10 lutego 2013

Milion

Drodzy Państwo!
Jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, że około północy blog osiągnął milion wejść.
Jak na tak krótki okres działalności bloga jest to wspaniałe osiągnięcie.
Dziękuję Państwu za zaglądanie i zainteresowanie.

Izabela

98 komentarzy:

 1. Gratulacje!
  Ilość wejść świadczy o funkcji, jaką blog spełnia.
  To my - blogowicze - dziękujemy za kontakt tego rodzaju, dzielenie się informacjami, wymianę doświadczeń.
  Pozdrawiam. Elżbieta z P.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozwolę sobie złożyć najserdeczniejsze gratulacje. Jednocześnie bardzo dziękuję za założenie bloga. To właśnie on stanowił i stanowi jasółkę nadziei,że jeszcze istnieje bezinteresowność,szlachetność i dobroć.W stosownym czasie odwdzięczę się finansowo, ponieważ popieram głosy na forum w tej sprawie.Też po prostu z serca za czas,pracę i serce.Niech sprawa się skończy, ale niech blog trwa.Osobiście fajnie byłoby się spotkać na wielkim pikniku kilkadziesiąt tysięcy osób wierzących w sprawiedliwość w koszulce z napisem:
  EMERYT TO BRZMI DUMNIE.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Wszyscy powinni wiedzieć, że EMERYT TO BRZMI DUMNIE. A rządzący przede wszystkim. H.

   Usuń
  2. Też tak myślę, powinniśmy wszyscy spotkać się na pikniku na Wiejskiej i pokazać ludziom jak dyskryminowani są emeryci - przesiębiorcy mają abolicję w ZUs-sie ( chyba z naszych emerytur).
   pozdrawiam Wszystkich Emerytów

   Usuń
  3. Pozwolę sobie użyć tego stwierdzenia do banerka na blogu. Zamiast Emerytura w sądzie będzie EMERYT TO BRZMI DUMNIE

   Usuń
  4. Emeryt to brzmi dumnie,szczegolnie,że jesteśmy razem i jak widać do końca,a może jeszcze dłużej....
   Bardzo dziękuję ciągle czuwającym naszym przodownikom,w grupie jesteśmy silni
   Teresa z Łodzi

   Usuń
  5. Zofia z Bydgoszczy14 lutego 2013 19:31

   Zaproponowałam to wszystkim już bardzo dawno temu - teraz jednak się zastanawiam. Zaczęły pojawiać się dziwne wpisy - nie nazwę tego dosadniej. Mam taką propozycję do Adminki - może zrezygnować z tematycznych zakładek i prowadzić już teraz tylko jedną. Będziecie Państwo mieli szybszy wgląd w wpisy obrażające, napastliwe, p[o prostu złe. Obecnie faktycznie jest tak, że trudno się pozbierać i odnaleźć wpisy znanych wcześniej sympatycznych osób. Umożliwi to też szybszy kontakt między nami - wpis odpowiedź. Proszę się zastanowić. Ja do pewnego momentu ogarniałam tematy zakładek - pisałam sobie na kartce ale to chyba obecnie nie ma sensu. Zrobić jeden tytuł i tyle. A do spotkania nas latem i tak będę namawiała.
   Zofia z Bydgoszczy

   Usuń
 3. Kochana Pani Izo, bardzo serdecznie dziękuję za tego wspaniałego bloga dzięki niemu mogę przebrnąć przez to wszystko. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam. Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 4. Do Adminki!
  Przeglądam wzory pism i nie moge znaleźć wzoru pisma do Sądu Apelacyjnego. Czy nie umiem znaleźć ze zrozumieniem, czy też go nie ma? Jeśli można, to awaryjnie warto takie pismo opatrzone paragrafami i wszelkimi potrzebnymi sformułowaniami wstawić, bo z pewnością może się przydać dla tych, któży byli zmuszeni starać się w Sądzie Okręgowym o wznowienie, jeśli im zostanie wydany wyrok odmowny o wypłatę zaległych i odsetek. Czy nie za wiele proszę?Z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo nie było takiego.
   Krystyna

   Usuń
  2. Skargi o wznowienie są zamieszczone:
   SO:
   http://emeryturazawieszenie.blogspot.com/2012/12/wzor-od-pana-dariana.html
   SA:
   http://emeryturazawieszenie.blogspot.com/2012/11/wzor-skargi-o-wznowienie-postepowania.html

   Wzór apelacji też jest
   http://emeryturazawieszenie.blogspot.com/search?q=Apelacja&updated-max=2012-11-20T09:27:00%2B01:00&max-results=20&start=7&by-date=false
   Wystarczy wprowadzić drobne zmiany.

   Usuń
  3. Dziękuję Adminko za odpowiedź. Z całym szacunkiem pozdrawiam.Anonim z 10.11 i 11.55

   Usuń
 5. To My DZIEKUJEMY z całego serca, po tym milionie widać jak bardzo takie źródło informacj jest nam potrzebne, jak jesteśmy potrzebni sobie nawzajem, szczególnie w chwilach zwątpienia...Pomysł z piknikiem popieram! Wątpiących i optymistów pozdrawiam Julita

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje i podziękowania za użyteczny pomysł

