23 stycznia 2014

Kolejne informacje na temat " Zlotu "


Na zlot w Augustowie, który jest zaplanowany w dniach od 02 maja do 04 maja 2014 r.  w http://www.wdw.pl/   zostało utworzone konto, tylko na potrzeby organizacyjne Zlotu.

Zadatek w wysokości 200 zł wpłacają tylko te osoby, które wcześniej zapisały się na listę uczestników pod  wskazany adres  zgłoszenia:  spotkanieaugustow@wp.pl 

Aby nie dochodziło do wpisania tych samych osób na listę dwukrotnie, koniecznie należy podać swoje ( i ewentualnie osoby towarzyszącej) dane osobowe ( imię, nazwisko i miejscowość), nie podając tylko pseudonimów.

Wpłata zadatku w kwocie 200 zł w terminie do 15 lutego będzie wiarygodnym potwierdzeniem uczestnictwa w Zlocie.

Konto
20 1240 5598 1111  0010  5599  4676

Maria Gubicz
Olsztyn

Tytułem:
Zadatek  na zlot Augustów

84 komentarze:

 1. Gazeta Prawna "Jeszcze tylko w tym roku ZUS będzie przyznawał emerytury mieszane. Mogą ubiegać się o nie osoby, które w 2014 r. osiągną powszechny wiek emerytalny.

  Ubezpieczony, który w obecnym roku osiągnie powszechny wiek emerytalny, ubiegając się o emeryturę, powinien we wniosku wskazać, aby ZUS wyliczył świadczenie według najbardziej korzystnego wariantu. Może mieć on bowiem ustaloną emeryturę w sposób mieszany lub kapitałowy. Ten pierwszy jest bardziej korzystny dla osób zarabiających mniej. Jego specyfika polega na tym, że część świadczenia obliczana jest na starych, a część na nowych zasadach."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie z tym jest problem, że ZUS-owi to jest bardzo nie na rękę, że emerytury wyliczane są w sposób najkorzystniejszy dla emeryta. Wiadomo, w przypadku jednej osoby to mogą być niewielkie różnice, np. 5-10 złotych (chociaż zawsze dobre i to 10 złotych), ale w skali kraju to już robi olbrzymie pieniądze liczone w milionach.

   Usuń
  2. Konrad 25 stycznia 2014 13:42
   nie dorabiaj spiskowych teorii, to zależy od przepisów, a nie ZUS, ZUS tylko je wykonuje, będą inne, to wykona inne

   Usuń
  3. Moim zdaniem problem polaga na ogromnym stopniu skomplikowania, niejednoznaczności i niejasności przepisów emerytalnych, co - niestety - stwarza możliwość ich interpretacji niekorzystnej dla świadczeniobiorców. Proszę przeanalizować statystyki spraw sądowych przeciw ZUS. Całkiem sporo jest wygrywanych przez emerytów i rencistóww.

   Usuń
  4. Nie wiem ile spraw ZUS przegrał, nie interesowałam się tym.
   Ludzie są tylko ludźmi, mogą się pomylić, tylko ten kto nic nie robi nigdy niczego źle nie zrobi.

   Usuń
 2. Z całym szacunkiem dla Marii z Olsztyna. Dlaczego zadatek nie będzie wpłacany na konto Ośrodka? Byłoby to wiarygodne potwierdzenie rezerwacji. Proszę bliżej wytłumaczyć przesłanki utworzenia specjalnego konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ad 10:11
   Pani Maria wyjechała na urlop w góry.
   Wiem, że rozważała możliwość wpłacania pieniędzy na konto Ośrodka, ale nie było jego zgody na taką formę płatności. Najtańszym ( bez konieczności uiszczania VAT-u) było założenie subkonta na swoje nazwisko, więc niechętnie je ujawniając, zdecydowała się na takie rozwiązanie.
   Mam pełne zaufanie do Pani Marii.
   Pozdrawiam wszystkich
   Daniela

   Usuń
  2. Dziękuję Pani Danieli. Myślę, że tych wyjaśnień oczekiwali też inni. Ja wzięłam na siebie nieprzyjemne komentarze, chociaż miałam nadzieję, że ich nie będzie.

