16 stycznia 2014

Panie z rocznika 1953

Drodzy Państwo!
Panie z rocznika 1953 proszą o pomoc!
Wystarczy wejść na stronę:
i wypełnić ramkę po prawej stronie następnie kliknąć 
PODPISZ TO.
Tak niewiele trzeba aby pomóc Paniom z rocznika 1953

97 komentarzy:

 1. Chcę powiadomić wszystkich, którzy zechcą pomóc Rocznikowi Kobiet 1953 i podpiszą powyższą PETYCJĘ, że została ona sprawdzona przez naszych blogowiczów i jest bezpieczna. Pozwoliłam sobie przenieść z zakładki Rocznik 1953 5 poniższe wpisy.

  Anonimowy24 grudnia 2013 08:16
  Kochani bardzo Was proszę, ale już po Swiętach Bożego Narodzenia , sprawdżcie jak to jest z tą elektroniczną PETYCJĄ zamieszczoną na głównej stronie bloga - czy jest bezpłatna, bezpieczna i kto i gdzie te nasze podpisy kieruje ? Może w to miejsce umieścić PETYCJĘ autorstwa naszej Jot wraz z adresami i instrukcją jej wysyłania - to jest pewne i bezpieczne.
  Zyczę WSZYSTKIM blogowiczom radosnych Świąt Bożego Narodzenia, Maria.

  Odpowiedzi Anonimowy29 grudnia 2013 16:53
  Mario, Elżbieta z Łodzi zamieściła wczoraj pod innym postem informację, która powinna Cię uspokoić. :)

  "28 grudnia 2013, 23:35:38 | noreply@blogger.com (Elzbieta z Łodzi)
  Moi drodzy, taka odpowiedź otrzymałam na e-mail z adresu admin@podpisz.to:

  "Petycja nie jest umową w rozumieniu regulaminu serwisu Podpisz.to.
  podpisz.to/petycje jest osobnym serwisem.

  Jednakże Pani dane nie będą wykorzystywane do wszelkich akcji marketingowych.
  Pozdrawiam serdecznie i wesołych świąt
  Miłosz Sobczak"

  Nie ma się więc o co martwić, że przyjdą rachunki za podpisanie petycji, pozdrawiam świątecznie i noworocznie."

  Anonimowy29 grudnia 2013 16:58
  Po zadaniu pytania mailem czy podpisanie tej petycji może być rozumiane jako podpisanie umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, które zgodnie z zapisem regulaminu jest odpłatne oraz o wykorzystanie danych pozyskanych przy podpisie, takiego e-maila otrzymałam z adresu admin@podpisz.to:
  "Petycja nie jest umową w rozumieniu regulaminu serwisu Podpisz.to.
  podpisz.to/petycje jest osobnym serwisem.
  Jednakże Pani dane nie będą wykorzystywane do wszelkich akcji
  marketingowych.
  Pozdrawiam serdecznie i wesołych świąt
  Miłosz Sobczak"

  Wynika z tego że podpisanie petycji nie jest zagrożone jakimś obciążeniem finansowym dla podpisującego bo nie jest umową. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu nie chodzi o obciążenie finansowe, ale o to, co się stanie z tą petycją! Czy, kiedy, do kogo i przez kogo zostanie przesłana.

   Usuń
 2. Pani Izo,
  wielokrotnie na blogu zwracano uwagę, że status petycji, do której zamieszcza Pani link na blogu nie jest jasny. Nie ma adresata i nie wiadomo, co będzie się dalej z nią działo. Gdzie zostanie wysłana i czy w ogóle zostanie wysłana komukolwiek. Podpisami dysponuje portal "podpisz.to" i być może także autorka petycji (podpisana pod nią), a więc dla nas nie stanowią one żadnej wartości.

  Apeluję, żeby się dobrze zastanowić nad namawianiem do podpisywania tej petycji, bo może się to okazać marnowaniem energii wielu osób, które chcą pomóc Rocznikowi '53 w najłatwiejszy możliwy sposób - poprzez kliknięcie. Jednak klikać należy z głową.
  Moim zdaniem najlepszą i jedyną sensowną formą pomocy jest wysłanie do Senatu Petycji autorstwa Jot.
  kb

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też wysłałam petycję Jot; myślę jednak, że gdyby petycja zamieszczona przez p. Izę była bezpieczna, to więcej osób by nas poparło - tylko kliknięcie.