  Pozdrawiam
  Z.K.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki pani Izo!Ten blog to strzał w dziesiątkę.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzieki! Jolu,Izo,pamietasz Jolu nasza rozmowe o blogu,powiedzialas ,ze ,,dobrze by bylo go miec,zalozyc! no tak!!!ale kto nam to zrobi ,i to jeszcze bezplatnie???? juz wiedzialas ze ,,Iza jest GOTOWA ,,,i za kilka dni rozeslalem adres ,grupie ,do ktorej mialem kontakty i jak dobrze pamietam ,Krzysztof ,debiutowal w listopadzie 11r ,jako PIERWSZY,,zero komentarzy! Pamietacie ??? to bylo niedawno,14 miesiecy temu,,a juz MILION ,,,z jednej strony dobry ,ba nalepszy wynik w kraju! a z drugiej????? CZY POWINIEN WOGOLE ISTNIEC ???? w Panstwie PRAWA,nalezacego ,do UE,Pewnie to ,,taki,, jedyny ,,blog w Europie,napewno nie ma w Szwecji Norwegii itd ,,tam emeryci ,wypoczywaja ,a nie WALCZA z ,wlasnym zakladem ,ubezpieczeniowym ,tu kazdy moze sobie wstawic wg wlasnego uznania z kim walczymy , kto nas ,,poniewiera po sadach,,itp
  DZIEKI WAM DZIEWCZYNY JOLU IZO,,dzieki WSZYSTKIM! TO nasza BRON,,oby jak najszybciej ,zniknely tematy ,sadow ,emerytur ,a pozostal ,tylko TOWARZYSKI pozdrawiam ,marian

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, Panie Marianie ale to DZIĘKI Panu wszystko się zaczęło. Bo gdyby nie Pan to byśmy tego wszystkiego nie prześli sami. To Pan i Pan Krzysztof, Pani Iza i wiele nam życzliwych i oddanych osób przez cały ten czas pomagacie nam. Ja bardzo dużo skorzystałam z Państwa pomocy.
   DZIĘKUJE. Pozdrawiam i życzę zdrówka i cierpliwości.
   Krystyna

   Usuń
 9. Xenefont o/Olsztyn10 lutego 2013 11:35

  Do gratulacji i podziękowań dołączam się ja,z Mazur,dedykując cytat:"Większe szczęście daje nadzieja zawarta w dążeniu - niż świadomość, że oto jesteśmy u mety"
  i „przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać„ Z tego więc względu wszystkim naszym przyjaciołom szczególna wdzięczność mazurska.Dziękuję...

  OdpowiedzUsuń

 10. Drodzy Gospodarze!
  Pani Jzo, Panie Krzysztofie ,Panie Marianie .
  Wykonaliście Państwo kawał dobrej roboty.
  Ten blog stał się dla nas emerytów kopalnią wiedzy i nadziei
  Dzisiaj najtrudniej znaleźć Człowieka wśród ludzi. To wielka misja i posłannictwo
  z Waszej strony. Jak,, genius loci ,,miejcie nas w swojej opiece.
  Szanowni Państwo,dawanie to przywilej wybranych i bogów.
  Wy macie ten przywilej .
  Bardzo Wam dziękuję
  krystyna


  OdpowiedzUsuń
 11. A tak niedawno gratulowalismy sobie 10 000, to chyba bylo po pierwszej rozprawie TK czyli w czerwcu. Gratulacje, wspaniale.J

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja również przyłączam się do gratulacji i serdecznych podziękowań za wszystko co Państwo dla nas zrobiliście.Za wielkie serce, cierpliwość i słowa otuchy.Bardzo serdecznie pozdrawiam ze Szczecina.

  OdpowiedzUsuń
 13. Warmia i Mazury 10 lutego 2013r.
  Gratulacje w prostowaniu drogi do praworządności.
  Dziękuje za ten Blog.

  OdpowiedzUsuń

 14. Bardzo podoba mi się wpis Pani Krystyny z 11.37.
  Ja też z całego serca gratuluję Gospodarzom bloga tak
  dużego zainteresowania. Jesteście Państwo bardzo nam potrzebni. Dzięki Wam możemy z nadzieją oczekiwać na pomyślne zakończenie wszystkich spraw związanych z odzyskaniem zawieszonych emerytur. Bez bloga nie wiedzielibyśmy nic o sobie, o rozmiarach problemu w skali kraju i o codziennych postępach w załatwianiu naszych spraw w ZUS-ach i sądach. Bardzo serdecznie Państwu dziękuję.
  Halina 47.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dołączam z podziękowaniami do wszystkich powyżej. Wielkie dzięki : Pni Izo,Panie Marianie,Panie Krzysztofie,Panie Sławku/choć od dawna już się nie pojawia na blogu,a szkoda/ i wszystkim których nie sposób wymienić. Pozdrawiam. Iga.

  OdpowiedzUsuń
 16. Wielkie gratulacje i podziękowania z Radomia

  OdpowiedzUsuń
 17. Wielkie podziękowania dla współtwórców tego bloga, dla Was życzenia zdrowia, pomyślności, dla Pana Krzysztofa cierpliwości w nadmiarze i wszystkim szczęśliwego finału w sprawie,
  czego życzy również i sobie
  Małga
  PS. Będziemy pracować na kolejny milion.

  OdpowiedzUsuń
 18. Jestem krótko na tym blogu ale wszystkim z całego srca dziękuję że jest :):)Halina

  OdpowiedzUsuń
 19. Przez blog przestałem prawie w ogóle oglądać TV, wyszło mi to chyba na dobre.
  M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Xenefont o/Olsztyn10 lutego 2013 16:31

   Pozdrawiam M...a ja śpię o różnych porach doby /już nie pracuję, mam etat w domu...sprzątanie,zmywanie,pieszczę-całuję-rodzinie jeść gotuję,.../ i wyczekuję informacji w naszej sprawie,czuwam przy robocie obserwując programy info TVP.

   Usuń
 20. Ja rowniez jestem krotko ale szczerze dziekuje wszystkim za wszelka pomoc i chwile nadzei.Teresa z Otwocka

  OdpowiedzUsuń
 21. No tak... Może znalazłby się jakiś/aś kandytat/tka na posła, broniącego praw i godności emerytów. Wystarczy, żeby tylko dla tego powodu kandydował do parlamentu. Może za jakiś czas udałoby się zmienić oblicze tematu - EMERYT. To takie ważne dla ludzi, dla kraju, który robi się coraz bardziej opresyjny. Halina (Chyba jest więcej Halin?)