   Usuń
 3. Jeszcze nic się nie zaczęło a już się zaczyna rozliczanie. Serdecznie współczuję Pani Marii z Olsztyna, która podjęła się tak bardzo trudnego zadania. Będzie Pani narażona na beznadziejne zapytania i wpisy. Serdecznie współczuję raz jeszcze. Wiem o czym mówię bo już kiedyś to przerabiałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to już wcześniej pisałam,że pani Maria z Olsztyna będzie miała za swoje przy tak bardzo nie ufnych ludziach. Sami nic nie pomogą ale innych oceniać to i owszem. Przykre to i nie eleganckie.

   Usuń
  2. ad 10:27
   To prawda, że to trudne zadanie. Wiem, ile pracy w organizowaniu tego Zlotu już Pani Maria włożyła.
   Myślę jednak, że osoby zainteresowane uczestnictwem w Zlocie, zaufają nam i z ich strony nie będzie utrudnień.
   Jestem nastawiona pozytywnie i myślę, że wszystko przebiegnie sprawnie, bo program zapewni nam nie tylko bliższe poznanie się, ale również wspaniałe, niezapomniane wspólne chwile podczas zabawy i zwiedzania zaczarowanej augustowskiej krainy.
   Mam nadzieję, że wspomnienia i nawiązane kontakty osobowe pozostaną na długo w naszej pamięci.
   Daniela

   Usuń
  3. Serdeczne podziękowanie dla Pani Marii i dla wszystkich pomagających w organizacji Zlotu
   Ewa

   Usuń

 4. Oddzielne konto jest bardzo wskazane ponieważ można w sposób bardzo klarowny się z jego wpływów i wydatków rozliczyć. Z tego konta będą płacone wydatki nie tylko za hotel ale również za zespół muzyczny , rejs statkiem wydatki na ognisko itp. Proszę nie podejrzewać o jakieś podstępne działania z chęci zysku. Tak się załatwia sprawy chcąc mieć przejrzystość w rachunkach każdy kumaty człowiek to wie. Trochę zaufania też by się przydało. Anna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anno, dziękuję za słuszne informacje zawarte w Twoim wpisie!
   pozdrawiam
   Daniela

   Usuń
 5. A gdzie wcześniejsza euforia z powodu spotkania emerytów?
  To piękne, że ludzie podejmują się bezinteresownie robić coś dla innych - patrz blog emerycki, spotkanie w Augustowie, działania Pana Mariana, osób wspierających, Pani Danieli i wielu innych.
  Wielki Szacun dla tych ludzi, dla Pani Marii również.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Subkonto do swojego osobistego konta???
   Żadne wyjaśnienia tego nie wyjaśnią.

   Usuń
  2. Do an.13:54, Trudno byłoby Pani Marii zbierać wpłatę od każdego na listę bo czasu by jej nie starczyło ani zapału aby objechać całą Polskę . Wg mnie szkoda czasu i zdrowia na organizowanie czegokolwiek dla takich osób jak niektórzy wypowiadający się. WS

   Usuń
  3. we wpisie z 13:54 chyba chodzi o to, że do swojego osobistego konta subkonto można założyć dla kogoś, a nie dla siebie,
   może się mylę, nie jestem finansistą ani bankierem

   Usuń
 6. Ludziska ja was nie rozumię!!!
  Był podany adres mailowy do kontaktu w sprawie Zlotu więc po co tu na forum pisać takie rzeczy.
  Masz jakieś wątpliwości - pisz na maila.
  No chyba że się nie chcesz ujawniać....bo anonimowo można bezkarnie pisać różne głupoty...odwaga cywilna w cenie :)))
  Nie daj Boże z taką osobą być "sparowaną" w pokoju lub siedzieć przy jednym stoliku wrrrrr...

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja myślę , że tylko spokój nas uratuje. Poznałam Panią Marię i wiem, że organizuje nasz pobyt z wielką starannością. Nikt nie powinien być zawiedziony . Co do pokoi to/ jak zauważyła Daniela / Pani Maria powinna wiedzieć ile zarezerwować dwójek dla osób, które przyjadą z osobą towarzyszącą/mężem, żoną/. Pozdrawiam wszystkie rozgorączkowane głowy i proszę nie napadajcie na siebie. Wiga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wigo, jak zwykle masz rację !
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Moje pytanie było żartobliwe, ale i prowokujące. Takiej odpowiedzi to się nie spodziewałam. Wszystko można ubrać w ładne słówka dla ocieplenia wizerunku, gdyby nie było zgody społecznej na pewne zachowania rozbitych rodzin nie byłoby wcale, albo zdecydowanie mniej. Czy emeryt, który przymyka oczy tam, gdzie powinien je mieć szeroko otwarte też brzmi dumnie?

