10 maja 2013

Stowrzyszenie

Drodzy Państwo!
Nadal szukam osób chętnych na 
CZŁONKÓW ZAŁOŻYCIELI
W tej chwili zgłosiło się do mnie 12 osób. 
Potrzebujemy jeszcze przynajmniej 5 osób.


Bardzo proszę osoby chętne na członków założycieli o zgłaszania się do mnie na maila: emerytura.zawieszenie@wp.pl.
W temacie wiadomości proszę wpisać  STOWARZYSZENIE.
 
Kolejna  sprawa to miejsce spotkania.
Myślę, że najlepsza będzie klasa w szkole.'
Jeśli ktoś z Państwa ma możliwość wynajęcia takiej sali na kilka godzin bardzo proszę o kontakt.
Powinniśmy już być na finiszu zakładania stowarzyszenia.
 
Bez osób chętnych na 
członków założycieli
i spotkania 
nie założymy stowarzyszenia 
A co za tym idzie nadal będziemy walczyć w pojedynkę.


133 komentarze:

 1. Drodzy emeryci z Warszawy i okolic bardzo proszę zgłoście się do Pani Izy (Adminki)- brakuje tylko 5 osób i pomóżcie znaleść lokum na spotkanie. Ja mogę tylko apelować, bo mieszkam na kresach, ale zdaję sobie doskonale sprawę, że bez STOWARZYSZENIA będą nami pomiatać do woli, w pojedynkę się NIE LICZYMY.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ludzie proszę kto mieszka bliżej Warszawy zgłaszajcie się,w pojedynkę niczego nie załatwimy,wpłacimy wszyscy,może być nawet lista, ale proszę kto może niech się zgłosi.Jednostkę można zdeptać, zaszczuć ,większej grypy już nie Anna

  OdpowiedzUsuń
 3. To nie mogą być osoby z łapanki, bo nie ujedziemy daleko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram każdą inicjatywę zmierzającą do wyegzekwowania od Państwa Polskiego respektowania prawa w tym wypadku wobec emerytów. Do Stowarzyszenia , które jak wierzę powstanie, nie przystąpię z wielu powodów. Nie mam możliwości ich wyłuszczać, tak jak nie mam możliwości przystąpić do Stowarzyszenia. Ale będę je wspierać, ponieważ idea jest słuszna.Duże wsparcie moralne dla Adminki. I wyrazy współczucia z powodu osób kwestionujących potrzebe wsparcia finansowego bloga, lub próbujących to kontrolować. W pojedynkę nikt z machiną urzędnicza bez uszczerbku na zdrowiu, ciele i umeśle nie wygrał, to fakt, ale są takie sytuacje, że nie wygra, a stracić może bardzo wiele. Na tym żeruje ten kuriozalny system w tym państwie. Niestety.

   Usuń
 4. Zapraszam do Pułtuska. Miasto historyczne - najdłuższy rynek w Europie, kolegiata z XV wieku, zamek biskupi - i gościnne. Miejsce na spotkanie się znajdzie. Połączymy pożyteczne z wychowaniem estetycznym. Pułtusk położony 60 km od Warszawy. Koleżanki i Koledzy zorganizowaliby sobie jakiegoś busika, zapewne zmieściłoby się to w cenie biletów autobusowych. Ja ze swej strony po spotkaniu grupy inicjatywnej oprowadziłabym z przewodnikiem wszystkich po moim mieście. Proszę przemyśleć. Pozdrawiam. Elżbieta z P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Elżbieto dobra propozycja i w dodatku z atrakcjami, szkoda , że mieszkam daleko od W-wy,ale będę wspierać .Ciekawe ile osób do dnia dzisiejszego jest chętnych na założycieli. Pozdrawiam Irena z Lubuskiego.

   Usuń
 5. Dwa tygodnie temu wysłałam emaila do Senatu w naszej sprawie. Wczoraj dostałam odpowiedż, ze Senat zajmie się naszą sprawą. Dobrze by było żeby dużo osób do nich pisało jak nas potraktowało nasze Państwo, to może szybciej coś się ruszy. Opisałam swoja sprawę od marca 2009r. tzn. od czasu przejścia na emeryturę do dnia wypłaty zaległych świadczeń , no i pimsa z ZUS o tym , że zostanie wniesiona skarga kasacyjna.Napisałam , że brak mi zaufania do rządu, że obawiam się, że wogóle mogą nam zabrać kiedyś emerytury i potem ciagać nas po sądach itd....... Podałam jaki ZUS mnie obsługuje i wszystkie swoje dane aby nie było to anonimowo. Myślę, że każdy powinien do nich napisać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Xenefont o/Olsztyn10 maja 2013 18:47

   Pięknie,a mogę prosić adres/maila do Senatu?

   Usuń
  2. Xenefont o/Olsztyn10 maja 2013 22:00

   Pięknie dzb...napiszę,by "zaczarować rzeczywistość"!Bardzo długie przemyślenia i o faktach/konkretach/prośbach emerytów...Pozdrawiam

   Usuń
  3. To że Senat zajmie się sprawą wykonania dotyczącego nas wyroku TK to wiemy od miesiąca, tyle, że kiedy zacznie się tym zajmować dzisiaj nikt nie wie. Ponieważ w Senacie przytłaczającą większość ma PO to szanse, że coś konstruktywnego i dla nas korzystnego z tego "zajmowania się" wyniknie są iluzoryczne. Radziłbym nie wiązać z tym specjalnych nadziei.
   Krzysztof

   Usuń
 6. senat@nw.senat.gov.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Jaki jest adres maila do senatu anna płock

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wystarczy wejść na stronę senat RP i kontakt.Należy wpisać swoje dane i wyłuszczyć kwestię.