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja również serdecznie pozdrawiam i bardzo dziękuję za założenie blogu.Gdyby nie pomoc P.mec.K.Miary P.Krzysztofa ,P.Mariana , Adminki ,P.Xenefonta,i wielu,wielu innych Anonimowych kompletnie nie wiedziałabym co się wokół mnie (emeryta młodego nadal pracującego )dzieje.Codzienność jest tak szybka ,że trudno byłoby nadążyć za wszystkimi nowośćiami w naszym temacie.To dzięki blogowi mamy wszystko "jak na dłoni".Niech nadal trwa dobra merytoryczna dyskusja.Bardzo tego wszyscy potrzebujemy.Myślę,że my "odwieszeni bez sądu pracujący", wkrótce otrzymamy dobre wskazówki.Ja dalej nie mam decyzji,ponoć wysłana.13 lutego będzie 2 mies. od złożenia wniosku o wznowienie i zaległe.Pozdrawim Malwina z Wroclawia.

  OdpowiedzUsuń
 23. Serdeczne gratulacje! Podziękowania dia wszystkich, którzy go stworzyli i dla Pani Adminki za pracę i cierpliwość. Dzięki temu blogowi wielu odzyskało nadzieję i wiarę w istnienie tzw.bezinteresownej życzliwości. B.rzadko piszę, często zaglądam i widzę , że ilu emerytów tyle spraw i wszyscy oczekują na poradę. Czapki z głów przed tymi, którzy pomagają! Nowa Ela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Xenefont o/Olsztyn10 lutego 2013 23:54

   Żaden... i podpisuj swojego posta.Nie strasz Nowej Eli naszej...niepewniaku!!

   Usuń
  2. Xsenefont, TAK TRZYMAĆ.
   Pozdrawiam
   B.R.

   Usuń
 24. Serdeczne dzięki z Lublina dla wszystkich , którzy tworzyli i pomagają na tym blogu. Panu Marianowi, Krzysiowi Pani Izie.Takich nam ludzi potrzeba.Serdeczne dzięki za pomoc i cierpliwość.
  Ewa z Lublina

  OdpowiedzUsuń
 25. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam WSZYSTKICH KTÓRZY nam pomagają. Dużo zdrówka i siły - życzę z Suwałk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Xenefont o/Olsztyn10 lutego 2013 20:41

   Miło czytać Anoninkę z Suwałk.Dzisiaj jestem właśnie w pięknych Suwałkach.Byłem na stoku w Szelmencie...bez nart,niestety.Tutaj przyroda jest tak piękna,że aż smutna.Wiosną,latem,jesienią - jak w Pieninach.Pozdrawiam

   Usuń
  2. Własnie nasza Suwalszczyzna jest PIEKNA o kazdej porze roku.
   Żeby nie te tiry, to byłaby cisza. Jeszcze raz POZDRAWIAM WSZYSTKICH ODWIESZONYCH i trzymajmy się, nie dajmy się.Czekaliśmy tyle to jeszcze trochę wytrzymamy. Nasi na górze zastanawiaja sie, czy nam nakeży się wyplata za okres poprzedni - to dlaczego w TK rok czasu nasza sprawa leżała, to może w związku z tym przysługuije nam jakaś skarga na przewlekłość postępowania ( tylko czy przysługuje i jeśli tak - to do kogo kierować).POZDRAWIAM z PIĘKNYCH ZIMOWYCH SUWAŁK.

   Usuń
  3. A ja i tak uważam, że Augustów rządzi :))))

   Usuń
  4. Ze wzruszenia odjęło mi dech jak na blogu zaistniało moje hasełko na koszulke na zjazd do Augustowa :EMERYT TO BRZMI DUMNIE. Kto wie może ktoś podejmie się jej produkcji w stylistyce z bloga?!Hej!

   Usuń
  5. Xenefont o/Olsztyn12 lutego 2013 18:58

   Zyzka...kochanie, to się wie!Nie wiesz nawet, ilu w Twoim Księstwie Augustów mam przyjaciół/łek!!! A wiesz dlaczego Księstwo,no bo tak od 1975 roczku nazwaliśmy.Nasza NE rubież - na ścianie wschodniej - dzieliła się,między innymi na: Księstwo Augustów,Hrabstwo Ełk,Wolne Miasto Giżycko,Trójmiasto Wojewódzkie z gminami:Szyp[liszki,Trakiszki,Suwaliszki,...ech,łezka w oku się kreci od wspomnień.Pozdrawiam

   Usuń
 26. Wielkie , wielkie dziękuję !
  Maria z Bydgoszczy

  OdpowiedzUsuń
 27. Wielkie dzięki za WSPANIAŁY BLOG :):):):):)
  Anka Wwa

  OdpowiedzUsuń
 28. Wielkie dzięki !!!!
  Marysia z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zofia z Bydgoszczy10 lutego 2013 20:18

   Dołączam się do podziękowań - brakuje mi słów aby to wyrazić - po prostu "dziękuję"
   Zofia z Bydgoszczy

   Usuń
 29. Kocham Was i cieszę się ,że jesteście.Zwolniłam się z pracy w czerwcu 2012r.Oczywiście,od początku czyli od zawieszenia, walczę w sądzie o zaległe emerytury do czerwca. Ale bez Was, czułabym się bardzo samotna i zagubiona.Jaki to cudowny wynalazek ten internet.Dzięki niemu ludzie mogą jednoczyć się w walce o swoje prawa.Gdyby nie on, władza zdeptała by nas,a przynajmniej te słabsze jednostki, jak robaki.Jak to mówią
  "w kupie siła"Pozdrawiam
  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 30. Dziękuję bardzo za wspaniały blog i dziękuję dla wszystkich , którzy nam pomagają i doradzają.
  T.S z K.

