27 stycznia 2014

Kolejne informacje na temat " Zlotu " 3

W związku z przeładowaniem komentarzy pod poprzednim
postem bardzo proszę o przeniesienie dyskusji pod ten post.


Adminka Izabela

82 komentarze:

 1. Zofia z Bydgoszczy27 stycznia 2014 18:46

  Boże , ty widzisz i nie grzmisz. Skąd wy się na tym blogu wzięliście p spadajcie.Mnie już załatwiliście - w obawie, że mogę was spotkać w Augustowie, tam nie jadę, choć bardzo tego chciałam. Każdy , kto od początku jest na blogu, o tym wie. Kim wy, do choinki jesteście, o co wam chodzi - pomieszać, zdołować - Adminkę, a ostatnio Marię, która podjęła się niesamowicie trudnej roli - organizatora zlotu.Podziwiam Ją, jest wyjątkową Osobą: to niezwykle trudne zdanie wszystkim dogodzić. Wpisy są celowo okrutne. Ja wymiękłam ale Wam Kochani życzę udanego spotkania,. pozdrawiam Was serdecznie - będę z WAMI.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zofio z Bydgoszczy,
   Na Zlot wybierają się tylko fajni ludzie.
   Dlaczego nie chcesz się z nimi spotkać?
   Jeżeli uważasz, że Adminka i Pani Maria są obrażane przez przyszłych uczestników Zlotu, to na pewno nie masz racji.
   To mogą robić przeciwnicy Zlotu, więc bez obaw - przyjeżdżaj, chętnie się z Tobą spotkamy, a pobyt powinien być dla Ciebie satysfakcjonujący. Pamiętam Twoje dawne propozycje zorganizowania takiego Zlotu. Nie daj się zniechęcić, bo Twoje marzenia właśnie mogą się spełnić.
   X

   Usuń
  2. Pani Zofio, proszę jechać na zlot, a przedtem - zgodnie ze wskazówką z poniższego wierszyka (znalezionego w Internecie) - zastosować plonk mentalny. ;)

   Autor: Roma1002

   "Nie karmić trolla

   Może znacie takie typy - trollowanie to ich życie.
   To nie rodzaj jakieś grypy, lecz jątrzenie pod ukryciem.

   Troll ośmiesza i obraża, on uwielbia wszelkie kłótnie.
   Swoją mądrość chce pokazać, jednak często sam jest trutniem.

   Dawno pozbył się maczugi, z Internetu dziś korzysta,
   by dokuczyć, bo się nudzi, taki z niego jest „artysta”.

   Tego gościa łatwo poznać, bo on kąsa bez litości.
   Choć to postać jest dwunożna, bardzo lubi innych złościć.

   Jest na niego sposób prosty - „plonk mentalny” zastosować.
   Już nie będzie nas żałosnym, ciętym tekstem atakował.


   Na podstawie Wikipedii:
   plonk mentalny - świadome ignorowanie wypowiedzi;
   troll – w slangu użytkowników Internetu określenie osoby uprawiającej trollowanie;
   trollowanie – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje;
   Internet - zgodnie zaleceniami Rady Języka Polskiego - piszemy wielką literą jako określenia globalnej sieci ."

   Usuń
  3. Pani Zofio z Bydgoszczy,
   jeżeli jedyną przeszkodą pobytu na Zlocie są niestosowne wpisy na blogu to jest to przeszkoda do przeskoczenia. Jak Pani zauważyła takie wpisy są najczęściej anonimowe i dotknęły nie tylko Panią.Proszę nam nie życzyć udanego spotkania tylko przyjechać i się z nami osobiście spotkać. Proszę nie myśleć o niestosownych wpisach tylko o tych których chciałaby Pani zobaczyć i poznać na Zlocie. Pozdrawiam Wiga

   Usuń
  4. Takie wpisy na blogu to są celowe działania zazdrośnikow trolowatych.Robią wszystko aby namieszać i sklucić zawieszonych emerytów.Trzymajmy się razem i nie dajmy się podprowadzać .Cieplutko pozdrawiam.

