9 maja 2014

Sprawy organizacyjne

Drodzy Państwo!
Wszystkich chętnych zapraszam do przystąpienia do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Emerytów „Emeryt to brzmi dumnie”
Deklaracja do pobrania TU.

Po otwarciu strony z podanego linka należy kliknąć  POBIERZ PLIK . Otworzy się okno zapisywania. Zapisujemy pobraną deklarację na swoim komputerze. Otwieramy deklarację i wypełniamy, następnie drukujemy  i wysyłamy do mnie:
 emerytura.zawieszenie@wp.pl


Wszystkim członkom zarządu przypominam o poświadczenie własnoręczności podpisu do KRS-u u notariusza. Dokumenty bardzo proszę wysłać na mój adres. Bez tego nie ruszymy z rejestracją stowarzyszenia.


Na spotkaniu w Augustowie nie było nikogo z  regionu Karpacko – Lubelskiego, województwa: Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie i Lubelskie. Bardzo proszę osobę odpowiedzialną i chętną na stanowisko zastępcy przewodniczącego na region Karpacko – Lubelski o zgłoszenie się do mnie na pocztę e-mail: emerytura.zawieszenie@wp.pl   Jest to sprawa bardzo pilna.

Bardzo proszę Panie:
Zofia S. z Wrocławia
Teresa K. z Warszawy
Jadwiga S. z Poznania
o przesłanie do mnie listem deklaracji. Są Panie członkami założycielami i bez tych deklaracji nie ruszymy z rejestracją stowarzyszenia. Od Pań muszę mieć oryginalne deklaracje – nie skanowane.

22 komentarze:

 1. Zapraszam ,bedziemy jeszcze sobie potrzebni,a rocznik 53 szczegolnie zasady i przejrzystosc dzialania ,mozna sprawdzic w googlach ,przyklad ,,,http://bip.powiatslubicki.pl/981,760,1,MID=-1.html pozdrawiam marian radom

  OdpowiedzUsuń
 2. Nurtuje mnie następujący problem. Zastanawiam się czy składki emerytalne gromadzić tylko w ZUSie, czy też w OFFE? Co Państwo sądzicie? Jaki wariant będzie lepszy i dlaczego. Trzeba zdecydować się do lipca, a ja w tej chwili tylko mogę rozłożyć ręce i nic nie wiem
  pozdrawiam
  emerytka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam ZUS. Dlaczego? ZUS ma gwarancje budżetu państwa w zakresie wypłacalności, a prywatne fundusze jej nie mają. Życzę właściwego wyboru.
   Pozdrawiam,
   Marek z Nidzicy (Jaromir)

   Usuń
  2. Panie Marku,
   Jestem tego samego zdania.
   Pozdrawiam, Daniela

   Usuń
  3. Pani Danielo i Panie Marku bardzo dziękuję za podpowiedź! Właśnie tak zrobię :)
   Pozdrawiam
   emerytka


   Usuń
 3. The 50 Best Love Songs Of All Time - nie tylko dla melomanów, piękne przeboje, wprowadzające w sentymentalny nastrój na sobotni wieczór.
  Panie Marku, pozostali członkowie zarządu i inni chętni, zapraszam :
  http://www.youtube.com/watch?v=rUPHEz1WcpY

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałam statut - jestem za. Przed zapisaniem się do stowarzyszenia powstrzymuje mnie kierunek, jaki obrał blog w czasie "święta JPII".

  OdpowiedzUsuń
 5. Lea... może chodzi Tobie o „Nasz patriotyzm” z 1893 roku, „Myśli nowoczesnego Polaka” z 1903 roku, Zygmunta Balickiego „Egoizm narodowy wobec etyki” z 1902 roku. ZChN`owski,PO`wski,LPR`owski, itp, itd...........aż do Zjazdu Emerytów w Augustowie?!!! I zobacz; nikt świętości JPII nie odebrał i nie odbierze.Nie bądź świętsza od...Statut nie jest Biblią i możesz mieć wpływ na jega dalszy kształt,gdy dojrzejesz. /bez podpisu/ ale z szacunkiem przedwojennym!