   Usuń
  3. Jeśli ktoś robi źle, to nie znaczy, że i Ty masz robić źle. Każdy ma swoje Werterplatte, sami wymagajmy od siebie, choćby nikt od nas nie wymagał.

   Usuń
 8. W zakładce "Skargi kasacyjne 4" zamieszczono następującą informację z Sądu Najwyższego:

  "III UZP 3/13

  Skład 3 sędziów

  Data orzeczenia: 10 stycznia 2014 r.

  Zagadnienie prawne:
  Czy organ rentowy wypłacając emerytury zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 13 listopada 2012 roku sygn. akt K 2/12 (ogłoszonym w dniu 22 listopada 2012 roku w Dzienniku Ustaw z 2012 roku poz. 1285 ) , których wypłatę wstrzymano od 1 października 2011 roku , obowiązany jest również do wypłaty odsetek - stosownie do art. 85 ust 1 ustawy z dnia 13 października 1998 roku o systemie ubezpieczeń społecznych ( tj. Dziennik Ustaw z 2009 roku nr 205 poz. 1585 ze zm.)?

  Dnia 10 stycznia 2014 r. Sąd Najwyższy postanowił odmówić podjęcia uchwały."

  http://www.sn.pl/orzecznictwo/SitePages/Najnowsze%20orzeczenia.aspx?ItemID=554&ListID=411c5dda-68cb-4ad8-b865-2705079f8593&el=Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A po co miał podejmować uchwałę,kiedy lada dzień prezydent podpisze stosowną ustawę?

   Usuń
  2. Ciekawe, czy właśnie takie, jak napisał anonimowy z 15:46, będzie uzasadnienie postanowienia o odmowie podjęcia uchwały przedstawione przez skład 3 sędziów?

   Usuń
  3. Napiszą, że ta sprawa jest bezprzedmiotowa, bo znalazła pozytywne rozwiązanie w ustawie.

   Usuń
  4. Nie mogą powołać się na ustawę, która jeszcze nie weszła w życie. Swoją decyzję o odmowie podjęcia uchwały podejmowali w określonym stanie prawnym. Jak to jest w odmowach przyjęcia skargi kasacyjnej powoływali się np.na już istniejące rozstrzygnięcia prawne. Mogą być również inne podstawy do odmowy przyjęcia uchwały mnie by ciekawiło jakie.

   Usuń
 9. Czytam te wszystkie wpisy odnośnie zlotu i aż mnie zatkała. Jak ludzie mogą tylko węszyć we wszystkich działaniach ( dot. organizacji zlotu ) nieuczciwość innych.Po co spać niespokojnie i mysląc, że mnie ktoś oszuka. Proponuję zająć się samemu całą organizacją i wtedy będzie miał pewność, że nie został oszukanym. A najlepiej to niech przyjedzie na zlot z namiotem, własnymi kanapkami i kawą w termosie, a jeszcze więcej zaoszczędzi jak wybierze się już w kwietniu na pieszo to nic nie straci. Ja osobiście na zlot nie wybieram się chociaż nie ukrywam, że chciałabym wiele osób poznać ale to co tu się wypisuje to woła o pomstę do nieba. Obawiam się , że po zlocie to wiele osób zostanie na blogu oplutych i to w podziękowaniu za ich trud i pracę jaką włożli na tym blogu jak i w organizację zlotu. Oby moje słowa nie sprawdziły się. Pozdrawiam wszystkich emerytów dobrej woli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd wiesz, że to robią "zawieszeni" seniorzy.
   Namieszać mogą wszyscy zawistnicy, którzy nie byli w tej grupie emerytów.
   A ten blog ich kłuje w oczy.
   My się nie damy poróżnić, a na Zlot pojadą zdecydowani, którzy nie dadzą się podpuścić i na pewno nie pożałują.
   Kochani, do zobaczenia w Augustowie!
   X

   Usuń
 10. Kochani zawieszeni! Nie szukajmy dziury w całym odnośnie zlotu.Jeżeli komuś nie odpowiadają warunki/ jest wyłożona kawa na ławę/ , to proszę nie zabierać głosu i nie zachowywać się jak dzieci w przedszkolu.Bądźmy w końcu poważni.T.R.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli ktoś jest skąpy, to lepiej nie jechać na zlot, tylko zostać w domu i zająć się odzyskaniem zawieszonej emerytury, bo wtedy będzie się działo w ZUS w całym kraju, który zostanie zawalony ponad 30 tys. wniosków.

