17 stycznia 2012

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy.

Moja przegrana, podobnie jak i Wasza, nic nie przekreśla,  to początek meczu.
Pomagający nam prawnicy sprawdzają  uzasadnienia odmowy naszych odwołań od decyzji ZUS w sprawie zawieszonego prawa do emerytury. Uzasadnienia są w większości takie same, jak pisane przez kalkę.
Wiem, że w Warszawie będzie narada, co dalej, jaką strategię przyjąć.
Tych kilku „naszych” prawników pracuje nad znalezieniem blędu, punktu zaczepienia w przepisach ustalonych przez calą armię prawników pracujących dla rządu i prezydenta.
Kilku senatorów obiecalo, iż zlożą ponowny wniosek do Trybunalu Konstytucyjnego. Obecnie zbierają podpisy pod wnioskiem.
Na procedowanie wniosku senatorskiego TK ma 3 miesiące.
Jeśli nie uda się wygrać sprawy o przywrócenie wyplaty emerytur w naszym kraju, wtedy zwrócimy  się do organów władzy europejskiej.
Wtedy będziemy pisać pod ten adres: 

http://www.ombudsman.europa.eu/pl/atyourservice/ataglance.faces
 
Jesteśmy w Unii, nas tez dotyczą i obowiązują prawa europejskie.
Zostala nas garstka, jesteśmy wśród tych, którzy nie skorzystali ze zwolnienia na jeden dzień z pracy. Ale jesteśmy silni, racja jest po naszej stronie, będziemy walczyć, glowy do góry!

3 komentarze:

  1. Może mój podpisze.Proszę o nazwiska senatorów zbierających podpisy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czeslaw 07 02 2012 kanada Ja tez mam problemy z ZUS troch podobne popierwsze odmowiaja mi prztznania emeryturt wczesniejszej bo nie mam zaswiadczenia ze praca byla w szkodliwych warunkach zaklad zostal zlikwidowany dokumentacja zniszczona a ja mam dostarczyc zaswiadczenie najlepiej zniszczyc wszystkie dokumentacjie i wtedy nikt nie bedzie staral sie o emeryture i nie bedzie problemu drugie nie zwolnilem sie pracy a mieszkam zagranica gdybym to zrobil to juz osiem miesiecy nie mial bym za co zyc najpierw sie zwolnij a my zobaczymy czy ci sie emerytura nalezy

    OdpowiedzUsuń