22 maja 2015

„Przyszłość ma na imię Polska”

                    "Prezydentura to szczególny obowiązek służenia narodowi i jednoczenia Polaków wokół wspólnych wartości. Przyszły prezydent powinien pełnić rolę arbitra na scenie politycznej, co oznacza, że będzie szanował ludzi o odmiennych poglądach i szukał z nimi porozumienia.
          Prezydent powinien być wyczulony na to, że w społeczeństwie jest wielu ludzi wykluczonych, w tym ogromna rzesza - z przyczyn materialnych. Inne kraje narzekają, że nasi obywatele do nich imigrują. Więc kreujmy u nas - także z pomocą UE - taką gospodarkę, żeby nie wyjeżdżali, żeby wszyscy nasi obywatele zostali w Polsce, żeby był przemysł, żeby młodzi ludzie mieli godne warunki pracy, płacy, zakładania rodzin, żeby mieli perspektywy i mogli godnie żyć. Głowa państwa ma stać na straży dobra społecznego, na straży Rzeczypospolitej Polskiej, a Rzeczpospolita to jej naród.
         Prezydent Polski w naszym imieniu powinien domagać się od władz rządowych egzekwowania polskiego prawa podejmując działania mające na celu wsparcie obywateli, którzy ze swojego prawa zamierzają skorzystać
        Od dłuższego czasu w naszym Kraju jest brak poszanowania dla polskiego prawa, w tym łamanie art. 20 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, zgodnie z którym dialog i współpraca partnerów społecznych stanowi podstawę ustroju gospodarczego naszego kraju. Tymczasem Prezydent zamiast stać na straży konstytucji, staje na krześle.
 Obiektywna sytuacja większości społeczeństwa jest gorsza niż nastroje. A jednak siedzimy cicho. Nie wychodzimy na ulice, nie strajkujemy – nie bierzemy udziału w ważnych życiowych wyborach ! Nie upominamy się o swoje, choć przeciętnie zarabiający pracownik z trudem osiąga dochody na poziomie minimum egzystencji dla czteroosobowej rodziny.
 Prezydent nigdy nie powinien się godzić na podpisanie ustaw, które uderzają w całe społeczeństwo, nigdy nie powinien się godzić na to, by finanse publiczne, budżet ratowany był kosztem najuboższych.
        Do tej pory rząd nie pomyślał, jak można pomóc tym emerytom, którzy dostają najniższe emerytury. Są oczywiście przepisy, które zakładają, że emerytury mają być waloryzowane, ale niestety, podwyżki z każdym rokiem są niższe. Dopóki Polacy nie będą zarabiali na "poziomie europejskim", to trudno zgodzić się na wejście Polski do strefy euro i by polski emeryt dostawał 200 euro czy mniej miesięcznie.
Senatorowie Platformy Obywatelskiej odrzucili projekt ustawy, który umożliwiłby najbiedniejszym emerytom i rencistom nabywanie bezpłatnych leków, ustawy o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych, przygotowany przez Stowarzyszenie „Dzieci wojny”.
Obecny Prezydent przyjmuje praktyczną akceptację dla łamania konstytucyjnych norm przez największych pracodawców w Polsce dając tym samym pełną zgodę na prowadzenie przez nich antyspołecznych i antypracowniczych działań, uderzających bezpośrednio w Polaków.
Prezydent swoim działaniem od wielu lat pozwala na łamanie przepisów powszechnie obowiązującego prawa w Polsce. Popierając w imię liberalnych mrzonek naruszanie konstytucyjnie gwarantowanych zasad dialogu społecznego, jako sprawę otwartą pozostawia się łamanie innych zasad ustawy zasadniczej oraz daje sygnał, że prawo można przestrzegać wybiórczo – a takie postawy powinny być wykluczone w państwie prawa!
Ta władza uczciwa nie jest i od początku nie była! Prezydent zamknął się pałacu i siedział tam przez 5 lat.  Jest to osoba,  która pokazała,  że jest  w wysokim stopniu niewiarygodna.

