22 lutego 2012

Pani Karolina radzi

Poniższy tekst dostałam od Pani Karoliny z prośbą o zamieszczenie na blogu.
Tekst ten może być pomocny wszystkim, którzy są w trakcie pisania odwołania

Art. 8 ust. 1 Konstytucji stanowi, że Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej. Znaczy to, że stanowić ona powinna wzorzec oceny wszystkich innych krajowych aktów prawnych, a w pierwszej kolejności miernik poprawności ustawodawstwa zwykłego. Stwierdzenie o wyższości Konstytucji nad ustawami zyskuje na znaczeniu zwłaszcza w związku z nie najlepszą jakością polskiego ustawodawstwa, którego zgodność z Konstytucją jest często kwestionowana przez Trybunał Konstytucyjny. Ogrom ustaw wydawanych przez polski parlament oraz częste, nie do końca przemyślane, zmiany stanu prawnego nie przyczyniają się do pewności i przejrzystości uregulowań prawnych i sprawiają, że niejednokrotnie obywatel zmuszony zostaje odwoływać się do samej Konstytucji w celu obrony zagwarantowanych tam praw przed konstytucyjnym bezprawiem ustawodawcy.

-KAŻDY ODWOŁUJĄCY SIĘ POWINIEN POWOŁAĆ SIĘ NA WW ART.KONSTYTUCJI RP, moze jakiś Sąd odważy się być "odważnym"

art. 178 Konst.RP - dodatkowo wzmacnia powyższa tezę, gdyz stanowi "Sedziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezwiśli i podlegają TYLKO konst. RP oraz ustawom"
PANI KAROLINO BARDZO DZIĘKUJEMY.

4 komentarze:

 1. Roman Giertych już któryś raz wypowiadał się publicznie nt. praw nabytych, że nie zmienia się reguł podczas gry... Może zwróćmy się do niego w naszej sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie to samo słyszałam teraz

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie mam nic przeciwko temu musimy szukać dobrych a przede wszystkim uczciwych prawników którzy są lojalni wobec swoich klientów których mają bronić. Panie Marianie co Pan na to???

  OdpowiedzUsuń
 4. No właśnie: podlegają Konstytucji RP i USTAWOM(!), a ustawa jest zła :(

  OdpowiedzUsuń