   Usuń
  2. Co to znaczy bezpieczna?
   W petycji chodzi chyba głównie o to, żeby spełniła swoją funkcję i dotarła do adresata! O tej "petycji" nic nie wiadomo. Chyba, że ktoś kontaktował się panią podpisaną jako autorka petycji i wyjaśnił, co i jak. O tym jednak na blogu cisza...

   Usuń
 3. Ja jestem rocznik 1954 12 stycznia, koleżanka z listopada 1953r. razem pracujemy, ona dostaje wypłatę i emeryturę, gzie jest sprawiedliwość. KR.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba się było wcześniej urodzić.

   Usuń
  2. Być może Pani KR urodziła się w 1953r, gdzieś pod koniec, no ale może rodzice chcieli malca odmłodzić i tak być może wyszło. Tak piszę no bo dawniej tak bywało, było też tak w ze mną. Dlatego popytać rodziców czy przypadkiem nie urodziła się Pani KR np. końcem grudnia 1953r i emeryturka jest po sprostowaniu daty urodzenia w sądzie oczywiście , i nie żałować koleżance.Emerytka

   Usuń
  3. Nawet sprostowanie daty urodzenia niczego nie zmieni, żeby pobierać emeryturę bez zwalniania się z pracy trzeba było ją wcześniej naliczyc. i mieć zawieszoną.

   Usuń
 4. przepraszam, miało być gdzie KR.

  OdpowiedzUsuń
 5. Znamy już pierwszy składnik wskaźnika waloryzacji świadczeń w marcu 2014. Niestety, jest niższy, niż zakładano. :(
  Czekamy teraz jeszcze na komunikat w sprawie składnika "płacowego" waloryzacji, czyli 20% realnego wzrostu wynagrodzenia.

  "Komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 15 stycznia 2014 r. w sprawie średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych dla gospodarstw domowych emerytów i rencistów w 2013 r.

  Na podstawie art. 94 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 1440, 1717 i 1734) ogłasza się, że średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych dla gospodarstw domowych emerytów i rencistów w 2013 r. w stosunku do 2012 r. wyniósł 101,1 (wzrost cen o 1,1%)."

  OdpowiedzUsuń
 6. moje odwołanie jest już w SA, czy mam już wycofywać sprawę, czy czekać aż do momentu podpisania ustawy przez prezydenta i wtedy wycofać oraz złożyć wniosek w ZUS O ZWROT WRAZ Z WALORYZACJA I ODSETKAMI?

  Dziękuję HALINA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyobraź sobie scenariusz poszczególnych wersji i wtedy łatwiej będzie ci podjąć decyzję. Na blogu są zwolennicy zarówno wycofywania apelacji, jak i czekania na wejście ustawy w życie.

   Usuń
  2. ....... czekania z wycofaniem apelacji na wejście w życie ustawy :)

   Usuń
 7. NO, TO CZEKAM!

  Dziękuję bardzo za odpowiedz.


  Halina

  OdpowiedzUsuń
 8. Do Jot, z prośbą o komentarz.
  Czyżby takie było źródło problemów Rocznika '53? Wprowadzenie emerytur częściowych, z powodu których od 1 stycznia 2013 odlicza się wczesniej pobrane świadczenia od kapitału początkowego, NIE DOTYCZY EMERYTÓW Z KRUS i dlatego ta regulacja z ustawy z maja 2012 została poparta przez PSL? !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od wpisu odłączył się link:

   http://wyborcza.pl/1,75478,15281030,Emerytury_czesciowe___wszyscy_straca_kilkaset_zl_.html

   Usuń
  2. Cytat z ww. artykułu:


   "PSL początkowo jest przeciw. Ówczesny wicepremier Waldemar Pawlak przebąkuje, że na takie radykalne przepisy się nie zgodzi. Targuje się z premierem Donaldem Tuskiem. W końcu wymusza wprowadzenie wcześniejszych emerytur, tzw. częściowych. To propozycja dla tych, którzy nie będą mogli lub nie będą chcieli dłużej pracować.

   W ustawie jest jeden zapis, na który mało kto zwraca uwagę, a to on pokazuje, dlaczego Pawlak tak szybko zmienił zdanie."

   Usuń
  3. Proszę, jeśli możesz, to zacytuj ten zapis; to kolejny argument na dyskryminację kobiet z rocznka 1953 - może powiniśmy dołączyć go do naszej Petycji wg. Jot?

