27 marca 2014

Przerwa techniczna

Drodzy Państwo!
W dniu dzisiejszym blog był niedostępny przez kilka godzin.
Było to spowodowane przerwą techniczną.
Za wszelkie niedogodności przepraszam
Izabela

100 komentarzy:

 1. Bardzo dziękujemy, że znowu jest. Już myślałam, że może Adminka ma dosyć różnych głupawych , jak sądzę przypadkowych wpisów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma zlego ,co by na dobre nie wyszlo ,,okazuje sie Iza Adminka ,jest Nr 1 ,bo tak jest !!!!,awaria to pokazała!!!! em

   Usuń
  2. Myślę, że tyle osób wchodziło, aż serwer padł. Ukłony dla Zyzki, że udało jej się odtworzy.c.

   Usuń
 2. Uf, Pani Izo , dziękuję za tę informację ,bo bez tego bloga to jak bez ręki.
  M.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj jak dobrze ,że blog dalej działa , bo bez niego jak bez ręki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już uzależnienie od bloga-strasznie przykro było ,jak nie działał:-)
   Anna M.Ż.

   Usuń
 4. A już byłam załamana, bo pomyślałam sobie,że może blog-nasza skarbnica wiedzy- zostanie niedostępna

  OdpowiedzUsuń
 5. Droga Pani IZO dziękuję za uruchomienie naszej emeryckiej skarbnicy wiedzy.Bez niej było by nam trudno przejść długą drogę po nasze zabrane emerytury

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę o informację ,czy ktoś w Katowicach otrzymał już zaległe świadczenia.Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bylam w ZUS Katowice, moje akta już wróciły SA do ZUS ale na załatwienie sprawy było 60 dni i proszę cierpliwie czekać będzie wypłacone

   Usuń
 7. Czy Chorzowski ZUS wypłacił już jakieś świadczenia?

  OdpowiedzUsuń
 8. Zofia z Bydgoszczy27 marca 2014 20:52

  O jejuś, może będę jedyną - ale ja ucieszyłam się, że blog będzie działał się "po zalogowaniu się". Uruchomiłam już kwestię próby logowania, jednak coś nie wychodziło. Utrzymanie bloga wiąże się z kosztami, nie wiem czy wszyscy zwłaszcza Ci wpisujący się w ostatnim czasie o tym wiedzą.
  Pani Izo wesprę blog finansowo ponownie w kwietniu, W tym miesiącu niestety zus każe mi oddać 2500 złotych za styczeń 2013 ( była wtedy dodatkowo trzynastka). Nie wiem dlaczego aż tyle mam oddać, bo na rękę dostałam. 1650 (pomniejszoną) - może oddaje się brutto - ale to jest chyba chore ( oddać więcej niż mi zus przekazał.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Zofio!
   Oddaje się brutto.Ale w PIT za 2014r odliczy Pani to co zostało wpłacone jako zwrot nielegalnie pobranej emerytury.Ja musiałam oddać w 2011r i odliczyłam w Pit.

   Usuń
  2. do Anonimowy 27 marca 2014 21:59
   W jakim załączniku do PIT 37 należy wykazać te wpłatę na FUS?
   Bardzo proszę o odpowiedź.
   Jadwiga

   Usuń
  3. Pani Jadwigo!
   Wpłaty na FUS nie może Pani odliczyć w PIT,odlicza się tylko wpłatę jako ,,zwrot nielegalnie pobranej emerytury". Odliczenia dokonujemy w PIT O poz.17.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  4. Dziękuję za odpowiedź, ale coś mi się nie zgadza.
   Studiowałam te PITy, w PIT O poz. 21 jest do wykazania "zwrot nienależnie pobranych świadczeń (...)" i tam wpisałam kwotę, którą wpłaciłam na FUS.
   Pod poz. 17 są "darowizny wynikające z odrębnych ustaw" - czy ja mam niewłaściwy formularz?
   Jadwiga

   Usuń
  5. Przepraszam, pomyliłam. Podałam z mojego rozliczenia z roku 2012.Pani odpis się zgadza.Tylko,czy faktycznie odliczała Pani wpłatę na FUS?Jeśli tak to proszę przedzwonić do Urzędu Skarbowego i się dokładnie dowiedzieć.Ja wiem,że takiej wpłaty nie można odliczać.Wpłata na FUS i zwrot nielegalnie pobranej emerytury,to są dwie różne sprawy.Pozdrawiam.