   Usuń
 8. e-mail do senatu jest podany wyżej z godz.20:09

  OdpowiedzUsuń
 9. nie do senatu a Posla PO Johna Godsona jedyny z charakterem

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam Państwa

  Dokładnie w tej chwili w programie pierwszym polskiego radia nadawana jest audycja w roli głównej z Panią Fedak... Może ktoś pokusi się o telefon do studia z pytaniem DLACZEGO tak pięknie wypowiada się o rodzinie, a w tak krzywdzący sposób potraktowała emerytów??
  Pozdrawiam
  Krystyna1

  OdpowiedzUsuń
 11. Do Pani Krystyny i Ireny.
  W moim uzasadnieniu ZUS zawarł dokładnie takie same przesłanki.Więc odpowiedzi organu rentowego są kierowane od góry.
  Anna Miastko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam inne uzasadnienie wniosku o oddalenie mojego odwołania. Decyzję o wstrzymaniu wypłaty emerytury wydano zgodnie z art. 28... Wyrok TK ... został ogłoszony ... w dniu 22 listopada 2012 r. i począwszy od tego dnia utracił moc obowiązującą art.28... bowiem wyrok TK ... nie ma zastosowania do przypadających przed dniem 22 listopada emerytur.
   We wcześniejszej decyzji z dnia 13.03.2013 r. powoływano się na zgodność tej decyzji z art.190 ust. 3 konstytucji, że orzeczenie TK wchodzi w życie z dniem ogłoszenia i z tym dniem następuje utrata mocy obowiązującej aktu normatywnego, którego dotyczy orzeczenie Trybunału.
   W odpowiedzi zacytowałam w całości art. 190 ust.4 konstytucji z komentarzem oraz wypowiedź mecenasa Hołówki oraz wypowiedzi innych autorytetów prawniczych, jak Pierwszego Prezesa SN - Stanisław Dąbrowskiego, Marka Safjana i Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Oprócz orzeczeń SN w sprawie ex tunc można powołać się na orzeczenie SA Lublin - sygn. akt III AUa 1083/12 z dnia 24.01.2013 r., SA Warszawa - sygn. akt III AUa 1135/12 z dnia 19.12.2012 r., SA Łódź - sygn. akt.III AUa 601/12 z dnia 28.11.2012 r.
   Pozdrawiam
   Daniela

   Usuń
 12. Pani Krystyno i Anno. To może zewrzyjmy szeregi i wspólnie skomponujmy pismo procesowe, lub chocby główne tezy tego co należałoby przygotować na sprawę. Ja pewne przemyślenia już mam, podzielę się nimi z Paniami ale poźniej, bo muszę pilnie wyjechać.Na kilka godzin.Irena Biłgoraj.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam, ale na zacytowane przez panią Krystynę wypociny jakiegoś pracownika ZUS nie warto w ogóle odpowiadać.

   Wystarczy stwierdzić, że "zarówno przytaczany przez ZUS wyrok SA w Łodzi jak i wyrok TK z 2006 roku odnoszący się do konstytucyjności art 103 ust. 2a ustawy emerytalnej w brzmieniu sprzed 2008 r., pozostają całkowicie bez związku z przedmiotem naszej sprawy czyli żądaniem wypłacenia zaległych emerytur za okres październik 2011 - listopad 2012".

   Następnie proponuje skorzystać z listu mec. Hołówki (jest na blogu,poszukać) i zacytować wyroki SN mówiące o działaniu wyroków TK ex tunc.

   Ale ja już o tym kilkakrotnie na blogu pisałem, nie w odpowiedzi na konkretne pismo ZUS ale ogólnie w swoich postach.

   pozdrawiam
   Krzysztof

   Usuń
  2. P. Krzysztofie, wiem, że Pana żona jest po apelacji w SA i emeryturę miała naliczoną w 2008. Tak jak ja. Pisał Pan, że sprawa trwała krótko.Moja rozprawa - SA w Lublin 6 czerwca.Mam obawy czy sąd da mi dojść do głosu. Może swoje argumenty (są jeszcze inne wyroki pozytywne, które nie podałam w apelacji)wnieść na piśmie na rozprawie? Czy powinnam wnieść o nie obciążanie mnie kosztami jeśli wyrok bedzie dla mnie niekorzystny? Pisałam do Pana na maila ale nie mam odpowiedzi. Lucyna

   Usuń
 13. Szanowny Panie Krzysztofie. Tak właśnie myslałam odpowiedzieć na "wypociny pracownika ZUS" jak Pan to nazwał.Wyroki zacytowane zapadły przed listopadem 2012 i są już uchylone w zwiazku z nową sytuacja prawną. Cieszę się ogromnie że Pan zabrał w naszej sprawie głos.Irena z Biłgoraja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Krystyno, niech Pani skorzysta z argumentów, które podałam wyżej.
   Pozdrawiam
   Daniela

   Usuń
  2. witam
   w jakim terminie złożyc odpowiedź po otrzymaniu zawiadomienia z SO?
   Alicja 2

   Usuń
  3. pani Alicjo jaka odpowiedź ,na co

   Usuń
  4. Pani Alicjo,
   mnie sąd zakreślił 7 dni do ustosunkowania się do odpowiedzi ZUS na moje odwołanie, ale moim zdaniem, może Pani wnieść " Pismo przygotowawcze" w dowolnym terminie przed wyznaczoną rozprawą.
   Daniela

   Usuń
 14. Czy ktoś w maju ma sprawę w SA Lublin?