   Usuń
 9. NO TO W KOŃCU JAKĄ TĄ PETYCJĘ MAMY PODPISYWAĆ ???
  Gdzie jest petycja BEZPIECZNA tzn. taka żeby faktycznie wpłynęła do naszych rządzących???
  Troszkę przeczytałam w zakładkach i już niczego nie rozumię.
  Taki bałagan nie prowadzi do niczego - zniechęca do udziału.
  Może ktoś kto ten temat poruszył będzie nad tym wszystkim czuwał aby nie robić głupot i nie przehandlować swoich danych osobowych tylko do celów marketingowych jakiegoś pana który na naszej głupocie zarobi / sprzeda po prostu nasze dane /.
  JOT - odezwij się . jesteś jedyną wiarygodną osobą - reszta to bełkot...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Troszkę grzeczniej proszę to ,że ty nie możesz znależć petycji Jot nie obwiniaj i nie obrażaj innych. Zadaj sobie trochę trudu prześlędz bloga i znajdziesz tę petycję

   Usuń
  2. Petycja Jot linkowana była na blogu już bardzo wiele razy. Ostatnio - wczoraj, w poprzednim poście.

   Jeśli ktoś rzeczywiście chce pomóc - proszę ją wysłać do Senatu. Każdy dostanie pocztą zwrotne potwierdzenie otrzymania petycji z Senatu. Jasne, że wymaga to pewnj aktywności i dla bardziej tradycyjnych (wysyłających pocztą) - także "nakładu finansowego" w postaci opłaty pocztowej. Czy to tak wiele?
   "Klikanie w niewiadome" pod wirtualną petycją może się okazać tylko pozorną pomocą. ;)

   "W poście z października (zob. poniższy link), we wprowadzeniu jest bezpośredni link do naszej petycji do Senatu, autorstwa Jot. Jest także instrukacja, jak należy ją wysłać."

   http://emeryturazawieszenie.blogspot.com/2013/10/petycja-do-senatu.html

   Usuń
 10. Dzisiaj odbył się pogrzeb Stanisława Dąbrowskiego, I Prezesa Sądu najwyższego.

  http://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,1291,order-odrodzenia-polski-dla-stanislawa-dabrowskiego.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski odznaczył pośmiertnie Stanisława Dąbrowskiego, pierwszego Prezesa Sadu Najwyższego, Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi dla wymiaru sprawiedliwości i przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w kształtowaniu zasad demokratycznego państwa prawa.


   Nadany pośmiertnie Order został przekazany Rodzinie Zmarłego przez Szefa Kancelarii Prezydenta RP Jacka Michałowskiego, podczas uroczystości pogrzebowych, które odbyły się 16 stycznia 2014 r. w Warszawie."

   Usuń
 11. Ale o co chodzi z paniami z rocznika 1953?Nie dostaną zawieszonych?
  JA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostaną, ale gdyby chciały przejść na emeryturę powszechną po ukończeniu 60 lat, to odejmie się im wszystkie pobrane wcześniej świadczenia (także te zwrócone "zawieszone") od kapitału początkowego, co radykalnie obniżyłoby świadczenie. Dlatego skazane są na pozostanie na emeryturze wcześniejszej do końca życia.

   Usuń
  2. A lata pracy będą im doliczone?Przepraszam,ale jestem starą emerytką i nie wiem jaka jest różnica między naliczoną wcześniejszą a powszechną?I po co ja przeliczać?
   JA

   Usuń
  3. Dla niektórych pań, wcześniejszych emerytek z rocznika '53 (i nie tylko) korzystniejsza mogłaby być tzw. emerytura kapitałowa, do której były uprawnione po ukończeniu 60 lat. Niestety, przepisy zmieniono w ustawie z maja 2012 i prawo zadziałało wstecz - od kapitału początkowego odlicza się od 1 stycznia 2013 sumę wcześniej wypłaconych świadczeń. Panie z rocznika 1953 nie zdążyły skończyć 60 lat przed wejściem w życie tej ustawy.

   Usuń
  4. To rzeczywiście granda,nie pierwsza zresztą w wykonaniu tego wybitnie szkodliwego psuja państwa,jakim jest ten rząd.Wprawdzie to sejm ustanawia prawo,ale teraz sejm to tylko maszynka do głosowania za podrzucanym przez rząd, partackim prawem.Mieliśmy bardzo dużo szczęścia z wyrokiem TK w naszej sprawie.Myślę,że gdyby tusk wiedział,że tak będzie,podjął by bardziej zdecydowane działania,żeby zapobiec temu wyrokowi.To co się dzieje w naszym kraju świadczy,że byłoby to możliwe.
   JA

   Usuń
  5. A "lemingi" dalej dają PO ponad 20% poparcia. Przekręt goni przekręt, np. afera informatyczna, zakup Pendolino, który nie ma gdzie jeździć, budowa najdroższych autostrad przy bankructwie polskich podwykonawców, zmuszanie młodych Polaków do wyjazdu za pracą za granicę i wiele, wiele innych.
   Tragedia naszego narodu ...

