27 lutego 2012

Opis odpowiedzi pani Fedak do Rzecznika Praw Obywatelskich

Opis odpowiedzi:
Minister Pracy i Polityki Społecznej (22.06.2011 r.) nie podziela opinii, że przepis art. 103a ustawy o emeryturach i rentach z FUS narusza zasady prawa ubezpieczeniowego. Istota konstytucyjnego prawa do zabezpieczenia społecznego po osiągnięciu wieku emerytalnego polega bowiem na zagwarantowaniu minimalnego poziomu świadczeń dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny i zaprzestały w związku z osiągnięciem tego wieku aktywności zawodowej. Istota tego prawa nie gwarantuje świadczeń emerytalnych dla tych osób, które w związku z indywidualnymi predyspozycjami i możliwościami postanowiły nie przerywać działalności zawodowej i dysponują odpowiednimi źródłami dochodu z tego tytułu. Zasady wypłaty świadczeń emerytom osiągającym przychody z pracy zarobkowej są z natury rzeczy zmiennym elementem systemu emerytalno-rentowego, ponieważ powinny być dostosowane do bieżącej sytuacji gospodarczej, stanu budżetu państwa i finansów ubezpieczeń społecznych.

11 komentarzy:

 1. To jest odwracanie kota ogonem! Trzeba było myśleć jak się ustalało prawo do pobierania emerytury bez rozwiązywania stosunku pracy. Jeżeli okazało się potem, że to był błąd, to można to naprawić, ale nie kosztem ludzi, którzy korzystając z prawa nabytego, zmienili swoje życie, a teraz pogorszono im drastycznie warunki materialne (kredyty do spłacenia...). Ktoś za to musi wziąć odpowiedzialność!

  OdpowiedzUsuń
 2. BRAK mi słów ja już dłużej nie mogę słuchać tego wszystkiego jak można tak postępować z ludźmi!!!!! Czy nie ma KARY dla Fedak!!!!! Przecież ona skrzywdziła tysiące ludzi, gdzie jest sprawiedliwość czy posłowie i cały rząd mogą spać spokojnie wiedząc jak ludzie cierpią ILE TRAGEDII jest w rodzinach których nie stać na spłatę kredytu. Ludzie odbierają sobie życie!! Dlaczego my mamy płacić za błędy które popełniła Fedak(przepraszam ale nie mam szacunku dla tej kobiety)!!! ZWRACAM SIĘ Z GORĄCĄ PROŚBĄ W IMIENIU SWOIM ORAZ EMERYTÓW POKRZYWDZONYCH PRZEZ ZŁĄ USTAWĘ DO PRAWNIKÓW, POSŁÓW I OSÓB Z RZĄDU (MYŚLĘ ŻE JEST JESZCZE KTOŚ KTO MA SERCE I JEST UCZULONY NA CHAMSTWO, ZNIECZULICĘ ) PROSZĘ POMÓŻCIE NAM NIE ZOSTAWIAJCIE NAS BEZ POMOCY - SERDECZNIE DZIĘKUJĘ W IMIENIU POKRZYWDZONYCH.

  OdpowiedzUsuń
 3. Istnieje Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu Sądów Prokuratur i ZUS. Może ono nagłośni naszą sprawę, bo bezprawie, brak niezależności sędziów jest p r a w e m!

  www.aferyibezprawie.org

  OdpowiedzUsuń
 4. Pani Mecenas, co Pani sądzi o tym Stowarzyszeniu? Może nagłśniłoby sprawę w mediach. O nas nikt nie wie. Jak nie ma nas w mediach, to nas nie ma i problemu też nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak się ma do tej pokrętnej odpowiedzi zwolnienie na 1 dzień. Dlaczego tym osobom należy się emerytura choć nadal pracują? Przecież mają środki utrzymania.Zatem cała ta ustawa jest korupcjogenna.Daniela.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święta racja. Nic dodać nic ująć.

   Usuń
  2. no to proszę spróbować i zwolnic się

   Usuń
 6. Zorganizujmy się i jedźmy pod Sejm.
  A może nagłośniłby ktoś w mediach religijnych jak TV Trwam lub Radio Maryja. Wiele ludzi korzysta z nagłośnienia swoich spraw dzięki tym mediom. Na pozostałe media nie możemy liczyć............W naszym temacie jest wielka cisza.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba najbardziej brakuje nam właśnie tego nagłośnienia w mediach.Nikogo to nie obchodzi, że prawo działa wstecz, że zmienia się reguły gry w trakcie ich trwania, że likwiduje się bez zmrużenia oka prawa nabyte. W tej chwili w mediach jest jeden temat - podwyższenie wieku emerytalnego. Fakt ten budzi takie emocje, że na zainteresowanie się jakąś grupą emerytów którym coś odebrano już nie ma miejsca.

   Usuń
 7. Każdy pomysł jest dobry.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepraszam, a gdzie jest nasza kochana solidarność która tak walczyła w latach 80? Oni też mają nas gdzieś walczą tylko o swoje posadki, o siebie! widzę jak działają na moim terenie tj u mnie w pracy - nic nie mogą bo nic ich nie obchodzimy!! widać też po p.W. on ma się super a my jesteśmy żebrakami! Na każdym kroku jesteśmy ubezwłasnowolnieni wmawiają nam że jest dobrze i będzie lepiej! ALE KOMU BO NIE NAM!
  A fedak niech się w piekle smaży nikomu tego nie życzę a jej TAAAAAKKKKK!

  OdpowiedzUsuń