Wojciech Skurkiewicz pokieruje senacką komisją obrony narodowej.
Zdecydowali o tym senatorowie na środowym posiedzeniu - infromuje
radomskie Radio Plus.
- To dla mnie wielki zaszczyt, że będą
mógł kierować tą komisją. To również nowe wyzwania. Przed nami do
załatwienia wiele spraw, które dotyczącą m.in. kondycji polskiej armii -
powiedział senator Skurkiewicz w rozmowie Radiem Plus Radom:
Wojciech Skurkiewicz jest absolwentem
Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W
okresie 2006-2007 pełnił funkcję rzecznika prasowego Dyrekcji
Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie. W latach 2006-2007 był radnym i
przewodniczącym Rady Miasta Radomia. Jest członkiem Prawa i
Sprawiedliwości oraz NSZZ Solidarność. Żonaty, ma czworo dzieci.
Gratuluję Panu senatorowi wyróżnienia i życzę owocnej pracy w kierowaniu komisją.
OdpowiedzUsuńRadomianka
Gratuluję i dziękuję za to co Pan do tej pory dla nas zrobił.Życzę sukcesów.
OdpowiedzUsuńWyrazy szacunku.
BR
Wrocław
Wysłałam e-mailem pisma do dwóch posłanek z Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Nie wiem czy to wystarczy.?
OdpowiedzUsuńBarbara
Trochę mało. Wyślij więcej, do przedstawicieli wszystkich opcji politycznych. Im więcej, tym lepiej.
UsuńSzanowny Panie Senatorze,
OdpowiedzUsuńGratuluję, doceniono Pana kompetencje.
Postawiono na właściwego człowieka w tak ważnej dla Polski, Senackiej Komisji Obrony Narodowej.
Znając Pana wcześniejszą aktywność dla dobra społeczeństwa ( w tym na rzecz "zawieszonych" emerytów ), mam pewność, że nie zawiedzie Pan w pokładanych w Panu naszych nadziei poprzez wpływanie na decyzje rządzących w zakresie obronności naszego kraju i zapewnienie nam poczucia bezpieczeństwa.
Z wyrazami szacunku - blogowiczka Daniela
Składam szczere i najserdeczniesze gratulacje- takich ludzi w rządach nam potrzeba, wtedy nasza Ojczyzna podniesie się ztego moralnego i finansowego upadku.
OdpowiedzUsuńBrawo Radom , gratulacje od Bożeny z Katowic
OdpowiedzUsuńBeda razem z Niesiolowskim wspolpracowac, on jest takim samym przew.tylko wv sejmie, a kto to jest nie moge napisac bo wpis zostalby natychmiast zdiety.
OdpowiedzUsuńSenat upoważnił senatora Wojciecha Skurkiewicza do reprezentowania Senatu w dalszych pracach nad projektem.
UsuńBędzie nas właściwie bronił.
-Przed nami do załatwienia wiele spraw, które dotyczącą m.in. kondycji polskiej armii - powiedział senator Skurkiewicz
A ja nie gratuluję, życzę tylko wytrwałości i mądrych decyzji.
OdpowiedzUsuńOmnibus.
UsuńW Senacie VII kadencji był członkiem
Komisji Kultury i Środków Przekazu,
Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz
Komisji Środowiska.
A co ta nominacja ma wspólnego z emerytami? Czy będzie jakieś pospolite ruszenie emerytów do armii?
OdpowiedzUsuńAnonimie z 17:04
UsuńGłupie pytanie! A emeryt nie jest obywatelem naszego kraju? Jego bezpieczeństwo własne, dzieci i wnuków nie dotyczy? A Panu senatorowi, który współdziałając z innymi senatorami z PiS złożył skargę konstytucyjną w sprawie zawieszonych emerytur, trzeba gratulować awansu na przewodniczącego Komisji Senackiej!
Pan senator jest aktywny i wrażliwy na potrzeby społeczne, a zapewnienie naszej bezpiecznej przyszłości ma bardzo ważne znaczenie dla całej populacji!!!
A więc anonimie więcej wdzięczności, a mniej cynizmu!!!
Dzięki temu człowiekowi, zostaliśmy zauważeni i możemy walczyć o sprawiedliwość!!!
xyz
To była żartobliwa wypowiedź, a tu zostały wytoczone prawdziwe armaty!
UsuńNominacji oczywiście panu Senatorowi gratuluję!
Brawo, Radom górą. Moi znajomi z Radomia poczytywali sobie za zaszczyt nazywanie ich Warchołami z Radomia, ale obawiam się, że xyz nie zrozumiałby i gotów znowu potraktować za obraźliwe.
"Kocham" takie nadęte balony jak XYZ. :))
UsuńWróciła mi wiara w człowieka, że poczucie humoru w narodzie nie ginie
UsuńNic tak nie obnaża ludzkiego charakteru, jak obrażanie się z powodu żartu. (Jerzy Waldorff)
UsuńBrawo xyz - a żarty zostawmy na inną okazję!
UsuńDD
BRAWO xyz i gratuluję Panu Senatorowi
OdpowiedzUsuńPozdrawiam A
Co za zasadnicza postawa!
UsuńDzień dobry,
OdpowiedzUsuńPani Danielo (b.przepraszam) gdzie znajdę "gotowca" do skopiowania i wysłania wszystkim posłom?
Jeszcze raz przepraszam i serdecznie pozdrawiam.
UsuńPan/i ................
Poseł na Sejm RP
Szanowna Pan/i Poseł,
W związku z wpłynięciem do Sejmu senackiego i rządowego projektu ustawy dotyczącej wykonania wyroku TK dnia 13 listopada 2013r. syg.akt.K2/2012 w sprawie zwrotu zawieszonych emerytur w okresie od 1 października 2011r. do 21 listopada 2012r., mając na uwadze założony cel ustawy i zgodne intencje obu projektodawców oraz, że z dwóch projektów ustaw powstanie jedna ustawa, a wiodącym projektem okaże się projekt rządowy, zwracam się z uprzejmą prośbą o zwrócenie uwagi, aby zapisy tworzonej ustawy były jasne, czytelne i gwarantowały wypłatę zaległych emerytur wszystkim emerytom bez wyjątku, którym zawieszono emerytury na podstawie niekonstytucyjnych przepisów (art. 28 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o finansach publicznych) ponieważ dalej kontynuowali zatrudnienie u tego samego pracodawcy bez rozwiązania stosunku pracy.
W obecnej wersji druku nr 1907, który trafił do Sejmu 7 listopada 2013 roku, niektóre zapisy przedstawionego rządowego projektu ustawy lub ich brak, budzą nasze poważne wątpliwości.