   Usuń
  5. Przepraszam ,że się wtrącam .Moim skromnym zdaniem na zlocie nikt nie będzie intruzem . Zlot jest organizowany dla zawieszonych a jak się nie mylę to Pan się do nich zalicza.Pozdrawiam Wiga

   Usuń
  6. Anno z Górnego Śląska ,
   cieszę się , że będziesz na Zlocie. Pozdrawiam. Wiga - też z Górnego Śląska

   Usuń
  7. Danielo, Wigo i wszystkie Wspaniale Bojowniczki - moja "zawieszona" podjela decyzje - jedziemy.Ja tylko w cieniu.Pozdrawiamy.

   Usuń
  8. Cieszymy się bardzo. Wiga

   Usuń
  9. Odłórzcie te maczugi na bok bo się do zlotu pozabijacie. No nie ma końca ta przepychanka na blogu. Ocknijcie się i zaniechajcie tych buńczucznych zachowań bo śmieszni jesteście do bólu. Mnie odeszła skutecznie ochota wyjazdu na zlot ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo takich zachowań na zlocie. Jak pomyślę ,że jeszcze kropla spożytego alkoholu może podgrzać atmosferę to gasić by ją trzeba byłoby w jeziorze. Pozostanę na bezpiecznej pozycji w domu. M.

   Usuń
  10. An.12.18.Absolutnie nie czuje sie obrazony, wrecz zaszczycony i oniesmielony,ze na moja skromna osobe zwrocily uwage tak Wspeniale Panie jak Daniela i Wiga.Dla mnie One dwie to wiecej jak trzech Krzysztofow /przepraszam Cie Krzysztof/.Serdecznie pozdr. kich.

   Usuń
  11. Dziękuję Panie Kich , pozdrowienia dla małżonki w której stoi Pan w cieniu ,to nie znaczy, że jest Pan gorszy.Pozdrawiam anonimowo

   Usuń
  12. Do x z 15:46
   Przeprosiny przyjęte. A teraz spokojnie chce wyjaśnić - głos w sprawie zlotu zabrałam po raz pierwszy . Jestem jedną z pierwszych osób jeśli nie pierwszą, która zapisała się na zlot .Bardzo chciałam się spotkać z tymi wszystkimi sympatycznymi emerytami ,z którymi już ponad 2 lata wspólnie walczę o zwrot emerytury. Śledząc niektóre złośliwe wpisy pojawiła się we mnie obawa a co będzie jak na zlocie będzie panowała tak nieprzyjemna atmosfera, czy nie będę żałować decyzji o wyjeżdzie na zlot ? Moim obawom dałam wyraz w swoim wpisie, w którym nie namawiałam do rezygnacji ze zlotu ale przedstawiłam obraz jaki może się ziścić jak nie uspokoi się sytuacja z kąśliwymi wpisami na blogu. Taki miałam dylemat i z nim postanowiłam się podzielić z innymi blogowiczami. Nie jest to chyba zbrodnia mieć wątpliwości co do powodzenia tak oczekiwanego zlotu. Wycofuję ostrość swoich słów w stosunku do ciebie x , język , którym się posłużyłam też nie był najwyższych lotów nie lubię się takim posługiwać . Tyle słów wyjaśnienia z mojej strony i uważam sprawę za zamkniętą. M.

   Usuń
  13. M.
   Wybacz, że Twoja intencja nie została przeze mnie właściwie zrozumiana.
   Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa !
   Powtórzę za klasykami:
   " Wybaczam i proszę o wybaczenie".
   Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia i odrzucamy zaistniałe nieporozumienie w niebyt.
   pozdrawiam serdecznie - X

   Usuń
  14. Kabaret Dudek "Ucz się Jasiu"
   http://www.youtube.com/watch?v=z4dMWaI6MBY

   Usuń
 2. Wiecie Państwo co mi się marzy. Wspaniała pogoda na Zlot.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie wspaniała, bo na taką zasłużyliśmy!!!
   A.

