23 maja 2014

Stowarzyszenie

Drodzy Państwo!
Na potrzeby OSE "Emeryt to brzmi dumnie" założyłam nowe konto pocztowe

OSE-emeryttobrzmidumnie@wp.pl

W sprawach związanych ze stowarzyszeniem proszę kontaktować się poprzez tego e-maila. Na ten adres proszę także przesyłać deklaracje.

Deklaracja do pobrania TU
13 komentarzy:

 1. Kochani,
  Moja sprawa zakończona! Mam decyzję o wypłacie zaległej z odsetkami. Bez Koleżanki, która podpowiedziała, że mogę pracować i pobierać ale przede wszystkim bez WAS, którzy radzili co robić by odzyskać zawieszoną, nie dałabym rady urzędom. Dziękuję serdecznie WSZYSTKIM, którzy zrobili dużo więcej niż ja, abym ja i do mnie podobni mogli wygrać z systemem. Pozdrawiam i WSZYSTKIM życzę należnych pieniążków na kontach no i ...... rozsądnego ich wykorzystania :-).
  Krakowianka
  PS. Muszę tez przyznać, że krakowski ZUS w całej sprawie był OK. Nie mógł robić wszystkiego ale robił co mu było wolno w świetle przepisów. Też dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Krakowianko!
   Bardzo, bardzo się cieszę !!!
   Prawdopodobnie niedługo w FAKCIE ukaże się artykuł na temat opieszałego działania ZUS w Gdańsku, udzieliłam wywiadu.
   Pozdrawiam serdecznie, Daniela

   Usuń
 2. Szanowni Państwo. Niepotrzebna agitacja polityczna na tym blogu. Emeryci sami dobrze wiedzą jak zagłosować i na kogo, aby później móc spojrzeć do lustra bez zażenowania. Skupmy się na Stowarzyszeniu, jego celach, itp. Niech się Państwo chwalą odzyskanymi świadczeniami, to będzie nam raźniej. Stasia z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne!
   W rządowym projekcie ustawy (z 16 maja 2014) zatytułowanej „Ustawa o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz niektórych innych ustaw”, zostanie „przemycony” nowo dodany przepis uszczuplający zgromadzony kapitał także emerytom urodzonym przed 1 stycznia 1949 r., mającym, na mocy obowiązujących aktualnie regulacji, prawo do uzyskania emerytury „kapitałowej”.
   To o tej właśnie planowanej (zapewne w związku z wyrokami Sądu Najwyższego korzystnymi dla tej grupy emerytów) nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS poinformował red. Mateusz Rzemek w artykule z dnia 21 maja 2014 opublikowanym w „Rzeczypospolitej”:

   http://prawo.rp.pl/artykul/1111320-Idz-do-ZUS-po-podwyzke–zanim-zmienia-sie-przepisy.html

   W najbliższy czwartek ten projekt ustawy będzie przedmiotem obrad Komitetu Stałego Rady Ministrów. Później już – jak zwykle – pójdzie szybko i lada moment ustawa zostanie uchwalona głosami koalicyjnej większości parlamentarnej…

   Usuń
 3. Do Pani Danieli.
  Tak jak wcześniej pisałem moja sytuacja jest prawie identyczna jak Pani.
  15 stycznia - złożyłem w SA pismo o cofnięciu apelacji
  23 stycznia - SA wydał postanowienie o umorzeniu postępowania
  25 lutego załączając kserokopię postanowienia SA złożyłem w ZUS wniosek o wypłatę zaległej emerytury wraz z odsetkami.
  Nie wiem kiedy SA zwrócił akta do SO, ale w SO uzyskałem informację, że SO zwrócił akta do ZUS 6 marca. Zaległą emeryturę wraz z odsetkami
  ZUS przelał na moje konto w dniu 19 maja.Decyzji z ZUS jeszcze nie otrzymałem ale nie bardzo mi na tym zleży ponieważ przelana kwota niemal do grosza zgadza się z moimi indywidualnymi wyliczeniami.Moim zdaniem w Pani przypadku wina nie leży po stronie ZUS a Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.Po zakończeniu postępowanie SA winien przesłać akta do SO a ten z kolei zwrócić do ZUS.
  Pozdrawiam

  krakus 2008

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może Daniela stała się zbyt rozpoznawalna?

   Usuń
  2. Myślisz chyba o blogu.

   Usuń
  3. Nie tylko o blogu, o działaniach poza blogiem też. Zdjęcie na wstępie artykułu w ww. gazecie jest podpisane:
   Pani Daniela została przez ZUS ukarana za to, że o swe pieniądze upomniała się przed sądem.

   Artykuł można przeczytać na stronie:
   http://www.fakt.pl/seniorzy-walcza-o-emerytury-zus-wstrzymal-emerytury,artykuly,463342,1.html

   Usuń
  4. Ale Daniela zrobiła to nie tylko dla siebie, zrobiła to dla przestrzegania zasad, a co za tym idzie dla każdego potencjalnego emeryta w podobnej sytuacji!

   Usuń
  5. Pozdrawiam serdecznie Krakusa 2008 - jestem tego samego zdania, że więcej winy leży po stronie SA, ale ZUS gdański też uparty, przedstawiłam im stanowisko Sądu a organ rentowy w zaparte, że to nie oni składali apelację.
   14:01 - zgadzam się z Tobą, wiele razy o tym pisałam, że mi chodzi o zasady czytelnego postępowania, bo może są emeryci, którym bardzo zależy na czasie.
   Dziękuję Marianowi, bo to On zainteresował tym problemem FAKT i podał mój nr telefonu.
   Pozdrawiam wszystkich, miłego weekendu !!!
   Daniela

   Usuń
  6. Danielo jesteśmy z Tobą i dziękujemy za to co robisz, jesteś odważna, mądra i wspaniała, tak bardzo się cieszę, że jesteś w zarządzie stowarzyszenia - takich osób tu potrzebujemy. Tchórzliwe anonimy, które czasami nas atakują nich odwagi i kultury uczą się od Ciebie.MZ

   Usuń
 4. Do wpisu z 9:42 dot. P. Danieli.
  Jest nie tylko rozpoznawalna ale piękna i mądra. Szkoda, ze nie moglem być na zlocie.

  krakus 2008

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło, że piszesz o Danieli (a szerzej o kobietach), że uroda nie wyklucza mądrości.

   Usuń