1 grudnia 2013

Urodziny bloga

Drodzy Państwo!
Dziś rozpoczynamy trzeci rok wspólnej walki o emerytury.
Bardzo dziękuję za dwa lata współpracy.
Wielu wśród nas stało się naprawdę profesjonalnymi doradcami w sprawach emerytur i nie tylko.
Bardzo dziękuję wszystkim współtwórcom bloga a także czytelnikom.

Chciałabym przypomnieć mniej aktywnych obecnie na blogu, między innymi: Pana Przemka, Pana Sławka, Pana Krzysztofa.

Dziękuję bardzo Paniom z grupy "aktywnych blogowiczek"

Mam nadzieję, że następną rocznicę bloga będziemy świętować wszyscy jako WYGRANI.

 DZIĘKUJĘ
64 komentarze:

 1. G R A T U L A C J E !!!
  G R A T U L A C J E !!!
  D Z I Ę K U J E M Y ADMINCE I WSZYSTKIM WYMIENIONYM !!!

  Wdzięczni Blogowicze


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. DROGI MARIANIE, TOBIE NAJWIĘKSZE PODZIĘKOWANIA !!!

   Usuń
  2. KOCHANI,
   SERDECZNIE DZIĘKUJĘ Z CAŁEGO SERCA wszystkim KTÓRZY BEZINTERESOWNIE i z WIELKIM ODDANIEM POMAGAJĄ NAM.
   pozdrawiam :))
   Krystyna

   Usuń
 2. Gratulacje! Droga Adminko dziękuję Tobie i Panu Marianowi a także naszym kochanym Blogowiczkom Specjalistkom od prawa.Trzymają nas przy życiu,radzą , pomagają a tym co wiecznie niezadowoleni niestety nie Jesteście w stanie pomóc.Oni tak już mają.Gabik

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego obrażanie przynosi niektórym satysfakcję? Odp.: mają zaniżone poczucie wartości. Są wściekli na wszystko i wszystkich. Uważają, że obrażanie innych czyni ich wyjątkowymi i zdają się własne EGO, właśnie takim zachowaniem, odbudować. Nie są zatem godni uwagi, a ich godne pożałowania słowa już nie powinny robić większego wrażenia. To niestosowne i niesmaczne. Proszę zatem uderzyć się we własne piersi i swoje wypociny przelać na papier dla własnego użytku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pozdrawiam, dobrej nocy Z.M.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szanowni Państwo! Od niedawna czytam ten blog, ale myślę, że jest za co dziękować tym osobom, które go zainicjowały i do dzisiaj wkładają w to dużo serca. To wspaniali ludzie, którzy "pociągnęli" za sobą innych i wykonali pracę, jakiej nie zrobiłby żaden z parlamentarzystów! Wielki szacunek i podziękowania! Przecież oni mnóstwo pracy wykonali za nas. Są po prostu wspaniali. A na złośliwych narzekaczy lepiej nie zwracać uwagi!!!

  DZIĘKUJĘ. Maria N.

  OdpowiedzUsuń
 6. Podpsuje się pod tym dwoma rękoma !!!
  Andrzej

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja również dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do istnienia tego bloga przed wszystkim Pani Admince Panu Marianowi Panu Krzysiowi za Jego wszystkie trafne wypowiedzi, które okazały się niestety słuszne, wszystkim wspaniałym Paniom, które pomagają bezinteresownie na blogu, nie będę wymieniać z imienia bo wiadomo o kogo chodzi. Pozdrawiam również wszystkich zgryźliwych smutasów i zazdrośników i proszę o umiar w złośliwym wyrażaniu swoich myśli.HB

  OdpowiedzUsuń
 8. W piątek (30.11.) wysłałam faxem 9 listów do każdej osoby z podkomisji. Zadzwoniłam do kancelarii i sekretarz P. Michał (nazwiska nie zrozumiałam) potwierdził, że listy otrzymał i będą dostarczone zainteresowanym. Powiedziałam sekretarzowi, że posiedzenie Komisji jest we wtorek i zależy mi na tym aby osoby z podkomisji zapoznały się z treścią listów. Pozdrawiam Agata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agato, wykonałaś świetną robotę. Bardzo dziękuję.
   pozdrawiam
   Daniela