   Usuń
 3. Adminko bardzo prosimy o zakładkę Poradnik emeryta. Bardzo dziękuję pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Szanowny Panie Krzysztofie. W związku z dzisiejszym Pana wpisem mam wyrzuty sumienia, ze zawracałam Panu głowę moimi wapliwościami, bo są one tak nieistotne w porównaniu do Pana kłopotów. Bo to czy naliczą mi odsetki do dnia wypłaty czy do dnia ogłoszenia ustawy to takie małostkowe w porównaniu do tego czym sie Pan zajmuje codziennie. Z wyrazami szacunku. Magdalena. /może Pan pamieta/.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam wielki szacunek i słowa uznania dla wszystkich wspierających nas (zawieszonych emerytów) na tym blogu - głównie za ich wiedzę, kulturę i ogromną cierpliwość. Szczególne podziękowania składam : Admince, Krzysztofowi, Marianowi (naszemu bohaterowi od którego wszystko się zaczęło), posłom i senatorom PIS - którzy jako pierwsi wsparli walkę Mariana, Danieli, Widze, Jot, Kibicowi i......wielu innym wspaniałym, bezinteresownym osóbom. Bardzo chciałabym być na zlocie, ale sprawy rodzinne nie pozwalają, będę więc z Wami całym sercem i tak chciałabym, aby owocem zlotu dumnych emerytów było
  s t o w a r z y s z e n i e. Pozdrawiam Maria Z.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy28 stycznia 2014 16:45
   (..........)
   Do założenia stowarzyszenia każdemu było dojechać daleko. Na zlot, mimo że daleko, chętnych jest teraz wielu.

   Usuń
  2. Na temat opieki geriatrycznej w Polsce...

   Warto wiedzieć:

   http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=67C83858

   Są też takie „kwiatki”:

   http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Poznan-miesieczny-kontrakt-poradni-geriatrycznej-to-zaledwie-1709-zl,136020,8.html

   Usuń
 6. http://niezalezna.pl/51192-kolejna-afera-sledztwo-ws-nierzetelnego-przetargu-na-obsluge-pocztowa-sadow-i-prokuratur

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sKy | 28.01.2014 [17:30].
   Przykład z życia wzięty.

   Przykład z życia wzięty. Mieszkam w mieście gminnym odległym o 21 km od siedziby sądu. Po odbiór przesyłki muszę jechać 42 kilometry w przeciwnym kierunku. Nie jest to nie tylko ta sama gmina, ale także inny powiat. Może łatwiej było by zostawić przesyłkę w sądzie, a do mnie wysłać tylko awizo. Chyba łatwiej, a na pewno taniej.

   To jest nie do przyjęcia.

   Usuń
  2. Napisz do mnie ,prywatnie ,m.strudzinski@gmail .com ,,nie boj sie zrobimy afere medialna .

   Przykład z życia wzięty. Mieszkam w mieście gminnym odległym o 21 km od siedziby sądu. Po odbiór przesyłki muszę jechać 42 kilometry w przeciwnym kierunku. Nie jest to nie tylko ta sama gmina, ale także inny powiat. Może łatwiej było by zostawić przesyłkę w sądzie, a do mnie wysłać tylko awizo. Chyba łatwiej, a na pewno taniej.
   na to czekaja media marian radom

   Usuń
 7. AD REM
  Może znajdzie się wśród "kochanych normalnie zawieszonych"
  (określenia z lekcji kochanego pana Krzysztofa) taki osobnik, który zna odpowiedż na moje pytanie, czy zaświadczenie o zatrudnieniu teraz w styczniu 2014. do zaliczenia stażu w IV kwartale 2013r. składa się na druku Rp-7, czy też zwykłe, niesformalizowane zaświadczenie pracodawcy. Pilne, bo kończy się styczeń.
  Z pozdrowieniami
  Mary LU

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykłe, niesformalizowane, zawsze składałam tylko takie.
   Rp 7 było tylko przy wniosku o przyznanie emerytury, a potem sukcesywnie to po prostu napisane przez zakład pracy,
   ZUS nie wymagał ode mnie w innej formie.

   Usuń
  2. Ważne, aby były zawarte potrzebne informacje i aby były podpisane przez pracodawcę, gotowy druk Rp 7 nie musi być.