  OdpowiedzUsuń
 31. Serdeczne podziękowania dla wszystkich Irena z lubuskiego

  OdpowiedzUsuń
 32. Jeszcze ja ,,, Szanowne kolezanki i Szanowni koledzy ,,nie zapominajmy o red Wiktorowskiej , o mec Zbigniewie Cichoniu ,,mec K. Giedrojciu wice marszalkowi St. KARCZEWSKIM,senatrorach ,SKURKIEWICZU,PASZKOWSKIM,i reszcie senatorow,,, o mec Karolinie pamietamy,,a blog adminka zrobila super ,,to jest zdanie ,,profesjonalistow ,,technikow,,,,mielismy ja tez,szczescie ze spotkalismy TAKICH LUDZI ,,bedzie dobrze ,, wierze teraz ze TE , euoropejski Rzecznik Praw Czlowieka ,monitoruja znaja naszego bloga a my mamy rzecznika Praw Czlowieka moze Jakis zwiazek emerytow ????? pozdrawiam marian

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Marianie, ZWIĄZEK EMERYTÓW TO JEST TO ! Może ktoś nas wreszcie zauważy, organizujmy się koleżanki i koledzy.
   Pozdrawiam,
   T.M.K. z Warszawy

   Usuń
 33. Wielkie dzięki dla wszystkich, dzięki którym powstał blog, a dla Pani Izabeli szczególne podziekowania za cierpliwość, zaangażowanie i czas. Oczywiście podziękowanie dla pana Mariana, pani mec. Karoliny Miary i pana mec. Giedroycia.
  Panie Marianie, a z tym związkiem emerytów, to SUPER POMYSŁ - zorganizujmy się, razem powalczymy o godne traktowanie emerytów !
  Pozdrawiam wszystkich,
  Teresa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na związek emerytów nie liczmy. Nie kiwnął palcem ani razu. Sama zwracałam się do nich parę razy; bez skutku. Mają przedstawiciela w radzie nadzorczej ZUS i innych gremiach. Najmniej interesują ich wlaśnie emeryci. W październiku 2011 i wcześniej stulili uszy po sobie i nic.

   Anna Jadwiga

   Usuń
  2. Ale tu chodzi o założenie nowego związku emerytów.

   Usuń
  3. Chyba, że chodzi o związek konkurencyjny; np: Związek emerytów zawieszonych" czy coś w tym stylu
   Anna Jadwiga

   Usuń
 34. I wszystko zaczęło się od Radomia jak pamiętnego czerwca !!!!! I oby również dla wszystkich bez wyjątku emerytów pomyślnie. A Pan PANIE MARIANIE proszę kandydować na posła, niebawem wybory. W Radomiu się skrzykniemy- tacy ludzie jak Pan są dzisiaj na wagę złota.Oczywiście pamiętam o wszystkich bez wyjątku, którzy przyczynili się do naszego sukcesu, może jeszcze trochę cierpliwości i nie będziemy musieli walczyć o nasze pieniądze.Z całego serca dziękuję WSZYSKIM. Radomianka

  OdpowiedzUsuń
 35. DLA WSZYSTKICH PAŃSTWA ŻYCZĘ DUŻO ZDROWIA I WYTRWAŁOŚCI.

  WIELKI SZACUNEK DLA PANA MARIANA !!!

  Pozdrawiam
  EWA S

  OdpowiedzUsuń
 36. Panie Krzysztofie!Dziękuję za konkretne wyjaśnienie w sprawie zasług p.Wiktorowskiej- szczerze mówiąc ulżyło mi.Przy okazji SERDECZNIE dziękuję Panu za olbrzymi wkład i zaangażowanie w sprawę "zawieszonych".Jest Pan wspaniałym i mądrym człowiekiem,jestem dumna,że jest Pan wśród nas!Pozdrawiam i życzę pomyślności w każdej dziedzinie życia,oraz szybkiego zwrotu zaległych emerytur!!!Pozostaję z wielkim szacunkiem - Barbara-Ewa

  OdpowiedzUsuń
 37. Zaglądam na blog od niedawna (dopiero od pamiętnego 13 listopada) i jestem pełen podziwu dla tych wszystkich pomagających dobrymi radami (i bezinteresownie) wielu osobom zagubionym w upominaniu się o swoje.

  W uzupełnieniu wczorajszej dyskusji o "zaległych". Na złożony wniosek (jedynie o zaległe) otrzymana odpowiedź ZUS z dnia 31.12.2012:

  "W odpowiedzi na wniosek z dnia 23.11.2012 w sprawie wypłaty emerytury za okres od 01.10.2011 do 30.09.2012 w związku z wyrokiem TK z dnia 13.11.2012 [...] oraz art.145a, 151 i 180 k.p.a.[...] i ustawy z dnia 17.12.1998 o emeryturach i rentach z FUS [...] Wydział świadczeń Emerytalno-Rentowych uprzejmie informuje, że DECYZJA w sprawie wyrównania świadczeń zostanie wydana w terminie późniejszym. Aprobant ..."

  Można więc sądzić, że chyba ZUS ma zamiar wydać jakąś decyzję (a może tylko miał na to chęć w grudniu?) w sprawie zaległych.
  Pozdrawiam. Trzymajmy się. KSJ

  OdpowiedzUsuń
 38. Proponuję żeby już przestać pisać tę laurkę a zacząć pisać maile do ZUS i Ministerstwa, może i do Prezydenta. Na wsparcie Rządowego Centrum Legislacyjnego pewnie nie mamy co liczyć /weszłam na ich stronę i obejrzałam zdjęcia Sami młodzi ludzie:pewnie nie zrozumieją naszej sytuacji/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonima z 10:57

   Po jakiego czorta mamy pisać do ZUS? ZUS ma w tej sprawie 0 (słownie zero) do powiedzenia. Zrobi dokładnie to co nakaże mu nadrzędny nad ZUS minister czyli Kosiniak-Kamysz.

   Do Ministerstwa można pisać jak najbardziej, tyle, że pewnie poza zdawkowymi odpowiedziami, że sprawa jest w toku i czekają na opinie niczego innego nie napiszą.

