19 maja 2014

Rejestracja stowarzyszenia ciąg dalszy

Drodzy Państwo!
W dniu dzisiejszym otrzymałam z Sądu Rejonowego w Suwałkach postanowienie o przekazaniu wniosku o rejestrację podmiotu (OSE „Emeryt to brzmi dumnie”) według właściwości miejscowej i rzeczowej Sądowi Rejonowemu Wydziałowi Gospodarczemu Krajowego Rejestru Sądowego w Białymstoku.

Proszę o więcej wyrozumiałości i zaufania. Jestem z Państwem od początku i, jak mi się wydaje, nie zawiodłam Państwa. Rejestracja stowarzyszenia to wielka rzecz i niełatwa /w ilości dokumentów/. Wszyscy musimy uzbroić się w cierpliwość, bo jeszcze trochę to potrwa.

43 komentarze:

 1. Moze rzeczywiscie zaufajmy Admince na pewno wie co robi. Widac, tak trza bylo zrobic. Badzmy dobrej mysli wszystkim nam zalezy zeby rejestracja sie powiodla i to mozliwie szybko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Izo, trzymaj się dzielnie.Ja już bym "wysiadła"
  Pozdrawiam
  Basia

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam,
  Informuję zainteresowanych, że otrzymałam einfo ( sms- em) z Poczty SA z informacją, iż w dniu 2014-05-19 przesyłka została dostarczona - adresatem był prezes ZUS, do którego napisałam zażalenie w sprawie niepodjęcia czynności przez pracowników ZUS w celu odzyskania akt rentowych z SA po zakończeniu spraw sądowych - umorzenie postępowania apelacyjnego w dniu 17 marca 2014r., a które są niezbędne do realizacji mojego wniosku przez wydanie decyzji w sprawie ustalenia i wypłaty zaległej emerytury.
  W dniu dzisiejszym wysłałam pismo do prezesa SA w Gdańsku z wnioskiem o interwencję w sprawie zwrotu akt rentowych do ZUS-u.
  Teraz cierpliwie poczekam.
  Pozdrawiam wszystkich, Daniela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Danielo!
   Trzymam za Ciebie mocno kciuki.
   Pozdrawiam Marysia z Krakowa

   Usuń
  2. Danielo! Trzymam za Ciebie kciuki oraz czekam na pozytywne wiadomości. Pozdrawiam. Julia z Białegostoku.

   Usuń
 4. Marysiu i Julio!!
  Bardzo Wam dziękuję za wsparcie duchowe, to jest piękne.
  Jeszcze raz powtarzam na blogu, że ja nie potrzebuję natychmiast należnych mi zaległych emerytur. Nie trzeba więc trzymać za mnie kciuków.
  Chodzi mi jednak o przestrzeganie zasad; o szanowanie petenta i dbanie o jego interesy; o nieutrudnianie i dochowanie należytej staranności; o schowanie urzędniczej pychy i życzliwe załatwienie spraw urzędowych.
  Wiem, że niektórzy z nas mają problemy finansowe i potrzebują tych pieniędzy bardzo pilnie.
  Może moja interwencja u prezesa ZUS sprawi, że wydane zostaną jakieś polecenia dla Wydziałów Emerytalno- Rentowych ZUS-u, aby po zakończonych sprawach sądowych natychmiast występowały do Sądów o zwrot akt rentowych "zawieszonych" emerytów i bezzwłocznie przystępowały do ustalenia i wypłaty zaległych emerytur.
  O to właśnie mi chodziło, pozdrawiam Was serdecznie!
  Daniela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Danielo,
   Podobną sytuację mam w Warszawa Praga (od lutego). Jednak nie napisałam skargi jedynie dlatego, iż doszłam do wniosku, że oczekiwanie na odpowiedź będzie ponownie traktowane jako niezakończona sprawa w sądzie. Moje akta SA wysłał do SO w Warszawie, który sprawę zwrotu akt do ZUS (ze względu na nawał pracy) przesłał do SO w Ostrołęce ??!! Ta procedura tak mnie osłabiła, że aby nie zwariować, wyciągnęłam pozytywne wnioski: im później, tym korzystniej rozłoży mi się podatek :) Barbara z Otwocka k/Warszawy

   Usuń
  2. Barbaro z Otwocka,
   W Twoim przypadku ( rozumiem, że chodzi o przekroczenie progu podatkowego ), nie naciskaj na przyspieszenie.
   Pozdrawiam, Daniela

   Usuń
  3. U prezesa ZUS w sprawie zwrotu akt sądowych do ZUS, po zakończonych postępowaniach sądowych, interweniowałem na początku maja.

