26 lipca 2012

Migawki z sali rozprawTrybunał Konstytucyjny ogłosił przerwę do godz. 14:45

26 komentarzy:

 1. Przerwa trwa nadal do której?

  OdpowiedzUsuń
 2. Przerwa przedłużona o ok. 15 minut.
  "Jednocześnie zawiadamiamy zawieszonych emerytów, że opóźnienie Trybunału może się zwiększyć lub zmniejszyć. Za powstałe utrudnienia uprzejmie przepraszamy"... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomimo apelu, frekwencja marna !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może trzeba było posłuchać apelu i samemu się ruszyć???!!!

   Usuń
 4. NIE BĘDZIE TO MIAŁO WPŁWY NA WERDYKT. Z NADZIEJA POZYTYWNY DLA NAS

  OdpowiedzUsuń
 5. naprawdę bardzo mało osób jest na sali

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo trafna uwaga.
   Ale jeśli można wiedzieć, to skąd pisana?
   Z sali rozpraw TK czy z domeczku?

   Usuń
 6. rozprawa odroczona na kolejny termin

  OdpowiedzUsuń
 7. Jedno pytanie dlaczego/????? bez wyjaśnień!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe na jak długo odroczą rozprawę?????????
  Wielkie dzięki wszystkim , krtórzy wzięli udział........

  OdpowiedzUsuń
 9. może TK chce się zapoznać z danymi - jakie to oszczędności była na skutek zawieszenia emerytur. Jeżeli miliardowe oszczędności to tłumaczenie Kłopotka ma sens, jeżeli nie to było to naciąganiem prawa przez Sejm

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tym samym pomyślałam; sądzę, że TK zwróci się do określonych instytucji, które przygotują odpowiednie
   papiery o tych miliardowych oszczędnościach na nas i to z pewnością uzasadni ostateczny, do przewidzenia wyrok.Bardzo to przykre, ale mój dotychczasowy optymizm i wciąż dziwna wiara w sprawiedliwość wyczerpują się. Serdecznie dziękuję SZ.P.Senatorowi Paszkowskiemu, Mecenasowi Z.Cichoniowi i naszemu Panu Marianowi za wszystkie słowa w naszej sprawie, za obecność i proszę - bądźcie z nami nadal.Pozdrowienia dla wszystkich zawiedzionych i rozgoryczonych (jak ja) zawieszonych.

   Usuń
  2. jaki sens? ludzie czy wy rozumiecie pojęcie państwa prawa? TK powinien analizować tylko czy wprowadzenie dodatkowego warunku zawieszającego do uzyskania świadczenia emerytalnego łamie konstytucję czy nie. Koszty dla budżetu są nieistotne. Jeżeli TK by coś takiego analizował to nie różniłby się od cyrku i giełdy zarazem. Jak już patrzycie na koszty to może napiszcie o 10 mld odszkodowań dla ruleciarzy!

   Usuń
  3. Tak właśnie powinno być,chcielibyśmy, by tak było, ale cóż, kiedy tak nie ma........ więc stąd to ironizowanie w wypowiedziach z 15:11 i 16:04.

   Usuń
 10. Kłopotek jak zwykle jest trochę za a trochę przeciw. Jego tłumaczenie było śmieszne a argumentacja żeby wszyscy byli zadowoleniu z nowego zapisu w ustawie było żenujace. W ustach tego pana to brzmi jak obraza.To bicie się w piersi,że nie powinno się zbyt często zmieniać prawa to mówi ktoś kto to prawo tworzy- paranoja.W kontekście obecnych wydarzeń z taśmami PSL powinno się zapaść pod ziemię a nie hardo występować bez sensu.Ludziom z tej partii należą się tylko profity cała reszta to hołota , która domaga się pieniędzy jak w kasie państwa pustki.Pustki , które dodam nie emeryci zroboli.Wstyd.