   Do Pana Prezydenta też możemy pisać, ale jemu nawet tego nie pokażą, pewnie nawet o tym nie powiedzą, odpowiedź-szymel wysmaży pani Wóycicka autorka ustawy-gniota o 18 miesiącach, z której nawet skorzystać się nie da, bo ZUS wznowił od listopada i do końca marca nikt z pracujących emerytów tych 18 miesięcy bez pobierania emerytury nie osiągnie.
   Pisanie do prasy prędzej zaszkodzi niż pomoże, nie wykluczone, że wkurzeni decydenci za pomocą usłużnych funkcyjnych pismaków zrobią z nas
   "pazernych" czyhających na budżet emerytów.

   Ja bym poczekał jeszcze do końca lutego, a potem może spróbujemy zaatakować panią Rzecznik Praw obywatelskich, przygotujemy wspólnie treść skargi i postaramy się jej biuro zasypać listami i mailami.
   Wprawdzie mówi się o niej że to Rzecznik PO, ale jest jedyną instytucją jak nam pozostanie jak dalej nie będzie stanowiska MPiPS w sprawie zaległych.

   Czekamy też czy wreszcie Kosiniak-Kamysz odpowie coś Marszałkowi Karczewskiemu.

   A na razie ja do końca miesiąca biorę na wstrzymanie i koleżankom i kolegom "odwieszonym" (no bo bieżące już wznawiają)też bym to radził
   pozdrawiam
   Krzysztof

   Usuń
  2. Xenefont o/Olsztyn11 lutego 2013 13:11

   Krzysztofie, wyrażam przekonanie,że masz rację. Twój pogląd popieram.Odpowiedź z biura MPiPS przekażę mailem

   Usuń
  3. Szanowna/y Pani/ie B.
   Uprzejmie proszę o niekomentowanie moich wpisów, jeśli nie ma się zielonego pojęcia o co chodzi, Przykre że ktoś doświadczony wiekiem, kto przepracował niemało przecież lat i to jak sądzę w administracji, oświacie lub samorządzie bo stąd głównie pochodzą "zawieszeni" może pleść takie androny i przyznawać prawo do decydowania młotkowi zamiast ręce która ten młotek trzyma. ZUS niczego nikomu nie zabrał i niczym nie obracał, po prostu pan minister Rostowski po wprowadzeniu ustawy zawieszającej dał ZUS-owi mniejszą dotacje na wypłaty emerytur, "nasze pieniądze" zostały w budżecie i nie trafiły do ZUS-u. Życzę powodzenia w dochodzeniu przed sądem "swoich pieniędzy" od "dłużnika" jakim jest dla Pani/a ZUS. Tak jak wini Pani/ Pan ZUS za to że zawiesił emeryturę to tak samo proszę winić komornika który wykonuje wyrok, zamiast sądu który ten wyrok wydał.
   Krzysztof

   Usuń
  4. Niestety Zus jest tylko wykonawca ustawy

   Usuń
  5. Ludzie czy Wy już naprawdę powariowaliście??????
   Jak ZUS bez jakiejkolwiek ustawy może wypłacić zaległe emerytury??????
   Każdy doskonale wie, że wznowienie wypłaty było na podstawie wyroku TK.
   Jeszcze jedno pytanie??? gdzie wy ludzie (emeryci) pracujecie?????

   Usuń
  6. Tak zgadzam się z powyższą wypowiedzią, bo ZUS jest wykonawcą.
   Przecież taka sama sytuacja jest z emerytami, kto wypłacił nam wznowione emerytury ZUS, ale po wyroku TK, który stanowił podstawę prawną dla ZUS o wypłatę.
   Ponieważ wyrok TK był dla ZUS podstawą do wypłaty, a
   środki finansowe na ten cel ZUS otrzymał z budżetu państwa skoro nie miał rezerwy środków finansowych.

   Usuń
  7. do B, /19:06/ do anonim /18:49
   Moja Drodzy/gie/.
   Wszystko się zgadza ale,musicie wziąć po uwagę o czym się dyskutuje.
   Jeżeli emeryt nie odwoływał się od decyzji z 2011 r. to w tej chwili jest problem.Wyrok TK jest wyrokiem o charakterze zakresowym / czyli mówi wyrażnie od kiedy uruchomić wypłatę emerytur i to ZUS robi.Natomiast nie ma mowy w wyroku co do zaległych i tu jest sedno sprawy..Pan Krzysztof od dłuższego czasu stara się to wytłumaczyć ale nie do wszystkich to trafia./m.in. do Was/. bo jesteście wyrażnie nie zadowoleni z tego co Pan Krzysztof pisze.
   Ludzie,którzy się się odwoływali od decyzji z 2011r. na ten moment są nazwijmy to "lepszej sytuacji" bo swoje sprawy mają w sądach.
   Natomiast Ci,którzy się nie odwoływali na ten moment nie mają się od czego odwołać / termin odwołania od decyzji z 2011r. minął koniec kropka/.
   Jak MPiPS czegoś nie wymyśli to jest problem ażeby wyrównać.
   Niestety.

   Ja tak rozumiem wszystkie porady zamieszczane na blogu a czytam bloga od samego początku,dlatego za radami tu podawanymi odwołałam się i czekam na rozstrzygnięcie.
   Przy okazji, bardzo ale to bardzo dziękuję Panu Krzysztofowi/ wymieniam tylko Pana Krzysztofa bo to on jest tak atakowany/
   Wiem doskonale o tym ,że słowa podziękowania należą się również wielu innym.
   Dziekuję
   Pozdrawiam
   BR.