   Usuń
  2. Dlaczego od razu ktoś kto nie zapisał sie na zlot ma być traktowany jako skąpiec?
   Nie należę do tego typu ludzi ale z przyczyn bardzo osobistych na zlot się nie wybieram. Wszystkim tym, którzy zdecydowali się na wspólną zabawę, życzę by była niepowtarzalna.

   Usuń
 11. Witam! Myślę,że wśród wszystkich nas zawieszonych tylko" mała garstka" istniejąca od początku na blogu pragnie dotrzeć do naszego zlotu w Augustowie aby podsumować wspólną walkę, a pozostałym zależy tylko i wyłącznie na odzyskaniu..........!!!!!!!.

  OdpowiedzUsuń
 12. Już dawno nie było wierszyka,
  a oto i on, jego treść bardzo trafnie obrazuje dyskusję na blogu.

  Na straganie w dzień targowy
  takie słyszy się rozmowy
  - Może pan się o mnie oprze
  pan tak więdnie panie koprze.
  - Cóż się dziwić, mój szczypiorku
  leżę tutaj już od wtorku...
  Rzecze na to kalarepa:
  - Spójrz na rzepę, ta jest krzepka.
  Groch po brzuszku rzepę klepię:
  - Jak tam rzepką? Coraz lepiej.
  - Dzięki, dzięki panie grochu,
  jakoś żyje się po trochu.
  Lecz pietruszka - z tą jest gorzej,
  blada, chuda, spać nie może.
  - A to feler - westchnął seler.
  Burak stroni od cebuli,
  a cebula doń się czuli.
  - Mój buraczku, mój czerwony,
  czy byś nie chciał takiej żony?
  Burak tylko nos zatyka
  - Niech no pani prędzej zmyka,
  ja chcę żonę mieć buraczą,
  bo przy pani wszyscy płaczą.
  - A to feler - jęknął seler.
  Naraz słychać głos fasoli:
  - Gdzie się pani tu gramoli?
  - Nie bądź dla mnie taka wielka - odpowiada jej brukselka.
  - Widzieliście jaka krewka -
  zaperzyła się marchewka.
  - Niech rozsądzi nas kapusta,
  - Co? Kapusta? Głowa pusta.
  A kapusta rzecze smutnie.
  - Moi drodzy, po co kłótnie,
  po co wasze spory głupie -
  wnet i tak zginiemy w zupie.
  - A to feler jęknął seler.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dwa ostatnie wersy wiersza w dowolnym tłumaczeniu do naszej sytuacji oznaczają:
   wnet i tak wszyscy odzyskamy zaległą emeryturę z odsetkami i waloryzacją, co wcale felerne nie będzie.

   Usuń
 13. "Starość jest jak zima dla wielu ludzi -zimna i nieprzyjemna,
  tym niemniej dla tych mądrych i optymistycznych ,
  to szczęśliwa i owocna pora żniw."

  OdpowiedzUsuń
 14. Uważam, że na głupie wpisy nie warto reagować i puszczać je płazem.. Poważnych ludzi poznamy osobiście na zlocie. Do zobaczenia .T.R.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełna zgoda.

   Usuń
  2. Kochani będzie fajnie- zobaczycie . Ci już robiący aj-waj nie pojadą, bo to skąpe lemingi, a to co piszą teraz, to po to aby innych zniechęcić- oj nie uda im się to.

   Usuń
  3. 11:41
   Też tak myślę.
   Będzie super!
   Nas zainteresowanych nikt nie odwiedzie od odreagowania stresów we wspaniałym towarzystwie, już nie mogę się doczekać!
   Ewa

   Usuń
 15. A ja mam pytanie do tych co już dostali pieniążki czy ZUS zwraca to 30,00 zł za Sąd Apelacyjny i czy dużo odbija od kwoty ,którą podał w apelacji do AS
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 16. Tak. ZUS zwraca 30.00 zł. Zaległe otrzymałam w marcu 2013r. T.R.