  OdpowiedzUsuń
 11. Niezły skandal, na tej zasadzie można odwlekać i odwlekać a ustawa działa. w końcu po to jest ich 15 żeby nie było sytuacji pata. a Kłopotek to powtarza takie bzdury że szok. Nie wiem czy on wie, że ta ustawa pozwalała na kontynuowanie pobierania emerytury po rozwiązaniu stosunku pracy.

  OdpowiedzUsuń
 12. czuję się jak nie potrzebny nikomu, a tym bardziej mojemu państwu - przedmiot.
  JAK ŻYĆ W PAŃSTWIE BEZPRAWIA I LEKCEWAŻENIA OBYWATELI,A CI KTÓRZY TAK BEZDUSZNIE SIĘ ZACHOWUJĄ TEŻ BĘDĄ EMERYTAMI DLATEGO PRZYDAŁOBY SIĘ IM WIĘCEJ WYOBRAŹNI !!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Odebranie emerytury pracującym,którzy nabyli to prawo w trakcie istniejących przepisów to zwykłe złodziejstwo i nie ma tu żadnego usprawiedliwienia. A kazdy dzień zwłoki to dla nich zyski, uderzyli w najsłabszych, którzy nie potrafią się obronic. To jest państwo mafijne. Nie wierzę w żadne prawo, bo Polska to państwo bezprawia.Nie wiem po co odraczali? Czekają aż część z tych osób umrze, reszta przejdzie na emeryture i tak to się skończy. Szkoda, ze nie potrafią sobie odjąć od żłobów myślę, że zyski byłyby dużo większe. To jest wręcz poniżające aby odbierać ludziom marne pieniądze. Jak do tej pory to prawo nigdzie nie działało wstecz, jedynie nam zadziałało. A te wszystkie argumentacje ze strony władzy są smieszne i żenująse. Jak im nie wstyd?

  OdpowiedzUsuń
 14. Chyba przyjdzie nam czekać do następnych wyborów to wtedy nas dojrzą bo będą potrzebne głosy wyborców. Ja tam w każdym bądź razie na żadne wybory już nigdy nie pójdę. Niech robią co chcą bo my na to i tak nie mamy żadnego wpływu. Rozkradają państwo jak chcą i nie ważne jaka to partia. Wszyscy są po jednych pieniądzach. Niech zajmują się dalej pierdołami a ważne sprawy niech leżą. A na Kłopotka to patrzeć już nie mogę jak też na to PSL. Za kasę i stołki to by się sprzedali.

  OdpowiedzUsuń
 15. Myślę,że państwo polskie nie ma nic wspólnego z państwem prawa. Polska to ulepek starych komunistów pogrobowców,którzy są do tej pory u władzy pod płaszczykiem PO, PSL, partia Palikota,...etc To jest stara nomenklatura, która rządzi do tej pory i kradnie ile się da i władzy nie odda. Nepotyzm, korupcja na każdym szczeblu władzy to norma polska.Przecież w rządzie są same mubaraki, może by tak rozliczyć ten znienawidzony przez lud rząd i kilku panów posadzić albo kazać im żyć za pensję 1700 zl opłacić z tego media kupić leki i jeszcze przydałoby się coś zjeść. Panie Tusk powinien pan się wstydzić ale władza , która daje pieniądze zupełnie pana zmieniła. Mam nadzieję, że kiedyś ludzie wyjdą na ulicę i wtedy nie będzie zmiłuj się jak za komuny będzie na pewno gorzej. I ten mało odpowiedzialny ciągle kłaniający się pan prezydent, który jest nie do przyjęcia cz on wiedział jaką ustawę podpisuje czy on cokolwiek czyta czy ma wszystko poniżej nerek.