   Usuń
  8. Ja nie odwoływałam się od zawieszonej emerytury a to dlatego, że dostałam tylko pismo nazwane informacją, że emerytura od 1 października 2011 r. zostanie mi zawieszona, jeżeli nie zwolnię się z pracy i nie przedłożę świadectwa pracy. Na końcu tej informacji podana była podstawa prawna. Informacja ta była wysłana listem zwykłym. Zadnej decyzji o zawieszeniu nie otrzymałam a tym samym nie miałam możliwości się odwołać. Teraz wiem, że "coś" przeoczyłam.Nie miałam świadomości o istnieniu bloga i wzajemnym wspieraniu się emerytów. Wiedziałam, że było i jest bezprawne zawłaszczenie praw nabytych a sprzeciw to myślałam, że to "walka z wiatrakami". Jutro zadzwonię do ZUS i zapytam czy do mnie wysłano decyzję a jeżeli tak czy mają moje potwierdzenie jej odbioru. Proszę o informację jakim dokumentem mieliście Państwo zawieszoną emeryturę. Na blogu jestem od listopada 2012 r.

   Usuń
  9. Pani Grażko
   ZUS zawieszał w 2011 roku emerytury wydając w tej sprawie decyzje administracyjne z pouczeniem o terminie i sposobie odwołania. Niestety wszystkie decyzje, jak np te o waloryzacji też, ZUS zawsze wysyła zwykłym listem, nie poleconym, więc nie ma potwierdzenia odbioru i ZUS przyjmuje, ze decyzja zawieszająca każdemu została w 2011 roku doręczona. Niestety nie da się dziś udowodnić, ze nie dotarła do Pani ta decyzja i na przywrócenie terminu do odwołania od niej nie ma co liczyć.
   Pozdrawiam
   Krzysztof

   Usuń
  10. Pani Grażko!
   Proszę podejść do swojego Zus , kazdy z nas ma swoją teczkę.Poprosić o sprawdzenie czy została wysłana do Pani decyzja w sprawie wstrzymania emerytury z dniem 1.10.2011. Jezeli będzie poprosić o ksero i będzie miała Pani na przyszłośc.

   Usuń
  11. Dziękuję za odpowiedź Panu Krzysztofowi i Anonimowemu z godz. 21:24.Wg mojej wiedzy decyzja administracyjna uprawamacnia się w terminie 14 dni od daty jej otrzymania.Czyżby ZUS ten przepis nie obowiązywał? Wydaje mi się, że KPA ma odniesienie do wszystkich decyzji. W tak ważnych sprawach nie powinno się domniemywać, że decyzję otrzymałam.Popróbuję podrążyć ten temat, bo dla mnie nie jest do końca jasna sprawa.Z wyrazami szacunku

   Usuń
  12. Do BR Jeśli emeryt nie odwołał się od decyzji zawieszającej z2011 to mógł po wyroku T K składać wniosek/do 24 12/ do ZUSPrzecież takim też zus wznawiał emerytury Wielu emerytów nie składało odwołania i nie szło do sądów.Proszę więc nie pisać że termin odwołania od decyzji z2011 minął i kropka.Aktem na który teraz się powołuję w e wniosku do ZUS jest wyrok TK .B

   Usuń
  13. To prawda,każdy "zawieszony" ten który się nie odwoływał i ten,który się odwoływał emeryt po wyroku TK mógł składać wniosek o wznowienie i wypłatę zaległych emerytur.ZUS bieżące wznowił,natomiast co do zaległych nie. / wyrok TK nie określił w jaki sposób to zrobić/. I tu jest problem dla tych co się nie odwoływali od decyzji z 2011 r. o zawieszeniu emerytury, bo na dzień dzisiejszy od czego się mają odwołać?
   Jeżeli MPiSP nie podejmie jakiejś obligatoryjnej decyzji o wypłacie zaległych to jest problem.Niestety.
   Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.Wiem,że nie wszyscy będą zadowoleni ale póki co takie są fakty.
   Oczywiście życzę każdemu ażeby było inaczej.
   Pozdrawiam
   BR

   Usuń
  14. Zgodnie z wczorajszą inFormacją ze strony warszawskiego ZUS mam czekać na PISEMNĄ ODPOWIEDŻ ZUS i na razie nie podejmować żadnych sądowych kroków / w sprawie zaległych/B

   Usuń
  15. Do BR z godz. 07:05 to jest tylko Pana/i interpretacja ponieważ emerytury tak jednym jak i drugim zostały zawieszone z naruszeniem przpisów prawa.Senatorowie, którzy wystąpili do TK są reprezentantami wszystkich bez szufladkowania.

   Usuń
 39. Xenefont o/Olsztyn11 lutego 2013 12:53

  Tymczasem z biura MPiPS na skrzynkę mailową nadeszła taka oto korespondencja: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej informuje, że nie udziela odpowiedzi na korespondencję otrzymywaną pocztą elektroniczną, która nie spełnia wymogów określonych w art. 63 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Tekst jednolity: Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zm.).
  Oznacza to, że treść kierowanej korespondencji powinna zawierać wskazanie:
  - osoby (imienia i nazwiska) od której pochodzą,
  - adresu (kodu pocztowego, miejscowości, ulicy i nr domu) tej osoby,
  - przedmiotu sprawy, której dotyczy.
  Prosimy o uzupełnienie danych osobowych i ponowne przesłanie maila na adres info@mpips.gov.pl.
  Z poważaniem
  Ewelina Konarska
  Biuro Ministra
  Oczywiście uzupełniłem pismo swoimi danymi osobowymi i ponownie wysłałem.Jednocześnie informuję, że na stronie internetowej Partii Emerytów Rencistów Rzeczypospolitej Polskiej (perrp.pl) w dniu 01.02.2013 zakładając temat"ZUS nie chce oddać pieniędzy"na forum zamieściłem dwa wpisy w treści podobne do MPiPS. Wyraziłem tam pragnienie poznania zdania PER RP w kwestii zawieszonych i jakie widzi ze swej strony możliwości pomocy prawnej i naprawy szkody, wynikającej z nieodpowiedzialności i bezkarności posłów uchwalających niekonstytucyjne dla emerytów akty prawne. Do dnia dzisiejszego pojawił się 1 (słownie: jeden)wpis niejakiego renil:
  "Ja mam jedną radę. Tak jak zrobili renciści z biłgorajskiego. Wspólny wniosek do Brukseli. Wygrali.
  W Polsce "każdy sobie rzepkę skrobie" i sąd i co inny sędzia to inny wyrok. Ci co przegrali sprawę mogą się odwoływać aż do Sądu Najwyższego. Niemniej jest to kosztowne.... :/" Z częstotliwości wpisów ws nas dotyczącej wynika fakt,że nikt z Komitetu Organizacyjny PER RP nie interesuje się nami.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 40. zgadzam sie z P, Krzysztofem termin do końca m-ca,ale później nie ma na co czekać Anna

