10 marca 2014

Święto Naszych Panów

W imieniu wszystkich blogowiczek wszystkim Panom życzę:

gwiazdki z nieba,
kasy ile potrzeba,
samych radości,
  wiele czułości,
zawsze miłości,
spełnienia marzeń,
niezapomnianych wrażeń,
zdrowia, szczęścia, pomyślności
dużo radości,
masy słodyczy,
wszystkiego dobrego,
buziaka ciepłego...
Życzę Panom właśnie tego wszystkiego!
 
 

74 komentarze:

 1. Dołączam się z wielką przyjemnością do tych pięknych życzeń dla wszystkich Panów znanych na blogu z imienia i nieznanych anonimowych.
  Niech los Wam z kwiatów życie uplata, niech nie da poznać żadnych trosk oraz niech rzuci pod nogi pieniędzy stos !!!
  Daniela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Emeryt to brzmi dumnie10 marca 2014 10:10

   Bukiet jak się patrzy...od samego świtu jest przedmiotem radości, dumy i zachwytu.
   Przy okazji pozdrowienia dla naszej Danieli uroczej.

   Usuń
  2. Emerycie to brzmi dumnie,
   Dziękuję, że w inteligentny sposób rozwiałeś wątpliwości niektórych osób w sprawie dotyczącej Twojej płci.

   Usuń
  3. 12:00
   To znaczy, że jest fajnym, sympatycznym facetem?

   Usuń
  4. Emeryt to brzmi dumnie11 marca 2014 17:37

   Inteligentny to był zdobywca Nobla w dziedzinie...a ja tylko z dumy słynę...;-)

   Usuń
  5. 17:37
   Jesteś wspaniałym i sprawiedliwym człowiekiem.
   Nie przesadzaj z tą swoją skromnością.
   Twoje mądre uwagi świadczą o Twojej nieprzeciętnej inteligencji.
   Cechujące Cię cnoty, jak honor i duma, nie wchodzą w kolizję z inteligencją.
   Życzę powrotu do pełni sił po ciężkiej chorobie.
   Serdecznie pozdrawiam.

   Usuń
 2. Życzę także dużo dobrego dla Panów emerytów i nie tylko. Abyście żyli długo i wspierali swoje kobiety w szczęściu i chorobie, bo one dla Was także robią.
  Chciałam przedstawić swój przypadek. Sąd Okręgowy przyznał mi w listopadzie 2013 r. zwrot zawieszonej emerytury wraz z odsetkami. Uwaga - odsetki przyznał mi od dnia 27 grudnia 2012 r.. Datę tę uzasadnił tym, iż wniosek o wypłatę powyższych złożyłam w ZUS 27 listopada 2012.
  Wiadomo, że wcześniej się nie dało, dopiero po wyroku Trybunału.
  Tak też ZUS zaczął mi wypłacać.
  Zatem mam pytanie, czy o wcześniejsze odsetki mogę teraz, po wejściu w życie ustawy wystąpić do ZUS? bo przecież tak jak wszystkim ZUS wstrzymał emeryturę od 1 października 2011 r.
  Bardzo dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
  Pozdrawiam Hanna B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złóż wniosek do ZUS o wypłatę "brakujących" odsetek i....czekaj co ci odpowiedzą :)
   Proste.

   Usuń
 3. Emeryt to brzmi dumnie10 marca 2014 10:16

  Uważam,że tak. To moim zdaniem logiczne. W moim przypadku było tak, że po wyroku TK emeryturę wznowiono mi i naliczono od daty wyroku, ale na konto wypłacono w lutym 2013. Na moją pisemną interwencję doliczono i wypłacono mi w kwietniu 2013 odsetki za zwłokę w wypłacie odwieszonego świadczenia. Masz więc prawo złożyć wniosek o brakujące pieniążki. Ustawa przyznaje prawo do wszystkiego,niezależnie od rozstrzygnięcia sądów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do pana Emeryt to brzmi dumnie : Czy ja dobrze rozumiem ? Pisze Pan o emeryturze wznowionej po wyroku TK , to znaczy o emeryturze od 22 listopada 2012 r. ? I o odsetkach od tych właśnie emerytur , czyli :
   - odsetki za opóźnioną wypłatę części emerytury listopadowej ( miała być w listopadzie , była w lutym)
   - odsetki od emerytury grudniowej ( miała być w grudniu , była w lutym )
   - odsetki od emerytury styczniowej ( miała być w styczniu , była w lutym )
   Bardzo proszę napisać , czy dobrze zrozumiałam , i czy ZUS właśnie od tych 3 emerytur zapłacił Panu odsetki za zwłokę . Nie robili problemów , nie ciągali po sądach ?

