24 kwietnia 2013

Po raz kolejny o STOWARZYSZENIU

Drodzy Państwo!
W maju planujemy spotkanie w Warszawie.
Tematem przewodnim będzie stowarzyszenie i jego założenie.

Nadal szukam osób chętnych na 
CZŁONKÓW ZAŁOŻYCIELI

- potrzebujemy 15 chętnych osób – najlepiej z warszawy i okolic.
- założą i zarejestrują stowarzyszenie
- osoby te wybiorą tymczasowy zarząd, uchwalą statut
Zarząd stały wybierzemy w najbliższym możliwym terminie – podczas „zlotu” emerytów

81 komentarzy:

 1. Szkoda, że nie mieszkam bliżej Warszawy,ale jestem za stowarzyszeniem,będę zawsze wspierać, pozdrawiam Zosia.

  OdpowiedzUsuń
 2. ja też jestem za tym żeby powstało stowarzyszenie. Róża mieszkam daleko od warszawy

  OdpowiedzUsuń
 3. Popieram stowarzyszenie, i proszę Państwa z Wawy i okolic o udział. My dalsi bedziemy wspierać duchowo i finansowo.
  Pozdrawiam Ewa

  OdpowiedzUsuń
 4. Xenefont o/Olsztyn24 kwietnia 2013 23:24

  Dziewczyny!!! Zosiu,Różo,Ewo,...i dalsi,bliżej,najdalej od Warszawy mieszkający...jesteśmy razem i żadna odległość już nie może nam być przeszkodą w zorganizowaniu,zjednoczeniu się.Szukajcie innych przyczyn,dla których STOWARZYSZENIE ma nie powstać! Z każdego miejsca zamieszkania,do Warszawy jest najwyżej do...300 km.Potężna odległość,nieprawdaż!?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miły Panie. Tak, nie jest to wprawdzie podróż transsibem, ale pracujacym klopot brac urlopy, dni bezplatne. podejmując się zadań potrzeba być odpowiedzialnym i aktywnym.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Zapewniam, że ze Szczecina jest dalej niż 300 km.

   Usuń
  3. Proponuję Xenefonta na prezesa Stowarzyszenia.

   Usuń
  4. Xenefont o/Olsztyn26 kwietnia 2013 18:53

   Oj,tam,oj tam...trochę przesadziłem...516 km na skróty,trasa Szczecin-Bydgoszcz-Warszawa,to tylko ok.10 godz.spokojnej,jak na Emeryta przystoi - jazdy.Pozdrawiam zapewniającego Anonima z 10:06....
   À propos,z wielką przykrością oznajmiam,że nie mogę przyjąć żadnej propozycji w temacie budowania ogniw regionalnych sieci STOWARZYSZENIA.Powód: endoprotezy stawów biodrowych,rehabilitacja,a na dokładkę,by nie być takim do przodu,to jeszcze L-S... Adminka nasza wie o moich problemach. Pozdrawiam Koleżanki i Kolegów,Anonimowych...tym bardziej.

   Usuń
 5. Wszystko się zgadza,nawet mam rodzinę w Warszawie, ale... mam pieska, nikt się nim nie zaopiekuje,/piesek staruszek/ a jedyny syn mieszka w Kanadzie,pozdrawiam Zosia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mieszkam w woj. śląskim.
  Jestem za powstaniem Stowarzyszenia. Będziemy wszyscy uczestniczyć w pracach Stowarzyszenia, zlotach i poznamy się - nie jak teraz wirtualnie.
  EWA

  OdpowiedzUsuń
 7. Uważam, że założycielami stowarzyszenia powinny być osoby z Warszawy lub z najbliższej okolicy. Zakładając stowarzyszenie trzeba być dyspozycyjnym i szybko reagować. Z Wrocławia do stolicy jedzie się IC około 6 godzin (planowo) licząc od dworca do dworca; Pendolino narazie w sferze marzeń . Przy powstaniu oddziałów terenowych stowarzyszenia jestem gotowa do działania; także w sprawie kosztów finansowania prac stowarzyszenia deklaruję "zrzutkę"
  Teresa z Wrocławia

