13 grudnia 2013

Buta i arogancja władzy ministra Buciora
Nasz kochany Marian nie wytrzymał i po wystąpieniu szanownego pana wiceministra napisał pełen oburzenia komentarz we wczorajszej dyskusji. Tak, masz rację Marianku, to co wczoraj plótł pan podsekretarz stanu pokazało nam całą butę
i arogancję władzy, rządzącej PO.
Jakoś mi się udało odsłuchać całość transmisji dotyczącej naszej ustawy. Widać, że ktoś musiał przekonać Tuska, że zwrot emerytur nam się należy, ale widać też wyraźnie, że MPiPS dalej nie może się pogodzić z porażką w TK.  A jakie górnolotne słowa o „oszczędnościach” w 2011 roku padały z ust pana wiceministra (nota bene absolutnie nie związanych z zawieszeniem emerytur). I żonglerka słowna, jakoby art.103A nadal generował „oszczędności”  rzędu miliarda rocznie dla budżetu. To oczywiście ministerstwo, zdaniem pana Buciora, ma rację,  emerytury można było zawiesić, ale  ten okropny TK ośmielił się po sześciu latach zmienić zdanie i art. 28 z 2010 r. kazał wyrzucić do kosza, no, rządzący oczywiście wykonają wyrok Trybunału, ale jak pan dyr. Januszek perorował na podkomisji , ten wyrok zapadł tylko przewagą jednego głosu.
Kochani, przepraszam za słowo, ale „rzygać się chce” jak się słyszy taką arogancję rządzących i pogardę dla tych co się ośmielili im przeciwstawić. Koalicja była tak pazerna, że zaryzykowała odebranie praw nabytych, licząc na „swojego” szefa TK, że nie da im zrobić krzywdy i pomimo uznania przez TK, że przepisy nie do końca są zgodne z konstytucją, to z uwagi „na interes i sytuację budżetu” Trybunał ich nie zakwestionuje. A co zrobił TK choćby z waloryzacją kwotową?, a kilku innymi finansowymi wpadkami rządzących? – zaklepał.
Ale zostawmy już to. Szlachetna propozycja pani poseł Bańkowskiej (to nie jest poprawka, a prośba do Senatu), co do dziedziczenia roszczenia o zaległe, raczej nie ma szans, bo po pierwsze, koalicja rządzi w Senacie, a po drugie, nawet gdyby Senat coś tu zmienił, to w Sejmie i tak to odrzucą, arytmetyka jest bezlitosna. Powinniśmy się codziennie gorąco modlić, aby sprawa wreszcie się skończyła i pan Prezydent podpisał ustawę (dopiero wtedy odetchnę, że wygraliśmy).
Śledźmy więc dziś pilnie transmisję z Sejmu (mam nadzieję że izba wreszcie ustawę przegłosuje (niestety pewnie bez poprawki pani poseł Rafalskiej), od 18 grudnia śledźmy posiedzenie Senatu i tu gorąca prośba do Mariana, aby przekonał marszałka Karczewskiego i senatora Skurkiewicza, żeby Senat nic nie majstrował przy ustawie, czekajmy na styczniowe posiedzenie Sejmu, a potem na podpis Prezydenta (oby tylko pani Wóycicka tylko czegoś głupiego mu nie doradziła),
a wszystkim „odwieszonym” wszystkiego naj, naj, naj… z okazji Gwiazdki
i Nowego Roku
Krzysztof

180 komentarzy:

 1. Panie Krzysztofie nasze modlitwy nic tu nie pomogą , tu trzeba zgody Sejmu a ona jest jak widać gołym okiem po wczorajszej debacie na temat zawieszonych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daniela, Wiga, Ula05 i inne Panie pokazały, że bardziej skuteczne od modlitwy było podjęcie działania na finiszu prac nad ustawą. Nie mam żadnej wątpliwości, że to tej akcji ustawa zawdzięcza ostateczny kształt.

   Usuń
  2. Anonimowy masz rację. To dzięki ich pracy i chęci walki mamy dzisiejsze efekty.

   Usuń
  3. ... i dzięki odwadze, bo przecież chyba nie było łatwe wziąć na siebie odpowiedzialność przy pojawiających się głosach sceptyków i czarnowidzów.

   Usuń
  4. A było przeciwników sporo, ale Daniela, Wiga, Teresa, Kibic postawili na swoim.
   Pamiętam słowa Danieli, że pisać do posłów nie zaszkodzi a może pomóc. Ona nas swoim uporem zmobilizowała do działania.
   wielbiciel

   Usuń
  5. A może ktoś się właśnie modlił o to, aby wymienione Panie podjęły takie a nie inne działania? I miały natchnienia, jak to dalej poprowadzić?
   Módl się i pracuj

   Usuń
  6. Moherku daj już spokój z tymi modlitwami - ciemnogród już był :)
   Masz ochotę i to cię uspokaja - siedź w kościele całe dnie, módl się jeżeli nie umiesz pisać pism do urzędów ale nie namawiaj innych do wznoszenia modłów.
   Gdyby Pan Marian i reszta emerytów oraz nasze blogowiczki TYLKO się modliły miałabyś dzisiaj figę!!!!!
   Nie rób więcej takich wpisów - plisssssssss.

   Usuń
  7. I zrobiła się nam ciekawa dyskusja światopoglądowa :) Chwała tym, którzy świetnie sobie radzą w życiu bez modlitwy, ale ciekaw jestem, co innego jak nie modlitwa były wsparciem i motywacją dla takich herosów jak JPII, Matki Teresy, polskich patriotów czy wielu innych osób? Jak komuś modlitwa przeszkadza, niech się nie modli ale da innym wyrażać swoje poglądy. Taka to nasza "nowoczesna" jednostronna tolerancja :) Pozdrawiam

   Usuń
  8. Proszę czytać ze zrozumieniem, miedzy słowami "módl się" i "pracuj" jest literka "i".
   Ja akurat niczego nie zawdzięczam wymienionym osobom, więc nie mam figi, w znaczeniu "figa", natomiast mam elegancjie figi za wypłatę w wyniku pozytywnego wyroku SO i SA pół roku temu. :)

   Usuń
  9. 13:39.
   To jest przecież żart. Nie masz poczucia humoru?

   Usuń
  10. Podpisuję się pod wypowiedzią z 13:59 obiema rękami, bardzo trafne spostrzeżenie, "nowoczesna" jednostronna tolerancja.
   Ludwik Pasteur, wielki uczony, powiedział:
   Mało wiedzy oddala od Boga, dużo wiedzy przyprowadza do Niego z powrotem.
   Przyjdzie czas, że autor/autorka wypowiedzi z 13:39 to zrozumienie

   Usuń
  11. 14:03
   Wpis z godziny 13:20 był mój, i proszę nie mówić za mnie, ze to był żart, bo to nie był żart

   Usuń
  12. Do 14:03.
   Ups. To przepraszam. Wygląda na to, że to ja nie mam poczucia humoru... :)))

   Usuń
  13. To faktycznie, według mnie tym razem nie miałeś poczucia humoru, ale się nie martw, wystarczy nad Tobą troszkę popracować i będzie OK

   Usuń
  14. Sam Pan Marian napisał, że dziękuje Opatrzności:

   Anonimowy13 grudnia 2013 13:35
   a ja dziekuje OPATRZNOSCI ze ,dolączyli i mi pomogli w pierwszych, ciezkich chwilach organizacyjnych WSPANIALI LUDZIE !!!!!!!! nie sposob teraz wymienic WSZYSTKICH ,moze kiedys??? ,ale 90 % znacie, sa na blogu, dziekuje USTAWA BUDZETOWA PRZYJETA !!!! pozrawiam marian radom

   Tak, Kochani, bez Boga ani do proga!

