12 maja 2014

Rejestracja stowarzyszenia

Drodzy Państwo!
Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym dokumentacja dotycząca rejestracji Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Emerytów "Emeryt to brzmi dumnie" została złożona.

Na zdjęciach poniżej widać ilość składanych dokumentów.
Trochę tego było...
40 komentarzy:

 1. Zgromadzenie takiej ilości dokumentów, to ogrom pracy!
  Teraz zachęcam do zapisywania się do stowarzyszenia, aby stowarzyszenia rosło w siłę musi być dużo członków.
  Są bowiem sprawy zaległe do wyprostowania (pokrzywdzone panie z rocznika 53) i prawdopodobnie będą również sprawy nowe, które będą wymagały naszej czujności i sprawy, o które może będziemy musieli znowu walczyć.
  Mając stowarzyszenie będzie na pewno łatwiej.
  Nie możemy dopuścić do powtórki stanowienia prawa niezgodnego z konstytucją, tak jak było z naszymi zawieszonymi emeryturami.
  Musimy się teraz zmobilizować, przecież tak bardzo zależało nam na utworzeniu tego stowarzyszenia, więc kochani emeryci - do dzieła.
  pozdrawiam wszystkich, Daniela

  OdpowiedzUsuń
 2. Szanowni Panstwo ,!! Wiem jak toczyla sie walka ,ale rola Izy adminki ,Joli Jej mamy ,jest nieoceniona ,pozniej Krzysztof, i wspaniali ludzie,nie wymienie wszystkich ,Wiga ,Daniela ,Ula?? kto jeszcze ??? .teraz Marek ,super sztafeta ,A Iza oddna cala naszej sprawie . to super z ,,taka masa ,,wszyscy przegraja taki intelekt potrzebuje przestrzeni Twoje slowa Izo, wiem ze Iza mi wybaczy .Pisze to nie bez kozery ,beda problemy z rejstracja ,ktorym Iza proboje sie ,przeciwstawic ,nie ukrywamy ,pisal o tym Marek Oldakowski ze musimy byc Skuteczniejsi ,lepsi ,nowoczniejszejsi niz POLSKI ZWIAZEK EMERYTOW i RENCISTOW ,skostnialy zwiazek piszacy negatywne opinie przeciwko nam ,dajacy jakies medale prez ZUSu , my za balagan ,pewnie ,na wstepie go odwolamy , ,kazdy to widzi ,,Idzmi za ciosem sa wsrod nas i naszych przyjaciol,swiadomie nie wymieniam,, fantastyczni ludzie .Wykorzystajmy to jak, nie dla nas to naszych dzieci,zapraszam do Stowarzyszenia ,a to sprawa powazna,i niech mi nikt nie powie ze naduzycia??....podlega kontroli ,wszystko w necie! ,pozdrawiam marian radom nie mozemy byc ludzi ostaatniej kategorii,oszukiwani i okradzani w kolejkach do lekarza o kazda minute naszego zycia ,przemyslcie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co proponujecie "Dzieciom Gorszego Boga" tzn. tym, którzy mają 40,45,a nawet 48 letni staż pracy, mają 60lat K i 65M, nie maja pracy i od kilku lat są na świadczeniu przedemerytalnym. Nie mogą powiedziec o sobie "Emeryt to brzmi dumnie".

   Usuń
  2. No wlasnie jak bedziemy Stowarzyszeniem,bedziemy dla WSZYSTKICH ,z problemami ,o ktorych nie wiemy , My nie zwiazek emerytow ,trzymaj kciuki i wierz ze tu sa ludzie bezineresownie aktywni marian radom