Największe obawy wzbudza fakt, iż w projekcie rządowym ustawy nie ma zapisu dotyczącego zwrotu zawieszonej emerytury tym emerytom, którzy w wyniku odwołania od decyzji organu rentowego przegrali sprawy w sądach. Zważywszy na to ,że prawomocne wyroki sądu są wiążące dla obu stron, brak jednoznacznego zapisu regulującego ten stan rzeczy spowoduje, że emeryci, którym sądy odmówiły wypłaty zaległej emerytury nigdy jej nie odzyskają.
Pragnę zwrócić również uwagę na art. 3 projektu rządowego, którego zapis w obecnym kształcie pozbawia tych emerytów, którym wypłata zawieszonej emerytury została ustalona na podstawie prawomocnego wyroku sądu, należnej waloryzacji i odsetek.
Proszę również o rozważenie możliwości rozwiązania problemu emerytów, którym organ rentowy zaczął wypłacać emeryturę w okresie vacatio legis bez konieczności rozwiązania stosunku pracy, a następnie zawiesił prawo do pobierania świadczenia na podstawie tych samych niekonstytucyjnych przepisów, co wszystkim emerytom pobierającym wówczas świadczenie bez rozwiązania stosunku pracy.
W tym miejscu chciałabym zacytować fragment uzasadnienia do projektu senackiego, stanowiącego motto dla zawieszonych, mających nadzieję, że projektowana ustawa zadośćuczyni ich kilkuletnim staraniom o odzyskanie swoich zaległych emerytur, jak również pozwoli zachować wiarę w demokratyczne państwo prawa.
„Należy stwierdzić, że pewna norma (nie przepis w całości) utraciła moc z chwilą ogłoszenia wyroku TK. Uchwalenie projektowanej ustawy nie spowoduje utraty mocy przez jakąś kolejną normę lub przepis; spowoduje tylko dodanie nowej normy. Stąd określenie „przepisy dotychczasowe” należy rozumieć, jako przepisy obowiązujące przed dniem wejścia w życie proponowanego przepisu, czyli z wyłączeniem owego przepisu. W konsekwencji, jeżeli emeryt uzyskał wszelkie zaległe świadczenia, wraz z odsetkami, jeszcze przed wejściem w życie proponowanej ustawy (na podstawie dotychczasowych przepisów stosowanych przez ZUS lub sądy z uwzględnieniem wyroku TK), to na podstawie uchwalonej ustawy już ich nie otrzyma. Jeżeli na podstawie dotychczasowych przepisów otrzymał zaległe świadczenie, bez odsetek, to na podstawie proponowanego przepisu otrzyma tylko odsetki. Jeżeli dotychczas nic nie otrzymał (bo np. o nic nie wystąpił, albo wystąpił lecz ZUS lub sąd mu odmówił) to otrzyma całość zaległych świadczeń.”
Mając powyższe na uwadze, w imieniu wszystkich emerytów, którzy nabyli prawo do emerytury przed dniem 1 stycznia 2011 roku, którym zawieszono emerytury na podstawie art. 28 i do chwili obecnej nie zwrócono zaległych świadczeń, bardzo proszę Szanownych Państwa, aby tworzona ustawa w sposób jasny i czytelny, nie wymagający interpretacji, raz na zawsze załatwiła sprawę tysięcy pokrzywdzonych ubezpieczonych.
Z poważaniem ........ Imię i Nazwisko
adres
Pozdrawiam również
Daniela
Posłowie zazwyczaj nie znają szczegółów ustaw, o których decydują. W proponowanym piśmie do nich, w części dotyczącej osób takich jak @Xenefont, jest dodatkowo odwołanie się do ustawy „zawieszającej” z dnia 16 grudnia 2010. Napisano tam o podjęciu wypłaty świadczenia niektórym osobom w okresie vacatio legis, mając na myśli szczególny okres „odroczenia”, od 1 stycznia 2011 do 30 września 2011, ale bez wyraźnego wskazania, o jaki okres chodzi. Może to być błędnie zrozumiane przez posłów, ponieważ jako vacatio legis rozumie się zwykle okres pomiędzy publikacją ustawy, a jej wejściem w życie (w przypadku tamtej ustawy: od 30 grudnia 2010 do 1 stycznia 2011). Proszę zwrócić uwagę, że artykuł 2 projektu rządowego obejmuje także emerytów z okresu vacatio legis ustawy „zawieszającej” (30 i 31 grudnia 2010) w tym podstawowym rozumieniu.
UsuńMoże więc napisać bardziej precyzyjnie, o co dokładnie chodzi zamiast skrótowo używać tylko określenia vacatio legis?
Ten fragment mógłby brzmieć:
„Proszę również o rozważenie możliwości rozwiązania problemu tych emerytów, którym organ rentowy zaczął wypłacać emeryturę w szczególnym okresie „vacatio legis” artykułu „zawieszającego”, czyli od 1 stycznia do 30 września 2011, bez konieczności rozwiązania stosunku pracy, a następnie zawiesił prawo do pobierania świadczenia na podstawie tych samych niekonstytucyjnych przepisów, co wszystkim emerytom pobierającym wówczas świadczenie bez rozwiązania stosunku pracy.”
Dziękuję, słuszna uwaga!
UsuńPodany wyżej wzór był poprawiany przez Elżbietę z Łodzi, chyba w innych wzorach ten problem był wyraźniej zaznaczony!
pozdrawiam uważnych
Daniela
Pani Danielo,
UsuńBardzo dziękuję i pozdrawiam.
BSz
Uważam że za dużo języka prawniczego jest w tych naszych petycjach, pismach. Po co się wysilać na język który nie jest dla wszystkich posłów zrozumiały wszak nikt nie będzie zaglądał do opasłych ksiąg i ustaw i poświęcał czas na "rozkmicanie" tego " co autor miał na myśli. Większość posłów nie ma na to czasu aby usiąść i rozmyślać.
UsuńUważam że każde pismo od szarego obywatela powinno być napisane prostym, zrozumiałym językiem a nie odwoływanie się do paragrafów których nikt nie będzie szukał i sobie interpretował.
Naleźy pisać konkretami a nie ogólnikami.
Takie jest moje zdanie.
I takie pismo napisałem - po prostu" od siebie".
Dzisiejszą sobotę poświęciłem naszej sprawie,w tym też i towarzystwu z okresu kiedy akt normatywny nas dotyczący "wypoczywał na swoich wagarach i wakacjach" w okresie od 1 stycznia do 30 września 2011 r.! Do 30 posłów z KOMISJI POLITYKI SPOŁECZNEJ I RODZINY wysłałem opinię do projektu rządowego. Dodałem w niej,w miejscu wiadomym: Fakt, że ZUS zrealizował na wniosek emerytów prawo do emerytury bez zwalniania się z pracy w okresie vacatio legis (nazywany "okresem próżnowania ustawy"), potwierdza zasadność i celowość objęcia ich ustawą rekompensacyjną. A teraz idę pobudzić krążenie. Pozdrawiam
UsuńPobudzić krążenie można niekoniecznie idąc ;)
UsuńProponuję wino, kobiety i śpiew!