   Usuń
  15. A ja uważam, że wszystkie wartości niematerialne posiadam dzięki Bogu. To on sprawił, że była taka możliwość by podzielić się nimi z innymi na blogu a inni z tego korzystali czemu dawali dowód.
   Wartości niematerialne prowadzą do tego, że wartościami materialnymi również mogę się z innymi dzielić.

   pozdrawiam ateistów i agnostyków

   Usuń
 2. Panie Krzysztofie a kto się chce przyznać do błędów ...)

  OdpowiedzUsuń
 3. KRZYSZTOFIE,
  ZGADZAM SIĘ Z TYM CO NAPISAŁEŚ.
  MINISTER BUCIOR ZACHOWAŁ SIĘ PONIŻEJ KRYTYKI.
  WIDAĆ, JAK BARDZO TRUDNO IM (RZĄDZĄCYM) POGODZIĆ SIĘ Z WYROKIEM TK W NASZEJ SPRAWIE.
  ALE PAMIĘTAJMY, ŻE W TK OBOWIĄZUJE KADENCYJNOŚĆ I ZASIADA W NIM CORAZ WIĘCEJ SĘDZIÓW Z NADANIA PO.
  NIE MOŻEMY WYMAGAĆ ZA DUŻO, BO ARYTMETYKA SEJMOWA JEST ZNACZĄCA I JEJ NIE ZMIENIMY!
  ZARÓWNO PANI POSEŁ ANNA BAŃKOWSKA, JAK I PANI POSEŁ ELŻBIETA RAFALSKA ZGŁOSIŁY SŁUSZNE POPRAWKI, OBIE WALCZYŁY O NAS, JAK LWICE - DLATEGO NALEŻĄ SIĘ IM WIELKIE PODZIĘKOWANIA!
  JEDNAK ANI W SEJMIE, ANI W SENACIE OPOZYCJA PODCZAS GŁOSOWANIA NIE MA SZANS.
  OBY OBECNY PROJEKT USTAWY WSZEDŁ JAK NAJSZYBCIEJ W ŻYCIE!!!
  pozdrawiam
  Daniela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od polityków nie należy oczekiwać zrozumienia i inteligencji tylko pychy, kłamstwa itp cech. Dlatego też zachowania władzy takie są.

   Usuń
  2. Danielko, nie pisz dużymi literami
   Krzysztof

   Usuń
  3. A kto ich wybierał ? Ci co nie poszli na wybory to też ich wyborcy. Dali się otumanić - zielona wyspa, ale dla ZŁODZIEJI.............następcy muszą ich rozliczyć i odebrać co ukradli....

   Usuń
  4. Krzysztofie, w czym problem?

   Usuń
  5. Anonimowy z 13:23
   Przepraszam, ale w Internecie jest coś takiego jak Netykieta, wg zapisanych tam zasad duże litery oznaczają krzyk, dlatego nie piszemy dużymi literami
   pozdrawiam
   Krzysztof

   Usuń
  6. A czy ten wpis 12:47 nie jest krzykiem rozpaczy?

   Usuń
  7. Krzysztofie,
   Znalazłam chwilę, bo jestem bardzo zajęta w kuchni. Przyjęłam z pokorą Twoją reprymendę i pouczenie zarazem, nie znałam tych internetowych zasad. Chciałam tylko, aby ten tekst był bardziej czytelny, no cóż - człowiek całe życie się uczy i jak niektórzy mówią i tak głupi umiera.
   Przepraszam, jeżeli uraziłam Twoje uczucia estetyczne. Więcej nie będę.
   Daniela

   Usuń
  8. Krzysztofie, z czystej ciekawości, czy pouczałeś także w sprawie etykiety Mariana, którego wpisy są niezmiernie oryginalne i ważne, ale niekoniecznie zgodne z netykietą?
   "Stary" internauta

   Usuń
  9. Xenefont o/Olsztyn13 grudnia 2013 15:37

   PAX !!! - między chrześcijany!!! Ślę. Ja, Krzyżak. Pozdrawiam...

   Usuń
  10. Danielo , słusznie piszesz. Wszystko zgoda , ale z jednym Twoim zdaniem się nie zgodzę :
   " NIE MOŻEMY WYMAGAĆ ZA DUŻO, BO ARYTMETYKA SEJMOWA JEST ZNACZĄCA I JEJ NIE ZMIENIMY! "
   Owszem , w tej chwili jej nie zmienimy. Ale my , jako wyborcy , właśnie jesteśmy od tego , żeby arytmetykę sejmową zmieniać , jeżeli obecna nam nie odpowiada . To własnie nasza rola - w czasie wyborów.

   Usuń
  11. Oby to spotkanie zawieszonych nie doszło do skutku bo jak się spotkacie to się zagryziecie kto ważniejszy i kto ma jakie zasługi. Jak się czyta niektóre wpisy to aż włos się na głowie jeży , że można być takim zapiekłym w swadach. Ludzie dajcie spokój i przestańcie jeden drugiemu pluć w twarz niegrzecznymi wpisami. Mamy zwycięstwo i z tego cieszmy. Wystarczająco dużo razy już wszystkim dziękowaliśmy i mamy świadomość komu za co. A wpisy typu "Moherku" są dowodem na głupotę wpisującego i nie warto się nad nimi pochylać. M.

   Usuń
  12. Boże , a ja myślałam, że to się już uspokoi. Masz racje M. Jak tak dalej będzie to lepiej nie myśleć o spotkaniu.

   Usuń
  13. Emeryci opamiętajcie się , dosyć tych waśni . Wszyscy zasługują na szacunek, większy, mniejszy nie ważne. Ważne jest, że wygraliśmy wojnę a nie bitwę.Mam nadzieję, że jednak to spotkanie dojdzie do skutku, bo miło byłoby poznać blogowych kolegów i koleżanki z którymi się dyskutowało wirtualnie. Pozdrawiam Wiga

   Usuń
  14. Nie mam dzisiaj dużo czasu, dopiero teraz zauważyłam te wpisy.
   Słuchajcie, moi drodzy - koniec waśni!
   Wygraliśmy!!! To jest najważniejsze!!!
   Wszyscy mieliśmy wpływ na ten sukces, nie będziemy sobie wyliczać, kto i w jakim stopniu, bo w jakim celu?
   Pojawiły się już głosy, że lepiej się nie spotykać w Augustowie, bo się "zagryziemy".
   Osobiście chciałabym się spotkać z jak największą grupą znajomych z bloga.
   Bardzo chciałabym się spotkać również z Krzysztofem, któremu obiecuję solennie, że przyjmuję Jego naukę i nie będę już całego tekstu pisać drukowanymi literami.
   pozdrawiam
   Daniela

   Usuń
  15. Tak, najlepiej rozmawiać, wtedy nie widać, czy mówi się małymi, wielkimi czy dużymi literami. Anka

   Usuń
  16. ...i nie robi się błędów ortograficznych :-) ;-)

   Usuń
  17. Przypisywanie Pani piszącej dużymi literami to chyba wielkie nieporozumienie. Tak może napisać ktoś kto czyta bloga od kilku tygodni.