   Usuń
  3. kOCHANI BLOGOWICZE

   - OGROMNE DZIĘKI ! ! !
   ML

   Usuń
 8. Okres zatrudnienia składa się na zaświadczeniu z pracy ,że Pan/i jest zatrudniona od ...nadal. Koniec zatrudnienia - świadectwo pracy. Druk Rp-7 informuje o zarobkach w danym roku np. 2013

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do zaliczenia stażu składa się zwykłe zaświadczenie pracodawcy informujące o zatrudnieniu, ilości dni zwolnień lekarskich i ilości dni urlopu bezpłatnego.

   Usuń
 9. Do zaliczenia stażu składa się zwykłe zaświadczenie pracodawcy informujące o zatrudnieniu, ilości dni zwolnień lekarskich i ilości dni urlopu bezpłatnego.

  OdpowiedzUsuń
 10. Autorzy postów 18,08 - 18.11
  Ogromnie Wam wszystkim dziękuję. To niesamowite,że w tak krótkim czasie znalazło sie tylu wspaniałych i dobrych ludzi.
  Życzliwość i błyskawiczna reakcja "powala" mnie.
  JESTEŚCIE KOCHANI - WSZYSTKIEGO DOBREGO ! ! !
  MARY LU

  OdpowiedzUsuń
 11. Znów się miło zrobiło na blogu. Ci konfliktowi -to chyba samotne osoby,które niewiele mają do powiedzenia w kwestiach merytorycznych,ale chcą się wyżyć,bo w domu nie mają na kim. Nie tutaj,nie tutaj,bo tu była ciężka praca i są tego efekty. Proszę o wzajemny szacunek.Nie znam ludzi,ale naprawdę jest mądrość.

  OdpowiedzUsuń
 12. 50 osób na blogu i nikt nic nie ma do powiedzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wprawdzie nie dotyczy to zawieszonych, ale polecam dzisiejszą bardzo ważną uchwałę Sądu Najwyższego, podjętą w pełnym składzie (z udziałem 78 sędziów), przy 10 zdaniach odrębnych:

   http://www.polskatimes.pl/artykul/3314728,sad-najwyzszy-ws-reformy-gowina-wiceminister-sprawiedliwosci-nie-ma-prawa-przenosic-sedziow,id,t.html

   Usuń
 13. 28 stycznia 2014, 19:37
  ZUS znów przegrał w Strasburgu. Odszkodowania dla rodziców chorych dzieci
  Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu ma do rozpatrzenia 130 skarg dotyczących rzeszowskiego oddziału ZUS
  Od 1,5 tys. euro do 5 tys. euro odszkodowania przyznał we wtorek Europejski Trybunał Praw Człowieka trzem parom polskich rodziców, którym rzeszowski oddział ZUS najpierw przyznał, a później odebrał emerytury z tytułu opieki nad chorymi dziećmi.
  To kolejne ze 130 skarg, które w tej sprawie wpłynęły z Polski do Strasburga.
  Pierwszą skargę Trybunał rozpatrzył we wrześniu 2009 r. Kolejne wyroki zapadły w październiku i w grudniu 2012 r. - w sumie w sprawie 22 rodziców. Trybunał orzekł na ich korzyść od 7 tys. do 12 tys. euro odszkodowania.Wszystkie rozpatrywane sprawy dotyczą decyzji tego samego - rzeszowskiego - oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Najpierw w 2001 r., na podstawie zaświadczeń lekarskich, przyznał wcześniejsze emerytury (tzw. EWK) rodzicom opiekującym się dziećmi chorymi m.in. na astmę, skoliozę, przewlekłe alergie, a następnie odebrał im prawo do tego świadczenia. ZUS spytał bowiem o opinię głównego lekarza orzecznika, a ten w każdej z tych spraw stwierdził, że na podstawie zebranych dokumentów nie można uznać, że dziecko wymaga stałej opieki rodzica i że schorzenie można zaliczyć do chorób wymienionych w rozporządzeniu Rady Ministrów z 15 maja 1989 r. Na podstawie tego rozporządzenia były przyznawane wcześniejsze emerytury.
  Tymczasem rodzice, zaraz po uzyskaniu prawa do emerytury, rezygnowali z pracy, by opiekować się chorymi dziećmi. To stało się powodem ich odwołań i skarg do sądów. Gdy przegrali w Sądzie Najwyższym, złożyli skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Zarzucili polskim władzom naruszenie art. 1 protokołu nr 1 do konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności. Zgodnie z tym przepisem każda osoba ma prawo do poszanowania swego mienia i nikogo nie można pozbawiać własności, chyba że przemawia za tym interes publiczny.We wtorek, rozpatrując kolejne trzy skargi, ETPC orzekł, że Polska naruszyła ten przepis. Trybunał uznał, że decyzje rzeszowskiego ZUS o cofnięciu prawa do wcześniejszej emerytury, podtrzymane następnie przez polskie sądy, były naruszeniem prawa do własności w rozumieniu art. 1 protokołu nr 1 do konwencji. Z tego powodu Trybunał zasądził na rzecz skarżących rodziców od 1,5 tys. do 5 tys. euro odszkodowania. Rodzice domagali się znacznie więcej, bo po kilkadziesiąt tysięcy euro.
  W uzasadnieniach wyroków Trybunał podkreślił, że zwłaszcza tam, gdzie w grę wchodzą podstawowe prawa człowieka, w tym prawo własności, władze publiczne muszą działać szybko i w spójny sposób, a w sprawach o żywotnym znaczeniu dla osób fizycznych, takich jak świadczenia socjalne - także ze szczególną starannością.
  Trybunał podkreślił, że po decyzji o przyznaniu emerytury rodzice świadomie rezygnowali z pracy. Wziął też pod uwagę to, że niektórzy z nich nie są już w młodym wieku, mieszkają w rejonie zagrożonym szczególnie wysokim bezrobociem (Podkarpacie), gdzie znalezienie nowego zatrudnienia jest wyjątkowo trudne.