  OdpowiedzUsuń
 15. Do Anonima z 8:43 Ja mam sprawę w SA Lublin 6 czerwca. Jestem Pani "z przed" A Pani? Lucyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem po i mam sprawę w maju.

   Usuń
 16. A ja otrzymałam wyrok z uzasadnieniem z Sądu Okręgowego w Lublinie. Wszystkie sprawy w Lublinie tych przed 2009 są negatywne i nie ma innej wersji. Przykre ale prawdziwe . Mam teraz 14 dni na apelację. Pozdrawiam i muszę się brać za pisanie.
  Ewa z Lublina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko 14 dni? Myślałam,że do 2 miesięcy od dnia odebrania wyroku z uzasadnieniem. Jak to jest? Pytam, bo ja rozprawę w SO mam 5 czerwca i zakładam konieczność składania apelacji i bym chciała wiedzieć, ile mam na to czasu.
   Daniela

   Usuń
  2. termin 2 miesięczny dotyczy skargi kasacyjnej, natomiast apelację wnosi się w ciągu 14 dni od daty otrzymania uzasadnienia

   Usuń
  3. Bardzo dziękuję!
   Daniela

   Usuń
  4. Danielo, jak będziesz w SO na swojej sprawie / przy założeniu,ze przegrasz/ to Cię Sąd poinformuje co i jak dalej robić, tak było w moim przypadku.A jak nie to nie bój się zadawać pytań.
   Pozdrawiam
   Basia

   Usuń
  5. Tu się robi kpina!Co w RP znaczy TK?Chyba nic skoro ciagle klody rzucają pod nogi.Pytam co robi Kamysz?zasnął.A moze za mało ludzi pracuje u niego w ministerstwie?Do roboty pozal sie Boże ministrze!!!!!!!!!!!ustawe przygotowywać dot.zwrotu zaległych emerytur. Boisz sie ruszyć tematu to do dymisji sie podaj.Tu robi sie państwo psychodeliczne.Baśka

   Usuń
  6. Tak czekac bedziemy może Kamysz może senat może SN może ET może stowarzyszenie moze to może tamto.Umrę i pewnie nie dzieci a wnuki beda spadku dochodzić.Rządzący beda dalej sobie dawać premie,wozic tyłki limuzynami za pienieniadze podatników i ogolnie będa sie miec dobrze.Pytam kiedy bedą oddane zaległe pieniądze ? Dlaczego mam czekac na nalezną mi zaległa emeryture tylko dla tego, ze rządzący nie wiedzą kto ma wydać decyzje o oddaniu jej. Dobrze mówił były minister Drzewiecki PL -dziki kraj.SOMALIA bardziej cywilizowana lub jakies plemię głeboko w dzungli.Tylko tam matoły do władzy sie nie pchają bo władze sprawuje doswiadczona starzyzna

   Usuń
 17. czy ktoś miał już sprawę w SO Zamość Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja miałam Irena z Zamościa podaj e-meila

   Usuń
  2. Pani Ireno z jakim wynikiem i co dalej - SA ? Jest pani z przed czy po ?

   Usuń
  3. jestem po,ZUS złożył apelację

   Usuń
 18. witam mój e-meil maryjka@onet.com.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Dzisiaj otrzymałam pismo z terminem rozprawy w Sądzie SO w Słupsku w dn.06.06.2013r.. Czy ktoś ma jeszcze tam rozprawę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam
   czy ędzie Pani się ustosunkowywać odnośnie pisma- odpowiedzi na odwołanie ZUS- załaczonego do zawiadomienia Sądu?
   Alicja 2

   Usuń
 20. Czy miał ktos rozprawe w SO Tarnow i z jakiem skutkiem

  OdpowiedzUsuń
 21. Moja rozprawa w SO również w Słupsku wyznaczona jest na 23 maja 2013 r. Proponuję swój adres: malgorzata.z@wp.pl
  Proszę o kontakt.
  Ewa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. naoisz po sprawie jaki jest werdyk sedziego

   Usuń
 22. Xenefont o/Olsztyn13 maja 2013 20:35

  Anonimowy13 maja 2013 09:49

  jestem ciekawa z ktorego jest pani miasta ze pani wygrala zalegle... (pytanie ze Starszego postu)
  Xenefont o/Olsztyn13 maja 2013 20:23
  "Zaległe" - wypłacić ZUS musi i to bez względu na to, czy się jest z miasta,miasteczka,wsi,osady,zydlungu,kolonii,pipidówy, gajówki...Należy tylko pamiętać,by odpowiednio i w porę wytrącić oręż "niezawisłemu" Sądowi(Sędzinkom) z ręki wytrącić...Mam nadzieję,że 1 grudnia 2013 SN wyda wreszcie najwyższy,sprawiedliwy wyrok i nie będziemy się musieli bujać do ETPCz. Pozdrawiam i trzymajmy się KUPY - w Stowarzyszeniu Nadzieja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już nas szczują "skargami kasacyjnymi", które składa ZUS do SN, ja odpis takiej dostałam.

   Wygrałam apelację, dostałam zwrot zaległej kwoty i dalej jestem ciągana po sądach.