  Potrzebne są zmiany, które dadzą Polakom nadzieję na nowe życie. Czas na zmianę Prezydenta.
 Wybór jest prosty – Andrzej Duda, reprezentujący program odważnej i ambitnej Polski. Duda nie ogranicza się jedynie do pustych, nic nie znaczących sloganów. Podaje nam praktyczne przykłady jak owo jednoczenie Polaków i szukanie porozumienia w trakcie jego urzędowania w Belwederze będzie wyglądało.
„Będę się pochylał nad każdą grupą społeczną, bo wiem, że taki jest obowiązek prezydenta. Będę walczył o sprawy rolników, będę walczył w obronie polskiej ziemi”.
        Kandydat na prezydenta zadeklarował, że jednym z pierwszych jego projektów ustaw będzie przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego. Chce także, aby najubożsi emeryci byli zwolnieni z podatku PIT.
  Jako Prezydent RP Andrzej Duda chce stać na straży dialogu społecznego i być jego patronem wierząc , że dialog jest możliwy i, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli zacząć wspólnie go realizować .
  Godne życie w bezpiecznej Polsce” to nie tylko hasło, ale wizja Andrzeja Dudy. Podpisując Umowę programową Andrzej Duda zobowiązał się m.in. do prowadzenia działań na rzecz:
 • obniżenia wieku emerytalnego;
 • wycofania antypracowniczych zmian w Kodeksie pracy, szczególnie dotyczących czasu pracy i okresu rozliczeniowego;
 • wyeliminowania stosowania śmieciowych umów o pracę oraz patologicznego samo zatrudnienia, a także tworzenia stabilnych miejsc pracy chroniących pracowników przed ubóstwem;
 • wzmocnienia dialogu społecznego na szczeblu ogólnokrajowym, branżowym i zakładowym;
 • zapewnienie wzrostu minimalnego wynagrodzenia do 50 proc. przeciętnej płacy w gospodarce narodowej;
 • zapewnienia rodzinom wychowującym dzieci dodatkowego wsparcia;
 • przywrócenia odpowiedzialności państwa za zdrowie obywateli i reformy szkolnictwa."
"POLSKA rzeczywiście potrzebuje dobrej zmiany, która właśnie zależy  OD  NAS  SAMYCH .
 Polska na to zasłużyła, zasłużyła na Pana Andrzeja DUDĘ"


17 komentarzy:

 1. Z komentarzy w internecie
  "Tak zakłamanej i zmanipulowanej telewizji nie było nawet w PRL-u. Wszystkie trzy duże stacje telewizyjne manipulują faktami, coś okropnego.
  Dziennikarze dorównują tym sprzed ćwierćwiecza. Jak można tak sprzeniewierzyć się uczciwości i zasadom dziennikarstwa? Jak sobie spojrzą w lustro?
  No cóż, kaska tylko się liczy, na zasady moralne zamyka się oczy. Pewnie super premie mają . Im ktoś wredniejszy, tym więcej się może nachapie.
  Obrzydliwość."

  OdpowiedzUsuń
 2. Zajrzyjcie do naszej pani Danieli na facebooku - Daniela Delfina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Danielo, brawo !
   ku uwadze
   http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6806

   Usuń
 3. Czy emigracja to dramat? Szokujące słowa prezydentowej
  "Ja bym emigracji za pracą nie traktowała w kategorii dramatu. To jest też jakaś szansa."
  http://niezalezna.pl/67071-anna-komorowska-w-radiu-zet-o-mlodych-ludziach-emigracja-nie-dramat-szansa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe dlaczego swoich dzieci nie powysyłała do obcych krajów!

   Usuń
 4. Całkowicie zgadzam się Polsce potrzeba uczciwego i prawego prezydenta, a warunek ten spełnia tylko A, Duda, Przeczytałam książkę Sulimskiego , gdzie pisze m,in, o obecnym prezydencie Komorowskim- włosy stają na głowie, jak taki człowiek może piastować tak zaszczytną funkcję i reprezentować nas Polaków, a ta fundacja ................tyle pieniędzy wyprowadzili i cicho..