   Usuń
 4. Dzieki Krzysiu ,za wsparcie!
  Premier powiedzial,ze Rzad sie pomylil,i trzeba ,,krzywde,,naprawic ,tak ???w tv,,, zgoda juz to gdzies pisalem,pomylil sie w ktorym miejscu??? prawnicy ,podlozyli ustawe nie zgodna z Konstytucja ?????? bardzo zle ,pomylka ktora swiadczy o slabym biurze prawnym ,,moze wiecej jest takich ,,pomylek????? jak nie. To napewno pomylili sie co do naszej REAKCJI nie spodziewali sie ze bedziemy walczyc do SKUTKU,,mamy bloga!!!!!!! najwiekszego i najaktywniejszego w Polsce Tak Izo??? ,jednoczesnie media ,,czasami cos powiedza ale malo nie chca propagowac naszego RUCHU Sprzeciwu.. pozdrawiam wszystkich marian radom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marianie,
   Za wszystko Tobie dziękujemy, pozdrawiam serdecznie
   Daniela

   Usuń
  2. Premier powiedział też, aby nie płacić abonamentu RTV ...

   Usuń
  3. a ja dziekuje OPATRZNOSCI ze ,dolączyli i mi pomogli w pierwszych, ciezkich chwilach organizacyjnych WSPANIALI LUDZIE !!!!!!!! nie sposob teraz wymienic WSZYSTKICH ,moze kiedys??? ,ale 90 % znacie, sa na blogu, dziekuje USTAWA BUDZETOWA PRZYJETA !!!! pozrawiam marian radom

   Usuń
  4. Marianie jesteś wielki -dziękujemy.

   Usuń
  5. Marian,
   SERDECZNE DZIĘKI

   Pozdrawiam
   Basia
   Wrocław

   Usuń
  6. Panie Marianie,
   Również się kłaniam i serdecznie dziękuję.

   EWA
   Sosnowiec

   Usuń
  7. Jestem bardzo wdzięczna za ten blog, rady i za to, że jesteśmy razem. Teraz zaczynam nastepną walkę, bo jestem rocznik 1953. Ziarnko do ziarnka i ............. mamy miarkę. Dziękuję

   Usuń
 5. Teraz chyba żaden emeryt i ich rodziny nie maja iluzji co do naszego kochanego rządu, a zwłaszcza PO

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Krzysztofie ,
  ilości popełnionych błędów legislacyjnych naszego ustawodawcy nie sposób zliczyć. Przykładem jesteśmy my emeryci. Nie spodziewano się jednak , że uchwalony "bubel prawny" nie przejdzie bez echa i zrobi się wokół niego bardzo głośno. Udowodnił to nasz Pan Marian. Dzięki Pani Izie pociągnął za sobą rzeszę emerytów, którzy uwierzyli, że można przeciwstawić się złemu prawu i pokazać swoją siłę.Ja osobiście dzisiaj dziękuję Panu Marianowi i Pani Izie , że mogłam uczestniczyć w tej walce w gronie wspaniałych osób z nadzieją że zbliżamy się do końca . Pozdrawiam wszystkich Wiga

  OdpowiedzUsuń
 7. Powiem tak, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
  To było normalne wystąpienie. Jeśli się jest ministrem w rządzie to jest się lojalnym wobec rządu, w przeciwnym razie w rządzie się nie jest, tylko w opozycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proste jak drut. I tyle i kropka.

   Usuń
 8. Uwaga!

  Sejm właśnie przyjął budżet na rok 2014 (głosowanie nr 180). Rozpoczął się punkt 4 porządku obrad. Wygląda na to, że trzecie czytanie ustawy "rekompensacyjnej" (punkt 6 porządku) odbędzie się znacznie wcześniej niż przewidziano. Warto zaglądać od czasu do czasu do transmisji sejmowej.
  kibic

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śledzimy Kibicu, śledzimy....
   Krzysztof

   Usuń
  2. JUŻ się zaczęło!

   Usuń
 9. Przyjęto ustawę

  OdpowiedzUsuń
 10. POPRAWKI JAK MÓWIŁEM PADŁY ALE USTAWA JEEEEEEEEEEEEST!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 440 ZA, 1 - przeciw.
   Przyjęto ustawę o godz. 13.34!

   Usuń
  2. Hip Hip hura, hura , hura. hura!!!!

   Usuń
  3. Piękna ilość posłów za ustawą świetny wynik. Premier pewnie zadowolony. że tak szybko przeszedł projekt rządowy. Będzie się czym chwalić.Ale my tez się bardzo , bardzo cieszymy. M.

   Usuń
  4. HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! DZIĘKUJEMY WAM
   LUDZIE DOBREJ WOLI.

   Usuń
  5. Ten głos przeciw oddała posłanka PiS, Dorota Arciszewska-Mielewczyk. Czyżby przez pomyłkę?

   Usuń
  6. A ja przypominam,że wszystkie inicjatywy dotyczące zwrotu zawieszonych emerytur należały do posłów i senatorów PIS. Więc może bez kpin

   Usuń
  7. Ośmielam się zauważyć, że ludzie są różni, chociaż zapisali się do tej samej partii. Każdy miał swoje motywy, aby się zapisać tu albo tam, jeden z powodu ideałów, inny z wyrachowania, a jeszcze inny dla kariery w pejoratywnym tego słowa znaczeniu, nie ma monolitu, że jak z PIS-u to sami cacy, a jak z innej partii to be.

   Usuń
  8. No , to który z posłów PiS jest nie - cacy , jak mamy rozmawiać konkretnie ? Przecież wniosek do TK zawdzięczamy senatorom PiS , panom Cichoniowi , Skurkiewiczowi i Karczewskiemu - wykazali się aktywnością , odwagą , wytrwałością , mądrością w naszej sprawie. Pan senator Skurkiewicz pilotował od początku sprawę senackiego projektu ustawy . Po powstaniu tego projektu rząd w te pędy zabrał sie za tworzenie projektu - ale wszyscy wiemy , że , gdyby nie projekt senacki , to rząd prawdopodobnie nawet by nie pomyślał o tym . Po prostu się przestraszyli , że senatorowie nam za dużo i zbyt uczciwie oddadzą . Począwszy od pierwszego posiedzenia naszą podkomisji sprawę pilotowała pani poseł Elżbieta Rafalska - niezwykle aktywna . Podobało mi sie , jak w czwartek , na "nocnym " posiedzeniu mówiła , że emeryci zalewaja posłów mailami i listami w sprawie "zawieszonych ". Widać , że jest to pani poseł , która rzeczywiście interesuje się sprawami wyborców i poważnie traktuje swoja pracę w Sejmie - jako reprezentanta wyborców. Przy tym o tych pismach emerytów mówiła z uśmiechem , co było po prostu sympatyczne , i miałam wrażenie , że mówi prosto do nas : "hej ,jesteście tam ? Słuchacie i patrzycie ? "
   Jeżeli chodzi o panią poseł Dorotę Arciszewską - Mielewczyk , to jest to akurat posłanka bardzo aktywna , ciężko pracująca - ale zajmująca sie innymi dziedzinami . Ostatnio spotkała ja tragedia - jej mąż zginął w wypadku. Przypuszczam , że w tym głosowaniu (piątkowym ) akurat się pomyliła , co się zdarza różnym posłom . Poza tym , przez cały czas , począwszy od wniesienia pierwszego projektu ,aż do teraz , zarówno senatorowie , jak i posłowie PiS głosowali WSZYSCY "za ". Można nie być zwolennikiem tej partii , ale chyba elementarna uczciwość nakazuje dostrzeganie niezbitych FAKTÓW i docenienie konkretnych efektów ciężkiej walki (bo taka była - widzimy to w transmisjach ) senatorów i posłów PiS w sprawie zawieszonych emerytów. Ta walka była szczególnie trudna , jeżeli nie beznadziejna , gdyz , jak wiadomo , PiS jest w opozycji , i jest mniejszoscią zarówno w Senacie , jak i w Sejmie . W tym miejscu chciałabym specjalnie podziękować zarówno wymienionym z nazwiska senatorom i posłom z PiS , a także wszystkim posłom tej partii , którzy niezmiennie głosowali za naszą sprawą. Dziękuję , doceniam .