   Usuń
  3. Panie Marianie, pęknie napisane chwytające za duszę

   Usuń
 3. przrepraszam za literowki maran radom

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz przynajmniwej i zdrowie,i czas na wszystko. Nie rozczulaj się nad wszystko.Dumni Emeryci pomogą!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwaga do Pana Marka
  Ledwo Pan dołączył do nas emerytów zawieszonych a już rozstawia Pan wszystkich po kontach. Nie tędy droga kochany Panie .
  Swoimi wpisami , które są napastliwe, , karcące , krytykujące zniechęca Pan skutecznie do wstąpienia do stowarzyszenia.
  Ja wprawdzie deklarację już na zlocie wypełniłam ,ale jak tak dalej pójdzie i będzie Pan tak wrednie odnosił się do innych to zrezygnuję z tego stowarzyszenia , bo nie lubię być tak tresowana jak Pan to czyni.
  Proszę przemyśleć swoje występy i zaprzestać takich moralizatorskich wpisów.
  Być może w swym życiu zawodowym był Pan jakimś przełożonym i mógł rozkazywać , ale w stowarzyszeniu jest Pan tylko jednym z nas , nie musi się Pan tak już popisywać tą funkcją wiceprzewodniczącego.
  A zresztą jak to mówią - po owocach ich poznacie . Tymczasem trochę łagodniej proszę , takim zachowaniem dalej Pan zajedzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli przełożony rozkazuje a nie współpracuje to jest to przełożoony z okresu PRL-u. Pan Marek dał dowód tego, że jest osobą nie tylko niegoddną współpracy ale także niegodną pełnienia swojej funkcji.Proponuję zastanowienie się nad tym dokąd Pan zmierza bo złą drogę Pan wybrał.
   Emeryci to nie pionki na szachownicy, które będzie Pan rozstawiał nie posiadając umiejętności gry w szachy.

   Usuń
  2. 12:42
   Czym się Anonimie zasłużyłeś dla blogowej społeczności, że ustawiasz Pana Marka do kąta i wskazujesz nam jedynie słuszną drogę - to już kiedyś było, zapomniałaś/eś?
   Uważam, że nie możemy wszyscy jednakowo myśleć. Muszą być różnice zdań, bo nie byłoby nigdy żadnych zmian i postępu.
   Pan Marek jest cennym nabytkiem w Stowarzyszeniu. To mądry i aktywny człowiek. Wszystkie sprawy wymagają pewnych uzgodnień i kompromisu, to jest wskazane i dobre!

   Usuń
  3. Pan Marek nie dołączył do "zawieszonych" tylko jako reprezentant "zwaloryzowanych kwotowo", bo taki daliśmy mu "mandat", WSPÓLNIE z zawieszonymi został założycielem Stowarzyszenia. Zadam teraz pytanie - jako "zawieszeni" wygraliście, chwała wam za to i szacunek za pracę, ale jest proste pytanie - czym ma się konkretnie zajmować w najbliższej przyszłości Stowarzyszenie ? Próbą okradania emerytów w imię "kwotowych bzdur zapisanych w Konstytucji - nie ? Pokrzywdzonymi emerytkami 1953r - nie ? No to czym ? Chyba nie urodzinowymi laurkami i smażeniem się we własnym sosie !

   Usuń
  4. Obserwuję już niepokojący syndrom naszego przysłowiowego pieniactwa, a wręcz napastliwości. Czym Wam się naraził pan Marek żeby go tak bezceremonialnie i obcesowo strofować? W jego opiniach nie znajduję ani agresji, ani moralizatorstwa ani jakiegokolwiek nietaktu. "Paskuda", 'wredność", "tresowanie" czy insynuowanie jakichś"PRL-owskich" manier to ma być ta solidarność w działaniu, do której namawia pan Marek? Czy to aby nie jest niechęć do kogoś, kto w dobrych intencjach dołączył spoza środowiska zawieszonych? Czy może to nasza bezinteresowna skłonność do malkontenctwa każe sekować kogoś, kto z racji pełnionej funkcji próbuje aktywnie działać na rzecz innych?

   Usuń
  5. 13:16 Dlaczego piszesz w trzeciej osobie? Co robisz na blogu, jeśli nie identyfikujesz się z emerytami i ich problemami? Stoisz z boku i krytykujesz? Daruj sobie, zajmij się czymś innym.

   Usuń
  6. Czym ma się zająć Pan Marek? Jest to mądry człowiek a na jakiej podstawie tak sądzisz? Kolega z zarządu poznany na zlocie? Poczytaj sobie jego żenujace wpisy na blogu przed zlotem. Co się zmieniło? Raptem inny człowiek.Umożłiwienie wpisywania komentarzy tylko członkom stowarzyszenia to co taki wielki takt, tylko dlatego że ja tu rzadzę.Od takich ludzi należy trzymać się z daleka.

