2 marca 2014

Skromna podwyżka emerytur w 2014 roku. Minister pracy chce waloryzacji kwotowej 2

W związku z przeładowaniem komentarzy poprzednim postem bardzo proszę o przeniesienie dyskusji pod ten post 
Izabela

22 komentarze:

 1. Wracając do Dnia Żołnierzy Wyklętych:
  "Dzisiaj pamięć o niezłomnych Żołnierzach Wyklętych zwycięża na naszych oczach po ćwierć wieku. Doczekali jakże nieliczni członkowie podziemnej armii, wiernie trwając przy złożonej przed laty przysiędze: ”Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej; stać nieugięcie na straży jej honoru; uczynić wszystko, co leży w mojej mocy dla wyzwolenia Polski z pęt niewoli bolszewickiej oraz krajowych czynników komunistycznych i dla osiągnięcia tego celu ponieść wszelkie ofiary, aż do ofiary z życia włącznie„.
  Pamiętajmy o nich

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. " Nadchodzi czas, gdy zostaną godnie pogrzebani i zmówimy modlitwę pod krzyżem na ich mogiłach.
   Szczęśliwie nie spełniła się poetycka wizja Herberta:
   ”nie opłakała ich Elektra/ nie pogrzebała Antygona/ i będą tak przez całą wieczność/ w głębokim śniegu wiecznie konać„."

   Usuń
  2. Wzruszające słowa zamordowanego 1 marca ppłk Łukasza Cieplińskiego:
   "Co pewien czas zabierają kogoś. Nadchodzi mój termin. Jestem zupełnie spokojny. Gdy będą mnie zabierać, to ostatnie moje słowa do kolegów będą: cieszę się, że będę zamordowany jako katolik za wiarę świętą, jako Polak za Ojczyznę i jako człowiek za prawdę i sprawiedliwość. Wierzę bardziej niż kiedykolwiek, że Chrystus zwycięży, Polska niepodległość odzyska, a pohańbiona godność ludzka zostanie przywrócona„ – pisał w jednym z ostatnich grypsów z celi śmierci ppłk Łukasz Ciepliński, prezes IV Zarządu Głównego Zrzeszenia ”Wolność i Niezawisłość„."

   Usuń
  3. A teraz ich KACI biorą najwyższe emerytury, wysoko ustawili swoje dzieci (dlatego mamy teraz takich sędziów, lekarzy, urzędników, polityków...tak ich wychowali resortowi rodzice). Tu leży cały problem, dopóki kaci będą traktowani jak bohaterowie, a nie jak ZDRAJCY, dopóty nic się nie zmieni........oni nie mają sumień....

   Usuń
 2. Zamordowani za "Naszą Wolność" .............Wieczny Odpoczynek Racz Im Dać Panie, A Światłość Wiekuista Niechaj Im Świeci, Niech odpoczywają w Pokoju Wiecznym AMEN

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naszym - emerytów obowiązkiem - jest przekazywanie tej strasznej historii oraz niewyobrażalnego męstwa zamordowanych obrońców niezawisłej Ojczyzny młodemu pokoleniu, aby oni się o tym dowiedzieli i przekazywali tę wiedzę swoim następcom.
   O interes Polski i polską rację stanu zawsze trzeba zabiegać, oby wskutek niewiedzy, nie powróciły czarne karty historii, bo jak mówią: "Historia kołem się toczy".
   Cześć i chwała bohaterom - niech dobry Bóg wynagrodzi Im w niebie Ich ziemskie męki, Amen

   Usuń
  2. Tajemnica utworu "Białego Krzyża" Krzysztofa Klenczona z Czerwonych Gitar - nagrodzonego w 1968r. ...

   http://niezalezna.pl/52414-tajemnica-bialego-krzyza

   Usuń
  3. Czerwone Gitary - Biały Krzyż - YouTube

   http://www.youtube.com/watch?v=vVAe_dDrm5M

   Usuń
 3. Ten blog temu nie służy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tytuł bloga: EMERYT TO BRZMI DUMNIE" . Czy na dumę emeryta wpływają tylko odzyskane pieniądze. NIE. Duma emeryta wypływa z głębszych wartości, wartości prymarnych. Obowiązkiem emeryta, który doświadczył w swoim życiu wielu upokorzeń, jest głoszenie PRAWDY.
   Ewa

   Usuń
  2. Emeryt to brzmi dumnie2 marca 2014 13:06

   12.33 nie można służyć dwóm bogom:Bogu i mamonie.kto mimo upokorzeń zrobi wszystko co w jego mocy aby zachować swą godność ma prawo do dumy będąc przykładem dla oportunistycznych wyznawców mamony.głoszenie prawdy tego kalibru czynem i przykładem uważam za warunek bycia po prostu porządnym człowiekiem.emeryt to piękny wypracowany dodatek, rodzaj szlachetnego tytułu.