   Usuń
  2. Witam. Pani Agato chyba wpadłyśmy na tę samą myśl, ponieważ jak przeczytałam, że posiedzenie komisji jest 3 grudnia 2013 r to też postąpiłam jak Pani i wysłałam w piątek przed południem faksem list do wszystkich członków komisji. Myślę, że był to bardzo dobry sposobów , aby z naszymi propozycjami zapoznali się członkowie komisji przy dalszych pracach nad ustawą, na którą czekamy. Pozdrawiam Zofia

   Usuń
 9. Coś jest wielkiego w tym BLOGU . Bardzo pomaga w naszych emerytów sprawach.Dziękuję twórcom i wszystkim udzielajacym się .
  :-))

  OdpowiedzUsuń
 10. Kopiuję wpis z poprzedniego postu, bo warto go przypomnieć:


  Anonimowy1 grudnia 2013 13:25

  3 grudnia, we wtorek, o godzinie 17.00 wspólnie i zgodnie zasiądźmy do oglądania transmisji z obrad "Podkomisji stałej do kontroli realizacji budżetu":

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp

  Przy tej okazji BLOGOWI pewnie "stuknie" 3,5 miliona wejść. :)
  Daniela1 grudnia 2013 15:01

  Oby te 3,5 mln wejść było dobrym zwiastunem dla wszystkich oczekujących emerytów na zwrot należnych im emerytur.
  Aby obradująca w dniu 3 grudnia od godz 17:00 "Podkomisja stała do kontroli realizacji budżetu" wzięła pod uwagę wszystkie nasze postulaty zawarte w listach, e-mailach i faxach.
  Oby przygotowywana ustawa była jasna i czytelna i "przyjęła pod swe skrzydła" wszystkich "zawieszonych" emerytów bez wyjątku.
  WIGO, podzielam Twoje stanowisko z 13:04 !
  Zgadzam się, że największe zasługi dla naszego bloga mają:
  Pan Marian i Mama Adminki - jako pomysłodawcy powstania bloga;
  Nasza Adminka - Izabela, która opracowała formę bloga i wzorowo go prowadzi;
  Pan Krzysztof - pierwszy niestrudzony doradca blogowy;
  wszyscy aktywni blogowicze, działający od samego początku powstania bloga.

  IM PRZEDE WSZYSTKIM Z OKAZJI 2 LAT ISTNIENIA BLOGA NALEŻĄ SIĘ NAJWIĘKSZE PODZIĘKOWANIA I GRATULACJE!!!

  Dzięki nim mogliśmy bardzo dużo się nauczyć, gdyż byli naszym drogowskazem i dzięki nim razem już prowadzimy to dzieło do, mam nadzieję, szczęśliwego rozwiązania problemu "zawieszonych emerytur".
  Nie do przecenienia jest również to, że mogliśmy poznać wielu wspaniałych ludzi i pozawierać blogowe przyjaźnie.
  Mogłabym długo wymieniać osoby, które pozostaną w mojej pamięci na zawsze.
  Myślę, że ten blog powinien dalej spełniać swoją misję, a kolejne osoby "przejmą po nas pałeczkę", bo będą kolejne emeryckie sprawy, które wspólnym wysiłkiem będzie łatwiej pokonać.
  pozdrawiam wszystkich
  Daniela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już jest .... 3,5 mln wejść !
   Dziękujemy i życzymy tego samego, co powyżej przekazała Daniela.

   Usuń
  2. TAK DANIELO , OBY TAK SIĘ STAŁO!

   Usuń
 11. Ten BLOG to nasza nadzieja .......) nie zmarnujmy jej.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziękuję wszystkim, którzy udzielali rad zdezorientowanym emerytom.
  Życzę pomyślnego zakończenia procesu legislacyjnego i odzyskania należnych emerytur wszystkim "zawieszonym" - tym "sprzed", tym "po", tym którzy przegrali sprawy w sądach, tym, którzy walczą o odsetki. Kochani, głowa do góry. Jesteśmy już dawno wygrani, bo przecież wypłacają nam na bieżąco emerytury i możemy pracować. To wielka sprawa. Dzięki dla Pana Mariana, to on sprawił, że ruszyła lawina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Xenefont o/Olsztyn2 grudnia 2013 17:32

   Jutro, od - do ... trzymać będę wszystkie kciuki. Pozdrawiam moje i Nasze koleżanki!!! Koledzy,też mają ode mnie wielkie dziękczynienie! Pozdrawiam. Do napisania...