UsuńTo, oczywiście propozycja dla Xenia ?
UsuńNo tak, dla Xenefont o/Olsztyn16 listopada 2013 18:54.
UsuńO co chodzi? Jest księdzem, czy co?
a Xenefont był ministrantem? ;)
UsuńBył albo nie był, oto jest pytanie
UsuńByłem,byłem i mszalne winko, jak każdy ministrant też piłem!
UsuńLepiej grzeszyć i żałować niż żałować, że się nie grzeszyło!
UsuńDo Anonimowy16 listopada 2013 11:18 i Daniela16 listopada 2013 11:25
UsuńSądzę że w zdaniu wystarczy dopisać daty, np. „Proszę również o rozważenie możliwości rozwiązania problemu emerytów, którym organ rentowy zaczął wypłacać emeryturę w szczególnym okresie vacatio legis, od 1 stycznia 2011r. do 30 września 2011r.,…..”
Danielu, piszesz „Podany wyżej wzór był poprawiany przez Elżbietę z Łodzi, chyba w innych wzorach ten problem był wyraźniej zaznaczony!”
Pozwoliłam sobie to sprawdzić:
Anonimowy13 listopada 2013 19:05
Wzór Pisma do posłów z Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, w ogóle nie wymienia sprawy osób z vacatio legis
Anonimowy13 listopada 2013 19:16
Piszemy do posłów:
Fragment o vacatio legis: „Powinno się również rozwiązać problem emerytów, którym organ rentowy zaczął wypłacać emeryturę w okresie vacatio legis bez konieczności rozwiązania stosunku pracy, a następnie zawiesił prawo nabyte do pobierania świadczenia na podstawie tych samych niekonstytucyjnych przepisów, co wszystkim emerytom pobierającym wówczas świadczenie bez rozwiązania stosunku pracy.”
Anonimowy13 listopada 2013 21:09
Nawet byłoby wskazane, aby była różnorodność pism, można napisać wprost: - Brak informacji o vacatio legis
Anonimowy13 listopada 2013 21:36
Ważne, by problem był przez posłów dostrzeżony. Fragment: „Powinno się również rozwiązać problem emerytów, którym organ rentowy -w okresie „vacatio legis” - rozpoczął wypłacać emeryturę bez konieczności rozwiązania stosunku pracy, a następnie zawiesił nabyte prawo na podstawie niekonstytucyjnych przepisów, tych samych co wszystkim emerytom pobierającym wówczas świadczenie bez rozwiązania stosunku pracy.
Pozdrawiam wszystkich twórców i autorów apelu i życzę zrozumienia wszystkich uwag przez posłów i powstania ustawy, która spełni oczekiwania nas wszystkich
są pod wcześniejszymi postami - do wyboru
OdpowiedzUsuńAle o co chodzi z tym senatorem,czyżby miał bronić nas,emerytów przed wcieleniem do wojska.
OdpowiedzUsuńemeryt po służbie
Kolejny dowcipniś??????????????????????
UsuńA od kiedy nie wolno byyć dowcipnym? Dobry żart tynfa wart!
UsuńGdyby ludzie mieli poczucie humoru, wszystkim żyłoby się lepiej!
......ja chciałabym jeszcze wrócić do sprawy ewentualnego wycofania sprawy wniesionej do SO. Tak, aby mieć rzeczywiście czyste konto, po wprowadzeniu ustawy. Co tracę, jestem "sprzed" więc i tak przegram a jak nawet wygram to ZUS złoży apelację i będzie sprawa gdzieś kwitła w SA, bez wyznaczonego terminu. W tym czasie ZUS zawiesi rozpatrywanie mojego wniosku może nawet i na rok, a potem to już po "zawodach" jak to się mówi. Co zyskam, czyste konto czyli możliwość złożenia wniosku do ZUS. Jeżeli ZUS mi odmówi z jakichś tam powodów, musi zrobić to w formie decyzji, wtedy mam prawo wniesienia odwołania do SO i sprawa nabierze biegu po raz drugi. Czy ja dobrze kombinuję ? Sprawę mam 18.12.2013, jeszcze mogę trochę poczekać, ale coś czuję, że tak naprawdę wygrani to będą ci co to nie poszli do Sądu. Tak samo zresztą jak było po wyroku TK.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam wszystkich wahających się
Jagoda ze Szczecina.
Kombinuje pani, ale czy dobrze? Już pani wszystko przewidziała, i kto wygra, i kto wniesie apelację, i co sąd apelacyjny zrobi. Nie rozumiem po co ten wpis, czy oczekuje pani porady, czy pochwały za takie "bystre" przewidywanie?
OdpowiedzUsuńKobieto, żadnej ustawy jeszcze nie ma.
Róbta co chceta! - jak mówi Owsiak.
no cóż, to takie przemyślenia - bo tak naprawdę to wszystko pisanie po wodzie, fakt ustawy jeszcze nie ma ale szansy na wygranie też, nawet SN jakoś nie ma ochoty pochylić się nad naszą sprawą. Ot i wszystko.
UsuńJagoda ze Szczecina
Pani Jagodo, słusznie Pani rozumuje. Ja co prawda wygrałam? w SO, ale bez odsetek (jestem "po"), ale ZUS zapowiedział apelację i .....
UsuńPozdrawiam Anka z Radomia
Szanowna Pani Jagodo ze Szczecina,
UsuńTo przecież Pani była pierwszą emerytką, której opinia została opublikowała przez Komisję Senacką w ramach konsultacji społecznych. Pobudziła Pani inne osoby i chwała Pani za to!
Te nasze pisma przyniosły znaczący skutek. Sprawa nabrała tempa. Teraz chcemy, aby te projekty ustaw były czytelne i precyzyjne, żeby objęły wszystkich "zawieszonych" emerytów wskutek tego nieszczęsnego art.28 ustawy. Dlatego piszmy do posłów z Komisji Polityki Społecznej i Rodziny - jest jeszcze czas!!! Są wzory pism, to nie jest trudne!!!
Nie powinna Pani teraz dezerterować, bo Pani była w cudzysłowie - naszym kapitanem ( I-sze pismo), a kapitan opuszcza tonący statek ostatni!!!
pozdrawiam serdecznie
Daniela
Anko z Radomia,
UsuńRozgoryczenie jest wielkie, ale nasza siła walki musi być jeszcze większa. Przegrywamy "bitwy", ale "wojnę" musimy wygrać!!!
Jeżeli przegramy, to przynajmniej nie będziemy mieli wyrzutów sumienia, że popełniliśmy grzech zaniechania!!!