   Usuń
  2. Emeryt to brzmi dumnie11 marca 2014 17:43

   10marca 2014 16.01 Dokładnie tak było. Po złożeniu prze ze mnie wniosku konkretnie o to.Ale doliczyli i wypłacili wraz z emeryturą kwietniową. Decyzja zawierała bardzo zawiłe terminy i tabelki, pieniążków co kot napłakał, ale ja przecież jak tu nie raz daję temu wyraz w postach walczę głównie o godność i zasadę. Pracownika obowiązuje Kodeks Pracy. Ja się wywiązuję. ZUS obowiązują przepisy. Niech się wywiązuje.

   Usuń
 4. Może chociaż w tej wersji Adminka nie skasuje komentarza. ;)
  Warto poznać opinię Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów o proponowanych przez ministra PiPS zmianach w waloryzacji rent i emerytur.

  Podany link do strony internetowej PZERiI kieruje dalej do poszczególnych stron tekstu "Stanowiska":

  http://www.pzerii.org/?page_id=731

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znalezione pod jednym z wcześniejszych postów:

   6 marca 2014, 21:54:37 | noreply@blogger.com (Anonymous)

   Zanim zacznie mówić się o tym ile kto "dostał", należy od początku rozpatrzeć problem.
   Definicja waloryzacji jest w każdej encyklopedii. "Valore" oznacza wartość, zatem waloryzacja to zwrot utraconej wartosci ! Jeśli ktoś ma emeryturę o wysokości 3000zł wartą 3 rowery po 1000zł, to po waloryzacji nadal ma go stać na 3 rowery. Jeśli zdrożały o 10%, to musi mieć 3300zł. A innego, co ma 1000zł stać na 1 rower. Zatem ile musi miec po waloryzacji ? 1100zł. Jakies oszustwo, ktoś jest poszkodowany, że obaj dostali procentowo, każdy po 10% więcej ? Nie ! Oszustwem byłoby, gdyby te 400zł (300zł+100zł) podzielono tak, że kazda z tych dwóch osób dostała po 200zł. Wtedy tej, mającej 3200zł zabrakłoby 100zł do trzeciego roweru a drugiej mającej 1200zł, po kupnie roweru zostałoby jeszcze 100zł. I na tym polegało złodziejstwo "kwotowej waloryzacji" w 2012r. Jednym dodano ponad straty kosztem innych, którym strat nie wyrównano w pełni. I tego nadal domagają się "fanatycy kwotowi" dążący do wyrownania wartości emerytur w imię sprawiedliwości społecznej, wyrównywania nierówności, teorii jednakowych zoładków, tego, że ceny wzrosły wszystkim jednakowo oraz tego, że różnic to już wystarczy w momencie przyznawania emerytur. Czy to nie jest więc prawda, że dla własnych zysków popierają złodziejstwo ?
   Inny przykład - na znaczenie pojęcia wysokość emerytury i wartość emerytury.
   Przyznano dwie emerytury, składki emerytalne były płacone od wynagrodzenia PROCENTOWO. Jedną - o wysokości 3000zł, drugą o wysokości 1000zł. W momencie ich przyznania, wysokość tych emerytur odpowiadała ich WARTOŚCI i to właśnie wartość powinna być zachowana na przestrzeni lat. Wskutek inflacji, obie emerytury tracą WARTOŚĆ - załóżmy, ze rocznie jest to strata 5%. Wysokość emerytury po roku nie zmienia się, natomiast emerytury w przykładzie tracą różnie jeśli chodzi o ich siłę nabywczą (odpowiednio emerytura o większej wysokości traci 150zł, o mniejszej wysokości - 50zł). WARTOŚĆ (siła nabywcza) tych emerytur zmniejsza się odpowiednio do 2850 zł i 950zł. Aby dochować zasad waloryzacji, zgodnie z przytoczoną jej definicją, należy PRZYWRÓCIĆ ww. emeryturom ich WARTOŚĆ, a więc podnieść emeryturę o wysokości 3000zł o 150zł (5% z 3000zł) a emeryturę o wysokości 1000zł o 50zł (5% z 1000zł). Po dokonaniu waloryzacji w ten sposób, nowa wysokość przykładowych emerytur wyniesie odpowiednio 3150zł i 1050zł a ich WARTOŚĆ będzie 3000zł i 1000zł - tak, jak było to w momencie ich przyznania. Jak dokonano tej waloryzacji ? PROCENTOWO, ponieważ waloryzacja w swej istocie musi być procentowa; pojęcie „kwotowa waloryzacja” jest zupełnie bezsensowne. Używając pojęcia „waloryzacja” zawsze ma się na uwadze zmianę procentową w odniesieniu do przywracania wartości (utraconej). Jest to oczywiste, ponieważ emerytura o większej wysokości traci nominalnie więcej, niż emerytura o wysokości niższej, dlatego nie można ich „waloryzować kwotowo” o taki sam nominał. Mówiąc prostym językiem – „aby dostać więcej, uprzednio trzeba więcej stracić” !!
   To nie różnice w wysokościach emerytur mają być stale jednakowe, tylko ich proporcje ! Przecież w ekstremalnym przypadku, emerytury o wysokości i wartości początkowej 1zł i 2zł ( proporcja dwukrotna) waloryzowane „kwotowo” i równo łącznie o 100zł mogłyby osiągnąć wysokości 101zł i 102zł (różnica nadal wynosi 1zł, ale proporcja już nie jest dwukrotna) . Wysokość emerytury to zupełnie coś innego niż jej WARTOŚĆ. To wartość emerytur (siła nabywcza) od momentu ich przyznania powinna być utrzymywana !!!

