6 maja 2014

Wspomnień czar

Drodzy Państwo!
I zlot emerytów w Augustowie otworzyła uroczysta kolacja, na której Pani Daniela wygłosiła płomienną mowę."Drodzy Zawieszeni i szczęśliwie Odwieszeni Emeryci !
Spotkał mnie wielki zaszczyt powitania Państwa na tej zaczarowanej augustowskiej ziemi, której romantyczne klimaty uwieczniono w wielu piosenkach. Wspomnę tutaj przeboje Janusza Laskowskiego pt.: „Beata z Albatrosa”,  czy „ Goniąc kormorany” Piotra Szczepanika.
Spotkaliśmy się tutaj po wykonaniu ogromnej, zakończonej sukcesem pracy nas wszystkich. Nie zgodziliśmy się bowiem z wprowadzeniem w życie niesprawiedliwej ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r., która pozbawiała nas praw nabytych do przyznanej i wypłacanej emerytury, nakazując rozwiązanie stosunku pracy chociaż na jeden dzień, aby prawo do niej zachować. Zanim ta ustawa została przegłosowana w Sejmie wiele autorytetów prawniczych na czele, z niedawno zmarłym, I Prezesem SN Stanisławem Dąbrowskim oraz z Panią prof. U.W. Inettą Jędrasik- Jankowską – ekspertem SN, zwracało uwagę ustawodawcy, iż ta przygotowywana ustawa nie jest zgodna z konstytucją, gdyż  narusza zasadę ochrony zaufania obywatela do państwa i stanowionego przez niego prawa, wynikającą z art.2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polski. 
Najbardziej skutecznym emerytem, który potrafił skłonić polityków, Panów senatorów z PiS-u do napisania skargi konstytucyjnej i jednocześnie zgromadził poprzez internet wielu zainteresowanych walką o przywrócenia wypłaty bieżących i zaległych emerytur – jest Nasz lider Pan Marian Strudziński.
Do założenia i prowadzenia naszego bloga, który otrzymał z nadania walczących emerytów nazwę: „ Emeryt to brzmi dumnie” skłonił Naszą wspaniałą Adminkę Izabelę Drelichowską. Blog zyskał sławę, zaczęły z wzajemnych porad korzystać całe rzesze emerytów. Publikowane pisma procesowe pomogły bez pomocy kancelarii prawnych walczyć o swoje emerytury w sądach. Zanotowano rekordową liczbę wejść na blog – przekroczyła ona 4,5 mln.


  Prawdopodobnie sparaliżowanie ilością pozwów sądy zmusiły koalicję rządową do uchwalenia nowej ustawy, której celem było naprawienie błędu ustawodawczego z 16 grudnia 2010r. i zwrócenie niesłusznie zawieszonych emerytur od chwili zawieszenia do czasu wznowienia ich wypłat po Wyroku TK z dnia 13 listopada 2012r. Jednak pierwotnie proponowany kształt ustawy nie zadowalał  naszych Blogowiczów, gdyż nauczeni przykrymi doświadczeniami w sądach, po dużej ilości przegranych procesów, chcieli aby ten przepis prawny był bardzo precyzyjny, aby nie było możliwości interpretacji i aby wszyscy „ zawieszeni” odzyskali swoje zaległe świadczenia z ustawowymi odsetkami. Dlatego też zmobilizowaliśmy się na blogu i pisaliśmy swoje propozycje brzmienia ustawy najpierw do senatorów, a potem również do posłów. Wysłaliśmy setki listów, e-maili i faksów, słuchaliśmy posiedzeń Komisji i Debaty Sejmowej. Nasza wspólna praca zaowocowała, wygraliśmy. Nowa ustawa weszła w życie 19 lutego 2014 r. , już niektórzy emeryci otrzymali swoje pieniądze na konto.
Pragnę podziękować wszystkim, ale wymienię jeszcze bardzo aktywnego Pana Krzysztofa z Warszawy, Panią Wigę z Bytomia, Panią Ulę 05 z Wrocławia. Podziękować chcę też Pani Marii Gubicz, która podjęła się trudu zorganizowania tego naszego spotkania.


Swoje podziękowania kieruję również do tych Blogowiczów, którzy ze względów losowych nie mogli się z nami spotkać, ale na pewno wspierają nas duchowo, liczą na to, że uda nam się założyć Stowarzyszenie i życzą nam udanego I Zlotu Emerytów od 02 do 04 maja 2014r. w Augustowie.
Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję i mam nadzieję, że będą to dla nas niezapomniane chwile.