   Chyba będę musiała oddać te pieniądze, a jak nie tak sądzę to nie będą mi wypłacać emerytury, albo skarżyć znowu do sądu.

   Co Państwo na to wszystko, ręce opadają.
   Walka dalej trwa !!!
   EWA

   Usuń
  2. Pani Ewo, tyle Pani już przeszła. Proszę nie załamywać się. ZUS nie ma tu racji! Jeżeli nie doczeka się Pani sprawiedliwości w SN, to jest duża szansa w ETPCz z dodatkowym ekwiwalentem za doznane poniżenia w polskich "niezawisłych" sądach !!!
   Daniela

   Usuń
 23. Z kąd ta data 01.12.2013r .czy coś przeoczyłam?
  Iwona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd,ten "Z kąd"...??? Iwono!?

   Usuń
  2. "Z kąd" jest stąd, skąd jest "z przed".

   Usuń
 24. moja rozprawa w Supsku w SO 03.06.2013 Emerytura naliczona w 2007
  Pola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja w SO 05.06.2013 r. w Gdańsku.
   Pani Polo - proszę zaraz napisać, jaki wynik.
   Myślę, że apelacji nie unikniemy.
   Pozdrawiam
   Daniela

   Usuń
 25. przepraszam w SO w Słupsku 06.06.2013
  Pola

  OdpowiedzUsuń
 26. Z pewnością wszyscy oczekujący na rozprawy będą mieć wynik negatywny (chyba że są sprzed). Nie ma się co emocjonować. Szkoda zdrowia. Nikogo nie ominie SA i SN, chyba że Senat się zepnie i wymodzi ustawę lub SN rozpatrzy czyjąś skargę kasacyjną pozytywnie. H.W.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj na wokandzie w SN pewnie sprawa o zaległe

   II UK 304/12 C. M.
   p-ko ZUS Oddział w W.
   o emeryturę
   - czekamy i działamy dalej.
   Pozdrawiam Irena z Lubuskiego

   Usuń
  2. Może Pan mecenas Hołówka pomógł by nam to rozszyfrować?
   Za co z góry dziękuję.
   Basia

   Usuń
  3. Sprawa : II UK 304/12
   Orzeczenie niższych instancji:
   Sąd Apelacyjny we Wrocławiu III AUa 1566/11 wyrok z dnia 26 stycznia 2012 r.
   Data wpływu 13 września 2012 r.
   Wniesiony środek (skarga kasacyjna)
   Status sprawy (skierowana na posiedzenie niejawne na 14 maja 2013 r.

   Usuń
  4. Wszystko jasne nie jest to sprawa dotycząca nas "zawieszonych"
   Dzięki r.
   Pozdrawiam
   Basia

   Usuń
  5. Sąd Najwyższy II UK 304/12
   - wokanda 14 maja 2013r-
   wynik :uchylono i rozstrzygnięto merytorycznie

   Usuń
  6. II UK 304/12 - sprawa Sąd Apelacyjny we Wrocławiu III AUa 1566/11 wyrok z dnia 26 stycznia 2012 r.- dotyczyła:
   (..)Wyrokiem z dnia 20 września 2011r. sygn. akt IX U 665/11 Sąd Okręgowy we Wrocławiu zmienił decyzję Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział we W. z dnia 2 września 2010 r. i przyznał wnioskodawcy prawo do emerytury od dnia 3 listopada 2010 r., a dalej idące odwołanie oddalił(...).


   Usuń
 27. Czy ktoś miał już rozprawę w SO w Kielcach?? Jeżeli tak, to z jakim efektem? Pozdrawiam. Baska

  OdpowiedzUsuń
 28. Wczoraj w S.O Warszawa XIV Wydział miałam rozprawę wznowienie postępowania o zaległą emeryturę. Sprawę wygrałam sąd orzekł, że ZUS powinien mi wypłacić emeryturę od 1.10.2011 r. (od momentu wstrzymania a nie jak to zrobił od ogłoszenie wyroku TK) natomiast wypłatę odsetek pozostawił do decyzji ZUS. Na rozprawie był obecny przedstawiciel ZUS ale nie zabierał głosu. Wyrok nieprawomocny w ciągu 7 dni strony mogą wystąpić o wyrok z uzasadnieniem i za pośrednictwem S.O. odwołać się do Sądu Apelacyjnego. Emeryturę miała wyliczoną w maju 2009 r. Teraz czekam jaki ruch zrobi ZUS, ale liczę się z tym, że złoży apelację. Barbara

  OdpowiedzUsuń
 29. A może nie Basiu, może SUS dostosuje się do orzeczenia SO. Ja też jestem z czerwca 2009r., ale żadnej różnicy nie ma sprzed, czy po...Wszyscy jednakowo powinni byĆ traktowani.
  Baska

  OdpowiedzUsuń
 30. czy wygrał ktoś sprawę w SO Zamość Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wygrałam, jestem po.