   qwerty

   Usuń
  2. 15:57
   Bardzo dobry i pouczający wykład na konkretnym przykładzie !
   Waloryzacja ma zapobiegać utracie wartości nabywczej emerytury. Rekompensaty kwotowe nie są w stanie spełnić rolę sprawiedliwej waloryzacji emerytur.

   Usuń
 5. Stanowisko PZEiR jest - moim zdaniem - "w porządku", przy czym ponadto konieczne wydaje się wypracowanie innego, jak obecnie, sposobu (kryterium) waloryzacji świadczeń, która to waloryzacja faktycznie zapewniałaby utrzymanie realnej wartości emerytur na niezmienionym poziomie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potrzebne Stowarzyszenie.

   Usuń
 6. Szanowni Państwo,
  19 lutego (dzień kiedy ustawa weszła w życie) udałam się do swojego oddziału ZUS w Warszawie przy ul.11 listopada z wnioskiem o wypłatę należnych świadczeń za okres od 1 października 2011 r. do dnia 21 listopada 2012 r. Przy składaniu dokumentu otrzymałam informację,obecnie ZUS nie ma dyspozycji na wypłatę ww świadczeń. Zatelefonowałam do ZUS pod koniec lutego. Otrzymałam także informację ,że ZUS nadal nie ma dyspozycji. W związku z powyższym w dniu 05 marca br, zatelefonowałam do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Departament Ubezpieczeń Społecznych oraz do Centrali ZUS z pytaniem kiedy Oddział ZUS otrzyma dyspozycje. Otrzymałam informację,że dyspozycje są już przekazane. W związku z powyższym ponownie zatelefonowałam do ZUS w Warszawie przy ul. 11 Listopada, powołując się na rozmowy z w/w urzędami, zadałam pytanie dlaczego nie są naliczane należne mi pieniądze. Pracownik ZUS udzielił mi informacji ,że chętnie by to robili ale MUSI PRZYJŚĆ INFORMATYK I PODŁĄCZYĆ STOSOWNY PROGRAM NA KTÓRYM MOŻNA BY NALICZAĆ NALEŻNOŚCI !
  Szanowni państwo, wiem,że ZUS ma 60 dni na rozpatrzenie wniosku, ale nie wiem ile czasu mają służby informatyczne na zainstalowanie odpowiedniego i wydolnego systemu elektronicznego. Może ktoś wie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają 60 dni, więc nie co się denerwować. Szkoda zdrowia.
   Chociaż zawsze mogą znaleźć jakiś pretekst, aby sprawę przeciągnąć. Prędzej, czy później muszą pieniądze oddać. Wytrzymaliśmy tak wiele, to musimy wytrzymać jeszcze to. Chyba, że nastąpi losowy kataklizm.

   Usuń
  2. Do 19 kwietnia jeszcze masa czasu więc nie rozumię o co ci chodzi.
   Nie szaleję i nic mnie to obchodzi jak sobie ZUS wszystko zorganizuje - niech nawet liczy na liczydle !!!!!
   Jeżeli JA ze swej strony złożyłam wszystkie dokumenty i do 20 kwietnia nie dostanę żadnego zawiadomienia, pisma z ZUS to 21 kwietnia dam dopiero im popalić aż pióra będą leciały !!!!
   I tyle - na razie czekam cierpliwie, śpię spokojnie, cieszę się naszym zwycięstwem.
   Terminu nie przyśpieszysz - 60 dni to 2 miesiące więc po co te nerwy.
   Jest dla mnie logiczne że to wszystko MUSI potrwać i wcale nie myślę w kategoriach : ZUS zwleka, tylko w kategorii : ma jeszcze czas!!!
   W nieskomplikowanych przypadkach termin najwcześniejszy to ok.20 kwietnia!!!!!
   Pomyślcie logicznie i nie napędzajcie się.
   Rozumię tych którym się "spieszy" do kasy ale -sorry - co to kogo obchodzi że czekacie na kasę jak kania dżdżu...