Daniela" 


Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie w gronie moich kochanych emerytów.
Dziękuję także za piękne kwiaty i cudowne upominki.
Izabela


Niebawem ukażą się szczegółowe informacja na temat stowarzyszenia.

61 komentarzy:

 1. Piękne słowa...szkoda ze nie mogłam tam być,ale całym sercem łączę się ze wszystkimi:-)
  aktywna blogowiczka,chociaż rzadko komentująca

  OdpowiedzUsuń
 2. http://prawo.rp.pl/artykul/757955,1107315-ZUS-wyplaca-zawieszone-emerytury.html

  Artykuł na temat.

  OdpowiedzUsuń
 3. http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/794654,emerytura-tk-sprawdzi-przymus-pracy-do-67-lat.html

  TK będzie debatował 2 dni; jak myślicie jaki będzie finał?

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam!Wdniu wczorajszym byłam w ZUS ODDZIAŁ SZCZECIN w sprawie informacji na jakim etapie znajduje się wypłaty mojej zawieszonej emerytury.Dowiedziałam się,że wypłata przewidziana jest na 25.V.-suma tejże BARDZO MILE MNIE ZASKOCZYŁA.Moje obliczenia były zdecydowanie niższe!Pozdrawiam-szczęśliwa szczecinianka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałabym się zapytać, czy w Pani sprawie była rozprawa sądowa i jak przebiegała.Kiedy złożyła pani wniosek o wypłatę zaległych?Ja wystąpiłam do ZUS Szczecin 19 lutego z wnioskiem, 13 marca miałam rozprawę apelacyjną (ZUS się odwołał), na moją korzyść i do dnia dzisiejszego nic. Serdecznie pozdrawiam.Szczecinianka.

   Usuń
 5. Danielo!
  Pięknie ujęłaś te dwa lata walki. Pozdrawiam serdecznie
  Marysia z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marysiu z Krakowa,
   Bardzo dziękuję. Musiałam to zrobić skrótowo i może nie wszystko ujęłam, ale to było pisane dosłownie " na kolanie"
   Pozdrawiam, Daniela

   Usuń
 6. Witam,ZUS Rybnik również działa bardzo opieszale. Nie mam jeszcze decyzji,ani wypłaty.Sprawa prosta bo bez sądów itd.ale Pani na moje zapytanie-telefoniczne -odpowiedziała że sprawa jest w realizacji i że z powodu nawału pracy powinnam otrzymać zwrot emerytur w czerwcu .Wniosek złożyłam 20.02.2014r no i gdzie te 60 dni na jakakolwiek odpowiedź.Pozdrawiam Tyszanka

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam serdecznie wszystkich a przede wszystkim rocznik 53. No cóż widać, że zainteresowanie minęło i przestalismy walczyć o swoje. Nie wiem co dalej robic i jak dalej postępowac, moze ktos pomoze nam i zajmie się nasza sprawą. Ostatnio był zlot emerytów (niestety nie mogłam byc, mam nadzieję, że nie było to jedyne spotkanie) i myślałam, że tam ktoś zechce poruszyć nasz temat ale z wpisów widać, że nie było tego tematu. Proszę o wiesci w sprawie rocz.53. Gratuluję dobrej zabawy podczas spotkania w Augustowie.
  Pozdrawiam Teresa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tereso,
   Stowarzyszenie w pierwszej kolejności postanowiło zająć się problemem kobiet z rocznika 53, nie zapomnieliśmy o tej ważnej sprawie i już zaczynamy działać.
   Wcześniej musi nastąpić rejestracja Stowarzyszenia
   " Emeryt to brzmi dumnie", którego siedzibą będzie Warszawa.
   Pozdrawiam wszystkich
   Daniela

   Usuń
  2. bedą informacje niebawem na ten temat na blogu. Jako pierwsze zadanie stowarzyszenia bedzie problem pan z 53. Juz pan Krzysztof i pan Marian nad tym pracuja.

