26 maja 2014

Dla mam...Matka to dar od Boga, który kocha i kochać nas będzie.
Matka to bezcenny skarb, który strzec trzeba w nocy i we dnie.
Matka to na ranę plaster, kiedy jest nam smutno i źle.
Matka to też czasem ster, który pilnuje byś nie zatopił się.
Matka to wiara w nas, kiedy zwątpienia mam dni.
Matka nam nadzieję da, kiedy straszne mamy sny.
Matkę tylko jedną masz, wiec broń jej i kochaj co sił,
Bo kiedy przyjdą gorsze dni, tylko Ona naprawdę pomoże Ci.


Mamo...
Dziękuję Ci za to, że dopasowywałaś swoje życie do mojego.
Dziękuję za poczucie, że nie ma dla Ciebie na tym świecie nic droższego, niż nasza miłość.
Dzięki Tobie czuję się ciągle dzieckiem,
potrzebnym i wartościowym człowiekiem. 
Dziękuję Ci za to, że jesteś.Wszystkim mamom w dniu ich święta życzę wszystkiego co najlepsze


33 komentarze:

 1. Dzięki za piękne życzenia
  http://img457.imageshack.us/img457/3315/rose252ty.gif

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochane Mamy !Sąd Apelacyjny w Gdańsku najgorszy. Czy na nich rady!!!Może tak do Ministra Sprawiedliwości???Niech z tym coś zrobi!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepszym narzędziem na zdyscyplinowanie, nie są z całą pewnością, ani prezes sądu, a już najmniej minister sprawiedliwości - ale m e d i a (gazeta o zasięgu ogólnokrajowym, albo telewizja). Krótko mówiąc czwarta władza, ktora może najbardziej tj. skutecznie pomóc, aby uprawnione - odpowiednie państwowe organy zrobiły to co do nich należy, bez zbędnej zwłoki.

   Usuń
  2. Pani Danielo,
   gdy moje akta od grudnia 2013 r. po powrocie z SN (moja apelacja i kasacja) leżakowały głównie w SO w Łodzi, czekając na hurtową wysyłkę do ZUS po pisemnym zarządzeniu przewodniczącej wydziału, dopytywałam wielokrotnie w sekretariacie, kto może lub powinien składać wniosek o przyspieszenie zwrotu dokumentów i dowiedziałam się, że zarówno ja, jak i ZUS mamy do tego prawo. Ja jednak nie wierzyłam, że ZUS sam się zwróci do sądu (to nie w jego interesie), nie wierzyłam też, że SO odeśle te akta przed wejściem w życie ustawy rekompensacyjnej - bo to właśnie tutaj po raz pierwszy nastąpił podział na emerytów "sprzed" i "po" . Dlatego w połowie stycznia br zwróciłam do ZUS z pisemną reklamacją w sprawie wysokości zaewidencjonowanych na moim koncie składek (wg mnie nadal są wykazane nieprawidłowo). W połowie lutego br po kolejnym (8-ym) telefonie do SO dowiedziałam się, że p. przewodnicząca wydała właśnie zarządzenie o zwrocie akt do ZUS (bo tam są potrzebne!) a ja już 19 lutego br zaniosłam również wniosek o zwrot zawieszonych emerytur, zaznaczając, iż akta są już w ZUS przy ustalaniu skłądek. Tyle tylko, że dokumenty krążyły pomiędzy pokojami i piętrami.
   Może to był sposób. Skoro ZUS nie chce wystąpić o zwrot w sprawie zawieszonych emerytur, to na Pani wniosek w innej sprawie musi te akta jakoś uzyskać z sądu.
   Może i Pani ma jakieś inne zadanie dla ZUS, aby ściągnął akta z sądu - zawsze dostanie Pani jakąś pisemną odpowiedź (ja 2 razy od października 2011 r. dostałam z ZUS informację, że czekają na wypożyczenie lub zwrot akt i po tym fakcie udzielą mi wyjasnień). Również jestem niepokorną emerytką, bo już w październiku 2011 r. jako jedna z pierwszych założyłam sprawę. 5 maja br dostałam zwrot z baaaardzo szczegółowymi wyliczeniami. Prawidłowymi!
   Pozdrawiam, trzymam kciuki
   DL