  OdpowiedzUsuń
 5. Posluchajcie, obejrzyjcie. Świetne
  https://www.youtube.com/watch?v=erea1Ow_LQQ
  https://www.youtube.com/watch?v=c9xWCcjESBA

  OdpowiedzUsuń
 6. polecane strony
  http://wpolityce.pl
  http://www.empik.com/niebezpieczne-zwiazki-bronislawa-komorowskiego-sumlinski-wojciech,p1105730643,ksiazka-p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawy tytuł
   http://www.faktychicago.com/wiadomosci/fakty-chicago-wyniki-wyborow-w-usa-chicago-konsulat-rp-duda-komorowski,news,13743.html

   Usuń
 7. z komentarzy w necie
  Do tej pory nie usłyszałam, dlaczego pan Komorowski chce nadal być prezydentem. 5 lat biernej prezydentury, podpisywanie wszystkich papierow PO, nawet bez czytania, zmęczenie i zniechęcenie - to powody, zeby juz odpocząć. On już nie ma siły, ma 62 lata, praca fotelowa, a innym każe ciężko pracować do śmierci ( na budowach, na taśmie, za ladą, za kierownicą). Jak widać po wyglądzie państwa Komorowskich obiady z 8 dań zaszkodziły i zdrowiu i wyglądowi. Przy trwaniu pod żyrandolem zmusza chyba tylko strach przed ujawnieniem wszystkich przekrętów. Czas odejść

  OdpowiedzUsuń
 8. zaglądajcie na facebooka, ile tam jest wiadomości, ile dokumentów przytaczają ludzie. Aż trudno uwierzyć, że tyle informacji ukrywano. Na facebooku łatwo się zarejestrować. Wystarczy adres e-mail

  OdpowiedzUsuń
 9. mam pytanie i prośbę o odpowiedż jeżeli ktoś pracuje na umowę zlecenie i ma dwie umowy u tego samego pracodawcy a składki opłacane od tej niższej umowy czy może liczyc na to że zus doliczy staż pracy za okres trwania umowy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli ktoś wykonuje jednocześnie dwie umowy zlecenia, to ma obowiązek opłacania składek na ubezpieczenia: emerytalne i rentowe tylko od jednej, wybranej przez siebie umowy.
   Umowa zlecenia nie liczy się do stażu pracy, jeżeli chodzi o urlopy, okres wypowiedzenia czy wysokość odpraw. Jeśli płacone były składki na ubezpieczenie społeczne to umowa zostanie uwzględniona do wysokości emerytury.

   Usuń
 10. dziękuję bardzo za odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
 11. Szanowni Państwo.
  ZUS w Tarnowie pomniejsza podstawę emerytury o wcześniej pobrane kwoty,pomimo złożenia wniosku o przeliczenie przed 1 maja 2015 i jestem osobą urodzoną w 1948r nadal pracującą. Oczywiście będzie sąd ale taka jest właśnie nasza Polska prawa.....??? Pozdrawiam serdecznie.Będę wdzięczna za komentarz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mario, przepraszam, ale jakoś źle odczytałam datę Twoich urodzin. Poniższa odpowiedź byla dla osoby urodzonej po 1948 roku.
   Dla urodzonych przed 1949 rokiem rzeczywiście Zus pomniejsza emerytury od 1 maja 2015r. na podstawie wprowadzonego art. 55a.
   Problem jest w dacie złozenia wniosku o przeliczenie emerytury ze stazowej na kapitałową. Z reguły Zus odmawiał przeliczenia emerytury osobom, które zlozyły taki wniosek. Trzeba bylo zaskarżyc decyzje ZUs-u do sądu. Emeryci wygrywali z reguły dopiero w sądzie apelacyjnym. I z tym wszystkim najlepiej było zdążyc przed 1 maja 2015r.
   Ale widzę dla Ciebie światełko. Przeczytaj pierwsze komentarze pod wątkiem "Po majowce z wnioskiem do ZUS" z dnia 24 kwietnia. Nie kopiuję tych komentarzy, bo są dosyc dlugie.

   Usuń
 12. Mario, Zus pomniejsza kapitał początkowy o wcześniej pobrane emerytury na podstawie ustawy z 11 maja 2012 roku. Jest tam wprowadzony art. 25 ust. 1b, ktory o tym mowi. I własnie o usuniecie lub zmianę tego artykułu piszemy pisma do prezydenta elekta. Art. 25 ust. 1b został wprowadzony "cichaczem" przy ustawie podwyższającej wiek emerytalny. Nowy prezydent obiecał obnizenie wieku emerytalnego, czyli naprawę, zmianę lub usuniecie ustawy z dnia 11 maja 2012. No to może "przy okazji" zmieni/usunie ten wredny artykuł zmniejszajacy nam emerytury o pobrane wcześniej świadczenia

  OdpowiedzUsuń