   Usuń
  2. Pani Krystyno proszę napisać coś więcej

   Pani Krystyno proszę napisać coś więcej,też mam sprawę w Zamościu,jest Pani sprzed ,czy po 2009,jaka atmosfera, czy Sąd zadawał pytania, ile trwała rozprawa,bardzo proszę o odpowiedź, też Krystyna   Usuń
 31. P. Krzysztofie, wiem, że Pana żona jest po apelacji w SA i emeryturę miała naliczoną w 2008. Tak jak ja. Pisał Pan, że sprawa trwała krótko.Moja rozprawa - SA w Lublin 6 czerwca.Mam obawy czy sąd da mi dojść do głosu. Może swoje argumenty (są jeszcze inne wyroki pozytywne, które nie podałam w apelacji)wnieść na piśmie na rozprawie? Czy powinnam wnieść o nie obciążanie mnie kosztami jeśli wyrok bedzie dla mnie niekorzystny? Pisałam do Pana na maila ale nie mam odpowiedzi. Lucyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli SA Pani apelacje oddali i zechce zasądzić koszty to żadne pismo nic nie pomoże, chyba że wykaże Pani że nie jest Pani w stanie pokryć tych kosztów. Koszty zastępstwa procesowego o ile ZUS będzie na rozprawie reprezentował zawodowy prawnik (radca albo adwokat)to może być od 120 do 360 zł wg uznania SA. Czy Pani zgłosi jakieś argumenty, ustnie czy na piśmie to i tak jest to bez znaczenia, SA przyjdzie na rozprawę z gotowym wyrokiem, wysłucha a swoje i tak zrobi.
   Krzysztof

   Usuń
  2. Tak jest Panie Krzysztofie,te wyroki są politycznie zalecone.Szczęście w SA, będą mieć ci co trafią na sędziów wyznających inną opcję polityczną niż ta u władzy, lub niepokornych z zasady.Tych ostatnich jest niestety niewiele.
   K

   Usuń
  3. Możliwy koszt zastępstwa procesowego w SO i SA w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych wynosi od 60 zł (stawka minimalna) do 360 zł (sześciokrotność stawki minimalnej), a nie od 120 zł do 360 zł.

   Usuń
  4. "Szczęście w SA, będą mieć ci co trafią na sędziów niepokornych z zasady"

   Ci co trafią na sędziów niepokornych z zasady mogą miec przegrane sprawy, bo sędziowie - w odwecie-pokażą T.K.,że jego wyroki...?

   Usuń
  5. Anonimowy z 17:43

   Nie widziałem jeszcze by sąd zasądził mniej niż 120, może Ty tak.

   Krzysztof

   ps wiem doskonale ile wynosi stawka podstawowa, odpowiadam emerytce ile jej może sąd przysądzić, więc proszę się nie wymądrzać

   Usuń
  6. Do K
   Moim zdaniem piszesz bzdury, nie ma żadnych "politycznie zaleconych" wyroków. Tak po prostu sądzą beznadziejni polscy sędziowie. Mogę przyjąć, że odgrywają się na TK za swoje uwalone wzrosty płac i za utrzymanie waloryzacji kwotowej, ale politycznie są odporni na każdą obecną władzę i żadnej władzy miłością nie darzą. "Politycznie ustawiony" to może być przewodniczący TK Rzepliński bo to nominat PO, ale nie sędziowie sądów powszechnych, to po prostu w znacznej części miernoty prawne i stąd takie a nie inne wyroki. A dbałość o pieniądze Vincenta to może wyrażać Rzepliński a nie oni
   Krzysztof

   Usuń
  7. Racja Panie Krzysztofie.
   W II inst. koszty przeważnie wynoszą 120zł.,natomiast w I inst. zasądzają minimum(60zł).
   Teresa

   Usuń
  8. Krzysztof z 23:10:
   najprościej zadać ZUS pytanie (na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej) w ilu sprawach (i w której instancji) ZUS występował o zwrot kosztów zastępstwa i w jakiej wysokości.

   Z tego właśnie źródła wiem, że w roku 2012, w sądach okręgowych, w sprawach dotyczących odwołań od decyzji ZUS o tzw. "waloryzacji kwotowej", ZUS występował z wnioskiem o zwrot kosztów postępowania mniej więcej w co dziesiątym przypadku. Sądy jednak nie zawsze zasądzały takie koszty, a jeśli - to najczęściej w wysokości 60 zł. Z kolei z relacji emerytów znane mi są TYLKO dwie sprawy "waloryzacyjne", które dotarły do SA. W obu przypadkach ZUS nie wnioskował o zwrot kosztów, a więc sąd ich nie zasądził. Życzę, żeby w Państwa sprawach, chociaż z pewnością są bardziej skomplikowane - bywało podobnie. :)
   kibic

   Usuń
  9. Sprostowanie:
   Przeprawszam za nieścisłość w powyższym wpisie. Zamiast "[...]ZUS występował z wnioskiem o zwrot kosztów postępowania[...]" ma być oczywiście:
   "ZUS występował o obciążenie odwołującego się zwrotem kosztów zastępstwa procesowego".
   kibic

   Usuń
 32. 23 maja mam rozprawę w Sądzie Okr w Tarnobrzegu. Jestem ze stycznia 2010r. Pozdrawiam: Genowefa

  OdpowiedzUsuń
 33. Ile czeka się na rozprawę w SO po dostarczeniu dokumentów Iza

  OdpowiedzUsuń
 34. To zależy od tego w jakiej miejscowości,bo sądy są różnie " obłożone" sprawami.