   Usuń
 13. Wszystkim związanym z tym blogiem: twórcom, doradcom, czytelnikom życzę pomyślnych dni, dużo zdrowia.Ten blog dał nam możliwość współdziałania, walki o słuszne prawa. Dzięki niemu (od chwili jego powstania) nie czułam się osamotniona w walce o zawieszoną emeryturę a teraz żywię nadzieję, że odzyskam zaległe świadczenia.Blog stał się naszym wielkim działaniem społecznym, ułatwił komunikację między nami mimo dużych odległości i w tym tkwi jego i nasza siła.
  Pozdrawiam serdecznie
  Małga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BLOGOWI właśnie stuknęło TRZY I PÓŁ MILIONA wyświetleń. :)

   Usuń
  2. Halina 47.
   Podobnie jak Panie Agata i Zofia, ja też wysłałam 9 listów do 9 posłów faxem 30.11. Dowiedziałam się dzisiaj, że doszły i przekazane zostaną do adresatów.
   To była błyskawiczna poczta i dziękuję naszym kochanym liderkom za opracowanie pism do posłów a wcześniej do senatorów. Zawsze można było takie pismo dostosować do swojej sytuacji i szybko wysłać. Było to zawsze duże ułatwienie dla nas wszystkich, dziękujemy. To prawda, że nic byśmy nie zdziałali bez bloga i bez udziału tylu dobrych, serdecznych ludzi.
   Wielu z nas - zwłaszcza z małych miejscowości - nawet nie wiedziałoby o możliwości pobierania emerytury nie zwalniając się z pracy. Teraz to wszyscy jesteśmy doskonale wyedukowani.
   Sam fakt, że pobieramy bieżące świadczenia to jest już dla nas dobrodziejstwem, które nie wszystkim jednak jest dane. Panie Marianie i Panowie Senatorowie, wielkie dzięki za upór w działaniu.
   Jeśli jeszcze odzyskamy zaległe emerytury, to będziemy grupą naprawdę dumnych emerytów, bo umieliśmy się zorganizować, zawalczyć i upominać o siebie nawzajem.
   Drodzy blogowicze, od dwóch lat też jestem na blogu i przeżywałam z wszystkimi wzloty i upadki. Jestem sprzed, sprawę mam oczywiście "w plecy", czekam na termin apelacji ale jakże raźniej jest nawet przegrywać.
   Bardzo serdecznie pozdrawiam Panie Danielę, Wigę, Ulę05, Baszkę, Jadwigę z Aleksandrowa Łódzkiego, Panów Mariana, Krzysztofa i nieocenionego Kibica
   i wszystkich blogowiczów.
   Halina 47.

   Usuń
  3. Pani Halino kiedy Pani złożyła sprawe apelacyjną? Ja złożyłam na koniec lipca i już dostałam wezwanie na grudzień. Jestem ciekawa jak jutro wypadnie posiedzenie komisji.Myślę,że to już ostatnie. pozdrawiam Zofia

   Usuń
  4. Halina 47.
   Pani Zofio, apelację złożyłam 14.10.br to pewnie sobie poczekam jeszcze na termin sprawy. Ja też myślę, że to już ostatnie posiedzenie komisji opiniującej projekt ustawy przed wniesieniem go pod obrady sejmu.
   Pani może mieć dobrą sytuację po przyjęciu przez sejm ustawy, bo nie będzie Pani musiała wycofywać sprawy z sądu.
   Szybciej będą pieniążki na koncie, czego Pani serdecznie życzę.

   Usuń
  5. Pani Halino ten wpis dodał mi skrzydeł, ja również życzę Pani dużo dobrego i myslę, że czas oczekiwania juz nie bedzie taki długi ,ponieważ prace nad ustawą dobiegają końca.W moim przypadku kiedy ja złozyłam apelacyję nie było mowy o ustawie rekompensacyjnej. Do zobaczenia Zofia.