   Usuń
  6. 18:14
   Myślę, że to jedna i ta sama sprawa. Wpłata na FUS była wynikiem rozliczenia dochodu w 2013 r., w dwóch miesiącach było przekroczenie 130% dochodu, ZUS rozliczając te dochody zaproponował zamiast zwrotu emerytur za te miesiące dokonania wpłaty na FUS, następnie fakt prawidłowego rozliczenia dochodu za 2013 r. potwierdził wydaną decyzją.
   Według mnie to jest to samo, tylko nazwane innymi słowami.
   Wpłata na FUS była przecież tożsama ze zwrotem nienależnie pobranych świadczeń.

   Usuń
  7. Wpłata na FUS, kwoty równej kwocie przekroczenia, pomniejszonej o kwotę pobranej zaliczki na podatek dochodowy nie stanowi składki na ubezpieczenia społeczne. Emeryt (rencista) dokonuje wpłaty na FUS w celu zwolnienia się z obowiązku zwrotu nienależnie pobranych świadczeń, a nie z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne.Wobec tego kwota wpłaty na FUS nie podlega odliczeniu od podstawy opodatkowania na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 2 w/w ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Kwota wpłaty na FUS nie podlega również odliczeniu od podstawy opodatkowania na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż kwota ta nie jest wpłacana tytułem zwrotu nienależnie pobranych świadczeń, lecz tytułem zwolnienia się z obowiązku zwrotu nienależnie pobranych świadczeń. Ponadto należy zwrócić uwagę, że kwota wpłaty na FUS jest równa kwocie przekroczenia, pomniejszonej o kwotę pobranej zaliczki na podatek dochodowy. Oznacza to, że emeryt (rencista) wpłaca na FUS kwotę już pomniejszoną o podatek dochodowy od osób fizycznych.

   Usuń
  8. Potwierdzenie powyższego
   http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=3749

   Usuń
  9. 20:20
   Dziękuję za informacje, przyznam, że ZUS proponując dokonanie wpłaty nie instruował o niuansach różniących dokonanie wpłaty na FUS a zwrotem emerytury brutto za dany miesiąc.
   W sumie to nie wiem, co jest korzystniejsze, czy dokonanie wpłaty na FUS (niższej), czy zwrot emerytury brutto i za rok odzyskanie podatku od tej kwoty (inflacja, zamrożenie pieniędzy na rok itp.).

   Usuń
  10. 20:40
   Strona nie była odświeżona i zobaczyłam link już po opublikowaniu mego wpisu 20:59.
   Dziękuję, zaraz się zapoznam.

   Usuń
  11. Miałam więcej szczęścia niż rozumu, w moim przypadku dokonana przeze mnie wpłata na FUS była zdecydowanie korzystniejsza pod każdym z wymienionych na stronie http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=3749 względów.
   Dziękuję za pomoc do dokonania tego odkrycia.