Walczmy, zasypmy posłów pismami, będą zmuszeni przyjrzeć się naszej krzywdzie bliżej, nie będą już działać z automatu, pomyślą - zanim zagłosują, taką mam nadzieję!!! Pisanie do posłów nie zaszkodzi, a może pomóc!!!
Brawo, drogi Xenefoncie - wysłałeś 30 pism!!! Jesteś więc wzorem i przykładem do naśladowania!!!
Do odważnych świat należy!!!
KOCHANI, nie poddawajmy się na ostatniej prostej!!!
Włożyliśmy za dużo wysiłku, aby teraz wywiesić białą flagę!!!
Na pewno zaraz będę skrytykowana i spadną na moją osobę gromy, ale to biorę na swoje barki - przeżyję!!!
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
Daniela
Danielo,dzięki!
UsuńWysłałam pisma do wszystkich (dosłownie WSZYSTKICH) posłów w Komisji. Czy to coś da?
Przy okazji dowiedziałam się, że w tej komisji jest nasz mistrz olimpijski (gimnastyka sportowa, którą kieeeeedyś uprawiałam)
Mam nadzieję, że sprawa wszystkich zawieszonych emerytów zostanie zakończona dla nas pomyślnie.
Serdecznie wszystkich na blogu pozdrawiam
Anka z Radomia
Anko,
UsuńGratuluję jednego i drugiego - wysłania pism i wcześniejszych zmagań gimnastycznych - zazdroszczę, bo w tej dziedzinie byłabym "cienkim Bolkiem"
W składzie jest "silna dziewczyna" - Guzowska Iwona.
UsuńCiekawe jak tam walczy?
Guzowska = siła perswazji
UsuńMoim zdaniem, może pomóc
Tylko żeby oni wszyscy zrozumieli, albo chcieli zrozumieć sporne kwestie;((
UsuńDanielo
UsuńGimnastyka sportowa - okropnie ciężka dyscyplina - 4 przyrządy.
No, ale jeszcze w tej chwili robię szpagat. No cóż z gimnastyką się już nie zmagam, ale za to z sądami.....
Anka z Radomia
....."cienki Bolek" ....hi,hi,hi
Anko, dzięki - sprowokowałaś uśmiech na mojej twarzy!!!
UsuńA zrobienie szpagatu ( chyba po rozgrzewce!) przez emerytkę - to rewelacja.
Pamiętam takie szpagatowe rozciąganie ( szpagat turecki i sznurek) mojej córki, gdy chodziła do szkoły baletowej!
Dziękuję za poprawę nastroju, bo jakoś ciężko mi!
Cieszę się za Twój uśmiech. Szpagat bez rozgrzewki - na zawołanie. Ja z kolei mam wnuczka (10 lat) utalentowanego muzycznie (pianino,śpiew). Córka pewnie już dorosła?
UsuńPa - angela
Czy już Ci lżej? Miałaś ostatnio ciężkie dni. Trzeba wierzyć, że tera chyba będzie już lepiej.
Zjadłam "z" - ma być "teraz"
UsuńAnka z Radomia
Do Daniela16 listopada 2013 21:45
UsuńA cóż to za minorowy ton? Jest Pani mózgiem tego blogu, a na zdjęciu wyszła Pani bardzo ładnie. Pod emerytkę to się Pani chyba tylko podszywa, bo tak z wyglądu to co najwyżej 40-tka, a kobieta ma tyle lat, na ile wygląda!
Ania
Daniela 21:45
UsuńTeż tak uważam. Wykonała Pani kawał dobrej roboty!
Aniu masz rację.Wygląd 40-tki. Zdjęcie fajne i kojarzy się z każdym wpisem.
UsuńPozdrawiam Anka z Radomia
Droga Anko,
UsuńMyślę, że będzie okazja ( Augustów - zlot), że zademonstrujesz taką niespotykaną umiejętność - bez rozgrzewki!!!
Ale trzeba uważać, bo moja znajoma - zawodowa tancerka zatrudniona w operze, w wieku około 55 lat, podczas zabawy sylwestrowej, owszem szpagat zrobiła, ale wstać już nie mogła i wylądowała na pogotowiu. Pamiętaj - nie ryzykuj!!!
Nie możemy zwątpić w naszą wygraną, bo musimy przecież zabalować - to nam się należy!!!
No wreszcie coś z humorem. Ryzykować nie będę, bo na zlot czekam. Noooo, będzie się działo.............albo nie
UsuńAnka z Radomia
Aniu - 22:01
UsuńUmieszczone na blogu zdjęcie wykonane zostało w październiku 2012r. podczas dekoracji złotym medalem za długoletnią służbę przez Wojewodę Pomorskiego w Dworze Artusa w centrum Gdańska.
No,no,no! Gratulacje dla świetnego i długoletnego pracownika
UsuńAnka z Radomia
Daniela16 listopada 2013 22:20
UsuńWitam w klubie!
Ania
Do Anonim z 16 listopada 2013 r z 21:01
UsuńJeżeli chodzi o p.I.Guzowską to ja bym nie pisała bo chyba wszyscy widzieli jak potępiała strajkujących przed sejmem w ubiegłym roku. Zresztą nie raz słyszałam negatywne tej wypowiedzi tej pani.
Ten ktoś z 21:01 miał chyba na myśli nie siłę przebicia I. Guzowskiej w naszej sprawie, tyle jej siłę jako sportowca w określonej dyscypliny sportowej .... :)
UsuńWitam , podajcie proszę adresy email do posłów ,chcę wysłać pisma, pozdrawiam H.O.
OdpowiedzUsuńKOMISJA POLITYKI SPOŁECZNEJ I RODZINY (38 posłów)
UsuńPiechota Sławomir Jan (PO) - przewodniczący
Bańkowska Anna (SLD) - z-ca przew.
Kochan Magdalena (PO) - z-ca przew.
Szwed Stanisław (PiS) - z-ca przew.
Śniadek Janusz (PiS) - z-ca przew.