   Usuń
  3. "W ciągu paru tygodni będzie gotowy raport po kontroli ZUS przez służby premiera - zapewnia rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska w programie "Z każdej strony". Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest obecnie pod lupą Najwyższej Izby Kontroli i CBA."... - więc może być tak,jak już bywało: "wniosek zostanie rozpatrzony w termini9e późniejszym"../.itd. ... i w nieskomplikowanych przypadkach termin to po 20 kwietnia br.- jak w vabanku

   Usuń
 7. Drodzy Panowie - z całego serca życzę Wam

  ...siły i zdecydowania w ważnych sprawach
  i umiejętności mówienia "nie"
  jeśli się z czymś nie zgadzacie,
  ... dystansu do przemijającego czasu
  bez natrętnych myśli „a co by było gdyby”
  ...zachłyśnięcia się miłością drugiego człowieka
  tak do bólu, tak do cna, tak do dna

  Ale przede wszystkim życzę Wam odkrycia
  że właściwie macie już wszystko
  i już niczego więcej do szczęścia i spokoju
  nie potrzebujecie !!!

  A ja Drodzy Panowie
  za Wasze zdrowie piję dziś
  szampana, wino, koniak, whisky, jin
  I niech mi ta głupia myśl do łba nie wraca
  że jutro od samego rana
  przez tydzień będę leczyć kaca…
  Sara

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy Pani Maria już wie ile osób będzie na zlocie, w tym ile wolnych Panów?, /odskocznia od liczenia pieniędzy?/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba napisać do Pani Marii i na pewno Pani Maria indywidualnie odpowie:

   spotkanieaugustow@wp.pl

   Usuń
 9. Same piękne piękne życzenia ,same serdecznością skąd takie skupisko tak niezwykłych i miłych ludzi na tym blogu ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Prośmy wiec o informacje ile osób zgłosiło się na zlot? , o ile nie jest to tajne, lub ścisle tajne, albo poufne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiscie powinna byc informacja po uolywie terminu zapisywania sie, ile osob sie zapisalo/ sadze ze limit nie zostal wyczerpany, milczenie/ i zapytanie co dalej?.Ja np. przyjade chetnie w wyznaczony" lykend",indywidualnie, bo przy malej ilosci uczestnikow koszt wzrosnie a ja wcale nie musze brac udzialu i partycypowac w kosztach w atrakcjach na ktore nie bede miala ochoty , nocleg w 2-os pokoju w tym hotelu wynosi 130zl/doba ze sniadaniem do negocjacji.Informacja nalezy sie tym co sie jeszcze nie zapisali i czy jeszcze moga.

   Usuń
  2. Ja tez tam bede indywidualnie.. Zalatwie sobie duzo tanszy hotel a atrakcje mnie nie interesuja.

   Usuń
  3. To nie zamierzasz się spotkać z innymi zlotowiczami na uroczystym obiedzie lub na ognisku?
   Czy znajdziesz okazję, żeby spotkać z innymi, bo przecież będą realizować swój zaplanowany program, z którego ty rezygnujesz?
   Będziesz się przyglądał(a) z daleka?

   Usuń
  4. Anonimie z 15:40 , koszt na jedna osobę wynosi 500zł ze wszystkimi atrakcjami.
   Koszt pobytu na jedną osobę wynosi 500 zł.   W kosztach zawarte są następujące pozycje:

   • dwa noclegi z wyżywieniem,
   • uroczysta kolacja (piątek)
   • prowadzący imprezę DJ
   • występ zespołu ( piątek)
   • kolacja przy ognisku ( sobota)
   • rejs statkiem (sobota)
   • akordeonista na statku,
   • pozostałe koszty organizacyjne ( emblematy, drukowanie itp.)

   Usuń
 11. Gdzie ci mężczyźni?
  Danuta Rinn
  http://www.youtube.com/watch?v=SBGA6Xa8FUQ

  OdpowiedzUsuń
 12. Wcześniej w zakładce "Dzień Kobiet" przekazał ktoś wątpliwość, co do tego, czy od odsetek zapłacimy podatek Proszę uprzejmie aby Ktoś to może wyjaśnił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od odsetek ustawowych nie płaci się podatku.

   Usuń
  2. c.d. nie wpisuje się ich do PIT jako przychodu.