   Usuń
  9. ad 06:58
   Podpisuję się pod każdym słowem i gorąco pozdrawiam!
   Daniela

   Usuń
  10. Refleksja z 18:37 dotyczy sytuacji w sensie ogólnym, zawsze jest jakaś druga linia, która ma na oku tylko swoje własne interesy
   Tak jest przy okazji np. różnych strajków, gdzie padają postulaty o poprawę niby to dobra ogólnego w danej dziedzinie, a tak naprawdę o podwyżki dla tych właśnie strajkujących, to dobro ogólne jest tylko dodane, aby rzecz lepiej wyglądała. Kto więcej i głośniej krzyczy ten zawsze coś dla siebie wyrwie

   Posłom PIS którzy byli tak aktywni przy ustawie należą się oczywiście podziękowania, ale oni nie stanowią całego PIS-u.

   Usuń
 11. 13 to jednak szczęśliwa liczba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo szczęśliwa liczba mnie towarzyszy całe życie w zestawie cyfr 7+6 = 13

   Usuń
  2. Ja przez 13 mam u swojego boku wspaniałego człowieka przez wiele, wiele lat.

   Usuń
 12. Mam jedną wątpliwość co do stwierdzenia "Szlachetna propozycja pani poseł Bańkowskiej (to nie jest poprawka, a prośba do Senatu), co do dziedziczenia roszczenia o zaległe, raczej nie ma szans". Otóż ja jestem właśnie osobą starającą się o zwrot emerytury po mojej zmarłem mamie i, z tego co wiem, art. 136 ust. 1 Ustawy o ERFUS załatwia kwestię dziedziczenia. Rozprawę mamy wyznaczoną na 20 grudnia i liczę, że sąd przyzna zaległą emeryturę bez łaski, choć niespodzianki zawsze mogą się trafić. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenie w tym zakresie? Byłbym wdzięczny za infomracje, czy warszawskie sądy wydawały już pozytywne dla emerytów wyroki? Jeśli tak, to kiedy? Z góry dzięuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowna Pani
   Zacytuję art, 136 :
   "1. W razie śmierci osoby, która zgłosiła wniosek o świadczenia określone ustawą, świadczenia należne jej do dnia śmierci wypłaca się małżonkowi, dzieciom......."
   W tym naszym nieszczęsnym prawie emerytalnym wszystko jest "na wniosek" i jeśli uprawniony wniosku nie złożył nie powstaje prawo do wypłaty świadczenia, a jak nie ma prawa to nie ma czego dziedziczyć.
   Jeśli chodzi o zaległą emeryturę, której dotyczy nowa ustawa, to wnioski o wypłatę tej zaległej emerytury na podstawie tejże właśnie ustawy będzie można składać dopiero po wejściu ustawy w życie.
   Dlatego nie widzę możliwości wygranej w sądzie, bo na podstawie dotychczasowych przepisów, nawet wyroku TK podstawy do zwrotu zawieszonej emerytury nie było, choć wyroki sądowe jakie zapadały do chwili obecnej były różne, jednakże zawsze dotyczyły osób żyjących.
   Dziedziczyć można prawo które zostało nabyte, jak też roszczenie jeśli zostało zgłoszone przez osobę żyjącą. Niestety nie znam dokładnie Pani sprawy dlatego moja odpowiedź jest ogólnikowa.
   Jednego jedna jestem całkowicie pewien, nie będzie możliwości zgłoszenia roszczenia o zaległą emeryturę przez spadkobierców na podstawie przepisów nowej ustawy, ta droga jest zamknięta.
   pozdrawiam
   Krzysztof
   ps. napisałem o propozycji poseł Bańkowskiej bo padła z trybuny sejmowej, ale dziś, już po przegłosowaniu ustawy, możliwości dodania do niej czegokolwiek przez Senat są raczej iluzoryczne, a koalicja jak nie Senacie to w Sejmie jakiekolwiek poprawki odrzuci

   Usuń
  2. Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz Panie Krzysztofie. Otóż w naszej sytuacji (ja występuję wraz z bratem) mama złożyła wniosek o odwieszenie i zwrot zawieszonej emerytury jeszcze za życia, po czym ZUS emeryturę odwiesił ale odmówił wypłatę zaległości. Pismo z odmową przyszło do nas już po śmierci mamy. Liczę, że sąd przyjmie argumentację z art. 136 a dodatkowym argumentem będzie też fakt, że ZUS na poczet wcześniejszej emerytury przejął dziedziczne środki z OFE, które były prawie dwukrotnie wyższe od zaległej emerytury. Mamy dobrego adwokata, więc liczymy na sukces, mimo wątpliwości. Ciekaw jestem tylko, czy ktoś już miał do czynienia z taką sytuacją. Pozdrawiam

   Usuń
  3. Nie będzie możliwości zgłoszenia roszczenia o zaległą emeryturę przez spadkobierców na podstawie przepisów nowej ustawy, ta droga jest zamknięta.
   W tym punkcie należy zgodzić się z opinią P.Krzysztofa ( patrz wyżej). Należy walczyć dalej z powołaniem się wyłącznie na wyrok Trybunału Konstytucyjnego,który dotyczy wszystkich emerytów i tych: sprzed i tych po. Wie o tym już rząd bo inaczej by nie wniósł do sejmu ustawy obejmującej wszystkich zawieszonych.Taka wiedza nie dociera tylko nadal( tak wynika z wpisów na blogu) do sądów wydających wyroki w naszych sprawach.
   Pozdrawiam wszystkich z bloga.
   PS.Wpisy Pana Krzysztofa oceniam jako kompetentne i zawierające wiele wskazówek postępowania w naszych sprawach.Nie umniejsza to w niczym wielkiego wkładu innych osób np.Pani Danieli.Czas skończyć ze złośliwymi uwagami sprowadzającymi się do wykazania kto jest mądrzejszy na blogu Teraz należy cieszyć się sukcesem który jest wynikiem zaangażowania wieku osób poderwanych do walki o swoje prawa przez Pana Mariana z Radomia.