Adamczak Małgorzata (PO)
Andzel Waldemar (PiS)
Bartuś Barbara (PiS)
Blanik Leszek (PO)
Bobowska Joanna (PO)
Dobrzyński Leszek (PiS)
Drozd Ewa (PO)
Gosiewska Małgorzata (PiS)
Górczyński Artur (TR)
Guzowska Iwona (PO)
Hanajczyk Agnieszka (PO)
Hok Marek (PO)
Hrynkiewicz Józefa (PiS)
Kluzik- Rostkowska Joanna (PO)
Kołodziej Ewa (PO)
Kopaczewska Domicela (PO)
Kozłowska Iwona (PO)
Kwiatkowski Jacek (TR)
Mazurek Beata (PO)
Michałkiewicz Krzysztof (PiS)
Miller Rajmund (PO)
Mrzygłocka Izabela (PO)
Okła-Drewnowicz Marzena (PO)
Plura Marek (PO)
Popiołek Zofia (TR)
Rafalska Elżbieta (PiS)
Smolarz Henryk (PSL)
Szeliga Piotr (SP)
Świat Jacek (PiS)
Tomaszewski Tadeusz (SLD)
Walkowski Piotr (PSL)
Ziętek Jerzy (PO)
Zuba Maria (PiS)
piszemy imię, kropka, nazwisko, @sejm.pl ( bez spacji)
Dobrze do przew. i z-ców tej komisji wysłać listy polecone.
np.: Izabela.Mrzyglocka@sejm.pl
UsuńZamiast ł - piszemy - l
zamiast ę,ą - piszemy - e, a
zamiast ć, ń, ż - piszemy -c, n, z
Listy już raczej nie dotrą do posłów przed posiedzeniem Komisji PSiR w dniu 21 listopada (czwartek).
UsuńPriorytet dojdzie!!!
UsuńSesję Sejmu zaplanowano na 20-22 listopada a "zamiejscowi" posłowie zjeżdżają do Warszawy dzień wcześniej (we wtorek). ;)
Usuńnas interesuje termin posiedzenia komisji, która będzie dopiero opiniować ,a nie termin posiedzenia Sejmu.
UsuńSłuszna uwaga - dla nas najważniejsza jest data posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, podczas której posłowie opracują opinię dla Komisji Finansów.
Usuńten czas będziemy odliczać jak w wojsku, albo w "pudle"
Usuń:)))
KOCHANI,
UsuńPOSIEDZENIE KOMISJI POLITYKI SPOŁECZNEJ I RODZINY w celu zaopiniowania projektów ustaw - senackiego i rządowego odbędzie się 21 listopada o godz 16:00
W poniedziałek wysyłam dodatkowo ( wysłałam już drogą e-mailową) pisma polecone priorytetem do przewodniczącego i z-ców przewodniczącego tej komisji!!!!
Poświęćmy kawałek niedzieli i nie żałujmy pieniędzy na pocztę.
NIECH NASZE PISMA WPŁYNĄ SZEROKIM STRUMIENIEM DO KANCELARII SEJMU I OBUDZĄ SUMIENIA PARLAMENTARZYSTÓW !!!!!!!!!
Zróbmy to !!!!
A nie prościej skorzystać z "sejmowej skrzynki kontaktowej" do korespondencji z Komisją Polityki Społecznej i Rodziny?
Usuńhttp://orka.sejm.gov.pl/ListydoS7.nsf/JK1?OpenForm&PSR
Bardzo dziękuję za wskazanie tej poczty!
UsuńWłaśnie wysłałam pismo do przew. Komisji Polityki Społecznej i Rodziny - posła Sławomira Piechoty.
Niezależnie wyślę poleconym priorytetem pisma do wybranych posłanek z tej komisji.
Daniela
Dziękuję H.O
OdpowiedzUsuńBardzo proszę o podpowiedź!
OdpowiedzUsuńJakie załączniki dodać do skargi do SA?Czy dodać swoje refleksje w uzasadnieniu? Dziękuję.Wahałam się , czy słać odwołanie, bo zwątpiłam. Decyduję na tak.Ostateczny termin poniedziałek 2013. Pozdrawiam WSZYSTKICH
OSZUKANYCH, ZAWIEDZIONYCH.
To w końcu piszesz skargę czy odwołanie?
UsuńZresztą, obojetnie co, ale snuć refleksji, tylko podać twarde argumenty, stanowczo i zdecydowanie uzasadnić swoje słuszne stanowisko. Powodzenia!.
miało być: NIE snuć refleksji
UsuńDziękuję. A załączniki ? Jakie?
Usuń1/2 litra, dobrej marki, albo zegarek.
Usuń21:44
UsuńDziękuję za drugi uśmiech!!!
Potrzebny jeszcze trzeci ...
21:41
UsuńAkta zawierają materiał dowodowy. W oparciu o dowody znajdujace sie w aktach sąd będzie orzekał. Jeśli coś zostało pominięte, albo nie poparte stosownym dowodem to trzeba to przedłożyć. To tak ogólnie, bo szczegółów nie znam.
trzeci jest na poczcie;))
Usuń;))))
Usuń<3
Tam jest wiele usmiechów, wszystkie petycje do posłów!
Usuń:-D (dla niewtajemniczonych:uśmiech pełną gębą)
UsuńPoczta zarobi, rozkręcamy koniunkturę ;))
Usuńwyjaśnienie dla :Anonimowy16 listopada 2013 21:27
Usuńdo SA nie piszemy ani skargi,ani odwołania tylko APELACJĘ
Ja to wiem.
UsuńWyjaśnienie należało skierować do 21:21:
Anonimowy16 listopada 2013 21:21
Bardzo proszę o podpowiedź!
Jakie załączniki dodać do skargi do SA?Czy dodać swoje refleksje w uzasadnieniu? Dziękuję.Wahałam się , czy słać odwołanie, bo zwątpiłam. Decyduję na tak.Ostateczny termin poniedziałek 2013. Pozdrawiam
"pisac tez11" ?
OdpowiedzUsuńale jaja - teza 12
UsuńHomo niewiadomo.
UsuńDo Danieli, bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie w walce z sądami. Gdyby nie Ty pewnie bym się poddała, bo wiesz że forma słaba, bo zdrowie szwankuje. Apelację złożyłam w piątek i wysłałam pismo do 10 posłów , jutro następne.Dobro którym nas obdarzasz .na pewno do Ciebie wróci z podwójną siłą. Dobrze że jesteś. Pozdrawiam Marianna ze Szczecina.
OdpowiedzUsuńDroga Marianno, dziękuję za te miłe słowa.
UsuńTobie życzę bardzo dużo zdrowia!!!
pozdrawiam
Daniela
Przedstawiam kolejna wersje pisma do poslow do ewentualnego wykorzystania:
OdpowiedzUsuńLewa strona:
Imie i nazwisko
(adres)
Prawa strona: Miejscowosc, data .............
Pani/Pan Posel
(imie i nazwisko)
Komisja Polityki Spolecznej i Rodziny
Kancelaria Sejmu
ul. Wiejska 4/6/8/
00-902 WARSZAWA
Szanowny Pan/Pani Posel;
W zwiazku z wplynieciem do Sejmu projektow:senackiego i rzadowego dotyczacych wykonania wyroku Trybunalu Konstytucyjnego z dnia 13 listopada 2012r.- sygn. akt K2/12, bedacych podstawa do powstania ustawy o ustaleniu i wyplacie emerytur do ktorych prawo uleglo zawieszeniu w okresie od 1 pazdziernika 2011r. do dnia 21 listopada 2012r. oraz z powaznymi watpliwosciami jakie powstaja w odniesieniu do zapisu przedstawionych projektow, osmielam sie zlozyc prosbe do Pana/Pani Posel o wystapienie z wnioskiem o doprecyzowanie proponowanej ustawy.