   Usuń
 5. http://prawo.rp.pl/artykul/757955,1110748-Emeryci-dlugo-poczekaja-na-zwrot-swiadczenia-zawieszonego-w-2011-r-.html

  artykuł w dzisiejszej Rzeczpospolitej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Artykuł dostępny po zalogowaniu. Można się bezpłatnie zarejestrować i otrzymuje się bezpłatny dostęp do 25 artykułów miesięcznie. Odradzam wklejanie tekstów na blogu bez zgody wydawcy, bo ten zaczyna się już wkurzać na naruszanie praw autorskich i podejmuje stosowne kroki - baaaardzo przykre dla takich osób.

   Usuń
 6. Niemcy zamierzają obniżyć wiek emerytalny do 63 lat dla osób z 45-letni stażem. A u nas.
  .http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/797934,rzad-tuska-obiecal-emerytom-program-aktywizacji-zawodowej.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 63-45=18 - ciągła praca od pełnoletności.... Nie ma co sięe podniecać.....

   Usuń
 7. Zobaczcie! A u nas odwrotnie!
  http://wgospodarce.pl/informacje/13219-dali-nam-przyklad-niemcy-jak-postepowac-mamy-w-niemczech-obnizono-wiek-emerytalny

  OdpowiedzUsuń
 8. proszę o odpowiedź czy przy wypłacie zawieszonych emerytur należy się rewaroryzacja za 2011i 2012 rok ZUS w Poznaniu twierdzi, że nie dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa perspektywa - 113 zł emerytury po 30 latach pracy ...
  http://czasbialegostoku.pl/artykul/130-zlotych-emerytury-po-14-latach-pracy-czytelniczka-jest-zalamana-zus-pyta-gdzie-tu-jest

  OdpowiedzUsuń
 10. dziękuję za odpowiedz z godz 14.54

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzisiaj mój adwokat złożył do sadu pozew p-ko ZUS o zapłatę odsetek za okres od daty wydania wyroku przez TK do daty wypłaty mi należności głównej w 2013r. ZUS wypłacił mi odsetki tylko do daty wydania wyroku przez TK. Odsetki niewypłacone obejmują ca zaległość za 12 miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jezeli mozna i wyrazi na to zgode adwokat ,prosze zamescic wzor pozwu ,na stronie bloga ,bez danych osobowych. Moze, ,,gotowiec,, bedzie ,potrzebny innym. Pewnie to nie pomylka ,a celowedzialanie zusu.

   Usuń
  2. prawnicy zusu! tak jest w Ustawie.
   do dnia wypłaty – w przypadku gdy wypłata zawieszonej emerytury na podstawie wyroku sądu nastąpiła przed dniem wejścia w życie ustawy,

   Usuń
 12. Witam!Chciałam serdecznie podziękować za wsparcie i pomoc!Dostałam już zwrot wszystkich zaległości,a gdyby nie ten blog nie poradziłabym sobie z tym wszystkim.DZIĘKI!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Proszę zadzwonić do sądu i się dowiedzieć co z tą sprawą gdyż sądy nie informują . Miałam podobną sytuację i okazał się , że postępowanie dawno umorzone akta wysłane do sądu I instancji , który je już zwrócił do ZUS .Po tych kilku telefonach wiedziałam już jak sprawa wygląda i złożyłam wniosek do ZUS. Już dostałam decyzję o zwrocie. Życzę powodzenia. Mój Sąd Apelacyjny to Łódź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziekuje za pomoc ale ja dzwonie do sekretarjatu co tydzien i mam ta sama odpowiedz Sedzie jeszcze nie podpisal Jestem z Wroclawia

   Usuń
  2. Powiedz, że nagrywasz rozmowę a dzwonisz już co tydzień. Sędzia podpisze bardzo szybko.

   Usuń
 14. Tak mówi zacny 92- letni prof. ekonomista światowej sławy, który niedawno otrzymał doktorat honoris causa UJ. Obejrzyj ciekawe filmy, pomyśl i odpowiednio zagłosuj !
  http://vod.gazetapolska.pl/7072-tak-mowi-prof-witold-kiezun-obejrzyj-pomysl

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam pytanie, czy ZUS musi zawieszoną emeryturę wypłacić razem z bieżącą, bo ponoć taki mają system i trzeba czekać na kolejny miesiąc, bo nie zdążyli wyliczyć, mimo że akta wróciły z SA.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba tak , bo ja też otrzymałam taką odpowiedz :)