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak oto działa ZUS.W czerwcu wygrałem w SO sprawę ZUS wniósł apelację i do dziś cisza.Nic sobie nie robią z mającej się ukazać ustawie i do dziś podtrzymują swoje stanowisko nie wycofując apelacji..Chore państwo.Na co liczy ZUS?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też miałam wygraną w czerwcu w SO i teraz dostałam na 19,02 w SA Poznań :)

   Usuń
  2. ja miałam wygraną sprawę w SO 3 lipca i do dziś cisza. Szczecinianka.

   Usuń
 15. Prosze mi podpowiedziec jestem 1953r. do zus mam dostarczyc staż za caly 2013r czy koniecznie musze doliczyc tez zarobki za 2013r. na RP-7
  czy to mi nie zaszkodzi w przeliczeniu, cały czas jestem na wcześniejszej i nie mam zamiaru zmieniać na powszechna osiągnęlam już wiek 60.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pokombinuj jeżeli 2013 podwyższy Ci wskaźnik emerytury to poczekaj nawet kilka lat jak twoja emerytura będzie się cofać tj.przy przeliczeniu z nową kwotą bazową będzie bardziej i to bardziej korzystne wtedy złoż wniosek o przeliczenie

   Usuń
  2. A czy przeliczenie i nowa kwota bazowa nie jest tylko wtedy, gdy się jeszcze pracuje ? póżniej ZUS doliczy tylko staż ?

   Usuń
  3. tak nie jest

   Usuń
  4. O doliczenie nalezy dostarczyć zaświadczenie z zakładu pracy ze nadal pani pracuje z wyszczególnionym l4 o ile takie bylo, a w ZUS złożyć wniosek o zmianę stażu pracy

   Usuń
 16. Xeniu,zlotko co sie z Toba dzieje, "daj glos".Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest w szpitalu i nie ma laptopa.

   Usuń
  2. Xenefont o/Olsztyn
   Trzymaj się i szybkiego powrotu do zdrowia!