   Usuń
  3. Serdeczne dzieki za wiadomość, bede jak zawsze śledzić wpisy na ten temat i nie tylko ten. Pozdrawiam, Teresa

   Usuń
 8. Pod poprzednim postem zamieścilam swój komentarz ale nie wszyscy wracają do przeczytanych treści /a tam jeszcze toczy się dyskusja/. Pozwoliłam sobie fragment komentarza zamieścić jeszcze pod nowym postem.
  Pani Mario, proszę nam napisać więcej o tym włoskim piosenkarzu, bo nie mogłam znaleźć żadnych informacji oprócz tych o koncertach w Polsce.
  Pani Mario, mam nadzieję, że Pani się nie obrazi ale chcę zapytać o rozliczenie tego zlotu. Proszę nie przyjmować tego jako atak ale ludzie chcieliby wiedzieć, jak zostały wydane ich pieniądze. Myśle, że i Pani też dla jasności przedsięwzięcia wolałaby, żeby wydatki były znane, bo i nie ma czego ukrywać.
  Z całym szacunkiem i podziękowaniem – zadowolona emerytka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielu uczestników zlotu zapewne krepuje się poprosic o rozliczenie ich pieniedzy. A chyba nie jest to tajemnicą. Mam zatem propozycję w tej sprawie. Pani Maria mogłaby wysłac rozliczenie na emaile wszystkim tym, którzy opłacili zlot. Myslę, że takie rozwiązanie jest do przyjęcia. Nie bedzie wtedy więcej komentarzy na ten temat.

   Usuń
  2. Nie wyobrażam sobie,żeby takiego rozliczenia nie było.Nie raz organizowałam różne imprezy na naszym UTW i rozliczenie robiłam natychmiast po zakończeniu imprezy,a nawet jeszcze w jej trakcie.

   Usuń
  3. Nooo ,kret.

   Usuń
  4. bo co, ze pyta o rozliczenie??????!!!!!!!!!

   Usuń
  5. Elżbieta, Łódź6 maja 2014 15:37

   Drodzy wszyscy anonimowi. Byłam, bawiłam się, jadłam i tańczyłam.
   Nie potrzebuję rozliczenia od Marii. Wiem, że ta cała impreza, dzięki Niej i Jej mężowi oraz innym, życzliwym i wspaniałym ludziom została wspaniale zorganizowana. Niczego nie brakowało. Sądzę też, że wyjazd indywidualny z tyloma atrakcjami byłby na pewno bardziej kosztowny
   .
   Z całego serca dziękuję Marii G. za wspaniały efekt Jej pracy i Admince Izie za zaangażowanie i merytoryczne przygotowanie pracy dla powstania Stowarzyszenia.

   Proszę nie nawoływać na forum o rozliczenia, bo to świadczy o braku kultury, klasy i jest nie eleganckie. Jeżeli ktoś bardzo chce wiedzieć czy nie przepłacił, to niech to załatwia tak jak pisze anonimowy w komentarzu z godz. 12,06.

   z serdecznymi pozdrowieniami dla organizatorów i wszystkich uczestników Zlotu
   Elżbieta z Łodzi z mężem

   Usuń
  6. nie chodzi o nawolywanie ale o zwyklą przyzwoitośc

   Usuń
  7. To na zlocie organizatorzy się nie rozliczyli??? Nie rozumie tego.

   Usuń
  8. O, znowu polonistka sie odezwała. Należy też poprawić panią Elżbietę. Nieeleganckie jest rozliczenie z cudzych pieniędzy?

   Usuń
  9. Szanowni zlotowcy!
   Zlot planowany był wcześniej i była podana konkretna cena pobytu jednego uczestnika. Nikt nie robił tajemnicy ile będzie kosztował pobyt jednej osoby. Każdy płacił za 2 noclegi , dwa śniadania , obiad + kolacja uroczysta z oprawą muzyczną + biesiada z oprawą muzyczną + rejs statkiem. W to na pewno nie wchodzą koszty uboczne jakie musiała ponieść Pani Maria organizując nasz pobyt. Pobyt nie był indywidualny ale zbiorowy. Osoby , które zaakceptowały cenę godziły się na taki koszt pobytu. Jak Państwo wyobrażacie sobie organizację czegoś na zaliczkę, ja nie. Wszystko ma być ustalone przed wyjazdem. I tak Pani Maria zrobiła. Przed zlotem uzgodniła koszt naszego spotkania. Podała do wiadomości. Ze swojej strony zrobiła wszystko, my tylko mieliśmy podjąć decyzję. Odpowiada mi taka cena - jadę. Nie odpowiada – nie jadę. Proszę choć trochę się zastanowić i pomyśleć jak czuje się w tej sytuacji osoba, która poświęciła swój czas a my jej dziękujemy w taki sposób. Obawiam się , że już nikt nie podejmie się w takiej sytuacji organizowania czegokolwiek dla blogowiczów. Pozdrawiam Wiga