   Usuń
  4. @ Wildjack
   W takiej sytuacji jest szansa na odzyskanie tej zaległej emerytury, ale wszystko będzie zależało od składu orzekającego. Adwokat musi wykorzystać uchwaloną już ustawę, zresztą pewnie świetnie to wie. Jakbyście Państwo przegrali w SA, bo napisze jak mantrę, po raz kolejny, polskie sądy są nieprzewidywalne i nieobliczalne, a ich werdykty czasem nie mają nic wspólnego z duchem i literą prawa, to bezwzględnie składajcie Państwo kasację, w SN siedzą trochę mądrzejści sędziowie i szansa jest większa niż w SA
   pozdrawiam
   Krzysztof

   Usuń
  5. Jeszcze raz dziękuję Panie Krzysztofie. Przeglądając orzeczenia SA w Warszawie widzę jednak, że argumentacja pro-emerycka raczej trafia do sędziów i orzekają na korzyść emerytów. Oczywiście wykorzystamy też fakt uchwalenia ustawy. Co jednak najbardziej mnie irytuje (jako spadkobiercę) jest fakt, że ZUS przejął dziedziczne, zgromadzone przez przyszłego emeryta środki z OFE, na konto wypłacania wcześniejszej emerytury (bo z funduszu ZUSu te środki nie wychodziły), po czym zawiesił jej wypłacanie a teraz nie chce oddać. Gdzie tu logika i sprawiedliwość?!

   Usuń
  6. Do Wildjack ; Niech Pan napisze o problemie do senatorów - 18-19 grudnia będzie posiedzenie senatu.

   Usuń
 13. Dziękuję Panu Marianowi, Panu Krzysztofowi, Paniom: Danieli, Widze, Baszce za wszystkie wskazówki, porady, pomoc, a czasami za skarcenie naszej opieszałości
  Graga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też dziękuje wszystkim jw, wielkie dzięki i pozdrawiam Baska

   Usuń
 14. Dla całej grupy wiodącej, oddanej tej sprawie no i ich wielkiemu zaangażowaniu serdeczne podziękowania. Jednak widzicie sami są LUDZIE dobrej woli. Teresa

  OdpowiedzUsuń
 15. Gdy Ci kot przebiegnie drogę nie myśl, że to pech.
  Kot Ci szczęście przynieść może, jeśli tylko chcesz :) H.W.

  A nie mówiłam? :) :) :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Wróciłam właśnie z SO pana z ZUS tym razem nie było pani Sędzia przyjęła mój wniosek o wycofanie sprawy złożyłam o wyrok kończący sprawę . Bardzo dziękuję pani Danieli Widze za wszelką pomoc .Teresa z Otw.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tereso z Otwocka,
   Pamiętałam o Tobie, cieszę się razem z Tobą!
   pozdrawiam
   Daniela

   Usuń
  2. przyjęła mój wniosek o wycofanie sprawy
   złożyłam o wyrok kończący sprawę
   ?
   Jeżeli wniosek cofający odwołanie to nie WYROK

   Usuń
  3. Anonimowy z 14:50 , ważne , że wiemy o co chodzi. Nie wszyscy są alfy i omegi jak Ty. Nie czepiaj się. Pozdrawiam Teresę z Otwocka i Ciebie anonimowy też. Wiga

   Usuń
  4. Dziekuje za pamiec Danielo iWigo Pozdrawiam Teresa

   Usuń
 17. Teraz tylko galopem przez senat a Prezydent niech szybciutko podpisze i hajda po pieniądze nie pomijając Adminki po drodze we wsparciu bloga .M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 20 max dni Senat,7dni Prezydent,

   Usuń
 18. Zaraz będzie 4 mln wejść

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczpospolita zamieściła tekst Mateusza Rzemka o dzisiejszym wydarzeniu. Tym razem dostepny bez logowania ... ;)

   http://prawo.rp.pl/artykul/757955,1072363-Emerytury--zwrot-swiadczen-zawieszonych-w-pazdzierniku-2011-r--tylko-na-wniosek.html

   Usuń
  2. Jest i kolejny tekst sprzed godziny:

   http://www.kadry.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/sejm-przyjal-ustawe-dotyczaca-wyplaty-zawieszonych-emerytur

   Usuń
  3. I jeszcze jeden:

   http://biznes.pl/rynki/gielda/agencyjne/sejm-przyjal-ustawe-dotyczaca-wyplaty-zawieszonych,5593426,1,news-detal.html

   Usuń
 19. Nic tak ser­ca nie studzi, jak poz­na­wanie ludzi. (Jan Izydor Sztaudynger)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Xenefont o/Olsztyn13 grudnia 2013 15:51

   ...a dlaczego, tak ładnie wyglądasz? Nie masz zmarszczek?Kurzych łapek...To, nie wiesz!? Mam gładkie serce !!!

   Usuń
  2. Xenefont o/Olsztyn13 grudnia 2013 16:10

   Jest realistą!!! Nie marzycielem, jak my. Rozumiem,że An.16:00, masz ciało pedagogiczno-tolerancyjne nawet dla mężczyzn,niekoniecznie prawdziwych? A z sercem obojętnym na każdą temperaturę,też miałaś do czynienia???

   Usuń
  3. Xenefoncie !
   Ciało pedagogiczne nie robi , mam nadzieję, błędów ortograficznych. Lubię Twój dowcip i gorąco pozdrawiam. Ola.

   Usuń
  4. Olu, już dawno pisałam,że Xsenefont to bardzo inteligentny człowiek.
   Pozdrawiam
   Basia / nie ta z 16:10/.

   Usuń
  5. Nawet Ciało Pedagogiczne czasami robi błędy - nie tylko ortograficzne. Mój wnuczek dostał notatkę od pani od fizyki z 2 błędami ortograficznymi !
   Olu i Basiu - może założycie fanklub Xenofonta? Mnie jego "dowcip" drażni...trudno..
   Xenofoncie - czy piszesz o swoim sercu? No to współczuję - to jest feler...

   Usuń
  6. Pocieszające jest to, że nie była to pani od polskiego.

   Usuń
  7. Do Basi z 13 grudnia g.16.10
   Nie mogę zrozumieć dlaczego tak się czepiłaś p.Krzysztofa.
   Czy to jest podziękowanie za to że udzielał porad, pisał wzory pism do ZUSu i sądów z których dużo osób skorzystało i dzięki temu mamy wznowione emerytury.

   Usuń
  8. Moim zdaniem odpowiedź jest prosta; kto się lubi, ten się czubi!

   Usuń
  9. Halo 19:11
   To jest dowcip inteligentnego człowieka.
   To trzeba rozumieć.
   też Basia

   Usuń
 20. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak napisać pismo wycofujące pozew w SO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzór takiego pisma jest np. tutaj:

   http://skutecznyadwokat.pl/wzory-pism,wycofanie-pozwu,54.html

   Usuń
  2. Oczwiście, wzór należy dostosować do Sądu Okręgowego, a nie do Rejonowego jak podano.

   Usuń
  3. Jak wycofać apelację, gdy jeszcze nie ma terminu?
   Ewa

   Usuń
  4. Tak samo, bez fragmentu o terminie..

   Usuń
  5. Napisać do SA o wycofanie apelacji o mile już do niego dotarła.

   Usuń
 21. Moi Drodzy - Danielo! Wigo! Ulu05! Kibcu!
  serdecznie dziękuję za pomoc kiedy tylko poprosiłam zawsze ją natychmiast otrzymałam. Bardzo, bardzo dziękuję i życzę Wam dużo zdrowia, pomyślności i wspaniałych przygód po otrzymaniu zawieszonej emerytury. ANNA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dołączam się do podziękowań i wiem , że dobre uczynki wracają się stokrotnie powiększone. Julia.

   Usuń
 22. Harmonogram:

  Senat: 18 i 19 grudnia 2013

  Sejm: 8-10 stycznia 2014

  Prezydent: ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dlaczego znowu Sejm?
   Jak Senat nie zgłosi poprawek, to od razu do Prezydenta

   Usuń
  2. Taka jest procedura i nic na to nie poradzisz.