   Usuń
 14. A ja wysłałam 30.11.br mailem do każdego z posłów czyli 9 listów,okazało się,że na każdy od razu dostałam potwierdzenie, że komisja je otrzymała .
  Jestem pełna podziwu i wdzięczności dla P.Danieli,Wigi,Uli05,Baszki,Jadwigi z Aleksandrowa Łódzkiego,P.Mariana,Krzysztofa,i wspaniałego Kibica.Pozdrawiam wszystkich wymienionych oraz współtowarzyszy niedoli
  Teresa S. z Łodzi

  OdpowiedzUsuń
 15. To blog sprawił, że jesteśmy razem. I będziemy razem! Dziękuję Wszystkim i pozdrawiam Wszystkich. Elżbieta

  OdpowiedzUsuń
 16. Przed godz rozmawialem z Jolą Mama adminki Izy, pogadalismy na tematy biezace i ,przypomniałełem Jej rozmowe sprzed 2lat i dwoch tygodni o blogu,,nie bede mowił o szczegółach ale Jola powiedziała ze poprowadzi bloga Iza ,,i tu mamy fantastyczne szczesie ze trafila nam sie taka Osoba jak Iza FANTASTYCZNA ODDANA naszej sprawie !!!! Wiem jak i o ktorej godz pracuje ,,, To naprawde kosztuje JĄ duzo wyrzeczen ,ale pewnie juz to ,,pokochała ,, pomimo wszystkiego,,, co przykrego Ja spotyka, IZA W IMIENIU WSZYSTKICH WIELKIE PODZIEKOWANIA BEZ Ciebie były by ,,nici,,, w tej swiatecznej atmosferze inne tematy pomine ,,,DZIEKI CUDOWNA BEZINTERESOWNA ,, DOBRO WRACA poczekaj!!,PS tak na marginesie z Daniela ,Krysia juz szykujemy tz ONE,,,szykuja zapore w Sejmie gdyby jutro z komisji wyszedł bubel ,,bedzie wyedukowany, posel radomski przesympatyczny dr nauk ekonomiczno i jakis innych Zbigniew Kuzmiuk ,by zabrac glos w debacie w Sejmie i bedzie wiedzial, co mowi ,,oby nie ,,pozdrawiam wszystkich ja wierze w sukces dla wszystkich Marian Radom

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja również przyłączam się do pięknych podziękowań dla Wszystkich, którzy przyczynili się do powstania tego bloga,jego profesjonalnego prowadzenia i jego istnienia jako źródła wszelkich mądrości i informacji dla nas "zawieszonych" emerytów.
  Dziękuję za serdeczne pozdrowienia od Halinki 47 i dziękuję bardzo za pamięć o mnie Teresce S.z Łodzi.
  Pozdrawiam Wszystkich Blogowiczów bardzo bardzo serdecznie.
  Jadwiga z Aleksandrowa Łódzkiego

  OdpowiedzUsuń
 18. W Sądzie w Zamościu odbyła się moja rozprawa o zwrot zawieszonej emerytury. Jestem "sprzed". Trwała bardzo krótko. Sędzia mądry i rzeczowy. Zaproponował "zawieszenie" - "ponieważ rząd przygotowuje ustawę". Poinformował mnie również, że po wejściu w życie ustawy będę od razu mogła się zwrócić do ZUS o wypłatę lub odwiesić sprawę w Sądzie. Wyraziłam zgodę, miła Pani reprezentująca ZUS również. Okazuje się, że można rozstrzygać tak, by emerytom nie utrudniać życia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuje za info.

   Usuń
  2. Okazuje się,że Zamość jest rzeczowy i konkretny i to nie tylko na tym przykładzie

   Usuń
  3. A sąd warszawski w dniu 19.11.2013 r. oddalił wniosek o zawieszenie czy też odroczenie rozprawy z uwagi na toczący się proces legislacyjny i odwołanie rozpatrzył. Wyrok - oddalone odwołanie od decyzji. Jestem sprzed. Pragnę dodać, że współpracuję z osobą, która jest w takiej samej sytuacji jak ja tzn.pierwszy wniosek o emeryturę wcześniejszą złożony w tym samym roku. Drugi wniosek o emeryturę tzw powszechną z tytułu ukończenia 60 lat złożony po 8 stycznia 2009 r..
   Moja koleżanka sprawę wygrywa a ja przegrywam. Prośba do Pani Danieli.
   Czy można powyższe wykorzystać pisząc apelację. Koleżanka udostępniła orzeczenie wraz z uzasadnieniem i sąd w tym uzasadnienium nie odnosi się do daty złożenia pierwszorazowego wniosku.
   HR