   Usuń
  3. Sad Apelacyjny we Wroclawiu tez

   Usuń
  4. Droga DL,
   Ten temat też już przerabiałam. Otóż równocześnie z wnioskiem do SA o wycofanie apelacji w dniu 13 stycznia 2014r. ( może pechowa "13"), napisałam wniosek do ZUS-u o przeliczenie kapitałowe mojej emerytury. Myślałam naiwnie, że umorzenie postępowania apelacyjnego zajmie do trzech tygodni, tak jak to miało miejsce w Białymstoku, czy Krakowie.
   Okazało się, że SA wypożyczył moje akta rentowe pod koniec lutego na wniosek ZUS-u, zamiast wcześniej umorzyć postępowanie. Dlatego umorzenie postępowania nastąpiło 17 marca. W międzyczasie ZUS mając moje akta, otrzymał ode mnie wniosek o wypłatę zaległych świadczeń z podłączoną kopią pisma do SA o cofnięcie apelacji w dniu 19 lutego. Zanim otrzymał postanowienie o umorzeniu postępowania apelacyjnego w dniu 2 kwietnia, wstrzymał postępowanie dotyczącego wypłaty zaległych emerytur w dniu 21 lutego.
   Dlatego w dniu 4 kwietnia musiałam drugi raz wystąpić z wnioskiem do ZUS w wiadomej sprawie.
   Resztę już opisywałam wcześniej.
   Pozdrawiam, Daniela

   Usuń
 3. Dziękuję za podpowiedz! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wysłałam wniosek do Pani prezes SA w Gdańsku o przyspieszenie wycofania apelacji ze stycznia . Zobaczę jaka będzie reakcja!

   Usuń
  2. Dobrze, niech się zainteresuje pracą Wydziału III SA
   Pozdrawiam, Daniela

   Usuń
 4. http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/prezes-zus-wyliczy-sobie-7400-z-emerytury-zbigniew-derdziuk-bedzie-mial-dostatnia-jesien-zycia_402935.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzień Matki a moja mama odeszła , tęskniła za moim tatą tylko dlaczego w Dzień Matki . Kupiłam jej ulubiony krem Wnuczka piękną serwetkę na ulubiony stoliczek a siostra ranne pantofle , które chciał. Nie zdążyliśmy dać jej nić nawet kwiatów a trzeba było się żegnać.
  Kochajcie i opiekujcie się swoimi matkami jak je macie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękujemy za przepiękne bukieciki i życzenia. To wzruszający Dzień. Moje dzieci zawsze pamiętają i wspólnie z drugimi Mamami moich dzieci obchodzimy to Święto. Jest zawsze miło i serdecznie w tak dużym gronie.
  Dopóki żyjemy możemy służyć radą i swoim doświadczeniem. Ściskam Wszystkie Mamy i oby tak jak ja cieszyły się kochanymi dziećmi. Pozdrawiam Mama Kama z Poznania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpisuję się pod wpisem Kamy z Poznania i pozdrawiam, Daniela

   Usuń
 7. http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/799502,zus-nie-wysle-informacji-do-zawieszonych-emerytow.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Zielona Góra i Inspektorat w Świebodzinie też opieszałe czekam od 19 lutego i nic moje akta ponoć nie wróciły z SA Poznań, gdzie trafiły po mojej wygranej i oczywiście apelacji ZUS Zielona Góra!

  OdpowiedzUsuń
 9. 28 maja o 9.30 będzie transmisja na stronie Sejmu RP z pierwszego posiedzenia Komisji Polityki Senioralnej.
  1. Omówienie sytuacji osób starszych w Polsce – ogólna charakterystyka i podstawowe wyniki badań PolSenior
  - przedstawia prof. dr hab. Piotr Błędowski, wiceprzewodniczący Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego.
  2. Polityka Senioralna – wyzwanie dnia dzisiejszego
  - przedstawia prof. dr hab. Bolesław Samoliński, przewodniczący Rady do spraw Polityki Senioralnej przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej.
  3. Prezentacja „Założeń Długofalowej Polityki Senioralnej w Polsce na lata 2014-2020”
  - referuje Minister Pracy i Polityki Społecznej.
  http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=KOMISJAST&NrKadencji=7&KodKom=PSN
  Posłuchamy, zobaczymy.
  qwerty-członek Stowarzyszenia