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam Wszystkich.
  Wiem, ze trwają trudne prace organizacyjne, ale proponuję Zarządowi już teraz, aby udostępnił chociaż adresy mailowe regionalnych zastępców, aby móc zwracać się do nich nie tylko z własnymi problemami, ale także z propozycjami współpracy, wspólnych działań, pomysłami. Nie możemy zwracać się tylko do p. Izabeli oraz "działać" wyłącznie na forum. Skoro jest schemat organizacyjny i pewna hierarchia, trzeba z niej korzystać i jej przestrzegać, aby uniknąć zbędnego chaosu. Ja ze swej strony chciałbym już teraz zadeklarować zastępcy w moim hipotetycznie bardzo licznym regionie swoją pomoc głównie w zakresie ewentualnych akcji propagujących Stowarzyszenie w mediach, na portalach internetowych czy choćby w placówkach ZUS. Jako aktywny do dziś w sprawach emeryckich, zwaloryzowany kwotowo w 2012r, oferuję w miarę moich skromnych możliwości, pomoc i pomysły do wykorzystania w naszym działaniu dla dobra wspólnego.
  Pozdrawiam - qwerty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z przyjemnością gwarantuję za qwerty`ego - znamy się (przez internet) ponad 2 lata z DGP, gdzie wraz z innymi walczyliśmy z "waloryzacją kwotową" w 2012 r.
   I wiele razy, tak jak dzisiaj, mile mnie zaskoczył innym spojrzeniem na tę samą sprawę. Szkoda, że nie było go wśród założycieli Stowarzyszenia.
   A oto mój adres e-mailowy dla emerytów z woj. warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego.
   marek.oldakowski.49@wp.pl
   Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie qwerty`ego :-)
   Z-ca Przewodniczącego Zarządu
   na Region Mazursko-Centralny
   Marek Ołdakowski

   Usuń
  2. @ 20:22
   qwerty,
   Proszę zdradzić o którym hipotetycznie bardzo rozległym regionie jest mowa??
   Pozdrawiam serdecznie
   Daniela Stefanicka

   Usuń
  3. Pani Danielo - jestem z Górnego Śląska - a więc z części regionu południowego, "zasobnego" w emerytów, z uwagi na ogólnie dużą liczbę ludności no i oczywiście licznych emerytów górniczych.
   Pozdrawiam - qwerty

   Usuń
  4. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Szkoda, że Pani/Pan nie z Polski Północnej, ale współpraca też będzie mile widziana. Poczekajmy na rejestrację w Sądzie - Stowarzyszenia " Emeryt to brzmi dumnie". Podam wówczas pocztę e-mailową.
   Pozdrawiam, Daniela

   Usuń
 7. Bardzo dziękuję za podpowiedź! Właśnie tak zrobię :)
  Pozdrawiam
  emerytka

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiek i prawo do emerytury nie uzasadniają zwolnienia

  warto poczytać, chociaż z 2009 r., ale chyba niewiele się zmieniło

  http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/109562,wiek_i_prawo_do_emerytury_nie_uzasadniaja_zwolnienia.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i artykuł aktualny z dnia9 stycznia 2014
   Dyskryminacja w pracy w orzecznictwie
   ze strony:
   http://www.prawo.egospodarka.pl/103926,Dyskryminacja-w-pracy-w-orzecznictwie,1,34,3.html

