15 kwietnia 2016

Chodzi o pieniądze

            Wczoraj, 14.04.2016 r. o godz. 22:20  TVP1 nadała program  ekonomiczny z cyklu „Chodzi o pieniądze” poświęcony emeryturom.

Co z pieniędzmi na emerytury i jak można spędzić starość pod palmami?

  Koniecznie obejrzyjcie audycję z tego programu o smutnej prawdzie o systemach emerytalnych i emeryturach   https://vod.tvp.pl/24848694/14042016  

 

         W studio prowadzący, były dziennikarz śledczy Jacek Łęski gościł prof. Marka Górę, szefa zespołu przygotowującego w 1999 roku reformę emerytalną i prof. Roberta Gwiazdowskiego, byłego członka Rady Nadzorczej ZUS.W programie przedstawiono zaskakujące wypowiedzi Ryszarda Petru i profesorów: Jacka Rostowskiego, Leokadii Oreziak, Leszka Balcerowicza, Aleksandry Wiktorow i Ryszarda Bugaja.

W 1999 roku twórcy nowego systemu zapewniali, że reforma da nam gwarancje, że emerytury będą stabilne, godziwe i że będą na pewno. Bogdan mówił "Bankowy", Mariusz Szczygieł zachwalał OFE "Polsatu" a polscy emeryci (w telewizyjnych reklamach) popijali drinki z palemką w ciepłych krajach. Dzisiaj wystarczy wziąć dowolną gazetę, by wyczytać w niej, że pieniędzy na emerytury nie ma i raczej nie będzie. Chyba coś poszło nie tak, prawda? Dziennikarz szuka odpowiedzi na pytanie, gdzie się podziały pieniądze i co z tym fantem zrobić? O co tak naprawdę chodzi w systemie emerytalnym?

 

         Program „Chodzi o pieniądze” ma ukazywać mechanizmy rządzące światem gospodarki i finansów w Polsce i na świecie. Każdy odcinek będzie poświęcony innemu tematowi, zobaczymy w nim m.in. historie ludzi oszukanych przez system finansowy czy dowiemy się, dlaczego nie ma pieniędzy na służbę zdrowia, jak wyglądają systemy emerytalne. 


14.04.2016 r. był  już drugi odcinek cyklu programów „Chodzi o pieniądze”.

 Pierwszy odcinek z tego cyklu nadany był 31.03.2016 roku. Program mówił o poliso-lokatach, bardzo dziwnych ubezpieczeniach sprzedawanych klientom banków i firm ubezpieczeniowych. Problem dotyczy bardzo wielu ludzi. Wprowadzeni w błąd lokowali oszczędności w podejrzany instrument  finansowy, na którym tracili…  http://vod.tvp.pl/24679372/31032016Na face booku jest już utworzona strona programu „Chodzi o pieniądze”  https://www.facebook.com/chodziopieniadze/?fref=ts0 komentarze:

Prześlij komentarz