  OdpowiedzUsuń
 41. czekamy do końca m-ca, dłuzej nie ma co,do tej pory Panowie rzadzacy powinni zadziałać. Pan Premier chyba zna sytuację,bo jego minister sam napewno nie podejmie decyzji, Anna

  OdpowiedzUsuń
 42. "Ruszył się" Sąd Apelacyjny w Gdańsku, są znane dwa terminy, tj. 5 i 12 marca b.r.
  KT

  OdpowiedzUsuń
 43. A ja tak sobie myślę , że wszystko opiera sie o pieniądze.
  Jak Ministerstwo Finansów znajdzie pieniądze dodatkowe dla Zus-u na wypłatę dla nas , to MPiPS każde Zusowi płacić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja bym nie liczyła szczególnie na dobry gest Ministerstwa Finansów bo jak widać są bardzo pewni siebie i nikogo i niczego się nie boją.
   Jak można nie traktować poważnie wyroku TK.
   Oni się z nami nie liczą cały czas w prasie jest że ZUS jest bankrutem,
   Ale pytam to dlaczego ZUS został ostatnio nagrodzony za c?
   Za to że okrada emerytów, rencistów?
   zresztą szkoda słów, MF coś knuje

   Usuń
  2. Podzielam tę opinie, minister Vincent Rostowski zrobi wszystko, żeby nie wypłacić nam , przynajmniej na razie, teraz, naszych zaległych emerytur, bo mu się tegoroczny budżet pewnie znowu "nie domyka". A to on tu gra pierwsze skrzypce, wcale nie Kosiniak-Kamysz ani ZUS. Pewnie będziemy musieli indywidualnie , każdy z osobna dochodzić w sądach tych zaległych, a to się może rozciągnąć na lata. A przecież i Tusk i Rostowski mają nas w nosie i naszymi protestami za bardzo się nie przejmą. Ale jak to próbuję uzmysłowić to natychmiast włącza się kilku co wiedzą najlepiej i podnoszą larum , że ja niby bronię ZUS-u bo to ZUS wszystkiemu winien i ZUS niech odda ich pieniądze.
   Ale klasie rządzącej nie żyje się źle, nie tylko w US były nagrody , marszałkowie Sejmu też sobie "przydzielili" ćwierć miliona, a Pan Płemieł też nie zapomniał o swojej kancelarii. Tylko dla emerytów na zaległe nie ma, a zresztą kto by się liczył z emerytami
   Krzysztof

   Usuń
 44. pieniadze na mniej szczytne cele sa,tym bardziej nie powinno ich zabraknąć na wypłatę należnych ,zaległych emerytur,chciec ,to moć

  OdpowiedzUsuń
 45. JAŁOWA ROZMOWA !DLA KAŻDEGO MYŚLĄCEGO POWINNO BYĆ RZECZĄ OCZYWISTĄ ŻE WYROK T.K DOTYCZY SPRAWY OD DNIA JEJ UCHWALENIA , A NIE OD DNIA 13 LUB 22.11.2012R.WIĘC RZĄD OBRACA KASĄ KTÓRA NIE NALEŻY DO NIEGO,jak by sprawa dotyczyła obywatela to każdy sąd by orzekł że kasa podlega zwrotowi ponieważ pochodzi z przestępstwa.!Posłowie w środkach masowego przekazu wypowiadali się że przed głosowaniem nie mieli pojęcia o negatywnej opini S.N w tej sprawie .Oczywista manipulacja w celu osiągnięcia korzyści przez SKARB PĄŃSTWA !

  OdpowiedzUsuń
 46. Ktoś z Państwa dał na blogu wiadomość, że w poniedziałek o godzinie 14.00 na stronie internetowej - będzie obwieszczenie prezesa GUS dot. kwoty bazowej w 2013 r. i przeciętnego wynagrodzenia za 2012 r.
  Czy ktoś już dotarł do tej informacji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwota bazowa - 3.080,84 zł, przeciętne wynagrodzenie w 2012 r. - 3.521,67 zł
   M

   Usuń
  2. Realny wzrost przeciętnego wynagrodzenia
   (rok 2012 w stosunku do 2011)99.9% - spadek o 0,1%
   Średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych dla gospodarstw domowych emerytów i rencistów 104 %
   Waloryzacja wyniesie mniej niż planowano- na poziomie 4 %
   k

   Usuń
  3. Czego nie rozumiesz Anonimie z 17:52?
   Nie wiesz do czego potrzebna jest emerytom kwota bazowa? Może nie jesteś emerytem, to czego tu szukasz? A jeśli jesteś to pozaglądaj do swoich decyzji, tej o przyznania emerytury i tych z waloryzacją.Przeciętne wynagrodzenie rzutuje na wysokość waloryzacji no i proszę w tym roku da nam w kość bo jest spadek o 0,1%. Dostaniemy waloryzacje tylko o inflację i zamiast 4,48% będzie tylko 4%.
   Krzysztof

   Usuń
  4. waloryzacja rent i emerytur w 2013 to 4,48
   A

   Usuń
  5. A skąd A z godz. 18,25 wie, że 4,48% - planować sobie można ale wykonanie będzie inne.
   k

   Usuń
  6. A ja cieszę się z tego co mam.Pieniądze to nie wszystko najważniejsze to zdrowie,pogoda ducha, optymizm i wiara w opatrzność Bożą co ma być to będzie. Jeśli zszargamy sobie nerwy walką o te zaległości to nie będzie siły na ich wykorzystanie nikt nie jest wieczny.