Powazne watpliwosci dotycza projektu rzadowego (druk 1907) a w szczegolnosci braku zapisu odnoszacego sie do:
a) poszkodowanych emerytow, ktorzy po odwolaniu sie od decyzji Zakladu odmawiajacej im prawa do wyplaty zaleglej emerytury otrzymali prawomocne, oddalajace wyroki sadowe;
b) emerytow, ktorzy nabyli prawo do emerytury przed 1 stycznia 2011r. i rozpoczeli jego realizacje po 1 stycznia 2011r, (okres vacatio legis) a ktorym wyplate swiadczen wstrzymano z dniem 1 pazdziernika 2011r.
Nieprecyzyjny jest rowniez zapis dotyczacy tej grupy emerytow, ktorzy na mocy prawomocnych wyrokow sadowych nabyli prawo do zawieszonej emerytury bez przyslugujacych im ustawowych odsetek i rewaloryzacji za okres bedacy przedmiotem rozwazan.
Majac na uwadze fakt wiazacej mocy prawomocnych wyrokow sadowych, brak doprecyzowania ustawy w tym zakresie moze prowadzic do wykluczenia duzej czesci emerytow z grupy poszkodowanych badz tez do swobodnej, krzywdzacej interpretacji przepisow ustawy przez organ wykonawczy, ktorym bedzie Zaklad Ubezpieczen Spolecznych.
Nadmienic nalezy, ze wszyscy poszkodowani emeryci nabyli prawo swiadczen na podstawie, wydawanych im przez Zaklad po dniu 8 stycznia 2009r., decyzji, a prawo do jej wyplaty zostalo im wstrzymane z dniem 1 pazdziernika 2011r. na mocy art. 28 ustawy o finansach publicznych z dnia 16 grudnia 2010r. uznanego przez Trybunal Konstytucyjny za niezgodny z ustawa zasadnicza.
W tak zaistnialej sytuacji roznorodnosc wyrokow sadowych byla niezrozumiala a wydawane prawomocne wyroki oddalajace byly dla emerytow krzywdzace
W zwiazku z powyzszym wnosze o wziecie pod uwage, zgloszonych przeze mnie, watpliwosci przy procedowaniu postepowania opiniujacego projekt ustawy.
Z powazaniem
(podpis)
Imie i nazwisko
Ma byc "Nadmienic nalezy(...) nabyli prawo do swiadczen"
UsuńDROGI ZNANY ANONIMIE!
UsuńBardzo dziękuję za zredagowanie tego pisma, jest profesjonalne!
Już przepisałam ręcznie, a teraz przepiszę jako dokument tekstowy, wydrukuję i w poniedziałek wysyłam poleconym priorytetem do Kancelarii Sejmu i wybranych posłów.
Aby dla posłów był czytelny zapis w punkcie b) tego pisma, to w nawiasie dopiszę - że okres vacatio zawarty był w przedziale czasowym od 1 stycznia 2011r. do 30 września 2011r.
Jeszcze raz w imieniu wszystkich zainteresowanych i aktywnych, którzy nie chcą siedzieć z założonymi rękami i czekać aż samo się zadzieje - bardzo dziękuję !!!!
Daniela
Link do komunikatora sejmowego Komisji Polityki Społecznej i Rodziny:
Usuńhttp://orka.sejm.gov.pl/ListydoS7.nsf/JK1?OpenForm&PSR
... lub na stronie internetowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny kliknąć na: "Listy do Komisji".
Usuńhttp://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=KOMISJAST&NrKadencji=7&KodKom=PSR
Danielo, masz rację -
UsuńZróbmy to !!!!
To jest nasza sprawa - nasza walka! Posłowie muszą zobaczyć,że jesteśmy silni,że nie zrezygnujemy.Walczymy!
ania
Anonimowy17 listopada 2013 01:12
UsuńA nie prościej skorzystać z "sejmowej skrzynki kontaktowej" do korespondencji z Komisją Polityki Społecznej i Rodziny?
http://orka.sejm.gov.pl/ListydoS7.nsf/JK1?OpenForm&PSR
Daniela17 listopada 2013 12:03
Bardzo dziękuję za wskazanie tej poczty!
Właśnie wysłałam pismo do przew. Komisji Polityki Społecznej i Rodziny - posła Sławomira Piechoty.
Niezależnie wyślę poleconym priorytetem pisma do wybranych posłanek z tej komisji.
Drodzy Blogowicze-Przed chwilą zakończyłam wysyłanie pism do
Usuńposłów .Łącznie wysłałam 42 pisma. /Z różnych skrzynek /Napisałem także w w imieniu męża
Pozdrawiam
krystyna
Krysia, wróć już do postaci kobiety - strasznie się "wczułaś" w rolę męża :)))
UsuńA tak na poważnie to super pomysł!!!!!
Też tak wieczorem się zabawię :))))))))))))))))))))))))))))))))))
To się nazywa hulaszczy tryb zycia emeryta!
UsuńAle zaszalałem! - mówi emeryt do emeryta
Usuń- Jak? -
- Zapałiłem światło i włączyłem telewizor!
Nie wiecie jak długo się czeka na pieniążki po wygranej w SA.
OdpowiedzUsuńpozdrawiam wszystkich
..a ZUS ci nie zrobi niespodzianki z apelacją ???
Usuńwygrana w S.A., więc ZUS nie zrobi niespodzianki z apelacją, chyba, że z kasacją
UsuńW mojej sprawie wyrok w SA zapadł 29 maja 2013 r. i nie było żadnej kasacji ze strony ZUS, to teraz tym bardziej nie będzie.
UsuńDo zwrotu istotna jest data wpływu akt do ZUS po zakończonym postępowaniu w SA. Oczywiście akta nie są odsyłane do ZUS od ręki po wyroku, bo wyrok musi być prawomocny, tzn. musi upłynąć bezskutecznie termin ustawowy do wniesienia kasacji. :)
Ania
... do zwrotu należnej zaległej emerytury, oczywiście. :)
UsuńAnia
ZUS wykona wyrok w terminie miesiąca od daty wpływu akt z SA, tzn. dokona przelewu na wskazane konto. Wyda też stosowną decyzję. Ania :)
UsuńWiemy. W terminie jednego miesiąca po zwrocie akt sprawy z SA do ZUS .