   Usuń
 12. Poproszono mnie w zakładce R. 1953-5 o komentarz. Nie mogę wypowiadać się za autorkę „petycji” podpisywanej elektronicznie ani za Adminkę. Myślałam, że dziś wraz z kolejnym postem jest coś nowego w sprawie „petycji”, np. wypowiedź autorki „petycji” lub zdobyte od niej informacje na temat dalszego losu tego przedsięwzięcia. Sytuacja się powtarza, a ja niewiele mogę dodać do tego, co napisałam prawie miesiąc temu (pod poprzednim postem z apelem o klikanie na stronie podpisz.to).

  Jeśli ktoś w okresie przedświątecznym nie czytał licznych wątpliwości blogowiczów, dotyczących owej „petycji”, to gotowe linki:

  http://emeryturazawieszenie.blogspot.com/2013/12/kobiety-rocznik-1953-wczesniejsze.html

  http://emeryturazawieszenie.blogspot.com/2013/12/kobiety-rocznik-1953-2.html?showComment=1387585774591#c8570171227903919184

  Jeśli są Państwo zainteresowani, to wyjaśniam:
  1. Możliwość składania podpisów drogą elektroniczną była rozważana na blogu na etapie przygotowywania „naszej” petycji. Pod uwagę była brana zupełnie inna strona http://petycje.pl/ (wpisy z IX/X 2013 w R. 1953-2). Wybraliśmy drogę samodzielnego wysyłania petycji opublikowanej na blogu. Moim zdaniem zrobiliśmy b. dobrze, co niejako potwierdza informacja ze strony http://petycje.pl:

  „Od naszej strony staraliśmy się zapewnić wiarygodność, stąd często uciążliwa procedura weryfikacji każdego podpisu. Bez odpowiednich procedur prawnych była to dotychczas jedyna metoda wywarcia presji na adresatów (…)
  oddolny głos każdego obywatela będzie musiał być wysłuchany, oraz co najważniejsze - nie będzie mógł pozostac bez odpowiedzi. Senat RP wniosl do Sejmu projekt ustawy regulującej zasady składania i rozpatrywania petycji.
  (…) wkrótce ruszamy z nowa wersja serwisu. Nasza oferta będzie rozbudowana (…) pozwoli tez śledzić progres rozpatrywania dokumentów.”

  2. Dotychczas nie złożyłam elektronicznego podpisu pod „petycją”, ponieważ nie poznałam, a tym bardziej nie zrozumiałam intencji autorki „petycji” oraz sposobu śledzenia jej losu. Wysyłając „naszą” petycję bezpośrednio do Senatu, zawiadomienie otrzymujemy indywidualnie z Senatu.

  3. Linki do „naszej” petycji wstawiałam już kilka razy, one zawsze prowadzą do tej samej petycji:

  http://emeryturazawieszenie.blogspot.com/2013/10/petycja-do-senatu.html

  Ciekawostka:
  Do dzisiaj „nasza” petycja została pobrana (z serwera, na którym leży plik) 997 razy; do 19 grudnia 2013 r. (dzień ukazania się postu z apelem o składanie elektronicznych podpisów) była pobrana 707 razy.

  Pozdrawiam
  Jot

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jot, dzięki za wyjaśnienia.
   A przy okazji - warto śledzić sejmowe losy senackiego projektu ustawy o petycjach, który wpłynął do Sejmu 20 grudnia 2013.
   Z sejmowej zakładki "wniesione projekty ustaw" można się zorientować, że projekt ten został:

   20-12-2013 skierowany do opinii BL;
   20-12-2013 skierowany do opinii BAS - zgodność z prawem UE;
   15-01-2014 skierowany do konsultacji;
   15-01-2014 skierowany do opinii organizacji samorządowych.

   Usuń
  2. Skierowanie tego projektu do konsultacji i do opinii organizacji samorządowych pachnie mi sejmową "zamrażarką". Ten projekt był konsultowany tak dokładnie i szeroko, jak rzadko który. Łącznie z wysłuchaniem publicznym w Senacie. Wszystkie dokumenty z tych konsultacji są przecież dostępne.