   Usuń
  12. Kochani,
   mam problem z PITem.
   Czy i ile z faktury (za prawnika - kasacja) mogę odliczyć i gdzie wykazać w PIT 37? ( tzn w której kolumnie).
   Bardzo proszę o pomoc za co z góry SERDECZNIE dziękuje.
   pozdrawiam

   Usuń
  13. 11:11
   przeanalizuj dokładnie najpierw PIT O (odliczenia), tam powinna być rubryka, wtedy kwota ta automatycznie wskoczy (przy rozliczaniu programem komputerowym) na właściwe miejsce do PIT 37 - tak mi się zdaje

   Usuń
  14. 11:20
   Dziękuje. Ale mam różne informacje (sprzeczne) i proszę czy MOGĘ odliczyć za usługę prawną (kwota to 1.800 zł)?
   Nie chciałabym później mieć dodatkowego kłopotu z US.
   pozdrawiam

   Usuń
  15. 11:34
   Ni potrafię udzielić Ci odpowiedzi w tej kwestii, nie miałam do czynienia z taka sytuacją, może ktoś miał i coś Ci podpowie, szukaj na ten temat w internecie, może stronie ministerstwa finansów (www. mf.gov.pl) albo zadzwoń do US
   Na pewno są tacy, którzy wiedzą i powiedzą. Pozdrawiam.
   An. 11:20

   Usuń
 9. Pani Izo bardzo się cieszę, że blog działa. Przed nami emerytami jest wiele spraw do rozwiązania i wzajemnego wspierania. Jeżeli dostęp na blog byłby po zalogowaniu również będę śledziła wpisy i komentarze /wówczas nie było by złośliwości/ Z pozdrowieniami Irena z Lubuskiego

  OdpowiedzUsuń
 10. W Lublinie ZUS nie wypłaca a przesyła pisma z informacją, że będzie wypłacać jak wrócą akta z sądów w ciągu 60 dni. Moje akta leżą w sądzie 7 miesięcy ciekawe jak długo jeszcze będą tam leżeć, to jest zagadka.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję Pani Izko, już myślałam, że mnie zablokowano. Otworzyłam nawet konto w google i nic, tylko dla zaproszonych. Dzięki temu blogowi umiałam sprostać, odwoływania się po sądach. Do zwrotu mojej zawieszonej emerytury jeszcze daleka droga, bo na moje w nieszczęście wygrałam w SO Bydgoszcz. Wniosek do ZUS złożyłam 19 lutego/ 20.02.14 dostałam informację z SA Gdańsk, że rozprawa odbędzie się 25 marca. List z Gdańska doszedł po 21 dniach od wysłania. Wszystko się minęło. Teraz mam pismo z sądu z SA Gdańsk o przesunięciu terminu rozprawy. Może znowu będę czekać około roku na termin rozprawy. Ta nasza ustawa była tak dopracowana w szczegółach a jednak. Wiem z doświadczenia, że decyzję wydaje się w ciągu 30 dni a w szczególnych sytuacjach 60 dni i to powinno wystarczyć. Pozdrawiam Zosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zosiu, przecież ZUS wycofa apelację na twój wniosek!.
   Po co rozprawa w SA ???

   Usuń
 12. Brawo Pani Izo, a już myślałem, że się Pani znudziło być razem z nami
  Pozdrawiam
  Tadeusz

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziękuję bardzo Pani Izko, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Do Pani Zofii z Bydgoszczy, nie wiem kiedy Pani skończyła 60 lat, jeżeli w styczniu 2013r, to faktycznie ZUS wymaga do zwrotu całą emeryturę/chodzi o trzynastkę/, ale jeżeli już w marcu, itd, to należało do ZUS-u wykazać dochody łącznie np. luty, marzec i m-ce, do których nie skończyło się 60 lat,pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zofia z Bydgoszczy28 marca 2014 19:54