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem za stowarzyszeniem. Mam doświadczenie w prowadzeniu, ale organ założycielski na Pomorzu ( tu mieszkam) to trochę za dalego do struktur centralnych. Ale można póżniej zorganizować grupy terenowe. Jak najbardziej wspieram.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja również bardzo popieram założenie Stowarzyszenia. Posiadam dwudziestoletnie doświadczenie w przewodniczeniu w organizacji związkowej . Niestety nie jestem z Warszawy. Myślę, że jak powstaną grupy terenowe to bardzo chętnie zadeklaruję swoje członkostwo i chętnie podejmę się, jakże potrzebnej działalności na rzecz naszych pozostawionych samym sobie EMERYTOM !Mieszkam w dużym wojewódzkim mieście i myślę, że da się stworzyć grupę osób, które chętnie zajmą się pracą na rzecz Stowarzyszenia.
  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie kochane koleżanki i koledzy.
   Oferując swoja pomoc i nietylko prosze podpisywać się bo nie wiadomo kto oferuje zaangażowanie.Barbara

   Usuń
  2. O.k. Nie muszę pozostać anonimowa...Nazywam się Lidia Ewa Fertykowska i mieszkam w Szczecinie
   miłego wieczoru. Lidia

   Usuń
  3. Witam! nazywam się Regina Wiecheć z Koszalina.Podpisuję się i popieram.
   Pozdrawiam

   Usuń
 10. Jak widać Warszawa niezbyt chętna do pracy, bądź co bądź społecznej,a tam jest najwięcej pracujących emerytów.Oczywiście,że ja deklaruję swój udział w stowarzyszeniu i ponoszenie wszelkich uzasadnionych kosztów jego organizacji i działalności.Niestety,ale osobiście się tym zająć nie mogę,bo mieszkam w Olsztynie,a podróż z Olsztyna do stolicy,publicznymi środkami komunikacji,trwa ponad 4 godziny w jedną stronę.Niewiele się to zmieniło od czasów komuny,niestety.I dlatego,również uważam,że tylko warszawiacy mogą się zająć organizacją stowarzyszenia.Ale,że entuzjazmu z ich strony nie widzę,to jakoś nie mam nadziei,że ono powstanie.
  Elżbieta

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy ktoś otrzymał zawiadomienie o rozprawie w SO, teraz po decyzjach negatywnych z ZUS Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 12. Kochani, matki I kwartału, zrzeszając się, osiągnęły zamierzony cel i premier, który wcześniej zaprószył iskrę - teraz wspaniałomyślnie zgasił pożar i zgodził się na włączenie tej grupy matek do możliwości korzystania z dłuższego urlopu macierzyńskiego.
  Teraz kolej na nas, o naszą walkę w sprawie wypłaty zaległych emerytur, może w stosunku do nas premier też okaże się wspaniałomyślny i przejrzy na oczy, że sprawy poszły za daleko i nie warto narażać reputacji Polski, bo jeżeli emeryci nie wygrają w kraju, to będą walczyć o swoje prawa w Strasburgu. Jeszcze ma trochę czasu na rozwiązanie również tego problemu. Panie premierze - czekamy !!!
  Pozdrawiam wszystkich
  Daniela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pragnę ostudzić niestety nasze marzenia co do zwrotu zaległych. Jest w tej chwili pretekst żeby nas oddalić . Daliśmy matkom i przedszkolakom.. A na Premiera nie ma co liczyć . Ktoś kto wylansował powiedzenie moherowe berety nie przejmuje się sytuacją emerytów . Niestety już niczego nie oczekuję od Premiera.Jedynie możemy liczyć na sądy, które są pewnie coraz bardziej wściekłe na te ciągłe apelacje i kasacje/a może nie/B

   Usuń
  2. premier dał matkom urlop wstecz od stycznia , zeby znowu słupki poszły w górę!

   Usuń
  3. TU nie chodzi o słupki tylko o to że zbliżają się wybory do parlamentu i chce coś zyskać.

   Ostatnio przed wyborami była u nas ZIELONA WYSPA a po wyborach OGROMNA DZIURA! nie WIERZĘ NIKOMU Z tego RZĄDU SĄ WREDNI I TYLKO DBAJĄ O SWOJE KORYTA!!!
   Pozdrawiam Krystyna

   Usuń
 13. Proszę Państwa dzisiaj Premier wydłużył okres urlopów macierzyńskich(nic mi do tego), prawo zadziałało wstecz,dziwne bo w naszym przypadku jakoś nie działa,może P. Premier sadzi,że tylko młodsze pokolenie idzie do urn, emeryci sa za starzy, dlatego nie warto zawracać sobie głowę Iza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Xenefont o/Olsztyn26 kwietnia 2013 19:38