   Usuń
  10. Forma, trochę brzydko nazwana, rozliczenia, jest w Pani gestii. Nie chodzi tu, jak sądzę, o posądzanie o nieuczciwość ale zwykłe w organizowaniu jakiejkolwiek imprezy sprawozdanie. Była możliwość uczynienia tego na zlocie, gdy znane były chyba wszystkie uzgodnienia hotelowe już wcześniej. Nie ma co obruszać się na ludzi. Jest to naturalna kwestia podania listy wydanych pieniędzy. Chyba nie chodzi o to, żeby każdy pisał do Pani e-maila z taką prośbą. Może warto skorzystać z przekazaniem, jak zostały wydatkowane pieniądze, do władz Stowarzyszenia. Źle by się zaczęła działalność Stowarzyszenia, gdyby jakieś sprawy zostały nie wyjaśnione. Szkoda też miejsca na blogu na takie dyskusje, jest tyle ważniejszych spraw. Zatem teraz decyzja należy do Pani, proszę to szybko załatwić i zajmijmy się sprawami Stowarzyszenia.

   Usuń
  11. Elżbieta, Łódź6 maja 2014 20:40

   Odpowiadam Anonimowyc6 maja 2014 16:58
   cyt;"O, znowu polonistka sie odezwała. Należy też poprawić panią Elżbietę. Nieeleganckie jest rozliczenie z cudzych pieniędzy?"
   Właściwie bardzo dobrze wyjaśniła Wiga6 maja 2014 18:09, ale ja jeszcze spytam tych co tak bardzo domagają się rozliczenia, czy jak wykupujecie wczasy, albo wycieczkę za określoną przez organizatora lub Biuro Podróży kwotę to również wymagacie od organizatora szczegółowego rozliczenia?
   Każdy kto zdecydował się na wzięcie udziału w zlocie wiedział ile i za co płaci, proszę więc nie występować w imieniu innych, w tym moim, pisząc, że każdy chce rozliczenia.
   Nadal pozostaję przy swoim zdaniu, że żądanie rozliczenia na forum bloga jest nieeleganckie!

   Usuń
  12. Małgosia z Łodzi8 maja 2014 02:24

   W stu procentach zgadzam sie z opinią Elżbiety, wszystko było zorganizowane wzorowo, sam pałacyk Oficerskiego Yacht Clubu tak wspaniale odrestaurowany, wnętrza godne podziwu. Atmosfera wspaniała, ludzie mili i życzliwi. Pani Maria Gubicz osobiście dzwoniła do mnie przed zlotem i zatroszczyła się o to, żebym nie musiała korzystać z pociągu lub autobusu. Skojarzyła mnie z p. Elżbietą i to dzięki Niej miałam wspaniały powrót do domu w towarzystwie Elżbiety i Jej męża. A na zlot jechałam z Krzysztofem i przemiłą Pania Teresą. Sprawa ceny za pobyt była klarowna od początku i nie budziła żadnych zastrzeżeń. Była to cena bardzo niewygórowana, biorąc pod uwagę wszystkie atrakcje. Jeszcze raz dziękuję Wszystkim, którzy sprawili, że odmłodniałam na zlocie o 30 lat:-)

   Usuń
  13. Mimo kilku wyjaśnień w sprawie "rozliczenia" żadna z osób nie wspomniała, że p. Maria G. jeździła swoim samochodem do Augustowa uzgodnić szczegóły zlotu i nie zażądała zwrotu kosztów podróży! Czy tego nie bierzecie pod uwagę żądając rozliczenia kosztów? Czy ona musiała brać na swoją głowę ten kłopot? A teraz jeszcze musi wyczytywać, no bo wysłuchać to się nie da tych NIEUZASADNIONYCH narzekań. Najlepiej byłoby, gdyby ci narzekacze sami zrobili to co trzeba – wtedy przekonaliby się jak to miło wysłuchiwać uszczypliwości i oskarżeń! Zanim coś palniesz, jak chory we wiadro (tak mawiał mój matematyk), to ZASTANÓW SIĘ.
   Pozdrawiam, także narzekaczy.
   Marek y Nidzicy (Jaromir)

   Usuń
 9. do 10.57
  Złożyłam Apelację we wrześniu od niekorzystnego wyroku SO,którą wycofałam 16.XII.2013r.Jakoś po 20.01.2014r otrzymałam pocztą prawomocne(nie wiem czy prawidłowo nazwałam ten akt?) wycofanie Apelacji.19.02.2014r złożyłam do ZUS wniosek o zwrot zawieszonych emerytur.Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam Decyzji w tej sprawie,ale pofatygowałam się wczoraj osobiście do ZUS i wszystko jak wyżej pisałam.Pozdrawiam - Szczecinianka