   Skończyłam 60 lat w styczniu.
   Dziękuję za informację i pozdrawiam

   Usuń
  2. 6o lat w styczniu plus dodatkowe 4 m-ce,czy już dodane te dodatkowe

   Usuń
 15. Pani Izko dziękuję, Zosia

  OdpowiedzUsuń
 16. W Lublinie ZUS nie wypłaca pieniędzy a śle pisma , że dokumenty znajdują się w sądach i do czasu przesłania przez sądy nie ma możliwości wypłacenia. Od chwili przesłania przez sądy ma 60 dni. Tylko problem jest kto mi powie kiedy sądy prześlą dokumenty, bo ja czekam już 7 miesięcy na zwrot akt.Ile to będzie jeszcze trwało nikt nie wie. To jest gra na zwłokę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Opolu ZUS postępuje podobnie.
   Dziękuję Pani Izie za dalsze prowadzenie bloga.
   Pozdrawiam! H.A

   Usuń
  2. Ja zadzwoniłam do sądu w Lublinie i dowiedziałam się " u źródła", że moje dokumenty po dwóch miesiącach od umorzenia sprawy zostały oddane do ZUS w Biłgoraju, który je podobno "opracowuje".

   Usuń
 17. pozdrawiamy Mariana !

  OdpowiedzUsuń
 18. Otrzymałam pismo z ZUS-u o zawieszeniu postępowania w sprawie wypłaty ze względu na toczące się w sądzie postępowanie odwoławcze. Na mój wniosek, złożony po uprawomocnieniu się orzeczenia sądu nastąpi podjęcie zawieszonego postępowania. Pismo otrzrymałam po miesiącu od złożenia wniosku, rozumiem więc, że po podjęciu przez ZUS postępowania będzie kontynuacja ustawowego terminu, czyli jeszcze miesiąc na dokonanie wypłaty przez ZUS. Tylko dlaczego ma to być kolejny mój wniosek ?Przecież ZUS też otrzymuje decyzję Sądu...

  OdpowiedzUsuń
 19. Pozdrawiam wiosennie wszystkich blogowiczów. Pięknie jest na naszym blogu:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo ładna wiosenna szata graficzna blogu, natomiast brak białego pola do prowadzonej dyskusji pod konkretnym komentarzem w moim odczuciu czyni blog mniej czytelnym.

  OdpowiedzUsuń
 21. Dziękuję ślicznie.
  Z tłem zaraz postaram się coś zrobić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest ani jarzębina, ani kasztan, melisa też nie (ktoś to sugerował w poprzedniej dyskusji), trzeba wziąć do ręki "Klucz do oznaczania roślin" W. Szafera i oznaczyć, i wszystko będzie jasne.


   Usuń
 22. Dzień słoneczny, nastrój przedświąteczny, blog odświeżony, więc jestem zadowolony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Emeryt to brzmi dumnie
   Jesteś zadowolony - więc teraz jasne.

   Usuń
  2. Ale nie wypłacony/jak na razie:)

   Usuń
 23. Emeryt to brzmi dumnie28 marca 2014 13:56

  i bez zalogowania dla sprawdzenia działania

  OdpowiedzUsuń
 24. Emeryt to brzmi dumnie28 marca 2014 13:58

  Zyzko Kochana! Czyli Kochana Zyzko!
  Oświadczam dumnie, że pięknie działła wszystko!
  Miłego blogowania.13.52,13.55,13.56 popełnione przeze mnie.
  Miło znów widzieć blog.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zanakomicie emerycie

   Usuń
  2. Emeryt to brzmi dumnie28 marca 2014 14:02

   fakt brak białego pola na odpowiedź. Skańczam experymenty. Miłego weekendu. Wszystkim.

   Usuń
  3. ETBD
   Druk jest wyraźny, ważne, że jesteś zadowolony.
   Tobie też przyjemnego weekendu!

   Usuń
 25. Moja odpowiedź z ZUS kwota zawieszonej wynosi 20365,15 + doliczono odsetki 4762,03Czy prawidłowo naliczone odsetki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ta kwota: 20365,15 zawieszonej emerytury netto czy brutto?
   Ela

   Usuń
  2. Proszę podać od jakiej kwoty brutto? Dziękuje.

   Usuń
 26. zus Wrocław emerytura37716,19 odsetki8911,44

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a mozna wiedziec czy walczyla Pani w sadzie o zawieszona ??

