętami Bożego Narodzenia. Pamiętam , jak sie wtedy paskudnie poczułam - jak osoba oszukana, zrobiona w balona, której ktoś przyłozył pięścia w brzuch. Trzeba byc idiotą,żeby głosować powtórnie na tego pana. Proszę, dajmy szanse A. Dudzie- niech pokaże, co potrafi, sprawdźmy, czy rzeczywiście prezydent Polski musi być analfabetą i osobą sterowaną za pleców przez tajemnicze siły, olewającą kompletnie obywateli, czy rzeczywiście tego urzędu nie da sie sprawować lepiej. proszę także, kto tylko ma czas i może- zgłaszajcie sie do komisji i na mężów zaufania, bo wiadomo: nie wazne, jak kto głosuje, ważne, kto liczy głosy. Pewne jest,że pan BK i jego otoczenie zrobią WSZYSTKO, żeby wybory wygrać - cel uswięca środki, a od koryta oderwać się ciężko.

   Usuń
 6. Czy nie uważacie,że my bylismy pierwsi walcząc z,,systemem,,i prez.Komorowskim.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie należy zapominać, że moglibyśmy sobie walczyc do dzisaj, gdyby nie pan Marian i senatorowie PiS- Cioch Skurkiewicz i jeszzce jeden - nazwisko wyleciało, którzy stoczyli śmiertelny bój w TK i instytucjach państwa, Tylko dzięki ich działaniu nam sie udało. Dlatego tez uważam, że należy dać szanse kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości, Andrzejowi Dudzie- doktorowi prawa z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

   Usuń
 7. Nie chcę Polski Komorowskiego. Dlatego zagłosuje na Dudę. Gorzej na pewno nie będzie. Mam dosyć ciągłego straszenia PIS-em Z Dudą wiąże nadzieję na lepsze jutro. JS

  OdpowiedzUsuń