  OdpowiedzUsuń
 17. Wiadomo, że nie pojadą wszyscy zawieszeni, bo to byłoby ponad 30 tys. osób, a tam jest tylko w hotelu 100 miejsc i niektórzy przyjadą w parach, więc bez obaw, że będzie nieciekawy klimat, raczej zabraknie miejsc - atmosferę tworzą sami uczestnicy.

  OdpowiedzUsuń
 18. Po co te dyskusje ? Przecież na ten blog może wejść każdy! Jestem przekonana ,że jest grupa osób która chce namieszać. Nie reagujmy na zaczepki. Ja nie jadę na zlot z przyczyn prywatnych. Bardzo bym chciała, ale niestety nie mogę. Panią Marię podziwiam, że podjęła się zorganizować zlot. Należą się Pani słowa uznania. I na pewno zlot będzie bardzo udany i atmosfera będzie super. Tego życzę uczestnikom Zlotu.
  emerytka z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
 19. Przepraszam, że zakłócam miłą rozmowę prozaicznym pytaniem:
  - który dzień jest OSTATNIM dniem dla Prezydenta na podpisanie wiadomej ustawy?
  Mąż Zawieszonej (Która mi tym pytaniem głowę suszy, a to ja jestem w domu "tym od komputerów")

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miły Mężu Zawieszonej,
   ostatnim dniem podpisania ustawy przez Prezydenta jest 6 lutego 2014.
   Prezydentowi przekazano ustawę do podpisu 16 stycznia i ma na to 21 dni.
   :)

   Usuń
  2. Mężu zawieszonej,
   wreszcie wpis,który mnie rozbawił i poprawił mi humor czytając bloga.
   Pozdrawiam Was oboje.
   BR

   Usuń
  3. 11:35
   Nigdy bym nie wpadła na to, że pytanie o ostatni dzień podpisania ustawy jest pytaniem z dziedziny komputerowej :)

   Usuń
  4. 13:19,
   Z tego wynika, że mąż "zawieszonej" pełni rolę jej pośrednika z naszym blogiem!
   Fajnie mieć takiego męża.
   Jesteście oboje pozytywnie zakręceni, zapraszamy Was serdecznie na Zlot!
   W takim towarzystwie będzie bardzo wesoło!

   Usuń
 20. Zastanawiam się, bo to może okazać się, sądząc po wpisach, zlot na którym warto być.
  Mam pytanie retoryczne, a mianowicie czy obowiązują nas - obojga płci - stroje wieczorowe.
  U mnie brak barier finansowych (należność główna uregulowana, a w perspektywie w bardzo przyzwoitej wysokości odsetki ustawowe).
  Wprawdzie jest trochę czasu, aby skoczyć do Londynu, albo bliżej do Berlina ( tam zazwyczaj robię zakupy). Nie wiem jednak w jakich mam kreacjach wystapić, aby mieć dobre samopoczucie i nie wyglądać jak kopciuszek. Sportowe (markowe) ciuszki już mam.
  mm

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na zakupy to tylko do Nowego Jorku! Ewentualnie Paryż, wiadomo stolica mody! Londyn czy Berlin to zaścianek w porównaniu do NY czy Paryża.

   Usuń
  2. Po co się zastanawiać nad tym co mniej ważne. Ważna jest osobowość.
   Pozdrawiam Anka

   Usuń
  3. Można skoczyć do " Peek & Cloppenburg", znajduje się w polskich Galeriach. Nie trzeba jeździć za granicę.
   Zgadzam się z Anką, że najważniejszy jest jednak dobry humor i chęć fajnej zabawy.
   Tam kupiłam super kreację na Zlot.

   Usuń
  4. Na bal inauguracyjny nasze spotkanie, przy wspaniałym menu i świetnej oprawie muzycznej, moim zdaniem, nie wypada przyjść w dżinsach, musi to być strój galowy.
   Natomiast drugiego dnia podczas rejsu statkiem i podczas biesiady przy ognisku - sportowy strój będzie bardzo
   odpowiedni!
   Będzie super, bo przyjadą super osoby!