   Izo..miła...niejaki,przepraszam,nijaki...P.Premier nie sądzi,on gra,jest leaderem zespołu,zespół ostatnio apiać...zepsuł,ale naprawił po konsultacjach z P.Ministrem "Dzierżykasą",który wysupłał niby z rękawa te nadzwyczajne 200 mln PLN. I wie,już też,że MY, ostatni "Mohikanie",utrzymujący jeszcze finansowo,tu w kraju,swoich podopiecznych - muszą otrzymać swoje zawieszone świadczenia!!!W innym przypadku nasi wyjadą na Zachód,Północ albo do USA,albo...!!!

   Usuń
 14. Nie wiem czy stowarzyszenie coś pomoże, nie ma woli aby ten chcholi taniec przerwać. Dostałam dziś powiadomienie z ZUS że złozona jest kasacja do SN, jestem z tych"po" vczyli naliczenie w 2009, emerytura nie wcześniejsza. I tak ta zabawa dla mnie trwa / SO, 2xSA/ i teraz SN. Nikt z nas nie prosił się o łaskę z 2009 że mozemy pracować i pobierać em. Uważam że to jak ze starszymi ludźmi postępują to wymaga najwyższego potępienia i nagłośnienia. To jest w majestacie pseudo przepisów mobbig starszych, spracowanych ludzi - niegodne i obrzydliwe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie że Stowarzyszenie pomoże jest dowód o poszkodowanych przez rząd (sprawa była w Państwo w Państwie)proszę osoby z Warszawy i z okolic o poważne potraktowanie prośby ADMINKI. Dziękuje i pozdrawiam Krystyna

   Usuń
 15. Trzeba pisać do Prezydenta, Premiera i redakcji różnych gazet aby sprawie nadać rozgłos, bo dalej będziemy we własnym sosie zasatanawiać się czy jest tak czy inaczej i zakładać koła adoracji

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie rozumiem skoro SO nakazuje wypłatę nawet tym po 2009 , to dlaczego ZUS się odwołuje,w co graja, tym z przed uzasadniają,że są z przed ,tym po 2009 ,że TK ich nie dotyczy, w co grają,rewanż na PIS -naszym kosztem wstyd ,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w odniesieniu do wypowiedzi anonimowego z godziny 14:20. Ja mam wrażenie, że decydenci postanowili - nie wypłacać zaległych emerytur, koniec i kropka. Dla nich nie ważne jest w tym przypadku prawo. Moim zdaniem jest "oszukaństwo w biały dzień". Wprost nie do wiary aby Państwo tak nas traktowało, aż trudno w to uwierzyć. Zrozumiała bym oszustwo ze strony innego podmiotu, ale oszustwo ze strony rządu "nie mieści się w głowie". To jest cyrk jak nami poniewierają ZUS-y, mam na względzie odwołania od wyroków Sądów.

   Usuń
  2. Anonimie z 14:20
   Jest to gra na zwłokę a może nie dożyjesz, czego Ci nie życzę, a Twoi potomni nie zechcą by traktowano ich tak jak Ciebie..Jesteś taki dorosły a tali dziecinny.
   W co Ty jeszcze wierzysz???????????????????????????????? - chyba nie w nasze państwo i panujące w nim bezprawie. W odwołanie, apelację a może kasację ? - to są tylko nic nie znaczące określenia.OBUDŹ SIĘ!!!!!!!

   Usuń
 17. I Sawicką sąd uniewinnił.Na POlecenie władzy,to oczywiste.Tak działają nasze sądy.Władza każe,sędzia musi.Niedługo uniewinnią właścicieli amber gold,bo synalek ryżego może tam polec.Okradzeni,pracujący emeryci nie mają w tym kraju żadnych szans wywalczyć sprawiedliwość.Pisałam tak i będę pisała,bo wiele z nas grzeszy tu dziecinną wręcz łatwowiernością.Czeka nas długa droga i nie wszyscy dożyją finału sprawy przed ETPCz.Piszcie już testamenty,na wszelki wypadek.
  Ela