   Usuń
  3. Dziękuję za odpowiedź

   Usuń
 13. 24 lutego złożyłam wniosek do ZUS o wypłatę zaległych i odsetek , dziś otrzymałam pismo z ZUS w którym jest napisane: 28 lutego ZUS wysłał do Sądu Apelacyjnego o wycofanie apelacji i po zakończeniu sprawy wyda decyzję o wypłacie zaległych i odsetek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jakim mieście?

   Usuń
  2. Ja 24 lutego również złożyłam wniosek do ZUS o wypłatę zaległych. Wygrana z odsetkami do gudnia 2012r w SO Kalisz. ZUS złożył apelację do SA w Łódzi. Dzisiaj odebrałam polecony o rozprawie w dniu 4 kwietnia. Ciekawa jestem co będzie. Obecność nieobowiązkowa. Czy ktoś miał już taka sprawę SA Łódź po wejściu ustawy?
   Alicja 2

   Usuń
  3. Przepraszam za błąd od grudnia 2012r
   Alicja 2

   Usuń
 14. Sądy przetrzymują dokumenty nawet 7 miesięcy po ogłoszeniu wyroku zamiast oddać je do ZUS i z tego powodu nie można nic ruszyć w ZUS-ie. To przykład następnego utrudnienia życia emerytom. W jakim kraju my żyjemy ??????????

  OdpowiedzUsuń
 15. Specjalna dedykacja dla Xenefonta:

  http://www.tekstowo.pl/piosenka,krzysztof_klenczon,strzemiennego.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ode mnie dla Xenefonta
   http://www.youtube.com/watch?v=HeyX1H3HTVQ
   "Jesteś lekiem na całe zło"

   Usuń
  2. a może
   http://www.youtube.com/watch?v=h0DT8yYF15E

   Usuń
  3. Dedykacja dla wszystkich naszych kochanych Panów

   http://www.youtube.com/watch?v=WwecADt0dGc

   http://www.youtube.com/watch?v=RhPn3DhDPwE

   Usuń
  4. "Odkryjemy miłość nieznaną" - może?

   http://www.youtube.com/watch?v=W7Yvej-MlGY

   Usuń
  5. Magazyn 60+
   „Ani czas, ani mądrość nie zmieniają człowieka – bo odmienić istotę ludzką zdolna jest wyłącznie miłość.” – Paulo Coelho

   Usuń
  6. Emeryt to brzmi dumnie11 marca 2014 17:58

   Wyczytane na fejsie:
   Dlaczego ludzie kiedy się kłócą zaczynają na siebie krzyczeć?
   Bo gdy wpadają w gniew ich serca oddalają się od siebie, wtedy przestają się słyszeć no i krzyczą...
   Kochajmy się zatem...

   Usuń
  7. Miłość człowiecza na tym blogu bywa różna, tak jak ludzie są różni. Jedni są życzliwi, ciepli, normalni, a inni - mamy tego przykłady tu i teraz. Nie mogę tego pojąć. Ktoś, kto wstawia wpisy z diabła rodem - chyba ma sam z sobą problem.
   Całe szczęście, że tych "naszych" kochanych blogowiczów jest jednak więcej. Pozdrawiam i do zobaczenia na drugim zlocie "Emeryt - to brzmi dumnie"

   Usuń
  8. Wolę się jednoczyć z rosyjskimi emerytami - oni to dopiero mają dobrze!!!
   Odchodząc na emeryturę dostają : Wołgę .....do przepłynięcia .......:))))))))))))))))

   Usuń

  9. Wisława Szymborska - O chłopcach po 60-tce   STAROŚĆ IDZIE DROGI PANIE,

   CORAZ CIĘŻSZE WYPRÓŻNIANIE.

   CORAZ CZĘŚCIEJ W BRZUCHU BURCZY,

   KUSIEK MI SIĘ MOCNO SKURCZYŁ.

   GNIOTĄ KARK PRZEŻYTE LATA,

   BOLĄ NERKI I PROSTATA.

   WZROK NIEOSTRY, W STAWACH STRZYKA,

   CHYBA JUŻ NIE BĘDĘ BZYKAŁ !

   NAWET MOJA BIAŁOGŁOWA

   WDZIĘKI SWE PRZEDE MNĄ CHOWA

   TWIERDZĄC, ŻEM NIE KONIK POLNY

   I DO SKOKÓW JUŻ NIEZDOLNY.

   A JA JESTEM JAK ZE STALI :

   W STARYM PIECU DIABEŁ PALI,

   MARZY MI SIĘ JESZCZE SKOK,

   TAKI NAGŁY, MĘSKI W BOK.