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo dziękuję za wyczerpującą i szybką odpowiedź.Bardzo serdecznie pozdrawiam. Szczecinianka.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zwracam się do nieco niecierpliwych osób. Ja nie byłem "zawieszony" i na zlocie reprezentowałem "zwaloryzowanych kwotowo w 2012 r.". Stowarzyszenie przyjmuje w swoje szeregi nie tylko "zawieszonych", ale WSZYSTKICH chętnych emerytów i WSZYSCY chętni są BARDZO MILE WIDZIANI.
  Przed zlotem założycielskim nie znałem p. Marii i p. Danieli, a na zlocie okazało się, że są one nie tylko pełne energii fizycznej i psychicznej, ale także wesołymi dziewczynami i duszami towarzystwa.
  BARDZO cieszę się, że poznałem obie panie i jednocześnie żałuję, że mogłem z nimi obcować jedynie niecałą dobę, gdyż obowiązki rodzinne nie pozwoliły mi z tym paniami bawić się na statku i przy ognisku, ale jestem pewien, że co się odwlecze, to nie uciecze.
  optymista Marek z Nidzicy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Marku,
   Miło mi było Pana poznać. Na pewno będzie jeszcze okazja do spełnienia Pana życzenia.
   Pozdrawiam serdecznie, Daniela

   Usuń
  2. Marku, mielismy przyjemnosc obcowania z pp. Daniela,Maria, Wiga troche dluzej niz Ty, i tez bylo za krotko.Serdecznie pozdrawiamy.K.J i T.z Pulaw.

   Usuń
 12. Ludzie o jakie rozliczenie wam chodzi , czyście do końca zgłupieli. Z tych waszych próśb o rozliczenie wynika ,że poddajecie w wątpliwość uczciwość p. Marii. Co wam z tego przyjdzie , że będziecie wiedzieli ile za noclegi , ile za wyżywienie , ile za alkohol i napoje, ile za zespół muzyczny , ile za akordeonistę, ile za obsługę kuchenno- kelnerską, ile za rejs statkiem i nie wiem co jeszcze. A kto zapłaci p. Marii za jej pracę włożoną w organizację zlotu.
  Po co , po co wam to , nie rozumiem tego prześwietlania . Jest to działanie mało eleganckie i prostackie bo zakładające nieuczciwość z góry. Tak się nie robi , jeśli nie ma się za grosz zaufania to się nie bierze udziału w imprezie.
  Żenujące jest to , iż prosi się o rozliczenie już zaraz po powrocie ze zlotu , bo na zlocie było się tchórzem podszytym aby o to zapytać. Było ciuciu , fruciu , słodkie pożegnania /chyba fałszywe/ a teraz od razu łup- tłumacz się na co wydałaś naszą kasę. Opanujcie się bo nie uchodzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z wypowiedzią z 17:41
   To naprawdę żenujące. Zaświadczam, że Pani Maria poświęciła bardzo dużo swojego prywatnego czasu.
   Odpowiadała na setki e-maili, ludzie najpierw się zapisywali, potem rezygnowali - było ciężko - naprawdę.
   Proszę Was nie podważajcie autorytetu Pani Marii i zaufania do Niej. To się nie godzi.
   Kto ma taką potrzebę, niech pisze do Niej indywidualnie.
   Będzie wtedy wiadomo, czy pretensje mają rzeczywiście uczestnicy zlotu ( nie chce mi się w to wierzyć), czy osoby które wcale w nim nie uczestniczyły.
   Kto będzie chciał na przyszłość organizować spotkania??? Zastanówcie się i nie róbcie krzywdy takiej wspaniałej osobie.
   Proszę Was, tak mi przykro - Daniela

   Usuń
  2. Danielo, dzięki, oraz wszyscy, którzy zaakceptowali program.
   Nie mam nic do ukrycia, proszę o indywidualny kontakt, tak jak pisałam pod wcześniejszym postem z godz 17.30
   Gratuluję następcy, który będzie organizował drugi Zlot.
   Maria G z Olsztyna

   Usuń
  3. Pani Mario i Pani Danielo jesteście obydwie super i tak należy trzymać dalej i nie przejmować się niestosownymi wpisami. Nie trzeba być na zlocie, aby to zauważyć na blogu. Ja nie byłam z powodów osobistych i rodzinnych, ale może na kolejnym zlocie się spotkamy.