   Usuń
  3. Na szczęście dla sygnatariuszy "naszej" petycji żadna petycja skierowana do senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji nie jest z tego powodu zagrożona, bo Senat robi swoje :)

   21 stycznia Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji będzie rozpatrywać 4 petycje, w tym dwie najnowsze z wykazu petycji:

   http://www.senat.gov.pl/prace/komisje-senackie/plan-posiedzen-komisji/stycznia21/

   http://www.senat.gov.pl/petycje/wykaz-tematow-petycji/

   Jot

   Usuń
  4. Codziennie sprawdzam, czy na senackiej liście tematów petycji pojawiła się petycja o numerze porządkowym wyższym niż 92. ;)

   Usuń
  5. Każdy ma swój system ;) ja sprawdzam czy pojawiła się petycja o numerze wyższym niż 18/13 :)
   Pamiętam, gdy ktoś ;) pisał w r. 1953-2, że nasza może mieć nr 13/13.
   :)

   Usuń
  6. poprawiam: w R. 1953-3

   Usuń
 13. Dzisiaj miałam sprawę w SA Wrocław- przegrana, koszty sądowe na rzecz ZUS 180zł/ był przedstawiciel ZUS/ Pani sędzia skwitowała, że się nie należy , bo jestem sprzed z dwoma ławnikami.Z litością wysłuchałam uzasadnienia wyroku- nasz sprawiedliwy i niezawisły Sąd. Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Do końca walczą -tylko z kim? emerytami!!!!! I tu jest sprawiedliwość- chyba tylko w niebie!!!!!! Poprosiłam o wyrok z klauzulą prawomocności- nie chcę uzasadnienia. Pozdrawiam Danuta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A tak bliżej, te koszty 180 zł to z jakiego powodu? Faktycznie słusznie orzeczone?

   Usuń
  2. Pierwszy raz się spotykam, że ławnicy biorą udział w sprawach emerytalnych, może 180 zł to dla nich?

   Usuń
  3. To koszty zastępstwa procesowego. ZUS rzutem na taśmę chce jeszcze zarobić i wysyła prawnika, pewnie radcę.Jak taki posiedzi cały dzień w SA to sporo zarobi., spraw na wokandzie dużo.

   Usuń
  4. Mnie zasądzono 60 zł w SO i 120 zł w SA. Łącznie 180. Nigdy nie słyszałam aby w SA zasądzano 180.

   Usuń
 14. Walczmy o swoje, ale sprawdzonymi, rzetelnymi drogami. Wysłanie listem petycji tak dużo nie kosztuje, Druk, znaczek, koperta ( list zwykły ). Tak dużo mówi się ostatnio o gender a tu taka jawna dyskryminacja jednego rocznika i jednej płci : łamanie równości w dwóch kategoriach. I to w państwie ze wspólnoty Unii Europejskiej. Może warto zainteresować tematem europarlamentarzystów ? Ja tak robię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę podaj namiary też wyślemy tam naszą Petycję rocznika 1953.

   Usuń
 15. Danuto,
  To nie ławnicy - to sędziowie. Sprawy w SA rozpatrywane są przez 3 zawodowych sędziów. Nie przejmuj się - głowa do góry. Czy oczekiwałaś wyroku pozytywnego? Ty nie przegrałaś - jesteś w sytuacji wygranej.
  Co to za rodzaj wyroku z klauzulą prawomocności?

  OdpowiedzUsuń
 16. Jest to wyrok bez uzasadnienia, z chwilą ogłoszenia jest prawomocny -tak dowiedziałam się w Biurze Podawczym SA/ może to 3 sędziowie- to tym bardziej żle o nich świadczy./ Sprawiedliwi!!!!!180zł ja muszę zapłacić na rzecz ZUS- koszty procesu, bo przegrałam . Danuta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przejmuj się; za takie widowisko warto zapłacić; mnie czeka to samo za kilka dni.

   Usuń
  2. Danusiu,
   Daj im te 180 zł. niech się sprawiedliwi pocieszą.
   Ja na twoim miejscu wzięłabym też uzasadnienie. Skoro płacisz (co prawda dla radcy da ZUS) to niech sobie nad uzasadnieniem popracują. Czasami te uzasadnienia są tak "interesujące"że nie wiadomo czy ze sporządzającego je się śmiać czy może płakać nad jego sędziowską "twórczością".

   Usuń
  3. Przepraszam, mialo być "Twoim".

   Usuń
  4. Też bym napisała wniosek o uzasadnienie. Nalezy sie .Co sedzia wymyslił - niech wytłumaczy , dlaczego . Szkoda tracic takie diamentowe wytwory intelektu .