   Usuń
  7. Dedykuję A ze strony money
   Jaka waloryzacja emerytur w 2013 ? - nowe wskaźniki
   skomentuj
   kryrog / 2013-02-11 14:43
   Obserwuj wątek + - 0 usuń
   W związku z ogłoszeniem w dniu 11.02.,br na stronach GUS wskaźnika realnego wzrostu przecietnego wynagrodzenia w roku 2012 w stosunku do 2011 tj. 99,9 / obniżenie o 0,1%/ - można już obliczyć dokładny procet waloryzacji emerytur /wskaźnik cen towarów dla gspodarstw emerytów to 4,0%/ - tylko dokładnie nie wiem jak. Proszę o pomoc, bo wiem , że to jest suma wskaźnika 4% plus 20% z realnego wzrostu wynagrodzenia, ale jak wynagrodzenie maleje, to nie wiem jak to obliczyć. Z góry dziękuję!

   Usuń
  8. Równiez z dedykacją noney:
   Ministerstwo tłumaczy, że przy prognozie średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych dla gospodarstw domowych emerytów i rencistów w 2012 r. na poziomie 104,3 proc. i prognozie realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2012 r. wynoszącej 0,9 proc. (20 proc. realnego wzrostu wynagrodzeń za rok 2012 - 0,18 proc.) - prognozowany wskaźnik waloryzacji w 2013 r. kształtuje się na poziomie 104,48 proc. Łączny koszt waloryzacji przy tym wskaźniku szacowany jest na kwotę około 7,13 mld zł w skali 10 miesięcy 2013 r.

   Usuń
  9. Do godz 14.00 dnia siódmego roboczego lutego nikt oficjalnie nie wie jaka będzie waloryzacja emerytur.
   Ważne jest w tym dniu obwieszczenie prezesa GUS.
   Proszę sprawdzić w tabeli na stronie GUS

   - średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych dla gospodarstw domowych emerytów i rencistów w 2012 - jest 104% a nie 104,3
   - realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2012 r. - jest na minusie 0,1% a nie na plusie + 0,18%

   Proszę podać datę datę , jeżeli to podane przed ta data to tylko plany.
   k

   Usuń
  10. Anonimowy z 19:05 kazał mi wyluzować, nie wiem czemu bo wcale spięty nie jestem. A tak łopatologicznie , inflacja w gospodarstwach domowych jak podał GUS wyniosła za rok 2012 4% a nie 4,3 jak prognozowano. Przeciętne wynagrodzenie w 2012 r. niestety pierwszy raz okazało się niższe niż w 2011 r. i nie będzie miało wpływu na waloryzacje. Tak więc dostaniemy waloryzację tylko o inflacje czyli równo 4%, a nie jak jeszcze niedawno prognozowano 4,48%. Przykre ale prawdziwe, podwyżki będą mniejsze niż się spodziewamy
   Ale co tu luzować ??????
   Krzysztof

   Usuń
 47. Panie Krzysztofie
  uprzejmie proszę o udzielenie odpowiedzi w sprawie:
  13 lutego składam w so skargę o wznowienie postępowania ws wypłaty zaległych świadczeń/bieżące wypłaty zus wznowił/. Wiem,że odpis skargi jest załącznikiem.
  Czy należy również dołączyć kserokopie/ nigdy w życiu nie dam im oryginałów/
  takich dokumentów jak:
  - decyzja zus z 21. 01. 2013 o wznowieniu wypłaty od 22 listopada 2012
  - wniosek o wypłatę pierwszej emerytur z marca 2009
  - decyzja zus z marca 2009 o wypłacie emerytury
  - decyzja zus z 10 października 2011 o wstrzymaniu wypłaty emerytury
  czy kserokopie tych dokumentów muszą być złożone wraz ze skargą / czy może sąd sam sobie ściągnie z zus/, a jeżeli tak to kto potwierdza zgodność z oryginałem.
  p.s. jest Pan Wspaniały a pacanami , którzy się wymądrzają nie ma sensu się przejmować.
  mar-kraków - emerytura naliczona w 2008, pierwsza realizacja-marzec 2009,zawieszona-październik 2011, wznowienie wypłaty od 22 listopada

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do wniosku o wznowienie dołączyć od razu pismo z ograniczeniem roszczeń tylko do zaległych i do tego pisma załącznikiem ma być decyzja wznawiająca emeryturę. I niczego więcej nie dołączać, Sąd pewnie już dawno zażądał tego od ZUS Wszystko składany w dwóch egzemplarzach, dwa komplety
   pozdrawiam
   Krzysztof

   Usuń
 48. Szanowna Pani Redaktor /Gazeta Prawna z dn.05.08.2013/- chciałbym zapytać - Dlaczego Pan Prezes ZUS mowi NIEPRAWDE - że 3 osoby placą na jednego emeryta - No SORRY - ale chyba sie mija z prawdą ALBOWIEM - ja z obliczonego przez ZUS kapitalu poczatkowego otrzymuję 1/4 w postaci emerytury z czego jeszcze zabiera mi się 1/4 w postaci podatku i jeszcze 1/4 na składkę zdrowotną - dajac mi podwyżkę w postaci 1% od podstawy emerytury - aby za chwilę i ten 1% opodatkować - to proszę o nagłosnienie tego tematu - i ciekaw jestem czy podejmiecie ten drazliwy dla Nie-Rządu PO temat- pozdrawiam jazan

  OdpowiedzUsuń