   Usuń
 6. Obiecana odpowiedź dla B - wpis z:

  Anonimowy9 maja 2014 11:45

  Droga Pani Danielo! Jak będzie Pani już po rozmowie w SA w Gdańsku! Proszę podzielić się informacjami z tej wizyty. Będziemy wiedzieli co mamy dalej robić? Pozdrawiam. B

  Na marginesie: WICEPREZES: SSA w Gdańsku we wtorki, godz. 10.00 - 12.00 przyjmuje interesantów oraz bada zasadność skarg i rozpatruje wnioski obywateli na działalność sądów okręgowych Apelacji Gdańskiej w zakresie spraw cywilnych, gospodarczych, rodzinnych.

  Przedstawiam obecny stan rzeczy w sprawie moich "bezcennych" akt rentowych. W poprzedni wtorek, krótko po Zlocie, nie byłam w stanie zebrać myśli, aby zrealizować "wycieczkę" do gdańskiego SA. Wczoraj już się przygotowałam psychicznie i merytorycznie. Dziś mnie tknęło i zatelefonowałam do właściwego sekretariatu. Dobrze zrobiłam, bo terminy na dzień dzisiejszy już zajęte. Miła sekretarka poprosiła o wyjaśnienie mojej potrzeby skargi. Podałam jej sygn. akt, powiedziała, że sprawdzi, popyta kierowniczki i oddzwoni. Przekazała mi następnie, że moje akta muszą "leżakować" w SA do 2 czerwca na wypadek kasacji ZUS-u. Następnie SA akta odeślą do SO ( poczta w Gdańsku to minimum 2 tygodnie), prawdopodobnie tam też akta będą "leżakowały" jakiś czas nieokreślony, zanim trafią do ZUS-u. W ZUS-ie mają czas 60 dni. Już mi się nie chce liczyć kiedy te pieniądze z zawieszonych emerytur do mnie dotrą. Dla osób, które boją się przekroczenia progu podatkowego - takie przeciąganie sprawy jest na rękę. Ja jednak nie należę do tej grupy, a szkoda. Chyba będę zmuszona napisać skargę do prezesa SA.
  Pozdrawiam serdecznie
  Daniela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem jutro umówiona na rozmowę z SSA na godz 13:00 w SA - Gdańsk. Poinformuję o efekcie spotkania.
   Daniela

   Usuń
  2. Pamiętam, że apelację składałaś Ty a więc i wniosek o jej umorzenie także. Po co akta mają "leżakować" w SA na wypadek kasacji ZUS. W tym wypadku o żadnej kasacji ZUS nie może być mowy.

   Usuń
  3. Tak na mój wniosek sprawę umorzono 17 marca. To "leżakowanie" to moje określenie. Zobaczymy co wyniknie z mojej jutrzejszej rozmowy. Nieźle "napyskowałam" - skoro umówiono mnie na rozmowę z SSA, chociaż to nie jest dzień przyjęć interesantów. Nie omieszkam późnym wieczorem dać znać, bo mam bardzo wypełnione całe popołudnie.
   Daniela

   Usuń
  4. Jestem w podobnej sytuacji, czekam na zwrot akt do ZUS. Zadzwoniłam do SN (pismo o wycofanie złożonej przeze mnie kasacji trafiło do sądu w lutym). SN wysłał akta do SA 19 marca, z SA do SO dotarły 16 kwietnia i nadal tam leżą, pomimo tego, że 25 kwietnia złożyłam w SO pismo z prośbą o niezwłoczne odesłanie akt do ZUS-u, Dzwonię do SO 2-3 razy w tygodniu i ciągle to samo: akta są jeszcze u sędziego. Jutro znów będę dzwoniła, bo ile można czekać ! Wniosek o wypłatę do ZUS-u złożyłam 19 lutego, a kolejny 23 kwietnia wraz z kopią pisma z SN. Jak długo jeszcze SO będzie "modlił się" nad tymi aktami i w jakim celu - nie wiem, ale cierpliwość moja jest u kresu wytrzymałości. Tak to działają nasze sądy - kogo nie boli, temu powoli - Bądźmy jednak dobrej myśli, w końcu zwrócą te akta. Pozdrawiam wszystkich pokrzywdzonych przez sądy i nadal lekceważonych takim postępowaniem.
   Teresa z Warszawy