   Usuń
 17. Ponawiamy prośbę o zakładkę skargi kasacyjne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A po co ? .Bedzie Ustawa.Niweluje wszystko! Tak?

   Usuń
 18. Byli przedstawiciele ZUS- co ugrają to ich-może mają premie.Danuta- dzisiaj co 20 minut sprawa o zawieszoną emeryturę w SA Wrocław/

  OdpowiedzUsuń
 19. Pomimo grudniowej kontuzji Prezydent podpisał 5 ustaw w dniach 9 i 10 stycznia 2014. Podpisze i "rekompensacyjną"...

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1021667,Chore-kolano-uwiezilo-prezydenta-Komorowskiego-w-Belwederze-

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1007433,Komorowski-mial-wypadek-na-nartach-Jest-pod-kontrola-fachowcow

  OdpowiedzUsuń
 20. W najbliższy wtorek tj.21.01. mam rozprawę w SO w Gdańsku.Czy ktoś może ostatnio miał tam rozprawę i wie jak zachowuje się przedstawiciel ZUS?Czy też walczy zacięcie z emerytami?
  Pozdrawiam wszystkich "zawieszonych".
  Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak miałam sprawę w SO w Gdańsku, to przedstawiciela ZUS nie było, ale to było w czerwcu.
   Daniela

   Usuń
  2. Ja miałam apelację w Gdańsku 9 stycznia. Na sprawę nie pojechałam,ponieważ mam daleko. Jestem "sprzed" i Sąd uchylił wyrok SO i oddalił apelację a o pełnomocnikach nic nie wiem, napisałam tylko o odpis wyroku

   Usuń
  3. Małgorzacie chodziło o SO, a nie SA

   Usuń
 21. Dziękuję za odpowiedź.Może i w mojej sprawie też się nie pofatyguje.
  Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
 22. Xenefont o/Olsztynx17 stycznia 2014 00:30

  Daniela jest naszym dobrym Duszkiem! Nawet dla Mazurów....Małgośka .wiem, co piszę!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Xenefoncie, taki komplement od zasłużonego autorytetu blogowego przyjmuję z wielką pokorą
   pozdrawiam
   Daniela

   Usuń
  2. Pani Daniela to cos wiecej niz dobry Duszek BK

   Usuń
  3. BK - dziękuję i pozdrawiam!

   Usuń
  4. ale jakoś nie widać, aby była za zdjęciem z blogu petycji "podpisz to", ciekawe dlaczego

   Usuń
  5. 16:30
   zobacz czego dotyczą wpisy, co ma do tego petycja?

   Usuń
  6. a to jestem ciekaw zdania pani Danieli w kwestii petycji 'Podpisz to"

   Usuń
  7. W ramach solidarności z emerytkami z 53 rocznika najpierw w grudniu podpisałam obie petycje, nic złego do tej pory mnie nie spotkało.

   Usuń
  8. najpierw tę kwestionowaną, a potem Jot!

   Usuń
  9. Danielo, nie chodzi o to, żeby nas nie spotkało coś złego po podpisaniu/wysłaniu petycji, ale żeby nas spotkało coś dobrego, tzn. żeby okazały się one skuteczne. Cała ta "dyskusja" na blogu wynika z tego, że o "petycji" w aktualnym (i jednym z poprzednich) poście nic nie wiadomo, np. kto jest jej adresatem, czy zostanie wysłana, kto ją wyśle, kiedy itd. itd.
   Pozdrawiam serdecznie, :)

   Usuń
  10. Z ust mi to wyjęłaś, to samo miałam napisać, patrzę, a już jest napisane!

   Usuń
 23. W dniu 15.01.2014 odbyła się moja rozprawa w SA w Łodzi.Była to sprawa połączona dla pięciu osób ( tych samych co w SO). 2 osoby miały wygraną sprawę w SO i apelację wniósł ZUS, 3 osoby same wniosły apelację od przegranej w SO.Na początku rozprawy sąd poprosił przedstawiciela ZUS o pełnomocnictwo, ale okazało się ,że nie ma. Wtedy pełnomocnik ZUS zwrócił się do sądu o warunkowe dopuszczenie do udziału w rozprawie.Sąd dopuścił do udziału w postępowaniu i zobowiązał do dostarczenia pełnomocnictw w ciągu 3 dni, ale przedstawiciel ZUS poprosił o 7 dni i sąd się zgodził.Następnie udzielił każdemu z nas głosu i przedstawił swoją decyzję.Ogłoszenie wyroku w dniu 28.01.2014 i wskazał konkretną godzinę , numer sali.
  Byłam zbulwersowana postępowaniem pełnomocnika ZUS. W rozmowie na korytarzu, nie umiała wyjaśnić dlaczego tak się stało.Z kolei przysłuchujący się tej rozmowie ( prawdopodobnie też inny pełnomocnik , bo twierdził, że zna sprawę) powiedział ,że to wina sadu. Czy to nowa taktyka?
  Barbara