   Usuń
  2. do 15:00
   Od jakiej kwoty brutto jeżeli to nie jest tajemnicą?
   Jestem też ZUS Wrocław wniosek składałam 25 lutego ale wiem że wnioski ZUS przyjmował już od 12 lutego. Taką uzyskała odpowiedź ze najpierw rozpatrują z 12 lutego.
   Pozdrawiam

   Usuń
 27. Brawo Wrocław! A co z Warszawką ? Śpią czy opalają się???

  OdpowiedzUsuń
 28. A mój mały ZUS w zachodniopomorskim odwinął mi numer. Przy okazji załatwiania innej sprawy, zapytałam jak wygląda wypłata mojej zaległej. Pani bardzo uprzejma kliknęła w komputer- akta są w naszym archiwum, wiec z pewnością sprawa została zakończona, ale sprawdzimy. Po chwili przyniesiono papierowe akta i Pani szuka mojego podania i szuka i szuka. Nie ma. Jak to nie ma - mam przecież potwierdzenie. Ale nie ma, wiec może nie złożyłam tego podania. Ponieważ nie miałam przy sobie tego ważnego potwierdzenia, poprosiłam aby sprawdzono wpływ korespondencji w dn.03 marca. Pani sprawdziła - Jest wpływ /skan podania/, ale podania nie ma na gruncie. I się zaczęło- wszystkie Panie pracujące nad takimi sprawami przerzuciły papiery na swoich biurkach, ale żadna podania nie znalazła. Zezliłam się okropnie, bo to już prawie połowa ustawowego czasu , a moja sprawa w lesie .Co by było gdybym nie zapytała - nie ma podania nie ma sprawy. Na pytanie czy zdażą dokonać wypłaty w terminie, nikt nie potrafił mi odpowiedzieć. Ogarnęła mnie czarna rozpacz bo liczyłam na wypłatę w ustawowym terminie. Pozdrawiam mimo wszystko kolorowo .Krystyna z zachodniopomorskiego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie martw się, termin się liczy od daty wpływu niezależnie od tego gdzie jest Twój papierowy wniosek, wydrukują sobie skan, po takiej zadymie na pewno będziesz załatwiona priorytetowo.

   Usuń
  2. Widocznie w Szczecinie tak już mają, ponieważ ja otrzymałam odpowiedź, że mi się w ogóle nie należy wypłata zawieszonej, teraz czekam na decyzję, zobaczymy.
   Irena

   Usuń
  3. Za to mają Łonę i Webbera. I plażę. Masz gdzie się uspokoić. Nie to no ja:(

   Usuń
 29. Przepiękna szata graficzna - dziękujemy, a Warszawa była bardziej sądowa - akta jeszcze nie podocierały do ZUS-u to i terminy wypłat będą późniejsze, trzeba cierpliwie czekać - pozdrawiam wiosennie Elżbieta z Warszawy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzajemnie....Elżbieta z Warszawy

   Usuń
 30. Mam pytanie do Pani z 14:39,kiedy stala sie pelnoletnia emerytka, bo mi wychodzi tez prawie taka sama kwota tj.20.361 zl, ale sama tak sobie wyliczylam ,nie mam jeszcze nic z zus.
  Wiesia

  OdpowiedzUsuń
 31. Dobrze, że wpis Pana Mariana został usunięty, bo był bardzo niestosowny. Nawet tym najwazniejszym się zdarza napisac coś brzydkiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 17:32
   Nie rozumiem, po co to tyle razy roztrząsać? Zresztą, w tym wpisie, w moim przekonaniu, była napisana prawda i niepotrzebnie został usunięty.
   K.

   Usuń
 32. Witam . mam pytanko?jak będa liczone odsetki, jezeli zwrot zaleglej emerytury będzie wypłacana na podstawie wyroku sądowego. Do dnia wyplaty czy na podst ustawy. Wyrok 1 .02.
  Dziekuje za odpowiedz
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w wyroku też zasądzono odsetki?