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elu, masz rację - tu widać jak na dłoni "niezawisłość" naszych sądów. To jest wielki "układ zamknięty"!!! Więc walka będzie bardzo długa, oni nie chcą nikomu oddać zaległych. Najpierw "uwalają" tych "sprzed", a z tymi "po" bawią się dalej - bo dają nadzieję, by za chwilę ją zabrać. Tylko nielicznym się udało dostać gotówkę, zanim wpłynęła do ZUS odpowiednia instrukcja a w tym przypadku ZUS kieruje sprawy do kasacji.
   To wszystko co dzieje chociażby w dniu dzisiejszym (Sawicka,sprawa wójta z Pcimia) - daje do myślenia - czy żyjemy w demokratycznym państwie prawa?
   Daniela

   Usuń
 18. Mam pytanko ile Sąd Okręgowy na czasu na wydanie wyroku wraz z uzasadnieniem??Czy taki termin jest czy nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja czekałam ponad 2 miesiące na wyrok z uzasadnieniem z SA Wrocław.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czekałam miesiąc. Gdańsk

   Usuń
 20. Jak widać emeryci z Warszawy i okolic nie bardzo się garną,aby założyć stowarzyszenie,myślę że sporo z nich załatwiło swoją sprawę pomyślnie w sądach.Jak większość z nas zauważyła sądy z reguły orzekają wg.rządowych wytycznych, dlatego też nie mam zamiaru tracić czasu,zdrowia i kasy na kasację.Wnoszę skargę do ETPCz. Pozdrawiam wszystkich walczących o zaległe.

  OdpowiedzUsuń
 21. Dzisiaj odebrałem odpis wyroku Sądu Apelacyjnego w Poznaniu po wznowieniu postępowania. Rozprawa odbyła się w dniu 17 kwietnia 2013r. SA w pkt. 2 zasądził wypłatę emerytur od 01 października 2011r. z należnymi odsetkami poczynając od dnia 11 stycznia 2013r. Poprosiłem SA o odpis wyroku z klauzulą wykonalności. Klauzula wykonalności brzmi następująco: "SA w Poznaniu stwierdza, że niniejszy tytuł uprawnia do egzekucji w zakresie ww pkt. 2 oraz poleca wszystkim organom, urzędom oraz osobom, których to może dotyczyć aby postanowienia tytułu niniejszego wykonały, a gdy o to prawnie będą wezwane, udzieliły pomocy.Orzeczenie podlega wykonaniu jako prawomocne" Czy ZUS nadal może się uchylać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ZUS-owi pozostała kasacja do Sądu Najwyższego
   Daniela

   Usuń
  2. Anonimowy z 19:01 - Kazimierz z Poznania. Wyznaczam ZUS-owi ostateczny termin do wypłaty zaległych emerytur do dnia 10 maja 2013r. tj. ustalonej daty wypłaty moich emerytur. Po tym terminie zakładam sprawę u komornika..

   Usuń
 22. Po wyroku Trybunału otrzymałam emeryturę od 22.XI.2012 r. wraz z należnymi odsetkami. W styczniu 2013 r. złożyłam do SA o wznowienie postępowania o zaległe, rozprawę mam wyznaczoną na dzień 28 maja. Od decyzji ZUS-u w spr. zawieszenia emerytury odwoływałam się od chwili jej zawieszenia tj. od października 2011 r.Sprawę jak wszyscy emeryci przegrałam zarówno w SO jak i w SA.Jestem optymistką i myślę, że wygram.
  Odnośnie terminów rozpraw to Sądy powinny wyznaczyć termin w okresie 6 m-cy od złożenia skargi, ale niestety tak sie nie dzieje, ponieważ są zawalone sprawami.Można napisać prośbę o przyśpieszenie. Sądy rozpatrują takie prośby.Z otrzymaniem wyroku z uzasadnieniem to jest tak, że na rozprawie lub po, należy złożyć w sekretariacie Sadu prośbę o wydanie wyroku z uzasadnieniem. Mamy na to tylko 7 dni.
  Po tym czasie czasie czekamy, aż otrzymamy wyrok pocztą.Ja czekałam miesiąc czasu.Od daty otrzymania obowiązują nas następne terminy zgodnie z tym gdzie składamy następnie ( czy do SA czy do SN ).Ja walczę już dwa lata i nie odpuszczę.
  pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie Lidia ze Szczecina
  GŁOWY DO GÓRY !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Xenefont o/Olsztyn26 kwietnia 2013 20:05

   Lidio...brawo!Twoje informacje są bardzo cenne!Na Zlocie,to nawet z laseczką,a poproszę Ciebie do walca!Hej...