   Usuń

 7. Ja odwiedziłam wczoraj ZUS Opole, ponieważ wniosek o wypłatę odsetek złożyłam 20.02.2014 r. a do 12.05.14 nie otrzymałam żadnej informacji pomimo, że termin 60 dni już minął. Pani z działu informacji emerytalnej rozpoczęła wydzwaniać po odpowiednich działach.Pierwszy dział powiedział, że czeka na zwrot akt z sądu (sprawa zakończona w XII.13). Następny dział sprawdza czy wystąpił o zwrot, kolejny stwierdza, że akta z sądu wróciły już w styczniu br. I kolejne telefony do działu który ma wydać decyzję informujące o zwrocie akt. W dniu wczorajszym dokumenty trafią do merytorycznej obsługi tego działu. Stwierdzam, że jak nie będziemy trzymać ręki na pulsie to nasze sprawy będą przeciągane w czasie. Pozdrawiam
  Maria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mając takie informacje o stanie pani sprawy może pani z powodzeniem wystąpić o naliczenie odsetek za przekroczenie przewidzianego w ustawie terminu 60 dni Z WINY ZUS.

   Usuń
  2. 12:55;
   Maria nie może tego zrobić ponieważ ZUS ma 60 dni na wydanie decyzji od dnia wyjaśnienia ostatniej okoliczności w sprawie. Tutaj nie jesteśmy w stanie udowodnić kiedy ta ostatnia okolicznośc została wyjaśniona. Tylko nachodzenie ZUS i ciągłe zadawanie pytań, w sprawie, może polepszyć sytuację.

   Usuń
  3. Ja miałam podobną sytuację w ZUS Koszalin.Złożyłam wniosek 19 lutego br. SA wydał wyrok z klauzulą prawomocności i przesłali do mnie oraz ZUS,ale akta trzymał dość długo ponad miesiąc,ale dzwoniłam i w końcu przesłali,ale wysyłają z SA do SO. W końcu zadzwoniłam do SO z pytaniem kiedy ZUS potwierdził odbiór dokumentów i wtedy powiedziałam Pani z ZUS,że jeśli nie zmieszczą się w ciągu 60 dni(nie obchodzi mnie,że wydadzą decyzję i napiszą,że otrzymam zaległą emeryturę razem z moją nową(już jestem na powszechnej) tylko powinni zmieścić się w 60 dniach.Po tym terminie wzywam do zapłaty odsetek od całej kwoty i sprawę kieruję do Sądu Cywilnego.Jest przepis,jest ustawa i guzik mnie obchodzi,że nie mogą się wyrobić,albo mają jakąś organizację w pracy.No i w ciągu tygodnia znaleźli czas i dokumenty i już zmieszczą się w terminie.
   pozdrawiam

   Usuń
  4. To może by tą bojowniczką z 15:26 postarszyć posłów, TK i wszelkie inne organy i instytucje?

   Usuń
 8. Drodzy Państwo!
  W odpowiedzi na pytania zawarte w komentarzach, chcę wyjaśnić sprawę rejestracji Stowarzyszenia.
  Dokumentacja dotycząca zarejestrowania Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Emerytów "Emeryt to brzmi dumnie"
  została złożona w Sądzie Rejonowym w Suwałkach
  w V wydziale Gospodarczym KRS.
  Ze względu na goniący nas termin,
  po konsultacjach z Zarządem zdecydowaliśmy się na zarejestrowanie Stowarzyszenia w Suwałkach.
  A co za tym idzie siedzibą stowarzyszenia ustaliliśmy Augustów.
  Po ukończeniu procedury rejestracji przeniesiemy siedzibę stowarzyszenia do Warszawy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem. Zdążyłam zauważyć i zmienić :)

   Usuń
 9. Dla mnie wypłacili ale bez decyzji.Wydaje mi się, że trochę dużo sobie zatrzymali. W jakiej wysokości (procentowo) odliczają składkę zdrowotną?
  Poczekam jeszcze kilka dni i też zacznę upominać się o decyzję. Chcę wiedzieć - ile, czego i dlaczego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie, czekaj na decyzję.