   Usuń
 23. w porządku obrad Senatu na 18-19 grudnia jeszcze nie ma ustawy "zawieszonych emerytur"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma, ale będzie. Podobnie, jak nie ma jeszcze ustawy o budżecie państwa na 2014, a też będzie.

   Usuń
 24. Wszystkim, którzy nie potrafią się cieszyć z osiągnietego sukcesu proponuję, dla rozluźnienia, przeczytanie niezwykle oryginalnego pisma, przesłanego do Senatu RP w ramach – skądinąd dobrze nam znanych - konsultacji społecznych w związku z projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie przyrody (druk senacki nr 481). Wiem, że to może być poważny problem, ale jakoś nie mogę czytać bez uśmiechu... ;)

  „Obywatel kontra dzięcioły”:

  http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/konsultacjespoleczne/481/adam_nycz.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Xenefont o/Olsztyn13 grudnia 2013 19:08

   An. 17:21!!! Kilka chwil o swoich,tego typu doznaniach.Otóż w pięknym Rynie (między Mrągowem a Giżyckiem) dzięcioły i bobry zszamały i sad, i tynki, i nawet zagościły na działkach(altankach)!!! Ale,my działkowcy przyzwoliliśmy im na to i dzisiaj mamy normę,współistnienie,cieszymy się wzajemną obecnością! A jeszcze jak dopowiem,że mam w OCZKU wodnym, aż 32 odmiany żab,no to majowy rechot będzie miodziczkiem na nasze skołatane uszy. Przywiozę kilka okazów9pod ochroną) do Augustowa. A`propos ... Pani Iza-Adminka nasza, nie czekała nigdy na nasze datki. Ona, jak wielu z Nas jest! Dla nas

   Usuń
  2. 19:08
   Kto za Tobą w szkole ganiał,
   Do piórnika żaby wkładał?

   Usuń
 25. Ja 11 -go ponownie przegrałem sprawę apelacyjną/skarga o wznowienie postępowania/ i na wszelki wypadek, po konsultacji z mec. K.Giedrojciem wniosłem o uzasadnienie wyroku/Jeśli ustawa zostanie opublikowana pod koniec stycznia, to po prostu wniosę o zwrot akt do ZUS, bo nie będę oczywiście wnosił skargi kasacyjnej,lub poczekam na upływ terminu do jej wniesienia i wówczas sam sąd zwróci akta.Teraz widzę,że moje wieloletnie starania postawiły mnie w "gorszej sytuacji" niż osoby, które w sprawie nic nie robiły, lub nie wnosiły odwołań i apelacji/kasacji/Zaznaczam ,że nie mam żadnych pretensji, tylko myślę sobie tak po prostu,że niekiedy należy położyć się na "fali" i płynąć biernie z nurtem....
  kolega Mariana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ani MPiPS, ani ZUS konsekwentnie nie udziela odpowiedzi na publicznie zadawane pytania o liczbę spraw sądowych. A taka informacja by nam wyjaśniła, czy tak wielu "płynęło z prądem".
   Takich informacji ma obowiazek udzielić ZUS na pytanie skierowane przez "szeregowego" obywatela do ZUS w ramach ustawy o dostępie do informacji publicznej.

   Usuń
  2. Są tematy, liczby które nie są dostępne informacji publicznej.

   Usuń
  3. Te są dostępne. Wiem to z pewnością.

   Usuń
  4. Kolego Mariana, tak to już w życiu jest.
   Najważniejsze,że dla wszystkich się to dobrze kończy.
   Pamiętam Twoje wpisy na przestrzeni czasu.Ja osobiście walczę nadal.Mam w swoim otoczeniu dwie Panie emerytki,które nie robiły nic a nawet się śmiały z moich poczynań. Ale co tam,może one jak i wiele innych osób dojdzie do wniosku,że zawsze dzięki "wariatom" i mądrzy skorzystają.
   Cieszmy się z tego co jest ze WSZYSTKIMI

   Pozdrawiam
   Basia
   W-w

   Usuń
  5. Xenefont o/Olsztyn13 grudnia 2013 20:02

   Basia,Barbaro,Baś... Zawsze wiedziałem,że Wrocław,to Wrocław.Hej,mazurskie pozdrowienia ślę.Przyjeżdżajcie na Mazury.I,to częściej!!!

   Usuń
  6. ZUS olewa nie tylko "szarego obywatela " , ale również posłów - na wczorajszym posiedzeniu Sejmu padło pytanie o liczbę spraw sądowych - minister Bucior nie odpowiedział.

   Usuń
  7. Nie odpowiedział, bo nie chciał, a wie to z pewnością. Przypuszczam, że to "gorąca" informacja i spraw sądowych było kompromitująco (dla rządu) dużo. Jej ujawnienie narobiłoby dużo szumu.

   Usuń
  8. Zwłaszcza interesująca byłaby informacja , ile apelacji i kasacji wniósł ZUS od korzystnych dla emerytów wyroków.

   Usuń
  9. Gdyby wszyscy położyli się na fali i płynę,. to nic z tego by nie było, Ci co nic nie robili zaoszczędzili dużo czasu i nerwów a także kasy, Pozdrawiam wszystkich

   Usuń
  10. Xsenefoncie,
   " i to częściej"
   Ja jeszcze na Mazurach nie byłam.
   Dzięki za pozdrowienia.
   Pozdrawiam również.
   Basia
   W-w


   Usuń
  11. Kolego Mariana,
   Czy zdajesz sobie sprawę z tego co płynie biernie z nurtem?
   Czy chciałbyś też tam być?

   Usuń
 26. Podajcie linka,chcę oglądnąć głosowanie nad ustawą,dopiero teraz mam dostęp do internetu.Dziękuję.Majka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=4F7CE12B06F76BA6C1257C3E0029DD0A#4F7CE12B06F76BA6C1257C3E0029DD0A

   Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych oraz głosowanie nad poprawkami i głosowanie nad ustawą w godz. około 13.30-13.34. Trzeba przewinąć retransmisję do tej godziny.

   Usuń
  2. Xenefont o/Olsztyn13 grudnia 2013 19:32

   Majka,Majeczo,Maja!!! My: Daniela,Wiga,Teresy, no i ja,z całym męskim towarzystwem, Tobie dla Ciebie: http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=4F7CE12B06F76BA6C1257C3E0029DD0A&%24%24ajaxid=view%3A_id1%3A_id2%3AfacetMain%3Alista

   Usuń
 27. Na początku listopada ZUS wniósł apelację od kwoty głównej, a ja wniosłam apelację o odsetki ( miałam decyzję dot.odsetek) . Teraz to tylko chyba muszę czekać na apelację. Co myślicie, czy moje wycofanie się z apelacji przyśpieszy jakoś zakończenie tego sporu? ZUS chyba się nie wycofa, bo zyskuje na czasie i odsuwa w czasie wypłatę a będzie to chyba trwało, bo na apelację dłuugo się czeka. Co radzicie???
  Gosia

  OdpowiedzUsuń
 28. Kolego p. Mariana.Myślę,że właśnie dlatego,że walczyliśmy w sądach byliśmy bardziej zauważalni. Chociażby to,ze można było wykorzystać niejednakowe orzecznictwo sądów. W każdej walce znajdzie się grupa osób, która nie robiąc nic skorzysta z przywilejów. Po prostu życie. Pozdrawiam Hanna 1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to samo chciałam właśnie napisać, właśnie nasze pozwy sądowe sprawiły, że mamy ustawę ! gdyby wszyscy odpuścili, dawno by zapomniano o nas, nie byłoby żadnych zwrotów

   Usuń
  2. Też tak uważam, sądy zostały sparaliżowane tysiącami naszych pozwów. Moim zdaniem, obawa, że te skargi dotrą do ETPCz, stanowiły główną przyczynę poddania się rządzących.
   DD

   Usuń
  3. Ewangeliczna wdowa nachodziła sędziego i naprzykrzała mu się.
   W końcu ją załatwił, ale nie dlatego, że mu jej było żal, tylko aby mieć spokój.