   Usuń
  2. jAKIE odsetki,jakies maslo maslane ,jakos nie wierze ana xxx

   Usuń
  3. ana xxx, u Ciebie to jest kwestia wiary a Lidia i wierzy i działa.

   Usuń
  4. O.k. czuję się zaproszona...Ale czy dasz radę dwóm laseczkom?
   Odnośnie odpowiedzi ana xxx to jednego czego nie robię, to nie kłamie.Wszystko o czym napisałam jest szczerą prawdą i pamiętaj optymiści żyją dłużej.Warto również skupić się nad tym co czytasz.Masło maślane ?
   Pozdrawiam Lidia

   Usuń
 23. Dzisiaj otrzymałam zawiadomienie o rozprawie w sądzie krakowskim o wznowienie postępowania.Stawiennictwo obowiązkowe celem przesłuchania w charakterze strony w sprawie odwołania.Emerytura naliczona X 2008.Również w tej samej kopercie 2 strony maszynopisu ZUS uzasadniające, że zaległa emerytura mi się nie należy.Nie pracuję od IX 2012.Czy ktoś z Państwa też miał stawiennictwo obowiązkowe i o co sędziowie pytali. Bardzo proszę o odpowiedż.Na blogu najczęściej czyta się,że stawiennictwo nieobowiązkowe. Pozdrawiam Halina B

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Halinko!
   Proszę poczytać wyroki SA na Portalu Orzeczeń dotyczących Krakowa

   Usuń
  2. W rejonowym sprawa na bank przegrana. Ale proszę apelować. Jeśli pani miała decyzję ZUS o wypłacie to jest podstawa do podważenia wyroku w kasacji. Prosze poradzić się prawnika.

   Usuń
  3. Ja miałam stawiennictwo obowiązkowe 22 .04.13- był przedstawiciel ZUS- sędzina krótko zapytwła mnie czy chciałam coś dodać -odp. że podtrzymuję to co w moim uzasadnieniu-(około 1-2 minut)i powiedziała sprawę odroczymy do 29.04.13 na godzinę 13.30.Koniec zbulwersowało mnie to -jestem z Elbląga stąd nie musiałam daleko jechać -ale nikt nikogo nie szanuje-bo gdyby to była osoba z innej miejscowości to przecież cały dzień straty i dodatkowo koszty. Tak jest w naszym kraju.Po sprawie napiszę co w Elblągu.Pozdrawiam Basia z Elbląga

   Usuń
 24. Musimy walczyć tak jak walczyły młode matki my też byłyśmy matkami tylko onas się już zapomina trzeba nagłośnić tylko niewiedzą że my te dzieci żeśmy rodziły i wychowały pozdrawiam. Róża

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Xenefont o/Olsztyn26 kwietnia 2013 20:31

   Róziu,ja od bardzo wielu lat noszę fartuszek,byłem mamą-tatą,teraz też,ale już w mniejszym wymiarze.Ale gdy czytam,że nie nagłaśnialiśmy ten fakt,to wybacz!Nie po to BLOG ten zaistniał,by "drażnić" się nawzajem,lecz po to by czytali Go wszyscy,przede wszystkim - prawnicy,redaktorzy,konsultanci,konstytucjonaliści,a nawet smerffy,...

   Usuń
 25. To może utwożyć wielką orkiestrę budrzetowj pomocy. Róża mam naimię nie. Rózia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Xenefont o/Olsztyn26 kwietnia 2013 23:06

   Oczywiście - RÓŻA..zapamiętam na całe swoje,niestety - nieróżowe życie!!!Przepraszam i proszę o wybaczenie..

   Usuń
 26. ,,Idąc do sądu Iksiński poszedł się bronić przed III RP...
  To III RP ma go obronić przed nią samą. I ZUS, i sąd apelacyjny mają tego samego właściciela. To jest ten sam gang, mafia, jakkolwiek to nazwać. Taki gang może posunąć się do największych okrucieństw, gdy zabraknie mu pieniędzy. Sam ustala prawa, ale nie poprzestaje na tym - sam decyduje kiedy te jego prawa będzie przestrzegać, a kiedy nie''. To słowa młodego człowieka, pracującego, po studiach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Xenefont o/Olsztyn26 kwietnia 2013 23:16

   ...a jakie studia????????,może takie/jakie były wykłady????A gdzie,ta III RP,IV RP...A,co robiła II RP, I RP...Może zadowoli nas "Ostateczny Wyjazd z Polski" - natenczas!???