   Usuń
 21. Wprawdzie nie szata zdobi człowie, ale........... ja swoje wiem.
  mm

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. "Ja nie mam co na siebie włożyć!"
   http://www.youtube.com/watch?v=lXPgmlyj6h4

   Usuń
 22. Czytam i czytam i własnym oczom nie wierzę ile próżności w naszym dojrzałym życiu. Może pomożemy innym bardziej potrzebującym. Powodzi nam się teraz znacznie lepiej to może opał dla biednego brata?Żywność i leki dla schorowanej cioci? Co Wy na to?. Sukienka czy garnitur nawet kilkuletnie będą prezentować się wspaniale na osobie o pięknym i szczodrym sercu. Kasia z Gdańska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu z Gdańska, masz rację. Czy wybierasz się na Zlot?

   Usuń
 23. Bardzo żałuję,ale nie będę na Zlocie. Kasia z Gdańska

  OdpowiedzUsuń
 24. Tak sobie myślę,że na Zlot koniecznie trzeba zaprosić TYCH, którzy od samego od początku pilotowali i niezwykle mocno działali i wspierali tj. posłów, senatorów (w szczególności z Ziemi Radomskiej), adwokatów na czele z panem Cichoszem, Miara i Giedrojć. Duży wkład miała też Gazeta Prawna. Warto o nich pamiętać. Początki były ciężkie, a oni byli przy nas.
  Ania z ZG

  OdpowiedzUsuń
 25. Miło mi, że swym prostym zapytaniem dostarczyłem rozrywki. Moja "komputerowa specjalność w domu" oznaczała jedynie umiejętność zadania Wam pytania z wykorzystaniem PC.
  Moja ukochana Zawieszona jest humanistką do tego stopnia, że mimo pracy jako profesor uczelniany dwu uczelni nie przestawi zegarka cyfrowego na czas letni. Ileż to kompetentnych merytorycznie prac naukowych wklepywałem, nie rozumiejąc ich!
  Z zaproszeń Niektórych Ona nie skorzysta (znam Ją dobrze) bo nade wszystko lubi Święty Spokój, za którym Niektórzy z Was chyba już tęsknią.
  Pozdrawiam, Mąż Zawieszonej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę nie robić z żony takiego antytalentu komputerowo-cyfrowego. Na pewno by sobie świetnie poradziła, ale skoro ma takiego męża to nie musi, a przy okazji mąż jaki dowartościowany.
   Pozdrowienia dla Żony!

   Usuń
 26. wczoraj SA w Lodzi oddalił apelację ZUS ,jestem z tych po wygrana w SO marzec 2013r bez odsetek. Proszę o pomoc, chcę napisać wniosek o wyrok słyszałam ,że trzeba dokonać opłaty nie wiem jakiej i gdzie? Kaliszanka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złożenie pisma o UZASADNIENIE wyroku składa się w ciągu 7 dni - nie ma żadnej opłaty.
   Po co ci uzasadnienie jak wygrałaś ??

   Usuń
  2. witam
   kiedy mała Pani rozprawę w SO, ponieważ ja po wygranej 11 czeerwca w SO w Kliszu ale z odsetkami (od grudnia 2012) czekam na rozprawę w SA W Łodzi.
   Alicja 2

   Usuń
  3. A po co czekamy na podpis Prezydena ,wszyskie sady niewazne

   Usuń
  4. Kaliszanka wygrała w SA, więc zaległe prawdopodobnie bez odsetek otrzyma z mocy wyroku, ZUS nie będzie mógł zwlekać! Z osobnym wnioskiem powinna wystąpić do ZUS-u po wejściu ustawy w życie tylko o ustawowe odsetki.
   DD

   Usuń
 27. Ewa Puzia-Gicala25 stycznia 2014 22:19

  Szanowni Blogowicze,

  zgodnie z obietnicą przekazuję Wam informacje na temat petycji utworzonej przeze mnie, a podpisanej przez wielu z Was:

  - lista podpisów została zamknięta wczoraj po południu ( petycja została zdjęta z Podpisz.to )

  - Podpisz.to przygotował mi tę listę do wydruku, ponieważ zdecydowałam, że lepiej będzie jak petycję podpiszę na papierze,

  - skorzystałam z podpowiedzi jednego z Blogowiczów i przeanalizowałam wszystko co dotyczy petycji na stronie internetowej Senatu i opracowałam ją (przy wydatnej i fachowej pomocy JOT) wg zawartych tam wskazań,

  - dzisiaj rano wysłałam całość listem priorytetowym, poleconym za potwierdzeniem odbioru do Kancelarii Senatu RP,

  - wczoraj zarówno w rozmowie z Podpisz.to jak i mailowo prosiłam p. Miłosza Sobczaka o potwierdzenie iż Państwa dane widniejące przy podpisach nie będą w żaden sposób wykorzystywane przez Podpisz.to ani udostępniane innym serwisom i takie potwierdzenie p. Miłosz przesłał mi mailem zwrotnym.