   Usuń
 29. Cyt. M. Rzemek w Rzepie: "W głosowaniu w Sejmie przeszły poprawki opozycji przewidujące liczenie odsetek do momentu złożenia wniosku w sprawie wypłaty." No to opłaca się na razie zwlekać z wnioskiem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to jest pomyłka redaktora piszącego tekst

   Usuń
  2. Gratuluję uważnego czytania!
   Pan redaktor się pomylił - zgubił małe słówko "nie". Poprawki nie przeszły i nie należy zwlekać z wnioskiem. ;)
   O tym, że to niefortunna pomyłka świadczy poprzedzające zdanie:

   "Nie będzie jednak sensu zwlekać, ze złożeniem wniosku, gdyż zgodnie nowymi przepisami odsetki od zaległości będą bowiem liczone do dnia wejścia ustawy w życie."

   Usuń
  3. Czy to coś nowego?Odsetki miały być liczone do momentu wejścia w życie ustwy.

   Usuń
  4. Nic nowego. To jest błąd dziennikarski.

   Usuń
  5. to chochlik drukarski

   Usuń
 30. A może warto wystosować pisma do Pani Łopacińskiej z ZUS aby z urzędu wycofał apelacje z sądów. Halina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry pomysł ! Zaraz po uchwaleniu ustawy zalejmy pocztę ZUS naszymi pismami - może się stanie tak jak ktoś wyżej napisał o wdowie i sądzie :)

   Usuń
 31. Kochani a co z kasacjami jak jeszcze nie mam terminu i nie wiem kiedy to nastąpi?
  Pozdrawiam:)) Bożenia

  OdpowiedzUsuń
 32. Chcę zapytać,czy mogę pisać do SA wniosek o wycofanie sprawy- (oddalona w SO)- nie mam jeszcze terminu?- prosżę o odpowiedź,-pozdrawiam wszystkich zwyciężonych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba zwycięzców, wszyscy zwyciężyli

   Usuń
  2. jeszcze nie Najpierw niech ustawa ukaze sie w dzienniku ustaw

   Usuń
 33. Mnie też interesuje co z kasacjami nie mam też terminu kasacji dalej czekam, kiedy będzie nikt nie wie i co mam teraz robić jak wejdzie ustawa???????????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasacja nie ma znaczenia w sprawie.Po wejściu ustawy w życie będzie można złożyć wniosek do ZUS o wypłatę zaległych - wyrok prawomocny z SA już masz.

   Usuń
 34. Basiu z 16.10 : Raczej zauważyliśmy, że te słowa "Buta i arogancja" bardzo pasują do ciebie, a nie do Krzysztofa. Można by było jeszcze dodać parę innych, ale i tak nie jesteś w stanie niczego pojąć w swoim zacietrzewieniu. B.E.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Xenefont o/Olsztyn13 grudnia 2013 20:26

   PAX!!!

   Usuń
  2. Popieram stanowisko B.E. z 20.01.
   A ta Basia z 16.10 to zapewne ta sama osoba, która nieustannie dokuczała Panu Krzysztofowi.
   Panie Krzysztofie -
   - był i jest Pan dla nas jest nieoceniony. w swoich działaniach .Myślę, że Daniela, Wiga, Ula ......mi wybaczą. Jestem na blogu od początku. Zdaję sobie sprawę, że końcówka działań w naszej sprawie należy do Was. Dzięki, dzięki i jeszcze raz dzięki. Doprowadziłyście sprawy do tzw. końca.Ja swoje (oprócz odsetek ) odzyskałam po bojach sądowych przy serdecznej pomocy Pana Krzysztofa, który udzielał rad na blogu.
   Kochani czy uważacie , że teraz mam o Panu Krzysztofie zapomnieć bo ustawa już tuż, tuż?. A cóż mówić o Senatorach, Panu Marianie, Izie i innych.Wszystkim należą się słowa uznania.
   Nie zapominajcie o śp. Prezydencie Lechu Kaczyńskim, który podpisał naszą ustawę dzięki ,której mogliśmy pracować i otrzymywać emeryturę .
   Wdzięczna. GT

   Usuń
  3. GT ,nie musisz się tłumaczyć przed nikim i nikogo prosić o wybaczenie. Bynajmniej mnie . Udzielając się na blogu i czasami poza nim nigdy nie oczekiwałam od nikogo uwielbienia i stawiania mnie w pierwszym szeregu. Cieszyło mnie i cieszy to , że mogłam choć trochę pomóc tym, którzy o to prosili. Dla świętego spokoju na blogu, robiłam to wiele razy anonimowo.Wcześniej odnosiłam się wiele razy do niestosownych wpisów dot. osób wypowiadających się na blogu i nie tylko.Nie będę ukrywać, że bardzo mnie rażą . Widocznie są takie osoby, które jak nie namieszają i komuś nie przykleją łatki to są chore. Nie byłoby tego gdyby blogowicze kierowali się odrobiną szacunku do wszystkich.No cóż...my możemy sobie tylko tego życzyć a w rzeczywistości wygląda to inaczej. Mam nadzieję , że nikogo nie uraziłam tym wpisem.Anonima z 13 grudnia z 13:47 ,któremu /domyślam się kto/ też. Pozdrawiam Wiga

   Usuń
 35. Słuchajcie tyle razem przeszliśmy a na koniec takie niestosowne wpisy. Wydaje mi się, że mamy do czynienia z osobami o inteligencji większej niz przecietna. Przypomina mi się język niektórych posłów. Idą święta proszę się wyciszyć. Teresa

  OdpowiedzUsuń
 36. Nie potrafię tych wszystkich przykrych wpisów wytłumaczyć inaczej niż tym, że piszą je osoby, których ustawa nie dotyczy i które chcą popsuć humor tym, którzy się z niej cieszą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli pan Bucior mówi o osobach , które umarły (umrą ) DO chwili wejścia ustawy w życie - " Nie ma wniosku , nie ma świadczenia " , to ja się pytam : A co z wnioskami o wypłatę zaległej emerytury , które te osoby składały w ZUS pomiędzy 22 listopada a 24 grudnia 2012 r. , na które ZUS odpowiedział odmownie ? Jak można twierdzić , że te osoby nie składały wniosków ? Że nie przedstawiły ZUSowi swoich roszczeń ?

   Usuń
  2. Czy z dzisiejszego głosowania wynika że osoby ,którym przyznano emeryturę w roku 2007 także dostaną zwrot ,chodzi mi o tych "z przed".