OdpowiedzUsuńa co będzie jak rozwiąrzą rząd czy sprawa wypłat utknie w miejscu
OdpowiedzUsuń..ale masz problem wow.....:))))))))))
UsuńRząd rządem, sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie! (jak matka Pawlaka "Sami swoi" cz. I"
UsuńWysłałam pismo do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny elektronicznie, dostała potwierdzenie. Julia.
OdpowiedzUsuńdo Pani Danieli,
OdpowiedzUsuńmiałam chwilę zwątpienia, ale już się "podniosłam", Pani słowa uzmysłowiły mi, że to nie o mnie chodzi, ale o nas wszystkich tu na blogu i nie tylko, wszyscy jedziemy na tym samym wózku. To co wspólnie wcześniej zrobiliśmy zaowocowało tym co się dzieje w chwili obecnej. Tym razem też tak być musi.
Wysyłam pisma na podane adresy, drogą elektroniczną dzisiaj, a jutro priorytetem przez pocztę.
Pozdrawiam wszystkich
Jagoda ze Szczecina
Jagodo ze Szczecina,
UsuńBardzo się cieszę, że się "podniosłaś". Nie możemy się poddać!!!
Trzeba czujnie obserwować, aby drugi raz nas nie oszukano. Jeżeli coś w projektowanym zapisie ustawy budzi nasze wątpliwości, to trzeba to wskazać i prosić ustawodawcę o poprawę takiego zapisu, póki mamy na to wpływ poprzez pisanie dezyderatów. Mamy na blogu dużo uważnych obserwatorów, a tylu mądrych głów nie sposób przechytrzyć. Nie posądzam legislatorów, że kombinują coś świadomie, ale zarówno ZUS, jak i sądy nauczyły nas, że zapis ustawy musi być bardzo precyzyjny, aby nie było możliwości swobodnych interpretacji! My musimy mieć ograniczone zaufanie, po tym czego w ostatnim roku doświadczyliśmy!!!!
Dziękuję wszystkim podobnie myślącym!!!
Daniela
Skoro na posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny (21 listopada) mają być opiniowane oba projekty ustawy, to może będzie tam także obecny senator Skurkiewicz? Warto się zorientować i jeśli będzie, to czy nie byłoby wskazane przekazanie także senatorowi pisma kierowanego do Komisji PSR?
Usuń17:05
UsuńSłuszna uwaga! Szukajmy namiaru na senatora Skurkiewicza i do niego również trzeba wysyłać pisma!!!!!
A jeśli nie będzie? To się dopiero zdziwi, skąd tyle spamu! Myślę, że pan senator wie i bez naszych pism, co należy do jego obowiązków, nie można człowieka nękać tylko dlatego że MOŻE tam będzie.
UsuńO tym, czy senator został zaproszony na posiedzenie Komisji PSR będzie można się dowiedzieć telefonując do Biura Senatorskiego:
Usuńtel. 48 363 02 30
Jeśli senator będzie na tym posiedzeniu, to przy okazji można powiadomić asystenta w Biurze, że zostanie przesłana pilna wiadomość dla senatora.
e-mail do Biura Senatorskiego:
biuro@skurkiewicz.pl
lub wiadomość przez formularz kontaktowy:
http://www.skurkiewicz.pl/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=18
17:29
UsuńListy od obywateli jako spam...? Ciekawa interpretacja.
;)
Każdy ma prawo do własnego zdania, a moje jest takie, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
UsuńGwoli wyjaśnienia, bo oczami wyobraźni już widzę co niektórych w natarciu:
UsuńPowiedzenie "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu" oznacza, aby nie robić więcej niż to konieczne, nie narzucać się z czymś, co niepotrzebne.
Do 18:05
UsuńPotężne działo wytaczasz...;)
Faszyzm... ?
18:12
UsuńGwoli wyjaśnienia i pomimo powyższych wyjaśnień: istotą metafory jest jej celność, której tu jednak zabrakło.
Nadgorliwość jest czymś więcej niż sumienność i najczęściej postrzegamy ją w sposób pejoratywny. Sumienność wiąże się z systematycznością i jest cechą pozytywną. OK?
Usuńdo 18:05
UsuńIstnieją takie zwroty, jak ten właśnie, albo jak idiomy, że należy je rozumieć jako całość, a nie czepiać się poszczególnych słów.
Ad. 18:36
UsuńRozumiem, że to cytat z facebooka...
https://www.facebook.com/pages/Nadgorliwo%C5%9B%C4%87-gorsza-od-faszyzmu/141989059149366
cytat ze Słownika Języka Polskiego:
Usuńnadgorliwy - nadmiernie żarliwy, pilny, staranny; przesadnie gorliwy
Z tego wniosek, że nadgorliwość jest czymś nadmiernym i przesadnym.
UsuńKojarzy mi sie z innymi wyrażeniami:
być świętszym od papieża,
zagłaskać kota na śmierć
itp.
Trzeba to przerwać humorystycznie:
UsuńData: 17 listopada 2013 12:02
Temat: rzeczywistość - z życia wzięte !!!
Uciekli do miasta: Jaś, Kasia i Władek.
A na działce został tylko stary dziadek
Jasiu jest magistrem, inżynierem Władek.
Kasia mecenasem, działkowiczem dziadek.
Jasiu ma Toyotę, Mercedesa Władek.
Kasia jeździ Oplem, a rowerem dziadek.
Jasiu mieszka w bloku, a willę ma Władek,
Kasia duży bliźniak, w altance mieszka dziadek.
Przyjechali na działkę: Jaś, Kasia i Władek.
Będą pomagali, ucieszył się dziadek.
Jaś szykuje grilla, piwko pije Władek,
Kasia się opala, działkę kopie dziadek.
Szaszłyczek dla Jasia, karkówka dla Władka,
Kasia je skrzydełka, kaszanka dla dziadka.
Miał dziadek w tym roku plon nie byle jaki.
Wszystko mu zabrały miejscowe próżniaki.
Wór jabłek dla Jasia, wór śliwek dla Władka,
Ziemniaki dla Kasi, szczaw został dla dziadka.
Brzuszka dostał Jasiu, siły nabrał Władek.
Kasieńka rumieńców, z głodu umarł dziadek.
Sprzedali więc działkę, podzielili spadek, wszyscy coś dostali.
Dostał nawet dziadek. Jaś, Kasia pieniądze, kosiarkę wziął Władek.
A łopatą w dupę od grabarza - dziadek...
PAX i Amen! Pozdrawiam psychologów,filozofów,złośliwców i emerytów, cytując: " To, co robisz krzyczy do mnie tak głośno, że nie słyszę nic z tego, co mówisz" - Ralph Waldo Emerson
Usuń"Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz" - Anthony Robbins
"Nic co warte posiadania, nie da się zdobyć bez ryzyka" - George Bernard Shaw...Pozdrawiam
Samo życie!