   Usuń
  2. Pozostały do decyzji ZUS- odsetki.

   Usuń
  3. to odsetki,w tej sytuacji,będą z ustawy

   Usuń
 33. ta zieleń uspokaja .....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie zachwyca. Wszystko zielone po prostu pożeram moim chciwym wzrokiem:)

   Usuń
 34. Witam !
  13.03.2014 roku - zapadł wyrok SO - wypłacić zaległe tj. od.01.10.2011 do 22.11.2012.Przyznano odsetki od należnej kwoty od 26.01.2013 do dnia wypłaty - nie wiem skąd ta data ( od.26.01.2013r.),może dlatego, że w styczniu 2013r. otrzymałam zaległą za część listopada (od. 22) 2012 r. i grudzień 2012, oraz bieżące za styczeń 2013r. Obliczyłam, że odsetki zgodnie z ustawą będą przysługiwać wyższe. (chyba, że wypłatę otrzymam w listopadzie 2014r.), a liczę , że nastapi to szybciej.
  Chciałam dodać, że po mojej wygranej w SO , ZUS wystąpił o uzasadnienie wyroku -uważam , że jest to złośliwe działanie ZUS , aby przedłuzyć wypłatę, bo to wydłuża czas prawpmocności wyroku, a tym samym wypłatę zaległej emerytury .
  Co mam dalej robić w sprawie odsetek jak otrzymam w zaniżonej kwocie tj. zgodnie z wyrokiem sądu.
  Katarzyna 1949

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 20:41
   Data 26 stycznia 2013 r. to na pewno data pierwszej wypłaty po wznowieniu wypłat, która obejmowała część listopada i grudnia 2012 r. oraz styczeń 2013 r. Z ODSETKAMI.
   Sprawdź sobie tę decyzję, na pewno są tam uwzględnione odsetki do 26 stycznia 2013 r. - dlatego tak jest w wyroku.

   Nie rozumiem, dlaczego uważasz, że dostaniesz zaniżoną kwotę odsetek z wyroku sądu, skoro sąd orzekł, że odsetki DO DNIA WYPŁATY. To jest dla Ciebie korzystne, bo Twoja wypłata będzie później i w tym przypadku czas działa na Twoja korzyść.
   W ustawie takich korzystnych zapisów nie ma, tylko do dnia wypłaty (jeśli wypłata była przed ustawą), albo do dnia wejścia w życie ustawy.

   Usuń
  2. Ma racje 29;59

   Usuń
  3. An. 20:41 Chodzi Ci o to, że odsetki nie są od dnia wymagalności w październiku 2011 r.?
   Może ZUS też to zdziwiło, dlatego wystąpił o uzasadnienie na piśmie. Wyrok jest ogłaszany ustnie, może sędzia się pomylił podając od 26 stycznia 2013 r., może to być zwykłe przejęzyczenie.

   Usuń
 35. Zieleń jest wspaniała i sprawia, że człowiekni nie czuje zmeczenia przy komputerze. Kochani emeryci uważam, że nie powinniscie pisać wysokości otrzymanych kwot emerytur i odsetek. Sami robimy sobie złą robotę. Ten blog jest czytany przez różnych i zazdrosnych ludzi z naszego otoczenia i proszę się nie zdziwić jak zaczniecie otrzymywać wypowiedzenia z pracy. Zazdrość nie zna granic. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 20:59
   Też tak uważam, kwoty są niepotrzebne, nawet jeśli ktoś podaje, aby uzyskać potwierdzenie wysokości odsetek czy też aby je wyliczyć - to kwota emerytury i kwota odsetek to za mało aby takie wyliczenia zrobić.
   Zasada liczenia jest znana, przedstawiona w przystępny sposób, poza tym ZUS dobrze wylicza, ma dobre programy, wiele wpisów to potwierdza.