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam pytanie do Barbary z 09:42, jak długo czekała na rozprawę w SA Łódź. Pozdrawiam Joanna z Łodzi

   Usuń
  2. Rozprawę w SO miałam 30.01.2013r
   Barbara

   Usuń
  3. Barbaro, ale Joanna pyta jak długo czekałaś na sprawę.

   Usuń
 24. Uważam, że sąd postąpił słusznie żądając okazania pełnomocnictwa. Na mojej sprawie to ja wnioskowałam o to, gdyz chciałam sprawdzic czy panienka jest na liście, którą dołączono do wezwania na sprawę. Trochę dziwna jest ta taśmowa sprawa 5 w 1 ale odroczenie wydania wyroku o 2 tygodnie byc może ma związek z nową ustawą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z takimi praktykami ZUS dotyczącymi pełnomocnictwa walczy sędzia z Częstochowy, który skierował do Trybunału Konstytucyjnego pytanie prawne: P 15/13.

   http://trybunal.gov.pl/sprawy-w-trybunale/art/1992-zakres-kontroli-decyzji-zus-przed-sadem/

   Usuń
 25. A ja zażądałam zwrotu 60 zł za udział pelnomocnika w rozprawie i sąd w wyroku zasadzil zwrot tej kwoty .Tylko czekam na zwrot dokumentów z sądu do zus i zus napisał że wtenczas wykona wyrok sądu pozytywnie:-D

  OdpowiedzUsuń
 26. Mam sprawę w SA z apelacji ZUS-u 22 stycznia (wyrok w SO pozytywny dla mnie z odsetkami - jestem "po") i zastanawiam się czy zawracać sobie głowę uczestnictwem w tej kabaretowej sytuacji. Właściwie oczekiwałam wiadomości o wycofaniu sprawy (po co te koszty) ale do dzisiaj nic nie otrzymałam.

  OdpowiedzUsuń
 27. Miałam sprawę w SA Wrocław 07.11
  2013 i dopiero teraz akta w przyszłym tygodniu wrócą do ZUS . Była to apelacja zus od pozytywnego dla mnie wyroku.SA odrzucił apelację zus i podtrzymał wyrok pozytywny dla mnie w SO .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy możesz napisać, czy jesteś z tych "sprzed", czy "po"? Z góry dziękuję. G.

   Usuń
 28. Jako przerywnik, pozdrowienia z "żubrzej polany" w Białowieży. To już "prawie" okolice Augustowa. ;)

  https://www.facebook.com/ZubryOnline#!/photo.php?v=501205563329540&set=o.445576845501573&type=2&theater

  OdpowiedzUsuń
 29. mam już przygotowaną petycje, wyślę ją w poniedziałek. Jestem urodzona w 1953 r. W końcu grudnia 2012 r. złożyłam w ZUS prośbę aby przeliczając mi w roku 2013 emeryturę wcześniejszą na powszechną nie odliczali kwot pobranych wcześniejszych emerytur. 18 stycznia 2013 r. otrzymałam odpowiedz, że zgodnie z ustawą z dn. 11 maja 2012 r. (Dz.U. z 2012r. poz. 637) jeżeli na podstawie art. 24 wymienionej ustawy wystąpi osoba uprawniona do wcześniejszej emerytury przysługującej z FUS- podstawę emerytury, zgodnie z ust 12, pomniejsza się o kwotę pobranych emerytur. Wiec pytam dlaczego Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej pisze , że kobiety miały wystarczająco dużo czasu na zgloszenie wymienionej sprawy w do końca 2012r. !!! Jedna wielka bzdura bo uczyniłam to! Od jesieni mama przeliczoną emeryturę, zrobiłam chyba błąd, wyszło 27 zł mniej,zostało więc jak wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za wysłanie NASZEJ petycji Senatu. :)
   Witamy w gronie 60-latek walczących z emerytalną dyskryminacją. :)

   Usuń
 30. A co z naszym ZLOTEM czy już coś wiadomo więcej? Zainteresowana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, będzie. Czy się zapisałaś?