  OdpowiedzUsuń
 10. Prezes ZUS - Zbigniew Derdziuk wyliczył sobie przyszłą emeryturę!!!
  Wyniesie ona nie bagatela 7 400 zł !!!
  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/prezes-zus-zbigniew-derdziuk-wyliczyl-sobie-7400-zlotych-emerytury_402935.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie bulwersujące ? Dlaczego ? Jeśli płaci składkę od 111000zł/rok, czyli ok. 22000zł/rok przez 40 lat to ile wyjdzie mu emerytury rocznie przez 15 lat ? 40/15 razy 22000zł ? Do tego kapitał początkowy, który daje więcej, niż część kapitałowa. Pytanie jest inne. Czy jego praca jest warta tyle ile dostaje ? Wysokość emerytury jest tylko tego konsekwencją
   qwerty-członek Stowarzyszenia

   Usuń
 11. Ostatnio usłyszałam fajne określenie na polskich emerytów,że emeryci to stypendyści ZUS.
  Ela

  OdpowiedzUsuń
 12. Może na I posiedzeniu Komisji Polityki Senioralnej należałoby uświadomić posłom jak wygląda realizacja wypłaty zawieszonych emerytur; ile upokorzeń przeżywają nadal emeryci, mimo że ustawa obowiązuje od lutego.

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam, proszę o podpowiedź.
  30.10.2008 złożyłam wniosek do ZUS o przyznanie wcześniejszej emerytury, ponieważ ukończyłam 55 lat. Emerytury nie pobierałam, emerytura została zawieszona, ponieważ dalej pracowałam i moje zarobki przekraczały wyznaczony limit. W listopadzie 2013 nabyłam prawa do pełnej emerytury, skończyłam 60 lat i dalej pracuje. Po ukończeniu 60 lat nie składałam ponownego wniosku.
  Czy należy mi się wypłata emerytury od listopada 2013 i czy w tej sytuacji ZUS z automatu powinien odwiesić wypłatę zawieszonej emerytury?
  Bożena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z automatu nie odwiesi. Sprawdź kiedy osiągniesz wiek emerytalny, bo według nowych zasad jest to 60 lat i trochę, sprawdż ile to jest to trochę w Twoim przypadku.

   Usuń
  2. Urodziny mam w lipcu, więc listopad to właśnie to "trochę", ile jest potrzebne. Czyli listopad 2013 to moment nabycia pełnych praw emerytalnych w moim przypadku. A mój problem dotyczy tego, czy od tego właśnie momentu należy mi sie wypłata emerytury.

   Usuń
  3. Wg kalkulatora emerytalnego:
   "kobiecie urodzonej w listopadzie 1953 r. emerytura przysługuje nie wczesniej niż od marca 2014 r."
   Należy zatem złożyć wniosek do ZUS o odwieszenie wcześniejszej emerytury w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego z jednoczesnym przeliczeniem jej z nową kwotą bazową oraz wyliczenie dla porównania - emerytury kapitałowej. Przy emeryturze kapitałowej proszę zaznaczyć, jeśli miała Pani urlop wychowawczy uwzględniony w kapitale początkowym - aby przeliczeno kapitał pocz. bez ograniczania urlopu wych. do 1/3 okresu nieskładkowego (na ten temat było dużo informacji w starszych postach, w zakładce rocznik 1953). ZUS musi podać oba warianty emerytur i może Pani wybrać wersję korzystniejszą. Jest Pani z rocznika 1953, najbardziej ustawowo poszkodowanego w przypadku pobierania wcześniejszej emerytury. Ale skoro Pani wcześniejszą emeryturę tylko ustaliła a nigdy jej nie pobierała, to całkiem możliwe, że przy ostatnich wysokich zarobkach wariant "wcześniejszy" będzie równie korzystny

   Usuń
  4. 21:16
   Należy ci się, ale emerytura wcześniejsza w pełnej wysokości. Teoretycznie należy Ci się od listopada 2013 r., ale faktycznie to od daty złożenia wniosku po spełnieniu warunku do jej otrzymywania, t.j. po uzyskaniu powszechnego wieku emerytalnego. Do tyłu nie dostaniesz, tylko od daty złożenia wniosku. Powszechna, nawet jeśli jest wyższa, to dopiero po rozwiązaniu umowy o pracę.