  OdpowiedzUsuń
 35. Pani Alicjo,
  udzieliłam Pani odpowiedzi na pytanie z 11.05 godz 19:56
  pod Pani pytaniem
  Daniela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Danielo
   dziekuję -ale dopiero teraz zasiadłam przed laptopem.
   Ja po otrzymaniu zawiadomienia z SO z odmową wypłaty ZUS załaczoną do niego - nie mam żadnego podanego terminu o ustsunkow się pisma ZUS. Stawiennictwo nieobowiązkowe. Jest w Pouczeniach zadnie; gdy strona nie wypowie się co do stwierdzeń strony przeciwnej o faktach,sąd mając na uwadze wyniki całej rozprawy ,może fakty te uznać za przyznane;I jestem w kropce - ustosunkować się czy nie. Czy zawsze musi być odpowiedź!
   Czy wysłać poleconym pismo?
   Alicja 2

   Usuń
  2. Pani Alicjo,
   Ja mam podane, że stawiennictwo obowiązkowe. Uważam, że lepiej odrzucić argumenty ZUS w " Piśmie przygotowawczym" i podać swoje kontrargumenty. Niech Pani poda swoją pocztę, to wyślę Pani materiały pomocnicze.
   Daniela

   Usuń
  3. Pani Danielo
   al.s@autograf.pl.Mam mieszane uczucia co do pisma -jestem ;po; i chciałam zaryzykować i zobaczyć co z tego wyniknie. Bo i tak SA.
   Dziękuję. Zajrzę do poczty wieczorem , bo pracuję w korporacji.
   Pozdrawiam
   Alicja 2

   Usuń
 36. jakie argumenty można podać w SO przeciw ZUS jeśli stawiennicywo jest obowiązkowe rozprawa 28.maja proszę o pomoc

  OdpowiedzUsuń
 37. Pani Danielo, czy mogę prosić o materiały pomocnicze,o których pisze Pani do P. Alicji. Ja mam rozprawę w SO 23 maja
  i chciałabym odrzucić argumenty ZUS.
  Jeżeli nie sprawi to Pani kłopotu, to bardzo proszę o wsparcie.
  ADRES: malgorzata.z@autograf.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę wejść na swoją pocztę
   pozdrawiam
   Daniela

   Usuń
 38. "Nad prawidłowym orzeczeniem sądów czuwa Sąd Ostateczny" Nad tą sentencją należy się zastanowić, może kiedyś się sprawdzi

  Teresa z Wrocławia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złota myśl- pozdrawiam emerytka

   Usuń
  2. Ta sentencja sprawdzi się szybciej niż ktokolwiek sie zdąży obejrzeć. I tylko ta.
   Cieszę się, że wreszcie została tu przytoczona. I to w dniu imienin nomen omen Nadziei:-)

   Usuń
 39. PANI IZO zakładka "Wygrane i wypłacone" nie otwiera się, jest przeładowana, bardzo proszę o pomoc !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrobiłam zakładkę WYGRANE - WYPŁACONE 2

   Usuń
  2. Pani Izo serdecznie dziękuję za nowa zakładkę.
   Pozdrawiam
   Dagmara

   Usuń
  3. Pani Adminko,zakładka SKARGI KASACYJNE też już jest pełna.
   Pozdrawiam,Teresa

   Usuń
 40. Pani Danielo proszę również o kontra argumenty na rozprawę w SO mój e-mail maryjka@onet.com.pl.Z góry dziękuję Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Krystyno,
   powtórnie dosłałam to pismo, które się Pani nie otworzyło.
   Pozdrawiam
   Daniela

   Usuń
 41. Pani Danielo, czy Pani może podać na blogu kontra argumenty w odniesieniu do wystąpień ZUS na nasze odwołania kierowane do Sądów Okręgowych.Z góry serdecznie dziękuję. GS

  OdpowiedzUsuń
 42. Pani Danielo, bardzo prosimy to nam ułatwi sprawę. dziękujemy bardzo.
  Pozdrawiam Ewa.

  OdpowiedzUsuń
 43. Czy ktoś może napisać ile czekał na rozprawę w SO w Płocku i czy obecnośc jest obowiązkowa.Jak orzeka Sad w Płocku. Emeryturę mam przyznaną w kwietniu 2009 r. Pierwszy raz występuję o zaległe.

  OdpowiedzUsuń
 44. Pani Danielo czy moze Pani mi podac na moj e-meil kontra argumenty w odniesieniu do wystapien ZUS na odwolanie kierowane do Sadow Okregowych Z gory dziekuje Moj e-meil bozena.kokott@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ZUS argumentował różnie. Wcześniej pisałam, jakimi argumentami posłużył się, aby sąd oddalił moje odwołanie. Odniosłam się do tych argumentów. Pani Bożeno - proszę otworzyć pocztę.
   Daniela

   Usuń
 45. Pani Danielo, czy może mi Pani również wysłać na mój e-miel kontra argumenty w odniesieniu do wystąpień ZUS na odwołanie do SO. Z góry dziękuję. Mój e-miel : juliajablonska@mail.ru

  OdpowiedzUsuń
 46. Pani Barbaro jestem w podobnej sytuacji, sprawę wygrałam w SO. Proszę o informację czy złożyła Pani do Sądu wniosek o odpis wyroku wraz z uzasadnieniem, czy tylko wniosek o odpis wyroku?
  Ponadto w moim przypadku skargę odnośnie wypłaty odsetek Sąd przekazał do rozpoznania Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych.
  Emeryturę miałam naliczoną w 2009 r.
  Prośba dotyczy wpisu "Anonimowy14 maja 2013 10:47 -S.O Warszawa XIV Wydział "
  Paulina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. należy złożyć wniosek o wyrok z uzasadnieniem Krystyna

   Usuń
  2. Ja jeszcze nie składałam żadnego wniosku. Sądzę że wyroku z uzasadnieniem jest mi nie potrzebny, wystarczy tylko odpis prawomocnego wyroku do wyegzekwowania zwrotu zaległej emerytury. Zamierzam jutro zadzwonić do sądu i dowiedzieć się czy ZUS wystąpił o wyrok z uzasadnieniem co będzie oznaczać, że złoży apelację. Barbara