   Usuń
  4. Pani Mario jestem bardzo zadowolona ze spotkania na zlocie,program i cena były przedstawione dużo wcześniej i każdy wiedział na co się decyduje.Złośliwe komentarze są tu nie na miejscu.Myślę że to piszą osoby które nie były na zlocie.Dziękuję za trud organizacji tego spotkania
   wb

   Usuń
  5. Pani Mario
   Proszę się nie przejmować złośliwymi wpisami i nie zniechęcać. Podziwiam pracę włożoną przez Panią w zorganizowanie Zlotu - dziękuję jeszcze raz. Było wspaniale, a te złośliwe wpisy to pewnie od tych co nie uczestniczyli w Zlocie. Pozdrawiam serdecznie Panią oraz wszystkich Zlotowiczów. Hi-Fi

   Usuń
 13. PROTEST PRZED TRYBUNAŁEM KONSTYTUCYJNYM

  INFORMACJA SERWIS21 serwis21.blogspot.com  6 maja przed Trybunałem Konstytucyjnym odbył się protest Stowarzyszenie Interesu Społecznego "Wieczyste" przeciw wydłużeniu wieku emerytalnego i łupieniu obywateli. Co ma wspólnego wydłużenie wieku emerytalnego oraz podwyżki podatków i opłat? Wiele, i tu i tam jest okradanie obywateli, z 2 do 7 lat emerytury w pierwszym przypadku (a zatem i pieniędzy emerytalnych), a w drugim jest to okradanie bezpośrednio podatnika/użytkownika z jego pieniędzy. Przez megafon wzywano sędziów by pamiętali, że są odpowiedzialni przed społeczeństwem za swoje decyzje. Wyśmiewano się też z władz Warszawy, wzywając by Metro uwolniło naszych - aluzja do nieczynnego metra z powodu alarmu gazowego. W zgromadzeniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób zwolenników Stowarzyszenia, związkowcy sie nie zjawili (gdzie się podziała mobilizacja sprzed 2 lat?). Po godzinie przedstawiciel Stowarzyszenia rozwiązał zgromadzenie.
  Przypomnijmy, że informacja o proteście nie została zamieszczona w wykazie zgromadzeń publicznych m.st. Warszawy. Chociaż zgromadzenie było zgłoszone, organizator zgromadzenia został spisany przez policję.

  OdpowiedzUsuń
 14. Szanowni blogowicze. Jest wielkim skandalem prosić o rozliczenia. Przypomnę, że przed naszym zlotem Pani Maria wyszczególniła ile będziemy płacili i za co. Pamięć zawiodła czy nieumiejętność czytania ze zrozumieniem? Proszę zrobić raz w życiu coś takiego i dyskutować. Gdzie dostaniecie tę niewyobrażalną ilość jedzenia, napoi oraz atrakcji jakie mieliśmy przez te dni zapewnione za tak małe pieniądze. Pani Maria i Jej mąż poświęcili mnóstwo godzin swojego wolnego czasu na organizację, odpisywanie na maile i wiele innych spraw związanych z Naszym Świętem - za to nikt nie płacił. Zamiast w pełni się bawić doglądali ,czuwali nad wszystkim. Konkludując - zrób coś a i tak źle. Kama

  OdpowiedzUsuń
 15. Z całą pewnością nie domagają się rozliczeń osoby które były na zlocie, lecz są to osoby którym przeszkadza, że powstało jednak stowarzyszenie. Nie należy reagować na tego typu prowokacje. Zawieszeni blogowicze cieszą się że odbył się zlot, którego uwieńczeniem jest stowarzyszenie, a tym samym rośnie szansa na rocznik 53 i nie tylko. Powodzenia dla Zarządu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dot. 22:21
   KRECIE spadaj z bloga, bo i tak go nie zniszczysz.