   Usuń
 37. Ponieważ dużo osób czeka na apelację złożoną przez ZUS od wygranej w SO , czy może już ZUS wycofał komuś pozew z SA, bo w tym temacie cicho na forum. i jak postąpić jak ustawa wejdzie w życie a człowiek czeka na sprawę w SA z pozwu ZUS.Pozdrawiam Wszystkich

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W mojej wygranej w SO ZUS złożył apelację we wrześniu i cisza...

   Usuń
 38. ZUS zapewne sam wycofa te apelacje, przecież one generują koszty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakie koszty/ Przecież po wejściu ustawy w życie odsetki nie będą rosły . ZUS będzie miał duuuużo czasu.

   Usuń
 39. Proszę może ktoś odpowie co z kasacjami w SN? Czekam jeszcze na termin. Pozdrawiam:)) Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech Pani czeka do momentu publikacji ustawy, lecz wydaje się raczej pewne,że to nastąpi niebawem i wówczas może Pani pełnomocnik cofnąć kasację/ale zanim SN umorzy postępowanie,trochę tygodni a może miesięcy upłynie/.Pisałem ,że Ci którzy walczyli od początku i zabrnęli aż do mety -są w gorszej sytuacji niż Ci którzy nic w w zasadzie nie czynili. Teraz mają problem czasowy związany z wydaniem orzeczeń, a to przez SA,czy nawet SN.
   kolega Mariana

   Usuń
  2. Ryszard
   Wczoraj odebrałem miły list od Sądu Najwyższego – wyrok oddalający skargę kasacyjną ZUS od wyroku SA w mojej sprawie. SN uznał, że podstawa rozpatrywanej skargi kasacyjnej jest nieuzasadniona.
   r.

   Usuń
  3. Ryszard
   Wczoraj odebrałem miły list od Sądu Najwyższego – wyrok oddalający skargę kasacyjną ZUS od wyroku SA w mojej sprawie. SN uznał, że podstawa rozpatrywanej skargi kasacyjnej jest nieuzasadniona.
   r

   Usuń
  4. Ryszardzie , gratuluję . To fajna wiadomość przed Świętami. Jesteś "sprzed ' , czy "po " ?

   Usuń
  5. Do kolegi Mariana z 22:07
   A co jak sprawa się odbędzie przed wejściem ustawy i wyrok będzie odrzucony? Co wtedy czy mam zamkniętą drogę i ustawa mnie nie obejmie ? Jestem (SPRZED).
   Krystyna

   Usuń
  6. Krystyno, przepraszam, że odpowiadam za kolegę Mariana.
   Żaden wyrok nie ma już znaczenia. Oświadczysz w sądzie, że odstępujesz od postępowania i wycofujesz pozew.
   DD

   Usuń
  7. DD z 09:03
   Nie wiem czy czytałaś(łeś) że czekam na kasacje w SN. . Było by dobrze żeby Ustawa była pierwsza to wtedy wycofam kasację ale jak się okaże że Kasacja będzie przed Ustawą i -odrzucona - to dlatego mam takie wątpliwości.
   Bo nie ukrywam że koszty kasacji w SN nie są tanie .
   Pozdrawiam - Krystyna

   Usuń
  8. Przepraszam, ale faktycznie nie doczytałam!
   DD

   Usuń
  9. Ryszard – do anonymous g. 6:25
   Nabyłem (i zrealizowałem) prawo do emerytury po 8 stycznia 2009 r.

   Usuń
  10. 22:07;
   Nie masz racji.
   Musisz pamiętać, że skarga kasacyjna nie jest postępowaniem warunkującym otrzymanie wypłaty po wejściu w życie ustawy rekompensacyjnej.
   Postępowanie sądowe w Polsce jest dwuinstancyjne a skarga do SN jest nadzwyczajnym trybem kontrolnym prawomocnych wyroków sądowych.
   Osoby, które wnosiły skargi do SN posiadają prawomocne wyroki z sądów odwoławczych i dlatego mają pełne prawo do złożenia wniosków do ZUS o wypłatę zaległych świadczeń.

   Usuń
 40. Anonimowy 13 grudnia 2013 20:56
  ,….” to ja się pytam : A co z wnioskami o wypłatę zaległej emerytury , które te osoby składały w ZUS pomiędzy 22 listopada a 24 grudnia 2012 r. , na które ZUS odpowiedział odmownie ? …”

  Słuszna uwaga !
  Warto ten temat drążyć w świetle art.135 ust3 ustawy o em…
  Art. 135. Wznowienie wypłaty świadczeń
  (….) 3. Jeżeli wstrzymanie wypłaty świadczeń nastąpiło na skutek BŁĘDU organu rentowego, wypłatę wznawia się poczynając od miesiąca, w którym je wstrzymano, jednak za okres nie dłuższy niż 3 lata poprzedzające bezpośrednio miesiąc, w którym zgłoszono WNIOSEK o WZOWIENIE wypłaty lub wydano decyzję z urzędu o jej wznowieniu.

  OdpowiedzUsuń
 41. 32 lata temu nie było "Teleranka" ..........

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda.Nie było.

   Usuń
  2. i była prawdziwa zima ,byłam z synem na sankach ...

   Usuń
 42. Czytam tego bloga, czytam... Niedawno wróciłam z pracy, no i czytam... I tak myślę: czy to możliwe?? Czy to naprawdę możliwe? Jakoś mi trudno uwierzyć, że dostaniemy te pieniądze! Tyle kasy naraz! O rety! No, jakoś wydaje mi się to nierealne! Ja sama mam wygrane w SO,ale oczywiście ZUS wniósł apelację, na razie nie mam terminu...Ale pozdrawiam wszystkich blogowiczów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pieniadze to sprawa wazna bardzo wazna a wygralismy wiecej !!!!

   Usuń
 43. Wspaniały Xenefoncie! Serdecznie dziękuję za linka!Oglądałam głosowanie! Było WSPANIAŁE!
  Jaka niespotykana w naszej cudownej Ojczyźnie jednomyślność! Jestem po prostu szczęśliwa,że ustawa tuż -tuż.Gratuluję WSZYSTKIM! Dobranoc.Majka

  OdpowiedzUsuń
 44. Niekiedy czytam tego bloga, gdyż też mnie to interesuje - po wygranej w SO, ZUS złożył apelację

  Jestem pełna PODZIWU i SZACUNKU DLA TYCH WSZYSTKICH OSÓB którzy z tak wielkim zaangażowaniem, uporem doprowadzili do pozytywnego zakończenia.

  WIELKIE DZIĘKI

  OdpowiedzUsuń
 45. Serdecznie dziękuję za wszystkie informacje zamieszczone na blogu.
  Najserdeczniejsze słowa podziękowania autorom wniosków do Sądów Okręgowych.
  Rozprawa mojej żony odbyła się w dniu 02.10.2013. w Krakowie
  Sąd zasądził wypłatę zawieszonej emerytury natomiast sprawę odsetek pozostawił do rozpoznania i decyzji ZUS.
  ZUS nie odwołał się od wyroku.
  Wyrok uprawomocnił się w dniu 13.11.2013.
  Czekamy na wypłatę i decyzję w sprawie odsetek.
  Podaję tę informacje do wiadomości, chociaż w świetle uchwały sejmu nie ma ona większego znaczenia. Jestem wdzięczny za możliwość obserwowania całej batalii na blogu. Wszystkim autorom składam serdeczne podziękowania.
  "SZYSTKO DOBRE CO SIĘ DOBRZE KOŃCZY"

  Stanisław

  OdpowiedzUsuń