10 marca 2015

Przez nielegalne archiwa część emerytów uzyska niższe świadczenie


Artykuł ze strony RZECZPOSPOLITA PRAWO
Cały artykułu TU

Przy wyliczeniu kapitału początkowego ZUS nie uwzględnia zaświadczeń kadrowo-płacowych z archiwów nie wpisanych do specjalnego rejestru, co oznacza niższe emerytury. Tymczasem takich archiwów jest kilkaset - podkreślano podczas posiedzenia komisji administracji i cyfryzacji.

Problem dotyczy części osób pracujących przed 1999 r. w zakładach zatrudniających powyżej 20 pracowników, które zostały zlikwidowane lub zbankrutowały.

Powyższe informacje uzupełniam. TU artykuł Pani Redaktor Wiktorowskiej.
3 komentarze:

 1. A w "Gazecie Prawnej" Pani Redaktor Wiktorowska też o tych "dzikich" archiwach pisała, ale to było jakieś 3 tygodnie temu.I była w tym artykule przytoczona wypowiedź Pana Mariana.

  OdpowiedzUsuń
 2. od bardzo dawna myślę i zastanawiam się kto nas czyta i rozumie o czym piszemy a rządzący wiedzą o czym nie wiedzą???/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. emeryt szczęśliwy13 marca 2015 02:27

   Nie dziwię się,każda/każdy z nas ma swoje wiosny i jesienie życia, ale,że młodsze koleśianki muszą pluć literaturą powściągliwą, nie sądziłem!!!Emeryckie ciała, weźcie się do i za tych swoich ramoli z prostatami,wyślijcie Ich do sanatoriów i miejcie wreszcie spokój za własne pieniążki.Nie trzeba po powrocie zrzędzić wreszcie. ...

   Usuń