   POPIĆ TĘGO, JAK ZAGŁOBA

   NIECH MNIE POTEM BOLI GŁOWA

   I NIECH KAC MNIE ZNOWU MĘCZY,

   ŻONA WYMÓWKAMI DRĘCZY.

   A JA ZNOWU JAK JELONEK,

   OSTRY RÓŻEK, CUD OGONEK !

   NAGLE W STAWACH COSIK CHRUPIE,

   PRYSŁY ZE ŁBA MYŚLI GŁUPIE.

   WSPOMNIEŃ ŁEZKA Z OKA KAPIE

   MOŻESZ MARZYĆ STARY CAPIE !!!


   Wisława Szymborska - O chłopcach po 60-tce   STAROŚĆ IDZIE DROGI PANIE,

   CORAZ CIĘŻSZE WYPRÓŻNIANIE.

   CORAZ CZĘŚCIEJ W BRZUCHU BURCZY,

   KUSIEK MI SIĘ MOCNO SKURCZYŁ.

   GNIOTĄ KARK PRZEŻYTE LATA,

   BOLĄ NERKI I PROSTATA.

   WZROK NIEOSTRY, W STAWACH STRZYKA,

   CHYBA JUŻ NIE BĘDĘ BZYKAŁ !

   NAWET MOJA BIAŁOGŁOWA

   WDZIĘKI SWE PRZEDE MNĄ CHOWA

   TWIERDZĄC, ŻEM NIE KONIK POLNY

   I DO SKOKÓW JUŻ NIEZDOLNY.

   A JA JESTEM JAK ZE STALI :

   W STARYM PIECU DIABEŁ PALI,

   MARZY MI SIĘ JESZCZE SKOK,

   TAKI NAGŁY, MĘSKI W BOK.

   POPIĆ TĘGO, JAK ZAGŁOBA

   NIECH MNIE POTEM BOLI GŁOWA

   I NIECH KAC MNIE ZNOWU MĘCZY,

   ŻONA WYMÓWKAMI DRĘCZY.

   A JA ZNOWU JAK JELONEK,

   OSTRY RÓŻEK, CUD OGONEK !

   NAGLE W STAWACH COSIK CHRUPIE,

   PRYSŁY ZE ŁBA MYŚLI GŁUPIE.

   WSPOMNIEŃ ŁEZKA Z OKA KAPIE

   MOŻESZ MARZYĆ STARY CAPIE !!!
   Laureatka nagrody Nobla w literaturze Wisława Szymborska Nobla o nas ...chłopach na emeryturze:
   Temat: O chłopcach po 60-tce ......
   STAROŚĆ IDZIE DROGI PANIE,
   CORAZ CIĘŻSZE WYPRÓŻNIANIE.
   CORAZ CZĘŚCIEJ W BRZUCHU BURCZY,
   KUSIEK MI SIĘ MOCNO SKURCZYŁ.
   GNIOTĄ KARK PRZEŻYTE LATA,
   BOLĄ NERKI I PROSTATA.
   WZROK NIEOSTRY, W STAWACH STRZYKA,
   CHYBA JUŻ NIE BĘDĘ BZYKAŁ !
   NAWET MOJA BIAŁOGŁOWA
   WDZIĘKI SWE PRZEDE MNĄ CHOWA
   TWIERDZĄC, ŻEM NIE KONIK POLNY
   I DO SKOKÓW JUŻ NIEZDOLNY.
   A JA JESTEM JAK ZE STALI :
   W STARYM PIECU DIABEŁ PALI,
   MARZY MI SIĘ JESZCZE SKOK,
   TAKI NAGŁY, MĘSKI W BOK.
   POPIĆ TĘGO, JAK ZAGŁOBA
   NIECH MNIE POTEM BOLI GŁOWA
   I NIECH KAC MNIE ZNOWU MĘCZY,
   ŻONA WYMÓWKAMI DRĘCZY.
   A JA ZNOWU JAK JELONEK,
   OSTRY RÓŻEK, CUD OGONEK !
   NAGLE W STAWACH COSIK CHRUPIE,
   PRYSŁY ZE ŁBA MYŚLI GŁUPIE.
   WSPOMNIEŃ ŁEZKA Z OKA KAPIE
   MOŻESZ MARZYĆ STARY CAPIE !!!   Usuń
  10. Trochę historii
   http://kobieta.interia.pl/gwiazdy/wywiady/news-tak-sie-kochano-w-dawnej-polsce,nId,1043109?parametr=embed_linki