  OdpowiedzUsuń
 16. jaki Prezydent taki Trybunał Konstytucyjny co to znaczy sprawa odroczona, czy trybunał nie otrzymał na czas wytycznych bo pan prezydent wyjechał na urlop. Dlaczego wszyscy emerycie w sejmie pobierają dwa świadczenia po chamsku kradną moje pieniądze, takie rzeczy trzeba nazywać po imieniu , występujące nieprawidłowości to po prostu czyste złodziejstwo we 7 przykazania

  OdpowiedzUsuń
 17. Jest to podłość. Oglądałam transmisję. Nie bardzo zrozumiałam dlaczego sędzia tak szybko zarządził przerwę? Tak prawie w środku zdania. Myślałam, że ktoś poczuł się źle. Teraz rozumiem. Sędzia nie mógł narazić swojego autorytetu na szwank wiedząc, że racja jest ewidentnie po naszej stronie, a ogłoszenie wyroku dla nas niekorzystnego właśnie uwłaczałoby godności jego osoby i zawodu, który wykonuje. Stąd odroczenie. Do nas teraz należy mobilizacja. Myślę, że dobrym pomysłem będzie zwrócenie się do panów senatorów Paszkowskiego i Cichonia, aby nie odpuszczali i zechcieli reprezentować nas w Europejskim Trybunale.

  OdpowiedzUsuń
 18. I jeszcze jedno. Przedmiotem rozprawy w TK nie jest ,,dookoła Wojtek'', ale przepis zabraniający emerytom pobierania emerytury bez uprzedniego zwolnienia się z pracy. To prawo mieli nabyte i zabrano im je w sposób haniebny. Palestra nam przeciwna zbacza uporczywie i tendencyjnie analizując inny paragraf. Przypominają nam, że przecież nie odebrali nam prawa do emerytury i nie kazali zwrócić tego, co w majestacie prawa nam przyznano (ale dobry pan, łaskawy!).
  Owszem, prawa do emerytury nam jeszcze nie odebrano, ale odebrano nam inne prawo. Prawo do pobierania emerytury bez uprzedniego zwalniania się z pracy. To są dwa odrębne prawa nabyte.

  OdpowiedzUsuń
 19. Wypowiedź Donalda Tuska z grudnia 2009 r. - Będziemy przekonywali, że trzeba zacząć drogę do włączenia w powszechny system emerytalny wszystkich, którzy są w Polsce ubezpieczeni. Dokonamy przełomu bez zabierania komukolwiek praw, co do których ma przekonanie że je nabył - zapewniał premier. Oznaczać to może, że zmiany dotkną dopiero tych, którzy rozpoczną pracę po wejściu w życie nowych przepisów.

  A więc? Jak to jest Panie Premierze? Panie Prezydencie?
  Więcej... http://wyborcza.pl/1,86116,7320307,Tusk_i_polityczne_emerytury.html#ixzz22tWRXoCx

  OdpowiedzUsuń
 20. No więc jak to jest panowie Prezydencie i Premierze - wystarczy, że osoba ma przekonanie, że nabyła prawo do... . Panowie my mamy i przekonanie i prawo. Po co robicie ten cały cyrk. Nie przysparza to naszemu krajowi splendoru, godności, honoru oraz innych przymiotów. Obniża przekonanie o państwie prawa. Po co ma to wyjść na zewnątrz kraju, a ponieważ jesteśmy zdeterminowani, to wyjdzie. Potrzebne to nam jest? To co zrobiliście jest haniebne i żadne Wasze argumenty nie wytrzymują próby. Rozprawy w sądach i Trybunale są fikcją. Kto śledzi ten problem ten wie. Gdzie są nasze NIEZALEŻNE media. No gdzie? To jest temat na pracę dyplomową opublikowaną, na artykuły i rozprawy dydaktyczne pod kątem: etyki zawodu sędziego, polityki i sądownictwa. Może od tego zaczęliby wszyscy dążyć do przestrzegania ustanowionego prawa, ustalanego przez fachowców myślących perspektywicznie z zachowaniem etyki zawodu prawnika. Dlaczego nie ma wśród Was odważnego. Na pewno nie ma?

  OdpowiedzUsuń
 21. I nie ma też żadnego dziennikarza (poza panią Wiktorowską z ,,Gazety Prawnej''), który chciałby mieć opinię niezależnego.

  OdpowiedzUsuń