   Usuń
  2. A może Pani Izabela mogłaby wykasować kwoty podane ww. komentarzach?

   Usuń
  3. Nie przesadzajcie - kto się domyśli czyj jest wpis skoro wszyscy są Anonimowi ???
   A kwoty muszą być duże skoro są to świadczenia za 14 miesięcy - a to jest więcej niż rok !
   Kto nie chce - nie podaje.
   Ja tych pieniędzy nie ukradłam - one mi się należą jak psu kość!!!

   Usuń
 36. Wyjaśnienie do godz. 20.41.
  W wyroku SO z dnia 13.03.2014 roku zasądzono odsetki od należnej kwoty zaległej emerytura od 26.01.2013 roku do dnia wypłaty.
  Przyjmijmy, że kwota zaległej emerytury wynosi np. xxxx x zł., to od tej kwoty liczone są odsetki od 26.01.2013 do dnia wypłaty.
  Odsetki nie są przyznane od 01.10.2011 r.
  Była to pierwsza sprawa i dopiero czekam na wypłatę zaległej i odsetek. .
  Katarzyna 1949

  OdpowiedzUsuń
 37. Muszę się podzielić z Państwem miłym zdarzeniem. Wczoraj zadzwoniła do mnie Pani z ZUS i przypomniała, że jeszcze nie złożyłam wniosku o wypłatę zaległej emerytury i że powinnam zrobić to jak najszybciej bo ZUS wypłaca zaległe tylko na wniosek. Jakież było jej zdziwienie że nie mam zamiaru składać wniosku w tym roku tylko w 2015, ze względów przekroczenia II progu podatkowego. Pani w ZUS nie wiedziała o takiej możliwości gdyż ZUS nie otrzymał w tej sprawie z centrali żadnych wytycznych. Wobec tego jeszcze wczoraj napisałam i-maila do centrali w tej sprawie i czekam na odpowiedź. Pozdrawiam HB

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaki ZUS ?
   Ja też nie składam wniosku dopiero pod koniec roku 2014 z tego samego powodu co ty :).
   Proszę jeżeli dostaniesz odpowiedź na twojego maila poinformuj nas o treści.
   W Ustawie nie ma zakreślonego terminu składania wniosków więc nie wiem o co chodzi.
   Może pani z ZUS była ździwiona że nie jesteś "pazernym" emerytem :))))
   Mam w planie odejść pod koniec roku na zasłużony odpoczynek i będę miała wypłaconą 6 - krotną odprawę więc troszkę tych pieniędzy będzie a ponieważ nie brakuje mi "na chleb" więc się nie spieszę i nie mam zamiaru płacić 32% podatku od nadwyżki. Kwotę którą bym musiała oddać państwu przeznaczę na egzotyczne wczasy i wypoczynek na zasłużonej emeryturze :)))
   Pozdrawiam - AS.

   Usuń
  2. Do AS - oczywiście gdy tylko dostanę jakąś informację z centrali ZUS zaraz podzielę się z Państwem tą wiadomością. Jestem bardzo ciekawa dlaczego centrala ZUS nie powiadomiła swoich pracowników również o takiej możliwości. Rzeczywiście brak zapisu w ustawie do kiedy można składać wnioski będzie na pewno jeszcze wiele razy budzić różne wątpliwości. A ZUS bez dodatkowych wyjaśnień nic sam nie zadecyduje. Pozdrawiam HB

   Usuń
  3. Będę bardzo wdzięczna.
   Pozdrawiam słonecznie i ciepło z południa.:)
   AS.

   Usuń
 38. Proszę napisać, czy w Krakowie jest osoba której ZUS już wypłacił zaległą emeryturę , a może pisemnie poinformował o wypłacie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wszyscy emeryci wchodzą na blog, informacje tutaj umieszczane w żaden sposób nie są miarodajne, pokazują tylko pewien fragment zagadnień dotyczący osób odwiedzających blog.