   Usuń
 47. Pani Danielo, ja także serdecznie proszę o kontr argumenty na rozprawę w SO na mojego maila barbara-kowalczyk27@wp.pl.Dziękuję i pozdrawiam ze Szczecina

  OdpowiedzUsuń
 48. Bardzo proszę o kontakt osoby,która miała już sprawę w SO Zamość, jakoś nie mogę się doprosić może znajdzie się chociaż 1 osoba,która napisze coś na temat rozprawy, Z góry dziękuję Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z informacji na stronie internetowej sejmu wynika, że odpowiedź na interpelację pani poseł Hrynkiewicz wpłynęła do sejmu 14 maja. Udzielił jej, w imieniu ministra, Marek Bucior - podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.
   Z praktyki sejmowej wynika, że pani poseł najprawdopodobniej już otrzymała tę odpowiedź, natomiast na stronie internetowej sejmu zostanie ona udostępniona za kilka dni, być może podczas kolejnej sesji sejmu.

   http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/interpelacja.xsp?documentId=8779798BE8B453E2C1257B490029813A

   Usuń
  2. A na stronie internetowej Pani Poseł nie ma dotąd żadnej informacji o tej interpelacji.

   Usuń
  3. O interpelacji jest mowa (nr 21 na liście interpelacji pani poseł. Nie ma natomiast nadal tekstu odpowiedzi o czym mowa w moim poprzednim wpisie.

   http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=POSELIZL&NrKadencji=7&Nrl=132&Typ=INT&Czyb=T

   Usuń
  4. Ciekawe kiedy bedzie.jaka poslance dal odpowiedz Kammysz.umieram z ciekawosci.i juz szykuje husteczke,aby otrzec lzy ze smiechu.ciekawe jakie wymijadla beda,zeby umilic emerytom zycie.realia pokazaly juz na co stac ministra. juz nie moge sie doczekac haha.dobranoc

   Usuń
 49. Witam Państwa. Dzisiaj byłem na rozprawie mojej mamy o zwrot zaległych - emerytura naliczona decyzją z kwietnia 2009r. Szczerze powiedziawszy spodziewałem się wyroku pozytywnego dla mojej mamy lecz sędzia Sądu Okręgowego w Suwałkach przychyliła się do twierdzeń zusu oddalając skargę. No cóż, pozostaje apelacja jeszcze. Pozdrawiam
  Gotrix

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak uzasadniał ZUS ?

   Usuń
  2. Gotrix, Czy mama odwoływała się od decyzji w 2011r.?
   Czy wyrok,który zapadł jest w odniesieniu na skargę po wyroku TK?
   Czy to jest wyrok ,gdzie mama nic nie robiła tylko po wyroku TK złożyła pismo o wyrównanie zaległych świadczeń.?
   Proszę odpowiedz na te pytania to rozjaśni dla wielu sprawę bez zadawania dodatkowych pytań.

   Usuń
 50. Ja też miałam sprawę w Sądzie Okręgowym w Suwałkach jeszcze w styczniu wynik negatywny złożyłam apelację do Sądu apelacyjnego w Białymstoku czekam na rozprawę. na razie cisza.Naliczenie emerytury Marzec 2009rok. Anna

  OdpowiedzUsuń
 51. Czy to znaczy,że odwalają już i i tych z 2009r wytyczne działają Szymon

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe?
   Wyrok - Anonimowy 16 maja 2013 12:54 -
   był wydany w styczniu,a przecież w tym miesiącu były wyroki uwzględniające.

   Usuń

 52. Do tej pory wygrywali ,po 8.01.2009r,coś się chyba zmieniło Irena

  OdpowiedzUsuń
 53. Mama nie odwoływała się od decyzji zus w 2011r. Po wyroku TK złożyła wniosek do zusu o wznowienie świadczeń i o zaległe. Wznowili jak prawie każdemu od 22.11.2012r. a w sprawie o zaległe decyzja odmowna. Tak więc dopiero od tej decyzji odwołała się za pośrednictwem zus do SO. Dziś była sprawa i jej wynik negatywny. Nie było jako takiej argumentacji gdyż sędzia oznajmiła że trwało by to długo - po prostu powiedziała że mimo iż decyzja o przyznaniu emerytury była z kwietnia 2009r. to sąd przychyla się do argumentów zusu (wiadomo: nunc a nie tunc). A jak chce się wyrok z dłuższym uzasadnieniem to trzeba wystąpić z wnioskiem o niego, co oczywiście uczyniłem od razu jako pełnomocnik mamy. Odniosłem wrażenie że że w swoich wywodach sędzia sama się gubiła, myląc pojęcia nunc i tunc. Świadczy to zapewne o "wiedzy" jaką posiadają ci - którzy nad nami wyrokują. No nic, czekam na wyrok i będę pisał apelację. Pozdrawiam
  Gotrix

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gotrix, dziękuję Ci za wyczerpującą informację.Nie poddawaj się walcz w imieniu mamy o to co powinno być zwrócone bez mrugnięcia okiem.Cóż polska rzeczywistość.POWODZENIA
   Pozdrawiam
   Basia

   Usuń
 54. http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=449268,,,RECEPTA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Minister nie odpuszcza. Walczy o wpływy podatkowe

   Minister finansów Jacek Rostowski lawinowo składa kasacje od wyroków uchylających jego własne interpretacje podatkowe. W pierwszych miesiącach 2013 r. napisał ich trzy razy więcej niż w roku poprzednim. Naczelny Sąd Administracyjny jest zalewany skargami...