   Usuń
  11. Emeryt to brzmi dumnie12 marca 2014 11:49

   Kochani wpisowicze!
   Bardzo dziękuję za wszystkie dobre słowa/też z postu wskazanego do przeczytania/.
   Życzę Wam wspaniałego zdrowia.
   Może poznamy się kiedyś w realu bo pierwszy zjazd to przecież tylko początek wspaniałych wspólnych przeżyć, które nas czekają.
   Ten zjazd muszę sobie niestety odpuścić z powodów odgórnych, ale Wam życzę pięknych chwil.
   Mam wrażenie, że grupa zawieszonych to taka specjalna grupa.
   Wiecie co mam na myśli.
   Mnie nie ma co podrywać. Wszyscy jednakowo się poderwaliśmy do walki o swoje. Jesteśmy razem i zostańmy razem.PODERWANI WYGRANI.
   Jeszcze tylko czekam na miły widok na koncie i będziemy:
   WYPŁACENI NASYCENI.
   Miłego dnia życzy ETBD:)

   Usuń
  12. 11:49
   Oby wszystkie przedstawione w Twoim wpisie życzenia się spełniły. Pozdrawiam serdecznie - autor wskazanego i przeczytanego przez Ciebie postu

   Usuń
 16. Wszystkim Paniom dziekuje za pamec i zyczenia ,a odwzajemniam sie mysle dobra wiadomoscia .Dzwonila dzis to mnie nasza kolezanka z Warszawy ,wnoisek o umorzenie sprawy zlozyla w dn wejscia Ustawy w zycie ,juz dostala wyrok ,pozytywny ,papiery wracaja do zusu .mysle ze sady chca zalatwic to,bardzo szybko,na posiedzeniach nie jawnych ,jest i bedzie ok ,nie pytajcie o szczegly ,cierpliwie musimy czekac ja i tz my juz sie tego nauczylismy Pozdrawiam marian radom bedzie dobrze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O szczęściu .... piękną piosenkę śpiewa Hanna Rek.
   Takiego szczęścia życzę emerytom obojga płci z racji niedawnego Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn

   http://www.youtube.com/watch?v=SJYMIGu30Qw

   Muzyka łagodzi obyczaje, może wpłynie na zachowanie niektórych osób, którzy ciągle zaczepiają innych i szukają sensacji. Dziwię się bardzo, że to już ludzie w odpowiednim wieku. Trudno zrozumieć takie dziwne postępowanie.

   Usuń
  2. Emeryt to brzmi dumnie12 marca 2014 11:28

   11marca 2014 22.04
   Nie ma co rozumieć. Nie ma odpowiedniego wieku dla zachowania. Tyle lat żyję i stykam się z ludźmi, że mogę ze swego doświadczenia powiedzieć,że jaki kto jest taki zostaje. Wiek niczego nie zmienia : anioł anieleje, zdrajca zdradza, itd.

   Usuń
 17. Pora powrócić do głównego wątku naszego bloga, Pragnę Państwu zakomunikować ,,,,,,,ze w dniu dzisiejszym dostałam z ZUS Lublin dokładne wyliczenie odsetek,które mają mi przesłać wraz z kwietniową emeryturą (6)Wniosek złożyłam 19 go .Zaległą dostałam w lutym po wyroku SA (byłam po),Lublin spisuje się nieżle .B

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brawo Lublin.

   Usuń
  2. Czy możesz uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić w jaki sposób ZUS naliczył odsetki?.
   Czy jest to faktycznie "urzędowe"13% ?
   Czy liczą tak jak tu na blogu niektórzy podawali?
   Zaspokój ciekawość tych którzy jeszcze troszkę poczekają :)
   Gratuluję zwycięstwa tym bardziej że przeszłaś przez drogę "sądową".

   Usuń
  3. 22:53
   Nie wydaje mi się, aby zus w decyzji umieścił sposób liczenia, mają od tego program komputerowy, w decyzji na pewno podali za jaki okres (daty od do) i ogólną kwotę odsetek.

   Usuń
  4. Odpowiadam dopiero teraz . Jest to rzeczywiście 13%.Sposobu naliczenia nie przedstawili,wyliczyli natomiast wszystkie potrącenia (od odsetek nie ma podatku) Wielkość odsetek równa się mniej więcej kwocie ,którą obliczyłam na podstawie kalkulatora .Pozdrawiam B

   Usuń
  5. to co odliczyli,świadczenia społeczne,zdrowotne

   Usuń
 18. Dzieki Lublin za potwierdzenie. marian radom

  OdpowiedzUsuń
 19. W ZUS-ie przy skladaniu wniosku o wyplatę zaleglej emerytury wraz z odsetkami otrzymalam informację , ze maja wyplacać w pierwszym rzędzie tym osobom co maja wygrane wyroki i tym co naliczenie miały po 8 stycznia 2009r czyli "po" , a ja jestem " sprzed" . Prosze o informacje czy ktoś z Państwa tzw. " sprzed" już dostal zwrot zaleglej emerytury z odsetkami.Irena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do anonimowego z 12 marca 2014 z godz. 10:03
   Nie sądzę ,żeby Pani przy składaniu wniosku otrzymała informację.
   Pisze Pani nieprawdę bo nie ma takiej opcji w pierwszej kolejności po. Jest termin 60 dniowy do załatwienie sprawy i koniec.
   Dobrze napisał anonimowy wszystko zgodnie z ustawą.