   Usuń
 39. Jak różnie ZUS-y załatwiają. Wniosek do ZUS o wypłatę zawieszonej dostarczyłam 19 lutego b.r. z jednoczesną prośbą o wycofanie apelacji przez ZUS od zawieszonej emerytury - wyrok SO dla mnie pozytywny, wraz z kserem mojego wniosku kierowanego do SA o wycofanie mojej apelacji od wyroku SO - negatywny dot. odsetek. Cisza do dnia 19 lutego b.r. W dniu 10 lutego b.r. otrzymałam do wiadomości z SA odpowiedż ZUS kierowaną do SA - ustosunkowanie się do mojego wniosku o wycofanie apelacji dot. odsetek i napisali, że popierają mój wniosek. W tym samym dniu zadzwoniłam do SA z pytaniem, czy ZUS złożył wniosek o wycofanie swojej apelacji o mojego wyroku dot. zwrotu zawieszonej emerytury. Otrzymałam odpowiedź, że nie złożył. Tego samego dnia zadzwoniłam do ZUS dlaczego nie złożyli. W pierwszej wersji otrzymałam odpowiedź, że złożyli i podali datę. Była to data ich odpowiedzi na moj wniosek odnośnie odsetek. Wytłumaczyłam, że to nie o to chodzi. W konsekwencji Pani z ZUS powiedziała, że rozpozna się w sprawie i mam zadzwonić za 2 dni tj. 21 marca b.r. Gdy zadzwoniłam w umówionym dniu Pani mi odpowiedziała,że w dniu dzisiejszym wysłali wniosek do SA o wycofanie apelacji. Gdy zapytałam dlaczego miesiąc czasu mój wniosek przeleżał w ZUS i jak długo by jeszcze leżał zanim wysłali by wniosek o wycofanie. Pani poinformowała mnie, że mają dużo pracy. Odpowiedziałam, że to nie mój problem. Aktualnie zadzowniłam do SA i potwierdzili, że wniosek z ZUS wpłynął i na postanowienie muszę czekać około 1 m-ca bo mają dużo pracy. I tu się mści, wypłata odsetek do dnia wejścia w życie ustawy a nie do dnia wypłaty zawieszonej emerytury. I tu nas mają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od początku bylo wiadome, ze o to im (Rządowi) chodzilo, aby uszczknąć choc trochę, i nie dać nam odrobiny więcej, a samemu móc ociągac się jak długo się da z wypłatą zabranych nam emerytom pieniędzy! ;) Lili

   Usuń
  2. Znalazłam się w podobnej sytuacji i naiwnie czekałam, że ZUS sam wycofa swoją apelacje po złożonym przeze mnie wniosku o wypłatę. Nie doczekałam się i teraz dopiero po otrzymaniu informacji z SA, wniosłam do ZUS pismo o wycofanie bezprzedmiotowej apelacji. W ten sposób "zjadane" są odsetki, które miały być dla nas rekompensatą.

   Usuń
 40. GS. powinno być w treści w piątej linijce od góry " cisza do 21 marca" i dalej W dniu 19 marca b.r otrzymałam........ przepraszam poprostu po napisaniu nie przeczytałam

  OdpowiedzUsuń
 41. Link do artykułu z Gazety Wyborczej z 26 marca 2014. Zwiera trochę nowych opinii i wskazówek więc warto doczytać do końca. ;)

  http://wyborcza.pl/1,97654,15687399,ZUS_oddaje_emerytury__ktore_nieslusznie_zabral.html

  OdpowiedzUsuń
 42. Piękna,odważna zielen, jedyna na stronach .Super ,z zielenia nie moga sobie poradzic ,projektancji samochodow ,Ona dala rade,,!lic plast

  OdpowiedzUsuń