   Usuń
  3. Emeryt to brzmi dumnie2 marca 2014 13:10

   13.06c.d.i niezależnie jakiej dziedziny życia ludzkie zachowanie dotyczy priorytetem moim zadaniem powinna być ludzka godność.nie powinniśmy na tym spokojnym blogu jej wzajemnie szargać.

   Usuń
  4. 13:10
   Tak być powinno i do takiego meritum zmierzajmy!
   "Emerycie to brzmi dumnie" - jesteś przykładem godnego emeryta, dziękuję, że jesteś - pozdrawiam Ciebie anonimowo.

   Usuń
  5. Emeryt to brzmi dumnie2 marca 2014 14:01

   13.34dziękuję i też pozdrawiam emerycko

   Usuń
  6. 13:06
   Jak chcesz służyć tylko Bogu to po co ci mamona - po co skarżyłaś ZUS i jesteś tu na tym blogu którego głównym celem założenia była MAMONA.
   Teraz robisz z siebie strasznie honorowego człowieka - oddaj mamonę na cele charytatywne albo wyślij do Torunia.

   Usuń
  7. Emeryt to brzmi dumnie4 marca 2014 11:00

   17.50
   Głównym założeniem bloga była godność i honor starego spracowanego człowieka i jego prawo do spokojnego zaufania państwu, a co za tym idzie pieniądze. MAMONA to coś odwrotnego. O MAMONĘ się zabiega kosztem krzywdy innego człowieka i po trupach . Na końcu ma się tyle, że się pęka, a się jeszcze chce. Dlaczego bogaty ma? Bo biednemu nie da. Kto ma miłość w sercu dla drugiego człowieka nie połasi się na MAMONĘ

   Usuń
 4. Do Pani Alicji z Częstochowy.
  Aktualnie ja znajduję się w dokładnie takiej samej sytuacji jak Pani przed miesiącem poza jednym, że sama złożyłam wypowiedzenie, ponieważ zmienili mi zakres czynności na taki wiedząc, że w moim wieku nie będę w stanie tego ogarnąć. Chciałabym nawiązać z Panią kontakt mailowy - jeżeli nie ma Pani nic przeciwko temu, to proszę się odezwać do adnaw09@wp.pl.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 14.33widzę,że to stały element pracodawczej gry...znam to z własnej łączki.niewygodni muszą odejść.krótkowzroczna to i bezduszna polityka.trzeba wiele samozaparcia i siły charakteru żeby przetrwać.wyście z panią Alicją się poddały, ale kto może niech się uzbroi w cierpliwość i trwa.

   Usuń
 5. Kochani, jestem z woj. zachodniopomorskiego i chciałabym przekazać taka informację:

  "Jolanta Fedak liderką listy PSL w Lubuskiem i Zachodniopomorskiem.
  Prezes Lubuskiego PSL, była minister pracy Jolanta Fedak została liderką listy kandydatów do PE Polskiego Stronnictwa Lu­do­we­go w okręgu obejmującym woj. lubuskie i za­chod­nio­po­mor­skie."
  Świadczy to tylko o tym, jak ta Pani została rozliczona z tego ambarasu jaki uczyniła emerytom

  Pozdrawiam
  Jagoda ze Szczecina

  OdpowiedzUsuń
 6. Ach! te niedzielne, bogoojczyźniano - politykierskie swary... A jeśli jutro wojna...?
  http://www.youtube.com/watch?v=g3xdtU5EwdE ;D
  Krzyżak


  OdpowiedzUsuń
 7. MAMY NOWY KŁOPOT a nawet klopotka !
  http://wiadomosci.onet.pl/kujawsko-pomorskie/klopotek-liderem-psl-w-wyborach-do-parlamentu-europejskiego/tghjl
  Niestety stało się i mimo naszych starań z pierwszego miejsca niestety „wkroczy” do P.E.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. On też ma zasługi, bo dzięki jego taktyce i rozegraniu sprawy w TK sprawy wzięły korzystny dla nas przebieg.

   Usuń