  Kończąc bardzo dziękuję JOT za pomoc w opracowaniu całości petycji i poświęceniu mi sporej ilości czasu – mogłam liczyć na Nią o każdej porze dnia aż do późna w nocy.

  Łączę pozdrowienia dla Adminki i dla wszystkich Blogowiczów na czele z JOT

  Ewa Puzia-Gicala

  OdpowiedzUsuń
 28. "Przejściowe trudności".
  Tym wszystkim, którzy oczekują na przesyłki z sądów polecam - jak zwykle dowcipny - felieton z bloga "Sub iudice":

  http://www.obserwatorkonstytucyjny.pl/publicystyka/przejsciowe-trudnosci/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z kolei ja polecam dla relaksu - wszystkim, a z dedykacją dla tych, którzy piszą niektóre komentarze dla zabicia czasu oczekiwania na podpis Prezydenta. Tekst publicystyczny, ale napisany humorystycznie o walorach Maryni-stycznych:

   http://www.fahrenheit.net.pl/archiwum/f45/15.html

   Usuń
  2. Jak na mój gust to zarówno zaproponowany felieton 23:24, jak i tekst publicystyczny 00:02, są zdecydowanie za długie, pod koniec można stracić wątek. Autorom chyba zapłacono od wierszówki.

   Usuń
  3. Najwięcej jest kosków RUCH, ale na drugim miejscu chyba "Stefczyk Finanse...". W przypadku powiązania punktów awizo z firmami ubezpieczeniowymi i kredytowymi mam obawy co do bezpieczeństwa danych osobowych adresata "sądówek".

   Usuń
  4. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych jest możliwość zgłoszenia wniosku o zaprzestanie przetwarzania danych osobowych. Taki wniosek trzeba wysłać listem rejestrowanym (poleconym) za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

   Usuń
  5. 13:36
   Ale do kogo wysłać? Do Rucchu, sklepu monopolowego albo do sex shopu?

   Usuń
  6. Wysyłasz pisma do sądów na poczcie, a odbierasz ważne pisma z sądu w sex - shopie.
   Do tego doprowadziły obecne rządy!
   S K A N D A L

   Usuń
  7. 13:57
   Wysłać do tych firm, które nie wiadomo skąd mają nasze dane i przysyłają nam niechcianą koresponedencję, w mailach byłby to spam, a w rzeczywistości to wszelkiej maści skierowane imiennie do nas oferty kredytów, kupna, sprzedaży, katalogi itd., itd.
   Hakerzy i inni wykradają bazy danych adresowych i nimi handlują, kioskarz przy nich to pikuś. Swego czasu ukradziono mi nie tylko moje dane adresowych, ale także mój numer PESEL. Została nawet zawarta bez mojej wiedzy umowa z podrobionym moim podpisem, sprawa trwała kilka lat, dochodzenie prokuratora itd., wszystko dobrze dla mnie się skończyło.

   Usuń
  8. To załatwił Gowin

   Usuń
  9. Jego kolega wygrał przetarg!

   Usuń
  10. Artytuł z 27 stycznia 2014 r. na Wirtualnej Polsce
   "Walka o przesyłki pocztowe"

   http://finanse.wp.pl/kat,1033691,title,Walka-o-przesylki-pocztowe,wid,16358097,wiadomosc.html?ticaid=112187

   Usuń
 29. DZIEŃ DOBRY!

  JESTEM KRYSTYNA, PO RAZ PIERWSZY NA WASZEJ STRONIE..

  CZY PREZYDENT PODPISAŁ JUŻ USTAWĘ?

  DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZ

  OdpowiedzUsuń
 30. Zanim coś napiszesz bądż zapytasz poczytaj trochę wpisów

  OdpowiedzUsuń
 31. Witam. mam dwa miejsca w samochodzie na zlot. Wyjazd z Poznania i powrót do Poznania JAGA

  OdpowiedzUsuń