UsuńAnonimowy17 listopada 2013 19:57 A gdzie jest stara babka? Czy też uciekła do miasta?
Usuńad 19:57
UsuńDziadek lansował ekologiczny tryb życia. Jazda na rowerze jest bardzo wskazana dla każdego.
A dzieci jak sobie wychował takie miał, nic nowego. Tym bardziej, że nie wiadomo, co zrobił z babką, może ją zagłaskał na smierć
Takk, zagłaskał babkę z miłości na śmierć :)
UsuńDokłaaadnie powiedzenie brzmi: " z miłości można zagłaskać kota na śmierć"..:)))))
Przykro mi, nie mam konta na FB.
OdpowiedzUsuńFB nikogo nie nobilituje więc dlaczego Ci przykro?
Usuń"Przykro mi" to odnosi się do wpisu 18:52, że autor nie ma racji, podał link, ale to nie oznacza, że mój wpis stamtąd pochodzi.
Usuń"kumam"- powiedziała żaba do kijanki ;)
Usuńdo 22:58
Usuńuzupełnienie wpisu z 23:20:
To jest skrót myślowy wyrażenia:
"Przykro mi to stwierdzić, ale nie masz racji"
23:29
Usuńzatem, wiadomo, co w mowie piszczy :)
Usmiechnij sie !!!
OdpowiedzUsuńHumor zesztów szkolnych:
Robinson z Piętaszkiem wkrótce zaludnili bezludną wyspę
***
Jacek Soplica po swojej śmierci był jakiś nieswój, ale przecież
wiedział, że całe życie poświęcił ojczyźnie.
***
Dosyć szybko można się zorientować, że Izabela nie nadaje się do
interesu, który ma Wokulski.
***
Doktor Judym, ponieważ współżył z chłopami, często znajdował się
na czworakach.
***
Pan Tadeusz zobaczył Zosię na płocie i poznał, że była dziewicą.
***
Jacek Soplica szukał zapomnienia pod zakonnym habitem.
***
Nel nałożyła mu piersi na głowę I spokojnie usnęła.
***
Wokulski spotkał Izabelę na spacerze w łazience.
***
Skrzetuski zobaczył jak szli: nagi dziad z wyrostkiem na przedzie.
***
Za ścianą dał się słyszeć tupot kopyt I Po chwili do karczmy wpadła
Danusia z księżną Mazowiecką.
***
M jak mitologia
***
Odyseusz zrzucił z siebie żebraczy strój i stanął w całej swojej
okazałości przed przerażonymi zalotnikami.
***
Dedal potrafił różne rzeczy, więc pewnego dnia żona Minosa urodziła
dziecko.
***
Jazon, wróciwszy do swojego stryjka, pokazał mu złote runo, ten
zdębiał i zbladł.
***
Chłop wolał iść gdzieś pod drzewo, byle nie robić u pana.
***
Cesarz Franciszek Józef oprócz kobiet klepał również konie, podczas
gdy inni klepali biedę.
***
Przez kilkadziesiąt lat Polska nie pokazywała się na mapie, Bo była
rozebrana.
***
Aleksander Wielki był dlatego sławny, Bo założył wielkie reformy.
***
Działalność tajnych związków kończyła się ścinaniem członków.
***
Gaudenty wziął kropidło, zakropił mu oczy I członkiem uderzył w
czoło.
***
Krzyżacy mordowali, palili i gwałcili starców, kobiety i dzieci.
***
Car, idąc do celu, opierał się na mordzie.
***
Emilia Plater była pułkownikiem o kobiecych piersiach widocznych spod
munduru.
***
Kajetan Koźmian przez 25 lat gładził swój język.
***
Hanka I Wasylek kochali się tak bardzo, że ona się utopiła, a on umarł
z głodu.
***
Jagna na szczęście nie była długo chora, wkrótce zmarła.
***
Liczne wypadki spowodowane są także przez dzieci. Te ostatnie powstają przez niedbalstwo, nieostrożność lub podczas zabawy.
***
Lis był chytry a pod spodem biały.
***
Krasicki zawsze wesoły I uśmiechnięty zmarł w roku 1801.
***
Na skutek żałoby swojej matki Iwona urodziła się 5 lat po śmierci
ojca.
***
Obok grobów smutnych I zaniedbanych stały groby tętniące życiem.
***
Ludzie pierwotni mieli narządy z kamienia.
***
Zwyczaj opalania się na plaży pochodzi z epoki brązu.
***
Jednym z nałogów szlacheckich w XVIII wieku było pijaństwo, któremu
Krasicki poświęcił wiele czasu I wysiłku.
***
Dziadek był kawalerzystą, bo nie mógł znaleźć panny.
***
Wiersze, które pisała Konopnicka, przedstawiały obraz nędzy I
rozpaczy.
***
Bogurodzica była napisana w języku polskim po łacinie.
***
Już przed ślubem Jagna miała liczne upadki moralne.
***
Straszne były te krzyżackie mordy.
***
Dzieci nie miały do dawna w ustach bochenka chleba.
***
Andrzej nie miał taty, więc zajmował się nim ojciec.
***
Bił swoją żonę, z którą miał dzieci przy pomocy sznurka.
***
Kolumb zobaczył u nagich Indian wisiorki ze szczerego złota.
***
Kochali się do utraty tchu, lecz bez wzajemności.
***
Chorym mówił miłe słówka, pocieszał ich tak, że nikt nie tracił
nadziei, że umrze.
***
Lekarz przed operacją myje ręce I pielęgniarki.
***
Gramatycznie rzecz biorąc, dziewczyna ma inną końcówkę niż
chłopiec.
***
Bakterie, które rozmnażają się przez kichanie, prowadzą tryb życia
koczowniczy.
***
U żaby kończyny przednie są dłuższe niż krótsze.
***
Kijanka różni się do żaby tym, że nie jest do niej podobna.
***
Jeż i jaskółka to zwierzęta, które pomagają rolnikowi w zjadaniu
robaków.
***
Potrzeby fizjologiczne u chorych w szpitalu załatwia salowa.
***
Była to wyspa położona z dala do morza.
***
Azja jest największym kontynentem na Ziemi, a nawet na świecie.
***
Okres baroku charakteryzował się tym, że wszystkie rzeźby były
tłuste.
***
Gioconda z uśmiechem spoglądała na Leonarda, który ją wymalował po
twarzy.
***
Michał Anioł rzeźbił ludzi nago.
:)))))))))))))))))
Kapitalne uśmiałam się do łez, aż mnie przepona boli. Bardzo fajny pomysł z zamieszczeniem tego tekstu. Dziękuję i tez radze się uśmiechnąć niż sobie ubliżać. Bo pod anonimowym wpisem tak łatwo być mądralą i chłopskim filozofem. Dzięki Maria
OdpowiedzUsuń