   Usuń
  2. Natenczas Wojski... Ale poważne. Odrzućmy numerację i przeczytajmy ze zrozumieniem. Przecież nasza sprawa odzwierciedla dokładnie to, co opisał powyżej młody człowiek. Halina W.

   Usuń
  3. Miało być poważnie

   Usuń
 27. O co chodzi ,z tym że bezsądowi są w lepszej sytuacji niż ci co się odwoływali.To po co walczymy

  OdpowiedzUsuń
 28. Bardzo mi sie nie podobaja takie zagrywki, i tak kazdy pilnuje swojej sprawy i korzysta jak uwaza to za stosowne z porad prawnika. A tak na marginesie to na blogu reklamuja sie dwie kancelarie adwokackie, moze doradzaja ale cos cicho o tym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrobiły, już swoje i to z nawiązką ,w najgorszym dla nas czasie! ela r

   Usuń
  2. Elu r, my dalej róbmy swoje bo przecież wiemy jak ,właśnie dziękI TYM LUDZIOM. A ktoś jak np. Anonim z 11:03 chce mieć"rację"to niech ją ma i tylko "rację'
   Bożena

   Usuń
 29. Co trzeba zrobić to. Zus powie jak się do niego zwrucimy o pomoc bo i tak to wszystko idzie przez ręce miłych pań

  OdpowiedzUsuń
 30. Ten blog to jest rozrywka wciąga i miło czas leci można sobie popisać swietna zabawa

  OdpowiedzUsuń
 31. A ja dalej swoje Panie Marianie co Pan wie czego my jeszcze nie wiemy
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OK nie bede pisal ,szczegolow , przeciekow ,kto co ale powiem tak bedzie OK dla wszystkich !!!!! ,moze doszli do wniosku ze matki I kwartalu to nasze wnuczki ,ze babcia dziadek emeryt ma ,kilka moze kilkanascie glosow bedzie ok!!!!!jeszcze troche czasu ,oni nie bali by sie nas emerytow ,gdyby nie BLOG milon osiemset tys wejsc a na stronie ??? nie bede kometowal ktos nas ,moze was chce rozbic ale wszystko na dobrej drodze powtarzam bedzie ok marian

   Usuń
  2. Witam, p.Marianie dziękuje za dobre wieści. Pozdrawiam Krystyna

   Usuń
  3. P.Marian jako pierwszy przetarł nam wszystkim " zawieszonym" drogę i teraz też daje nadzieję,że wszystko na dobrej drodze.
   Dziękuję,pozdrawiam, Teresa

   Usuń
  4. Obawiam się, że tego nie napisał Pan Marian.
   Ktoś się poszywa i to nieudolnie.

   Usuń
 32. Anonimowy 26 kwietnia 2013 11:20
  Oczywiście, że ja deklaruję swój udział w stowarzyszeniu i ponoszenie wszelkich uzasadnionych kosztów jego organizacji i działalności.
  ....mieszkam w Olsztynie, a podróż z Olsztyna do stolicy.......Elżbieta

  OdpowiedzUsuń
 33. Czyżby elka r, to nowy nick pana Mariana?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się.Też tak pomyślałam.

   Usuń
  2. drodzy Anonimy z 7.30 i 12.30 - wasze myśli są chore najpierw przypisaliście WSZYSTKO p. Krzysztofowi a teraz p.Marianowi. Brak słów.

   Usuń
  3. Nasze mysli nie sa chore. Ten
   Sam styl pisania.

   Usuń
 34. O co chodzi ? Myślę, że niektórym bliżej do targowiska, a nie do założenia STOWARZYSZENIA. Czy niektórzy naprawdę nie potrafią zrozumieć, że niebawem zaczniemy rozdzierać szaty o duperele (przepraszam)?Może to z nudów, a może z przekory, a może komuś zależy, żeby Nas wszystkich poróżnić? Dajmy sobie spokój i popierajmy się wzajemnie w dążeniu do tego,żeby wszyscy EMERYCI należeli do jakiejś organizacji, która zajmie się ich problemami. A jest ich naprawdę sporo!
  NIECH TA ZAKŁADKA SŁUŻY TYLKO SPRAWIE ZAŁOŻENIA STOWARZYSZENIA! NIE POZOSTAWAJMY OBOJĘTNI DO TEGO CO DLA NAS WAŻNE!
  przesyłam gorące pozdrowienia dla wszystkich optymistów, którzy wierzą w to,że naprawdę się uda.
  Lidia