   Usuń
  3. Xenefont o/Olsztynx29 stycznia 2014 12:25

   Hej!... Już jestem, i nawet z pozytywnym nastroszeniem.Po pewnym sms-ku, młody (ma ferie zimowe) - przemycił mi laptopa do szpitala przed chwilą. Mogę teraz sobie pomyszkować jak starczy sił i naczytać się bloga do woli. Oczywiście "pod kołdrą",bo zakaz dyrektora szpitala i ordynatora oddziału, mnie też obwiązuje. Dziękuję za pamięć i troskę.Pozdrawiam wszystkich. Tymczasem - przed podaniem tego czegoś, co się tu nazywa obiadem - zbliża się pora tortur medycznych, więc do napisania...

   Usuń
  4. Zdrówka Ci życzę.
   Pozdrawiam
   Basia
   Wrocław

   Usuń
  5. Do Zlotu masz być zdrowy, bo chcę Cię koniecznie poznać.
   Ola

   Usuń
  6. Zapraszałeś nas aż ze Śląska na Zlot, więc specjalnie dla Ciebie
   przyjadę.
   Maja

   Usuń
  7. Basiu, Olu i Maju i inne wielbicielki Xenofonta!
   Do zlotowej majówki sporo czasu, więc ma czas na podkurowanie nadwątlonego zdrowia. Jako gospodarz tej okolicy będzie niezastąpionym przewodnikiem, a znając Jego poczucie humoru, będzie też wspaniałym biesiadnikiem i towarzyszem zabawy wszystkich uczestników.
   Tego Wam i sobie życzę.
   Xenofoncie, co Ty na to?

   Usuń
  8. Ach, te baby, jak jakie muchy naprzykrzone,od których trzeba sie oganiać! A dajcież człowiekowi dojść do zdrowia.
   adwokat Xenefonta o/Olsztyn

   Usuń
  9. dedykacja dla obrażonych bab

   Ryszard Rynkowski i Andrzej Zaucha - "Ach te baby" - Opole 90
   http://www.youtube.com/watch?v=In04XdUSP7k

   Usuń
 17. A co blogowicz na to?

  http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/773902,rekordowo_niskie_podwyzki_rent_i_emerytur_na_tegorocznej_rewaloryzacji_budzet_zaoszczedzi_nawet_1_3_mld_zl.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W budżecie zarezerwowano środki finansowe na waloryzację w wysokości 2,14%, ale rzekomo ze względu na niską inflację obniżono ją do poziomu 1,34%
   W ten sposób budżet zaoszczędzi około 1,3 mld złotych, a waloryzacja rent i emerytur będzie najniższa od dekady!
   Ale pokombinowali, mają naprawdę tęgie głowy.
   Ten Szczurek lepszy od Vincenta - jeszcze nam da popalić!
   Energia w górę, czynsze w górę, lekarstwa w górę, coraz większy zakres konieczności leczenia się odpłatnie, a emerytury drepczą prawie w miejscu.
   Sprawdza się porzekadło: Syty - głodnego nie zrozumie!
   Ale to my wszyscy sobie zgotowaliśmy ten los, dokonując takich wyborów.
   Teraz: " Cierp ciało, jak ci się chciało!"
   xyz

   Usuń
  2. Musi wyrównać wypłaty zawieszonych, ale podchody.....

   Usuń
  3. Też tak uważam, znaleźli źródło pieniędzy na wypłatę zaległych emerytur.

   Usuń
 18. jak teraz orzekają sądy, czy ktoś miał teraz rozprawę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj na sprawie sędzia powiedział: "gdyby była pani po 08.01.2009 to by pani wygrala, a ponieważ jest pani sprzed tej daty to ...
   Przegrałam!

   Usuń
  2. Spokojnie, skończyłaś procedurę sądową. Teraz czekaj na wejście ustawy w życie.

   Usuń
 19. Mialam wczoraj rozprawę w apelacyjnym we Wroclawiu - apelacja ZUS oddalona, jestem po.

  OdpowiedzUsuń
 20. A ja mam temat do przemyślenia i nie rozczarowania się ZUS do apelacji podał wartość sporu 40.000,/ a na rękę po odtrąceniu wszystkiego dostaje się ok.15.000

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę podać pełne, rzetelne i udokumentowane wyliczenia, albo nie przekazywać takich "rewelacji".

