9 lipca 2012

Już tuż tuż....

Drodzy Państwo!
Już jutro to jest 10 lipca o godzinie 9.00 Trybunał Konstytucyjny rozpozna wniosek w sprawie zgodności art. 6 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 roku o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw w zakresie, w jakim z powodu uzyskania przez emeryta przychodu z tytułu zatrudnienia kontynuowanego po nabyciu prawa do emerytury bez uprzedniego rozwiązania stosunku pracy z pracodawcą skutkuje zawieszeniem prawa do emerytury również wobec emerytów, którzy nabyli prawo do emerytury na mocy wcześniejszych przepisów, bez konieczności rozwiązywania stosunku pracy z art. 2, art. 21, art. 64 Konstytucji RP oraz art. 1 deklaracji Protokołu dodatkowego nr 1 do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Trzymamy wszyscy kciuki.

Jak tylko pojawi się jakaś informacja na stronie TK postaram się umieścić ją na blogu.

10 komentarzy:

 1. Jeżeli wszystkie argumenty, według przeciwników naszej racji, są za utrzymaniem tej ustawy, to jeden powinien z całą mocą być rozpatrzony dla nas pozytywnie. Chodzi o to, że zostaliśmy przez rządzących naszym krajem oszukani, wprowadzeni w błąd, a co skutkuje pogorszeniem się naszej sytuacji życiowej, podważa absolutnie zaufanie do państwa... Wprowadzeniem tej ustawy wplątano nas w zmianę życiowych decyzji, za które będziemy musieli jeszcze zapłacić. Jest to LEKCEWAŻENIE ludzi, ich życia...
  I jeżeli to nie zostanie uznane na naszą korzyść, to należy się rządzących naszym krajem bać i to bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 2. To jest arogancja i ignorancja w stosunku do ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sądzę,że szybki tryb rozpatrzenia naszej sprawy i to przed sędziami dobrze dla nas nie wróży.Obym się myliła!

  OdpowiedzUsuń
 4. No a przed kim, jak nie przed sędziami?

  OdpowiedzUsuń
 5. Oby wykazali się niezawisłością i mądrością :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie będę się wypowiadać, nie chcę zapeszać- proszę Pana Boga o sprawiedliwość i bardzo mocno trzymam kciuki, pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Panie oświeć sędziów TK!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Komunikat prasowy o odroczeniu i terminie rozprawy dotyczącej uzyskania prawa do emerytury bez rozwiązania stosunku pracy.

  10 lipca 2012 r. o godz. 9.00 Trybunał Konstytucyjny rozpoznawał wniosek Grupy senatorów dotyczący uzyskania prawa do emerytury bez rozwiązania stosunku pracy.

  Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę z powodu niestawienia się wnioskodawcy.

  Nowy termin rozprawy 26 lipca 2012 r. , godz. 13. 00.

  Rozprawie przewodniczył prezes TK Andrzej Rzepliński, sprawozdawcą był sędzia TK Marek Kotlinowski.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzisiaj wnioskodawca się nie stawił, a 26.07. znowu kogoś zabraknie. Wydaje mi sie że z tego nic nie będzie. Będą odraczać z różnych powodów i będzie się to ciągnąć w nieskończoność, a my będziemy się cały czas łudzić i czekać. Obiecanki cacanki a głupiemu radość.
  Pozdrawiam serdecznie wszystkich oczekujących.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czyli wszystko idzie zgodnie z planem.Przestańmy się łudzić,że komukolwiek z decydentów zależy,aby sprawiedliwości stało się zadość.Niby dlaczego mają się z nami liczyć,przecież na naszej sprawie niczego dla siebie nie ugrają i dla nich jest to stracony czas.Pozdrawiam wszystkich zawieszonych emerytów.

  OdpowiedzUsuń