   Usuń
  2. Nie. Ja dostałam zaległą emeryturę 2 tygodnie wcześniej

   Usuń
  3. Ja dostałam zwrot zawieszonej emerytury zanim akta wróciły z SA. Rzeszów

   Usuń
  4. Ja również dostałam na 2 tygodnie przed terminem wypłaty emerytury.
   Wrocław

   Usuń
 16. "Polskie Kwiaty" przede wszystkim dla tych, którzy tęsknią za krajem zmuszeni wyjechać za pracą za granicę
  http://www.youtube.com/watch?v=fnPUaJQmDd0&feature=youtu.be
  Pozdrawiam wszystkich - idźmy głosować i wybierajmy dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 17. My tu gadu-gadu,a tymczasem rząd znowu kombinuje przy emeryturach:

  http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title,Rzad-znowu-kombinuje-przy-emeryturach,wid,16619751,wiadomosc.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może świadczenie specjalne?

   http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/798516,dozywotnia-emerytura-renta-od-premiera-zbyut-uznaniowa.html

   Usuń
  2. Czytałem artykuł i przyznaję, że ŻELAZNA logika w tym jest. Nie można jednocześnie mieć ciastka i je zjeść. Jeżeli masz 1000 zł i kupisz coś za 300 zł, to nie możesz nadal mieć tego 1000 zł i kupionej rzeczy. Nic nie kupuj, to 1000 zł zostanie ci w kieszeni.

   Usuń
  3. "Rzad-znowu-kombinuje-przy-emeryturach,..." - no więc to jest tylko potwierdzeniem tego, o czym pisałem wyżej. Ten rząd dostarcza nam kolejnych dowodów na to, że ani przez moment nie możemy spuszczać oka z majstrowania władzy przy emeryckich portfelach. Nawet spektakularny sukces "zawieszonych" przed TK nie daje żadnych gwarancji, że znowu nie staniemy się obiektem jakichś legislacyjnych zmian, mających na celu uzupełnienie świecącej pustkami kasy państwa kosztem emeryckich świadczeń.
   Dumny chociaż "zwaloryzowany"

   Usuń
  4. Proszę przeczytać cały artykuł w Rzepie. Jest dostępny bezpłatnie pozalogowaniu.

   http://prawo.rp.pl/artykul/1111320-Idz-do-ZUS-po-podwyzke--zanim-zmienia-sie-przepisy.html

   Proszę też zajrzeć na stronę internetową RCL.

   Usuń
 18. Przypomnij sobie:

  http://www.youtube.com/watch?v=YfI6opo3xFg&feature=youtu.be

  OdpowiedzUsuń
 19. Wniosek o wypłatę zaległej emerytury złożyłem 20 marca wraz z zaświadczeniami o dochodach za 2011 i 2012r, jestem po wygranej w SO, ZUS złożył apelację. Dzisiaj 22.05 2014r otrzymałem decyzję o wypłacie zaległej emerytury wraz z odsetkami łącznie z emeryturą za m-c maj. Odsetki bez podatku. Tak działa ZUS Rzeszów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeszów, to fajne chłopaki,a i dziewczęta nie mają nóg prostowanych na beczce. "Spod/Od/ Rzeszowa,jestem bednarz"... Gratuluję pięknych i zaradnych Pań z O/ZUS Rzeszów!

   Usuń
 20. " Gdy miliony ludzi w Polsce jest bez pracy
  I tak wielu został tylko kij i torba
  Oni mówią – nic nie stało się, rodacy
  I się śmieją z katastrofy, jak Grek Zorba
  Wiem, że trudno ci się przyznać, przyjacielu
  Że wybrałeś, jak wybrałeś – błąd się zdarza
  Lecz Platformy więcej ani PSL-u
  Nie wybieraj! I Ojczyzny nie narażaj! "

  OdpowiedzUsuń
 21. Kochani,
  Moja sprawa zakończona! Mam decyzję o wypłacie zaległej z odsetkami. Bez Koleżanki, która podpowiedziała, że mogę pracować i pobierać ale przede wszystkim bez WAS, którzy radzili co robić by odzyskać zawieszoną, nie dałabym rady urzędom. Dziękuję serdecznie WSZYSTKIM, którzy zrobili dużo więcej niż ja, abym ja i do mnie podobni mogli wygrać z systemem. Pozdrawiam i WSZYSTKIM życzę należnych pieniążków na kontach no i ...... rozsądnego ich wykorzystania :-).
  Krakowianka
  PS. Muszę tez przyznać, że krakowski ZUS w całej sprawie był OK. Nie mógł robić wszystkiego ale robił co mu było wolno w świetle przepisów. Też dziękuję.

  OdpowiedzUsuń