   Usuń
  2. ZUS podaje wartość sporu " na rękę"

   Usuń
  3. nie, podaje brutto

   Usuń
  4. W moim przypadku ZUS do apelacji która będzie we Wrocławiu w lutym podał wartość sporu " na rękę',przynajmniej tak wynika z moich obliczeń.H.A

   Usuń
  5. H.A. - przeczytaj parę razy ze zrozumieniem pismo z ZUS i dopiero bez zbytnich emocji napisz jeszcze raz o co ci chodzi.
   Czy wyliczyłaś sobie dokładnie to co ci ma zwrócić ZUS??
   Jak nie to pomożemy , podaj kwoty :)

   Usuń
  6. Wygrałam w SO,ZUS się odwołał do SA
   W odpisie apelacji jaki dostałam do domu jest taka pozycja
   w.p.z.:i tutaj jest podana kwota.
   Jak liczyłam.
   Co 3 miesiące dostarczałam do ZUS zaświadczenie o zatrudnieniu,później dostawałam decyzję w której było:
   Po zmianie stażu pracy emerytura wynosi.......
   Od dnia........wysokość świadczenia do wypłaty wynosi miesięcznie........,która po zsumowaniu daje kwotę która jest w odpisie apelacji.H.A

   Usuń
 21. Moja skarga kasacyjna nie została jeszcze rozpatrzona przez SN.Jestem sprzed więc na 100% SN odmówi jej rozpatrzenia. Czy nie lepiej wycofać kasacje i przyspieszyć tym zwrot akt do oddziału ZUS. Zakładam, oczywiście, ze Prezydent podpisze ustawę. Na czekaniu tylko tracę bo odsetki będą naliczone do dnia wejścia w życie ustawy. Będę wdzięczna za poradę.Lucyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś taka w gorącej wodzie kąpana Lucynko?
   Każdemu z nas będą się należały odsetki TYLKO do dnia wejścia w życie ustawy więc co stracisz ?? Nie rozumię.
   Jak już ustawa wejdzie w życie to dopiero wtedy wiadomo będzie co dalej robić - nie ma się znowu co tak spieszyć jak czekaliśmy tyle miesięcy poczekajmy cierpliwie jeszcze troszkę.

   Usuń
 22. Prezydent ustawy nie podpisze, bo nie będzie ciągle podpisywał podrzucanych mu przez PO kukułczych jaj :) H.W.

  OdpowiedzUsuń
 23. Dobrze kombinujesz.Napisz kto Cie wyslal w tak daleka b.droga droge az do SN. Gdybys byla na blogu nieco wczesniej nie popelnilabys takiego bledu ,sluchajac sie trzezwo myslacych,,a tacy tez byli na tym blogu.

  OdpowiedzUsuń
 24. mam pytanie, czy wskaznik wwpw jest zawsze staly, u mnie co rok na decyzji jest inny

  OdpowiedzUsuń
 25. Prezydent podpisał dziś 2 ustawy ; w tym ustawę budżetową.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ustawa budżetowa na 2014 została uchwalonaprzez Sejm (po poprawkach Senatu) 24 stycznia 2014, natomias druga podpisana dzisiaj ustawa została uchwalona 10 stycznia 2014.

   Usuń
  2. cd. Ta druga ustawa (dotycząca informatyzacji...) została przyjeta przez Sejm także po poprawkach senackich. Do podpisu Prezydenta została przekazana 10 stycznia 2014.

   Usuń
  3. Czyli jest o.k., Prezydent musi działać logicznie: najpierw musiał podpisać ustawę budżetową aby było z czego wypłacać zaległe (podpisał ją dziś), za chwilę podpisze naszą:)

   Usuń
 26. Kochani, jestem SPRZED miałam kasacje w SN na posiedzeniu niejawnym i brzmi:
  - wydane orzeczenie formalne
  - odmowa przyjęcia do rozpoznania
  - zakreślenie - tak
  czy ktoś wie co to znaczy dla mnie?
  Dziękuje i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko ustawa może tych "sprzed" uratować!

   Usuń
 27. Dzisiaj Prezydent podpisał naszą ustawę o wypłacie zaległych emerytur!!! Adela

  OdpowiedzUsuń