23 maja 2014

Cisza przedwyborcza

Drodzy Państwo!

Dokładnie o godzinie 24:00 z piątku na sobotę zakończyła się kompania wyborcza, a jednocześnie rozpoczęła się cisza wyborcza, która potrwa do końca głosowania, czyli do niedzieli,do godziny 22:00.

Zgodnie z kodeksem wyborczym w czasie ciszy wyborczej zabronione jest prowadzenie jakiejkolwiek agitacji, czy publikowania sondaży wyborczych. Za złamanie ciszy wyborczej grożą wysokie grzywny - media za publikację sondażu mogą zostać ukarany karą finansową od 500 tysięcy złotych do 1 miliona złotych.  

Karę finansową do 5 tysięcy złotych mogą otrzymać osoby łamiące ciszę wyborczą poprzez czynną agitację na rzecz danego komitetu bądź kandydata

Cisza wyborcza zakończy się w niedzielę o godz. 22.00 - w momencie zamknięcia lokali wyborczych. Wtedy dopiero będzie możliwe podawanie w mediach nieoficjalnych wyników wyborów.

Cisza wyborcza obowiązuje także w mediach internetowych, w tym na blogu "Emeryt to brzmi dumnie". Od piątku, 23 maja, od północy, nie publikujemy żadnych materiałów wyborczych. Usuwane są też komentarze o takim charakterze, jak również te o wydźwięku agitacyjnym.

5 komentarzy:

 1. Ja,od dzisiaj(poranka) i jutro, i w niedzielę głosuję w mikrofon z gitarami,harmonijką,fletem i skrzypcami na imieninach Iwony.;milcząc głośno o jakichś tam następnych wyborach...po co? Bo
  "Żyjemy w stanie chronicznej dezorganizacji, z powodu chronicznej reorganizacji, robionej dla wprowadzenia racjonalnej organizacji.
  psor. Tadeusz Kotarbiński -mój uwielbiany nauczyciel. Pozdrawiam optymistki i optymistów. A`HOJ


  OdpowiedzUsuń
 2. Krystyna200824 maja 2014 10:53

  Danielo,
  czytałam artykuł w dzisiejszym Fakcie i bardzo współczuję że w dalszym ciągu jesteś gnębiona przez sąd i ZUS .
  Trzymam kciuki za Ciebie i pozostałych którzy muszą jeszcze raz przez to przechodzić.
  Ja już jestem po wszystkim chociaż też przeszłam wyboistą drogę od SO, SA i SN otrzymałam zaległe i za wszystko jestem BARDZO WDZIĘCZNA Marianowi, Krzysztofowi, Admince i TOBIE Danielo oraz pozostałym blogowiczom (przepraszam jak ominęłam kogoś).
  Jeszcze raz GORĄCO wszystkim z całego serca dziękuje.
  Danielo trzymaj się:)) pozdrawiam
  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Artykuł można przeczytać tutaj:
   http://www.fakt.pl/seniorzy-walcza-o-emerytury-zus-wstrzymal-emerytury,artykuly,463342,1.html

   Usuń
  2. Krystyno 08 - pozdrawiam Cię serdecznie. Cieszę się z tego, że już otrzymałaś należne Ci pieniądze.
   Ja udzieliłam wywiadu wskutek poruszenia problemu opieszałej działalności ZUS i SA przez Mariana w redakcji FAKTU. To Oni do mnie zatelefonowali. Chodziło mi o zasadę, bo może są osoby bardzo pilnie potrzebujące tych pieniędzy ( spłata wysoko oprocentowanych kredytów lub konieczność podjęcia leczenia).
   Miłego weekendu, Daniela

   Usuń
 3. To w gruncie rzeczy zdumiewające, ponieważ mnie ZUS wypłacił emeryturę mimo, że akta były jeszcze w SA. Wiem to ponieważ prosiłam o szczegółowe wyliczenie tego co mi naliczono i wówczas dostałam odpowiedź, że przyślą dopiero jak wrócą akta z sądu..

  OdpowiedzUsuń