   Usuń
 55. Czy ktoś miał apelację w SA w Białymstoku?Ciekawi mnie jakie tak zapadają rozstrzygnięcia.
  Krysia

  OdpowiedzUsuń
 56. mam pytanie.Czy ktoś z Państwa miał w odpowiedzi ZUS na odwołanie do sądu ,że minął termin administracyjny i nie należy i wniosek uległ przedawnieniu? powołał się,że miałam tylko 3 m-ce od ogłoszenia wyroku. ja już od czerwca 2012 jestem na emeryturze, nie pracuję,jestem sprzed 2009 r.wcześniej nie występowałam do sądu-przegapiłam chyba sprawę ! Jestem z Koszalina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. taka informacja była na blogu:
   wtorek, grudnia 18, 2012
   WAŻNE Drodzy Państwo!
   Wszystkim Państwu, którzy składali do ZUS-u wnioski o wypłatę bieżących świadczeń i wypłatę świadczeń zaległych w jednym piśmie zalecam ponowne złożenie wniosku tylko o wypłatę bieżących świadczeń.
   Obecna sytuacja kilkorga z Państwa pokazuje, że ZUS odsyła wniosek a tym samym nie rozpatruje wniosku o wypłatę bieżącej emerytury.
   I może się okazać, że po odpowiedzi ZUS-u nie będą mieli Państwo już czasu na złożenie nowego wniosku. Złożenie nowego wniosku nie zaszkodzi a może pomóc. Osoby. którym ZUS odsyła obecnie wnioski mają jeszcze czas do 24 grudnia 2012 roku na złożenie ponownie
   wniosku o podjęcie wypłaty świadczeń na podstawie artykułu 135 ustęp 1 ustawy o rentach i emeryturach .

   Art. 135. 1. W razie ustania przyczyny powodującej wstrzymanie wypłaty świadczenia, wypłatę wznawia się od miesiąca ustania tej przyczyny, jednak nie wcześniej niż od miesiąca, w którym zgłoszono wniosek o wznowienie wypłaty lub wydano z urzędu decyzję o jej wznowieniu,

   Osobom, które nie zdążą w nieprzekraczalnym terminie do 24 grudnia 2012 roku złożyć ponownie wniosku o wznowienie wypłaty świadczeń pozostanie zaskarżenie decyzji ZUS do Centrali ZUS
   Centrala Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
   Departament Świadczeń Emerytalno-Rentowych
   ul. Szamocka 3, 5
   01-748 Warszawa

   Usuń
 57. Do Krystyny ( pytanie z 16.05.2013. godz. 10.25). Ja miałam rozprawę w SO Zamość. Jestem "z przed" .Negatywnie - wyrok TK nie dotyczy naliczonych w 2008r. Złożyłam apelację rozprawa w Lublinie 6 czerwca i pewnie też do tyłu. SA Lublin tak orzeka. Lucyna

  OdpowiedzUsuń
 58. Pani Lucyno ,czy pytali o coś, czy tylko gotowy werdykt Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Lucyno jak długo czekała Pani na rozprawę w SO Zamość po złożeniu odwołania Krystyna

   Usuń
 59. Niekoniecznie P. Lucyno, zależy na jaki skład P. trafi.a może w międzyczasie coś się wyjaśni na plus.Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zofia z Bydgoszczy20 maja 2013 20:23

   Pomysł utworzenia stowarzyszenia uważam za bardzo właściwy. Tylko razem coś osiągniemy. To wszystko miałam na myśli proponując we wcześniejszych wpisach "wspólny zlot". W pewnym momencie na blogu pojawiły się czarne moce, zupełnie z nami nie związane, obrażających organizatorów bloga a także nas wszystkich. Kwestionowanie partycypacji finansowej - przecież nie określanej przez nikogo i nie wymuszanej uznałam za żenujące. Nie chcę, nie wpłacam ale tez nie komentuję. Ja wpłacam i nadal będę to robić. Chętnie weszłabym w skład założycieli stowarzyszenia, jednak ta moja Bydgoszcz jest dość daleko od stolicy i nie wiem, czy byłabym w stanie to opanować. Kto pamięta moje wpisy, toi wie, że zaangażowana jestem bardzo mocno w pomoc synowi w opiece nad autystykiem - wnusiem, dla którego walczę z ZUS!!!!!!!!!!! i na to są mi potrzebne np. te zaległe. Jednak gdyby się okazało,że brak jest tylko jednej jeszcze 1 osoby to na prawdę zgłoszę to do adminki i wejdę w skład założycieli.
   Co do zaległych to taka ciekawostka. Nie dostałam do tej pory decyzji o odmowie wypłaty zaległych. Moje dwie koleżanki otrzymały takie decyzje pocztą zwykła, nie polecona. W podobnej sytuacji jest jeszcze jedna z moich koleżanek. Czy coś z tym robić???????????
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Myślę, że powinna Pani iść osobiście do ZUS i upewnić się. ZUS wysyła listem zwykłym więc mógł np. zaginąć. Ja też długo nic w skrzynce pocztowej nie miałam. Poszłam - to otrzymałam ksero odmowy wypłaty zaległych z przybitą pieczątką za zgodność z oryginałem i z datą .

   Usuń