   Usuń
 16. Do osób żądających rozliczenia wydatków zlotu, polecam stronę internetową Oficerskiego Yacht Clubu RP Pacyfic wdw.pl. Ja weszłam na stronę cennika i po lewej stronie pięknie wypisane jest krok po kroku. I oto moje wyliczenia:
  1. Pokój 2 osobowy standard - 130 zł x 2 doby = 260 zł.
  2. Śniadanie 30 zł x 2 razy = 60 zł
  3. Kolacja uroczysta - 120 zł
  4. Obiad na statku - 60 zł
  5. Ognisko czyli kolacja - 40 zł
  6. Serwis kawowy - 30 zł x 2 razy = 60 zł
  Razem = 600 zł
  A przejazd statkiem po jeziorach, DJ na uroczystej kolacji i wspaniały grajek na ognisku mieliśmy za gratis.
  Czy tak trudno drodzy jest to sobie samemu policzyć, byłam na zlocie, poznałam tam wspaniałych ludzi, dzięki Pani Marii Gubicz, która poleciła mi nieznaną osobę z woj.dolnośląskiego, nawiązałam z nią kontakt i wspólnie z jej synem i jeszcze jedną emerytką przebyliśmy 800 km. Organizacja zlotu przez Panią Marię i jej męża była przygotowana profesjonalnie. Pomimo 10 godzinnego powrotu wróciliśmy szczęśliwi. Dzięki Mario i proszę nie trudzić się z indywidualnymi odpowiedziami związanymi z kosztami zlotu. Myślę, że wystarczająco jasno wyjaśniłam. Przy okazji pozdrawiam koleżeństwo z Puław i koleżeństwo siedzące obok nas . Maria z Opola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak napisano na blogu 13.01.2014
   "Znamy już cenę.
   - koszt pobytu dla jednej osoby nocleg z wyżywieniem (śniadanie,obiad,kolacja) - 110 zł/osoba/doba
   W piątek 2 maja zaplanowana jest uroczysta kolacja.
   - koszt kolacji uroczystej 110 zł/osoba
   (w cenę wliczony jest alkohol)"

   Usuń
 17. Popieram wypowiedzi Wigi, Danieli nie powiem ze lu,dzie ,,dajcie spokoj,,bo nie wierze ze to pisza wspaniali ludzie ,ktorzy spotkali sie w Augustowie ,nie wierze i juz ,pisza inni co nie byli,wracajac zatrzymalem sie na jakiejs stacji do tankowania widzialem ceny ,za 3 porcje jakiegos ,czegos co bym nie zjadl placili 80 zl a tu jak bylo,no ci obcy nie uczetnicy ,napiszcie szczegoly ,salatka byla na kwasno czy slodko???Taki test!! wiem ze nasz ruch ma przeciwnikow to oni pisza bez wiedzy ,doswiadczonej .Mario ja nie chce zadnych rozliczen ,,jak ktos chce niech napisze do Ciebie imie nazwisko itp ,moze inni do mnie przylącza a Adminko likwiduj jak ktos napisal nie prawde Ja nie wierze ze to nasi!! zreszta ci co uwazaja ze zotali oszukani ,ich obowiazkiem jest napisac immienne doniesienie do prokuratury, piszcie dalej nasza adminka jest tak sprawnym komputerowcem jak haker zna numery komutperow z ktorych pisane sa oszczerstwa ,Mario glowa do gory ,jest takie powiedznie nie dyskutuj z idiotami,sprowadza cie do swego poziomu i zalatwia doswiadczeniem moze bedziemy jesze komus potrzebni Robimy swoje bylo super pozdrawiam i trzymaj sie ,ja tez nie zrobilem nikomu krzywdy a wieszaja na mnie i wieszac beda psy Popieram Wige Daniele, Ciebie nie moge dokonczyc olej...... marian radom

  OdpowiedzUsuń
 18. P.Elzbieto z Lodzi z 15.37; 20.40. An.17.41 i 21.24 i wszystkich pozytywnych aut. post.Podpisujemy sie obydwoma rekoma. Nie bede sie silil zeby cos dodac. Elu zapomnialas dodac,ze tez pilismy skolko ugodno.. Najwazniejsze, ze rozkoszowalismy sie z wielka przyjemnoscia przy wspolnym stole wlasnie min. w Waszym towarzystwie, jak rowniez Alicji z Andrzejem z Chelma,Krysi z W-wy, z naprzeciwka stolu wspanialej trojki pan z Dolnoslaskiego, Malgosi z Lodzi i pan z ktorymi tanczylem, a nie moge wymienic z imienia bo..... Bylo super i nikt nam nie odbierze przezytych niezapomnianych chwil..Wszystkich pozdrawiamy sciskamy czule.2+1 z Pulaw.P.S. Marian, dopisuje sie pod Twoim postem.Sztuka z Pionek juz spi,ale upowaznila mnie bym Ci przeslal wszystkiego co najlepsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Wam bardzo za miłe towarzystwo.Grunt to dobra zabawa w miejscu do zabawy.
   Pozdrawiam serdecznie
   Basia / jedna z trzech Dolnoślązaczek/

   Usuń
  2. Basiu, na wspomnienie Dolnoslazaczki, serce mi przyspiesza.....

   Usuń
  3. O jak miło.
   Czyli bawimy się dalej.
   Pozdrawiam
   Basia

   Usuń
  4. Szkoda ze na odleglosc, Pozdr.