   Usuń
  4. To dobry pomysł, aby podnieść, że w jednakowych sprawach zapadają różne wyroki - w takim samym stanie prawnym

   Usuń
 19. Emeryci pokazali drogę.
  http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title,Bedzie-pozew-zbiorowy-przeciwko-reformie-OFE,wid,16222504,wiadomosc.html?ticaid=111c62&_ticrsn=3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może pozew zbiorowy jest także jakąś szansą dla tych, którzy po 1 października 2011 wybrali emeryturę i zdecydowali się zwolnić z pracy, a potem nie mogli się już zatrudnić lub zostali zatrudnieni na gorszych warunkach?

   Usuń
 20. Apelacja w SA 26.11.br. we Wrocławiu oddalona. I co dalej?

  OdpowiedzUsuń
 21. Anonimowy29 listopada 2013 09:31
  Pierwsza decyzja z 20.04.2009r. o przyznaniu emerytury - zus po rozpatrzeniu wniosku z 25.03.2009r. o ponowne ustalenie podstawy wymiaru i wznowienie wypłaty świadczenia - ponownie ustala wysokość oraz wznawia wypłatę świadczenia od dnia 1.03.2009r.
  -decyzja z 9.03.2010 r.o o waloryzacji emerytury
  -decyzja z 9.03.2010 o przeliczeniu emerytury -zus po rozpoznaniu wniosku z 02.2010r.o zmianę stażu pracy przelicza od 1.02.2010 tj od m-ca,w którym złożono wniosek emeryturę
  -decyzja z 24.05.2010r. o przeliczeniu emerytury -zus na wniosek z 17.05.2010r. o zmianie stażu pracy i podstawy wymiaru przelicza od 1.05.2010 tj od daty złożenia wniosku emeryturę.(wypłacaną już od 2009r.).
  Decyzja o przyznaniu emerytury z dnia 2.06.2006 podstawa prawna ust.z 17.12.1998r......- zus po rozpatrzeniu wniosku z 18.05.2006r. przyznaje od 1.05.2006r. tj od m-ca, w którym zgłoszono wniosek emeryturę. Wypłata emerytury podlega zawieszeniu, gdyż Pani kontynuuje zatrudnienie.W celu podjęcia wypłaty emerytury należy przedłożyć w oddz.zus świadectwo pracy lub zaświadczenie potwierdzające fakt rozwiązania stosunku pracy z każdym pracodawcą, na rzecz którego praca ta była wykonywana bezpośrednio przed dniem nabycia prawa do emerytury. Zakład ustala termin płatności 20 dnia każdego m-ca. Zakład nie uwzględnił stażu pracy za okres......,ponieważ na świadectwie pracy jest błędne imię ojca ( to zostało już sprostowane i zaliczono mi ten okres).
  Do ustalenia podstawy wymiaru emerytury wybrała Pani - przyjęto wynagrodzenie dochód przychód,które stanowią podstawę wymiaru składek z 10 lat kalendarzowych tj. od 01.1996 do 12.2005- później to już wyliczenieStarałam się opisać dokładnie.Proszę mi wierzyć, ale w tym wszystkim jestem zupełnie zagubiona. Żeby to zrozumieć chyba trzeba być prawnikiem. Pozdrawiam Iga 2


  Anonymous2 grudnia 2013 20:55
  Nie było mnie przez parę dni . Czy decyzja z 2.06. 2006 r. dotyczyła wcześniejszej emerytury ? Czy decyzja z 20.04.2009 dotyczyła także wcześniejszej emerytury , czy już emerytury w powszechnym wieku emerytalnym ? Pozdrawiam , A

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopiero teraz zauważyłam wpis. Były to wcześniejsze. Z przepisów wynika ( podane na blogu), że zus w decyzjach używa zwrotu "wznawia wypłatę..). Nie ma więc żadnej nieprawidłowości. Postanowiłam nie składać apelacji. Czekam na ustawę.
   Serdecznie pozdrawiam Iga 2.