  OdpowiedzUsuń
 35. Jak zachowują się Polacy za granicą.
  Skąpi i leniwi?
  Jesteśmy jednymi z największych skąpców, jakich znają zagraniczni hotelarze, barmani czy taksówkarze - informuje newsweek.pl
  Serwis powołuje się na światowy ranking najbardziej lubianych turystów.
  W rankingu brano pod uwagę m.in. hojność w dawaniu napiwków, a w tej kategorii jesteśmy wyjątkowymi skąpcami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Xenefont o/Olsztyn28 kwietnia 2013 20:05

   _(¯`⋎´¯) ___________(¯≻ ✦ ≺¯) _____$$$$$$_ (_.^._)_$$$$$$ ___$$$$$$$$$$$___$$$$$$$$$$$ __$$$_____________________$$$ _$$$_____ CIEPLUTKO _______$$$ _$$$_____ POZDRAWIAM _____$$$ _$$$_________ I ____________$$$ __$$$_____RADOSNEGO _____$$$ ___$$$$______DNIA ______$$$$ ____$$$$$__ ŻYCZĘ ____$$$$$ ______$$$$$_________$$$$$ ________$$$$$_____$$$$$ ___________$$$___$$$ ______________$$$ _______________$


   Usuń
  2. Witam Xenefonta,
   czy dobrze zrozumiałam ze brakuje słów po przeczytaniu wpisów wczorajszych i dzisiejszych?
   Też jestem zszokowana. Pozdrawiam - Krystyna

   Usuń
 36. Adminka to mŁoda osoba i ja^ emerytura nie interesuje, pošwieca swoj czas Powiem krotko gdyby nie pan Marian, Krzysztof i ten blog to nikt by nie miaŁ wznowionej emerytury , nie mowic juz o rešcie. Adminka powinna zablokowač wejscie tym pieniaczom, co nastawieni sa tylko na branie. Przepraszam za bŁedy ale nie jestem w kraju i nie wszystkie znaki mam na klawiaturze

  OdpowiedzUsuń
 37. O Boże ! Gdzie ja trafiłam. Gdzie ci emeryci co "brzmią dumnie'.Lena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Xenefont o/Olsztyn30 kwietnia 2013 19:47

   Tylko w nagłówku Bloga! Proponuję by "troskliwi" donieśli,przekopiowali wszystkie posty,w tym swoje i ten Blog rzucili na biurka/skrzynki pocztowe Prezydenta RP,Prezesa RM,Izby Skarbowej...Do dzieła - rodacy!!!Zwłaszcza,gdy przed nami dni grilowań wiele. Mam nadzieję...

   Usuń
 38. Nie macie co robic ,tylko szkodzic sobie i mnie !!!! jestem po negatywnym wyroku Sadu Okręgowego ,szukam odwołania na blogu sa stare ,,,przed wyrokiem TRYBUNALU ,moj adwokat tez kieruje mnie do prawnikow znajacych temat ,,po prostu nie zna sprawy ,musi sie nauczyc zapoznac ,a czas goni,pisalam odpowiedz przekazano do prawnikow ,i cisza !!!!! jakos wczesniej sobie radzili??? sa wzory!!!!Nie posądzam o złą wole ,,moze długa majówka ???/,ale taki wzor przydał by sie nawet mojemu prawnikowi ,,Wam tez ,blog Nie jest pepkiem świata ??? to moze myslą radzcie sobie sami!!! Jak tak ,zajeci innymi sprawami jakąs składka ,pewnie nie chca składek ,i angazowania się w nasze sprawy ??? to mi pomóżcie mądrale Napiszcie apelacje !!!! Minie termin ,,odpadam,,,Krezusi Anonimowa z wyboru ze strachu ,przed Wami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Xenefont o/Olsztyn4 maja 2013 23:38

   Manifesty ludzi utożsamiających się z grupą najczęściej zaczynają się od zdań: "Witajcie, obywatele świata. Jesteśmy Anonymous ...
   Winszuję i gratuluję umiejętności ulżenia sobie.Proszę,namawiam do przeczytania wszystkich postów na tym naszym blogu.Wcześniej były wytołkowane wszystkie kwestie emerytów dotyczące,nawet dla "Anonimowa z wyboru ze strachu ,przed Wami". Dobrych dni wszystkim nam życzę.Dobranoc...

   Usuń