   Usuń
  5. Małgosia z Łodzi8 maja 2014 01:57

   Droga "Trójko" z Puław!
   Wielką przyjemnością dla mnie było spędzić ten weekend na zlocie w Waszym Towarzystwie. Potwierdzam - było SUPER:-) Dziękuję Krysi za przyjemność dzielenia pokoju, a Asi I Tadziowi za zaproszenie w sobotni wczesny wieczór przed ogniskiem na drinka. Mam nadzieje, że jeszcze sie spotkamy.
   Potwierdzam - Zlot był zorganizowany wzorowo, cena bardzo niewygórowana, prośby o rozliczenie sa po prostu niegodziwe.

   Usuń
  6. P.Malgosiu, dzieki za mile slowa. Z lodzi do Pulaw "rzut beretem".Przeciez mIedzy zlotami mozemy sie spotkac, wystarcza dobre checi, Zapraszamy serdecznie.Krysia, Asia z T.

   Usuń
 19. Aby impreza mogła się odbyć , koszt pobytu musi być uzgodniony i zaakceptowany przed daną imprezą. Zamawiający przedstawia program jaki chce mieć zrealizowany na pobycie a wykonujący podaje cenę .Jest to norma , stosowana przez wszystkich organizatorów. Aby skorzystać z oferty muszę wiedzieć ile będę płacić. Jasne jak drut. Zastanówcie się jakby wyglądał nasz pobyt, gdybyśmy nie wiedzieli ile konkretnie płacimy za całość....) Może jednak lepiej wcześniej pomyśleć co się chce napisać i tym samym nie robić zamieszania ,które niepotrzebnie uderza w osobę , której nie można nic zarzucić odnośnie organizacji naszego spotkania.

  OdpowiedzUsuń
 20. Słuchajcie wszyscy zachwalali , a teraz takie komentarze na temat organizacji Zlotu myślę , że to nie my je piszemy. Ja byłam tylko na uroczystej kolacji , przybyłam aż z Lubania 839 km i nie żal mi trudu , bo warto było spotkać się tak wspaniałymi Osobami. Dziękuję. Izabela z Lubania.

  OdpowiedzUsuń
 21. Izabelo z jakiego jesteś Lubania czy śląskiego - RR

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem z Lubania Śląskiego, woj.dolnośląskie.Kto pyta?

   Usuń
 22. Witam, wszystkich Zlotowiczów. Organizator przedstawił program imprezy i skalkulowany koszt. Jest to standard stosowany przez wszystkich organizatorów wycieczek i spotkań. Moim zdaniem Pani Maria wyczarowała cuda za tę kwotę 500,00 zł. Jeśli komuś taka kwota była za wysoka - to mógł po prostu zrezygnować z imprezy, a nie po fakcie żądać drobiazgowego rozliczenia kosztów (ci drobiazgowi, to chyba jacyś księgowi z czasów PRL). Wielu ludzi z grona Zlotowiczów poświeciło dla nas swój czas dla naszej sprawy bezinteresownie i każdy z nas na tym skorzystał i ten fakt jest najcenniejszy , a nie analiza kosztów imprezy po fakcie. Gdybyś sam chciałbyś się "zabawić" i pojeść tak, jak Zlocie, to wydałbyś grubo więcej niż te 500,00 zł.

  OdpowiedzUsuń
 23. Pyta Jeleniogórzanka, zainteresowalam się bo Lubań Sląski to moje strony i jestem pod wrażeniem, że była Pani na kolacji Zlotowej, troszeczkę zazdroszczę. Pozdrawiam serdecznie.RR

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam! Prawdopodobnie w roku 2015r. ma być również Zlot.Warto oderwać się od codziennych spraw. Pozdrawiam.Izabela

   Usuń
 24. Dzisiaj TK w wyroku orzekł, ze ustawa podwyższające do 67 lat wiek emerytalny jest zgodna z konstytucja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małgosia z Łodzi8 maja 2014 01:45

   To bardzo smutny wyrok, szczególnie, że jego skutki będą dotyczyć przede wszystkim naszych dzieci, które pracując bardzo ciężko w ogóle mogą nigdy nie otrzymać emerytury. Nie ma takiego trybunału, który zagwarantuje, że człowiek dożyje wieku 67 lat.

   Usuń
 25. Obecna władza nie wieczna, można ja zmienić,wystarczy zaangażować rodziny,nie można mówić nie idę na wybory,bo nic nie , zmienię.Przykład zaległych emerytur,w jedności siła

  OdpowiedzUsuń