   Usuń
  2. Zainteresowana z 19:42 i wszyscy pozostali zainteresowani ZLOTEM !
   Już prawie wszystko zamknięte na przysłowiowy "ostatni guzik".
   Program niesamowity!!!
   W najbliższych dniach opublikowane zostaną wszystkie szczegóły łącznie ze specjalnym kontem bankowym, na które trzeba będzie wpłacić zadatek, dopiero jego wpłata będzie gwarantowała uczestnictwo w zlocie.
   Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do zapisu, bo nie zostało dużo miejsc, a nasze spotkanie na pewno będzie niezapomniane.
   Daniela

   Usuń
  3. Dziękuję Ci bardzo Danielo za wiadomość .

   Usuń
  4. Danielo, super wiadomość.
   Powiem Ci,że mam siostrę w Gdańsku i zrobię wszystko aby tego lata jak ją odwiedzę / a odwiedzam / ażeby spotkać się z Tobą.
   Na zlocie się poznamy,będzie co wspominać.
   Pozdrawiam serdecznie.
   Basia
   Wrocław

   Usuń
  5. Basiu, bardzo się się cieszę. Niedawno spotkałam się w Gdańsku z Bożenką z Wrocławia, która ma w Gdańsku córkę. Super spotkanie!
   Daniela

   Usuń
 31. Kochani blogowicze włos się jeży jak się czyta niektóre mało eleganckie wpisy. Opamiętajcie się bo na zlot nie będzie komu jechać bo tak się wszyscy pokłócicie. W niektórych wypowiedziach jest taka agresja , że strach pomyśleć co by było gdyby te osoby stały obok siebie i na takim beznadziejnym poziomie rozmawiały ze sobą. Nie da się przeciwstawić określeniu, że starzy ludzie są gderliwi i złośliwi no przecież taki obraz wyłania się z tego bloga w niektórych wpisach. Dajcie spokój pokarzcie klasę i dobry przykład młodemu pokoleniu. Wg .jak tak ma wyglądać to zlotowe spotkanie to czy warto się na nie wybierać jak jeden drugiemu wilkiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większość tych paskudnych wpisów nie pochodzi od "zawieszonych". Ten znany blog jest świetną okazją dla frustratów, którzy się kręcą po różnych forach i szukają okazji, żeby zamącić.

   Usuń
 32. Danielo, rzadko piszę coś na blogu ponieważ nie posiadam żadnej wiedzy prawnej. Jestem "sprzed". Na termin rozprawy apelacyjnej w Gdańsku czekam od maja 2013. Decyzję o wycofaniu podejmę dopiero po podpisaniu ustawy przez Prezydenta. Moje pytanie do Ciebie jest inne - czy mam możliwość przeliczenia sobie emerytury zgodnie z nowym wskaźnikiem z marca 2014. Nadmieniam, że nie rozwiązywałam do tej pory umowy o pracę. Jestem z pomorskiego, chętnie pojechałabym na zlot, ale tymczasem nie mogę zmienić swoich zobowiązań w pracy, jestem podobnie jak Ty, nauczycielką. pozdrawiam wszystkich zawieszonych. Ewa Grecja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewo, jeżeli procentowy wskaźnik podstawy wymiaru emerytury w stosunku do średniej płacy krajowej z Twoich 10 kolejnych lat pracy lub z wybranych 20 lat pracy, będzie wyższy od tego, który masz w tej chwili, to ZUS przeliczy ponownie Twoją emeryturę według nowej kwoty bazowej ( od marca - nowa kwota bazowa). Nie wiem, z którego jesteś rocznika. Możesz sprawdzić, czy emerytura kapitałowa nie będzie dla Ciebie korzystniejsza.
   Jeżeli chodzi o zlot, to ze względu na osoby pracujące jest on organizowany w czasie wolnym od pracy ( od 2 do 4 maja ). Takie życzenie miała Baszka, którą serdecznie pozdrawiam i już cieszę się na spotkanie.

   Usuń
 33. Jeśli ktoś się chce dowiedzieć czegoś na temat petycji na "podpisz.to" może się z łatwością skontaktować z jej autorką. Pani Ewa Puzia-Gicała mieszka w Krakowie i po wpisaniu jej nazwiska w wyszukiwarce pojawiają się linki do jej firmy, łącznie z kontaktem telefonicznym i mailowym. Piszcie i pytajcie...

  OdpowiedzUsuń
 34. spokojnie 13 procent leci a w banku 1,85

  OdpowiedzUsuń
 35. Pani Izo,
  bardzo proszę o zakładkę skargi kasacyjne. Jest bardzo potrzebna.
  Dziękuje.

  OdpowiedzUsuń