8 marca 2016

Świętujemy

10 marca - Święto Panów

8 marca - Święto Pań

Kobieta to temat szeroki jak rzeka,
Ten temat porywa, urzeka człowieka.
I pisze się o nie i o niej się marzy,
Z kobietą jedynie mężczyźnie do twarzy.

Kobieta to bóstwo, które wciąż ci się śni,
To prośba nieśmiała: ”ach, norki kup mi”,
To sfinks niewzruszony, gdy pensję pobierasz,
To anioł, przed którym ze strachu umierasz.       

Kobieta to uśmiech, czar, urok, piękna płeć,
To słowa niewinne „samochód chcę mieć”,
To kształty niebiańskie, wciąż niewysławione,
Kobieta to znaczy: bierz prace zlecone.

Kobieta to księżyc, maj, fiołki, noc, bzy,
To słowa ”wychodzę, posprzątaj dziś ty”,
To „żegnaj mój drogi, uczucie odeszło”,
Kobieta to znaczy rozpaczaj, klnij przeszłość.

Kobieta to temat szeroki, jak rzeka,
Kobieta to demon, to zguba człowieka.
Lecz jak tu nie wzdychać, lecz jak tu nie marzyć,
Gdy z nią jest jedynie mężczyźnie do twarzy.Wierszyk ku czci i uwielbieniu kobiet z czasów licealnego kabaretu, autorstwa (prawdopodobnie) pani profesor od j. polskiego

7 komentarzy:

 1. Krystyna Wrocław11 marca 2016 07:25

  Pani Jolu SERDECZNIE DZIĘKUJĘ za pięknie życzenia i wierszyk. Ja również życzę Pani oraz Izie wszystkiego dobrego i serdecznie pozdrawiam. Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest już ogloszona treśc interpelacji nr 1313 poseł Ewy Kołodziej http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=03E3A93E
  i odpowiedz na nią, odmowna http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=5E8BF9BF
  "Mając na uwadze powyższe, słuszne jest stosowanie przepisu art. 25 ust. 1b ustawy emerytalnej wobec wszystkich osób pobierających wcześniejszą emeryturę, które wniosek o przyznanie emerytury z tytułu osiągnięcia powszechnego wieku emerytalnego zgłosiły po dniu 31 grudnia 2012 r. Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej nie prowadzi prac legislacyjnych, które miałyby na celu ograniczenie zakresu stosowania art. 25 ust. 1b ustawy emerytalnej."

  Jest też treść interpelacji nr 1363 posel Haliny Szydełko
  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=333C21F9

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszyscy się już wykazali: Panie posłanki zlożyły interpelacje, Pan wiceminister wyraźnie podkreślił, że to co zapisał TK w uzasadnieniu wyroku P11/14 z dnia 3 listopada 2015 r. to bylo, wedlug niego, chyba tylko ulotnym marzeniem.Pani sędzina z SO w Szczecinie wydając wyrok VI U 2161/13, z uwzględnieniem tego uzasadnienia, to chyba miała "dobry dzień" a oddzial ZUS w Szczecinie, który zaakceptowal ten wyrok to "pewnie" naruszył prawo. Pan minister uważa, że ustawa z dnia 11 maja 2012 r. ma zastosowanie również do tych osób, które prawo do emerytury powszechnej nabyły, z mocy ustawy, jeszcze przed wejściem tej ustawy w życie.
   No cóż - Pan minister ma własną opinię w kwestii sttosowania art. 129 ust. 1 ustawy emerytalnej i nawet podana wykładnia tego przepisu prawnego, przez TK,SN, Prokuratora Generalnego nie ma dla niego żadnego znaczenia. O tym, że nie zmienia się przepisów w trakcie rozpoczęcia pewnego procesu i że podmiotom znajdującym się w podobnej sytuacji przysługują takie same prawa to już, dla Pana profesora, nie ma żadnego znaczenia.
   Co zrobią teraz Panie posłanki? Czy już zakończyło się ich wykazywanie się?
   Jakie znaczenie mają, dla nich, nie tylko sentencje wyroków TK ale także ich uzasadnienia? A przepisy ustawy zasadniczej?

   Usuń
  2. Panie posłanki pewnie nic nie zrobią, choć myślą ,ze rządzą i wiele mogą.Tak samo myśli pewnie Pan Minister, podpisując tworzone, przez byłego już ministra, a obecnie zastępcę dyrektora w jego ministerstwie, nierzetelne, promujące niezgodne z prawem interpretacje ustawy/o emeryturach i rentach z FUS/ odpowiedzi zarówno na interpelacje poselskie jak i interwencje obywateli. A może warto przed złożeniem podpisu zastanowić się czy to aby nie koń trojański?

   Usuń
 3. Na końcu dodano, że zgodnie z utrwaloną praktyką, jeśli w składzie pięcioosobowym trzech sędziów opowiada się za niekonstytucyjnością, dwóch zaś uważa, że badane przepisy są zgodne z konstytucją, sprawa jest przekazywana do rozstrzygnięcia pełnemu składowi. (http://www.tvn24.pl)
  Ciekawe ? Bylo 5ciu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobra zmiana......

  OdpowiedzUsuń