   Usuń
  2. 15:58
   18% podatek + 1,25% składka zdrowotna = 19,25% potrąceń

   Usuń
  3. 21:19 Sprawdź swoje obliczenia według poniższego schematu

   Na podstawie decyzji wydanych przez ZUS musisz w pierwszej kolejności ustalić kwoty brutto za poszczególne miesiące i po zsumowaniu kwotę brutto ogólną, np. A
   wyliczyć od ogólnego brutto składkę NFZ 9%, np. B
   i część pomniejszającą podatek 7,75%, np. C
   oraz podatek 18%, np. D
   od wyliczonego podatku odjąć kwotę wolną 46,33 zł, wynik to np. E
   i obliczyć zaliczkę na podatek: E - C = F (zaokrąglić do pełnych złotych)

   A - F - B = kwota do wypłaty

   Usuń
  4. Ważne:
   Do czasu ukończenia wieku emerytalnego Twoje brutto jest pomniajszane o kwotę maksymalnego pomniejszenia.

   Usuń
  5. 22:49;
   Co to jest ta kwota maksymalnego pomniejszania i ile ona wynosi?

   Usuń

  6. Jeżeli dochód osiągany przez emeryta nie przekracza 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, Oddział ZUS wypłaca świadczenie w pełnej przysługującej wysokości,
   jeżeli dochód ten przekracza 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, ale nie jest wyższy niż 130% tego wynagrodzenia, Oddział ZUS wyda decyzję o zmniejszeniu wysokości świadczenia.

   Kwoty maksymalnego zmniejszenia podawane są w komunikatach co jakiś czas, np. w styczniu i lutym 2012 r. było to 503,82 zł, od marca do czerwca 2012 r. było 528,00 zł.

   Usuń
  7. Na tej stronie:
   http://www.infor.pl/wskazniki/prawo-pracy-i-ubezpieczen-spolecznych/emerytury-i-renty/1710,Kwoty-maksymalnego-zmniejszenia-emerytury-i-renty.html

   znajdziesz wartości archiwalne kwot maksymalnego zmniejszenia emerytury (u dołu strony)

   Usuń
  8. 23:36;
   Dzięki serdeczne.
   Życzę miłych snów.

   Usuń
  9. 23:49
   Z ciekawości zapytam, czy teraz obliczenia się zgadzają?
   Od marca 2012 uwzględnij 71 zł waloryzacji, jeśli tego brakuje to wniosek do ZUS, jest wiele pomyłek w tym względzie, poprawiają niemal od ręki.

   Usuń
 10. Proszę o informację czy ZUS w Rybniku juą komuś wypłacił zaległe? Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja otrzymałam decyzję o wypłacie zaległej emerytury z datą kwietniową. Wypłata na konto ma nastąpić dopiero w czerwcu razem z emeryturą czerwcową. Nie dali w maju tylko sobie przetrzymali do czerwca./ZUS Rzeszów/. Zbierają chyba z odsetek na premię dla siebie.Ale przetrzymam do czerwca jak tyle wytrzymałam.Pozdrawiam Maria

  OdpowiedzUsuń
 12. Z reguły nie jestem porywcza.Czytam te wpisy na blogu i czasem to mnie aż potrzęsie. Ludzie nie bądźcie zawistni, nie łapcie za słowa. Czasem chce się zrobić dobrze,a wyjdzie źle. Z jednym nie mogę się zgodzić,a mianowicie z waloryzacją kwotową.Ja przepracowałam ponad 45 lat a ktoś /bo znam takich/ przepracował 17 lat i ma być zrównany ze mną. Osobiście rozmawiałam z tą Panią i ostrzyła sobie język po mnie,Mówi mi : ja miałam troje dzieci i nie mogłam iść wcześniej do pracy tylko wtedy jak je odchowałam. Ja też miałam troje dzieci i z mężem chodziliśmy na zmiany do pracy.Takie mamy emerytury. jakie sobie wypracowaliśmy. ale uważam, że waloryzacja tylko procentowa.Genowefa


  OdpowiedzUsuń
 13. Tak, ZUS Rybnik juz wypłacił zaległe i odsetki

  OdpowiedzUsuń