   Usuń
 22. Nastąpiło wyciszenie na BLOGU

  DLA PRZYPOMNIENIA

  Anonimowy27 listopada 2013 16:08

  3 grudnia, godz. 17:00:

  Podkomisja stała do kontroli realizacji budżetu (FPB)
  sala 106/bud. C

  Rozpatrzenie projektów ustaw:

  - rządowego o ustaleniu i wypłacie emerytur, do których prawo uległo zawieszeniu w okresie od dnia 1 października 2011 r. do dnia 21 listopada 2012 r. (druk nr 1907),

  - senackiego o zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1844).

  Pozdrawiam, kibic

  OdpowiedzUsuń
 23. Mozna prosic o link!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/transmisje.xsp

   O godz. 17.00 stanie się aktywny link do tej konkretnej transmisji przy nazwie Podkomisji stałej do kontroli realizacji budżetu.

   Usuń
  2. Bardzo dziękuje.

   Usuń
 24. .http://biznes.onet.pl/kontrofensywa,18493,5591458,3790557,252,1,news-detal

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ominac kropke z przodu

   Usuń
 25. Jestem "sprzed". Na początku pażdziernika wygrałam w SO. A dziś dowiedziałam się,że ZUS złożył apelację. Rozumiem, że ZUSowski radca pracuje na swoje pobory, ale może ZUS jest pewien, że ustawa nie będzie dla wszystkich? Pozdrowienia dla blogowiczów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TYLKO SPOKÓJ !
   ZOBACZYMY !

   Usuń
  2. wszystkim i tym po skladaja apelacje ,NORMALNE czyli NIe normalne!

   Usuń
  3. A wypowiedz ZUS - nie składamy apelacji.

   Usuń
 26. Anna z Radomia3 grudnia 2013 14:23

  Jestem "po". Sprawę w sądzie wygrałam, odsetki do uznania zus. 2 minuty temu pani z sądu powiadomiła mnie, że wyrok jest prawomocny, a zus apelacji nie złożył, chociaż na sprawie zapowiadał, że to zrobi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szczęściara , gratuluję

   Usuń
  2. Nie rozumiem jak sąd może orzec,że odsetki są do uznania ZUS?
   Krysia

   Usuń
  3. Chociaz uratuje dla siebie odsetki.

   Usuń
  4. Anna z Radomia3 grudnia 2013 16:17

   Coś jest chyba na rzeczy..... Byłam bardzo zaskoczona, że ZUS nie złożył apelacji. Może tak być ustanowione ostatecznie, jak pkt.3 projektowanej ustawy (tak sobie to chyba od początku zaplanowali, chociaż..... kto, to wie???

   Usuń
  5. Anna z Radomia3 grudnia 2013 16:19

   Do 15.11

   Chyba masz rację.

   Usuń
 27. Bardzo rzeczowo mówi Pani Rafalska

  OdpowiedzUsuń
 28. Zaczynają kombinować z odsetkami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również Pan przewodniczący jest za tym aby wszyscy dostali zaległe nawet z negatywnymi wyrokami.

   Usuń
 29. Paranoja ,Emeryci z tgz. ustawy rekompensacyjnej otrzymają zawieszone emerytury wraz z odsetkami a emeryci po wyrokach sądowych tylko kwoty zaległe ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj po wyrokach , jak nie było odsetek czy innych naleznych kwot. A kwotę zasdniczą - zaległą otrzymali na podstawie wyroku.
   Pomyśleć 2 X i pisać

   Usuń
  2. zaproponowano przecież zmiane brzmienia art. 3 "zaspokojenie roszczeń", roszczenie dotyczy całości: zalegle+odsetki - tak to rozumiem

   Usuń
  3. Nie wszyscy w pozwach wnioskowali o wypłatę odsetek, czyli nie mieli roszczeń w tym zakresie. Jeśli nie mieli roszczeń wtedy, to, czy będą mogli wystąpić o odsetki na mocy ustawy?

   Usuń
 30. Wszyscy dostaną co im się należy , Ci po wyrokach pozytywnych bez odsetek dostana odsetki , nie rób zamieszania

  OdpowiedzUsuń
 31. do 21:15
  mili, mieli roszczenia, tylko decyzja nie dotyczyła odmowy wypłaty odsetek a zawieszenia wypłaty, więc żądanie odsetek było przedwczesne

  OdpowiedzUsuń