   Usuń
  2. i komentarz pod ww. artykułem:
   martynaa9126 / 2014-01-15 17:26:52
   Dyskryminacja w pracy jest bardzo ważnym tematem, gdyż każdy z nas może spotkać się w swojej karierze zawodowej z tym problemem. Mimo że dyskryminacja w pracy, w polskim prawie jest zabroniona zdarzają się sytuacje łamania tegoż prawa. Każdy pracodawca powinien równo traktować swoich pracowników jak i potencjalnych kandydatów na pracownika. Pracownicy mogą być dyskryminowani między innymi z powodu: płci, wieku, niepełnosprawności, poglądów religijnych, orientacji seksualnej czy też z powodu przynależności politycznej. Wymienione przeze mnie czynniki moim zdaniem są najczęstszą przyczyną dyskryminacji. Często również kobiety w ciąży doświadczają dyskryminacji w miejscu pracy. Jak wiadomo pracodawca nie może zwolnic kobiety w stanie błogosławionym, stan, w którym się znajduje nie upoważnia pracodawcy do zerwania umowy. Kobiety boją się w dzisiejszych czasach zakładać rodziny gdyż bardzo często nie jest to mile widziane przez pracodawców. Stają się dla nich mniej dyspozycyjne, co może powodować obniżenie efektywności pracy kobiety posiadającej dzieci a co za tym idzie spadek uznania firmy na rynku pracy. Jak wiadomo często pracodawcy dobro firmy stawiają ponad dobro pracownika, zapominając, że to dzięki ludziom ich firma prawidłowo funkcjonuje. W artykule jest również poruszony temat wyglądu, jako przyczyny dyskryminacji. Uważam, że wygląd nie świadczy o umiejętnościach i inteligencji. Nikt nie miał możliwości wyboru urody, dlatego wygląd nie powinien być przyczyną gorszego traktowania pracowników. Podział obowiązków pod względem aparycji jest niedopuszczalny. Pracodawca nie może osób „ładnych” przydzielać do pracy lżejszej, łatwiejszej i bardziej atrakcyjnej, a osoby „brzydkie” do ciężkiej i np. mniej płatnej.
   Po przeczytaniu artykułu myślę, że każdy zastanowi się czy sam nie doświadczył dyskryminacji lub czy przypadkiem nie był jej świadkiem. Możemy sobie nie zdawać sprawy, że niektóre sytuacje w firmie, w której pracujemy, mogą podlegać dyskryminacji.
   Martyna Różańska

   Usuń
  3. Pracujący emeryci bardzo często są dyskryminowani ze względu na wiek.

   Usuń
 9. Termin mija jutro. I jutro dokumentacja zostanie złożona. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Generalnie jestem za waloryzacją %. ale z drugiej strony kwota 72 zł to więcej niż tegoroczna waloryzacja przy bardzo małym % (a moja emerytura wcale do tych najniższych nie należy).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do: Anonimowy 12 maja 2014 22:19
   ZUS i inne urzędy są TYLKO od wykonywania przepisów? KTO opracowuje projekty przepisów, ich zmian? KTO opiniuje te projekty zanim trafią do Sejmu, Senatu i w końcu na biurko Prezydenta? URZĘDNICY z odpowiednich urzędów. Nawet gdyby rzeczywiście pracownicy ZUS nie dotykali się do projektów przepisów i ich zmian, to wiedząc na co psioczą ludzie i znając te przepisy NAJLEPIEJ, mają NAJWIĘKSZE MOŻLIWOŚCI wnioskowania o ich zmiany! DLACZEGO TEGO NIE ROBIĄ tylko zasłaniają się obowiązującymi?
   Najlepiej siedzieć cicho, przytaknąć petentowi (po cichu) i oczywiście głośno przytakiwać szefowi, a ci którzy płacą podatki na ich wynagrodzenie niech nie podskakują.
   Pozdrawiam,
   Marek (Jaromir)

   Usuń
 11. Wszystkich, którzy mają ochotę pisać do mnie, a zamieszkują na terenie województw: mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego proszę o pisanie także na adres:
  regionmazurskocentralnyose@wp.pl
  Z-ca Przewodniczącego Zarządu OSE
  Region Mazursko-Centralny

  OdpowiedzUsuń