   Usuń
  5. Należało w listopadzie 2013 roku złożyć wniosek do ZUS o wypłatę emerytury . Na własne życzenie straciłaś już 6 emerytur. Szybko składaj wniosek; chociaż za maj otrzymasz wypłatę. Jeśli jednak chcesz pobierać emeryturę kapitałową to musisz rozwiązać umowę o pracę.

   Usuń
 14. Do Sejmu wpłynął nowy poselski (SLD) projekt „Ustawy
  o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych”. Najważniejsze zmiany to:
  1. zwiększania o 25% podstawy obliczenia emerytury według tzw. nowych zasad dla osób urodzonych po 1948 r., posiadających co najmniej 25-
  letni okres składkowy, które przed przejściem na emeryturę po osiągnięciu pełnego wieku emerytalnego nie korzystały z innych świadczeń emerytalno
  -rentowych.
  2.zaliczenia przy ustalaniu kapitału początkowego pełnego okresu nauki w szkole wyższej ubezpieczonym, wobec których ma obecnie zastosowanie ograniczenie z art. 5 ust. 2 ustawy; zaliczenia przy ustalaniu kapitału początkowego okresu urlopu wychowawczego oraz pozostałych okresów, o których mowa jest w art. 7 pkt 5 ustawy, jako okresu składkowego.
  3.umożliwienia ponownego przeliczenia emerytury u osób, wobec których zastosowanie miało ograniczenie wysokości podstawy emerytury do 250% przeciętnego wynagrodzenia.
  Warto się zapoznać z tym projektem. Wystarczy przeczytać uzasadnienia (wyjaśnienia) na str. 5-12
  http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/Projekty/7-020-1005-2014/$file/7-020-1005-2014.pdf
  qwerty-członek Stowarzyszenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Źródłem informacji jest internetowa strona Sejmu, z której każdy może czerpać do woli. ;)

   http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/Projekty/7-020-1005-2014/$file/7-020-1005-2014.pdf

   Usuń
 15. SA Gdańsk, umorzenie apelacji ( na mój wniosek) 13.05. Odpowiedź BOI: po dwóch miesiącach akta zostaną odesłane do ZUS-u, chyba że ZUS o nie wystąpi, to odeślą wcześniej. Argumentacja: mogę złożyć kasację w ciągu tych dwóch miesięcy....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 11:24
   Absurdalna argumentacja - w moim przypadku przew. Wydziału SA w Gdańsku powiedziała, że SA w Gdańsku czeka 2 miesiące od otrzymania potwierdzenia odebrania pisma z postanowieniem o umorzeniu postępowania z ZUS-u na ewentualność kasacji złożonej przez ZUS. Sądu nie obchodzi ustawa rekompensacyjna z dnia 13.12.2013r., która weszła w życie 19.02.2014r.
   Pozdrawiam, Daniela

   Usuń
  2. Trzeba było wysłać pismo do przewodniczacej wydziału a nie spotykać się by jej dowodzić, że nie ma racji. Zresztą sąd napisał, że odsyła akta po zakończeniu postępowania, więc po co ta wizyta?

   Usuń
 16. Szczerze powiem, ze troche zazdroszcze tym co jeszcze oczekuja na zalegle; przed Wami same przyjemnosci, a dla nas tych juz po wyplacie: zlotu nima, Mariana nima, Danieli nima,Krysi njma,Elzbiety nima,Malgosi nima,Andrzeja z Alicja nima, Dolnoslazaczki zalane i pieeniedzy juz nima.Serdecznie pozdrawiamy. Do zobaczenia na nastepnym Zlocie. Trojka.

  OdpowiedzUsuń
 17. Kochani! Napisałam skargę do Pani Prezes SA w Gdańsku tak jak zrobiła to Pani Daniela.Od stycznia czekałam na wycofanie apelacji w SA w Gdańsku! Podobno sprawę już umorzono ale uwierzę jak dostanę na piśmie! Teraz zapewne czeka mnie przeprawa z dokumentami. Wyślą do ZUS czy nie??? . Dziękuję Pani Danielo i pozdrawiam.BK

  OdpowiedzUsuń