   Usuń
  2. Ale jesteśmy w gorącej wodzie kąpani! Przecież ZUS obowiązuje 60 dni. Proste liczenie. Od 19 lutego mają czas co najmniej do dnia 19 kwietnia. Po co pytania czy komuś ZUS już zwrócił zaległe, jeśli zwrócił to co to zmienia w naszej sprawie. Trzeba czekać, czekać, czekać. Wyluzujmy
   wyluzowana i cierpliwa emerytka

   Usuń
 20. To, że wyroki sądowe muszą być wykonane w terminie to wiadomo (odsetki), ale pozostali ? I tak wszyscy muszą otrzymać zgodnie z zapisem w ustawie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Też tak myślę , dziękuję. Irena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Emeryt to brzmi dumnie12 marca 2014 12:02

   Ireno! to wiesz więcej niż ja. Dziękuję. Teraz przytoczę rozmowę telefoniczną z Panią z ZUS /połączenie nagrywane przez infolinię/,
   opracowującą moją sprawę:
   Proszę Pani, oto mój nr pesel, na jakim etapie jest mój wniosek z 19 lutego?
   Jest w opracowaniu.
   Czy dokumenty potrzebne zakończenia opracowania znajdują się w moich aktach
   Tak
   Co jeszcze potrzebne jest aby pieniądze znalazły się na moim koncie?
   Muszę wydać decyzję
   Kiedy mogę liczyć na wydanie przez Panią decyzji?
   Mam na to 60 dni.
   Nie chodzi o to , że Panią poganiam, ale wkrótce mam kolejną operację i pragnę wiedzieć , czy decyzja będzie wydana w najbliższym czasie.
   Mam na to 60 dni.
   Dziękuję.
   Proszę.
   DO WIDZENIA
   Proszę nie pytajcie mnie jaki to ZUS.To jest tylko relacja na bieżąco z naszych przygód kilka wróbla ćwirka.

   Usuń
  2. Nie miałam tyle szczęścia.
   Po kilkunastu minutach przełączania i oczekiwania w kolejce oraz wysłuchania muzyki relaksacyjnej, nie doczekałam się informacji ... poddałam się!
   Taka super automatyka telefoniczna nastawiona na dodatkowy zarobek ZUS-u na impulsach.

   Usuń
 22. Taką rozmowę miałam wczoraj z pracownikiem z ZUS w Warszawie.
  Na każde postawione pytanie mają odpowiedź 60 dni i są w trakcie prac, nie jest pani jedyną osobą.

  OdpowiedzUsuń
 23. Proponuję wytrzymać jeszcze trochę i nie denerwować się telefonami i rozmowami z pracownikami ZUS. Tyle czekaliśmy więc i te 60 dni można poczekać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Emeryt to brzmi dumnie12 marca 2014 13:23

   13.04 W moim przypadku dostarczanie/ewentualne/dodatkowych dokumentów sprawiłoby mi kłopot. Rozmowę z Panią z ZUS na ten temat uważam za w pełni uzasadnioną. Jednocześnie w moim poście do Ireny w moim przypadku nie potwierdza się żadna kolejność wydawania decyzji opisana przez nią. Dodam, że w razie jakichkolwiek wątpliwości nie będzie to niestety 60 dni.:(

   Usuń
 24. OTO POZIOM PATOLOGII

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Emeryt to brzmi dumnie13 marca 2014 09:38

   12 marca 2014 15.47
   Wpiszę coś z innego świata niż problemy poruszane na naszym blogu. Skłoniły mnie do tego metodą odległych skojarzę słowa OTO POZIOM PATOLOGII
   Jesteśmy w wieku, w którym mamy wnuki, często są to dzieci kilkuletnie.
   Zwróciła się do mnie ze skargą babcia , której wnuczkę oblała wrzątkiem/dziecko już wyszło ze szpitala/po buzi rodzona ciocia/dziecina jest jej siostrzenicą/.
   Ponoć sprawczyni jest chora, nie chce się zdiagnozować.
   W realu są ludzie, którym jak tej babci bezradność nie daje żyć.
   Kochajmy się.

   Usuń